Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 2:01



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Web Design 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 01, 2007 21:09
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Véleményt kérnék

http://www.web2000.hu/

:?:


hétf. okt. 01, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 05, 2006 22:12
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Veresegyház - Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ezekről szeretnék véleményt kérni:

http://uzletek.extra.hu
http://www.tailor-style.hu

köszönöm!


szer. jún. 20, 2007 6:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:24
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Dunakeszi-Budapest
Hozzászólás 
ez borzasztóóóóóóó!!!!!!!!
.....és sajna mennyi ilyen, "weboldalkészítést" hirdető oldal van...brrr...


szer. feb. 14, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
daff írta:
ide erdemes benezni nem banjatok meg


http://www.dassad.atw.hu


Gáz!


szer. feb. 14, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Dassad, lehet toled ekezetes, magyar nyelvu munkakat is kerni, vagy csak ekezet nelkul megy?
A latogatasnovelest mivel mered, amikor a manapsag hasznalt technikak nem nyujtanak hiteles adatot a latogatok szamanak nyilvántartasara?
Apropo, mi az a desing? Es akkor meg a tobbi helyesirasi hibat nem is idezem...


szer. feb. 14, 2007 15:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. feb. 14, 2007 12:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
ide erdemes benezni nem banjatok meg


http://www.dassad.atw.hu


szer. feb. 14, 2007 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 20:44
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tigrincs köszi a választ!

Amúgy magára a tft-mre nem panaszkodnék. A laptopom igaz ami igaz nem garfikai munkákra termett, de amikor megvételeztem a cél az volt hogy fusson rajta minden elemi prog nyelv amit igy ELTEsként tanulok meg tudjak vele utazgatni. Egyébként is én abból indulok ki hogy ami nálam szép az máshol jobb monitorokon csak szebb lehet... És egy honlap az átlagfelhasználóknál is szép legyen akik nem csúcsminőségű termékekkel rendelkeznek. Persze felfogásomban érhet erős kritika (amit meg is fogadok ha jó) mert nem rég óta foglalkozom ezzel a témával. Az se dőlt még el számomra hogy inkább a grafikai részét szeretem jobban vagy a programozási hátteret. Meg persze még igazán komoly melóm sem volt. Szóval sok szempontból az elején vagyok még.

Ja és megnéztem az általad említett beállításokat photoshopban és nem volt velük semmi gond. Már csak arra tudok gondoloni hogy a saját munkáimmal szemben vagyok túl finnyás.
Üdv!


hétf. jan. 15, 2007 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
A munkahelyemen kaptam egy samsung syncmaster940b TFT-t, hat aldom az eszemet :D hogy az otthoni crt-met meg nem csereltem le.
Ez a tft teljesen alkalmatlat barmifele design-ra. Ami otthon ket vilagosan lathato szinarnyalat, az a tft-n megkulonboztethetetlenul egybefolyik.


hétf. jan. 15, 2007 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Agee írta:
Szerintetek miért van az hogy ha csinálok egy igazán szép képet photoshopban vagy illustratorban akkor ha a legnagyobb jpg qualytivel mentem el sem lesz szép.
...
Én mit rontok el hogy az én képeim ha mefeszülők se lesznek ilyen élesek??


Nem írtad, de feltételezem, hogy Save for Web-bel mented a JPG-t. Ha mást látsz mentés után, mint amit beállítottál, akkor a post-processing beállításoknál lehet a gond, tehát a Save for Web ablakban. Mivel élesség-problémák vannak, ezért szerintem a Blur van vmi 0-nál nagyobb értékre véve. Csak hogy értsd, mit keres itt a blur (elkenés...): ugyanaz a kép ugyanolyan jpg tömörítési beállítások mellett jobban tömöríthető (ergo kisebb), ha elkened egy kicsit. Szerintem egyszer jól beállítottál neki 100-ot, aztán úgy maradt.

Agee írta:
És ha csinálok egy szép feliratot és átlátszó gif ként mentem akkor is maradnak fölös fehér pixelek?? Ja és a színátmenetek.... Brrr


Hát igen, nem ártana tudni, ha vki webgrafikába veti magát, hogy mire jó és mire nem egy formátum. Először is ha a kép jellege szerint nézem, akkor GIF-ben rajz-szerű dolgokat, kevés színt, vagy mesterséges feliratokat, rajzokat érdemes menteni, mivel a tömörítés elve az, hogy a színek számát korlátozzuk. Ez az oka a színátmenetek gyengeségének, hiszen a GIF egy színezetnek csak akkor tudja 256 árnyalatát ábrázolni, ha csak az az egy színezet van a képen (tehát pl. egy bizonyos kék 256 árnyalata, piros-sárga-zöld-fehér-fekete-lila-stb. nem lehet a képen). A JPG viszont természetes képeket, fotókat tud tömöríteni, mivel az az elve, hogy az emberi szem által kevésbé észrevehető részleteket nagyolja el. A GIF-nek van egy olyan kellemes melléktulajdonsága, hogy tud animációt tárolni és átlátszóságot, de mivel a formátumot 87-89-ben alkották meg, mikor még a web nem volt sehol (internet volt, FTP, IRC, Telnet, Gopher, stb... de a web ugye mást jelent...), ezért a formátum ezekre a célokra igen gyengén használható. Később ('91-ben) találták ki a PNG formátumot, hogy na, az fog mindent vinni, meg felváltani a GIF-et, amit megpróbáltak közben fizetőssé tenni, de aztán nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Sajnos a jelenlegi népszerű böngészők ált. vmilyen hibával jelenítik meg a PNG-t, az egyik az átlátszóságon, a másik a gamma-korrekción hasal el, szóval ez mostohagyerek lett.
És akkor elérkeztünk az átlátszósághoz, amire panaszkodsz. A GIF csak egyszerű átlátszóságot tárol, azaz egy képpont vagy átlátszó, vagy nem, míg a Photoshopban/Illustratorban ezt széles skálán lehet állítani az átlátszó és a fedő állapotok közt. A PNG 256 átlátszósági fokozatot tárol, ha így jobban tetszik, akkor teljes értékű 8-bites alpha-csatornát. Vagyis tárolna, ha nem lennének az előbbi problémák vele, pl. az IE pont az átlátszóságot kezeli silányul, bár igaz, lehet vele trükközni. A fölös fehér pixelek a mentett alak körvonalán vannak a GIF-en, mivel az élek mentén lesz hirtelen átlátszó a képpont. Járható megoldás, ha a feliratod hátterébe olyan színt vagy mintázatot teszel, ami megegyezik az oldaladon a szöveg alattival. Persze a körbevágás nem lesz szebb, csak jobban beleolvad a tényleges háttérbe.

Agee írta:
És még egy probléma. Vannak ugye a webbiztos színek amik elvileg arra hivatottak hogy különböző monitorokon közel azonos színben jelenjenek meg.
Nos van egy ffffcc kódú szín ami elvileg egy világos sárga natúr szín. Ez egy acer monitor kijelzőjén szép natúr a laptomom kijelzőjén rózsaszín!!!!!!!! Pedig elvileg a monitor egy kicist élénkebb színeket ad de ennyire nem torzít.


Először is a webbiztos színek akkor jelentenének közel azonos megjelenést, ha a monitorok rendesen be lennének színkalibrálva, de a kommersz monitorokat 5 percenként kéne kalibrálni, ha valóban színhelyességet várnál el tőle, és akkor még nem is szóltam arról, hogy elve nem bekalibrálva adják el (végülis minek, ha 5 perc alatt úgyis elállítódik), hogy a szobád háttérvilágításának erősségétől, színhőmérsékletétől is nagyban függ a monitor színhelyessége. És még vmi, TFT monitorok (ezek a lapos monitorok, ugye...). Tudod, megy a nagy vakítás, hogy milyen jók ezek a monitorok, de a mai napig több százezer az a lapos monitor, amit egyáltalán érdemes kalibrálni, mert színhelyessé tehető, ergo DTP-s munkára jó, az alatt inkább egy jobb csöves (CRT) monitort vegyen magának a DTP-s. Meghát ugye az analóg CRT monitor analóg színátmeneteket produkál két érték között, tehát a truecolornál is jobb a színmélysége (ez ugye 16 millió feletti színt jelent), míg a TFT-k (annak ellenére, hogy természetesen truecolornak hirdetik őket) általában 292 ezer színt jelenítenek meg, és ez a színátmeneteknél látszik is, pl. ha fotókat, vagy mozit nézel, akkor lépcső lesz az átmenet. A #ffffcc valóban egy enyhén koszos sárga szín, az Acered valsz. nem téved sokat, de a laptopodba egy gyenge TFT-t raktak (és akkor még feltételezem, hogy nem hibás...), amin nem hangolták össze a vörös és a zöld csatornák színerejét. Más kérdés, hogy egy laptop monitorát kalibrálni... Hát, bocsánat, de ezen egy DTP-s jót kacarászna... Szóval a laptopot irodai munkára, terepmérésre, utazás közbeni laza melózgatásra, szórakozásra találtak ki, de képfeldolgozásra kuka. Esetleg tudom ajánlani, hogy az egymillió feletti árú laptopok közt turkálj, ha mindenáron DTP-zni akarsz laptopon... vagy fogadd el, hogy ez van! Na jó, azért egy laza kalibrálás a monitor szoftverével, vagy az Adobe Gammával még kicsit segíthet a dolgon, de azért az se lesz teljesen pontos, mivel a szemmértéked a mérőeszköze, ami egy igen szubjektív dolog, de ne várj csodát tőle!


hétf. jan. 15, 2007 1:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 20:44
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szerintetek miért van az hogy ha csinálok egy igazán szép képet photoshopban vagy illustratorban akkor ha a legnagyobb jpg qualytivel
mentem el sem lesz szép.
Belinkelek egy lapot: http://www.cardecor.hu/
Nem én csináltam csak szép jpg képek vannak fent rajta élesek.
Tű élesek!
Én mit rontok el hogy az én képeim ha mefeszülők se lesznek ilyen élesek??
És ha csinálok egy szép feliratot és átlátszó gif ként mentem akkor is maradnak fölös fehér pixelek?? Ja és a színátmenetek.... Brrr

És még egy probléma. Vannak ugye a webbiztos színek amik elvileg arra hivatottak hogy különböző monitorokon közel azonos színben jelenjenek meg.
Nos van egy ffffcc kódú szín ami elvileg egy világos sárga natúr szín. Ez egy acer monitor kijelzőjén szép natúr a laptomom kijelzőjén rózsaszín!!!!!!!! Pedig elvileg a monitor egy kicist élénkebb színeket ad de ennyire nem torzít.

Tök jó lenne ha tudnátok nekem ezekben a kérdésben segíteni!

Üdv:
Agee


vas. jan. 14, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Megélni ebbõl? Szinte semennyire.
Csak úgy lehet ezzel keresni, ha vmi reklámügynökségnél, vagy fejlesztõcégnél vagy és nagy cégeknek dolgozol, kemény összegekért.
Kisebb cégek jobban szeretnek az unokaöcsike pistikével, vagy ismerõssel ingyen dolgoztatni.


Koszi!
Ha mar ennel a temanal tartunk - csak a viszonyitas vegett - mennyit szokas kerni egy, mondjuk 800x250-es logo tervezesert?


csüt. jan. 04, 2007 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
A részemről szerintem igen. Ha átlagos kép kell, akkor google, ha egyedi, akkor előveszem a Canonom, ha meg profi, akkor pedig fizetős képforrások (Adobe, Corbis, Corel, pl.), stock photo DVD-k, CD-k.


szer. jan. 03, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
EasyT írta:
Akkor marad a google images, hatha talalok olyan kepet, ami megkozeliti az elkepzelesemet?
Vagy ti inkabb abbol epitkeztek, ami rendelkezesre all?


Latom eleg butasagot kerdezhettem, hogy senkinek semmi hozzafuznivaloja...


szer. jan. 03, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Megélni ebből? Szinte semennyire.
Csak úgy lehet ezzel keresni, ha vmi reklámügynökségnél, vagy fejlesztőcégnél vagy és nagy cégeknek dolgozol, kemény összegekért.
Kisebb cégek jobban szeretnek az unokaöcsike pistikével, vagy ismerőssel ingyen dolgoztatni.


kedd jan. 02, 2007 23:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Köszi Zsola, nekem segített!

Egy dolog foglalkoztat mostanában engem, mint talán pályát tévesztett diplomás közgazdászt...méghozzá, persze miután megszereztem a kellő tudást és némi gyakorlatot, és a wegdesignt szeretném teljes időben dolgozni, abból mennyire lehet megélni és mennyire telített ilyenből a piac? tudom, hogy ez sokminden függő, hogy az ember saját vállalkozást csinál vagy alkalmazott és akkor attól is, hogy milyen cégnél. Közgazdászként pl. most vidéken (1 éves gyakorlattal) 90-120, Pesten meg mondjuk 120-160-at van átlagosan esélyem keresni...


kedd jan. 02, 2007 16:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Sziasztok!

Remélem segít:
http://www.tutorial.hu/node/575
http://www.tutorial.hu/node/361

Üdv,
És BUÉK!
Zs.


szomb. dec. 30, 2006 13:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Engem az is érdekelne, hogy miért szokták a képeket részekre szabdalni...és persze engem is, hogy hogyan...Előre is köszi!


csüt. dec. 28, 2006 19:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Lenne meg egy amator kerdesem:
Ha kesz PS-ben a design, akkor van arra vmi tool, tutorial, hogyan lehet azt egyszeruen reszekre szabdallni?


kedd dec. 12, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy homepage header logo-t szeretnek csinalni. A fejemben mar osszeallt egy kep rola.
Kerdesem, ti hogyan alltok hozza egy otlet megvalositasahoz?
Pl. szuksegem lenne egy kepre (pl. egy szep giccses kandallo, eloterben egy teritett asztallal, mint a karacsonyi, amerikai filmekben), amire ugy kb. eselyem sincs, hogy magam fenykepet keszitsek rola.

Akkor marad a google images, hatha talalok olyan kepet, ami megkozeliti az elkepzelesemet?
Vagy ti inkabb abbol epitkeztek, ami rendelkezesre all?


kedd dec. 12, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Próbáltam avgy háromszor, de egyszerűen nem megy át, és a visszajelzés is csak nemrég jött róla. De nem adom fel, megpróbálom egy másik mailcímemről :lol:


kedd dec. 12, 2006 11:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás halee
Moka Miki léci e-mailt írj: info@fpwebdesign.hu


kedd dec. 12, 2006 1:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Foxy, megkaptad a privimet?


kedd dec. 12, 2006 0:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Halee
Hello Móka Miki... Írj egy privi e-mailt és mondok egy két tippett...

info@fpwebdesign.hu


pén. dec. 08, 2006 20:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Tetszik ez a tutorial oldal, azé sok ötlet ad, köszike! ma mondjuk rohangálós napom volt, úgyhogy csak épphogy bele tudtam kukkantani, hogy nagyjából mik vannak. De legalább már tele vagyok épp elég anyaggal, asszem egy darabig elleszek velük, nemigen fog még kelleni az ELO-s pénzes anyag...
Mivel csak FW-öm van, az izgatja még a fantáziámat, hogy a neten talált 200 ezer Ft-os árnál jóval olcsóbban honna tudok szerezni photoshopot? egy 30 napos verzióm van, de hiába tanulok ki rajta, ha utána elérhetetlen lesz a progi :(


pén. dec. 08, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Mondjuk annyit hozzátennék a Photoshop témához, meg a tutorialokhoz, hogy amit egyféleképp meg lehet csinálni, azt ált. többféleképp is meg lehet, esetlegesen érdemes is. Most pl. épp egy havernak csinálok leírást, hogy hogy csináljon arany betűket, mert talált egy leírást, de az annyira szét van bonyolítva (valsz. hiányos a tutorialt készítő Ps tudása, mert pár dolgot nem célszerűen csinált...), hogy inkább elmagyarázom a havernak, máshogy...
Előbb meg azt akartam mondani még a filterekről, hogy nem érdemes telepakolni a Ps-ot filterekkel, mert egyrészt lassul tőle a progi, másrészt pont olyan eredményt sosem fogsz kapni, amilyen neked kéne, hanem csak olyat, amilyet a szűrő tud, harmadrészt viszont ha megérted az effekt működését, akkor három kattintással megcsinálod, olyan paraméterekkel, ami neked pont jó. Egy volt kolléga nevelt le a pluginekről, kellett vmi, erre hozzámvágott pár CD-t tele pluginekkel, hogy nesze, bányászd ki, melyik kell. Amikor pár nap böngészés után sem találtam meg, ami kell, áthívtam a havert, elmondtam neki a hasfájásom, ő megértette, mit akarok és 3-4 kattintásból kész volt a dolog. Arról meg nem is szólva, hogy ha megérted, egyik-másik trükk hogy működik, akkor már egy ismeretlent, vagy egy teljesen új, egyedit is meg tudsz valósítani.


pén. dec. 08, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Haleee...
Szép jó estét minden fórumozónak! Very Happy

Egyértelműen Photoshop, és www.tutorial.hu
Ha meg akarod tanulni a Ps-ot, akkor kezd el megcsinálni a Tutorialokat, az alapoktól... Szépen sorba, amég olyan nem lesz, mint amilyennek lennie kell a tutorial szerint... Ha a szimpi dolgokat cisnálod, és gyakorlod, hamarosan elsajátítod az alapokat, és onnatól fogva, a gyakorlás a kreativitásodon múlik.

Nem tom mennyire vágod az angolt, de naon jó külföldi oldalak is vannak.


pén. dec. 08, 2006 1:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Amatőr kezekben a PSP/Fireworks, profiban a PS. Ha komolyan gondolod, akkor érdemesebb a PS-nek nekiesni, mert amit az nem tud, az nincsen, és itt nem a külsős szűrőkre gondolok.


pén. dec. 08, 2006 0:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Meghozta ma a postásnéni a Pentaschool-os webszerkesztő cd-t! :D Ami 3900 Ft....Egész jónak tűnik, viszont kezdek rájönni, hogy az anygok nagy részét, magam is megtalálhattam volna a neten...Na jó, mindet biztos nem, sokminden van rajta, még nem tudtam mindbe belekukkantani. Vannak progik is, de a jobbaknak természetesen csak 15-30 napos próbaverzió, azt hiszem ilyeneket is lehet találni a neten...Na azért nem sajnálom annyira a pénzt, mert itt legalább minden egyben van, és nem kell keresgélni.
HTML szerkesztés szempontjából hirtelen Almásy Pál anyaga tűnt egész jónak, ma azt bújom, már nincs túl sok. Na ez pl. megvan a neten, és ha jól látom ezen az oldalon ajánl más anyagokat is: http://mek.oszk.hu/01300/01306/#

Egy más kérdés: photoshop vagy a fireworks a jobb?


csüt. dec. 07, 2006 18:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Peace
Haleee...

Noss igen, nem minden könyv fain... Az ELO inkább az alpszerzésben jó, egyébként annó találtam egy kb 60 oldalas egyetemi tanulmányt a neten pdf-be... sajnos már nincs meg online formában viszont nyomtatva igen... naon hasznos, full jól le van benne írva minden, főként a (X)HTML-re és nagoyn sokat fordít a CSS-re. Itt ugyan tag-ről tag-re vannak leírva a dolgok, de általában van benne jellemzés, és szemléltető kép... Ha mázlid van megtalálod.

Mondjuk szerintem mindenféle képpen érdemes ilyen jellegű könyvek után keresni a neten, vagy oldalakon, mert OnLine formában is elsajátíthatod azt a tudást, amit mondjuk az ELO nyújt, vagy egy könyv... ráadásul még ingyen is van, csak kicsit macerás a beszérzés.

Ha gondolod Moka Miki, akkor azért megpróbálom előtúrni, ha majd naon ráérek... :)

Na peace


csüt. dec. 07, 2006 2:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Szerintem a Google-optimalizálás előtt esetleg érdemes lenne megtanulni jó és szép oldalt csinálni.
Mondjuk se a tanfolyamoknak, se a könyveknek nem vagyok nagy híve, nagyritkán akad olyan könyv, amiben valóban hasznos infók vannak érthető, élvezhető formában, és nem csak egy kézikönyv, ami tagről tagre leírja, mi mit csinál. No de azért említek egy tényleg jó könyvet, van benne egy kis alap (X)HTML is, de főleg a CSS-re koncentrál, szerintem a legjobb magyar nyelven beszerezhető CSS könyv. Páran már vettek belőle, az ajánlásomra és a visszajelzés szerint nem bánták meg.
http://www.libri.hu/hu/book/computer_in ... stilusosan


szer. dec. 06, 2006 17:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Megnéztem az ELO tanfolyamot, nekem is tetszik. A pénzt kicsit sajnálom, de biztos vagyok benne, hogy megéri és talán egyszer többszörösen megtérül. De anyukám úgyse igen tudja, mit vegyen nekem karácsonyra :wink:
Rendeltem amúgy a Pentaschooltól egy hasonló tanfolyami cd-t, lassan már megjöhetne, az csak 3000 Ft körül volt, gondolom akkor tartalmilag is annyival kevesebb lesz...
A Marketingmegoldások oldalon már túl vagyok, gondolkozom, hogy megrendeljem-e tőlük a google optimalizálós könyvet, valaki esetleg tudja már, hogy jó-e? Mert a Silihosttól ingyen le lehet tölteni egy ilyet, kb. húsz oldal, a lényeget jól elmondja, aztán a többihez meg már nem értek...


szer. dec. 06, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Hello
Szép Jó reggelt minden kedves fórumozónak!!! :D

Most ébredtem, hulla fáradt vagyok, kezdődik a meló... De így fain. :) Móka Masi naon ajánlom az www.elo.hu oldalt, télleg fainan leírja a dolgokat, 52 e Ft ha egyszerre kifizeted 15% kedvezménnyel, egyszerre megkapod az összes füzetet, dossziét, stb... A saját tempódban tudsz haladni, ha hetente 1,5 órát rászánsz, akkor 1,6 év alatt tudod befejezni, egyébként meg ha keményen nyomod, mondjuk napi 3 óra simán pik-pak befejezed a tanfolyamot.

Alapozásnak nem rossz... Egyébként meg a tanulásod alatt legyen a kereső a legjobb barátod, és bújad ezerrel... Keress CSS oktatóanyagokat, és szöveges dokumentumokat, melyekből tudsz tanulni... Nagyon tudom ajánlani a Marketig Megoldások oldalt, ahol egy cosmó ingyenes anyaghoz hozzáférheztsz, melyek majd marketing alapokat adnak. Sokat jelentenek egy oldal tervezése közben.


Majd később folyt köv. Most Morning Coffee :D :D :D & Smoke...

Bye


szer. dec. 06, 2006 12:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ja, Foxy, ezt a lementek egy honlapot és megnézem hogyan áll össze dolgot már csináltam nemrég, akkor jöttem rá, hogy sejtelmem sincs dolgokról :roll: :wink:


szer. dec. 06, 2006 11:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Tigrincs, Foxy, köszi a véleményeket és válaszotokat! :)
Jaja, Tigrincs, igazad van, hogy a honlapom nem kicsit csiricsáré, igazából a főleg kék-piros-sárga összhatás nekem sem jön be, de azóta még nem tudtam erőt (és időt) venni magamon, hogy az egészet újra csináljam. Aztán a célom épp az volt, hogy ne egy szabályos szokványos weblap legyen, hanem egyedibb, ami a csapatunkról szól és a frizbiről, hát, az első felét legalábbis sikerült jól kifejezni vele...De amúgy igazad van, nyilván ha egy üzleti honlapot csinálnék, én sem ilyen designt terveznék :lol: , na meg tegyük hozzá, hogy ezen a lapon keresztül tanultam meg honlapot szerkeszteni, és mindent magamtól tanultam mindenféle segítség nélkül, aztán erre futotta...így is egy nyaram majdnem ráment míg rájöttem közben a dolgokra :shock: :)

A szétesés meg képek szélei...no itt a gond...bár az én 800x600-as felbontású képernyőmön jól jön minden és minden kép is megnyitódik, de tudom, hogy más felbontáson nem jó a dolog. A képek minősége is épp azért olyan rossz néhol, mert a jó minőségű png-seket fél napig nyitotta, aztán lerontottam őket emiatt, csak így meg bénák...erre sem tudok megoldást...

Szóval ennyire az alapok előtt vagyok, és még egyszer szeretném azt kérdezni, hogy honnan, miből érdemes tanulni...Attól félek, januártól muszáj lesz elvállalnom egy rendes munkát, és tanfolyamra járásra nem lesz időm... :( (most épp munkanélküliként reggeltől estig a gép előtt ülök, és keresgélek meg tanulok). Biztos annyi mindent lehet erre válaszolni, meg eleve túl tág kérdés, hogy azért nem válaszoltatok (vagyis Foxy, majd az ELO-nak utánanézek mindjárt), de szívesen veszek linkeket, könyveket, vagy azt is, hogy amíg nem tudok erre szánni hosszú időn keresztül napi több órát, meg hogy eljárjak valahova, addig felejtsem is el. (nem vagyok pösti sem...)

Még egy konkrét kérdésem lenne: hogyan kell azt csinálni, hogy a lap minden képernyőfelbontáson jól jöjjön?

Köszi még egyszer!!!


szer. dec. 06, 2006 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Geopelia írta:
Hellósztok!


Hogyan lehet egyszerűen a honlapnak árnyékot készíteni?

Köszi a segítséget!


Pl. úgy hogy kinyomtatod és a lapot a fényhez rakod.
Amúgy egyszerűen sehogy, és egyenlőre nem is javallott a dolog, de 1-2 éven belül a CSS3 elterjed, és abban már van árnyék. Trükközni sokféleképp lehet, de mindegyik módszernek vannak hátrányai, univerzális módszer nincs, és egyiket sem hívnám egyszerűnek.


szer. dec. 06, 2006 9:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
Hellósztok!


Hogyan lehet egyszerűen a honlapnak árnyékot készíteni?

Köszi a segítséget!


szer. dec. 06, 2006 4:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Heeellooo!!!

Hát Móka Masi, komolyan mondom, nagyon jól esett amit írtál. De tényleg...
És hogy elolvastam a további írásaidat eszembe jutottak azok az idők, amikor Én is ebben a cipőben jártam. :) De komolyan.

Mikor ebben a fórumban először írtam, akkor kezdtem átérezni a CSS jelentőségét, sőt, akkor azért már nagyjából tudtam használni is... Aztán nagyon keményen ráfeküdtem a témára, és gyakoroltam, és persze "tanultam". Nálam a tanulás ott merült ki, hogy egyfolytában a www.cssremix.com-ot néztem, mert ott olyan flash megoldásokat találhatsz, hogy nem hiszed el. Komolyan nézed, és érzed, hogy ez nem pusztán egy munka, mint egy szöveges dokumentum, vagy esetleg egy xls táblázat, hanem művészet... Hogy rengeteg munkaóra van benne, sugárzik belőle a kreativitás, az ötlet, a tartalom, és azok a rendbontó megoldások melyekkel egy XHTML/CSS alapú oldalt bármikor olyan színvonalúvá varázsolhatsz, mint mondjuk egy Flash alapú oldal...

(Ezt úgy értem, hogy egy szép, egyszerű design van amikor többet ér, mint egy ide-oda villogó, zenélő, idegesítő flash alapú oldal - Persze ebben is vannak csodálatos dolgok, és mondjuk egy más világ is... :)

Ha ilyen oldalakat nézel, és érzed hogy tetszik, tényleg Tigrincs módszerét kövesd, szedd szét, nézd meg! Próbáld meg teljesen letükrözni a gépedre... (Én a kód átnézést, hivatkozások kézi letöltését javaslom, mert igaz, hogy lassú, de a letöltött CSS/XHTML kódokból le tudod tölteni a képeket is... Ez szerintem praktikus, mert látod hogy épül fel az oldal, miközben folyton szeded le a képeket, látod a szerkezetét rögtön. (Mozilla/Oldal mentése vagy ilyesmi...)
Ha már kened vágod, ezekre persze van egyszerűbb megoldás.

Ha gondolod tudok neked olyan linkeket küldeni, ami számomra nagyon sokat segített, több tucat van. Egyszer majd felsorolom itt, sorry. :)

Továbbá én a kezdeti időkben soxor csináltam azt, hogy egy oldal ami nagyon tetszett kicsit átalakítottam, hogy még jobban tetsszen... Készítettem durván 2-3 olyan oldalt, ami csak úgy át lett szabva, (persze ezt csak gyakorlás gyanánt) aztán készítettem olyat, ahol egy nekem tetsző struktúrát próbáltam lemásolni, először kódmásolgatós és átalakítós módszerrel, utána pedig elértem oda, hogy totál egyedül írtam az oldalok szerkezetét, majd jött a grafika... Egyre több olyan ötletem támadt, ami egyáltalán nem koppintás volt, és még csak nem is hasonlított semmihez... Aztán egy idő után számomra úgy jött a dolog mikor oldat készítettem mint a beszéd, tehát tök automatikusan.

Sajnos a megrendelőimnek néha túl "extrák" a megoldásaim, úgyhogy ha valakinek kell egy olyan emberke aki durva dolgokat készít... szóljon... Köeeee...

Amúgy sorry, hogy nem minősítettem az oldalad, de számomra már nem volt elérhető... :(

Nagyon sok sikert kívánok és rengeteg kitartást, hiszen van, amikor egy munkával a kezdetekben akár 1,5 hónapot is dolgozol éjjel-nappal... De a végeredmény kifizetődő... Az, hogy amikor látod, hogy az elején egy üres XHTML és CSS fájlal indítasz, aztán a végén látod az eredményét... Szerintem a világ legjobb érzése, épp ezért a munkám az ééééletem!

ui.: Sorry, ha hosszúra sikeredet, kicsit off vagyok már, úgyhogy lehet benne egy két olyan mondatszerkezet, amit talán kétszer is el kell olvasni, hogy megértsd... :D
Ja, és nem a reklám helye, de én elkezdtem tanulni az ELO-n levelezőben, csak azért, hogy valami papírom legyen róla, amíg eljutok a Multimédia fősuliig. Nagyon aprólékosan le van írva benne minden, és mindenhez ad egy kis alapot... Bár a tanfolyam azt ígéri a végére bárkiből "web designer" lehet, osztom Tigrincs véleményét, hogy ehhez sok-sok gyakorlás, tapasztalat, és tehetség kell... És az elején azért én is kaptam oltást sok mindenkitől. Akor nem hittem el, de szerintem mind a javamra vált. Remélem segíthettem...

Bye


szer. dec. 06, 2006 1:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Per pill hulla álmos vagyok, jó lenne kicsit aludnom, nem fogok nagyon mindenbe belemenni, meg mindent megmagyarázni, szóval...
Tudod, régebben fotóztam, és szerettem volna jól fotózni. Kérdeztem pár profi fotós (nem minőség, hanem ők ebből élnek) haveromat, hogy mit tanuljak, miből tanuljak fotózni. Megvonták a vállukat, azt mondták, hogy a technikát gyorsan meg lehet tanulni, de hogy kiből lesz jó fotós... hát azt tanulni nem lehet. Aztán némi fejvakarás után azt mondták, hogy sokat, nagyon sokat nézegessem a saját képeimet, elemezgessem, és ugyanígy járjak el fotóművészek, profi fotósok képeivel. A tanács ugyanaz. Tessék sok igazán jó weboldalt nézni és elemezgetni, rájönni, hogy mitől jó. Ha rájössz, hogy mi tetszik neked, akkor az egy tré honlap, és valsz televan olcsó és csicsa dolgokkal (kérlek ne sértődj meg, de a te honlapod is ilyen: televan oda nem illő, öncélúan csicsás dologgal, ami összehajigálttá teszi az oldalt). Ha megnézel egy tényleg jó oldalt, rá fogsz jönni, hogy nem tudod mitől jó, de egyszerűen szép, jó ránézni minden adja magát, semmi sem túl sok. Az ízlés ilyen, nincs rá egyértelmű recept, max sokszor kell elb*szni, hogy rájöjj, hogy így meg így meg így ne, és egyszercsak "elsül a kezed", sikerül vmi jót összehozni. Aztán sokan itt adják fel, hogy nem várják ki azt a pár évet, amíg kicsiszolódik az ízlése, és sosem csinálnak normális, szép honlapot. Ha ráérsz, és fontos neked a dolog, akkor pár év múlva belejössz.

Kritikát kértél a munkádról, hát íme. Nem fogom leírni, hogy hogyan csináld jobban, ez a te dolgod. Ha más elmondja, attól nem fogsz rájönni a gubancokra, nem csiszolódsz tőle. Tehát:
1, Belépőoldal... Minek? Egérre váltó nagy kép... Még ha azzal lépnék be, és nem azzal a vacak belépés linkkel, akkor még emészthető lenne, de így csak csicsa. Mint egy kopogtató ami annyira puha, hogy képtelenség vele kopogtatni.
2, Rögtön a nyitóoldalon szembesülök a színvilággal... Hát, sokminden, csak épp nem egy összhang. Mint amikor pár vasszöget a zongorahúrokra ejtenek. Tessék utánanézni a Google-ben: color harmony calculator
3, Nézd meg a cuccot nagyobb felbontásban! Szétesik, ismétlődik a háttér és így idétlen. A képeknek teljesen következetlenül hol tépett-elkent széle van, hol éles, hol pedig cikornyás dupla-domborított kerete van, ez elég rendetlen.
4, Tudom, a mostani magazinok/újságok sem tartják be a régi tipográfiai szabályokat, nem véletlen, hogy olyan idegbajos az összképe egy oldalnak. Ami idevág: Egy oldalon, hacsak nem betűkészlet-ismertetést tartasz, ne használj három, max négy betűtípusnál többet. Ideális esetben, klasszikus tipográfia szerint ugyanannak a fontnak a dőlt, félkövér, és eltérő méretű fokozata is már más betűtípusnak számít. Én beérem már azzal is, ha egy lapon három különböző fontot használ a delikvens, bármilyen fokozatban. A nyitóoldaladon összesen ötfajta betűtípus van jelenleg, de beljebb van még több is.
5, Gombok... Hát jaj. Ezt sürgősen gondold újra!
6, Aloldalakra kattintva olyan oldalakra jutok, ahol nincs háttérkép sem, csak vmi sötétebb kék háttér. Rontja az összhatást rendesen.
7, Itt-ott vannak hiányzó képek, pl. tipikusan a "katt ide" gomb.
8, A szinek néha extrém módon olvashatatlanná teszik a szöveget, pl elérhetőség. Arról ne is szóljak, hogy szöveget képként betenni, ráadásul így átfirkálva...
9, A képek oldalt is jó lenne belekomponálni a többi közé, mert így sutácska-butácska.
+10, És most dicsérni fogok... Van az oldalon tartalom. Nem sok, de épp annyi, amennyit az ember elvár egy ilyen oldaltól.

Szóval a verdikt: tartalom négyes, helyesírás hármas alá, külalak kettes alá alá...
Nézd, látom az igyekezetet, szóval megelőlegezem, hogy lesz ez csillagos ötös is, nem kritizálnám, hanem le se..... ha nem érdekelne, hogy legyen belőled vmi. Szerintem lesz, de hosszú az út addig. A többiek ki fognak utálni, de adok két tippet. Az egyik, hogy gyorsan tanuld meg a HTML-t, és rögtön vesd magad bele a CSS-be, az segít összeszedetten oldaltervet csinálni, fegyelemre szoktat. A másik, hogy Google: CSS web template, és nézegesd a mintaoldalakat, ami tetszik, azt a CSS-tanulás mellett szedd szét és okulj! Nem mondom, hogy ezek lesznek a legszebb oldalak, amiket életedben látsz, de mivel sablonoldalak, segítenek tanulni, és kicsit gatyábarázzák az alapvető ízlésbeli dolgaidat is. Nem pótolják a szó szemet és a finom ízlést, de utat mutatnak. Hajrá, jó tanulást!


kedd dec. 05, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ja, és ezt én csináltam, gondolom tele van hibákkal, de laikusoknak tetszett...csak hogy milyen szinten vagyok...

http://markaz.frisbee.hu
[/url][/code]


kedd dec. 05, 2006 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 18:42
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Foxy! szerintem grafikailag fantasztius a honlapod!!! a legjobbak közé tartozik, amikkel találoztam :)
Amúgy új vagyok itt, és azért jöttem, hogy okosodjak, és esetleg tanácsot kapjak, hogy ha webgrafikát, webdesignt akarok tanulni, akkor hol érdemes kezdeni. Tanfolyam, magántanár, vagy megfelelő könyvekből, leírásokból, fórumokból stb. és programokkal magamtól is sikerülhet? Bár gondolom rengeteg időmbe telik majd még...Eddig megtanultam tök magamtól dreamweaverben honlapot szerkeszteni, de szerintem nagyon kezdetlegesen, és fireworksben képet, ott már elég sokminden megy. De pl. fogalmam sincs, olyan fogalmakról, amikről itt beszéltek, pl. mi a különbség a táblázatos vagy a CSS-es weblapszerkesztés között, vagy az XHTML és XML.. :shock: ...A grafikai elmélet is abszolút hiányzik...Szóval könnyen rájövök egy új progiban dolgokra, de amúgy teljes 0000 minden...Nem is kezdek el kérdezgetni, mert rengeteg lenne, csak arra kérek tanácsot, hogy hogy induljak el, miből tanuljak, honnan tegyem tisztába a fogalmakat :idea: ...Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!!


kedd dec. 05, 2006 19:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás FPWD
Köszi. :D

Még egy két ilyen válasz, és már-már elégedett leszek. :)

Bye


pén. nov. 24, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: A'Loha
FoxY WD írta:
Sorry, :D a cím lemaradt: www.fpwebdesign.hu


Nekem tetszik!


csüt. nov. 23, 2006 15:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás A'Loha
Sorry, :D a cím lemaradt: www.fpwebdesign.hu


csüt. nov. 09, 2006 0:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás A'Loha
Sziasztok!

Hát be kell vallanom, hogy már jó régen írtam a fórumba, de most van egy idevágó témám. Mint régebben mondtam, weboldal készítéssel foglalkozok, csak közbejött egy két "apróság" és ez a dolog kicsit elhúzódott... Most végre jól alakult minden, elkészült a saját oldalam. Sajnos az enyémmel nem nagyon volt időm foglalkozni, de jutottam legalább valameddig. :) Erről szeretnék egy light-os véleményt kérni. :) Előre szólok, hogy még csak béta, ezért tele van hibákkal, főleg helyesírásival....

Igazság szerint azt szeretném, ha a designról mondanátok véleményt.

Köceee

Foxy


csüt. nov. 09, 2006 0:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Forum készítése
MGery írta:
Szerbusztok!

Először írok ebbe a rovatba és örömmel látom, hogy segítőkész emberek vannak:). Nekem lenne egy olyan kérdésem hogyan lehet fórumot készíteni illetve honnan lehet segédletet vagy forrást letölteni?


A Webmester fórumban nagyobb sikerrel jársz, ott van a témája ennek.


szer. nov. 08, 2006 21:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
http://www.phpbb.hu/

Innen le lehet tölteni a phpBB fórumot magyarul (ugyanaz, mint amit épp most nézel :D). Az oldalon részletes leírás is található!


szer. nov. 08, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 08, 2006 13:35
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Forum készítése
Szerbusztok!

Először írok ebbe a rovatba és örömmel látom, hogy segítőkész emberek vannak:). Nekem lenne egy olyan kérdésem hogyan lehet fórumot készíteni illetve honnan lehet segédletet vagy forrást letölteni?


szer. nov. 08, 2006 13:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jó hallani, hogy van, aki "belülről" kezd, nem csupán a megrendelő által készíttetett/elfogadott fotosopos grafikából darabol és próbál valami webszerű lapot létrehozni :)

Igen, az online marketing nem egyenlő a webes hirdetésekkel.

Az, hogy a tartalom elkészítésébe mennyire lehet/kell belefolyni, már kicsit más téma... Általában olyan fejlesztésekkel foglalkoztam, ami egyáltalán nem 1emberes feladat.
Ráadásul egy ember nem lehet mindenben profi.


vas. aug. 06, 2006 19:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 20:56
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Web Design - Struktúra
Szia!

Mások nevében nem tudok nyilatkozni, de én úgy szoktam intézni a dolgot, egy új megrendelés esetén, hogy összeülök a megrendelővel, alaposan átbeszéljük, milyen oldalt szeretne, mi a célkitűzése, mi az oldalának a célje. Ebben a folyamatban felállítok egy struktúrát, hogy egész pontosan milyen legyen is az oldal, milyen megoldással, technologiával készüljön.

Ezek után megbeszéljük a célközönséget, hogy kiknek is szól tulajdonképpen az oldal. Ennek tudatában alakítjuk ki a felhasználói felületet, a menürendszert, és az egész oldal struktúráját, a menüket, és szintjeit. Egy vázlatba felrajzoljuk az oldalakat, a linkeket, és a főbb jellemzőket. Ezek után megbeszéljük a kinézetet, hogy mit is szeretne. Persze általában úgy szokták mondani: "Rád bízom!" Ekkor megkérdezem a színvilágot, és a kinézetet a célközönséghez igazítom.

Későbbiekben küldök egy két "Templatet", hogy mire számítson az oldal megjelenésénél, és egy árajánlatot, hogy összesen kb-ra mennyi is lenne az oldal. Később persze még mindenen módosítunk.
Ha valaki tud ennél jobb módszert, akkor kiváncsi vagyok. :)

Egyébként szerintem a legjobb módszer ha pontosan tudjuk, hogy ki - mik a célközönség akiknek az oldal szól. Jó, persze ezt nehéz kiválasztani, de szerintem megoldható, és hozzájárul az oldal sikeréhez. A témával kapcsolatban rengeteg hasznos információt találtam a Marketing Commandó, és a Marketing Megoldások oldalon. Szerintem, ha összevetjük az OnLine marketinget magával a szerkesztéssel, és a kettőt egybe olvasztjuk, akkor biztos sikerül kialakítani egy olyan architektúrát, ami megfelelő mindenki számára. Én úgy érzem, tehát a személyes véleményem, hogy el kell felejteni a régi megszokott kliséket. Tehát ne egy régi elgondolás, vagy sablon útján haladjunk, hanem mindig merjünk újakat csinálni. Én az internet marketingben ugyanolyan remek lehetőségeket látok, mint például a CSS-be, és a szabványokban.

Én egy két oldalamnál kértem segítséget marketingesektől is, és újságíróktól is. Véleményem szerint a legjobb megoldás, ha nem pusztán egy oldalt, meg a hozzá tartozó design készíted el, hanem tartalmat is... Tehát mind a kettő olyan legyen, úgy legyen megírva, és kialakítva, hogy egyszerűen, odakösse a látogatót, még akkor is, ha nem is érdekli.

Várom véleményeteket, sziasztok... :)


szer. aug. 02, 2006 13:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha már web design...
A grafikával, kliens/szerveroldali scriptekkel stb. rengeteg helyen foglalkoznak.

De ki foglalkozik olyasmivel, hogy:
struktúra, szerkezet (információ architektúra, nem adatbázis-szerkezet!)
felhasználói felület, usability, ergonómia, findability
user centered design
stb.

Vagy csak én látom úgy, hogy ezek a dolgok gyakran valahogy "kimaradnak", nem tudatosulnak, úgy ösztönszerűen valahogy majd csak lesz?

http://www.newslettercartoons.com/catalog/gifs/3197-w.gif
http://www.newslettercartoons.com/catalog/gifs/3037-w.gif


szer. aug. 02, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség