Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:38



Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
DVD lemezek minősége 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Napokban vettem 4 Maxell, 1 Sony és egy TDK +RW lemezt. Mindegyik Philips. :)


csüt. okt. 06, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
Feketén kb. én is ennyiért jutok hozzá, csak sajnos mint a példa mutatja akadnak hamis sorozatok...


Igen, ez van. De még csak Smasunnggal jártam így, azóta feketén is csak úgy veszek, hogy már más is használta azt a fajta lemezt, és semmi baja vele.


kedd aug. 02, 2005 7:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Feketén kb. én is ennyiért jutok hozzá, csak sajnos mint a példa mutatja akadnak hamis sorozatok...


hétf. aug. 01, 2005 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Én ismerőstől 140-ért "fekán" Verbatim 4x-esen írható hengerest veszek most, azelőtt ugyaninnen szintén hengeres TDK-t vettem 8x-osan írhatót 180-ért. (Bruttó ár mind) És bruttó 160-ért van tokos 4x-es Verbatim. Valahogy hajóval hozzák. De így legalább jól járok vele. És minden lemez **** volt eddig, semmi baj velük. Ismerősöm is vett ugyaninnen ugyanezt a Verbatimot, csak ő tokosban, 160-ért, és neki is **** műxik mind. Ja és a srác is hozott magának, és nekik eddig kb. 200-ból nem volt rossz. Csak másnak ezt nemtom intézni. :oops: Legalább nekem bejön. Mondjuk így sincs pénzem "soha" venni. :oops:


hétf. aug. 01, 2005 16:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Vagyis majdnem 300 Ft. Ha nem feketén akarok vásárolni, akkor itt Fehárváron TDK van 270-ért, Maxell meg 250-ért. Verbatimot csak ritkán látok 400 körül ráadásul.


hétf. aug. 01, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
S mennyiért veszed?

Utoljára 230+AFA áron vettem CD tokos 4x-es Verbatim DVD-R -t.


hétf. aug. 01, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
S mennyiért veszed?


hétf. aug. 01, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Vmi nem stimmel ezzel a sorozattal.

Tanulság:
1. Feketén ne vásárolj lemezt
2. Ha olyan lemezt vesz az ember amit még nem használt akkor csak 1-2db-ot vegyen tesztnek és csak akkor többet ha beválik.

Én pont emiatt csak Verbatim lemezekre írok (elvétve akad egy egy TDK)


hétf. aug. 01, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Ugyanez nálam is. :( Most néztem meg, hogy pár Philips+R lemez is hasonlóan viselkedik, és az szintén RITEK R03-as médiakóddal rendelkezik. Vmi nem stimmel ezzel a sorozattal.


hétf. aug. 01, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Nálam is 8x-os sebességnél rontott főleg, de 4x-esnél is volt baj. Mondjuk nem közbe veszem észre, hanem csak ellenőrzésnél derül ki.

A szomszédnál megírás után egyáltalán senki sem látta. Néztük 4 asztalin 2 PC olvasóval no meg az LG íróval amiben készült. Senki sem tudott róla olvasni. Csak pörgette a lemezt és próbált olvasni de a végén a válasz csak az volt, hogy nincs lemez a meghajtóban. Mérgében kivágta a megmaradt lemezeket a kukába.


hétf. aug. 01, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
Fuji lemezzel nem volt még nekem se bajom, van 5 dvdrw-m, és semmi baj velük. Én az Arita-tól tudok a falra mászni. ... Vagyishogy az van, hogy olvasni tudom a Samsungot, de felrippelni vmiért nem. (film van rajtuk) Rózsaszín amúgy. Lehet hamis vagy nemtom, mert a Smasungról úgy tudtam, hogy jó. De lehet, hogy ****, csak félrehallottam. Vélemény?

Mondjuk Aritával még nem volt gondom. :)) Samsungot még nem használtam, sajnos nincs tapasztalatom. Rippelésnél nem tudja a hibákat javítani az olvasó, gondolom azért nem megy.


hétf. aug. 01, 2005 13:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
Az alábbit találtam a RITEK kódú FUJI+R (8x) lemezről.

"Media consistently failed if burnt at 8X or 6X. Write error occurred at the beginning or in the middle of the burnt. Some blank discs (might be 10%) only come up at a maximum write speed of 4X when using Nero burning software. Can only burned reliably at 4X only, although the media claims up to 8X."

Nálam is 8x-os sebességnél rontott főleg, de 4x-esnél is volt baj. Mondjuk nem közbe veszem észre, hanem csak ellenőrzésnél derül ki.


hétf. aug. 01, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Fuji lemezzel nem volt még nekem se bajom, van 5 dvdrw-m, és semmi baj velük. Én az Arita-tól tudok a falra mászni. Az az igazi **** lemez. TDK, Verbatim, FUJI, Pioneer ezek megbízhatóak. A Tesco-s lemezek pedig (egyik ismerősöm behatóbban is ismeri a TESCO dolgait, és azt csinálja, hogy felvásárol cuccokat mindenhonna, és aztán eladja a saját címkéjével. És sok gagyit felvásárol az tény, de egy-két jó terméke van. Pl. a DVD lemeze is jó. Ok, nem TDK, de nem veszik róla el az adat, mint nekem a Samsung-ról. Vagyishogy az van, hogy olvasni tudom a Samsungot, de felrippelni vmiért nem. (film van rajtuk) Rózsaszín amúgy. Lehet hamis vagy nemtom, mert a Smasungról úgy tudtam, hogy jó. De lehet, hogy ****, csak félrehallottam. Vélemény?


hétf. aug. 01, 2005 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Én is úgy vettem... :roll:

Az alábbit találtam a RITEK kódú FUJI+R (8x) lemezről.

"Media consistently failed if burnt at 8X or 6X. Write error occurred at the beginning or in the middle of the burnt. Some blank discs (might be 10%) only come up at a maximum write speed of 4X when using Nero burning software. Can only burned reliably at 4X only, although the media claims up to 8X."


hétf. aug. 01, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
A szomszédom feketén vette hengerben. Szerintem hamis azaz nem a FUJI-tól származik.

Én is úgy vettem... :roll:


hétf. aug. 01, 2005 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Na végre valaki akinek szintén volt vele baja. Mármint azért mondom ezt, hogy akkor talán nem az íróval van baj megint. Az eladó azt mondta pedig, hogy ez az egyik legjobb lemez.

A FUJI tényleg jó lemez de nem az ami RITEK kóddal rendelkezik. Ha FUJI akkor FUJIFILM vagy PRODISK kód.


hétf. aug. 01, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:

Mondjuk csodálkoztam is a RITEK jelzésen FUJI márkában. Szerintem valami szedett vedett FUJI-nak látszó valami. :)

Lehet! :) Bár nekem régen a minuszos Fujikkal is bajom volt, azok pedig FUJIFILM jelzésűek voltak.

A szomszédom feketén vette hengerben. Szerintem hamis azaz nem a FUJI-tól származik.


hétf. aug. 01, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:

Mondjuk csodálkoztam is a RITEK jelzésen FUJI márkában. Szerintem valami szedett vedett FUJI-nak látszó valami. :)

Lehet! :) Bár nekem régen a minuszos Fujikkal is bajom volt, azok pedig FUJIFILM jelzésűek voltak.


hétf. aug. 01, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
A szomszédomnak is ugyanez volt a gondja azokkal a FUJI+R lemezekkel melyek RITEK alapúak. Szerintem silány a lemez.

Na végre valaki akinek szintén volt vele baja. Mármint azért mondom ezt, hogy akkor talán nem az íróval van baj megint. Az eladó azt mondta pedig, hogy ez az egyik legjobb lemez.


hétf. aug. 01, 2005 13:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Verbatim lemezzel még soha nem volt problémám, ráadásul a hamisított példányok mind minuszosak.
Nekem most FUJI+R (Ritek) lemezeket rontja el az íróm. Megírja, de visszaolvasni nem lehet. :(

A szomszédomnak is ugyanez volt a gondja azokkal a FUJI+R lemezekkel melyek RITEK alapúak. Szerintem silány a lemez.
Vett helyette Verbatimot és minden lemez hibamentes :)

Mondjuk csodálkoztam is a RITEK jelzésen FUJI márkában. Szerintem valami szedett vedett FUJI-nak látszó valami. :)


hétf. aug. 01, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Vadiúj író, A103-as a firmware. Most cseréltem le, mert problémám volt a másikkal.


hétf. aug. 01, 2005 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Próbáld új firmware-rel ha nem megy akkor szerintem, gari(lehet gyengül a lézer.)


hétf. aug. 01, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
milyen íród van??? LG?

Talált! Miért? :)


hétf. aug. 01, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Odo írta:
Verbatim lemezzel még soha nem volt problémám, ráadásul a hamisított példányok mind minuszosak.
Nekem most FUJI+R (Ritek) lemezeket rontja el az íróm. Megírja, de visszaolvasni nem lehet. :(

milyen íród van??? LG?


hétf. aug. 01, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Verbatim lemezzel még soha nem volt problémám, ráadásul a hamisított példányok mind minuszosak.
Nekem most FUJI+R (Ritek) lemezeket rontja el az íróm. Megírja, de visszaolvasni nem lehet. :(


vas. júl. 31, 2005 22:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 22, 2004 15:56
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olvastam a hamis Verbatim lemezekről. Én Verbatim DVD+R-t vettem, és 25-ből 20-at eddig vissza hoztak. Azt hittem, hogy az irom ment tönkre, de Philips lemezre simán megirja a filmet, és nézhető is. Volt valakinek hasonló tapasztalata +-os Verbatim DVD-vel?


Kimi


vas. júl. 31, 2005 22:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=14423


pén. júl. 22, 2005 18:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
A 8x sebesség a maximális, amivel lehet írni. Ha ennél kisebb az nem baj!
Egyébként elméletileg nem is lehet egy 8x DVD-t gyorsabban írni.


kedd jún. 14, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 14, 2005 11:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv!
Nem tudom, hogy nem csináltam-e bajt magamnak, amikor több év szakmai munkáját DVDk-re mentettem.
Ugyanis nagyon kedvező áron vettem (279 Ft) FUJI DVD-R-eket
A sietségben nem vettem figyelembe, hogy FIGYELMEZTETÉSBEN csak 8*-os sebességre ajánlja (Új szabványú média)
Én -elvből - mindent kis sebességgel írok, ezeket is 1-szeresen írtam.
Nem lesz ebből baj ? Vagy újra írjak mindent? (Író: Toshiba 5112-es)
Vagy inkább reklámfogás?
Eddig visszaolvasni tudta.
Előre is köszi a tanácsot.
F.


kedd jún. 14, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Dodi1972 írta:
Hát ennen nem osztom a nézetedet és látom nem is foglak meggyőzni.Ha van akinek alejátszója lejátsza a + lemezt akkor annak azt ajánom.
- kiforott technika lenne ezt is kétlem.Inkább sok jelent meg belőlle és ennyi.
A dvd-nél meg már talán pár lemezt leteszteltem és vannak ellentmondo részek.Pld a tdk nagyon síralmas.
Princot meg azért fogadtad el olyannak mert vagy hamísitott lemet kaptáll anno vagy éppen az Ukrán félét.Nekem mai napig van 2-3db princo lemezek az elsők közü és mükódnek.Ezt mivel magyarázod?

''Sokszor a kisebb gyártók megveszik a nyomóformát a különböző gyártókódú lemezek gyártásához, de a gyártás során nem tartják be a játékszabályokat, így hiába van konkrét kalibrációs adat a lemezen, ha maga lemez nem sikerül olyanra (a korong geometriája, az előnyomott adathordozó árok mélysége, pontossága, a hordozóréteg összetétele sérül). Itt a jó példa: hiába készít JÓ lemezeket a taiwani PRINCO cég, ha ugyanazzal a nyomóformával, ugyanolyan gyártókóddal, de silány módon legyártott bulgáriai PRINCO utánzatokkal nyomják közben tele a kelet-európai piacot az élelmes feketézők. Ugyanez érvényes egy csomó RITEK gyártókódú lemezre is: annyi köuze van a RITEK-hez, hogy onnan vették a gyártáshoz szükséges nyomóformát. De hogy a gyártás közben betartanak-e minden fontos szabályt, hogy a nyomóformával együtt járó ADIP adatokhoz, kalibrációs értékekhez passzoljon a végül kapott lemez hordozórétege, fizikai kivitelezése, azt senki nem tudhatja.''

Soha ne a márkát nézzétek, hanem a gyártót. Csak utána érdemes a márkán gondolkodni, mert a noname gyártó ismerten jó anyagú lemeze is lehet gyanús...

A DVD-R és DVD+R gyártása itt különbözik egy kissé, a DVD-R esetén ezek az információk a préselést és fizikai gyártást követő „pre-writing process” során – gyakorlatilag a házilagos DVD-íráshoz hasonlatosan, csak ipari körülmények között értendő – írással kerülnek a lemezre, míg a DVD+R a préseléssel együtt kapja meg ezeket az adatokat a spirál elejére.
Amúgy a +RW lemezeknél nem nagyon lehet igazán rosszat kifogni a pluszos formátumú lemezekből eleve kevesebb a rossz minőségű a piacon.

Bocs, de a kiforrott az azt jelenti, hogy már több mint 6 éve van használatban ez a technológia mely az adattárolás és a házi videózás teljes palettáját lefedi. És éppen a kiforrottságból adódóan az asztali DVD készülékeknél jelenleg 98%-os a lejátszhatósági kompatibilitás. Pluszos DVD-k esetében ez kb. 80% és a 2003 előtt gyártott készülékeknél nem garantált a 100%-os lejátszhatóság.

Azt nem tudom, hogy honnan vetted, hogy a TDK siralmas lenne mivel ez az egyik legjobb lemez (persze csak az ami valódi TDK alapanyag) a Verbatim mellett.
Princo esetében nem hamisítványról írtam hanem az eredeti Princo lemezről melynek a silány minőségéről volt alkalmam meggyőződni mivel adatmentésre próbáltuk használni és nem 1-2, 10db-ot hanem 150db-ot. És az aki ismeri a Princo DVD-t az tudja, hogy a 150-ből mennyi maradt továbbá, hogy a hibamentesen megírtakból most 2005-ben hány db-ot lehetett visszaolvasni. Szóval az a DVD ami közel 1 év alatt olvashatatlan lesz az silány és megbízhatatlan. És itt nem a hamisítványokról van szó hanem hivatalos importőrök által behozott eredeti DVD-kről.

2002 óta foglalkozom DVD írással (nem hobbiból) és ezen idő alatt több száz írható DVD ment át a kezem alatt szóval a minőség tekintetében van némi tapasztalatom.
Amit mindenkinek meg kellene értenie az, hogy silány, olcsó, feketepiacon vásárolt lemezektől ne várjon senki semmit. Az akinek valóban fontos, hogy az adatai, filmjei biztonságban legyenek és hosszú távon meg is maradjanak az csak márkás DVD-t vásároljon (pld. Verbatim, TDK, stb.).


hétf. jún. 06, 2005 7:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 16:10
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: SZFVÁR
Hozzászólás 
Adatbiztonság szempontjából teljesen mindegy, hogy - vagy +. Ha az adatbiztonságot nézzük akkor csak és kizárólag a neves gyártók lemezeit célszerű venni azaz Verbatim, TDK, stb. Olyan lemezek mint pld. a Princo, Arita és egyéb szörnyszülött használata esetén számolni kell az idő előtti adatvesztéssel.

Hát ennen nem osztom a nézetedet és látom nem is foglak meggyőzni.Ha van akinek alejátszója lejátsza a + lemezt akkor annak azt ajánom.
- kiforott technika lenne ezt is kétlem.Inkább sok jelent meg belőlle és ennyi.
A dvd-nél meg már talán pár lemezt leteszteltem és vannak ellentmondo részek.Pld a tdk nagyon síralmas.
Princot meg azért fogadtad el olyannak mert vagy hamísitott lemet kaptáll anno vagy éppen az Ukrán félét.Nekem mai napig van 2-3db princo lemezek az elsők közü és mükódnek.Ezt mivel magyarázod?

''Sokszor a kisebb gyártók megveszik a nyomóformát a különböző gyártókódú lemezek gyártásához, de a gyártás során nem tartják be a játékszabályokat, így hiába van konkrét kalibrációs adat a lemezen, ha maga lemez nem sikerül olyanra (a korong geometriája, az előnyomott adathordozó árok mélysége, pontossága, a hordozóréteg összetétele sérül). Itt a jó példa: hiába készít JÓ lemezeket a taiwani PRINCO cég, ha ugyanazzal a nyomóformával, ugyanolyan gyártókóddal, de silány módon legyártott bulgáriai PRINCO utánzatokkal nyomják közben tele a kelet-európai piacot az élelmes feketézők. Ugyanez érvényes egy csomó RITEK gyártókódú lemezre is: annyi köuze van a RITEK-hez, hogy onnan vették a gyártáshoz szükséges nyomóformát. De hogy a gyártás közben betartanak-e minden fontos szabályt, hogy a nyomóformával együtt járó ADIP adatokhoz, kalibrációs értékekhez passzoljon a végül kapott lemez hordozórétege, fizikai kivitelezése, azt senki nem tudhatja.''

Soha ne a márkát nézzétek, hanem a gyártót. Csak utána érdemes a márkán gondolkodni, mert a noname gyártó ismerten jó anyagú lemeze is lehet gyanús...

A DVD-R és DVD+R gyártása itt különbözik egy kissé, a DVD-R esetén ezek az információk a préselést és fizikai gyártást követő „pre-writing process” során – gyakorlatilag a házilagos DVD-íráshoz hasonlatosan, csak ipari körülmények között értendő – írással kerülnek a lemezre, míg a DVD+R a préseléssel együtt kapja meg ezeket az adatokat a spirál elejére.
Amúgy a +RW lemezeknél nem nagyon lehet igazán rosszat kifogni a pluszos formátumú lemezekből eleve kevesebb a rossz minőségű a piacon.


vas. jún. 05, 2005 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Dodi1972 írta:
Szasz!

Látom nagy poéngyáros vagy de érdemben nem tudsz hozzászolni.
2 féle formátumm ill lemez ismeretes. - ill +
a legelső lemezek + lemezek voltak még 80-an kőrnyénkén az a hívatalos dvd formátum.
Mig a - az csak olyan mintha cd írnál csak tovább tart 4,34Gb

Tehát ha tud az asztalid + lemet játszani akkor azt javasolnám azt vegyél és ne a tolomérődre hagyatkozz!

Valamit nagyon keversz.
Először is 1980 környékén olyan, hogy CD teljesen ismeretlen fogalom volt. A DVD is teljesen ismeretlen volt. Akkoriban 360KB kapacitású 5.25" mágneslemez volt ill. a célgépekhez 8" floppy-t használtak (még a HD-s azaz az 1.2MB tárolókapacitású 5.25"-os floppy is ismeretlen volt). Nagyobb mennyiségű (MB méretekben mivel akkor még a GB mértékegység ismeretlen fogalom volt) adatot mágnesszalagon tároltak (biztos láttál már régi dokumentumfilmeken szekrény méretű szalagos egységeket).
Szóval 1980 környékén még gondolatban se létezett olyan, hogy 12cm-es lemezen 650MB adat tárolás.
A CD a 90-es évek találmánya melyből az írható formátum azaz a CD-R 1993-ban jelent meg. A CD-RW azaz az újraírható CD meg valamikor 1996-97 tájékán.
DVD-ből (ugyanúgy mint a CD-ből) először csak gyári préseltek léteztek azaz a filmeket tartalmazó DVD-k. A nagyközönség részére 1999-től volt elérhető a DVD-R. A + os lemezekből a DVD+RW jelent meg először és 2002-ben látott napvilágot majd 2003-ban a DVD+R. 2002-ben amikor a Philips bejelentette a DVD+RW formátumot úgy reklámozta, hogy ez lesz majd a DVD video recorderek egységes formátuma (ebben elég nagyot tévedett :) )
1999-től gyártott asztali DVD készülékek már támogatták a DVD-R formátumot. Az asztali készülékeknél DVD+RW és a DVD+R 100%-os támogatása csak 2003-tól létezik azaz csak olyan asztali készülék támogatja 100%-ban a DVD+RW és a DVD+R lemezeket melyeket 2003 után gyártottak. Természetesen a 100%-os támogatás csak akkor létezik ha a készülék gyártó a DVD+ konzorcium tagja. A DVD- konzorciumban lévő gyártók asztali készülékei csak és kizárólag DVD- formátumot támogatnak 100%-osan. A két formátum közötti határvonalat a Sony törte át 2003-ban amikor kihozta azt a PC-s íróját ami egyaránt írt - és + DVD-ket. Innentől kezdve a PC-s íróknál megszűnt a rivalizálás és minden gyártó minden írója támogatja a - és a + DVD-ket is. Viszont az asztali lejátszóknál ez csak 2004-től van. Az asztali DVD felvevőknél az áttörésre meg csak ebben az évben azaz 2005-ben került sor azaz ettől az évtől néhány gyártó lehetőséget ad a másik szabványba tartozó írható DVD használatára.

Szóval azt, hogy DVD- vagy DVD+ lemezt vegyen az ember az dönti el, hogy milyen lejátszókon fogja majd használni azaz ha nála ill. ott ahol le szeretné játszani 2003 után gyártott asztali DVD lejátszó van akkor használhatja a + lemezt. Viszont ha a lejátszója még egy régebbi típus akkor a - javasolt mert ebben az esetben nincs semmilyen garancia a + 100%-os lejátszhatóságára.
Adatbiztonság szempontjából teljesen mindegy, hogy - vagy +. Ha az adatbiztonságot nézzük akkor csak és kizárólag a neves gyártók lemezeit célszerű venni azaz Verbatim, TDK, stb. Olyan lemezek mint pld. a Princo, Arita és egyéb szörnyszülött használata esetén számolni kell az idő előtti adatvesztéssel.
Idézet:
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -

Ez így nem igaz. Nem a vastagságban van különbség hanem a gyártásban és írásban. A vastagságnak ehhez semmi köze.
Egyébként szerintem a DVD-R kiforrottabb technológia mint a közelmúltban megjelent DVD+R.

Szerk:
Idézet:
Az igazi dvd formátummal a + jőttek ki anno.A - az sem rossz de egy kicsit leegyszerüsitve azt írnám mintha cd-t írnál de tovább tart.

Bocs, de ezt a sületlenséget honnan vetted?
Mi az, hogy igazi DVD formátum? A DVD az egy optikai adattároló függetlenül attól, hogy - vagy +. A két formátum között a gyártásban és az írásban van különbség. A DVD-VIDEO szempontjából az, hogy - vagy + teljesen mindegy. A DVD-VIDEO egységesen UDF 1.02 verziójú file rendszert használ függetlenül attól, hogy DVD+R/RW vagy DVD-R/RW.

A DVD-R/RW írásának semmi köze a CD-hez. A CD esetén teljesen más lézerhullámhossz és a szektorszerkezet is más. Szóval a kettő nem említhető egy lapon.


vas. jún. 05, 2005 6:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Dodi1972 írta:
zsazsa írta:
Dodi1972 írta:
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.

:lol:
Kevés +os DVD-m van,de majd meg mérem,hogy mennyivel vastagabb mint a minus.A jövöben tolómérövel megyek Dvd-t venni. :lol:


Szasz!

Látom nagy poéngyáros vagy de érdemben nem tudsz hozzászolni.
2 féle formátumm ill lemez ismeretes. - ill +
a legelső lemezek + lemezek voltak még 80-an kőrnyénkén az a hívatalos dvd formátum.
Mig a - az csak olyan mintha cd írnál csak tovább tart 4,34Gb

Tehát ha tud az asztalid + lemet játszani akkor azt javasolnám azt vegyél és ne a tolomérődre hagyatkozz!
Ne igyál ha nem birod.A CD a közelmultban volt 20 éves. 80 környékén még szó nem volt DVD-röl de még írhato CD-röl sem!A minus-os dvd is 4,7gb és ha tényleg olyan(olyan mintha cd írnál csak tovább tart)akkor tökéletes .Ugyanis semmi problémám az irható cd-k kel.Szerintem az elsö DVD lemezek (+RW)-k voltak ami persze nem ugyan az . Nem én irtam ,hogy a plus jobb mint a minus ; mert vastagabb és tartósabb.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsazsa vas. jún. 05, 2005 7:03-kor.



szomb. jún. 04, 2005 21:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 16:10
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: SZFVÁR
Hozzászólás 
zsazsa írta:
Dodi1972 írta:
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.

:lol:
Kevés +os DVD-m van,de majd meg mérem,hogy mennyivel vastagabb mint a minus.A jövöben tolómérövel megyek Dvd-t venni. :lol:


Szasz!

Látom nagy poéngyáros vagy de érdemben nem tudsz hozzászolni.
2 féle formátumm ill lemez ismeretes. - ill +
a legelső lemezek + lemezek voltak még 90-es kőrnyénkén az a hívatalos dvd formátum.
Mig a - az csak olyan mintha cd írnál csak tovább tart 4,34Gb

Tehát ha tud az asztalid + lemet játszani akkor azt javasolnám azt vegyél és ne a tolomérődre hagyatkozz!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dodi1972 vas. jún. 05, 2005 19:25-kor.



hétf. máj. 30, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
zsazsa írta:
Dodi1972 írta:
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.

:lol:
Kevés +os DVD-m van,de majd meg mérem,hogy mennyivel vastagabb mint a minus.A jövöben tolómérövel megyek Dvd-t venni. :lol:

Nem vicces, tényleg jobb minőségűek. (általában)


hétf. máj. 23, 2005 22:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Dodi1972 írta:
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.

:lol:
Kevés +os DVD-m van,de majd meg mérem,hogy mennyivel vastagabb mint a minus.A jövöben tolómérövel megyek Dvd-t venni. :lol:


hétf. máj. 23, 2005 21:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 16:10
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: SZFVÁR
Hozzászólás 
Odo írta:
Dodi1972 írta:
Szasztok!

Talán egy két dologban tudok segiteni.
Hunday,3media,princo ill más ilyenfajta lemezeket légyszi kerüljétek el.Ha van még ismeretlen márka is a számodra akkor azt is.Ezek mind inkább "tesco" minőséget produkállnak.
Verbatim,TDK,Philips,Memorex,Fuji inkább ezeket vegyétek.
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.
Az igazi dvd formátummal a + jőttek ki anno.A - az sem rossz de egy kicsit leegyszerüsitve azt írnám mintha cd-t írnál de tovább tart.

:lol:

A 3Amedia nem rossz, nekem nem volt gondom vele. A plusszos lemezek valóban jobbak!



Szia!

Én erről nem szeretnék levéláradatot írni mi jó és mi nem azt tudom nekem volt pár írom és a plex ill a pajo 108-as megírta ugyan de amikor megkapták a tesztet akkor igen csak elvérzett benne.Tehát én akkor inkább ugy fogalamaznék akinek bevállt az írójához akkor az használja de ha egy kicsi lovét tesz hozzá és tutira akar menni az vegyen verbatim - ill + lemezt abban szerintem senki nem csalodott.
Ja és ne felejstétek el a fw is mindig frissitgetni.


csüt. máj. 19, 2005 9:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Dodi1972 írta:
Szasztok!

Talán egy két dologban tudok segiteni.
Hunday,3media,princo ill más ilyenfajta lemezeket légyszi kerüljétek el.Ha van még ismeretlen márka is a számodra akkor azt is.Ezek mind inkább "tesco" minőséget produkállnak.
Verbatim,TDK,Philips,Memorex,Fuji inkább ezeket vegyétek.
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.
Az igazi dvd formátummal a + jőttek ki anno.A - az sem rossz de egy kicsit leegyszerüsitve azt írnám mintha cd-t írnál de tovább tart.

:lol:

A 3Amedia nem rossz, nekem nem volt gondom vele. A plusszos lemezek valóban jobbak!


szer. máj. 18, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 16:10
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: SZFVÁR
Hozzászólás 
Szasztok!

Talán egy két dologban tudok segiteni.
Hunday,3media,princo ill más ilyenfajta lemezeket légyszi kerüljétek el.Ha van még ismeretlen márka is a számodra akkor azt is.Ezek mind inkább "tesco" minőséget produkállnak.
Verbatim,TDK,Philips,Memorex,Fuji inkább ezeket vegyétek.
Ha valakinek a lejátszója a + lemezt is lejátsza akkor az arra gyűjtőgese inkább a cuccait.Ugyanis vastagabb és tartosabb mint a -.
Az igazi dvd formátummal a + jőttek ki anno.A - az sem rossz de egy kicsit leegyszerüsitve azt írnám mintha cd-t írnál de tovább tart.

:lol:


kedd máj. 17, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Meggyőző lenne ha nem csak egy Lite-On (persze megemlítik hogy a TEAC-nek meg a Sony-nak is beszállítója) író lett volna a mérce, mivel szerintem azért a piac két legnagyobbját is betehették volna, de lehet hogy tőlünk nyugatabbra csak Lite-On cuccokat vesznek az emberek, keletre meg LG-t! :) Megnézve az eredményeket azért van mit pofozniuk a mérnök szakiknak a firmware-en... :wink:

Nálam a Verbatim összes optikai terméke (CD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, RAM nincs) jó minőségben írható! Igaz NEC, Pioneer és mostanság BenQ íróban használva értem. Aztán lehet hogy nálam csal a CD-DVD Speed, és azért kapok kiváló eredményeket! :D

Csóka


kedd máj. 03, 2005 14:01
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
40 DVD tesztje, talán ez is érdekes lehet:

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/dvd-discs.html


hétf. ápr. 18, 2005 7:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Salvatore!

http://www.dvd-recordable.org/Reviews+i ... -142.phtml

Bocs a lassú válaszért.


kedd ápr. 12, 2005 7:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: Tudom, hogy a projector nem TV, nem is azert irtam. Reszemrol a Philips tema le van zarva, akinek az kell, vegyen azt.


csüt. márc. 31, 2005 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Odo: Hogy a vilag legjobb TV-i Philipsek lennenek? Ezt eddig mastol meg nem hallottam. Hifi, hazimozi, TV, kamera stb cuccokkal foglalkozo nagykeres ismerosom sem hallott ilyenrol. Pedig nala csak minosegi cuccok vannak, pl Panasonic, Sony, Pioneer. O a Philipset kb a Samsung szintjere alacsonyitotta le, ami szinten nem a minosegerol hires (nezd csak pl videokamerak, stb tesztjeit).

Aham, a Házimozi magazinban is nem egyszer írták a Philips tvkről ezt. Az említett példa nem volt jó, mert a projektor nem tv.


csüt. márc. 31, 2005 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ridisc extreme lemezzel volt már valakinek szerencsélye?


szer. márc. 30, 2005 19:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: Hogy a vilag legjobb TV-i Philipsek lennenek? Ezt eddig mastol meg nem hallottam. Hifi, hazimozi, TV, kamera stb cuccokkal foglalkozo nagykeres ismerosom sem hallott ilyenrol. Pedig nala csak minosegi cuccok vannak, pl Panasonic, Sony, Pioneer. O a Philipset kb a Samsung szintjere alacsonyitotta le, ami szinten nem a minosegerol hires (nezd csak pl videokamerak, stb tesztjeit).


szer. márc. 30, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: Nem engem cafolsz, hanem pl a szaklapokat, ill. az altalam emlitett embereket. Karcos lemezek beolvasasat nagyon sok lejatszo tudja. Gyorsan elokaptam egy Hazimozi magazint. Projector teszt: a 650 ezres Panasonic (PT-AE500) lenyomta mind kepminosegben, mind osszesegeben a 900 ezres Philipset (bSURE XG2 BRILLANCE). Ez csak 1 pelda volt a sok kozul.


szer. márc. 30, 2005 17:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Tobb minoseg manias embertol is hallottam, hogy a Philips termekek (TV, video, DVD-lejatszo, erosito, kamera, stb) messzirol kerulendok. Helyette Pioneert, Panasonicot, Sonyt ajanlgattak. Teny, hogy a szaklapok sem egy szinten emlegetik ezekkel.

Hát ebben megint cáfolnálak, mivel a világ legjobb tévéi Philips márkájúak. DVD lejátszójuk mindent játszik, legyen írott, karcos stb. De ez nagyon OFF.


kedd márc. 29, 2005 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Tobb minoseg manias embertol is hallottam, hogy a Philips termekek (TV, video, DVD-lejatszo, erosito, kamera, stb) messzirol kerulendok. Helyette Pioneert, Panasonicot, Sonyt ajanlgattak. Teny, hogy a szaklapok sem egy szinten emlegetik ezekkel.


kedd márc. 29, 2005 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
A Philips CD-R lemezei viszont nagyon bejottek nekem, kivetel nelkul mind olvashato, pedig akad kozottuk 5-6 eves is. Igaz, nagyon vigyaztam rajuk, se karc, se ujjlenyomat nincs rajtuk.


kedd márc. 29, 2005 23:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség