Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. ápr. 17, 2024 0:02



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
TV műsor-> DVD-re, avagy a digitalizálás rejtelmei 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Szóval azt vettem észre hogy az 520-as nem igazán "tömi ki" a DVD lemezt. Értsd ez alatt: akár 150-250 mega szabad hely is marad rajta (a minőség ettől még nagyon szép, igazából még az EP is szinte veri a videokazit - szerintem). Ma vagy holnap ki fogok próbálni valamit: a becsült filmhossz szerinti eggyel nagyobb MN-nel fogom csinálni a felvételt, megvágom, majd High speed copy (a copynál ugye már amúgy is látni fogom a méretét..).
Pepi, te szórakoztál már ilyesmivel?


kedd jan. 11, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Na így már teljes az egyetértés! :)


pén. jan. 07, 2005 8:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi. Nem, én most úgy érzem nem vagyunk egy hullámhosszon. Megpróbálok tenni ellene:

Szóval én ismerek olyan PC-s progikat ami azt csinálja amit én mondok: A vágásnál csak azt az egy frame-et /vagy GOP-ot kódolja újra, ahol a vágás volt. a film többi részéhez nem nyúl, nem kódolja át az egész anyagot egyetlen (max. 11) frame miatt. Na erre gondoltam. Az 520 emlékem szerint úgy műxik hogy eltárolja a változtatási kéréseimet, de nem hajtja végre. Ebből egyenesen következik hogy nem lehetséges high-speed copy, mivel az anyagom még nincs a végleges állapotában. Na ide (a high speed copy elé vagy külön, de előtte végrehajtandóan) jöhetne be ez a nevezzük mondjuk változások érvényesítésének ami ezt a fent vázolt minimális műveletsort végigcsinálná.

Akkor pontosítsunk mert tényleg elbeszéltünk egymás mellett :)
Abban igazad van, hogy csak a vágási ponton kódolja újra a GOP-ot de ezt csak akkor amikor valósidejű másolást végzel DVD-re.
Abban is igazad van, hogy leíró alapján készíti el a vágást. Viszont ezt visszavonni csak akkor lehet ha a szerkesztést a Copy List-ben végzed és itt is a visszavonás annyit jelent, hogy törlöd a listából a title-t majd újra hozzáadod. Ha a szerkesztést közvetlenül a Disc Navigator-ban végzed akkor már nem lehet visszavonni azaz a változtatás végleges marad.

Amikor a HDD-n lévő anyagot szerkeszted akkor a vágási pontok egyben chapter pontok is lesznek azaz itt beszúr egy chapter pointert. A szerkesztés a HDD-n tulajdonképpen annyit tesz, hogy a vágási pontokat egy leíróban helyezi el és ez alapján végzi a lejátszást azaz a forrás MPEG2 file-hoz nem nyúl. Természetesen a vágott anyag High Speed Copy-val is másolható de akkor a vágási pontokon a GOP-ok nem lesznek újra elkészítve csak az aktuális GOP kerül lezárásra ami nem azt jelenti, hogy újraszervezi a GOP-ot. Ennek eredménye, hogy az így kimásolt anyag a vágási pontnál egy pillanatra megakad (mint amikor a rétegváltás miatt egy pillanatra megakad a lejátszás). Ezt úgy lehet értelmezni mint amikor PC-n authoring programban 2 title-t illesztesz össze és nem lehet seamless funkciót bekapcsolni aminek az eredmény, hogy title váltáskor megakad egy pillanatra a lejátszás.
Abban az esetben ha a DVD-re a másolást valósidőben végzed a lejátszás folyamán a vágási pontokon kikódolja a GOP-ban lévő képkockákat majd a összeilleszti a kockákat és újra betömöríti a GOP-ot és lezárja. Ennek az eredménye, hogy a DVD-n a vágási pontoknál nem lesz megakadás (ha a vágás pont olyan helyen van ahol eleve megváltozik a képtartalom észre se lehet venni, hogy ki lett vágva az anyagból).
Azt, hogy ezt miért csak ebben az esetben hajlandó elvégezni nem tudom mivel technikai akadálya nincs hiszen a GOP-ok újraszervezése is hardware-esen történik.
Ez kb. olyan rejtély mint a Panasonic HDD-s felvevőinél az a korlátozás, hogy a HDD-re rögzített anyagot másolni csak RAM-ra lehet viszont DVD-R lemezre csak átmozgatni lehet azaz törli a HDD-ről a file-t.

További másolással kapcsolatos korlátozás még az is, hogy valósidőben történő másoláskor nem mennek át a HDD-n összeállított chapter pontok hanem az Auto Chapter menüpontnál beállítottak alapján történik a chapter-ek elhelyezése azaz vagy nem lesz ha nincs bekapcsolva a funkció vagy 10 ill. 15 percenként helyez el chapter pontokat.
A HDD-n összeállított chapter-eket csak High Speed Copy módban lehet átrakni DVD-re.


csüt. jan. 06, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi. Nem, én most úgy érzem nem vagyunk egy hullámhosszon. Megpróbálok tenni ellene:

Szóval én ismerek olyan PC-s progikat ami azt csinálja amit én mondok: A vágásnál csak azt az egy frame-et /vagy GOP-ot kódolja újra, ahol a vágás volt. a film többi részéhez nem nyúl, nem kódolja át az egész anyagot egyetlen (max. 11) frame miatt. Na erre gondoltam. Az 520 emlékem szerint úgy műxik hogy eltárolja a változtatási kéréseimet, de nem hajtja végre. Ebből egyenesen következik hogy nem lehetséges high-speed copy, mivel az anyagom még nincs a végleges állapotában. Na ide (a high speed copy elé vagy külön, de előtte végrehajtandóan) jöhetne be ez a nevezzük mondjuk változások érvényesítésének ami ezt a fent vázolt minimális műveletsort végigcsinálná.


csüt. jan. 06, 2005 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi, az a baj hogy csak késő este van mostanság a doksiba beleolvasni s akkor meg jókat alszom rajta. Remélem hétvégén lesz időm az alapos(abb) tanulmányozásra. Ki tudja, tán kiderül majd az is hogy van egy olyan opciója a gépnek valamelyik menüben, hogy a szándékolt változásokat csinálja meg visszavonhatatlanul. Itt fontos a visszacsinálhatatlanság ténye, mert ennek révén a teáltalad is említett "a vágási ponton felbontják a GOP-ot pontosabban visszaállítják az összes GOP-on belüli képkockát majd újraszervezik már az új tartalommal" megtörténhetne és ezután már ugye a high-speed copy is képes lenne funkcionálni...[/i]

"mert ennek révén a teáltalad is említett [i]"a vágási ponton felbontják a GOP-ot pontosabban visszaállítják az összes GOP-on belüli képkockát majd újraszervezik már az új tartalommal" megtörténhetne és ezután már ugye a high-speed copy is képes lenne funkcionálni...[/i]"

Hát nagyon eltévedtél :) Ez az újraszervezés a valósidejű másoláskor történik. Ha a vágást követően a HDD-n lejátszod akkor ugyanúgy megakad 1-2 sec-re a lejátszás a vágási pontoknál (pontosabban fogalmazva az esetek többségében ez max. kb. 15-17 képkocka azaz nem egy egész másodperc). Ha DVD-RW lemezre VR módban rögzítesz ott van lehetőség közvetlen kockapontos illesztésre mivel RW-n VR módban play lista szerkesztés van csak.


csüt. jan. 06, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
Valamit nagyon félreértettél. A Pioneer felvevői frame pontos vágásra képesek és azért nem lehet High Speed Copy módban kockapontos vágást exportálni mivel újra kell kódolni a GOP-ot. High Speed Copy módban sima copy funkció valósul meg azaz nem nyúl a forrás file-hoz csak simán kimásolja (mint a PC-nél).
A felvevő kockapontos vágása ugyanúgy működik mint a komoly NLE MPEG szerkesztő software-ek azaz a vágási ponton felbontják a GOP-ot pontosabban visszaállítják az összes GOP-on belüli képkockát majd újraszervezik már az új tartalommal.


Pepi, az a baj hogy csak késő este van módom mostanság a doksiba beleolvasni s akkor meg jókat alszom rajta. Remélem hétvégén lesz időm az alapos(abb) tanulmányozásra. Ki tudja, tán kiderül majd az is hogy van egy olyan opciója a gépnek valamelyik menüben, hogy a szándékolt változásokat csinálja meg visszavonhatatlanul. Itt fontos a visszacsinálhatatlanság ténye, mert ennek révén a teáltalad is említett "a vágási ponton felbontják a GOP-ot pontosabban visszaállítják az összes GOP-on belüli képkockát majd újraszervezik már az új tartalommal" megtörténhetne és akkor így ugye nem kéne az egész anyagot átkódolni s ezután már ugye a high-speed copy is képes lenne funkcionálni és akkor így esetleg mégiscsak mehetne úgy a felvétel ahogy én gondoltam...


csüt. jan. 06, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi írta:
A vágás esetén ha nem szeretnéd, hogy 1-2sec-re megakadjon a lejátszás a vágási pontnál nem használható a High Speed Copy. Tehát vágás esetén újra kell tömöríteni az anyagot. Ezt a felvevő úgy oldja meg, hogy a DVD-re másoláskor a dekódolt anyagot újra kódolja azzal a bitrátával amit Te megadtál. Ez valamennyi minőségromlást eredményez. Tehát ahhoz, hogy a végeredmény jó legyen a vágatlan anyagnak célszerű a legjobbnak lennie. A FINE beállítás kb. 9.5Mbps bitrátát jelent. Továbbá ebben az esetben a kísérőhang is dekódoláson és tömörítésen esik át ami viszont megint azt jelenti, hogy a legjobb választás ha a vágatlan anyag hangja PCM.
Persze ez nem jelenti azt, hogy csak FINE módban célszerű ilyen esetben rögzíteni. Ez csak az én meglátásom. :)


Így érthető amit írtál (mondjuk a max. GOP hossz tán 15, NTSC-nél 18 frame azaz 0,6 sec), de akkor van még bőven mit finomítani a kütyün:
- A) vágási pont lehetősége I frame-nél (értsd ez alatt: valahogy kiírná, hogy melyik frame I frame)
- B) elég lenne a vágott anyag esetén csak az induló 1 frame-et I-re konvertálnia
- ( C) AC3 hang kódolási ráta választható legyen 192 és 256 kbit között - és persze újabb MN-ek ebből adódóan :) :) )

Valamit nagyon félreértettél. A Pioneer felvevői frame pontos vágásra képesek és azért nem lehet High Speed Copy módban kockapontos vágást exportálni mivel újra kell kódolni a GOP-ot. High Speed Copy módban sima copy funkció valósul meg azaz nem nyúl a forrás file-hoz csak simán kimásolja (mint a PC-nél).
A felvevő kockapontos vágása ugyanúgy működik mint a komoly NLE MPEG szerkesztő software-ek azaz a vágási ponton felbontják a GOP-ot pontosabban visszaállítják az összes GOP-on belüli képkockát majd újraszervezik már az új tartalommal.

Persze ahhoz, hogy a felvevő képes legyen kockapontos vágásra a Recording menü Frame Accurate pontját ON-ba kell rakni.
Viszont arra figyelni kell, hogy az átkapcsolás törli a Copy List tartalmát.


"vágási pont lehetősége I frame-nél (értsd ez alatt: valahogy kiírná, hogy melyik frame I frame)"

Amikor szerkesztesz akkor óra:perc:másodperc:képkocka formátumban (képkocka azaz 0 frame -24 frame) jelzi ki az időt

"AC3 hang kódolási ráta választható legyen 192 és 256 kbit között - és persze újabb MN-ek ebből adódóan"

Mivel a TV adás lehet Dolby PrologicI ill II. kódolásu is ezért 256Kbps.

Szerk:
Ez az egész azért ilyen bonyolult mert ha az MPEG2 file-t kockapontosan kell szerkeszteni akkor csak zárt GOP-ok lehetnek ellenkező esetben a kockapontos szerkesztéshez szükséges képkockák visszaállítása eléggé körülményes lenne.


csüt. jan. 06, 2005 13:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
A vágás esetén ha nem szeretnéd, hogy 1-2sec-re megakadjon a lejátszás a vágási pontnál nem használható a High Speed Copy. Tehát vágás esetén újra kell tömöríteni az anyagot. Ezt a felvevő úgy oldja meg, hogy a DVD-re másoláskor a dekódolt anyagot újra kódolja azzal a bitrátával amit Te megadtál. Ez valamennyi minőségromlást eredményez. Tehát ahhoz, hogy a végeredmény jó legyen a vágatlan anyagnak célszerű a legjobbnak lennie. A FINE beállítás kb. 9.5Mbps bitrátát jelent. Továbbá ebben az esetben a kísérőhang is dekódoláson és tömörítésen esik át ami viszont megint azt jelenti, hogy a legjobb választás ha a vágatlan anyag hangja PCM.
Persze ez nem jelenti azt, hogy csak FINE módban célszerű ilyen esetben rögzíteni. Ez csak az én meglátásom. :)


Így érthető amit írtál (mondjuk a max. GOP hossz tán 15, NTSC-nél 18 frame azaz 0,6 sec), de akkor van még bőven mit finomítani a kütyün:
- A) vágási pont lehetősége I frame-nél (értsd ez alatt: valahogy kiírná, hogy melyik frame I frame)
- B) elég lenne a vágott anyag esetén csak az induló 1 frame-et I-re konvertálnia
- ( C) AC3 hang kódolási ráta választható legyen 192 és 256 kbit között - és persze újabb MN-ek ebből adódóan :) :) )


csüt. jan. 06, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi: egy kicsit most már meg vagyok kavarodva. Tudom hogy várhatóan X perc lesz megvágás után, amit a tévéből felveszek. Akkor most végülis miért használjam a FINE módot? Felveszem a HDD-re a megfelelő MN-nel, megcsinálom a vágást, majd kiírom DVD-re a cuccost. Tán még ha kiírásnál ugyanazt az MN-t adom meg mint felvételkor, akkor baromi gyorsan meg fogja csinálni a kiírást s a vincsin is több helyem marad más felvételekre..

A vágás esetén ha nem szeretnéd, hogy 1-2sec-re megakadjon a lejátszás a vágási pontnál nem használható a High Speed Copy. Tehát vágás esetén újra kell tömöríteni az anyagot. Ezt a felvevő úgy oldja meg, hogy a DVD-re másoláskor a dekódolt anyagot újra kódolja azzal a bitrátával amit Te megadtál. Ez valamennyi minőségromlást eredményez. Tehát ahhoz, hogy a végeredmény jó legyen a vágatlan anyagnak célszerű a legjobbnak lennie. A FINE beállítás kb. 9.5Mbps bitrátát jelent. Továbbá ebben az esetben a kísérőhang is dekódoláson és tömörítésen esik át ami viszont megint azt jelenti, hogy a legjobb választás ha a vágatlan anyag hangja PCM.
Persze ez nem jelenti azt, hogy csak FINE módban célszerű ilyen esetben rögzíteni. Ez csak az én meglátásom. :)


csüt. jan. 06, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi: egy kicsit most már meg vagyok kavarodva. Tudom hogy várhatóan X perc lesz megvágás után, amit a tévéből felveszek. Akkor most végülis miért használjam a FINE módot? Felveszem a HDD-re a megfelelő MN-nel, megcsinálom a vágást, majd kiírom DVD-re a cuccost. Tán még ha kiírásnál ugyanazt az MN-t adom meg mint felvételkor, akkor baromi gyorsan meg fogja csinálni a kiírást s a vincsin is több helyem marad más felvételekre..


csüt. jan. 06, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
Mondjuk az Európa nem mérvadó mert a kísérőhang silány monó ami még esetenként túlvezérelt is.

Hát igen, én is ezt tapasztaltam.
Idézet:
RTL vagy a TV2 ami NICAM sztereo mely dolby sorround kódolást is tartalmaz ill. a HBO mely sima FM sztereo szintén dolby sorround kódolással ill. a zenei csatornák mint pld. a MEZZO.
Ezeknek a hangját már kiválóan rögzíti :D

Terveztem már felvenni a Mezzoról valamelyik Wagner operát...


csüt. jan. 06, 2005 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Én is UPC előfizető vagyok, maga a kábelhálózat elveb na legkorszerűbb mert 1,5 megával "csellózom" - de azért kíváncsi lennék, hogy miben állt a noszogatásod és az ő tevékenységük (a fali aljzatból az 520 kapja legelsőnek a jelet).

Hangja: az Európáról vettem fel egy filmet és a zenénél túl hangos volt s a tipikus túlvezérlési torzulás hallatszott ki. (Ez persze lehet az adó hibája is, mert amúgy a PC-n az SB Audigy kártyával korrket minőségben fel tudom venni a tévé hangot.)


"de azért kíváncsi lennék, hogy miben állt a noszogatásod és az ő tevékenységük"

Mondjuk abból, hogy korrekt legyen a jelszint beállítás ill. az esetleges képminőség romlás esetén reklamáció és addig nem hagytam őket békén amíg meg nem oldották pld. Előfordult, hogy a lépcsőházi csillagponti elosztó-erősítő hibájából adódóan nálam volt valamennyi áthallás a csatornák között ami sötét háttér esetén volt észrevehető ill. egy kis interferencia is megjelent. Amikor kijött a tisztelt szakember akkor közölte, hogy semmi gond azaz nem kéne 4 felé osztani azt az egy szem bejövő jelet és akkor nem jelentkezik ez a probléma. Mivel nekem a szakmám hasonló (elektroműszerész) közöltem vele, hogy legyen már szíves és mérjen már rá a bejövő végpontra és látni fogja, hogy a hiba nem nálam van. Nagy nehezen felment két emelettel feljebb lévő erősítőhöz majd pár perc elteltével közölte, hogy pár nap múlva cserélik mert hibás.

"Hangja: az Európáról vettem fel egy filmet és a zenénél túl hangos volt s a tipikus túlvezérlési torzulás hallatszott ki. (Ez persze lehet az adó hibája is, mert amúgy a PC-n az SB Audigy kártyával korrket minőségben fel tudom venni a tévé hangot.)"

Mondjuk az Európa nem mérvadó mert a kísérőhang silány monó ami még esetenként túlvezérelt is.
RTL vagy a TV2 ami NICAM sztereo mely dolby sorround kódolást is tartalmaz ill. a HBO mely sima FM sztereo szintén dolby sorround kódolással ill. a zenei csatornák mint pld. a MEZZO.
Ezeknek a hangját már kiválóan rögzíti :D


csüt. jan. 06, 2005 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Egyrészt csak timerrel vettem fel eddig, másrészt sose kezdik pontosan a műsort (volt úgy hogy 10 perccel hamarabb), harmadrészt a filmhosszra se valami pontosak a műsorújságban, teletexten az adatok. És negyedrészt a reklámok...

Nekem egyébként az MN-t fel se ajánlotta még sose.

Mikor nem célravezető az Optimal? (A szabad hely annyi amennyi a DVD lemezem kapacitása...) (Majd akarok rajzfilm epizódokat felvenni, ott majd nyilván variálni kell - ha nem egyben írom ki az egy DVD-re szánt cuccot...)

A hosszt nem erre értettem hanem arra, hogy ha a felvenni kívánt műsor pld. 86 perc akkor a legjobb eredményt akkor éred el ha MN26-ot állítasz be (magasabb a bitráta azaz úgy van igazítva, hogy a 4.7 DVD megteljen)

MN azaz manual recording kiválasztás a Recording menü Manual Recording pontjánál lehetséges mégpedig úgy, hogy megadod, hogy mennyi időt szeretnél rögzíteni a 4.7 DVD-re. Ez az MN funkció teszi hatékonyabbá a felvételi minőség kiválasztását mivel nem csak a meglévő FINE, SP, LP, EP módokat lehet választani hanem a DVD-re menő anyag hosszához képest lehet kiválasztani a megfelelő bitrátát.

Tehát ha vágni is szeretnél a felvevővel (pld. reklám kivágás) akkor felveszed FINE módban majd megvágod a Copy list menüben. Ha kész akkor a kész anyag hosszát már láthatod is azaz a Copy list-ben szereplő Title hossza már az új vágott hosszt adja. A másoláskor pedig nem Optimal beállítást választasz hanem azt az MN beállítást amit Te választottál ki a Recording menü Manual Recording menüpontjában
Persze ha nem szeretnél vágni akkor közvetlenül a Timer-be is használhatod az MN funkciót csak a Manual Recording menüpontban ON-ba kell állítani a kapcsolót.

"Mikor nem célravezető az Optimal? (A szabad hely annyi amennyi a DVD lemezem kapacitása...)"

Az Optimal beállítás azt jelenti, hogy a szabad hely függvényében folyamatosan változtatja a bitráta értékét ami nem minden esetben ad elfogadható képminőséget.
A legjobb minőséget úgy éred el ha felvételkor azt az MN módot választod amilyen hosszú anyagot akarsz kiírni DVD-re.

"Egyrészt csak timerrel vettem fel eddig, másrészt sose kezdik pontosan a műsort (volt úgy hogy 10 perccel hamarabb), harmadrészt a filmhosszra se valami pontosak a műsorújságban, teletexten az adatok. És negyedrészt a reklámok..."

A HDD-re rögzítéskor nincs semmi következménye annak ha mondjuk MN24-et (100 perc) állítasz be de 130 percet veszel fel. Az MN értékek mindig DVD-re vonatkoznak. Azt meg, hogy milyen hosszú a film meg lehet saccolni. Ha meg reklám van azt amúgy is ki szokta az ember vágni és ilyen esetben a rögzítés FINE módban történik majd vágás után már adott a teljes kiírandó hossz ami alapján beállítható a legjobb MN érték ami a legjobb képminőséget eredményezi azaz maximálisan kitölti a DVD-t (pld. 96 perc anyag esetén MN24)


csüt. jan. 06, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
A képminőség természetesen nagymértékben függ a szolgáltatótól azaz ha nem megfelelő a bemeneti minőség akkor nem lesz megfelelő a rögzített minőség sem (törekedni kell a kristály tiszta vételre). Ugyanez a helyzet a hanggal is. Ha a szolgáltató oldalán nem megfelelő a minőség akkor ne várj jó hangminőséget.
Nálam se a képpel se a hanggal nincs semmi gond (persze noszogattam is eleget a UPC-t :) )

"A hangja elsőre gyér lett de aztán bekapcsoltam a DRC-t s amit néztem az elfogadható."

Nálad ez mit jelent?


Én is UPC előfizető vagyok, maga a kábelhálózat elveb na legkorszerűbb mert 1,5 megával "csellózom" - de azért kíváncsi lennék, hogy miben állt a noszogatásod és az ő tevékenységük (a fali aljzatból az 520 kapja legelsőnek a jelet).

Hangja: az Európáról vettem fel egy filmet és a zenénél túl hangos volt s a tipikus túlvezérlési torzulás hallatszott ki. (Ez persze lehet az adó hibája is, mert amúgy a PC-n az SB Audigy kártyával korrket minőségben fel tudom venni a tévé hangot.)


csüt. jan. 06, 2005 9:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
Miért így veszel fel? (Fine majd Optimal) Abban az esetben ha vágni kell akkor rögzíteni természetesen FINE módban célszerű de a végtermék ne Optimal beállítás legyen hanem a hossznak megfelelő valamelyik MN érték (1-32). Ha meg nem kell vágni akkor érdemes azt a hosszt beállítani ami a rögzítendő anyag hossza (az MN értékek az átlag bitrátát fedik le).
Ha jobban megnézed a mellékelt dokumentációt láthatod, hogy az Optimal beállítás mindig a szabad helynek megfelelően állítja a bitrátát. Ez nem mindig célravezető.


Egyrészt csak timerrel vettem fel eddig, másrészt sose kezdik pontosan a műsort (volt úgy hogy 10 perccel hamarabb), harmadrészt a filmhosszra se valami pontosak a műsorújságban, teletexten az adatok. És negyedrészt a reklámok...

Nekem egyébként az MN-t fel se ajánlotta még sose.

Mikor nem célravezető az Optimal? (A szabad hely annyi amennyi a DVD lemezem kapacitása...) (Majd akarok rajzfilm epizódokat felvenni, ott majd nyilván variálni kell - ha nem egyben írom ki az egy DVD-re szánt cuccot...)


csüt. jan. 06, 2005 9:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi!
Bár mások dícsérik, de én nem vagyok 100 %-ig (csak 99,9 :)) megelégedve a DVR-520 felvételi minőségével.

Szerinted mik a legjobb beállításai:
- tévé műsor felvételére
- kaziról felvételre

Az egyes esetekben milyen egyéb kiegészítő dolgokra érdemes figyelni? (Kábelezés, stb.)

(Bármi egyéb ami a témával kapcsolatosan eszedbe jut.)

Én eddig kaziról még nem vettem át, tévé műsor esetén FINE-ban rögzítettem a vincsire, majd Optimal-ban kiírtam lemezre.
A hangja elsőre gyér lett de aztán bekapcsoltam a DRC-t s amit néztem az elfogadható.
Üdv és kösz előre is a választ!

Szerintem a rögzített kép minősége frenetikus azaz ennél tökéletesebb már nem is lehetne :) .

Kábelezés: Használj minőségi kábeleket. Igaz nem olcsó (egy jobb RGB fémházas SCART kb. 5000Ft). Továbbá a kábelTV lakáson belüli kábelei is legyenek minőségiek ill. az asztali felvevő lehetőleg ne a sokadik elosztás egyik végén legyen hanem lehetőleg közvetlenül az első elosztási ágba kerüljön be mivel csak így lehet biztosítani a legjobb jelszintet és a zavarmentességet.

Miért így veszel fel? (Fine majd Optimal) Abban az esetben ha vágni kell akkor rögzíteni természetesen FINE módban célszerű de a végtermék ne Optimal beállítás legyen hanem a hossznak megfelelő valamelyik MN érték (1-32). Ha meg nem kell vágni akkor érdemes azt a hosszt beállítani ami a rögzítendő anyag hossza (az MN értékek az átlag bitrátát fedik le).
Ha jobban megnézed a mellékelt dokumentációt láthatod, hogy az Optimal beállítás mindig a szabad helynek megfelelően állítja a bitrátát. Ez nem mindig célravezető.

A képminőség természetesen nagymértékben függ a szolgáltatótól azaz ha nem megfelelő a bemeneti minőség akkor nem lesz megfelelő a rögzített minőség sem (törekedni kell a kristály tiszta vételre). Ugyanez a helyzet a hanggal is. Ha a szolgáltató oldalán nem megfelelő a minőség akkor ne várj jó hangminőséget.
Nálam se a képpel se a hanggal nincs semmi gond (persze noszogattam is eleget a UPC-t :) )

"A hangja elsőre gyér lett de aztán bekapcsoltam a DRC-t s amit néztem az elfogadható."

Nálad ez mit jelent?

"- kaziról felvételre"

Ha arra a bemenetre (L1 vagy L2) amire a videomagnó van kötve beállítod "Video Adjust" menüpontnál a VCR-t akkor ez bekapcsolja a szükséges zajszűrést, TBC-t és az egyéb minőségjavító áramköröket optimális beállításra teszi. Ezzel kiváló minőséget lehet elérni még régi viseltes felvétel esetén is. Persze érdemes kísérletezni a Memory (1-3) user beállítással is mivel itt manuálisan tudod beállítani az értékeket elérve ezzel a rögzítendő szalaghoz a legjobb minőséget.

Persze a lejátszó videomagnónak is célszerű jobb minőségűnek lennie :)

Nálam még a régi SECAM felvételek is kiváló minőségben rögzíthetők :)


csüt. jan. 06, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi!
Bár mások dícsérik, de én nem vagyok 100 %-ig (csak 99,9 :)) megelégedve a DVR-520 felvételi minőségével.

Szerinted mik a legjobb beállításai:
- tévé műsor felvételére
- kaziról felvételre

Az egyes esetekben milyen egyéb kiegészítő dolgokra érdemes figyelni? (Kábelezés, stb.)

(Bármi egyéb ami a témával kapcsolatosan eszedbe jut.)

Én eddig kaziról még nem vettem át, tévé műsor esetén FINE-ban rögzítettem a vincsire, majd Optimal-ban kiírtam lemezre.
A hangja elsőre gyér lett de aztán bekapcsoltam a DRC-t s amit néztem az elfogadható.
Üdv és kösz előre is a választ!


csüt. jan. 06, 2005 0:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Pepi !!

Köszike a felhomályosítást...:lol: Akkor tudom mi a baj, mert nekem egy 1.8-as Intel Pentium procim van ugyan, de sajna csak 256 Mb RAM-om van. :( Akkor valószínű ez lesz a probléma.

Köszike mégegyszer mindent! Sokat segítettél!! :)


hétf. jan. 03, 2005 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
ZeSzabo írta:
Hi Pepi !!

Gondolom elég jól ismered az Adobe Premier-t . Na most nekem van egy 6.5-ösöm, és egy 4.2-esem is. Miért van az, hoyg a 4.2-es ben bedigizett avi-t nem látja a 6.5 ??? :(
És ha a 6.5-tel digizek, akkor mindig eldob néhány képkockát, de a 4.2 nem! Ez miért van?? És mivel eldob pár kockát, néha szaggat a kép, és ez nem tetszik nekem. A 4.2-ben pedig olyan jól veszi fel, hogy az nem igaz. S-VHS kameráról digiztem DC 10 Plus-szal, és 4 Mbit/s-en 768*576-ban olyan minősége van, hogy az nem is igaz.. :lol: Sőt a a leggyorsabb mozgások sem szaggatnak!

Létszi segíts a 6.5-tel kapcs. Lehet, hogy csak be kéne vmit állítani??

Köszi előre is mindent !!

Ha a 6.5 verzióban is benne van az a DC10-es codec amivel rögzítettél a 4.2-be akkor fel kell ismernie. A két verzió között csak a project file tér el . Ez azt jelenti, hogy a project file csak azzal a verzióval olvasható amelyikkel létrehoztad. Ez viszont nem vonatkozik az MJPEG AVI file-ra. Ezt teljesen mindegy, hogy milyen programmal rögzíted mivel a Premiere és a videó közötti kapcsolatért a DC10 drivere a felelős.

"És ha a 6.5-tel digizek, akkor mindig eldob néhány képkockát, de a 4.2 nem! Ez miért van??"

Nem tudom, hogy milyen hardware-t használsz de a 6.5-ös Premiere-nek sokkal nagyobb a hardware igénye mint a 4.2-esnek. Itt elsősorban a processzorra és a memóriára gondolok. Ha jól emlékszem a 4.2 már 256MB RAM-al is tökéletesen ment. A 6.5-höz minimum 512Mb RAM kell.


vas. jan. 02, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hi Pepi !!

Gondolom elég jól ismered az Adobe Premier-t . Na most nekem van egy 6.5-ösöm, és egy 4.2-esem is. Miért van az, hoyg a 4.2-es ben bedigizett avi-t nem látja a 6.5 ??? :(
És ha a 6.5-tel digizek, akkor mindig eldob néhány képkockát, de a 4.2 nem! Ez miért van?? És mivel eldob pár kockát, néha szaggat a kép, és ez nem tetszik nekem. A 4.2-ben pedig olyan jól veszi fel, hogy az nem igaz. S-VHS kameráról digiztem DC 10 Plus-szal, és 4 Mbit/s-en 768*576-ban olyan minősége van, hogy az nem is igaz.. :lol: Sőt a a leggyorsabb mozgások sem szaggatnak!

Létszi segíts a 6.5-tel kapcs. Lehet, hogy csak be kéne vmit állítani??

Köszi előre is mindent !!


vas. jan. 02, 2005 15:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Szóval meglepett a win :) Gondoltam, hogy ezt a laptopot összekötöm a DVR-320-al. És csodák-csodája simán felismeri, hogy video recorder/player eszköz, indítsa-e a windows movie makert (mivel itt más egyebem nekem nincs :)); persze. Majd simán átnyomta a filmet! DV-PAL minõségben, semmi áttömörítés. Igaz, több dolgot nem próbáltam, de ez így is meggyõzött! A kábel egy kutya közönséges kb. 1500 ft-os 4/4-es DV kábel volt.
A visszaírást korlátozott lemezkapacitás miatt halasztom jövõre :)

B.Ú.É.K.!

Már lassan csinálhatnánk hárman egy PIONEER DVR topicot :))))


pén. dec. 31, 2004 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Macisajt111: Írok persze, de várhatóan a jövő év elején :) De előre elmondom, hogy mivel az asztalin csak gentoo linux van, így nem win xp-n próbáltam...

Pepi: Köszönöm a választ!
Ha szerkeszteni akarom az anyagot, a legkellemesebb minőségügyileg, ha DV-n keresztül szedem le, megszerkesztem és DV-n visszaírom?
A rippelésre gondoltam én is, valszeg ez lesz a megoldás. És találtam olyan rippelő programot, ami DVD-RW(VR) :) Mindenesetre még gyorsan elszaladok egy Verbatim lemezért, legyem mire felírni a szilveszteri műsort :)

BUÉK!
R.

Szerintem igen. Viszont ha csak sima vágás kell pld. reklám kivágás, jelenet áthelyezése, stb. akkor ezt az asztali is elvégzi könnyedén (frame pontos vágás). Igaz én ezt csak HDD-n végeztem de ha jól olvastam a doksit akkor ez működik DVD-RW lemezen VR módban is.


pén. dec. 31, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Macisajt111: Írok persze, de várhatóan a jövõ év elején :) De elõre elmondom, hogy mivel az asztalin csak gentoo linux van, így nem win xp-n próbáltam...

Pepi: Köszönöm a választ!
Ha szerkeszteni akarom az anyagot, a legkellemesebb minõségügyileg, ha DV-n keresztül szedem le, megszerkesztem és DV-n visszaírom?
A rippelésre gondoltam én is, valszeg ez lesz a megoldás. És találtam olyan rippelõ programot, ami DVD-RW(VR) :) Mindenesetre még gyorsan elszaladok egy Verbatim lemezért, legyem mire felírni a szilveszteri mûsort :)

BUÉK!
R.


pén. dec. 31, 2004 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Roleez írta:
Jaaa, ezerrel megy a DV-in/out PC és asztali között! :)


Erről volna kedved pár sort írni? :)
BÚÉK!


pén. dec. 31, 2004 9:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Még nem találtam meg a főmenü "Title menu" átírását :( A lemez nevét alá írja ki, nem helyette :( Képet is lehet odatenni?
És milyen (típus) lemezeket preferálnak jobban az írók/olvasók?
Értem a chapteres dolgot.

B.u.é.k.!

Ja bocs most esett le, hogy Te a "Title Menu" feliratot szeretnéd átírni. :oops: Sajnos ez nem lehetséges.
Index képet minden title-hez automatikusan felrak a készülék. Azt, hogy ez az index kép a videó melyik kockája legyen Te állítod be a Navi mark gomb segítségével ill. megadhatod, hogy automatikusan a videó elejétől számított 0mp, 30mp vagy 3perc időt követő első képkocka legyen az index kép.

A márkásabbakat :) Én speciel csak és kizárólag Verbatim DVD-R lemezt használok (néha TDK-t is) DVD-RW ből pedig Verbatim és TDK vegyesen. Ezzel a két típussal még soha nem volt gondom.
Ha a Samsung lejátszód nem viszi a felvevővel készített lemezeket akkor azt tudom javasolni, hogy készítsd el a DVD-VIDEO formátumot DVD-RW lemezre és PC simán rippeld be és írd ki ott DVD-R re (persze ez csak akkor jó ha a PC vel írottat elfogadja a lejátszód)


pén. dec. 31, 2004 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Még nem találtam meg a fõmenü "Title menu" átírását :( A lemez nevét alá írja ki, nem helyette :( Képet is lehet odatenni?
És milyen (típus) lemezeket preferálnak jobban az írók/olvasók? Elképzelhetõ , hogy másik típusú lemezre írva lejátsza az asztali játszó?
Értem a chapteres dolgot.

B.u.é.k.!


pén. dec. 31, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Szóval.
Van olyan tapasztalat, hogy egyik-másik írható DVD lemezt jobban preferálnak az asztali olvasók?
DVR-320-hoz:
- lehet úgy lezárni lemezt, hogy nincs menü? (van értelme?)
- fejezeteket felvétel közbe beszúrni valahogy? (mármint megjelölni felvételkor)
- A "gyári" menüben a "Title menu" címet át lehet írni?
Pepi:
Amikor S-video-n nyomatod át az asztali íróba a cuccot, fejezetek nincsenek?
Jaaa, ezerrel megy a DV-in/out PC és asztali között! :)
R.

Hát a SAMSUNG M-205 nem egy mai darab. Ezekkel a régebbi darabokkal az a gond, hogy nem képesek rendesen olvasni az asztali DVD felvevők által elkészített lemezeket. Minden 2002 után gyártott asztali DVD lejátszó képes hibamentesen lejátszani a felvevők által elkészített lemezeket. sajnos a régebbi típusokra ez nem jellemző.

"Van olyan tapasztalat, hogy egyik-másik írható DVD lemezt jobban preferálnak az asztali olvasók?"

Igen.

- Nem. Lezáráskor mindig van menü.
- Ha VR módban veszel fel akkor felvétel után van lehetőség manuálisan beszúrni chapter pontokat. Viszont a készülék tud auto chapter üzemmódot is (10 ill. 15 percenként tesz be chapter pontokat) és ez működik DVD-VIDEO módban is.
- A menü Title címe az a lemez címkéje azaz a lezárás előtt adsz nevet a lemeznek akkor az lesz a Title menü fejlécén. Továbbá a Title is elnevezhető lezárás előtt (még az index kép is megadható ami a menün jelenik meg).

"Amikor S-video-n nyomatod át az asztali íróba a cuccot, fejezetek nincsenek?"

De vannak. Ha bekapcsolom az automatikus chapter funkciót akkor 10 vagy 15 percenként beteszi. De Ha VR módban veszek fel akkor manuálisan is be lehet szúrni (én ezt HDD-n végzem és high speed copy módban küldöm át DVD-R lemezre a kész chapter-ekkel ellátott anyagot)

BUÉK


pén. dec. 31, 2004 7:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Szóval.
Van olyan tapasztalat, hogy egyik-másik írható DVD lemezt jobban preferálnak az asztali olvasók?
DVR-320-hoz:
- lehet úgy lezárni lemezt, hogy nincs menü? (van értelme?)
- fejezeteket felvétel közbe beszúrni valahogy? (mármint megjelölni felvételkor)
- A "gyári" menüben a "Title menu" címet át lehet írni?
Pepi:
Amikor S-video-n nyomatod át az asztali íróba a cuccot, fejezetek nincsenek?
Jaaa, ezerrel megy a DV-in/out PC és asztali között! :)
R.


csüt. dec. 30, 2004 18:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Hát az elsõ ismerkedés a Pio DVR-320-S-sel nem sikerült fényesre :( Egy TDK DVD-R lemezre kettõ részben felvettem külsõ analóg formátumból anyagot, majd finalizeltem, oknak tûnik. De a másik DVD-men (SAMSUNG M-205) nem olvassa a lemezt :(
PC-n menu nélkül megy.
Gyakorlatilag minden default volt, SP rec mode. Mit kell beállítani még?

R.


csüt. dec. 30, 2004 17:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
Egyébként ha meg védett a lemez akkor a TMPGEnc a javasolt. A CCE ugyan gyors de felületes. Pontosabban a részletgazdag képeknél elég rosszul teljesít.


Azért én ki fogom próbálni azt hogy:
- a decryptált lemezen a tömörítetlen filmet kétfelé veszem,
- külön-külön átviszem a 520-ba,
- ott összerak majd áttömörít,
- majd kiír...

Vélemény?


csüt. dec. 30, 2004 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Nekem is megvan az 520-asom :) Jó tizessel olcsóbban, mint az interhifi ára :) :)
A napokban akarom többet nyúzni... :)


csüt. dec. 30, 2004 16:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hi Pepi !!

Gondolom elég jól ismered az Adobe Premier-t . Na most nekem van egy 6.5-ösöm, és egy 4.2-esem is. Miért van az, hoyg a 4.2-es ben bedigizett avi-t nem látja a 6.5 ??? :(
És ha a 6.5-tel digizek, akkor mindig eldob néhány képkockát, de a 4.2 nem! Ez miért van?? És mivel eldob pár kockát, néha szaggat a kép, és ez nem tetszik nekem. A 4.2-ben pedig olyan jól veszi fel, hogy az nem igaz. S-VHS kameráról digiztem DC 10 Plus-szal, és 4 Mbit/s-en 768*576-ban olyan minősége van, hogy az nem is igaz.. :lol: Sőt a a leggyorsabb mozgások sem szaggatnak!

Létszi segíts a 6.5-tel kapcs. Lehet, hogy csak be kéne vmit állítani??

Köszi előre is mindent !!


csüt. dec. 30, 2004 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Erre voltam! :) És milyen minőséget taglal?
Mindjárt össze is kotöm!
R.

A cikkben a 720-ast tulajdonságait taglalta és nagyon szépeket írt. Egyetlen kifogása a készülék formája volt (az 5100-as típus szerintem is szebb volt mint a 220-720 típusok)


csüt. dec. 30, 2004 13:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Erre voltam! :) És milyen minõséget taglal?
Mindjárt össze is kotöm!
R.


csüt. dec. 30, 2004 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Köszönöm!

Pepi: be tudnád szkennelni/fényképezni a Videopraktikából a DV-s összekötéses (PC-vel) cikket és elküldeni emailben?
roleez@freemail.hu

R.

Mire lennél kíváncsi? Mivel cikk a felvevő minőségének taglalásáról szól és e mellet csak megemlíti a szerző, hogy megy PC-vel is azaz kipróbálta és működik. Egyéb részlet nincs.
Összekötni pedig nem nehéz :) Szerintem a Premiere DV eszközkezelője simán lekezeli.


csüt. dec. 30, 2004 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszönöm!

Pepi: be tudnád szkennelni/fényképezni a Videopraktikából a DV-s összekötéses (PC-vel) cikket és elküldeni emailben?
roleez@freemail.hu

R.


csüt. dec. 30, 2004 13:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Megjött a kicsike! :) Itt lapul máár! :) De azért belenyaltam a marketing édes szutykába, mert a pioneer oldalán talált 320-as leírásban (manual) van komponens kimenete a jószágnak, élőben meg nincs :( Már a kábeleket is beszereztem, hogy így kössem össze a TV-vel! Marad az RGB :)
Ez a DV-s dolog alatt mit értetek? Úgy nagy minőségromlás nincs, ha kameráról PC-be DV-n, majd alakítás és DV-n ki DVD-be? Minek kódolni szoftveresen, ha ott a "vas"? :)

R.

A Pioneer felvevőiből típuson belül is van egy pár. Ez függ attól, hogy a föld melyik területére szánják. Ugyanabból a 320-as típusból más csatlakozókkal van az ami pld. Ausztráliába kerül forgalomba és más ami Európában. A kezelési leírásokból is több tölthető le pld. az 520-as típusból kapásból 3 de csak 1 az ami az európai változatra igaz ( VRB1339_DVR-520H.pdf )

"Ez a DV-s dolog alatt mit értetek? Úgy nagy minőségromlás nincs, ha kameráról PC-be DV-n, majd alakítás és DV-n ki DVD-be? Minek kódolni szoftveresen, ha ott a "vas"?"

A DV alatt DV-t értek. A DV egy 5:1 arányú 25Mbps sávszélességű digitális formátum. És igen úgy kell használni, hogy kamerából PC-be majd szerkesztés és szintén firewire porton be az asztaliban. Persze ha nem kell szerkeszteni akkor egyből az asztaliba (persze DV-n). A Pioneer felvevői rendelkeznek azzal a tulajdonsággal, hogy a HDD-n ill. DVD-n lévő MPEG2 anyagot képesek konvertálni DV formátumra és kiadni a firewire porton. Ez akkor lehet hasznos ha már egy kész MPEG2 anyagot kellene DV eszközre átrakni (ez lehet PC is).


csüt. dec. 30, 2004 12:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Megjött a kicsike! :) Itt lapul máár! :) De azért belenyaltam a marketing édes szutykába, mert a pioneer oldalán talált 320-as leírásban (manual) van komponens kimenete a jószágnak, élõben meg nincs :( Már a kábeleket is beszereztem, hogy így kössem össze a TV-vel! Marad az RGB :)
Ez a DV-s dolog alatt mit értetek? Úgy nagy minõségromlás nincs, ha kameráról PC-be DV-n, majd alakítás és DV-n ki DVD-be? Minek kódolni szoftveresen, ha ott a "vas"? :)

R.


csüt. dec. 30, 2004 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi: Akkor egy kicsit finomítom az előző kérdésemet.

Tegyük fel hogy van egy DVD-m amiről biztonsági másolatot akarok készíteni, de az nem fér rá egy szimpla lemezre. Másolásvédelem nincs rajta és egyéb felesleges sallang se.
Szerinted mi fog jobb eredményt hozni? A Tmpgenc, esetleg CCE VBR több menettel, vagy ha az 520-as HDD-jére előbb lementem a cuccost majd az optimális felvételi módban vissza- /kiírom? Vagy ezt így nem tudja ez a masina?

Ha nincs rajta másolásvédelem akkor bedob az asztaliba és copy a HDD-re de nem az optimalizált felvétellel hanem a 32 felvételi fokozat valamelyikével. Hogy melyikkel azt a film hossza dönti el pld. 120 perc esetén az MN25 azaz az SP a javasolt (ha jól emlékszem ez kb. 5.2Mbps átlag bitrátát jelent). Persze ha ennél rövidebb a film akkor magasabb bitráta beállítása javasolt. Éppen ezért írtam, hogy a Pioneer felvevői jobban kihasználhatóak mint a Panasonic mert itt nem csak a 4 előredefiniált felvételi fokozat van hanem 32 :D

ha az 520-as HDD-jére előbb lementem a cuccost majd az optimális felvételi módban vissza- /kiírom? Vagy ezt így nem tudja ez a masina

Így is lehet de ha már a DVD-ről HDD-ra másoláskor megadod a cél bitrátát akkor a HDD-ről DVD-re már High Speed Copy módban tudod átrakni :)

Egyébként ha meg védett a lemez akkor a TMPGEnc a javasolt. A CCE ugyan gyors de felületes. Pontosabban a részletgazdag képeknél elég rosszul teljesít.


csüt. dec. 30, 2004 11:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
(Egyébként az erre vonatkozó kérdésemben a Firewire-t csak szimplán file transzferre gondoltam volna használni.)

Más: állítólag Unix, azaz feltehetően Linux op.rendszere van az 520-nak. Ezt valaki meg tudja erősíteni? Avagy cáfolni?


csüt. dec. 30, 2004 11:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi: Akkor egy kicsit finomítom az előző kérdésemet.

Tegyük fel hogy van egy DVD-m amiről biztonsági másolatot akarok készíteni, de az nem fér rá egy szimpla lemezre. Másolásvédelem nincs rajta és egyéb felesleges sallang se.
Szerinted mi fog jobb eredményt hozni? A Tmpgenc, esetleg CCE VBR több menettel, vagy ha az 520-as HDD-jére előbb lementem a cuccost majd az optimális felvételi módban vissza- /kiírom? Vagy ezt így nem tudja ez a masina?


csüt. dec. 30, 2004 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi:
Van infód olyasmiről, hogy az 520-ast esetleg valahogy a Firewire-en keresztül össze lehetne kötni a PC-vel? (PC-n decryptálom a DVD-t plusz leszedek róla minden sallangot majd csinálok egy 520-kompatibilis formátumot s azt átküldöm az 520-nak újrakódolni...)
Ki lehet kapcsolni az automatikus hangerőszabályozót az 520-on? Vagy ne aggódjak mert tűrhetően működik? Akkor szokott ezekkel baj lenni ha a felvétel csenddel kezdődik, mert felcsavarják a felvételi szintet s ha utána ténylegesen lesz valami beszéd, zaj, zene, akármi akkor iszonyú módon túlvezérlődnek.
Szerinted hogy szól az 520-as? Filmnézésre is ezt használod?

Ugyan van 520-as felvevőm meg firewire is a PC-be de még nem kötöttem össze (lusta vagyok kábelt venni :D ). Viszont a Videopraktika 5. számában tesztelték a készüléket és a cikk szerzője szerint ment az XP-vel. Ha jól emlékszem Premiere-ből hajtották meg.

"(PC-n decryptálom a DVD-t plusz leszedek róla minden salla
ngot majd csinálok egy 520-kompatibilis formátumot s azt átküldöm az 520-nak újrakódolni...)
"

Ezt, hogy érted? :?: :?:
Miért raknád át a rippelt jó minőségű MPEG2 anyagot DV-be? Majd onnan vissza MPEG2-be az asztali felvevővel. Az MPEG2 átrakása DV-be komoly minőségvesztést jelent.
A firewire összeköttetés arra jó ha az anyagot szerkeszteni szeretnéd. Akkor a DV kamerából az anyagot PC-re töltöd firewire porton majd szerkeszted (pld. Premiere programmal) majd minden egyéb a minőséget rontó konverzió nélkül kiküldöd a firewire porton az 520-asnak. Az 520-as DV kimenete akkor jó ha olyan anyagot szeretnél szerkeszteni ami az 520-as HDD-jén van vagy esetleg már DVD-n. Ekkor az 520-as készít az MPEG2-ből jó minőségű DV-t és ezt küldi át a PC-nek. Ha kész a szerkesztés akkor meg minőségromlás nélkül lehet visszaküldeni a felvevőre.
Ha Te software-esen konvertálsz MPEG2-ből DV AVI-t akkor óhatatlanul minőségromlás lesz a vége.
Ha meglévő gyári DVD-ből szeretnél "biztonsági másolatot" akkor használd a TMPGEnc programot (2 menetes VBR beállítással). Igaz ez egy hosszabb film esetén 8-9 óra de a végeredmény frenetikus.

Nincs ilyen, hogy automatikus hangerő. Azzal a hangerővel rögzít amilyennel sugároznak azaz ha csend van akkor a csendet rögzít és nem erősít semmit.
Tehát nyugodt lehetsz mert a rögzített hang kiváló és nincs olyan, hogy hangos lesz meg torz (persze ha az eredeti sugárzott adás hangminősége rossz akkor a rögzített is ugyanolyan lesz de ez természetes)
Arra is van lehetőség, hogy ha az adás hangja eleve túl van lőve (túlvezérelt) akkor bekapcsolható egy compression funkció mellyel valamelyest lehet csökkenteni a jelszintet.

Az 520-al rögzített anyagnak kiváló a hangja (nálam optikai kábelen van összekötve házimozi erősítővel :) )
Filmnézésre egy Sony NS-430 asztali lejátszót használok de a felvevővel is nézek filmeket (ami a HDD-n van azokat eleve vele :) )
Én RGB-n kötöttem össze a TV-vel (a Sony is RGB-n kapcsolódik) és így a képe kiváló.
Lejátszás terén egy átlagos lejátszónak tekinthető. De ez természetes mivel a készüléknek elsősorban a felvételre van kihegyezve azaz a felvételi képessége kiváló.


csüt. dec. 30, 2004 10:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi:
Van infód olyasmiről, hogy az 520-ast esetleg valahogy a Firewire-en keresztül össze lehetne kötni a PC-vel? (PC-n decryptálom a DVD-t plusz leszedek róla minden sallangot majd csinálok egy 520-kompatibilis formátumot s azt átküldöm az 520-nak újrakódolni...)
Ki lehet kapcsolni az automatikus hangerőszabályozót az 520-on? Vagy ne aggódjak mert tűrhetően működik? Akkor szokott ezekkel baj lenni ha a felvétel csenddel kezdődik, mert felcsavarják a felvételi szintet s ha utána ténylegesen lesz valami beszéd, zaj, zene, akármi akkor iszonyú módon túlvezérlődnek.
Szerinted hogy szól az 520-as? Filmnézésre is ezt használod?


csüt. dec. 30, 2004 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
A 6 órás felvétel mennyire kockás, mennyire "rossz" minőségű?

Az EP azaz a 6 órás felvétel megfelel a VHS LP üzemmódjának. Itt már az átlag bitráta 1.73Mbps és hála a Pioneer kiváló mérnökeinek még élvezhető marad a kép (mint a VHS LP felvételnél). Persze ne várj tökéletes minőséget mert ez ekkora bitrátával lehetetlen.
Ezt már software-es tömörítéssel lehetetlen volna ilyen minőségben elkészíteni. :)


szer. dec. 29, 2004 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Egy gyors válasz magamnak: DVD-RW(VR)-re:
http://www.videohelp.com/forum/viewtopic.php?p=863924

R.


szer. dec. 29, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Azt inkább privátba írnám, nem akarok kalamajkát! :) Egyébként a www.depo.hu-n meglátod! :)
A 6 órás felvétel mennyire kockás, mennyire "rossz" minõségû?


szer. dec. 29, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Roleez írta:
Megrendeltem a DVR-320-at! :)) Holnap hozza a futár!


Kitől rendelted?


szer. dec. 29, 2004 16:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Megrendeltem a DVR-320-at! :)) Holnap hozza a futár!
Hogyan lehet a VR-es lemezek adataiból DVD-video-t csinálni (hogy lássa más lejátszó)?
A normál felvételt ugye minden lejátszó viszi?
Felhomályosíanátok mi az az -S a típusok végén??? 220-S, 320-S?


szer. dec. 29, 2004 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Roleez írta:
Szerintetek melyiket (ami kapható ma):
Pioneer DVR-320 vagy Pana DMR-E55?

Szerintem Pioneer DVR-320 :)
Igaz én nagyon elfogult vagyok :lol: De javaslom, hogy nézd meg alaposan mind a két készüléket (tanulmányozd át a leírást /Pioneer esetén ez letölthető a gyártótól/) és annak függvényébe válassz ami neked jobban bejön.
Mint már említettem én eredetileg Panasonic HDD-s felvevőt néztem ki magamnak (még tavaly nyáron) de amikor szembetalálkoztam a Pioneer készülékével (még a tavalyi 5100-as szériát néztem) azonnal el is felejtettem a panát.


szer. dec. 29, 2004 15:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Én meg Baján vagyok :((


szer. dec. 29, 2004 15:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség