Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 14:29



Hozzászólás a témához  [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Következő
Asztali DVD írók 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Van. Bár az enyémben nem hallottam... Philips DVDR75


kedd júl. 04, 2006 22:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 21:54
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Hory84 írta:
Üdv a Jónépnek.

Szerintetek mit vegyek?
- Sony RDR-GX210
- Samsung DVD-R122
- Panasonic DMR-ES10

Árban egyformák. Minden véleményt örömmel fogadok.

Adios.

Ui: Mennyire zajosak ezek a dvd-írók, Pl. egy videomagnónál hangossabbak?


Én Sonyt vennék ezek közül.
Miért lenne zajos??? A CD lejátszód zajos?


Arra gondoltam van-e bennük ventillátor?


kedd júl. 04, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 17, 2005 19:30
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
CineDOG írta:
glad írta:
Euronics-ban most láttam 12.999Ft-ért egy "Y"-nal kezdődő nevű gépezetet (lemezes verzió).
Hát igen csak potyognak lefele az árak...


Yamada dvd író?
Nyilvan Yamada 6800 lesz az.. Ennyiert max a lejatszasra vallalkozik..


kedd júl. 04, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
glad írta:
Euronics-ban most láttam 12.999Ft-ért egy "Y"-nal kezdődő nevű gépezetet (lemezes verzió).
Hát igen csak potyognak lefele az árak...


Yamada dvd író?


kedd júl. 04, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás Re: Lazer PVR 5000 - 160 gb hdd
drkesekaroly írta:
Lazer PVR 5000 asztali merevlemezes dvd író 160 gb-os eladó.
Csak kipróbálás erejéig használtam. a lejátszón még fólia van.
30.000 ft-ért adom ha esetleg kell valakinek.
doboz + kábelek - leírás stb...


06205612258
musicfactory@freemail.hu


Asszem ez a mono tuneres ugye?


kedd júl. 04, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Hory84 írta:
Üdv a Jónépnek.

Szerintetek mit vegyek?
- Sony RDR-GX210
- Samsung DVD-R122
- Panasonic DMR-ES10

Árban egyformák. Minden véleményt örömmel fogadok.

Adios.

Ui: Mennyire zajosak ezek a dvd-írók, Pl. egy videomagnónál hangossabbak?


Én Sonyt vennék ezek közül.
Miért lenne zajos??? A CD lejátszód zajos?


kedd júl. 04, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 8:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Lazer PVR 5000 - 160 gb hdd
Lazer PVR 5000 asztali merevlemezes dvd író 160 gb-os eladó.
Csak kipróbálás erejéig használtam. a lejátszón még fólia van.
30.000 ft-ért adom ha esetleg kell valakinek.
doboz + kábelek - leírás stb...


06205612258
musicfactory@freemail.hu


kedd júl. 04, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azt ne mondd, hogy felvevő... :shock:

Üdv!


kedd júl. 04, 2006 7:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Euronics-ban most láttam 12.999Ft-ért egy "Y"-nal kezdődő nevű gépezetet (lemezes verzió).
Hát igen csak potyognak lefele az árak...


kedd júl. 04, 2006 0:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 21:54
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Üdv a Jónépnek.

Szerintetek mit vegyek?
- Sony RDR-GX210
- Samsung DVD-R122
- Panasonic DMR-ES10

Árban egyformák. Minden véleményt örömmel fogadok.

Adios.

Ui: Mennyire zajosak ezek a dvd-írók, Pl. egy videomagnónál hangossabbak?


hétf. júl. 03, 2006 21:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 19:33
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy Philips DVP3010 típusú DVD lejátszóm. Tudom nem író... :roll:

Firmware frissítés közben valami **** történt és most kicsit maga alatt van a készülék. Ha bekapcsolom és megpróbálok belépni a menübe, akkor lefagy.

DVD-t játszik, de mihelyst valamelyik a DVD lejátszó grafikus menüjébe karok belépni, lefagy. Tehát ha a DVD lejátszó prefrences menüjébe akarok belépni, akkor lefagy.

Tudtok segíteni?

Reset esetleg? Tudja valaki, hogyan kell ezt a típust resetelni?

Üdv.
Mr. Grizzly


hétf. júl. 03, 2006 9:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Hoppá, csak 67990Ft...


vas. júl. 02, 2006 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
70eFt az EW-ben a reklám szerint, egy 80GB-os Philips asztali dvd író. Nem rossz!


szomb. júl. 01, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 10, 2004 16:13
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Sziasztok fórumarcok!

Ne haragudjatok, hogy nem olvasom végig a hozzászólásokat, biztos valahol megbújik a válasz, de nem igazán találtam rá.

Keresek olyan asztali dvd felvevőt, ami képes 4-6 órában felvenni dvd lemezre. Az nem gond, ha VHS minőség, csak tényleg ne legyenek olyanok, hogy szaggat a kép és elmosódik.

Kb 40-et szánnék rá, légyszíves ha tud Valaki valami típust ajánlani írja meg.

Ezt a két típust néztem ki, de rosszakat mondtak Róluk:
- PHILIPS DVD 3305
- SONY RDRGX210

Előre is köszi,

Üdv,

Gyurez


szomb. jún. 24, 2006 8:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szabványos írott DVD-ről van szó? Tehát valami DVD auditor progival lett elkészítve - és konvertálva, ha esetleg nem DVD iso-ban lett letöltve?
Egyébként a Sony optikája változatlanul háklis, már egy halvány ujjlenyomattól is sztrájkol.

Üdv!

DVD isoban letöltött cuccokat próbáltam, meg házilag készített videót is, amit Neroban varázsoltam. Ja és egyébként mp3-at sem játszik le :( Eskü nem értem a dolgot, mert van egy másik Sony DVD-lejátszónk és az ezeket a dolgokat mind lejátssza. Ujjlenyomat és karc sincs a lemezeken.
:?: :?: :?:


kedd jún. 20, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szabványos írott DVD-ről van szó? Tehát valami DVD auditor progival lett elkészítve - és konvertálva, ha esetleg nem DVD iso-ban lett letöltve?
Egyébként a Sony optikája változatlanul háklis, már egy halvány ujjlenyomattól is sztrájkol.

Üdv!


kedd jún. 20, 2006 8:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az alábbi problémába megoldásában kérném segítségeteket. Vettem ma egy SONY DAR-RH 1000 házimozi-rendszert, szépen és jól működik, csak az egyetlen bajom a következő: ilyen mindenféle netről töltött és kiírt DVD-ket nem hajlandó lejátszani. A gyáriakat igen, de ezeket nem. Jó minőségű dvd-re lettek a legalacsonyabb sebességgel kiírva, nem tudom, hogy hol és mi a probléma. Lehetséges, hogy ez a Sonynak valami beépített védelme/köcsögölése?
Előre is köszi,
üdv!


kedd jún. 20, 2006 0:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 16, 2006 8:17
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok.

Vettem énis egy 525 ös sony modelt viszont nekemis magyar használati nélkül érkezett meg .Tudnátok segiteni ebben a magyar utmutatoban nekem?Nagy szüség lenne rá .

köszönöm.


pén. jún. 16, 2006 9:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ez azonos lenne az EPG-vel? Mert a DigiTV már tesztelgeti.

Üdv!


Azt nem tudom, hogy azonos-e az EPG-vel, de elvileg ugyanaz szerintem. Egyebkent koszi az infot...megcsorrentem a DigiTV-t, mert ugyis elegem van mar a kabelszolgaltatonk zabkasa kepebol. Ha lesz bovebb infom, akkor irok ide.


csüt. jún. 15, 2006 12:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sejtettem, hogy ott vagyunk meg mindig a balkan peremen...koszi.

Topman írta:
Persze, Angliában kifogástalanul mûködik ez a szolgáltatás... :)))

gyraph írta:
Sziasztok!

Jol erzem, hogy hiaba is nyomogatom az asztali felvevomon a TVGuide gombot ? Van a cuccban Guide Plus Gemstar, ami elvileg egy elektronikus programfuzet lenne, ahol kenyelmesen bejelolhetnem, hogy melyik musort rogzitse a merevlemezre.... de kezdem ugy erezni, hogy magyarorszagon ez a szolgaltatas talan el sem erheto?. Tud valaki errol mondani valami infot? Koszi.


csüt. jún. 15, 2006 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez azonos lenne az EPG-vel? Mert a DigiTV már tesztelgeti.

Üdv!


csüt. jún. 15, 2006 0:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 214
Hozzászólás 
Persze, Angliában kifogástalanul működik ez a szolgáltatás... :)))

gyraph írta:
Sziasztok!

Jol erzem, hogy hiaba is nyomogatom az asztali felvevomon a TVGuide gombot ? Van a cuccban Guide Plus Gemstar, ami elvileg egy elektronikus programfuzet lenne, ahol kenyelmesen bejelolhetnem, hogy melyik musort rogzitse a merevlemezre.... de kezdem ugy erezni, hogy magyarorszagon ez a szolgaltatas talan el sem erheto?. Tud valaki errol mondani valami infot? Koszi.


szer. jún. 14, 2006 23:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!

Jol erzem, hogy hiaba is nyomogatom az asztali felvevomon a TVGuide gombot ? Van a cuccban Guide Plus Gemstar, ami elvileg egy elektronikus programfuzet lenne, ahol kenyelmesen bejelolhetnem, hogy melyik musort rogzitse a merevlemezre.... de kezdem ugy erezni, hogy magyarorszagon ez a szolgaltatas talan el sem erheto?. Tud valaki errol mondani valami infot? Koszi.


szer. jún. 14, 2006 23:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Pepi! Szeretek veled eszmét cserélni :)

Kérlek értsd meg: (nekem meg ez a szakterületem) ahol nem egyértelmű bedrótozottság van, hanem emberihez hasonló (változó körülmények között, váltózó kimenetelű) döntést kell hozni az MI! (emlékszel: lényeges felismerése )

Az egér példa épp nem jó amit felhozol, hisz az "bedrótozott"! Ha balra van elmozdulás balra megy, ha jobra jobbra.... nincs az egérnek mérlegelési lehetősége, joga, hogy mit is tegyen!

Továbbá azt kell megérteni, hogy az MI jelenleg nem neuronhálózatok halmaza, hanem inkább program algoritmusok!!! Lehet, hogy Téged ez zavar egy kicsit. 1xű csak el kell fogadni: az MI jelenlegi legtöbb megvalósulás programkód!

Ui: ha válaszolsz is erre hozzászólásomra, én többet nem írok publik -ba, mert mást ennél mélyebben ez nemhiszem, hogy érdekel... :)


Pepi írta:
BencUr írta:
Drága Pepi,

a világért sem kötözködni akarok veled, mert az látszódik, hogy beleástad magad a témába és sokat tudsz...


Nem veszem kötözködésnek.
Mivel mellékállásban ezzel foglalkozom ezért kénytelen voltam beleásni magam :)

Viszont a képtartalom változás felismerésének tényleg semmi köze a mesterséges intelligenciához. Ha egy kicsit utána olvasol az MPEG tömörítésnek akkor láthatod, hogy magát a tömörítést is a képtartalom befolyásolja de ez sem jelent mesterséges intelligenciát. A scene detect csak hab a tortán. pld. a változó bitrátán alapuló tömörítés lényege, hogy a képkocka tömörítésének mértéke a tartalmától ill. összetettségétől is függ.
Az optikai egér mesterséges intelligencia? Ugye, hogy nem pedig képes értelmezni az elmozdulást.
Attól, hogy egy algoritmus képes a digitális képek elemi pontjainak összehasonlítására még nem nevezzük MI alapú rutinnak.

Javaslom tanulmányozd pld. az LCD/Plazma TV-kben lévő deinterlace processzor működési elvét. Ez egy jó példa arra, hogy egyáltalán nem beszélünk mesterséges intelligenciáról pedig a jobb készülékek esetében igen bonyolult képelemzés történik azért, hogy az interlace videót korrektül lehessen megjeleníteni a progressive kijelzőn (ehhez képest a scene detect kőbalta :lol: )


vas. jún. 11, 2006 7:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
BencUr írta:
Drága Pepi,

a világért sem kötözködni akarok veled, mert az látszódik, hogy beleástad magad a témába és sokat tudsz...


Nem veszem kötözködésnek.
Mivel mellékállásban ezzel foglalkozom ezért kénytelen voltam beleásni magam :)

Viszont a képtartalom változás felismerésének tényleg semmi köze a mesterséges intelligenciához. Ha egy kicsit utána olvasol az MPEG tömörítésnek akkor láthatod, hogy magát a tömörítést is a képtartalom befolyásolja de ez sem jelent mesterséges intelligenciát. A scene detect csak hab a tortán. pld. a változó bitrátán alapuló tömörítés lényege, hogy a képkocka tömörítésének mértéke a tartalmától ill. összetettségétől is függ.
Az optikai egér mesterséges intelligencia? Ugye, hogy nem pedig képes értelmezni az elmozdulást.
Attól, hogy egy algoritmus képes a digitális képek elemi pontjainak összehasonlítására még nem nevezzük MI alapú rutinnak.

Javaslom tanulmányozd pld. az LCD/Plazma TV-kben lévő deinterlace processzor működési elvét. Ez egy jó példa arra, hogy egyáltalán nem beszélünk mesterséges intelligenciáról pedig a jobb készülékek esetében igen bonyolult képelemzés történik azért, hogy az interlace videót korrektül lehessen megjeleníteni a progressive kijelzőn (ehhez képest a scene detect kőbalta :lol: )


szomb. jún. 10, 2006 23:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Drága Pepi,

a világért sem kötözködni akarok veled, mert az látszódik, hogy beleástad magad a témába és sokat tudsz...

de azért ha a lényeges jelenetváltozások felismeréséről beszélünk -még ha nem is mondjuk ki- egy alapszintű MI alapú rutinnak tekinthető a felismerő algoritmus.

Hiszen MI -ról van szó, amikor a változó körülményekhez alkalmazkodva az emberi gondolkodáshoz, következetetéshez hasonlóan "dolgozik" és ezek következtében a körülményekhez képest legjobb cselekvést hajta végre a rutin.

Nos a képek változása elég bizonytalan. Ilyen folyamból a lényeges felismerése ugye elég megfoghatatlan emberi fogalmaknak megfelelő kifejezés.

Akár milyen kicsi, primitív algoritmus, ha felismeri a lényegest az már MI! (ráadásul cselekszik is, hisz új GOP -ot, ill. chapter-point -ot tesz bele)

És ne feledjük az MI igenis létező és rohamosan fejlődő szakterülete a tudomyányos világnak! Mivel a leggegyszerőbb számítógéppel modellezni az elképzeléseket (algoritmizálva), végül is igazad van: nem misztikus ez, csak egy program-rész.... én sem ember vagyok csak szén atomok halmaza... pedig ez a sör most jólesett :)

:rulez:


szomb. jún. 10, 2006 20:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 18:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
BencUr írta:
Idézet:
Szerintem ez lesz a Te programod:
DvdRemakePro reauthoring proggi

Tools/MergeDVDs... menüponttal

én nem használtam ezt a funkciót soha de lehet, hogy ez neked lett kitalálva


Köszi szépen! Sokat segítettél! :wink:


szomb. jún. 10, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Sony Intelligent Scene Chaptering
FecoB írta:
A Sonynál Intelligent Scene Chaptering, de ha jol emlékszem pl. a Toshibánál is van valami hasonló.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=3812
http://www.sony.co.nz/images/ulimg/Pulse27DVD.pdf

Az Intelligent Scene Chaptering nem más mint a képi tartalom lényeges változásainak érzékelése. Ez nem újdonság hiszen az MPEG2 tömörítési technikában ez egy elterjedt és sok éve használatos algoritmus mely arra való, hogy amikor a képi tartalom lényegesen megváltozik akkor új GOP nyílik. Azért nyílik új GOP mert az MPEG2 tömörítés lényege, hogy nem minden képkocka kerül önállóan tömörítésre hanem úgynevezett GOP-okba (Group of Picture) szervezik a frame-eket melyekben önállóan csak az "I" azaz az Intra frame van és a többi frame-ek (B és P) egymáshoz képest vannak tömörítve. Abban az esetben ha a képtartalom lényegesen megváltozik akkor azért célszerű új GOP-ot nyitni mivel ha a GOP-on belül egymástól nagymértékben különböző frame-ek vannak akkor a dekódoláskor azaz a lejátszáskor a képtartalom változásakor összetörhet a kép. Ezt a hardware-es és software-es MPEG2 tömörítőknél Auto Scene Detection elnevezéssel illetik.
Az asztali DVD felvevőkben lévő MPEG2 tömörítő processzor ezt GOP problémát megoldja éppen ezért egységes 12 ill.15 hosszú GOP-okból épül fel az az MPEG amit az asztalik rögzítenek (lényeges képtartalom változás esetén nem nyitnak új GOP-ot). A Sony pusztán annyit tesz, hogy alkalmazza ezt a képtartalom változás érzékelését (Auto Scene Detection) és nem csak új GOP-t nyit hanem chapter pontot is elhelyez. Mint ahogy azt már az előző hozzászólásomban leírtam nem misztikumról meg intelligenciáról van szó hanem egy az MPEG2 tömörítésnél már évek óta használatos algoritmus alkalmazásáról melyet a Sony megfejelt chapter pont beszúrásával is (az ahogy ezt a Sony tálalja az pusztán marketing és nem egy új eddig ismeretlen plusz szolgáltatás). Csak megjegyzem, hogy a leggagyibb software-es MPEG2 tömörítő program is tartalmaz Auto Scene Detection algoritmust.
Ha valakit ez a scene detect közelebbről is érdekel akkor tanulmányozza az MPEG2 tömörítést és akkor 100%-ban tisztában lesz azzal, hogy a Sony esetében mit is jelent ez a funkció ("DVD recorder to detect significant scene changes and insert chapter marks accordingly.......")


szomb. jún. 10, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 10, 2006 10:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás sony rdr-hx525
Segítségeteket szeretném kérni.Vásároltam egy Sony rdr525
írót,de sajnos nincs hozzá magyar nyelvű leírás.Valaki tudna
küldeni egy címet ahonnan le tudnám szedni a magyar leírást.
Köszönet.


szomb. jún. 10, 2006 10:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Sony Intelligent Scene Chaptering
A Sonynál Intelligent Scene Chaptering, de ha jol emlékszem pl. a Toshibánál is van valami hasonló.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=3812
http://www.sony.co.nz/images/ulimg/Pulse27DVD.pdf


szomb. jún. 10, 2006 7:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
jurzsolt írta:
A videomagnóknál létezik a "reklám kivágás" funkció, már amelyikbe belerakták a VPS/?/ decodert. A TV csatorna sugározza a jelet a reklámblokk elején, a felvétel leáll és az ismételt jelre megint elindul a reklám végén. Tudtommal Magyarországon egyetlen csatorna sem sugároz ilyen jelet. Technikailag nem lenne akadálya szerintem a DVD felvevőkbe beépíteni, ha elérhető lenne Magyarohonban ez a szolgáltatás.
A VPS jelet a film elején és a végén is sugározzák, így nem kerül felesleges rész az időzített felvételbe.

A Sony RDR-HX525 tudja a PDC/VPS-t


szomb. jún. 10, 2006 6:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Létezik még egyáltalán a VPS?
Mert mostanában (illetve anno) ráálltak a showvew nevű haszontalan ökörségre.

Üdv!


pén. jún. 09, 2006 22:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
A videomagnóknál létezik a "reklám kivágás" funkció, már amelyikbe belerakták a VPS/?/ decodert. A TV csatorna sugározza a jelet a reklámblokk elején, a felvétel leáll és az ismételt jelre megint elindul a reklám végén. Tudtommal Magyarországon egyetlen csatorna sem sugároz ilyen jelet. Technikailag nem lenne akadálya szerintem a DVD felvevőkbe beépíteni, ha elérhető lenne Magyarohonban ez a szolgáltatás.
A VPS jelet a film elején és a végén is sugározzák, így nem kerül felesleges rész az időzített felvételbe.


pén. jún. 09, 2006 20:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: auto chaptering
Drága Pepi,

ne mondd, hogy kötöm az ebet a karóhoz: hamut szórok a fejemre :oops: :hm:

IGAZAD VAN!

már magam sem tudom honnan vettem ezt az MI fejezetkészítési módot. Majd 1x, ha visszaemlékszem a forrásra majd jól beírok nekik :)


Pepi írta:
Alapvető félreértés van. Az asztali DVD felvevőknél nincs semmilyen mesterséges intelligencia ami "vágási pontokat saccol". Annyi van, hogy egy vagy két előre definiált időintervallum alapján (pld. a Pioneer felvevők esetében menüből állítható 10 ill. 15 perces automatikus chapter) a felvétel megkezdése után folyamatosan minden x-edik percben betesz egy chapter pontot. A chapter pontok csak és kizárólag GOP határon azaz az I frame mentén helyezkedhet el.
Szóval az automatikus jelenetválasztó pontokat (chapter) nem kell túlmisztifikálni. Továbbá olyan, hogy reklám kezdetének és végének felismerése nem létezik az asztali felvevőknél. Az automatikus chapter-ezés független a képi tartalomtól (a hangtól is) azaz ha elérte az időszámláló a megadott értéket akkor a következő GOP-ot nyitó I frame alapján elhelyezi a pointert. Ennyire egyszerű.


pén. jún. 09, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: auto chaptering
BencUr írta:
Sajnos még nem érkezett ezügyben konkrét tapasztalat, Zozo dolgozik az ügyön :)

DE: az tény, hogy a kép és hang változásai szerint működik benne egy mesterséges intelligencia (MI) ami vágási pontokat "saccol" :hm:

1.Azt tudjuk, hogy a reklámok hangereje jól hallhatóan (nem csak elvileg) hangosabb mint a normál adásé

2. a mozifilmek színvilága is kicsit más (ehhez nem értek annyira, de más technológiával készülnek mint a tv-filmek, reklámok)

ebből következően talán még okos is lehet kicsike :)

Topman írta:
Létezik, hogy a reklámblokkot felismerné??? Nagyon kétlem, de ha mégis, akkor zseni a játékos. Amúgy a leírás szerint 6 percenként rakja automatikusan, ha be van kapcsolva a funkció.

Alapvető félreértés van. Az asztali DVD felvevőknél nincs semmilyen mesterséges intelligencia ami "vágási pontokat saccol". Annyi van, hogy egy vagy két előre definiált időintervallum alapján (pld. a Pioneer felvevők esetében menüből állítható 10 ill. 15 perces automatikus chapter) a felvétel megkezdése után folyamatosan minden x-edik percben betesz egy chapter pontot. A chapter pontok csak és kizárólag GOP határon azaz az I frame mentén helyezkedhet el.
Szóval az automatikus jelenetválasztó pontokat (chapter) nem kell túlmisztifikálni. Továbbá olyan, hogy reklám kezdetének és végének felismerése nem létezik az asztali felvevőknél. Az automatikus chapter-ezés független a képi tartalomtól (a hangtól is) azaz ha elérte az időszámláló a megadott értéket akkor a következő GOP-ot nyitó I frame alapján elhelyezi a pointert. Ennyire egyszerű.


pén. jún. 09, 2006 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás Re: auto chaptering
BencUr írta:
A reklámblokk elejét végét szépen felismeri?
előre is köszi!


Nem vettem észre ilyet, hogy oda rakná a chaptert ahol a reklám kezdődik :(
Lehet csak más csatin kéne kipróbálni, nem a tv2-n.


pén. jún. 09, 2006 13:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: auto chaptering
Sajnos még nem érkezett ezügyben konkrét tapasztalat, Zozo dolgozik az ügyön :)

DE: az tény, hogy a kép és hang változásai szerint működik benne egy mesterséges intelligencia (MI) ami vágási pontokat "saccol" :hm:

1.Azt tudjuk, hogy a reklámok hangereje jól hallhatóan (nem csak elvileg) hangosabb mint a normál adásé

2. a mozifilmek színvilága is kicsit más (ehhez nem értek annyira, de más technológiával készülnek mint a tv-filmek, reklámok)

ebből következően talán még okos is lehet kicsike :)

Topman írta:
Létezik, hogy a reklámblokkot felismerné??? Nagyon kétlem, de ha mégis, akkor zseni a játékos. Amúgy a leírás szerint 6 percenként rakja automatikusan, ha be van kapcsolva a funkció.


pén. jún. 09, 2006 7:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 214
Hozzászólás Re: auto chaptering
Létezik, hogy a reklámblokkot felismerné??? Nagyon kétlem, de ha mégis, akkor zseni a játékos. Amúgy a leírás szerint 6 percenként rakja automatikusan, ha be van kapcsolva a funkció.


BencUr írta:
Szia Zozo! :potyog:

eddig is sokat segítettél a sony felvevővel kapcsolatban, de most egy számomra fontos kérdésben kérem az infodat:

az autochaptering mennyire használható? Nem rak be túl sok felesleges fejezet-pontot? A reklámblokk elejét végét szépen felismeri? Egy átlagos 1 órás filmbe hányat tesz, illeteve a reklámblokkokba több pontot is "fölismer"???

előre is köszi!


csüt. jún. 08, 2006 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás Re: auto chaptering
BencUr írta:
Szia Zozo! :potyog:

eddig is sokat segítettél a sony felvevővel kapcsolatban, de most egy számomra fontos kérdésben kérem az infodat:

az autochaptering mennyire használható? Nem rak be túl sok felesleges fejezet-pontot? A reklámblokk elejét végét szépen felismeri? Egy átlagos 1 órás filmbe hányat tesz, illeteve a reklámblokkokba több pontot is "fölismer"???

előre is köszi!


Szia!
Ez egy jó kérdés, ha jól emléxem 6 percenként rakja, de majd megnézem a többi kérdésed is, és azt is, hogy lehet e ezt állítani valahol.


csüt. jún. 08, 2006 17:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás auto chaptering
Szia Zozo! :potyog:

eddig is sokat segítettél a sony felvevővel kapcsolatban, de most egy számomra fontos kérdésben kérem az infodat:

az autochaptering mennyire használható? Nem rak be túl sok felesleges fejezet-pontot? A reklámblokk elejét végét szépen felismeri? Egy átlagos 1 órás filmbe hányat tesz, illeteve a reklámblokkokba több pontot is "fölismer"???

előre is köszi!


csüt. jún. 08, 2006 16:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás Re: gratula
Zozo írta:
BencUr írta:
2. ha kihúzod a 220 -at akkor elmegy az óra és az időzített felvétel beállítások?

Csak az óra megy el.

Most be van állítva, hogy tv csatiról frissítse az időt, ahogy újra áram alá kerül, bekapcsol annyira hogy frissíti az időt a tv csatiról és kikapcsol.
Lényeg az, hogy mindenképpen van óra hosszabb áramszünet után is, az időzített felvétel programozása is megmarad.
Ki/bekapcsolva is elindul az időzített felvétel, az adott időpontban.


csüt. jún. 08, 2006 1:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
gyraph írta:
Zozo írta:
gyraph írta:
Zozo!

Meg tudnad mondani vegulis, hogy lehet e masolni a DVD-rol a HDD-re fajlokat? Mondjuk mp3 es jpeg erdekelne... Elore is kosz.

Mp3-at biztos nem, mert nem olvassa az mp3 dvd-t, a többit még nem próbáltam, de kipróbálom hamarosan. Elvileg lehet...


Koszi az infot! Miattam ne is faradj tovabb, mert nekem mindenkeppen kene, hogy tudjak DVD-rol a HDD-re masolni mp3at. Tovabb keresgelem a megfelelo HDD-s felvevot, mert ez igy mar nem az nekem. Koszi megegyszer.

Ok, nincs mit :)


szer. jún. 07, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Zozo írta:
gyraph írta:
Zozo!

Meg tudnad mondani vegulis, hogy lehet e masolni a DVD-rol a HDD-re fajlokat? Mondjuk mp3 es jpeg erdekelne... Elore is kosz.

Mp3-at biztos nem, mert nem olvassa az mp3 dvd-t, a többit még nem próbáltam, de kipróbálom hamarosan. Elvileg lehet...


Koszi az infot! Miattam ne is faradj tovabb, mert nekem mindenkeppen kene, hogy tudjak DVD-rol a HDD-re masolni mp3at. Tovabb keresgelem a megfelelo HDD-s felvevot, mert ez igy mar nem az nekem. Koszi megegyszer.


szer. jún. 07, 2006 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
gyraph írta:
Zozo!

Meg tudnad mondani vegulis, hogy lehet e masolni a DVD-rol a HDD-re fajlokat? Mondjuk mp3 es jpeg erdekelne... Elore is kosz.

Mp3-at biztos nem, mert nem olvassa az mp3 dvd-t, a többit még nem próbáltam, de kipróbálom hamarosan. Elvileg lehet...


szer. jún. 07, 2006 14:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
HELLO!

NEHOGY BENYALJA VALAKI! ROSSZ A METRO INFÓ!
A DVDR5330-nak nincs se HDMI-je, se nem PixelPlus, nem tud 5.1 audiofelvételt, és NEM támogatja a Dual Layer-es írást sem!
Egyedül a 250GB-os vinyó igaz az egészből.
(Valószínűleg a DVDR7250H vagy 9000H adatlapját vették alapul!)

Már írtam a Metro-nak 1 hónapja is a hibáról, de természetesen nem korrigálták.


Üdv: MMS

Alex_ írta:
Sziasztok

ma láttam a metró katalógusban a philips dvdr 5330H-s íróját
azt eddig is tudtam, hogy 250 Gigás a vinyó benne, meg hogy ír +/- r/rw- dl-t, s hogy van rajta hdmi, de azt is irják tv felvételből 5.1-es hangot rögzít.

van erről valakinek valami bővebb infója ez mit csinálhat? (azt már bezséltük régebben hogy eddig is csak két philips tudta rég ezt. valaki találkozott is már élőben ezzel a funkcióval? vagy olyan parasztvakítás ez is, mint a virtuális térhangzás, hogy valaminek valami, de mégse az?

pl ha a nicam hangból amibe elvileg sugároznak néha dolby prologicba is, abból szét lehet szedni külön az 5 csatornát, de azokból hogy lesz teljes sávszélességű adat?

hja ára: nettó 96 e huf bruttó 115 e huf és apró.
mondjuk azt sehol se találom hogy ebbe tettek-e tbc-t s mivel nem nagyon hirdetik... :(


szer. jún. 07, 2006 13:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Zozo!

Meg tudnad mondani vegulis, hogy lehet e masolni a DVD-rol a HDD-re fajlokat? Mondjuk mp3 es jpeg erdekelne... Elore is kosz.


szer. jún. 07, 2006 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ezesetben X-akta, bár az, hogy MO-n csinálták, korántsem jelenti azt, hogy ide is szánják (a Samsung is szállít mindenhová kicsiny hazánkból), a 2-es régió meg egész "ojrópára" vonatkozik.

Üdv!


Így van, csak arra próbáltam célozni, hogy "ojropának" készült :)


szer. jún. 07, 2006 10:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezesetben X-akta, bár az, hogy MO-n csinálták, korántsem jelenti azt, hogy ide is szánják (a Samsung is szállít mindenhová kicsiny hazánkból), a 2-es régió meg egész "ojrópára" vonatkozik.

Üdv!


szer. jún. 07, 2006 6:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nyilván nem MO-i (esetleg nem európai) piacra szánták, csak az élelmesebbje behozza.
A szervizek ezt nem nagyon szeretik.

Üdv!


Európai, különben nem lenne hozzá a :Sony European Guarantee Information Document
Az enyémen(525) azt írja, hogy: Made In Hungary :) Region 2(volt :))


kedd jún. 06, 2006 22:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
És akkor már a magyar használati sincs... mert miért is lenne.


kedd jún. 06, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség