Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:40



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
FEKETE LISTA 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Látsz egy ékezetet is a mondatában?

Hogy ki mire gondol az a magánügye.
Engem az érint amit velem közöl a szöveg! :D
Épp ez az, ilyen a magyar nyelv, kell az ékezet.
Csupa ékezet nélkül meg ahogy értetődik.
'Az a nadrág szár'. Ugyanezt ékezet nélkül már furcsa lenne olvasni. :P


szomb. jan. 31, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
balu1 írta:
iguana írta:
(kb. 80fos cegrol van szo).
Így leírhatod, hogy fos cég mert nem írtad a nevét ezért nekik nem lehet sértő.
Egyébként nem túlzás 80 céget csak úgy le"fos"ozni?


:gigalol: Az eszedbe sem jutott hogy esetleg 80 fős cégre gondolt? :lol:
Látsz egy ékezetet is a mondatában?


szomb. jan. 31, 2009 18:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
iguana írta:
(kb. 80fos cegrol van szo).
Így leírhatod, hogy fos cég mert nem írtad a nevét ezért nekik nem lehet sértő.
Egyébként nem túlzás 80 céget csak úgy le"fos"ozni?


szomb. jan. 31, 2009 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 04, 2008 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hali!

Nem IT, hanem ipar, de erdekes volt.
Sok evvel ezelott egy volt munkahelyemre mentem volna vissza nehany ev kihagyas utan. Idokozben uj vezetes lett, de - mint kiderult - sok minden nem valtozott.
A felveteli probamunka egy koltseghatekony gyartasiranyitasi es -tervezesi modell lett volna (kb. 80fos cegrol van szo).
Kis hijan kirohogtem az ugyvezeto igazgatot. Valoszinuleg kereskedelmi szakon, pofatlansagbol szerezte a diplomajat.


szomb. jan. 31, 2009 15:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
1. mi lett azóta?

2. jóotletnek tartom, de télleg vigyázni kell, beazonositás esetén csak akkor nem sértünk törvényt, ha bizonyitani tudunk.

3 Epp ezért nem írok most egy céget sem, pedig lenne néhány, de már nincsenek mag a bizonyitékok. Eztán gýujteni fogom.

4. Télleg lehetóleg le kell papirozni a dolgokat, legalább az eloleg átvételérol szolo dokumentumbsn, hogy mire és miért vettem át.
Pontosan ezért akár 10% elôleg is elegendôtud lenni, hiszen azt már le kell papirozni. a 10 % meg teljesen érthetö és elfogadhato minden normális helyen, nem szoktak akadékoskodni. Ahol igen, onnan jobb menekülni, ott még miníg baj lett a vége. H nem velem, akkor aki helyettem beleugrott.


szomb. márc. 22, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez is igaz. nick név alapján elérni bárkit, az nem lehetetlen ugyan, mert a postokban elszórva
szerepelhetnek telefonszámok mail címek, IP cím alapján is lehet kapcsolatot keresni..
Viszont ekkora energiát nem fektetnek bele egy ilyen dologba, hogy átqúrt az "alfabrávó" cég
..és mert szidalmazni mertem még be is perel, amikor a valódi komoly bűnözőkkel is van épp elég gondjuk.

Ez annyira csekély súlyu dolog, legfeljebb akkor állnának rá ha
konkrét nevet címet tudna a "jóhírét" féltő (de eljátszó) cég.
Akkor is két külön per kerekedne belőle.
Az egyik, megvalósult-e a jóhírnév megsértése.
A másik, hogyan minősíthető a tesztfeladatként kiadott munka általuk történt kezelése ill. felhasználása.
Még arra is van esély, hogy mindkét pert ők nyernék, mivel előre bocsátották, hogy ez
csak teszt munka, amivel kapcsolatban semmilyen felhasználói és díjazási szerződés nem köttetett.
Azt viszont nem tudom, erről külön jogszabály rendelkezik-e..

A jogot én is csak érintőlegesen tanultam, amennyire a munkámhoz szükséges.
Ezen kívül volt amikor az én holmimat is elkötötték az udvarról (motort) ami előkerült.
Ott is kettő pert kellett volna indítani. Az egyikre tanuként hívtak,
eltűnt aztán megkerült (horgász kifogta) a tóból.

A kártérítési pert nekem kellett volna elindítani, ha megvan minden számla a javításól és
esetleg be is tudják hajtani az elszegényedett pomázi viskóban élő sokgyereses ..... családon.
Ha meg nem akkor a saját pénzemen javíttattam volna meg.
Ezzel a részével nem foglalkoztam tovább. Még lett belőle járgány.

Végülis csak a tanulságok miatt tértem el ennyire a é témától.


hétf. dec. 03, 2007 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A cég a terminált kérhetné, távolítsa el a nekik nem tetsző postokat.Aztán a terminál vagy megteszi vagy nem.
Az egy kétséges jogi csűrcsavar, azonosíthatatlan valós személyt bármimódon a nickkel kapcsolatba hozni és felelősségrevonni a privát véleményéért.
Ez józan ésszel meggondolva is túlmegy az efféle csaló cégecskék lehetőségein és kaliberén.
Szóval én aztmondom, csak bátran! A legrosszabb ami történhet, hogy törlik a topicot vagy egy pár hozzászólást.


hétf. dec. 03, 2007 0:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Lehet, hoyg igazad van, nem vagyok jogász, minden esetre láttam már sajnos olyat, hogy valaki hiába állította azt ami megtörtént tanúkkal megtámasztva, mégis elmarasztalták hitelrontásért, vagy mi a túróért.

Csak annyit akartam azzal a mondattal anno (azt hiszem) hoyg csak óvatosan a cégnevekkel, url-el, stb... :)


hétf. dec. 03, 2007 0:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
zsola2 írta:
..Én azért ennél a postolgatásnál felhívnám a figyelmeteket a hírnév rontásra, mely szintén büntetethető.

Nem csak akkor meríti ki ezt a fogalmat ha valótlanságot mondanak róla?
Ellenkező esetben a jó hírnevét már az illető cég eljátszotta.
..hirtelen ez jut az eszünkbe.


ha jobban átgondojuk..
Ez olyan, mint amikor bemegy valaki egy boltba és elcsór valamit és elkapják.
Ezt sokan látták és rákiabálják az utcán, hogy tolvaj!
Úgy tűnik, ezzel nem a jó hírnevét sértették meg, csak egy tényt megállapítottak.

Viszont..
Az is igaz, hogy csak miután a bíróság helybenhagyta a vádat, azután lehet kijelenteni mint tényt.
Addig csak gyanusított az illető, még ha a saját szemünkkel láttuk is mi történt..
Sajna a bűnözőknek több joguk van mint nekünk becsületes embereknek.


vas. dec. 02, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Ez a kipróbálósdi leginkább egyébként a vendéglátóiparban dívik sajnos, és próbanapnak hívják.
Régen valóban volt ilyen, de ma már tényleg nincs.
És valóban feket munkának minősül, mióta megszületett az a rendelet, hogy a munkábalépés előtt köteles a munkavállalót munkáltató bejelenteni.
Innentől fogva a munka törvénykönyve a próbanapot, mint olyant, nem ismeri. Próbaidőt igen, mely köthető maximum 3 hónapig. Fontos azonban megjegyezni, hoyg a próbaidő lejárta után nem köthető újabb próbaidő ugyan azon munkavállaló és munkáltató között.

Én azért ennél a postolgatásnál felhívnám a figyelmeteket a hírnév rontásra, mely szintén büntetethető.


szer. aug. 08, 2007 19:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 06, 2004 9:53
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Feketelista
Igen, nem csak Bp.-en, hanem vidéken is dívik ez a "kipróbálósdi", a feketelista elindítása szerintem nem rossz ötlet. Talán felkapják az illetéskesek is a fejüket, hogy miért van ez így.
A kipróbálósdi egyébként feketemunkának minősül, csak éppen erre az időszakra nem kell bejelenteni a dolgozót, és 3 hónap alatt több alkalmazottat próbálhat ki, mintha legálisan felvenné, továbbá semmi kötelezettsége nincs a munkavállaló felé, mert szerződés nem kötetett. Akkor miért találták ki a 3 hónap próbaidőt...
A párom tesója ügyvéd, ezt Ő mondta, hogy ezért csinálják ezek a munkaadók, és ez büntetendő.

Kezdem a listát két céggel:

Printex96 Kft. : Kipróbálgatja 2 napra a dolgozót, aztán, ha nem tetszik elküldik, konkrét grafikai feladatot adnak a dolgozónak.

Ferrat Számítástechnika: 1 napos dolgozó kipróbálás számítógépösszerakásban, szervizelésben.

Egyébként a területileg illetékes Munkaügyi Felügyelőségnél nyugodtan be lehet jelenteni az ilyeneket.


kedd aug. 07, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Kiváncsi vagyok majd!


szer. máj. 30, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ezen magam is elgondolkoztam, de nincs mitől félnem! Ugyanis az itt leírtakat igazolni tudom. Az e-mailek elmentve, a telefonbeszélgetések rögzítve... Egyébként éppen Ők ajánlották fel, hogy nyugodtan csak csináljam... , ha ráérek. Ebben az egyben igyekszem megfogadni a tanácsukat!

A referenciáikkal kapcsolatban vagyok tanácstalan, hogyan, milyen formában értesíthetném őket... Ennek részleteit, itt közzéteszem, ahogy sikrült valami megoldást találnom.


szer. máj. 30, 2007 14:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Inkább én azt mondanám, hoyg a bejegyzéseddel inkább arra kéne felhívni a figyelmet, hogy bizony, papírozzunk le mindent még ha "csak" 20 ropiról is van szó.
A referenciák megnézést úgy gondoltam, hogy azok alapján megtalálhatod a külföldi oldalaikat is.
Viszont ha már ügyvéddel beszélsz, mutasd meg neki, ezt a bejegyzést is, nehoyg üzletrontásért bajod legyen belőle.
(bár nem tudom mi meríti ennek a fogalmát, csak ezek után bármit el tudok képzelni)


szer. máj. 30, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Köszönöm!
Kedves Zsola!

Köszönöm a tanácsokat. Időnként beszámolok a részletekről, hogy hol tart az ügy. A referenciáik megkeresésén is gondolkoztam, de ebben még tanácsot kérek ügyvédtől, hogy milyen formában tegyem, hogy ne sértsek törvényt... Egy kettő már tudja, hiszen éppen Ők ajánlottak be...

Igazándiból a bejegyzésemmel arra akartam a figyelmet felhívni, hogy elegendő összecsapni egy munkát, és ha panaszkodsz, mehetsz ahová akarsz...

Ami ezután történt...

Felhívtam... Tájékoztatásul közölték, hogy az elküldött jpg minta maga a termék, úgyhogy Ők teljesítettek mindent, és mindent elküldtek e-mailben...
Mondanom sem kell, nem kaptam semmit, de szerencsére ez is igazolható, mert ha jól tudom az e-mailek tartalmaznak bizonyos adatokat, hogy mikor, honnan küldték...


szer. máj. 30, 2007 13:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Teljesen jogos, és azt mondom, hogy járj szerencsével!

Csak tudod mi a másik elszomorító dolog? Hogy amikor én mondom a megrendelőnek, hoyg találkozzunk, meghívom egy kávéra, ott ahol ő van, még ki sem kell mozdulnia messzire, akkor néz bután, és hallgat a telefonba, hogy ugyan miért. :(

Minden esetre remélem tényleg sikerül bebizonyatani az igazad.
Arra figyelj, hogy van még más oldaluk is. ha jól néztem, van a .net, és .eu végződésű is, illetve a .us . Most pontosan nem emlékszem, de ha a referenciákat megnézed, akkor onnan eltalálsz egy két oldalra.


szer. máj. 30, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Válasz
Nem találkoztunk személyesen, mert nem adott rá módot! A címeiket is nagy nehezen tudtam kideríteni, hogy a feljelentésem megtegyem.

Így is 6 címet találtam...

Ők azt állítják, hogy a minta amit küldtek az a termék, pedig a weblapjukon teljesen más szerepel. Biztonság kedvéért az egész weblapjukat lementettem, hátha szükség lesz rá a későbbiekben.

Nem a 20 ezer Ft-ért harcolom, csak az elvért... mert ha már többször megtették megteszik mással is, ha csak most elősszőr, akkor vérszemet kapva megteszik újra...


szer. máj. 30, 2007 6:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Ez azért bicskanyitogató.
De valamit nem értek. Ha választhattál két logó közül, akkor nem ezt választottad? vagy hogy is van? Ez a pont ott nem tiszta nekem.
illetve személyesen nem találkoztatok?
Megrendelőt nem küldtél?

Nem elszomorítani akarlak, de sajnos ha minden így van, ahoyg írod, akkor ebbe nagyonbelefutottál. :( És ez egyébként azért **** helyzet, mert a másik röhög a markába, a becsületes designer pedig moshatja magáról a kakát majd előtted innentől mindig. :( )

De egyébként valahonnan ismerős nekem ez a "cég" Csak még nem tudom honnan.

Tigrincs, nincs valami törvényünk arra, hogy gazdasági tevékenységet folytató cég köteles elérhetővé tenni adatait a weboldalon? nem te magyaráztál valami ilyesmit?


szer. máj. 30, 2007 0:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Hogy mások ne döljenek be...
Egy partnerem ajánlására megbíztam egy internetes design céget (www.hqdesign.hu), hogy készítsék el a Hasznos oldalak logoját. Miután az oldalukon a referenciák meggyőztek, és mert bíztam a partnerem ajánlásában megrendeltem a hasznos oldalak logojának elkészítését. Kétféle logo közül választhattam, egy egyszerű olcsóbb és egy 3D-s közül. A 3D-s drágább verziót választottam, úgy, hogy a teljes összeget azonnal átutaltam (19.200,-Ft).
4 nap elteltével írtam egy e-mailt, (Az első gyanúm, 4 nap elteltével merült fel, amikor is írtam nekik egy e-mailt hogy megkapták-e már az átutalást. (Weblapjukon egy postafiók cím kivételével semmilyen cím nincs megadva!)

Levelemre a következő válasz érkezett:

„Kedves Gábor!

Már 2 levelet is írtunk Önnek, de a t-online-os címre, lehet, hogy nem kapta meg?
Az átutalás megérkezett.”

Miután elküldtem az e-mail címem, a következő üzenet érkezett:

„Kedves Gábor!

Rendben, köszönöm a választ, küldjük a számlát és hamarosan a logot is”

Mintegy másfél óra! elteltével megérkezett a várva várt logó… Első pillantásra nem tudtam, hogy sírjak vagy nevesek, titkon reménykedtem, hogy csak egy tréfáról van szó, de sajnos nem… A logo tervet azonnal elküldtem 20-25 partneremnek köztük olyanoknak is akik történetesen az Ö partnerük, hogy mondják el a véleményűket… A logo mintát itt tekintheted meg : www.hasznosoldalak.com/logo.html A véleményűk nem meglepően lesújtó volt…

Hirtelen felindulásomban a következő levelet írtam:

„Kedves Attila!

Hirtelenjében nem tudtam mit írni, most megpróbálom a gondolataimat összeszedni, miután megmutattam egy pár embernek, köztük az önök egykori ügyfeleiknek is, hogy mondják el a véleményüket.

A vélemény egybehangzóan az, hogy a weblapukon található logokhoz mérve egy silány minőségű, összecsapott, gagyi gyerekrajz, aminek semmi köze a hasznos oldalakhoz. (És ez csak a cenzúrázott vélemény.)

Ha Ön is végig nézi az oldalukon található valóban minőségi logokat és „ezt”. Szemmel láthatóan is észreveheti a különbséget.

Én bízom benne, hogy ez az „munka” csak véletlenül került megmutatásra, vagy azt, hogy egy rossz tréfáról van szó.


Kérem, mindenféle költség vonzat nélkül javítsák ki ezt az „alkotást” és ha ötletük nincs, hogy hogyan készítsék el, akkor a hasznos oldalakon látható sárga, kacsintós kockát (lehajló fülel – lsd a kis ikonok) készítsék el olyan minőségben, mint amilyenek a referenciáik.

Várom, mielőbbi válaszát.


B.Gábor”

A válaszuk minden képzeletemet felül múlta:

„Mit gondol, egy ilyen hangnemű levél után mi még szóbaállunk magával?
Mit képzel???
Ön szerződésszegően viselkedik, nem akar fizetni!
Velünk ne szórakozzon!
Mindez a maga hibája! Felőlem be is perelhet! :)

Ha ugyanezt szóban is hallani akarja:
Weblapon is látható név és cím”

Hirtelen nem tudtam, hogy mi van. Összekevertek valakivel aki még nem fizetett? Biztos, ami biztos felhívtam a megadott telefonszámot, szóban is hallani akartam.

3 hívásból kétszer nem szólt bele, harmadszorra összefüggéstelen trágár szavak után lecsapta a telefont.

Ugyanez a jelenet ismétlődött meg az „ügyfélszolgálati” telefonszámukon is, azzal a különbséggel, hogy ott már az első alkalom után lecsapták a telefont.

Néhány perc elteltével a következő e-mail érkezett:


„imádom a levélben bátor embereket!
És bocsánatot kérni ki fog?
Bocsi, de az esélyt már eljátszottad!
hm...ilyen az élet...
Szerencsére nem vagyunk olyan cég, amire akár a sajtóban megjelent becsmérlések üzletileg hatnának. De azért próbálkozhat, ha nincs jobb dolga…”


A végeredmény se számla, se termék, se pénz...


kedd máj. 29, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 05, 2006 21:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi !

Új "távmunkás-átverési" tipust találtam . ( ha ugyan új.... )
Az egyik távmunka portálon volt egy hirdetés hogy, designert keresnek Html, PHP, Flash.... stb. ismerettel.
Mondom: mit van veszteni ?... küldtem egy emailt. Jött is a válasz hogy, innen meg innen tölthetem le a próba feladatot. Furi volt hogy, egy más cég által készített (!!!!!) webshop volt a próba feladat (???) .Le volt írva hogy, az előbb említett oldalak alapján mit kell megoldani és mellé kell egy flash fej.
No mit mondjak?... Roppant gyanús lett a dolog.
Ne, de hátha...... Csináltam nekik egy fejlécet (flash) , megcsináltam a php modulokat összeraktem egy PHP felületen aztán feltúrtam eg fw helyre.
Felugró ablakos linkből nyithatóan 2X átkódolva, jobb klikk letilt.
Írták is hogy, nagyon frankó csak küldjem már ugyan a forrásokat is .
Én meg megírtam nekik hogy, 1./ esetleg küldhetnének valami szerződést 2./ merre, mennyi a lóvé ?
Természetesen választ sem kaptam.
Kis idő múltán megnéztem a portáljukat, hát, mit ad Isten ott egy webshop
(nem az enyém, mivel azt nem tudták ellopni ) .
Ahogy összeadogadtam ( az áraik alapján ) "csekély 3 kilóba kerülhetett.
Ezt csak azért írtam le hogy, nagyon vigyázzatok az ilyen "próba feladatos" gennyekre !!!!!


szer. júl. 05, 2006 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ezért szokás előleget kérni, kreatív munkánál én 40%-ot szoktam.


kedd márc. 21, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Sziasztok!
'93 környékén, mikor elkezdtem dtpzni (persze a mai fogalmainkkal az nehezen nevezhetõ ennek), úgy indultam, hogy a megrendelõ szava szent, vagy valami ilyesmi. Azóta sokat változtam, csalódtam. Sokszor megtörtént olyan, hogy egyszerûen leléceltek a kreatív anyaggal és késõbb viszontláttam valahol. Ez szerintem annyira piti, annál is inkább, mert nem vagyok megfizethetetlen. Egyszerûen ez megy ebben a szakmában. Fel sem merül emberekben, hogy több órát/napot dolgozol egy munkán, ami aztán eladhatóvá tesz valamit, de a végén azt mondják, köszi, mégsem kérjük. Ha valami nagyon menõ helyen vagy, akkor azt mondhatod, hogy elõleg, vagy megbízási szerzõdés vagy valami ilyesmi. De ehhez be is kell villantani valamit, de a magamfajta mezei kis détépés nem mondhat nemet és nem kezdhet rögtön feltételeket szabni. Nehéz kikerülni a kényes helyzeteket.

baobab


kedd márc. 21, 2006 8:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
Egyébként nemrég én is jártam így.. megrendelő szeretné döntését elősegítendő legalább egy fejléctervet kérni. Fél nap munka, megkapja.. ő legalább azóta megköszönte egyszer, de megrendelni még nem. Igaz, mástól sem, de akkor is..
Legközelebb fapofával fogom azt mondani, hogy itt vannak referenciák, kisujjam nem mozdítom az első pénzig.
Nem tetszik, keressen balekot.


kedd feb. 28, 2006 21:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Ja, írd már meg! :D


hétf. feb. 27, 2006 10:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás Re: No, hiszen
détépé írta:
Slussz poén: háromnegyed év múltán újra felbukkantak az életemben, de azt csak a folytatásban írom meg, ha egy picit nõ a topic érdeklõdése. Az is tanulságos!


Na ki vele. :-) Egyébként érdekelne az ő válaszuk is (idézet), h min voltak besértődve.


hétf. feb. 20, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 14:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás No, hiszen
Hát, nemcsak ő járt ilyen cípőben, személyes éléményem:
meghívtak egy céghez pofavizitre, kellemesen elcsevegtünk, ami azzal zárult, hogy csináljak OTTHON 2 témában arculatot. Már akkor sem értettem egyett ezzel az otthoni munkával, de hát ahány ház annyi hülyeség. Lelkiismeretesen megcsináltam, egész éjjelem ráment, sőt akkor még nem is volt internetem, ezért másnap lóhalálába végig kújtorogtam a várost, hol tudnám elküldeni. Le sem sajnáltak! Pár napra írtam egy udvarias levelet, amibe megköszöntem, hogy pénzüket és idejüket nem vesztegették rám. Aztán jött egy levél tölük, gondolhatjátok... Szóval még ők kérték ki maguknak.
Nevük, címük a szerkesztőségben és email fordultával szívesen átküldöm.

Aki magára ismer az nem a véletlen műve.

Slussz poén: háromnegyed év múltán újra felbukkantak az életemben, de azt csak a folytatásban írom meg, ha egy picit nő a topic érdeklődése. Az is tanulságos!!!
És még azt mondják, hogy nem lehet ugyanabba ..... kétszer belelépni.


kedd dec. 13, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Terjed egy érdekes új átverés:

A haverom webes grafikával foglalkozik. Írt neki egy nevesincs cég, hogy látták a weblapját, tetszik nekik, dolgozzon nekik.

A módszer: ők megadnak webcímeket, hogy ilyesmire gondolnak, a haver csináljon olyat, küldje el (!), és ha tetszik nekik és majd felhasználják valamikor (!), akkor majd fizetnek :twisted: :twisted: :twisted:

A haver röhögve mutatta a levelet, kár hogy letörölte :? :( :cry: igy már nem tudjuk a nevüket.


hétf. dec. 05, 2005 12:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 14:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás FEKETE LISTA
Kedves kollégák!

Sajnos sokan vagyunk vele, hogy egyre jobban érezzük, hogy ebben a szakmában trendi lett a munkaadók részétől a "linkség". Egyre jobban bosszant a célirányos web oldalakon - még most nem irnék konkrét cimet - terjedő kritériumok, úgymint, kérjük adja meg:
fizetési igényét, munkába állásának idejét, ...meghirdetett állásunkra jelentkezők ne küldjék el önéletrajzukat újra ... szövegek.
Természetesen megértem Őket, hogy valamilyen kritériumok alapján előzetes szűrést tartsanak, igen ám, de saját és ismerőseim tapasztalataim alapján, annyi tisztesség nincs bennük, hogy nemleges válasz esetén értesítsenek. De még ez sem lenne bántó - mondjuk drága a mobil, az e-mail-t ne is említsem. De hogy mindenféle bugyuta próbamunkára, mindenféle eldugott helyekre, nagymellénnyel, önfényezéssel ellátott beszélgetésre beinvitálnak és utána, magasról lesajnáljanak, na ez azért bántó. Ha még megfizetnének... - ja! számlával.
Egy szó mint száz, ha titeket sérelem ért, írjatok, ha valami nem kerek írjatok, ne türjük el, hogy ebben a felhígult détépés világban a hozzáértő, szakmájukat "szerető" szakemberek ne tudjanak érvényesülni.
Kérlek titeket, állítsunk össze közösen egy FEKETE LISTÁT, hogy ezek a cégek is érezzék, hogy milyen kiszolgáltatotnak lenni.
Ha úgyérzitek, hogy müködik, írajtok...

Köszönöm, hogy elovastátok, további boldogulás mindekinek


szer. nov. 30, 2005 15:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség