Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:56



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
fotok élesítése 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: fotok élesítése
fotografi írta:
Köszöntök Mindenkit!
30 éve fotós vagyok, filmesböl váltottam digire. mindig érdekelt ha valamit nem tudok megoldani, nem találom a megoldást. Most egy ilyenbe kérném segítségeteket.
s2-vel dolgoztam, elég jo eredménnyel, de most láttam egy portfoliot ahol a leirások között ugyanazok a technikák voltak (gép, objektiv) mint az enyémek. Csodálatos éles müszaki képeket láttam, öszintén ilyent én nem tudtam az s2 vel csinálni. probálkoztam a CS2 vel, NX Capturával?(most d200 van),és semmi olyan szintü eredmény. Csodálatos volt látni több 100X nagyításnál mintha nem lenne pixel a fotókon ( pl egy beütött számnál).
kérdeznélek titeket hogy élesítitek a fotókat? Milyen speciális ilyen softerek, technikák léteznek. Még filmes idömben mintha a fotokino hirekben mutatak volna ilyen softert, hogy a nyomdai elökészitök.....
Tisztelettel kérnélek benneteket ti hogy javítjátok az amugy éles képeket?
Köszönettel: fotografi


A fotóidat RAW/NEF formátumban készítsd, szerezz egy Photoshop RAW plugint (ezt el kérheted tőlem, de nekem csak a CS3-as PS-hez van) és amikor betöltöd a RAW-ot, akkor gyönyörűen, sok lehetőséggel tudod élesíteni a képed. Szerintem ennél profibb módszer nem létezik, de javítsatok ki ha igen.

Photoshop CS2 azaz PS 9.0 -ban nincs sajnos használható élesítő. Egy van, az a sharpen, de az csak egy kezdetleges effekt, nem tudsz neki paramjétereket adni (pl rádiusz). Az unsharp mask valójában nem is élesít, csak az árnyékokba tesz valamit. De a CS3+RAW plugin egészen szép élesítést ad a képekre.


hétf. jan. 14, 2008 0:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 20:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás fotok élesítése
Köszöntök Mindenkit!
30 éve fotós vagyok, filmesböl váltottam digire. mindig érdekelt ha valamit nem tudok megoldani, nem találom a megoldást. Most egy ilyenbe kérném segítségeteket.
s2-vel dolgoztam, elég jo eredménnyel, de most láttam egy portfoliot ahol a leirások között ugyanazok a technikák voltak (gép, objektiv) mint az enyémek. Csodálatos éles müszaki képeket láttam, öszintén ilyent én nem tudtam az s2 vel csinálni. probálkoztam a CS2 vel, NX Capturával?(most d200 van),és semmi olyan szintü eredmény. Csodálatos volt látni több 100X nagyításnál mintha nem lenne pixel a fotókon ( pl egy beütött számnál).
kérdeznélek titeket hogy élesítitek a fotókat? Milyen speciális ilyen softerek, technikák léteznek. Még filmes idömben mintha a fotokino hirekben mutatak volna ilyen softert, hogy a nyomdai elökészitök.....
Tisztelettel kérnélek benneteket ti hogy javítjátok az amugy éles képeket?
Köszönettel: fotografi


szomb. dec. 15, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség