Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:56



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
5.1 hang kérdés!! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Talán egyszerübb!
1., DVD decrypter-rel az audio filet kiszeditek!
2., Beesweet -tel rögtön mehet 5.1-es wav-ba,
ha mégsem akkor
3., NeroWAV editor, segit majd rajtad. Ott rögtön tudod irni audioba, de ha mégsem akkor egy lementés és nero audio kiirás müködni fog.
Már régen foglalkoztam ilyennel, nem tudom a formátumok miatt mennyire lesz járható amit leirtam.
A sercegés és hangmentesség egyértelmüan kódolási hiba, nem tudja a csatornákat kezelni. Keress más konvertert.
üdv
energo


kedd ápr. 03, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 24, 2005 11:32
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igaz ez egy kicsit már régi téma, de hátha valaki hasznát veszi.

Minnetonka Surcode DVDPro For DTS Encoder leírás:

http://dvdx.hu/index.php?option=com_con ... &Itemid=48


hétf. ápr. 02, 2007 15:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
tomash:
Honnan sikerült letöltened a full progit? Én már mit kerestem...!


kedd dec. 30, 2003 1:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
tomash :
Ember ne már! A PC-n nem fog megszólalni!!! A DVD analóg kimenetén sem fog szólni!!!
Kösd össze a DVD lejátszó digitális kimenetét az erősítő digitális bemenetével. Kapcsold az erősítőt DVD bemenetre. Tedd be a lemezt a DVD lejátszóba. Az erősítőn kigyullad majd a DTS felirat és megszólal.
Mint már írtam ez egy teljesen szabványos Audio CD-nek látszik. Tehát a DVD lejátszó Audio CD-nek ismeri fel.
Ennyi!


hétf. dec. 29, 2003 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Na letöltöttem a Surcode DTS progit fullban.Besure progi is ok!Megy minden,dekódol azt végeredmény megint csak zaj!!
Nem csak a DVD-ben hanem PC-én is.Persze a 6 wav fájl szol szépen külön is.Amúgy ha DVD-be teszem,az kiírja hogy DCD lemez.És játszaná is!!
Most akkor mi van?


vas. dec. 28, 2003 23:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
körülnézek....


pén. dec. 26, 2003 17:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Köszönöm!De a Surcode DTS csak demos.Vagy van ful változat is?mert én nem találtam.
Tudnál ebben segétkezni?
Elöre is köszönöm!!


pén. dec. 26, 2003 16:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
mostmár fullon érdekel a dolog......csinálok egyet (ha lesz egy kis idõm)... majd megírom mi lett az eredmény


pén. dec. 26, 2003 15:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tehát:
AC3 hang kiszed valamivel. Besweet AC3 szétszed 6 db .wav-ra Surcode DTS encoder (rendes változat) megnyit a 6 db .wav majd encode. Ezt bármilyen CD író programmal Audio CD-nek megír. Ennyi.

Az SVCD-t ne keverjük ide, mert az más, de ha gondolod leírom azt is.


pén. dec. 26, 2003 9:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Boldog karácsonyt mindenkinek!!
De még mindig nem értem mért nem lehet 5.1-es cdét csinálni,hiszen ha SVCD-ét akarok csinálni,(bár még 5.1-ben nem próbáltam)az elvileg megy!Vagy nem??


csüt. dec. 25, 2003 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
tomash:
"valamiért nem zene hanem zaj lesz!Ez mért van!"
Szerintem egyértelmű. A Dolby Digital vagy DTS hang a wav-ba van elrejteve. A DVD lejátszó nem tudja PCM hangba kódolt AC3,DTS hangot értelmezni, ezért vagy süket vagy csak zaj van. Ezt a jelet kiküldi a digitális kimenetre és az erősítő, mint AC3 vagy DTS dekódolni fogja és megszólal. A lejászó 44KHz 16 bit-es hangot játszik le valójában így ez teljesen szabványos. A digitális kimenetre pedig 640Kbit/s-es AC3 vagy DTS jel kerül ki.
A surcode-nak 3 programja van:
DTS encoder,Dolby Digital encoder (5.1),Dolby Digital stereo.
Minden esetben 74 vagy 80 percnyi 5.1 vagy 2.0 anyag fér rá a CD lemezre.
A Besweet+besure is tud ilyet, de nem szól az erősítőn semmi, ha ezzel csinálom.
És végül: minek ennyit szenvedni, nem tudnád lemásolni/lemásostatni valakivel a DVD lemezt?

Az SACD az teljesen már dolog. Egy más formátumú lemezt jelent. A Hibrid SACD-nek van hagyomnányos CD/DVD lejátszóban lejátszható tartalma is.

"Ezen túlmenően /SŐT!:
http://www.doom9.org/BeSure.html"
Ez ugyanúgy a surcode DTS-t használja!


hétf. dec. 22, 2003 18:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Köszönöm a segitséget!!
Adig eljutottam hogy 6 sávra (wav)-ba osztottam az audio részét,ámbár a Besweet támogatná a Dspguru AC3 for Dolby digital-CD szabványt,csak igy valamiért nem zene hanem zaj lesz!Ez mért van!!
Amúgy letöltöttem a Surcode CD DTS progit,a 6 sávot(Wav)-ot beillesztem,majd nyomok egy encodert azt nem csinál semmit.Persze a progi csak Demo.
DVD-én szeretném halgatni,az se baj ha több cd re férne.
Amúgy ezt az audiót nem Szuper audiónak hivják?mert a Sony dvd-ken feltüntetik ezt a jelzést.Vagy nem?


hétf. dec. 22, 2003 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
(ha a linkre kattintva nem jönne be akkor a gy.k.: guides->audio->Besure guide)


hétf. dec. 22, 2003 15:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Amit Frankie26 ír az úgy van: pl. a Surcode-nak IGENIS VANNAK megfelelő progijai.

Ezen túlmenően /SŐT!:
http://www.doom9.org/BeSure.html


hétf. dec. 22, 2003 15:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Személy szerint az a véleményem, hogy audio lejátszóra sosem fogsz tudni Dolby-t csinálni, mert ugye a cd-da szabvány formátuma egyedül a sztereo PCM 44.1 khz 16 bit. Valszeg a lejátszók nagy többségének a DA konverterje ezt az egyetlen szabványt bírja dekódolni.

Az egyik verzió az, hogy valahogyan elõállítasz egy többcsatornás wav-et, és tudsz dolby-t csinálni audio lemezre. Erre van a legkevesebb esély.

A második, hogy megcsinálod, ráírod lemezre, de csak a front fog szólni sztereo-ban. Erre se sok esély van.

A harmadik, hogy megcsinálod a többcsatornás wav-et, küzdesz vele, aztán elakad az eset, mert nem fér fel a cucc a lemezre. Na erre több esélyed van.

A harmadikkal alternatív, hogy megcsinálod a többcsatornás wav-et, küzdesz vele, aztán elakad az eset, mert a Nero kiírja, hogy a fájl nem fér bele az audio cd szabványba. Na erre van a legtöbb esélyed.

Szerintem az egyetlen esélyed, hogy dvd lejátszóban és mpeg formátumban gondolkodsz, illetve vob formátumban.

Azzal kezdeném, hogy megnézem, hogy nem DTS -e a hangsáv, mert ha egy izmosabb dts akkor 1 giga is lehet akár a hang, ebben az esetben nem igazán érdemes nekiállni, mivel a reencode nem egyszerû és egy az egyben meg nem fér el 1 lemezre.

Amennyiben egy gyengébb dts, vagy egy Dolby AC3 (szal 700 mega alatt van) akkor a következõképpen csinálnám (ez csak elvben mûxik, még próbáltam)

DVD Decrypter -rel leszedném, de ifo módban stream process -szel úgy, hogy nem szedném le a video stream-et, csak a hangot, remap-pelve 0x80 -nak......így a kimenet szerintem 1 db vob lenne, amiben csak egy audio stream van, a dvd lejátszónak illene felismerni a dolgot.

Ámbár nem bizti a dolog, mert nem tudom fejbõl, hogy a Decrypter csinál-e index fájlokat stream process-ben (Video_ts.ifo, Video_ts.bup). ha csinál, jó, ha nem, akkor bukta, de erre az alapra hátha tud valaki valami jó kiegészítést.

A másik dolog amin megbukhat a mutatvány, hogy egyes asztali dvd-k nem játszanak 1 gb-nál kisebb tartalmakat.

De igazából lehet hogy ilyen feltételek mellett nem is érdemes ilyenen gondolkodni, mert ha meg már alapban vob-ban gondolkodik az ember + asztali dvd-ben, akkor ennyi erõvel már betehetem az eredeti dvd-t is..


hétf. dec. 22, 2003 14:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Surcode dolby digital...ez a neve. De nem csináltam vele még ilyet, csak tudom, hogy erre való. Innen tudod szedni: http://www.surcode.com/low/low_index.html
Sok szerencsét.


hétf. dec. 22, 2003 13:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Olvastam már ilyet de én még nem csináltam. És csak halványan dereng hogy mit olvastam.
A lényeg:
- leszeded csak a hangot a DVD-ről, mondjuk a DVDdecrypterrel
- valamilyen progival az így kapott AC3-as file-nak kreálsz egy WAV fejlécet (nyomozz, a dvdrhelpet ajánlom főképp, utána a doom9-et)
- aztán ezt már feltudod írni CD-re pl. a Neroval

Elvben ennyi. (Persze a lejátszód még elvben beleköphet a levesbe, úgyhogy mindenképp RW-re kísérletezz.)

De lehet hogy az egészet meg tudja berhelni a BeSweet, az a lényeg hogy WAV fejléces AC3 hangot kell kapjál (kinyerj a VOB-ból).

(Remélem jól emlékeztem...) (A dolog elvben ugyanígy működőképes DTS hanggal is.)


hétf. dec. 22, 2003 9:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Van egy koncert filmem,5.1 hangját hogy tudom lerippelni úgy hogy CD-én tudjam halgatni.Persze 5.1 ben.Probáltam Besweetel a vob fájlt áttalakitani wav-ba,de a Néro nem ismeri fel.Van rá megoldás?
Elöre is köszönöm!!


vas. dec. 21, 2003 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség