Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:20



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
szélhámosság... 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem is sok hsonlóesetem volt.
A baj az, hogy kevés a munka és nem tudunk összefogni, mindig van valaki aki bedôl a csábito ajánlatnak.
Már soha nem végzek úgy melót, hogy ne lenne valai biztosítékom. Legyen ez elóleg, írásos szerzódes, meggyôzôdve a valódiságáról, tórzsvevôm akiben 100 ra bizhatok, stb.
igaz, elesek nagyon sok "munától" de jobb is, anyagilag egyáltalán nem jártam rosszabbul. Sôt mentálisan csak jobb a közérzetem, hogy nincsenek ilyen csalódasok.
Ja ide sorolom még a fizetés elmaradása eseten történô behajtás lehetôségér is, valamint mérlegelem a bukás nagyságát.
A múltkor volt két pici (5000.-) értékü melóm. Büdös volt mindkettö, de nem osszeg, gondoltam mecsinálom. mindkettönél ugy jártam, ahogy gondoltam, pénz az ablakban. Nem egymás után volt a ketto.

Szóval mindenkinek az óvatosságot ajánlom, ne toródj vele, ha azt mondják, a feltételeidre, hogy akkor mással csináltatják meg. Mond, hogy akkor csináltassák mással.
Jut eszembe most is volt egt ilyen árajánlat kérésem, már a végén játszottam a hulyét, hogy ne is kelljen leadnom, mert láttam, hogy csak matek gyakorlás lesz, ugysem vállalom el, a tipikus átverde kategoria a megbízas.
Megkonnyebbulés és öröm volt otthagyni ôket.


szomb. márc. 22, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 06, 2004 9:53
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Volt olyan esetem is, hogy nyomda, ill. grafikai stúdió keresett reklámgrafikust, elmondásuk szerint mindenki kapott próbamunkát (nevetséges, mert a próbaidő pont erre lenne való), egy logo-t és egy levélpapírt kellett tervezni, egy általuk kitalált (utólag megtudtam, hogy a cég létezett, mint megrendelő) cégnek.

Szóval ez egy teljesen normális megrendelés volt egy cég részéről, csak szerintem a grafikai stúdió meg akart "versenyezetni" több grafikust, ezért úgy állította be, mintha állásajánlat lenne mögötte.
Persze nem így volt.

Megcsináltam a munkát nekik, elküldtem, majd azt mondták értesítenek.

Vártam, vártam, vártam....

Kis idő múlva felhívtam őket, hogy mi újság? Erre azt mondták, hogy sajnos nem ez én munkám tetszett nekik.

Utólag megtudtam, hogy nem is vettek fel senki. A legnagyobb poén az egészben, hogy a cégnek (akinek a logo-ját kellett megtervezni) egy hirdetését megláttam egy szórólapon, vagy valami hirdetési újság lehetett, már nem emlékszem. Naná, hogy az a logo volt amit én terveztem.

Tehát a grafikai stúdió lenyúlta az ötletem, és hazudott is....

Ne dőljetek be ilyen próbamunkának...


szomb. jan. 12, 2008 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Én is jártam így, logókat kellett szerkeszteni, de kitoltam velük, mert papír formájában (fényképpapíron) adtam be az anyagot :D


szomb. jan. 12, 2008 12:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 11, 2008 22:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nekem is volt egy hasonló esetem. Egy ismert cég hirdetett, hogy vektorgrafikában kellene térképeket szerkeszteni. Az alapanyag meg volt, csak össze kellett állítani a megfelelő formában. Amikor leadtam a munkát, akkor derült ki, hogy erre a feladatra rajtam kívül még 5 fő jelentkezett.

Ők is a legjobbat kiválasztották.

Az viszont, hogy kinek a munkája volt a legjobb, sohasem derült ki.


pén. jan. 11, 2008 23:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 06, 2004 9:53
Hozzászólások: 52
Hozzászólás szélhámosság...
Van egy ismerősöm, a múltkor megkeresett, hogy lenne-e kedvem tervezni neki egy kiadvány címlapját. Mondta, hogy valami jót találjak ki, és megegyezünk...
Megcsináltam a tervet (jpg-be), elküldtem neki, nagyon tetszett, agyonra dícsérte...
Mondta, hogy küldjem már el nagy felbontásban mondjuk TIF-ben, hogy jobban meg tudja nézni(semmi gond nem volt a tervvel egyébként). Ekkor már gyanús volt a dolog.... Ezután elkezdte fikázni a munkát.
Mikor már lenyúlta az ún. nyomdába küldhető változatot, akkor már nem volt olyan szép, kezdtem gyanakodni...
Mikor kinyögte, hogy 3 grafikust versenyeztet meg és amelyik a legjobb lesz, azzal egyezik meg, akkor végképp gyanús lett.

Erős szélhámosság szaga volt a dolognak, mert:
- lenyúlja a nyomdába vihető változatot mindenkitől
- keresztbe hazudozik, hogy "nem a tiéd lett a befutó"
- végül Ő jár jól, mert válogathat, ráadásul nem is kell fizetnie

Végül elküldtem a sunyiba, hogy máskor előre szóljon, ha versenyeztetni akar...


pén. jan. 11, 2008 8:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség