Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:07



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
TV műsor-> DVD-re, avagy a digitalizálás rejtelmei 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Roleez írta:
És a VR-ből hogy csinálok sima DVD-VIDEO-t???
Most nézem a manualok között, mégiscsak van 220 és 220-S? Hol lehet gyorsan kapni ilyen jószágot? :))


A budai "fukar"-ban van még egy darab.


szer. dec. 29, 2004 15:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Szerintetek melyiket (ami kapható ma):
Pioneer DVR-320 vagy Pana DMR-E55?


szer. dec. 29, 2004 15:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
A 220-as gyakorlatilag nem kapható most :( Mindenhol azt mondják: január vége :(
Hát így mivel veszem fel a szilvesztei mûsorokat? :)


szer. dec. 29, 2004 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Roleez írta:
És a VR-ből hogy csinálok sima DVD-VIDEO-t???
Most nézem a manualok között, mégiscsak van 220 és 220-S? Hol lehet gyorsan kapni ilyen jószágot? :))


Azt nem tudom hogy milyen gyorsan de itt láttam pl.: www.ittveddmeg.hu www.netdepo.hu


http://www.interhifi.hu/


szer. dec. 29, 2004 14:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Az 520-asnál a PCM recordingot globálisan lehet állítani, vagy minden egyes felvételre külön-külön?

PCM csak a FINE módban (manuál módban MN32) van.
A további 31 felvételi módban Dolby Digital 2.0 a formátum (256Kbps) /persze ha sorround kódolású a TV kísérőhangja akkor az így is kerül rögzítésre azaz Dolby Prologic (PrologicII) dekóderes erősítő esetén megvan a teljes térhatás.

Egyébként van a Bilingual Recording módja is ami RW lemezen VR módban működik azaz a kétnyelvű adás mindét nyelvét tudja rögzíteni és lejátszáskor kiválasztható, hogy melyik legyen hallható.


szer. dec. 29, 2004 14:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Roleez írta:
És a VR-ből hogy csinálok sima DVD-VIDEO-t???
Most nézem a manualok között, mégiscsak van 220 és 220-S? Hol lehet gyorsan kapni ilyen jószágot? :))


Azt nem tudom hogy milyen gyorsan de itt láttam pl.: www.ittveddmeg.hu www.netdepo.hu


szer. dec. 29, 2004 14:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
És a VR-bõl hogy csinálok sima DVD-VIDEO-t???
Most nézem a manualok között, mégiscsak van 220 és 220-S? Hol lehet gyorsan kapni ilyen jószágot? :))


szer. dec. 29, 2004 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Az 520-asnál a PCM recordingot globálisan lehet állítani, vagy minden egyes felvételre külön-külön?


szer. dec. 29, 2004 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Pontosan mit is jelent a VR mód? Mikor van az?

VR = Video Recording Ez az asztali felvevők újraírható lemezeire egységesített formátum. Ebben és csak is ebben van lehetőség a többszöri hozzáírásnak (meglévő videó mellé másik hozzáírása anélkül, hogy törölni kellene a lemezt, szerkesztésnek, részek törlésének, stb. A Panasonic RAM-ra csak és kizárólag VR módot ír. A Pioneer felvevők DVD-RW lemezre tudnak VR és DVD-VIDEO formátumot egyaránt.

A VR formátum nem játszható le az asztali lejátszókon csak a felvevőkőn (kivéve azokat a lejátszókat melyeken jelzik, hogy ismeri a VR formátumot)

A VR formátum teljesen más struktúra mint a sima DVD-VIDEO. Azt nem tudom, hogy PC-n fel lehet e dolgozni (ha van olyan ripper program ami ismeri a VR formátumot akkor van esély)


szer. dec. 29, 2004 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Mennyire spéci vinyók vannak ezekben a gépekben?
A 220-asba be lehet utólag szuszakolni vinyót? Erről van infótok, vagy linketek ahol a témát kitárgyalják?
(Amúgy a tesztekben amiket én láttam mindenhol a Pioneer gépeket tartják ebben a műfajban a királynak.)

Pepi: hol vetted az 520-asod? (Válasz jöhet privátban is.)


szer. dec. 29, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Pontosan mit is jelent a VR mód? Mikor van az?
Ahogy nézem DVR-220 == DVR-220-S?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Roleez szer. dec. 29, 2004 14:24-kor.



szer. dec. 29, 2004 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Pepi:
Ez is tud timeslip-et??? És reklámkivágós vágásokat?

R.

A 220-as is tud time shift azaz időeltolásos lejátszást (ami annyit tesz, hogy még rögzíti a műsort de Te már nézheted az elejétől). Ezt a funkciót csak VR módban tudja (VR=Video Recording)

És igen ki lehet vágni a reklámokat (akár kockapontosan is) persze ezt is csak VR módban.

A HDD-s Pioneer felvevők ezt a HDD-re is tudják.

Bocs. A 220-as típuson nincs DV felület :(


szer. dec. 29, 2004 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Pepi:
Szerinted a Pioneer DVR-220-nak is olyasmi a képminősége, mint a nagytestréreinek?

R.

A képminőség ugyanaz csak egy pár extra szolgáltatás nincs benne (pld. csak DV bemenet van a 220-as típuson)
Egyébként javaslom az alábbi Pioneer oldal átnézését: http://www.pioneer-eur.com/eur/product_ ... _id=45-133

Itt még a felvevők kézikönyvét is le tudod tölteni PDF formában. És ez a teljes kézikönyv azaz a amit a készülékhez adnak nyomtatott formában pld. az 520-as típusnak a PDF-je 128 oldalas :)

Továbbá figyelmedbe ajánlom a Pioneer felvevők 32 ! felvételi fokozatát :D ami igazán rugalmas használatot eredményez.
Nem szeretném a Panasonic felvevőket lekicsinyíteni (én is ilyet szerettem volna de amikor megláttam a Pioneer-t azonnal lemondtam a Panaról) szóval a Pana csak 4 felvételi fokozattal rendelkezik (XP, SP LP, EP) :(


szer. dec. 29, 2004 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Pepi:
Szerinted a Pioneer DVR-220-nak is olyasmi a képminõsége, mint a nagytestréreinek?
Ez is tud timeslip-et??? És reklámkivágós vágásokat?

R.


szer. dec. 29, 2004 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi!
Néztem egy újságban az asztali DVD felvevők tesztjét, megállapítottam, hogy nekem minimum HDD-s kéne, ami jócskán 100 fölött van és úgy gondolom hogy ennyi pénzért vígan összedobok magamnak egy PC-t is, ami tudja mindezt s úgy mellesleg néha-néha egy-egy film biztonsági másolása során besegíthetne az újrakódolásba.
Potenciálisan tévéműsorokat vennék fel, nagyon ritkán kameráról digiznék.
Mi a meglátásod a koncepciómról? Szerinted milyen konfigű gép kéne nekem? Főleg milyen digiző /tv tuner kártya? Amúgy van most egy PCTV Pro kártyám de azt nemigazán csípem, többek között azért mert csak AVI-t tud és soha nem volt hajlandó sztereóban felvenni.
Választ köszi előre is.

Jelenleg a Pioneer DVR-520 mely 80GB HDD-t tartalmaz és a top kategóriába tartozik azaz az egyik legjobb minőségű asztali felvevő rengeteg extra szolgáltatással (pld. a DV kétirányú amin ki is lehet küldeni a HDD-n ill. DVD lévő MPEG2 anyagot DV-be akár PC-re is /oda-vissza/) bruttó 157.990Ft
Ennyi pénzből még egy jobb fajta capture eszköz sem jön ki nemhogy egy olyan összeállítás mellyel olyan minőséget lehet elérni mint egy asztali felvevővel.

Persze lehet offline-ban azaz software-esen készíteni az MPEG2 anyagot de ehhez is egy jó minőségű capture eszköz kell meg hát egy gyors HT-s P4 ha nem akarsz 1 hétig nyüglődni egy 2 órás anyaggal. Jelenleg a Canopus ADVC50 AD konvertere (kb. 55.000Ft) a legkisebb ami minőségben szóba jöhet. Viszont ez DV-t készít ami ugye 3.6MB/sec tehát elég komoly HDD kapacitásra van szükség. Továbbá szükséges egy jó MPEG tömörítő program is. Arról nem is beszélve, hogy a TV műsor felvételéhez külső forrás kell (pld. videomagnó) mert a TV kártyáknak nincsenek analóg videó kimenete.

Szóval ha csak TV műsort (esetenként kameráról) szeretnél rögzíteni és nem szeretnél komolyabb szerkesztést (max. reklám kivágás) akkor mindenképpen az asztali felvevőt javaslom mivel PC-n elég költséges a digitális videó feldolgozás. Továbbá az asztali felvevők ára folyamatosan zuhan mivel ez a videomagnó utódja. (szeptember végén vettem a Pioneer 520 felvevőmet bruttó 199.990Ft áron ma pedig ugyanott bruttó 157.990Ft és az ár még fog esni nem is keveset)


szer. dec. 29, 2004 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Nincs valakinek mégiscsak DC30+ eladó? :)
Valszeg egy Pana DVD-RAM-os asztali lesz és a PC-be egy egyszerû LG író, ami kezeli a DVD-RAM-okat! :) Így ez belefér 100.000-ba!

Macisajt111: Szerintem te is hasonlóba gondolkodj, ha van már PC-d!

Roland


szer. dec. 29, 2004 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi!
Néztem egy újságban az asztali DVD felvevők tesztjét, megállapítottam, hogy nekem minimum HDD-s kéne, ami jócskán 100 fölött van és úgy gondolom hogy ennyi pénzért vígan összedobok magamnak egy PC-t is, ami tudja mindezt s úgy mellesleg néha-néha egy-egy film biztonsági másolása során besegíthetne az újrakódolásba.
Potenciálisan tévéműsorokat vennék fel, nagyon ritkán kameráról digiznék.
Mi a meglátásod a koncepciómról? Szerinted milyen konfigű gép kéne nekem? Főleg milyen digiző /tv tuner kártya? Amúgy van most egy PCTV Pro kártyám de azt nemigazán csípem, többek között azért mert csak AVI-t tud és soha nem volt hajlandó sztereóban felvenni.
Választ köszi előre is.


szer. dec. 29, 2004 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Megnézem!
De képminőségileg a DV cuccok is jók?

Eltekintve attól, hogy a mintavételezés csak 4:2:0 (a DV szabványban ez az elfogadott) :) Egyébként a Canopus kártyái igen jó minőséget készítenek.


szer. dec. 29, 2004 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Megnézem!
De képminõségileg a DV cuccok is jók?


szer. dec. 29, 2004 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Köszönöm!
Ahogy néztem a DC30+ még mindig (már ahol lehet kapni...) 150.000 Ft körül van :(
Tudsz ajánlani valami NLE eszközt, ami jó minőségű, és persze olcsóbb :) Valami Fast.DVD szerűség??

R.

Sajnos ma már nem divat az MJPEG. Nem tudom miért szorult a háttérbe. Jelenleg a DV az általános azaz a hardware alapú DV eszközök melyek analóg forrásból DV AVI-t készítenek.
Esetleg nézd meg a Canopus termékeit.
http://canopus.teco.hu/


szer. dec. 29, 2004 9:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszönöm!
Ahogy néztem a DC30+ még mindig (már ahol lehet kapni...) 150.000 Ft körül van :(
Tudsz ajánlani valami NLE eszközt, ami jó minõségû, és persze olcsóbb :) Valami Fast.DVD szerûség??

R.


szer. dec. 29, 2004 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Köszi a választ!
És az mennyiben számít DVD-R/RW vagy DVD+R/RW?
Közben eszembe jutott, hogyan lehet a DVD-RAM-ról pl. DVD-R-t csinálni egy asztali eszközzel? :(
De a bogár is mozog még, nem bírom megemészteni, hogy nincs látható különbség, ha analóg jut át az anyag az asztali DVD íróba. Ha már 1x úgyis digitalizálva van, minek újra analóggá tenni (itt is plusz zaj), valahogy kábeleken átvinni (zaj) és újra digitalizálni????

Roland

"És az mennyiben számít DVD-R/RW vagy DVD+R/RW?"

Csak annyiban, hogy jelenleg a DVD-R formátum lejátszhatósági kompatibilitása kb. 90%, a DVD-RW kb. 70% a DVD+R/RW meg a kettő között van. Igaz annak idején (2002-ben) mikor megjelent a + os technológia a Philips (egyik vezére a + os szabványnak) azt nyilatkozta, hogy minden olyan asztali amelyik lejátszik gyári dual layer lemezt az látja a + os lemezt is. Hát ebben baromira nagyot tévedett. A mai napig gondok vannak a + os lemezek olvasási kompatibilitásával.

"Közben eszembe jutott, hogyan lehet a DVD-RAM-ról pl. DVD-R-t csinálni egy asztali eszközzel?"

Olyan felvevővel ami tartalmaz HDD-t. Ez egy sima DVD backup funkció ami annyit jelent, hogy az asztali felvevő a RAM-ról backup-ot készít a HDD-re. Onnan pedig egy sima DVD copy funkcióval át lehet rakni DVD-R lemezre.

"De a bogár is mozog még, nem bírom megemészteni, hogy nincs látható különbség....."

Arról van szó, hogy az NLE kártyákat eleve erre tervezik. Ezek az eszközök pont arra valók, hogy analóg forrásról (stúdió kamera, SVHS vagy VHS kamera, stb.) broadcast minőségben digitalizáljanak majd szerkesztés után ki lehessen írni valamilyen külső eszközre (Beta, SVHS, VHS, stb). Ezek az eszközök valódi interlace (váltott soros azaz 50 félkép/sec) feldolgozást végeznek a capture, szerkesztés valamint a kijátszás folyamán ami azért szükséges mert a videotechnikában (TV, videomagnó / BETA stúdiómagnó, SVHS, VHS/) a videó rögzítése, sugárzása, megjelenítése váltott soros elven működik (interlace). Továbbá ezek az eszközök professzionális áramköröket tartalmaznak ill. a többségükön valamilyen minőségjavító áramkör is megtalálható pld. zajszűrésre, digitalizálás előtti szinkronstabilizálásra, stb. A nagyon profi eszközök tartalmaznak TBC-t is (időalap korrektor).
A DC30 Plus a professzionális kategória alsó szintjébe tartozik (persze nem a legalsóba :) ) ill. tartozott annak idején amikor a fénykorát élte ami nem is volt olyan régen. 1998-ban amikor én vettem ez a kártya volt az egyik legjobb minőség amit normális áron el lehetett érni (160.000Ft + ÁFA volt az ára). MJPEG editor kategóriában e felett akkoriban csak a DC50 állt ami már rendelkezett komponens kimenettel is.
A kártyához tartozik egy blue box ami nem más mint egy jó minőségű kábelekből elkészített csoportkábel a végén egy speciális szűrőket is tartalmazó fejegységgel. Ezeken helyezkednek el a videó és audio bemenetek és kimenetek (a szűrők a be és kimenetek zavarmentesítésére szolgálnak)

Tehát a DC30 Plus kártyával rögzített és kijátszott MJPEG AVI minősége a fent leírtak miatt nem romlik. Persze fontos, hogy a PC is kellően zavarmentes legyen azaz profi táp ami tartalmaz zavarszűrést is továbbá a házon belüli gerjedést elkerülése végett jó minőségű interface kábelek használata stb. Ezért írtam, hogy videós utómunkához speciálisan összeállított hardware kell mivel itt nem csak az alkatrészeket kell összeválogatni hanem a PC-t is úgy kell összeállítani, hogy elkerülhető legyen a zaj összeszedése ami fontos a jó minőségű analóg videó előállításához.


szer. dec. 29, 2004 0:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszi a választ!
És az mennyiben számít DVD-R/RW vagy DVD+R/RW?
Közben eszembe jutott, hogyan lehet a DVD-RAM-ról pl. DVD-R-t csinálni egy asztali eszközzel? :(
De a bogár is mozog még, nem bírom megemészteni, hogy nincs látható különbség, ha analóg jut át az anyag az asztali DVD íróba. Ha már 1x úgyis digitalizálva van, minek újra analóggá tenni (itt is plusz zaj), valahogy kábeleken átvinni (zaj) és újra digitalizálni????

Roland


kedd dec. 28, 2004 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Köszi!
Folyamatosan meggyőzöl! :))
Ha már szóbakerült: milyen asztali DVD felvevőt érdemes venni? DVD-RAM vagy DVD-RW?

Linux alatt nem próbáltál még lejátszani? Ott még kommerszebbnek tűnő gépeken sem akadozik a lejátszás. Meg mintha támogatná a DC30+-t...

Roland

"milyen asztali DVD felvevőt érdemes venni? DVD-RAM vagy DVD-RW?"

Hát ez elég fogas kérdés. Ez attól függ, hogy az újraírható lemezt mire szeretnéd használni. Pontosabban a felvevőn kívül min szeretnéd lejátszani.

Ami a DVD-RAM mellett szól, hogy 100.000-szer lehet újraírni ill. a gyors elérési idő. A gyors elérési idő olyan mint a HDD-nél azaz az asztali felvevő (pontosabban a Panasonic felvevők mivel csak azok kezelnek RAM-ot) képes egy időben lejátszani és felvenni is ugyanarra a lemezre (time shift)
Hátránya viszont, hogy kevés készülék tudja olvasni. Pontosabban fogalmazva az asztali lejátszók/felvevők közül igazán csak a Panasonic képes kezelni (pld. nekem Sony asztali lejátszóm van ami kezeli a DVD-R/RW, DVD+R/RW lemezeket de a DVD-RAM ot egyáltalán nem látja).
A PC-s DVD olvasók/írók között is hasonló a helyzet azaz nem minden olvasó/író olvassa a DVD-RAM -ot.

A DVD-RW hátránya a RAM-hoz képest a lassabb elérés (itt csak az új 4x változatoknál lehet pld. time shift-et megvalósítani). Viszont előnye, hogy rengeteg asztali és PC-s olvasó/író kezeli.

Én amikor a DVD-RW mellett döntöttem azt tartottam szem előtt, hogy sem a háztartásban megtalálható 2 asztali (Sony, Nintaus) se a PC-s író (Pioneer A04) se az olvasó (Creative 6x DVD-ROM) nem olvas DVD-RAM lemezt (a Creative DVD csak a régi 2.6GB-os RAM-ot olvasta). Ezért esett a választás a Pioneer DVR-520 asztali felvevőre. :)

Linux alatt nem próbáltam mivel itt nem csak lejátszásról van szó hanem szerkesztésről is és valljuk be őszintén hiába van driver linuxra ha nincs használható NLE szerkesztő program és hozzá felirat szerkesztő, 3D effektező, stb. :) Szóval linux alatt nem sok értelmét látom.

"Ott még kommerszebbnek tűnő gépeken sem akadozik a lejátszás."

A lejátszás nem akadozik még PII-n se mivel az feldolgozást a kártya MJPEG processzora végzi. Itt a HDD átviteli sebessége számít. Ebben viszont semmilyen szerepet nem játszik az op. rendszer. pld. PII esetén ahol még csak ATA33 volt és az ATA HDD-k átvitele is ehhez igazodott Ultra Wide SCSI HDD kellett ahhoz, hogy 768x576 7Mbps bitrátájú MJPEG-et lehessen rögzíteni (sima ATA33-as HDD-n csak kb. 2Mbps-3Mbps lehetett a max. amit rögzíteni lehetett anélkül, hogy képkockát dobott volna).

A mai gyors ATA100/133-as HDD-k esetében már tökéletesen lehet ekkora átvitelben rögzíteni azaz ma már nem kell Ultra Wide SCSI HDD-ket használni ahhoz, hogy teljes felbontásban lehessen rögzíteni és ez független a használt op. rendszertől.


kedd dec. 28, 2004 14:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszi!
Folyamatosan meggyõzöl! :))
Ha már szóbakerült: milyen asztali DVD felvevõt érdemes venni? DVD-RAM vagy DVD-RW?

Linux alatt nem próbáltál még lejátszani? Ott még kommerszebbnek tûnõ gépeken sem akadozik a lejátszás. Meg mintha támogatná a DC30+-t...

Roland


kedd dec. 28, 2004 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Köszi!

Értem. És mi van akkor, ha a PC-n megakad a lejátszás? :( A win nem mindig arról híres, hogy kristálypontossággal játsza le a filmeket.
Más. A DC10 és DC30 között van _képileg_ minőségbeli különbség?

Roland

Miért akadna meg? :) Videós utómunkára egyébként is spécin összeállított hardware-t használ az ember azaz pld. nem az alaplapi IDE van használatban hanem külön RAID kártya van a gépbe téve és ezen lógnak a videós HDD-k (az alaplapi IDE-n csak a rendszer HDD van), csak a szerkesztéshez szüksége anyag van a gépen tehát nincs semmilyen egyéb a fagyásokat előidéző program, driver telepítve, nincs húzva a gép, Intel proci és Intel chipset-es alaplap használata (pld. kerülendő az AMD mivel a szerkesztő programok és a capture/editor eszközök leginkább az Intel-re vannak kihegyezve), stb.
Egyébként meg ha netán fagyna a lejátszás (ami eddig csak egyszer fordult elő és akkor is csak azért mert a RAID kártya döglött meg) akkor sincs semmi gond mivel a rögzítés az asztalin HDD-re ill. DVD-RW lemezre történik. Ha HDD-re megy az anyag akkor ellenőrzés után DVD Copy funkcióval (gyorsmásolás azaz sima copy funkció) DVD-R lemezre kerül át. DVD-RW lemezre akkor kerül ha kell komolyabb authoring. Ez úgyszintén PC-n történik.

A DC10 Plus és a DC30 Plus között van minőségkülönbség. A DC10 a 30-as kistestvére. Pontosabban a DC10 kártyán teljesen más az MJPEG processzor, a max. bitráta nem lehet nagyobb mint 6Mbps (DC30 Plus esetén ez 7Mbps), nem tartalmaz hangfeldolgozást azaz külön hangkártya kell.


kedd dec. 28, 2004 13:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszi!

Értem. És mi van akkor, ha a PC-n megakad a lejátszás? :( A win nem mindig arról híres, hogy kristálypontossággal játsza le a filmeket.
Más. A DC10 és DC30 között van _képileg_ minõségbeli különbség?

Roland


kedd dec. 28, 2004 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Sziasztok!

Pepi!

Olvastam jónéhány hozzászólással előbb, hogy kinyomod premierből az anyagot és az asztali írón veszed fel DVD-re. Oda nem analóg úton-módon jut a jel? Nincs minőségromlás?

Köszi,
Roland

Igen, analóg módon (s-video kimenet) kerül az anyag az asztali felvevőre. Viszont nincs minőségromlás mivel a DC30 Plus capture/editor kártyának ez a funkciója azaz a rögzített kiváló minőségű MJPEG anyagot a Premiere szerkesztőlécéről közvetlenül kiadja a kártya s-video és composite kimenetén (az NLE kártyákat erre találták ki). Ráadásul a kártya valódi interlace feldolgozást végez (capture/edit) ezért a kimeneten tökéletes minőségben jelenik meg a kép. Egyébként a szerkesztés is TV készülék felhasználásával készül azaz a feliratok, színek, átmenetek ellenőrzése szerkesztés közben a kártyára kötött TV-n történik.


kedd dec. 28, 2004 12:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pepi!

Olvastam jónéhány hozzászólással elõbb, hogy kinyomod premierbõl az anyagot és az asztali írón veszed fel DVD-re. Oda nem analóg úton-módon jut a jel? Nincs minõségromlás?

Köszi,
Roland


kedd dec. 28, 2004 11:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Pepi!!

Köszike szépen mindent!! Nos jah..adnak hozzá eredeti full verziós premier 6.5-öt.. :) Nahh szóval megéri akkor igy ennyiért azt mondod... nahh akkor úgy is holnap megyek megnézni, és akkor majd meglátom mi lesz !

Köszi mindent még 1X!! :lol:


kedd dec. 28, 2004 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
ZeSzabo írta:
Pepi!

Ahha..értelek! Köszi a segítséget! De szerinted megéri 30e-ért?? /többet nem nyaggatlak :lol: /

Köszi előre is mindent!!

Szerintem nem ér meg 30.000Ft-ot. A Videopraktika című szaklapban 20.000Ft körül hirdetik (a Pinnacle Studio valamelyik változatával). Persze ha adnak hozzá full verziós Adobe Premiere 6.5 szerkesztő programot is akkor már más a helyzet mert hát a Premiere nem egy olcsó software.

Egyébként nyugodtan nyaggass :lol:


kedd dec. 28, 2004 7:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Pepi!

Ahha..értelek! Köszi a segítséget! De szerinted megéri 30e-ért?? /többet nem nyaggatlak :lol: /

Köszi előre is mindent!!


hétf. dec. 27, 2004 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
ZeSzabo írta:
Pepi!

Nagyon szépen köszönöm!! :) Csak mert mostt láttam ilyen DC 10 Plus kártyát, amihez Premier 6.5-öt adnak... Szerinted megéri 30 000 ért?? Nem új, fél éves...újonnan 70 000 Premierrel. Jahh és van benne hardweres MPEG2 dekoder is.

Köszi mindent előre is!

"Jahh és van benne hardweres MPEG2 dekoder is."

El kell, hogy szomorítsalak. Nem tartalmaz semmilyen hardware szintű MPEG2 kezelést. A kártya hardware szintű MJPEG capture-re és lejátszásra képes (az analóg kimenetén képes kiadni a vele rögzített MJPEG AVI anyagot).
Csak simán software szintű MPEG export lehetőség van (Premiere 6.5 ill. a Pinnacle Studio-ban).


hétf. dec. 27, 2004 15:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Pepi!

Nagyon szépen köszönöm!! :) Csak mert mostt láttam ilyen DC 10 Plus kártyát, amihez Premier 6.5-öt adnak... Szerinted megéri 30 000 ért?? Nem új, fél éves...újonnan 70 000 Premierrel. Jahh és van benne hardweres MPEG2 dekoder is.

Köszi mindent előre is!


hétf. dec. 27, 2004 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
ZeSzabo írta:
Hello Pepi!

Köszi a felvilágosítást! Láttam, hoyg rengeteg bolt árulja a Miro DC 10 Plus kártyát...ehhez mit szólsz? Mármint mit tud az a DC 10 Plus? Mennyivel tud kevesebbet? Gondolom ehhez van XP-s drivere is, nem, hogy most is árulják??

Köszi előre is mindent !!

A DC10 Plus nem tartalmaz hangrögzítési lehetőséget azaz nincs benne hangkártya (a hang rögzítése külön hangkártyán történik) továbbá max. 6Mbps lehet bitráta. A DC10 Plus a DC30 sorozat kistestvére. Ehhez a kártyához a Pinnacle fejlesztett XP-s drivert


hétf. dec. 27, 2004 15:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hello Pepi!

Köszi a felvilágosítást! Láttam, hoyg rengeteg bolt árulja a Miro DC 10 Plus kártyát...ehhez mit szólsz? Mármint mit tud az a DC 10 Plus? Mennyivel tud kevesebbet? Gondolom ehhez van XP-s drivere is, nem, hogy most is árulják??

Köszi előre is mindent !!


hétf. dec. 27, 2004 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Asztali dvd író. :)
Eccerű mint az 1x1! :)

Azért megnézném, hogy hogyan készítesz vele átmenetet (akár egy sima fade in vagy out) vagy feliratokat. :lol:
Az asztali DVD felvevő nagyon praktikus (nekem is van egy Pioneer DVR-520 :D ) de nem helyettesíti az NLE rendszert. Csak sima vágásokat lehet vele készíteni ill. összeállíthatod, hogy mi kerüljön a DVD-re. Viszont komolyabb szerkesztésre nem alkalmas (átmenetek, feliratozás, animáció, stb. ehhez NLE rendszert kell használni pld. Adobe Premiere).

Nálam az asztali felvevő végzi a real time MPEG2 tömörítést azaz DC30 Plus hardware MJPEG capture kártyával rögzítés majd Premiere-ben szerkesztés és ha kész akkor közvetlenül kijátszom Premiere-ből a capture kártya kimenetén a felvevőre. :)


hétf. dec. 27, 2004 11:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Asztali dvd író. :)
Eccerű mint az 1x1! :)


hétf. dec. 27, 2004 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
ZeSzabo írta:
Hello Pepi!

Láttam, hogy neked Miro DC 30-as kártyád van. Én épp most készülök venni egy digitalizáló kártyát, és hát nekem ez a kártya szúrt szemet..:) Szeretném kikérni a véleményedet a kártyával kapcsolatban, mert hát láttam te értessz is valamit ehhez a dologhoz.
Nekem van egy Panasonic félprofi S-VHS kamerám, amely TV-n eszméletlen gyönyörű képet ad. Na most mivel gépen szeretném megvágni, ehhez be kell digizni. ( ezt eddig TV tunerrel tettem meg, de mivel csak 1.8-as a procim nem lett vmi jó a minőség, a gyors mozgásoknál szaggat is a kép). Ezért szeretnék beruházni egy digitalizáló kártyára, ha lehetne, akkor vmi jobbra. Ezért szeretném, ha elmondanád véleményed, tapasztalataidat a kártyával kapcsolatban.
Különben a DC30 és a DC30 Plus miben különbözik? Mekkora a max felbontás? Broadcast minőséget megközelíti valamilyen szinten??

Előre is köszi mindent!!

ZéSzabó

Igen értek valamennyit ehhez a dologhoz mivel mellékállásban ezzel foglalkozom :)
A DC30 és a DC30 Plus között 2 lényeges különbség van. A DC30 max. 6Mbps bitrátával tud rögzíteni a DC30Plus viszont max. 7Mbps. A másik, hogy a DC30 kártyával nem használható a MiroIntsant Premiere plugin.

A DC30 Plus max. felbontása 768x576 és a capture valódi interlace (50field/sec).
"Broadcast minőséget megközelíti valamilyen szinten??"
Igen. Ha a felbontás és a bitráta max. azaz 768x576 7Mbps akkor a rögzített anyag kiváló (az MJPEG tömörítési arány 3.0:1, CCIR 601 stúdiószabványban /704x576/ 2.9:1 az arány)
Én a mai napig használom ezt a kártyát (1998-ban vettem) és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Amit a kártyáról fontos tudni: teljes egészében kihasználni csak Adobe Premiere (5.x, 6.0) alatt lehet mivel ehhez a szerkesztő programhoz készült a MiroInstant plugin.
Sajnos a Pinnacle már nem fejleszt a kártyához drivert ezért csak Win98, Win Me, Win2000 alatt használható. Van ugyan egy mirosupport nevű oldal (nem a Pinnacle hivatalos oldala) ahol kb. 10 euró átutalása után elküld egy ember drivert XP-hez (állítólag elég sok a macera ezzel a maszek driverrel) info: http://www.blumen-maedler.de/miro/video/video.html

Én speciel Win Me alatt használom és semmi gondom vele. A FAT32 se okoz gondot mivel a capture-t az AVI-IO program végzi mely szegmens rendszerben rögzít azaz 2GB-os szegmenseket kreál és képes akár 400GB HDD területet is kezelni. Ezeket a 2GB-os szegmenseket pedig Premiere-ben tökéletesen lehet kezelni.


hétf. dec. 27, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hello Pepi!

Láttam, hogy neked Miro DC 30-as kártyád van. Én épp most készülök venni egy digitalizáló kártyát, és hát nekem ez a kártya szúrt szemet..:) Szeretném kikérni a véleményedet a kártyával kapcsolatban, mert hát láttam te értessz is valamit ehhez a dologhoz.
Nekem van egy Panasonic félprofi S-VHS kamerám, amely TV-n eszméletlen gyönyörű képet ad. Na most mivel gépen szeretném megvágni, ehhez be kell digizni. ( ezt eddig TV tunerrel tettem meg, de mivel csak 1.8-as a procim nem lett vmi jó a minőség, a gyors mozgásoknál szaggat is a kép). Ezért szeretnék beruházni egy digitalizáló kártyára, ha lehetne, akkor vmi jobbra. Ezért szeretném, ha elmondanád véleményed, tapasztalataidat a kártyával kapcsolatban.
Különben a DC30 és a DC30 Plus miben különbözik? Mekkora a max felbontás? Broadcast minőséget megközelíti valamilyen szinten??

Előre is köszi mindent!!

ZéSzabó


szomb. dec. 25, 2004 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Pepi!

Jól megbonyolítod! :lol:

Üdv
Inhouse


csüt. dec. 23, 2004 15:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Afro írta:
Pepi!

- A MIRO DC30-as kártya a rögzítés után milyen fáljt hoz létre?
- Néhány lépésben leírod, mit mivel konvertálsz? Hogy lesz a végén 4,37GB?

Köszi.

A DC30-as egy hardware MJPEG capture kártya tehát MJPEG AVI a létrehozott állomány.
A rögzített anyagot szerkesztés után a Cinema Craft Encoder programmal tömörítem MPEG2-be (Adobe Premiere-ből a CCE Premiere plugin-jával).
2 menetes VBR kódolást használok. A bitráta értékei (max, minimum, átlag) függenek az anyag hosszától (120 perc esetén a bitráta értékek: maximum: 9000kbps, átlag: 4500kbps, minimum: 2000kbps). Ha 120 percél rövidebb anyagok kell kiírni DVD-re akkor az átlag bitrátát szoktam növelni.
A kísérőhang meg Dolby Digital 2.0 (AC3 2.0) formátumba kerül a DVD-re

Már nem használok software-es MPEG2 tömörítést. Ma már a DC30-al rögzített anyagot Premiere-ben szerkesztés után közvetlenül kijátszom egy Pioneer DVR-520 asztali DVD felvevőre (real time MPEG2 tömörítés). Ha szükséges komolyabb menü akkor az authoring PC-n történik (ebben az esetben az asztali felvevővel DVD-RW re rögzítek majd ezt simán rippelem PC-re)


csüt. dec. 23, 2004 9:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pepi!

- A MIRO DC30-as kártya a rögzítés után milyen fáljt hoz létre?
- Néhány lépésben leírod, mit mivel konvertálsz? Hogy lesz a végén 4,37GB?

Köszi.


csüt. dec. 23, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Home kategória:
ADS DVD Xpress USB 2.0 24.xxxFt
Hardveres mpeg1/mpeg2 tömörítés, a hangot is ő digizi, nem kell hangkártyán keresztülvinni. Ha TV-ből akarsz, akkor kell elé egy tuner (pl. sztereó videó).

Üdv
Inhouse


hétf. dec. 20, 2004 15:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 18, 2004 17:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Egy ilyen minőségű kártya ma is egy komoly PC ára. Az, hogy HOME kategória az ma egy Canopus Let's Edit RT+ kártyának felel meg

Szia! Ismered a Let's Edit RT+-t? Az érdekelne, hogy jó e a kártya? Azt hallottam, hogy maga a hardver nem valósidejű, csak szoftveres segítséggel. Akkor meg mért hirdetik valósidejüként? Nem látom rögtön az eredményt a vágott és összevisszaeffektezett filmen? Ja és a blue box módszert mivel lehet megcsinálni? Az kátya, vagy szoftver függő? Szóval, hogy kék háttérrel felveszek valamit, és a végén bevágok egy másik mozgó hátteret. Jobb az Edius a Let's edit rt+nál? És abban a 110Ft-os árban gondolom benne van a szoftverek ára is, ami jól megdobja. Nem lehet valahol csak a kártyát megvenni, mert nem akarok egy ingyen is megszerezhető szoftverért fizetni. Köszi előre is a segítséged! Ja és ha tudod, akkor írd le a véleményedet erről a kártyáról, és hogy ajánlod e, vagy másikat, és akkor milyet. Erre az e-mailre válaszolj ha lehet, mert nem hiszem hogy visszatalálok ide: navicula@freemail.hu


szomb. dec. 18, 2004 17:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Szasztok...Bocs hogy nem olvasom végig ezt a sok hozzászólást.....
Videokameráról szeretnék bedigiznio egy Radeon 9000Pro Excalibour ViVo kártyával.
A VirtualDub 1.5.10-el kezdtem,de nem tudtam beállítani a képet,folyamatosan vibrál..nem jó a minősége.
Eztán a Power VCR progival akartam.Itt a kép tökéletes volt, de ha elkezdtem a felvételt, megfagyott a gépem, és csak a Resetre reagált!!!!

Mielőtt tovább próbálkoznék úgy döntöttem megkérdezek okosabbakat,hogy milyen progival érdemes próbálkozni!
DvD-re szeretném majd kiírni a cuccost!Gondolom ez is fontos....

Szóval HELP!!!!! Milyen progit használjak

Előre is kössz a válaszokat!


vas. szept. 26, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 17:04
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Megjegyzés: A gépem adatai, ha esetleg szükségesek:

Alaplap: ASUS P4C800 Deluxe
CPU: Intel P4 3.0 GHz HT 800MHz FSB
RAM: 2×512MB DDR Corsair Dual Channel 400MHz Memory
Videokártya: Shapphire ATI Radeon 9800 XT (S-Video Out)
HDD: 60 GB Samsung 7200 rpm HDD
Hangkártya: alaplara integrált 5.1 csatornás hangrendszer
stb.

Starfox007


pén. aug. 27, 2004 17:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 17:04
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szevasztok!

TV-műsorokat szeretnék felvenni DVD-re jó minőségben. Hallottam, hogy a Plextor cég kiadott egy új videó convertx egységet, amely képes real-time MPEG-2-ben hardware-esen tömöríteni. Én nem vagyok hozzáértő, ezért kérem a tanácsotokat? Célom: Nagyon jó minőségű kép és hang rögzítése TV-ből DVD-re, de nem szeretnék asztali felvevőt venni sem. 60 ezer forintig szánnék rá. Várom a tanácsaitokat. Érdekelnének felvett adás-minták is (fél perces bőven elég lenne) a minőség szempontjából. Minden segítséget előre is köszönök. Mellékelek azért egy címet a Plextor cuccosról (Plextor Video ConvertX M-402U):

http://www.plextor.be/products/video_pr ... 20PX-M402U

+ Még egy kérdés: Milyen további felszerelés(ek) (kábelek, átalakítók stb.) szükséges(ek) az eszközök installálásához. (Pl. külső eszköz esetén)
TV-jel: sima koax kábelon keresztül
TV-m: Panasonic TX-29AS10P (100Hz-es) - van S-V bemenet.
Videóm: Panasonic NV-HD630EE

Várom a válaszokat!

Starfox007


pén. aug. 27, 2004 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
vincent írta:
Szevasz Pepi!

Panasonic asztali dvd vásárlásán gondolkodom, lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban:

- a dmr-e60,65,85,95 e-100ban van sd kártya nyílás. A kérdésem az lenne, hogy ide ha behelyezem a kártyát amin tegyük fel van 50 kép, akkor a képeket általam szerkesztett könyvtárakba külön-külön be tudom másolni és dvd-re írni, vagy csak a kártya tartalmát egyben dvd-re másolni? Ha igen akkor ezt lehet a HDD nélküli felvevőkkel is?

- Másik kérdésem az lenne, hogy egy dvd-t amin van menü, film, extrák, stb ha felmásolom a HDD-re akkor ha azt átírom dvd-RAM-ra vagy -R-re akkor rákerül minden a menüvel együtt, vagy csak a film? Magyarul tudok-e ezekkel a HDD-s felvevőkkel egy az egyben dvd lemezeket másolni PC nélkül?

- Ha HDD nélküli felvevőt veszek és a lejátszóval lejátszok egy filmet akkor azt ugyanúgy másolhatom a felvevővel mintha a tvről vennék fel?
Így menü és extrák nélkül másolja a filmet?

- A HDD-nek csak a nagy tárhely az előnye, vagy van más is?

Válaszaidat előre is köszönöm!
Vincent


- Idézet a Panasonic oldaláról:

"Ez az egység kompatibilis az SD, az MMC, a Compact Flash, a Smart Media, a Memory Stick és az ATA Flash memóriakártyákkal. PC-kártya standardnak megfelelő PC-kártya adapter (PCMCIA) szükséges. Ez az egység kompatibilis a DCF alapú állókép file-okkal (JPEG), melyek digitális kamerával készültek. Ez az egység nem kompatibilis hang-, mozgókép-, vagy nem a DCF standard-nak megfelelő (pl. mozgó JPEG stb.) állókép file-okkal, illetve olyanokkal, melyek nem JPEG formátumúak (pl. TIFF). Állóképek merevlemezre történő rögzítésekor javasolt azok egyidejű PC kártyára vagy DVD-RAM-ra történő elmentése is."

- DVD-t másolni lehet de csak azokat melyek házilag lettek megírva mivel ezek nincsenek ellátva másolásvédelemmel. A gyári lemezeket nem lehet.

- A macrovision másolásvédelem miatt csak olyan lemezeket lehet felvenni melyek házilag lettek megírva (ha a DVD lejátszó nem tartalmaz macrovision áramkört akkor lehet de csak úgy mint ha videomagnóval lenne összekötve).

- A HDD-nek nem csak a nagy tárhely az előnye hanem az is, hogy a rögzített anyagot szerkesztés után közvetlenül DVD-R lemezre lehet írni.

Az általad leírtakból azt veszem ki, hogy neked elsősorban másolási célra kellene az asztali felvevő. Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak. Az asztali DVD felvevők a videomagnót helyettesítik. Az elsődleges funkciójuk, hogy TV-ből ill. külső forrásból (pld. videó, kamera) felvételt készítsenek. Ha ezek a felvételek HDD-re vagy DVD-RAM -ra lettek felvéve akkor szerkeszthetők ill. menüvel elláthatók majd a kész anyag kiírható DVD-R lemezre. Természetesen DVD másolást (diskcopy) is tud de gyári lemezeket nem másol le.


szer. máj. 26, 2004 14:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 25, 2004 12:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szevasz Pepi!

Panasonic asztali dvd vásárlásán gondolkodom, lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban:

- a dmr-e60,65,85,95 e-100ban van sd kártya nyílás. A kérdésem az lenne, hogy ide ha behelyezem a kártyát amin tegyük fel van 50 kép, akkor a képeket általam szerkesztett könyvtárakba külön-külön be tudom másolni és dvd-re írni, vagy csak a kártya tartalmát egyben dvd-re másolni? Ha igen akkor ezt lehet a HDD nélküli felvevőkkel is?

- Másik kérdésem az lenne, hogy egy dvd-t amin van menü, film, extrák, stb ha felmásolom a HDD-re akkor ha azt átírom dvd-RAM-ra vagy -R-re akkor rákerül minden a menüvel együtt, vagy csak a film? Magyarul tudok-e ezekkel a HDD-s felvevőkkel egy az egyben dvd lemezeket másolni PC nélkül?

- Ha HDD nélküli felvevőt veszek és a lejátszóval lejátszok egy filmet akkor azt ugyanúgy másolhatom a felvevővel mintha a tvről vennék fel?
Így menü és extrák nélkül másolja a filmet?

- A HDD-nek csak a nagy tárhely az előnye, vagy van más is?

Válaszaidat előre is köszönöm!
Vincent


kedd máj. 25, 2004 12:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség