Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:47



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Meghal az elektronikai ipar Magyarországon? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
264959 írta:
... csak a lopakodó bombázókat és egyéb fegyvereket fejlesztik világszerte ...

Magyarországnak is nagyon kellett a Gripen, nem volt jó a néhány éves, de orosz MIG. Ez a történet is megérne egy menetet. De nem lesz belőle semmi. Mert talán nagy arcok esnének pofára. :shock:


kedd feb. 09, 2010 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. feb. 07, 2008 10:22
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
Igen nagy baj, hogy akik időben érzik a problémák közeledtét, azokra senki sem figyel oda.
Rosszabb esetben kinevetik, lehülyézik őket, vagy sajnálkozó legyintés a reakció.

Amikor a Mikroelektronikai Vállalat porig égett, akkor én éreztem a katasztrófa előszelét. Ma is vallom: az nem lehetett véletlen!!!!
Talán egyszer majd kiderül az igazság. De csak akkor, ha a jelenlegi hatalmi struktúra alapjaiban rendül meg, addig semmiképpen. (a hatalmi struktúra alatt NEM a "politikus" nével jelzett látható paprikajancsikat értem, hanem azokat, akik a rendszert fenntartják és irányítják)


kedd feb. 09, 2010 11:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. feb. 07, 2008 10:22
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
Borzasztó! Sajnos igaz.
A problémát mindenképpen kezelni kellene, ha politikusainkat érdekelné valami a saját zsebükön kívül.
Ám a jelen cikkbeli probléma csak egyik ága egy kiterjedt jelenségnek.
A természettudományok és a műszaki ismeretek becsülete az utóbbi évtizedekben észrevehetően csökkent, és ez a "rendszerváltás" környékén erősödött fel jelentősen.
Agyba-főbe terjednek az ezoterikus baromságok, az ermberek gondolkodási és tanulási HAJLAMA jelentősen csökken. (A vélt pénzkereső "tudományok" bebiflázását nem tekintem igazi tanulásnak)
Terjed a környezetvédelem jelszavaiba burkolt civilizáció-rombolás is, amely az emberi civilizáció legfontosabb és leg-alapvetőbb összetevőjét sújta legjobban: a technikai civilizációt.
(Nem vagyok szakbarbár, de azt látni kell, hogy a legnagyobb költő és filozófus is jó meleg szobában és tele hassal tud nagyokat alkotni...)
Sajnos, rpmlás és pusztulás tapasztalható az emberiség utóbbi 2 évtizedében. Lehetetlen lenne itt felsorolni minden jelenséget, csak néhány fontosabb:
olaj elfogyása közeleg, atomenergia az ellenzők miatt nincs kellőképpen kifejlesztve, fúzió az egymással marakodó politikusok és a sóher pénzemberek áldozta, csak a lopakodó bombázókat és egyéb fegyvereket fejlesztik világszerte, az atomenergia felfedezése óta újabb energiaforrást nem találtak,
A tudomány egyre bonyolultabb és hatalmasabb, míg az egyes ember (tudós) értelmi képessége és életének hossza adott, emiatt egy tudós egyre kisebb szeletét képes a tudománynak művelni, ez növeli a kommunikációs szükségletet, amely azonban a hagyományos beszéd-alapú,
A tudomány egyre távolodik a kisembertől (megérthetőség szempontjából),
stb...stb...


kedd feb. 09, 2010 11:48
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Meghal az elektronikai ipar Magyarországon?
„Az utolsó pillanatban vagyunk” http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=117907


kedd feb. 09, 2010 11:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség