Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:56



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Grafikus Program kerestetik 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 26, 2004 8:59
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
http://www.blender.org/


csüt. feb. 05, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 07, 2008 16:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,
Bocs, hogy ide írom, de egy munkalehetôséggel jelentkezem.

MUNKA: Modellezôket keresünk.
Tejesdobozokat, vajakat, sajtcsomagolást, egyéb tejtermékeket kellene MAX-ban modellezni, textúrázni. A lerenderelhetô beállítást vennénk meg forrásfile ban.
Reklámokba, ujságban, óriásposzterre is alkalmasnak kell lennie. Fotórealisztikus megjelenés kell. De azért a repedéseket és a koszokat nem kell rátenni. Nem kellenek közelik sem, általában "termékfotó" szerû képek kellenek. Fehér háttéren, max egy kis tükrözôdés a talajon.

Azért kell 3D-ben, hogy adott esetben az új cimkék cserélhetôek legyenek és ugyazaz a minôség maradjon, ill csoportosítani lehessen ôket.

Elég nagy a darabszám (kb 120-150 db). Egy tejtermékgyártó cég nagyjából összes terméke,
úgyhogy sok különbözô termékcsoport, ezek az egyes coportonkban csak a rákerülô grafikában különböznének. Ár darabonként megegyezés szerint.
Jelentkezés: DIÓ Stúdió Mûvészeti Kft., Krébecz Krisztián krebecz@dió.hu
vagy Vigh Szabolcs vigh@dio.hu Telefon: 3025627


pén. márc. 07, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 14:05
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
semmi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára revan szomb. márc. 08, 2008 9:13-kor.



szer. aug. 23, 2006 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Na ja, végülis mobiltelefonnal is lehet szöget beverni...


pén. ápr. 28, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:32
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Csináltak már olyat, hogy egy játékból modellt körbeforgattak, Fraps-szal felvették és gif-be berakták...


pén. ápr. 28, 2006 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Dexter, te most sikeresen bizonyítottad, hogy nem sok közöd van a témához.


hétf. ápr. 24, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:32
Hozzászólások: 155
Hozzászólás Re: Grafikus Program kerestetik
Tigrincs írta:
ĐE×TER írta:
"Xara webstyle 3d" Én csak erről hallottam, de nem ismerem közelebbről, ki se próbáltam. Keress rá.


Xara 3d van és külön Xara Webstyle, ez két külön dolog. Az előbbivel 3d-s szövegeket lehet csinálni (igazi 3d modellezésre nem alkalmas), az utóbbival kis túlzással webeket, ha pontosabb akarok lenni, akkor a webhez bannereket, logókat, menüket, gombokat, grafikai elemeket.


Végülis aki keni a zmodelert, az megcsinálja a modellt, beállítja az alfát, csinál textúrát, mozgatja, és fázisonként print screen-ezel, és gif animátorba beillesztgeted, és így akár mogó 3D-s szöveget is lehet csinálni. :)


hétf. ápr. 24, 2006 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: Grafikus Program kerestetik
ĐE×TER írta:
"Xara webstyle 3d" Én csak erről hallottam, de nem ismerem közelebbről, ki se próbáltam. Keress rá.


Xara 3d van és külön Xara Webstyle, ez két külön dolog. Az előbbivel 3d-s szövegeket lehet csinálni (igazi 3d modellezésre nem alkalmas), az utóbbival kis túlzással webeket, ha pontosabb akarok lenni, akkor a webhez bannereket, logókat, menüket, gombokat, grafikai elemeket.


vas. ápr. 23, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:32
Hozzászólások: 155
Hozzászólás Re: Grafikus Program kerestetik
csupor írta:
hy all!
tudnátok nekem olyan programot mondani amivel 3D-s formákat, képeket lehet csinálni, bármiről (legyen az pl. 1 emberi kar), borító- plakáttervezéshez kéne...irjatok please

THX! :D [/img]


"Xara webstyle 3d" Én csak erről hallottam, de nem ismerem közelebbről, ki se próbáltam. Keress rá.


szomb. ápr. 22, 2006 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
sziasztok,
kicsit OFF leszek...
a Corel KnockOut 2-re lenne szükségem, ha megvan valakinek, az megosztaná velem? nag szükségem lenne rá, még csak trialt sem találtam...
előre is thx,

vadaszg


pén. ápr. 21, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ilyen szinten végülis mindegy...
Photoshop, Illustrator (ne csodálkozz, ez kemény lesz, de érdemes belejönni) és Lightwave... És ne törekedj azonnal élethűségre, sok csalódástól megkíméled magad. Inkább legyen saját stílusod (tudtad, hogy sok reklámgrafikus és kevésbé profi alkalmazott grafikus azért rajzol vicces stílusú, elnagyolt, de karakteres figurákat, mert nincs türelme/ügyessége/ideje kidolgozott emberábrázoláshoz?), mint hogy a részletekkel pepecselj és vessz el benne. Inkább legyen pálcikaember egy borítóterven, mint egy kidolgozott alak, amihez összecsaptak vmi körítést... Szerintem. Ja, és a Photoshop mint alapmű...


szer. ápr. 19, 2006 14:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 13:52
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
huh :roll:

azé kössz a segítséget...lehet kicsit pongyolán fogalmaztam, de nem publikációs anyag miatt kéne ez annyira, hanem csak ugy "sufnituningba", probálkozni valamilyen grafikus programmal->nagyon érdekelnek a cd és dvd borítók, buliplakátok (ami nagyon kemény volt az pl. a hyperspaces plakát ami igy megmaradt bennem :) )...tehát ilyesmivel "próbálkoznék"...tervezgetni, formázgatni...néha ki kell adnom magamból azt a pici kreatívságot ami pont rámjön :lol: :lol: :lol: . Azé kösz még1× a segítséget!


szer. ápr. 19, 2006 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Nem biztos, hogy tudod, mire vállalkoztál...
Először is jó lenne eldöntened, hogy mi a fontos, az élethűség vagy az, hogy a kép illusztráció, plakátterv legyen. Az utóbbira ajánlom az Adobe Illustratort, amiben vannak kezdetleges 3d eszközök is (CS1 vagy CS2), ennek az előnye az, hogy ha tudsz rajzolni, akkor relative kisebb munkával már jó munkát tudsz csinálni, rövidebb idő alatt, méghozzá a saját stílusodban. A másik oldalon vannak a 3d-modellező és megjelenítő progik (Lightwave, 3d Studio Max, Maya), amik elég élethű képet csinálnak. Egyikhez sem elég csak leülni és csinálni, az első megoldáshoz rajzgyakorlat, a másikhoz tervezési, modellezési és scenikai gyakorlat kell. Az utóbbi azt jelenti, hogy egyáltalán nem mindegy, egy színbe (lásd: színpad, szcéna, scene, és nem a kék-piros-sárga-stb értelemre gondolok) mit hogyan teszel, hogy világítod meg, milyen színű és erősségű fényekkel, hogyan derítesz, stb... Továbbá a 3d modellezés ugyan rajztehetséget nem igényel, de egy igényes, élethű modellt megcsinálni legalább olyan nagy meló, mint lerajzolni... Továbbá ahhoz, hogy egy plakátméretű képet 3d-s progival nyomdai minőségben lerenderelj, ahhoz nagyon erős gép és sok idő kell.
Szerintem alapvető kérdés, hogy mi megy jobban neked, lerajzolni egy kezet, vagy mondjuk egy arcot, vagy mondjuk agyagból megformázni. Ha egyik sem, akkor egy darabig próbálkozni fogsz, utána inkább beleunsz a sikertelenségbe.
Ha nem zavar az, hogy konzervanyagból dolgozol, és mindenki az első percben levágja, hogy mivel csináltad, még a szoftverrendőrség is :), akkor még jó tipp emberábrázolásra a Poser. De mondom, az egy elég láma megoldás, amolyan instant porleves kontra éttermi vacsora.


kedd ápr. 18, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 13:52
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Grafikus Program kerestetik
hy all!
tudnátok nekem olyan programot mondani amivel 3D-s formákat, képeket lehet csinálni, bármiről (legyen az pl. 1 emberi kar), borító- plakáttervezéshez kéne...irjatok please

THX! :D [/img]


kedd ápr. 18, 2006 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség