Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 22:38



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Thomson terméket NE VEGYÉL ! 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
BP-n a kilencedik kerületbe küldted a Thomson márkaszervízbe?
Akkor ha adhatok egy jó tanácsot, oda ne vidd, ha csak nincs jobb.

Történet: Én is oda vittem gariba a videómat (thomson). Annyi baja volt, hogy amikor betettem a kazit, elkezdte tekerni kavarni csavarni és utána kiírta a kijelzőre, hogy ERR. Na bum gondoltam beviszem a központi szervizbe, be is vették, mondták 1 hét, érdeklődjek.
Érdeklődtem, mondták kész mehetek érte, el is mentem, kivártam a soromat.
Az eladó nagyon kedves volt :D , mondta kész lett, programtárcsát cseréltek benne, ami 4500 ft lenne, ha nem lenne gari. Ok, próbáljuk ki.
Bedugja a konnektorba, videozsinort a hátuljába, asztán kazettát neki!
Beveszi, tekeri, csavarja, majd kiírta ERR. A csaj pirosba váltott :D , közli velem, elrohan a müszerészhez várjam mán meg 10 perc. OK.

Jön vissza, mondja, a kolléga mégegyszer kicserélte a programtárcsát, de nála nem csinálta a hibát. Ok. Elviszem.
Hazaérek 70km onnan, bedugom kazi bele, mükszik, minden happy.

1 honap múlva ugyanaz a problem, ERR hátán ERR.
Na szétkaptam. 3 darabból áll egy ilyen videjó: Előlap, mehanika, alaplemez, burkolat, akkor 4 bocsi.

A mehanikát kivettem és láttam egy kék fedelü forgógombot, amikörül tocsogott a nyák az olajtól. Mennyi olajat eszik a videó százon :lol: , kérdeztem páromtól.

Na kiszedtem a nyákot, megfordítom, és mit látnak szemeim :shock: :!: :!: :!: , a programtárcsa még az eredeti forrasztással üldögél a helyén :D . Hát én kiforrasztottam és szét húztam.
Képzeljétek egyből megtaláltam a hibát !-P .
Van a forgó tárcsán egy lemezfésü, ami az adott érintkezőket zárja rövidre, ennek az első lábán, volt egy pormacska, ami miatt nem érintkezhetett, lepucoltam összeraktam, azóta is müködik :D .

Hát ennyit a garis szervízről! Lenne sztorim a kenyérsütőröl is de az talán egy másik topicban, hátha valaki kenyérsütőt akar javítani :D
Persze nem bántani akarom a szervizeseket, mert vannak köztük becsületesek is.


csüt. dec. 28, 2006 8:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Thomson terméket NE VEGYÉL !
toyave írta:
Vettem egy winchesteres Thomson asztali dvd irót. Egy hónap használat után tönkrement, állítólag tápegység hibás. Már 5 hete nem küldi a Thomson az alkatrészt és a csereutalvényt sem adja ki. A fogyasztóvédelmis meg majdnem a pofámba röhögött, hogy nincs pontos jogszabály csak az, hogy lehetőleg rövid időn belül köteles a szerviz elvégezni a javítást. A Thomson Magyarországot is felhívtam, de ők is csak igérgetnek, illetve még azt sem. A tanulság az, hogy ezen márka termékeit NEM SZABAD MEGVENNI!


Helló!
Nekem is tönkrement a dvd lejátszóm, igaz nem thomson, hanem más...
Beadtam a településünkhöz legközelebb lévő szerelőhöz. Kereken 1 hónap volt a javítási idő. Hamarosan megint tönkrement ---> ismét 1hónap...
Mikor harmadszor is tönkrement kissé feszült lettem :twisted: Fogtam az egész kócerájt és fölkűldtem postán a márkaszervízbe. Egy hetet sem vártam és küldték vissza megjavítva.
Nekem a tanulság az, hogy mindent csak a központi márkaszervízbe szabad beadni különben szívás van. :(


vas. dec. 17, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A Thomson valóban csak szutykot gyárt, de ilyen szervizes hozzáállás más márkáknál is előfordul sajnos. A jogszabály meg olyan mintha nem lenne, nem tudom még folyamatban van-e a felülvizsgálata, mert 1 éve mikor érdeklődtem még ott tartott a dolog.


kedd dec. 12, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás Thomson terméket NE VEGYÉL !
Vettem egy winchesteres Thomson asztali dvd irót. Egy hónap használat után tönkrement, állítólag tápegység hibás. Már 5 hete nem küldi a Thomson az alkatrészt és a csereutalvényt sem adja ki. A fogyasztóvédelmis meg majdnem a pofámba röhögött, hogy nincs pontos jogszabály csak az, hogy lehetőleg rövid időn belül köteles a szerviz elvégezni a javítást. A Thomson Magyarországot is felhívtam, de ők is csak igérgetnek, illetve még azt sem. A tanulság az, hogy ezen márka termékeit NEM SZABAD MEGVENNI!


hétf. dec. 11, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség