Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:45



Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Photoshop-hoz kellene egy kis segítség ! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rainbow írta:
hali ^^.
segítség kéne nekem a photosop elements 6.0 -ás képszerkesztőm van és feltettem meg minden és vmi kódot kér vagy nem tudom aki tudja miről beszélek írjon !!!!!!!!!!!

Ha egyáltalán tudod miről írsz, mert elég zavaros, akkor azt a kódot kéri, amivel megvetted. :D Evvel aktiválod. :roll:
Honnan gondolod, hogy ingyen van a Photoshop? Csak meg kell nézni a honlapot. :shock:


szer. márc. 11, 2009 16:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 11, 2009 14:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
hali ^^.
segítség kéne nekem a photosop elements 6.0 -ás képszerkesztőm van és feltettem meg minden és vmi kódot kér vagy nem tudom aki tudja miről beszélek írjon !!!!!!!!!!!


szer. márc. 11, 2009 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok,
Egy apró segitséget kérnék rajzolás témában.

Egy átlátszó levonóra szeretnék ábrákat nyomtatni és nem tudommit állitsak hogy a háttért ne autómatizálja valami fehér szinné (ez az első kérdésem), valmint olyan formátum kellene hogy olyan helyröl nyomtathassakahol nincsen semmi extra szoftver, csak a windows és mondjuk egy adobe (ez a második kérdésem)?
Tehát milyen módon tudom ezt megcsinálni milyen szoftverbeállitásokkal, és milyen formába tudjam kimenteni?

üdv
és előre is köszönök mindent.

Megj.: Én a paint shop prot használom leginkább de teljesen mindegy miben mondjátok a megoldást.


pén. szept. 19, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 10:14
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Rian írta:
Sziasztok. Photoshoppal hogyan lehet elérni ehhez hasonló effektet? Konkrétan arra gondolok, hogy felül homályos, majd lejjebb haladva fokozatosan élesedik ki a kép. Hogyan lehet átmenetes homályosítást?

http://rian.uw.hu/blur.jpg


Voltaképp bármely szűrő, amit ehhez szimpatikusnak vélsz, megteszi... A furfang nem is ebben van. Adott a Photoshopban a sorban utolsó panel-blokk, ami (hacsak szét nem cincálod) tartalmazza a Layers, Channels és Path füleket. Veszed a Channels-t, kérsz a képre egy új channelt, ami alapból fekete, mint az éj. Ráállsz a palettán (csak hogy nehogy a kép érdemi részével essen meg az, amit leírok), aztán a Tools palettán kiválasztod a Gradient (átmenet) eszközt, leellenőrzöd, hogy a két aktív színed (ezt a Tools alsó szekciójában a két színnégyzet híven jelzi) épp a fekete és a fehér (ennek eléréséhez amúgy elég egy sima "D"-t ütni: Default, s a program máris visszaváltja alapállapotába), majd az aktív dokumentumablakban (még mindig fekete!) valahonnan valahová tartva (egyéni belátásod kérdése ez) húzol egy átmenetet. Mivel - remélve ezt - az újonnan hozzáadott channelen álltál, s nem valamelyik színkomponens csatornáján, a feketeség átváltott egy csinos kis átmenetbe... Fogod magad, és a Channels panelen most átállsz a legfelső, az össznézeti módra (RGB, CMYK stb.), majd egy Ctrl nyomása mellett rákattintasz erre az átmenetessé lett channelre, ami így kijelölést eszközöl, méghozzá mit ad Isten - átmenetesen. Ezt a monitoron ugyan nem képes megjeleníteni (50% fölötti áttetszőség felett beleveszi a kijelölési keretbe, alatta meg elhagyja), de becsszóra el kell higgyed, pont olyan átmeneti áttetszőséget generáltál ezzel, mint amilyen átmenetet "leír" a csupán segédletként felhasznált plusz channel. (Amit aztán a munka végeztével nyugodtan el is lehet a képállományból távolítani: a továbbiakban semmi szükség rá.) És most már vígan ráereszthetsz a képre akármilyen szűrőt, amit csak gusztusod és jóérzésed diktál - az algoritmus a létrejött kijelölés átmeneti értékeinek megfelelően fogja az adott, a kijelölés alá vont terület pixeljeit adjusztálni. Lehetséges, hogy talán más módon is el lehet ezt érni, én viszont csak ezt az egyet ismerem. Aki jobbat tud, jegyezze ide.


szer. jan. 30, 2008 1:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Sziasztok. Photoshoppal hogyan lehet elérni ehhez hasonló effektet? Konkrétan arra gondolok, hogy felül homályos, majd lejjebb haladva fokozatosan élesedik ki a kép. Hogyan lehet átmenetes homályosítást?

http://rian.uw.hu/blur.jpg


szer. jan. 09, 2008 12:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Rendben, megbocsájtok... :)
De nem kell meghunyászkodnod. :)


szer. máj. 30, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Megkövetlek és bocsánatodért esedezem. Engedélyt kérek meghunyászkodni!


szer. máj. 30, 2007 11:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Nah, azért a mocskos és a láda egy kicsit erős volt...
:?


szer. máj. 30, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Zsola barátom, akit én is viszontgyűlölök (a mocskos g*ciláda, hogy fulladna meg), már elég jól vázolta a helyzetet, de egy picit árnyalnám.
Jelenleg egy csóró filmes cégnél dolgozom, a pénzem (mint egyéni vállalkozó) az adóm-tb-m-nyugdíjam-számláim-költségeim-stb. kb. felét teszik ki, tehát tkp. nem mondhatom, hogy nem jönne jól egy zsíros meló. Ugyanakkor olyan közegben melózom, ahol szeretem a munkám és az embereket, akikkel vagyok. Itt szinte mindenki 5 Ft fizuért alkot 10-20Ft-nyi értéket, ha úgy tetszik, karitatíve, a magyar kultúra építésére. A sok pénz, a pörgős bizniszek biztos jók lennének kfizunapkor, de frankón kiégnék úgy, hogy a sok pénzemért nem tudnám visszavásárolni a nyugalmamat, a jókedvemet.
A másik indok, hogy a grafika egy fájdalmas pont az életemben. Régen rajzoltam, de sokminden más jött, és felejtettem. Jó lenne visszaállni, de az sok gyakorlást, időt emésztene fel, pedig időm nincs. Bevallom, erősen behatárolt a grafikai kreativitásom, ez meg nem jó ajánló egy pörgős melóhoz. Prózai indok, de evvan.
Ja és a harmadik... Ha mindenkinek segítenék, akinek szeretnék, ha minden melót elvállalnék, amit szívesen csinálok és értek is hozzá, akkor nem tízfelé szakadnék, mint most, hanem ezerfelé. Ugyanakkor vannak dilijeim, amik szerencsére kiszakítanak a melóból, ezek is időigényesek. Szóval igazad is van, meg nem is. :) Értjük egymást, nem? ;)


szer. máj. 30, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
:) ezt nem hagyhattam egy mosolygás nélkül...

Nem Tiget akarom ajnározni, mert útálom, és gyűlölöm ;) De ha mindenhová jelentkezne, oda, amihez ért, nem tudna válogatni. :) Meg hát egészen biztos, hogy te is vagy úgy, hogy van egy szerelmed (munka terén)... :)


szer. máj. 30, 2007 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
De ha ennyire ertesz hozza, akkor miert nem nyomulsz ebben? Szal jelentkezz allasokra, reneteg ilyet keresnek. Grafikusokat meg ilyeneket.


szer. máj. 30, 2007 7:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Bárcsak... akkor kissé jobban keresnék. :)
Csak volt pár nyomdai melóm, fizukiegészítésképp, és mivel nem vagyok nagy cég nagy pofával, ezért csak úgy lehetett jól együttműködni a nyomdákkal, ha az ember kicsit ebbe is beletanult és mindent jól csinált.


csüt. máj. 24, 2007 9:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Te Tigrincs! Te nyomdaiparban dolgozol?


csüt. máj. 24, 2007 7:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Szívesen!


szer. máj. 23, 2007 8:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
kossz szuper vagy. Legalabb ezt is megtudtam


szer. máj. 23, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
BalazsXYZ írta:
Ja eyt nem tudtam. Azt hittem a kepernyon keresztul egy program megmondja a pantone codot. De hulye vagyok. De tenyleg ez eszszeru, hogy ez egy nyomat. :) es hol lehet ilyet kapni?


A Pantone egy tkp. abszolútnak mondható nyomdai szín. Amit a képernyőn, a szkenneren, a mezei nyomtatón látsz szín, az viszont mindig relatív szín, a szabvány szinekhez képest valamilyen, attól függően, hogy mennyire pontosan van az az adott eszköz kalibrálva.
Nyomdai meg festékboltokban kapsz ilyet, de jó drága, néhány 10 rugó... A szabványokért sajna mindig alaposan kell fizetni. :(


kedd máj. 22, 2007 14:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Ja eyt nem tudtam. Azt hittem a kepernyon keresztul egy program megmondja a pantone codot. De hulye vagyok. De tenyleg ez eszszeru, hogy ez egy nyomat. :) es hol lehet ilyet kapni?


kedd máj. 22, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
BalazsXYZ írta:
figy a pantone szinrol szeretnek kerdezni. Ha ilyet megad az ember. Akkor a szin az biztos, hogy az lesz? szoval papir tipustol nem valtozik?


Vegyél egy pantone színmintát, ebben általában egy matt és egy műnyomó (fényes) papírra nyomott mintát találsz, aminek kutya kötelessége olyannak lennie, mint amilyen a papíron van, ez ipari szabvány.


hétf. máj. 21, 2007 16:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
figy a pantone szinrol szeretnek kerdezni. Ha ilyet megad az ember. Akkor a szin az biztos, hogy az lesz? szoval papir tipustol nem valtozik?


hétf. máj. 21, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
BalazsXYZ írta:
meg, hogy melyik miert jobb vagy rosszabb


Hoyg melyik jobb vagy rosszabb, szerintem azt nem lehet eldönteni, különböző kiadványokhoz biztos különböző technikát kell használni. :)
(De nem vagyok nyomdász, ez nem tuti tipp)

Egyébként röviden, hoyg mi micsoda: http://www.magyarnyomdasz.hu/cikk/szotar_a.php

Zs.


kedd máj. 08, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
meg, hogy melyik miert jobb vagy rosszabb


kedd máj. 08, 2007 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
kossz Tigrincs. Egy par szot nem tudnal elmondani midnegyikrol, hogy mik ezek es mi a kulonbseg kozottuk?


kedd máj. 08, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Nyomda, nyomási módok: mélynyomás, magasnyomás, offszet nyomás.


kedd máj. 08, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szevasztok. Megint en vagyok :) Na most hallottam egy ilyen varazs szot, hogy offset printing. Most ez a nyomdagepre vonatkozik? Vagy a nyomtatasra? es mi ez pontosan? es milyen van meg? Szal van onset? :)
Elore is kossz a valaszokat!


kedd máj. 08, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: Help
Lea írta:
Skacok, segítsetek!

Egy totál egyszerű molinót kellene összehoznom, még sosem csináltam ilyet, eddig max. A4-es méretig jutottam. :)
A kivitelező kérése: vektor+600 dpi.

Egy felhős ég kellene háttérnek, meg némi szöveg. Ha a molinó 4x1 m lesz, akkor milyen minőségű/felbontású/stb. fotó a minimál követelmény?

Előre is nagggyon köszi a gyors választ!
Lea


1m = kb. 40", 40"x600dpi=24000px magasság és 96000px szélesség, azaz 2304 megapixeles kamera kell neked. :D
A felbontást ugye nem kérdezted komolyan..?


hétf. máj. 07, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 17:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Help
Skacok, segítsetek!

Egy totál egyszerű molinót kellene összehoznom, még sosem csináltam ilyet, eddig max. A4-es méretig jutottam. :)
A kivitelező kérése: vektor+600 dpi.

Egy felhős ég kellene háttérnek, meg némi szöveg. Ha a molinó 4x1 m lesz, akkor milyen minőségű/felbontású/stb. fotó a minimál követelmény?

Előre is nagggyon köszi a gyors választ!
Lea


hétf. máj. 07, 2007 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Na megoldottam. Rajottem dolgokra, es megcsinaltam tok ugyanolyanra. Szal az eredetibol indultam es neztem a vegeredmenyt...aztan addig szorakoztam, hogy most mar tudom ezt hogy csinalnam :)
meg kicsit szebb is lett az enyem...csak hat akkor az mar meg mubb :)


pén. ápr. 27, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
nagyon nezem ezt az oldalt, es pl. a bikisnel ha megnezed a csipot, akkor az biztos, hogy koldoke az nem a noe es sztem a boret is kicserelte, csak meghagytaaz eredeti vonalakat, meg raolvasztotta... sztem[/img]


pén. ápr. 27, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Na csinaltam egyet, de ez a szokasos amit tudok, de en nem ezt akarom. Hanem, hogy lees legyen a bor es legyen olyan mint a kepen...ilyen muanyag :)
Szted hogy kellene? egy-ket tipp. Szeretnem elkuldeni neked a kepet amit csinaltam, csak ne mtudom, hogy lehet itt beilleszteni.



pén. ápr. 27, 2007 11:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Most a bikinis noi arcot letoltottem, marmint az eredetit es azt probalom ugyanugy megcsinalni
velgulis haladok. De kivancsi lennek, hogy te meg tudod e csinalni es ha igen akkor miket hasznalsz.


pén. ápr. 27, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
BalazsXYZ írta:
Szted a noi arcoknal, pl. a bikininel. csak magat a kepet hasznalta es Photoshop, vagy mondjuk lopott bort valahonnan?


Saját bőr, ez látszik, nézd meg a textúráját!


pén. ápr. 27, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szted a noi arcoknal, pl. a bikininel. csak magat a kepet hasznalta es Photoshop, vagy mondjuk lopott bort valahonnan?


pén. ápr. 27, 2007 9:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
ahh ez nagyon allat! Millio kossz ezert a linkert. Es te meg tudnad csinalni ugyanazt az eredeti kepekkel?


pén. ápr. 27, 2007 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ezt a kérdést viszont már megválaszoltam.
De hogy mutassak példát, hogy mit lehet egy kész fotóval csinálni:
http://homepage.mac.com/gapodaca/digital/digital.html
Katt a kis képekre, majd ha a nagyra rámész egérrel, akkor látod az eredetit is...


pén. ápr. 27, 2007 9:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Ennyire az nem vagyok tudatlan. Szal ehhez a kovetkezteteshez en is eljutook konnyen. De a kerdes nem ez volt, hanem, hogy egy meglevo foton, mit is lehet javitani.


pén. ápr. 27, 2007 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Van. Kifizeted a jó fotóst és a jó reklámretusőrt...
Hja, az meg drága? Az eddig nem volt szempont.


pén. ápr. 27, 2007 0:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
ahha erre godoltam en is. csak mondom lehet van valami csodaszer valami varazslat :)


csüt. ápr. 26, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Csak nagyon kicsit. Tudod, az a részlet, ami nincs az eredeti képen, az a retusáltan se fog megjelenni, akármit csinálsz vele, hacsak te vissza nem rajzolod rá.


csüt. ápr. 26, 2007 13:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Es az eles e es nagy felbontasu e, azon tudsz javitani? Szal Photoshoppal tudsy elesiteni, vagy valami mas progival?


csüt. ápr. 26, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Persze, felmérem, hogy
1, mi a hiba a képen (bőrhibák, szinezet, hurkák, ráncok, haj rossz helyen, meg még jópár dolog, ami ránézésre vagy kiderül, vagy nem.
2, elég jó-e (éles-e, nagy felbontású-e, részletgazdag-e, stb.) az eredeti fotó.
Utána a fentiek függvényében járok el.
Általános kb. ennyi van. Minden más egyedi.


csüt. ápr. 26, 2007 9:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Tigrincs! Te mennnyire vagy ott Photoshopban? Szoval szted egy gagyi kepbol lehet profi modell kepet csinalni?
Vagy egy normal szep keppel mit csinalsz, hogy meg profibb legyen?
van vami altalanos dolog amit csinalsz?


csüt. ápr. 26, 2007 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Csak tigrincs... :)


szer. ápr. 25, 2007 13:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Kossz kiraly vagy!!! :)


szer. ápr. 25, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
http://www.google.com/search?sourceid=n ... a1l%c3%a1s

7. bejegyzés, tessék jobban odafigyelni
Pátria Nyomda Zrt.Bigelés, hornyolás, vájolás, rillezés ... Perforálás A papír előírt helyén szaggatott késsel való beütése a le, ki vagy széttéphetőségének elősegítésére. ...
www.patria.hu/index.php?mid=9 - 54k - Cached - Similar pages - Note this


szer. ápr. 25, 2007 9:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Kossz! na most mar ezt is tudom. :) Jo ez az oldal elmagyaraznak itt mindent. Bar nekem googlenel ha beirom "hornyolás perforálás" akkor nem jon fel ez az oldal. Na de sebaj a lenyeg, hogy meg van. :) Kossz meg1x.


szer. ápr. 25, 2007 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Hihetetlen dolgokra képes a google...
(Ez a "hornyolás perforálás" keresésre kiadott találatok első oldalán volt...)
http://www.patria.hu/index.php?mid=9


kedd ápr. 24, 2007 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Kossz az uj infokat :) csak most nem tudom, hogy vilagosodik vagy sotetedik a dolog :)
Figy talaltam egy oldalt a print24.hu-t ahol tudok szorolapokat nyomtatni. aztan van ott olyan hogy hornyolas/perforalas
ez mit jelent? eloszor is ugyanazt jelenti a ketto, csak szinonimak?


kedd ápr. 24, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
OK, kifutó.
Tegyük fel, a nyomdának van egy A3-as levilágítója, neked A4-es méretű prosid van. Akkor a nyomda által adott PPD (PostScript Printer Description File - PostScriptes 'driver') telepítése után, az adott PPD által támogatott nyomási méretre - jelen esetben A3 - kirakod a kisebb, A4-es méretű oldaladat (oldalpár, pl. leporellónál, már nem fér rá!!! ilyenkor már ragasztani/fűzni, stb. kell az anyagot), az oldal teljes méretben elfoglal egy A4-es méretű területet, a díszítések, hátterek pl. ezen kívülre is kilóghatnak, ezt hívják úgy, hogy kimegy a kifutóra. Az A4-es méreten kívül lesznek a passzer(illeszkedés-)jelek, a színlépcső, a vágásjel, ill. egyéb infók ha kellenek. A lap szélét nem fogja jelezni a PS-ben semmi, a lényeg, hogy minden a nyomtatási méretre férjen, ami ugye A4-es anyag A3-ra kilövésekor nem nehéz feladat. Ez lefordul nálad PostScriptre, ezt kéri a nyomda. Fontos, hogy a nyomda PPD-jét használd, hacsak nem akarsz nyomdatechnikai paramétereket kútfő alapján kézzel beállítani. Márpedig nem akarsz. :)


kedd ápr. 24, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szuper vagy! Ahhh ez sokkal bonyolultabb mint gondoltam. Szoval egyre vilagosabb aztan egyre bonyolodik is. Igazabol egy ismerosnek kell csinalnom szorolapot, aztan ugy vmit ertek a dolgokhoz, de inkabb csak izlesem van, mint nagy tudasom. De majd kiderul. hat ez nagyon nagy segitseg volt. Majd meg jovok kerdesekkel sztem. Egyebkent nincs nagyon nyomdasz ismerosom. Csak nyomdat kerdezhetnek. de kossz mindent.
Ez a kifuto ez kicsit bonyolultnak tunik. :)


kedd ápr. 24, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
kjk írta:
hat azert nem igy megy az :) de kb igen. Figyelned kell arra, hogy kellenek kifutok. ...pl. azon az oldalon amit mondtal a print24.hu ott a formatumnal a kis "i"-nel irjak, hogy kell 2 mm rahagyas minden oldalon.
na ez meg azt jelenti, hogy amikor vagjak a lapokat, akkor ugye mm-eket csuszhat a dolog, szoval ugy kell csinalni a designt.


Idáig csak a színekről esett szó, gondoltam a vágásról nem írok. De ha már szóba került, akkor ki kell hogy egészítselek ismét, mert azért a ráhagyás nem ilyen egyszerű. Ha többoldalas doksiról van szó, akkor a kilövést meg kell beszélni, hogy ki csinálja, ennek megfelelően kell vágást, passzerjeleket, színlépcsőt, stb.-t csinálni a nyomásra. De pl. ott van az alátöltés is, amin még nagyon csúnyán el lehet szúrni a dolgot, meg aztán egyáltalán, milyen lesz a PS, de pl. raszteres nyomásnál (halftoning) figyelembe kell venni, hogy 90% felett és 10% alatt nincsen árnyalat, ezért ennyit tolni kell a kontraszton...

Balazs, nem tudom miről van szó, konkrétan érdekel a dolog, vagy csak bevállaltál vmit, de ha utóbbi, akkor csináld meg jól, aztán a többit hagyd a nyomdára, ha meg érdekel a dolog, akkor szerezz be nyomdász ismerősöket, mert itt sokmindenről beszélhetünk, de látva sokminden egyszerűbb.


kedd ápr. 24, 2007 12:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség