Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:15



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Stancfilm készítés... 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hali aki olvassa! :-)
Azért hozom fel ezt a témát, mert többnyire webdesignes dolgok vannak, végre találtam egy kis "kreativ" topicot.
Lehetne ide stancolással kapcsolatos más dolgok is? Nem tudom a topic gazdája olvassa-e és mit szól.
Én ritkán stancoltatok, de általában úgy csinálom, hogy a szerszámot is én készíttetem, és azt viszem a stanc üzembe. Aki nekem készíteni szokta, nam kér filmet, bárhogy jóneki. (filmen is jó, de egy fénymásolt lap is.) Korábban ezert egy leaser nyomatot vittem, ma már a mailben csatolt file megy.
Ha bigelni kell, (ami még ritkább) a nyomdában megcsinálom én.
A szabványos jelöléseket én sem ismarem, olyat szoktam használni, mint mások, de a lényeg, hogy egyértelmű legyen.
Esetleg mellékelek a munkához egy kis iránymutatást.
Ha nagyon igényes a munka (és jol fizet, fontos úgyfél) személyesen nyoon követem a gyártást ahol kell (selejtkészítésre érzekeny munkafázisok). Ez nem csak a stancra vonatkozik, hanem mindenre. Általában akit tudom, hogy nem kell ellenôrizni azt nem, az ismeretlennel ha lehet nem ilyen munkával bízom meg, ha megkerülhetetlen, akkor ott vafgyok indulásbál, közben, végén, amikor kell.
Sokszor jártam már nagyon kellemetlenül, de ez az odafigyelés kisegített, a megrendelô jó munkát kapott és idôre.
mindig csodálkozok, amikor klomoly cégek megjelennek valami "leragasztott" plakáttal, prospektussal, egyéb elbaltázott reklámanyaggal. Sokszor voltam szem és fültanuja olyan alkudozásnak, hogy akkor most fele áron adja a kivitelezo, mert elbaltázta.
Nálam ilyen nincs, ha látom, hogy barmolódik az anyag, máris STOP.
Ha nam vagyok ott, és eltolták, máris kezdhetik újra, nem veszem át.
No ennyi vitaindítónak.
Ja még egy: most olvastam egty új digi nyomtatóról, ami pórózus kreatív anyagokra is gyönyörűen ntom, akár 400 g is lehet a karton!!! Próbalt már valaki hasonlót?


pén. máj. 16, 2008 2:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 15:23
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Köszike!

Igazándiból csak a

prociszeged írta:
- A vágóélek a grafikától 2 mm-rekezdődnének és 3-4mm hosszúak lennének, ebbe a tartományba tenném a terhelőcsíkokat is. Ezekhez tervezném/igazítanám a grafikát és a stancfilmet is.


résznek volt köze a kérdésemhez, de azt hálás köszike. Amúgy tényleg a nyomdától tudakoltam meg, a vágójel volt a titka az egésznek. :)


csüt. jún. 15, 2006 23:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 12, 2006 18:18
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Ha én csinálnám:


- CMYK módban dolgoznék
- Ha van plusz szín (arany, ezüst, lakk felhívnám a nyomdát)
- Kifutó grafikát terveznék
- A vágóélek a grafikától 2 mm-rekezdődnének és 3-4mm hosszúak lennének, ebbe a tartományba tenném a terhelőcsíkokat is. Ezekhez tervezném/igazítanám a grafikát és a stancfilmet is.
- A bígeléshez szintén fekete vonalakat tennék (fontos, hogy a biegelésnél 1-1,3mm vastag törés-méllyedés lesz!)

Jótanács: mindenképpen hívd fel a nyomdát, hogy milyen igényeik vannak!
- elég egy jpeg-tiff, vagy színrebontott pdf-et kérnek (könnyen rádsózhatnak grafikai díjat ami minimum egy ötös)
- eleve filmet kérnek (ritka)
- milyen raszterrácsal dolgoznak (apró betűknél vékony vonalkáknál számít) a moárévirágok megölik az apró kis mütyür dolgokat ezeket elkerülendő => kinyomtatod pauszra otthon és összenézed. Ha van lézernyomtatód akkor nyomtasd ki írásvetítő fóliára!


Remélem nem zavartalak össze: Peregovics Róbert :wink:


hétf. jún. 12, 2006 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 15:23
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Stancfilm készítés...
Sziasztok!

Meg tudná valaki írni, ha egy dossziénak a stancfilmjét és a külső-belső grafikáját is le kell gyártanom, miket kell figyelembe vennem?
A cumó körvonala megvan, be vannak jelölve a hajtás és a biegelés helyei, de fogalmam sincs, hogyan kell ezeket szabvány szerint jelölni... (Szaggatott, "pöttyös" vonal, vagy mi... :oops: )

És kell valami "ütközőt" készíteni, hogy a körülszabdalt kartonon a tartalom a helyén legyen? :?

Bármi infót előre is köszi! :shock:


csüt. jún. 08, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség