Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 01, 2024 18:37



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
panasonic s-35 lejátszó és ac3 5.0 hang hiba 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Szóval... megnéztem 2 másik lejátszóval a problémás filmeket, azok minden gond nélkül elfogadták. Úgy tűnik, a Pana nem szeret valamit..... Köszi a segítséget!


vas. ápr. 03, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
Odo írta:
@Pepi: Gyári DVD-vel is lehet ilyen?

Természetesen.
Láttam már pár elb*sz*tt gyári DVD-t. :)
pld. hibás menüvezérlés, hibás kísérőhang (pattog, akadozik), almenü kiválasztása esetén ahelyett, hogy menüt váltana kifagy, rossz helyen elhelyezett rétegváltás, stb.


Hm, érdekes. Mondjuk olyanról hallottam én is, hogy Thomson lejátszó nem vitt gyári dvdket. (Pl. Balhé című film). Nekem még nem volt ilyen gondom szerencsére.


csüt. márc. 31, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
@Pepi: Gyári DVD-vel is lehet ilyen?

Természetesen.
Láttam már pár elb*sz*tt gyári DVD-t. :)
pld. hibás menüvezérlés, hibás kísérőhang (pattog, akadozik), almenü kiválasztása esetén ahelyett, hogy menüt váltana kifagy, rossz helyen elhelyezett rétegváltás, stb.

A húgom 1999-ben vett egy Nintaus asztali DVD lejátszót melynek a kezelési leírásában külön jól látható helyen fel volt tüntetve, hogy ha olyan gyári DVD-t vesz amit a készülék nem ismer fel vagy probléma van a lejátszással akkor vigye be a központi szervizbe a készüléket és a DVD-t. Ha van hozzá fw frissítés akkor felrakják ha pedig nem tudnak a készülékkel mit kezdeni akkor megtérítik a DVD árát. És ez 1999-ben vásárolt nem márkásnak mondott készülék volt. (3 év garival)


szer. márc. 30, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
@Pepi: Gyári DVD-vel is lehet ilyen?


szer. márc. 30, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget, fel fogom hívni a szervízt. 1 kérdést megér...


szer. márc. 30, 2005 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
qqriq írta:
OK, de addig sem jut el, hogy lekeverje:

"This type of disc cannot be played.
Please insert a different disc."
A dvd kijelzője: "NoPlay"

Ha nem olvassa be, nincs mit csinálni! Egyébként a beállítások alatt DD > Bitstream van.

Ennek semmi köze a Dolby Digital 5.0 kísérőhanghoz. Pusztán arról van szó, hogy az adott DVD-t nem tudja beolvasni. Ennek több oka lehet. Az egyik, hogy nem korrekt azaz nem szabványos az authoring azaz a DVD tartalomszerkesztés. Ekkor előfordul, hogy bizonyos típusok nem tudják lejátszani a lemezt. Ebben az esetben fw frissítés általában megoldja a problémát.
A mások ok lehet, hogy a DVD nem DVD-VIDEO hanem valamilyen más DVD formátum amit a Panasonic bizonyos típusai nem kezelnek.
Továbbá lehet még az is probléma, hogy a DVD ugyan DVD-VIDEO struktúrát tartalmaz de az MPEG2 olyan amit a Panasonic bizonyos típusai nem képesek kezelni pld. szabványtól eltérő GOP struktúra vagy túl hosszú a GOP, stb.

Mivel azt írtad, hogy másik Panasonic lejátszó sem kezeli ezt a lemezt feltételezem, hogy nem a készülék a hibás.
Erre a legjobb példa az asztali DVD felvevő. Nekem Pioneer DVR-520 felvevőm van és a vele legyártott DVD-t nem minden asztali lejátszó tudja beolvasni függetlenül attól, hogy a DVD kifogástalan azaz minőségi nyersanyag. Ebben az esetben arról van szó, hogy a felvevő által elkészített struktúra (IFO file-ok) nem a klasszikus DVD-VIDEO szerint vannak megírva ezért lehetnek olyan készülékek melyek képtelenek ezt az IFO szerkezetet kezelni.
Ez nem hiba azaz nem lemez és nem készülékhiba. Pusztán arról van szó, hogy a lejátszó fw-je nincs felkészítve a DVD felvevők által elkészített struktúrára.

Továbbá ha az adott lemez R0 azaz 0-ás régiókódot tartalmaz akkor az is bekavarhat mert vannak készülékek melyek nem tudnak mit kezdeni a 0-ás kóddal.

Amit a Te esetedben tudnék javasolni az, hogy keresd fel a Panasonic Magyarország hivatalos szervizét (VIDEO-PART Kft. 1116 Budapest Kalotaszeg u. 28. Telefon: 206-0860, 206-0858) és mond el nekik azt, hogy az adott DVD-t (meg kell nekik mutatni a lemezt is) a készülék nem ismeri fel. Ha van fw frissítés ehhez a készülékhez akkor fel kell rakattatni.
Természetesen a fenti szervizes lépést csak akkor javaslom, ha a lemez gyári és R2 azaz európai vagy R0 azaz nullás régiókóddal rendelkezik mert egyéb esetben nem fognak veled foglalkozni.

Amennyiben nem tudnak segíteni akkor a javaslatom, hogy azt a DVD-t (DVD-ket) melyet a Panasonic nem tud lejátszani PC-n rippeld be majd szedd szét elemeire és egy korrekt DVD authoring programmal készítsd el a szabványos DVD-VIDEO struktúrát és ezt írd ki DVD-re.


szer. márc. 30, 2005 6:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
szerviz, ez hibás. Vagy a lemez rossz.


kedd márc. 29, 2005 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Pepi írta:
Ebben az esetben a Dolby Digital-t simán lekeveri sztereóra mely a 2db RCA kimeneten ill. a SCART-on jön ki. A DVD lejátszó beállításai között kell megadni azt, hogy lekeverje e normál sztereóra vagy a Dolby Digital jelfolyamot küldje az optikai kimenet felé.

A Dolby Digital lekeverése normál sztereóra minden DVD lejátszó készülékben benne van mivel a PAL normás (R2) DVD-VIDEO lemezen kötelező jelleggel rajta kell legyen a Dolby Digital (1.0-5.1 ig bármilyen összeállításban).


OK, de addig sem jut el, hogy lekeverje:

"This type of disc cannot be played.
Please insert a different disc."
A dvd kijelzője: "NoPlay"

Ha nem olvassa be, nincs mit csinálni! Egyébként a beállítások alatt DD > Bitstream van.


kedd márc. 29, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
qqriq írta:
Köszi, ma délután +nézem pontosan, mit ír ki. A lemez gyári, szabványos DVD-VIDEO struktúrájú volt. A lejátszóban nincs dekóder beépítve, sztereó (2db RCA) és optikai kimenete van csak.

Ebben az esetben a Dolby Digital-t simán lekeveri sztereóra mely a 2db RCA kimeneten ill. a SCART-on jön ki. A DVD lejátszó beállításai között kell megadni azt, hogy lekeverje e normál sztereóra vagy a Dolby Digital jelfolyamot küldje az optikai kimenet felé.

A Dolby Digital lekeverése normál sztereóra minden DVD lejátszó készülékben benne van mivel a PAL normás (R2) DVD-VIDEO lemezen kötelező jelleggel rajta kell legyen a Dolby Digital (1.0-5.1 ig bármilyen összeállításban).


kedd márc. 29, 2005 13:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Köszi, ma délután +nézem pontosan, mit ír ki. A lemez gyári, szabványos DVD-VIDEO struktúrájú volt. A lejátszóban nincs dekóder beépítve, sztereó (2db RCA) és optikai kimenete van csak.


kedd márc. 29, 2005 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
qqriq írta:
Már nem, amikor még az volt, felhívtam a szervízt, és megkérdeztem tőlük. Bambán bámultak, nem értették, mi is ez a formátum... :roll: Az az érdekes, mint már írtam, hogy más Panasonic-ja sem játszotta le. Firmware frissítés a szerviz szerint nincs erre a típusra. Ugyhogy a problémára a konvertálás a megoldás. Ötlet? Miként?

Szabványos DVD-VIDEO struktúrájú az a DVD amit nem játszik le?
Ezt csak azért kérdezem mert a Dolby Digital szabványban semmilyen különbség nincs az 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 4.0, 5.0 között. A +1 csatorna azaz a x.1 az nem más mint az LFE azaz a mély csatorna. Abban az esetben ha a készülék tartalmaz Dolby Digital dekódert akkor le kell tudni játszani. Továbbá ha a kísérőhanggal van gond akkor a készülékek nem szoktak semmit se kiírni pusztán nem szól az a hangsáv.

Szóval nehezen tudom elképzelni, hogy az 5.0 formátummal lenne a gond. Főleg azért nem mert a DVD-VIDEO egyik legszabványosabb kísérőhangja a Dolby Digital és ez teljesen független a csatornák számától.

A készülék beállításait megnézted?

Szerk:

A fenti állításom igazolásaképp nézzünk egy konkrét példát.
Ha a DVD lejátszó nem tartalmaz DTS dekódert azaz nincs felkészítve a DTS dekódolására akkor a DTS hangsáv nem szólal meg. A készülék semmilyen hibaüzenetet nem ír ki pusztán nem lesz hangja annak a hangsávnak.
További példa a Dolby Digital 6.1 valamint a 7.1 Ha ilyen kísérőhang van a lemezen és a készülék nem tudja kezelni a 6.1 valamint a 7.1 csatornákat akkor sem ír ki semmit pusztán annyi történik, hogy 6 ill. 7 szatellit helyett 5 fog szólni azaz a 6. ill. 7. hangsáv nem lesz hallható.


kedd márc. 29, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Már nem, amikor még az volt, felhívtam a szervízt, és megkérdeztem tőlük. Bambán bámultak, nem értették, mi is ez a formátum... :roll: Az az érdekes, mint már írtam, hogy más Panasonic-ja sem játszotta le. Firmware frissítés a szerviz szerint nincs erre a típusra. Ugyhogy a problémára a konvertálás a megoldás. Ötlet? Miként?


kedd márc. 29, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
qqriq írta:
A két megtörtént esetből az első az volt, eredmény ua.

Ez érdekes. Garanciális még?


kedd márc. 29, 2005 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
A két megtörtént esetből az első az volt, eredmény ua.


hétf. márc. 28, 2005 23:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
qqriq írta:
"-", és 5.1 felállással soha nem volt gondom.

Van gyári 5.0-ás film is, azt se játszaná le a Pana? Ez lehetetlen.


hétf. márc. 28, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
"-", és 5.1 felállással soha nem volt gondom.


hétf. márc. 28, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
qqriq írta:
Pio 107D író, Verbatim, Traxdata, Ridata mindig 4x sebességgel. Ami érdekes, ezeket a lemezeket kölcsönadtam egy barátomnak, akinek szintén Panasonic DVD játszója van, csak más típus. Az sem játszotta le! :shock: Panasonic allergia a DD 5.0-val szemben???

Már megint a DD5.0... talán a DD5.1-es lemezeket lejátsza? Amúgy minuszos vagy plusszos lemezek?


hétf. márc. 28, 2005 11:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Pio 107D író, Verbatim, Traxdata, Ridata mindig 4x sebességgel. Ami érdekes, ezeket a lemezeket kölcsönadtam egy barátomnak, akinek szintén Panasonic DVD játszója van, csak más típus. Az sem játszotta le! :shock: Panasonic allergia a DD 5.0-val szemben???


hétf. márc. 28, 2005 11:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
qqriq írta:
3 különböző alapanyagon próbáltam most, és ez már másodszor történik (a másik delikvens is DD 5.0 hanggal volt).

Hidd el, ennek semmi köze hozzá. Milyen lemezekre írtál és mivel?


vas. márc. 27, 2005 23:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
3 különböző alapanyagon próbáltam most, és ez már másodszor történik (a másik delikvens is DD 5.0 hanggal volt).


vas. márc. 27, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
qqriq írta:
A beolvasáskor szokásos pöttyök jelentkeznek, de a végén feldob egy ablakot, hogy nem lejátszható, vagy nem támogatott formátumú lemez (nem emlékszem pontosan). Ha jól rémlik, a beolvasás végéig sem jut el. Majd este +nézem pontosan.

Akkor nem a hanggal van baj, hanem a lemezzel. Lehet rosszul van megírva, vagy csak egyszerűen nem szereti a lejátszó.


vas. márc. 27, 2005 21:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
A beolvasáskor szokásos pöttyök jelentkeznek, de a végén feldob egy ablakot, hogy nem lejátszható, vagy nem támogatott formátumú lemez (nem emlékszem pontosan). Ha jól rémlik, a beolvasás végéig sem jut el. Majd este +nézem pontosan.


vas. márc. 27, 2005 19:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Nem is olvassa be?


vas. márc. 27, 2005 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás panasonic s-35 lejátszó és ac3 5.0 hang hiba
A lejátszó nem hajlandó elfogadni a DD 5.0 hangot, nem ismeri fel a lemezt. :( Van-e valami lehetőség, hogy a DVD hagját AC3 2.0-ba konvertáljam?
Segítséget előre is köszi!


vas. márc. 27, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség