Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 1:50



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Pattern kiterjesztés 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
még egy annyit hogy: a Corel PAT filet nem fogajda el a Photoshop. Eredetileg Corellel készült vektoros állományt kell kitölteni többféle patternel. Erre lenne jó a Photoshop, mert már a meglévő jpg-t könnyebb ott feldolgozni, mint a Photo Paintben vagy a Drawban.


hétf. máj. 08, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
1, Milyen PAT? Tudtommal többféle retusprogram is saját PAT formátumot használ. De tegyük fel hogy Photoshop.
2, JPG-t PAT-tá nem kell átalakítani, Photoshopba betöltöd a JPG-t, kijelölöd a mintának használandó területet, edit, define pattern, aztán ugyanitt a preset managerben el tudod menteni a kitöltőmintákat.

(Mint Martin Luther Kingnek, nekem is volt egy álmom... Amiben az emberek elolvassák a helpeket, végignézik a progi menüjeit, palettáit, és megpróbálják az ott látottakat logikusan értelmezni, stb... De tudom, ez csak álom.)

Kösz.
Ez mind szép és igaz, viszont amikor van lagalább 100 kép amit patternként kellene használni, akkor egy kicsit unalmas és hosszas ezzel az eljárással külön megoldani. és egy képre kell többféle pattern is. Amugy ismertem ezt az eljárást. és nem csak egyszeri eset hanem rendszeresen használnám őket. Hogy ne kelljen mindig ezzel bíbelődni.


hétf. máj. 08, 2006 18:30
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
1, Milyen PAT? Tudtommal többféle retusprogram is saját PAT formátumot használ. De tegyük fel hogy Photoshop.
2, JPG-t PAT-tá nem kell átalakítani, Photoshopba betöltöd a JPG-t, kijelölöd a mintának használandó területet, edit, define pattern, aztán ugyanitt a preset managerben el tudod menteni a kitöltőmintákat.

(Mint Martin Luther Kingnek, nekem is volt egy álmom... Amiben az emberek elolvassák a helpeket, végignézik a progi menüjeit, palettáit, és megpróbálják az ott látottakat logikusan értelmezni, stb... De tudom, ez csak álom.)


hétf. máj. 08, 2006 18:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás Pattern kiterjesztés
Sziasztok, olyan programot keresek ami le tudja a fájlokat menteni .PAT (pattern) kiterjesztésben. Arról lenne szó hogy jpg-t kellene átalakitani PAT kiterjesztésre hogy a Photoshop tudja betölteni a patternek közé:) Kerestem rá neten, de semmi eredmény. a Corel tudja csak a Photoshop nem nyitja meg ilyen hibaüzenettel hogy: This pattern file is bad or corrupted.


hétf. máj. 08, 2006 17:24
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség