Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:05



Hozzászólás a témához  [ 163 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Pinnacle Studio 9 - Problémák, tapasztalatok 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
Persze az a legolcsóbb, ha valakivel felmásoltatod egy CD-re, csak az lehet, hogy rosszalkodni fog. Ezt már mindenki maga dönti el.

Üdv


pén. okt. 29, 2004 7:17
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 196
Hozzászólás 
Olcsóbb tipp nincs?


csüt. okt. 28, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Hivatalosan azt hiszem az Axico forgalmazza - www.axico.hu. Huszonezer Ft körül van az ára. Vagy ha veszel egy MovieBox videodigitalizálót, ahhoz meg adják hozzá kézikönyvvel együtt. Az meg már 60.000 Ft fölött van, ugyanennél a viszonteladónál. Az árlistájukban le van írva minden pontosan.
Vigyázz, mert én megszívtam azzal, hogy egy kiskerrel hozattam, éa a könyvet meg lenyúlta magának, pedig azt mindenki kap hozzá.
Ez van.

Üdv


csüt. okt. 28, 2004 7:12
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 196
Hozzászólás 
De igen. Tudod, hogy honnan szerezhetnék :) nem demót?


szer. okt. 27, 2004 19:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nem a demo verziót telepítetted? Mert abban nekem is kevés menü volt elérhetö.


szer. okt. 27, 2004 7:30
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 196
Hozzászólás 
Sziasztok!
Felraktam itthon a Pinnacle Studio 9.1-et. Sajna nagyon kevés funkció mükszik benne (Csak 2 db. DVD menü van, Szűrők nem mennek stb.) Tudnátok-e segíteni nekem?


kedd okt. 26, 2004 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Szia!

Próbáltad már úgy, hogy a capture részben a hang bemeneti forrásás állítgatod? Gondolom igen, de ha mégsem, akkor érdemes kísérletezgetni. Nekem digital rip (azt hiszem ez a pontos neve) van beállítva mindig, és semmi gond nem volt eddig.

A program egyébként nagyon jó. Amit eddig nem említett senki, az a 9-es széles képernyös - 16:9 - szerkesztési módja, ami szerintem a kategóritársak elé helyezi.
Premier-rel nem dolgozom, az is tud 16:9-et?

Nekem eddig nem fagyott le. Ezért érdemes teljes verziót használni. Nem a sznobság szól belölem, de ez tény, hogy a crack-elt verziókban lehetnek ilyen be nem látható rendellenességek, ami érthetö is valamilyen szinten.

Üdv


kedd okt. 19, 2004 7:25
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2004 8:42
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Tömören leírom a problémámat.
Studio 9 alatt "néma" lett a Capture-n felvett Vide8-as kamerás filmem, holott a PCTV saját Capture-n ill. a VirtualDub-ban felvett anyagnak van hangja.Aligha lehet kodek az oka vagy tán mégis? :shock:
Bár be tudom importálni a másik alkalmazással felvett avi-kat,de szeretném elkerülni a "kitérőt",hogy lehetőleg mindet egy helyen csináljak.
Esetleg tud-e valaki tippet? Előre is köszönöm!


szer. okt. 13, 2004 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
Takibaa írta:

Szerintem a 8-as is hasonlóan instabilt volt, talán csak egy fokkal jobb
mi ennek az oka?
két konfiggal használtam és mindkettőnél ua a hiba



A nyolcas a feltelepített javító patch után jobb lett. Gyakorlatilag hibátlanul működik.(az jogtiszta).
A kilencesből csak egy crackelt verziót próbáltunk, ahhoz még nem tudok javítást. Bosszantó amikor egy majdnem kész (1 napon keresztül készülő) projektnél lefagy, de úgy... ,hogy közben helyreállíthatatlanul megsérül a projektfile is. A Pina-8 is csinált ilyet, de sokkal ritkábban. Ezért a projekt file-ról folyamatosan készítünk másolatot munka közben.
A kilencest egyébként már emiatt töröltük is...

A 'Capture' és a 'Make Disc' részek stabilak. De az Editáló rész kissé bugos... mindkettőben, de a kilencesben jobban. Kimeneti formátumként egyébként SVCD-t használunk, ritkán DVD-t. A Pina8 komoly hiányossága, hogy mpeg2-t kezel bemeneti formátumként, de pl. a szintén mpeg2 DVD-RAM-ot nem. Pedig az szabályos mpeg2 file (képpel, hanggal). Ki érti ezt?


hétf. szept. 27, 2004 7:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mirage:
én pont erre használtam eddig :)

Szerintem a 8-as is hasonlóan instabilt volt, talán csak egy fokkal jobb
mi ennek az oka?
két konfiggal használtam és mindkettőnél ua a hiba

az egyik egy 2500+ bartonos gép volt egy 80GB hdd-vel csak a renderelésre
most egy ibm t40 1,5GHz centrino procival 40GB HDD-vel


vas. szept. 26, 2004 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
A Studio9-et kipróbáltuk mi is, de túl instabil volt, ezért visszaáltunk a jó öreg Studio8-ra. A 'Pina' Studio termékek nem nagyon felelnek meg professzionális munkához. De azért szeretjük... mert olyan, mint egy öszvér: kicsit buta, de egyszerü, és megbízhatóan, jól lehet vele dolgozni.

De komoly hiányossága, hogy vágáskor csak egy video sávot kezel, ezzel pedig csak az otthon a nyaralásról elkészült felvételeket lehet megoldani, riportról, több kamerával rögzített esemény vágásáról ne is álmodjunk...


vas. szept. 26, 2004 20:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem jó kis szoftver, de nekem nagyon instabil volt mindig. Ha nem defragolom a hdd-t akkor képes elindítani a rednerelést és közben akár a vége előtt kilépni


szer. szept. 08, 2004 16:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Pinnacle Studio 9 - Problémák, tapasztalatok
Üdv Mindenkinek!

Itt a DVD szekcióban nem találtam ilyen topicot, gondoltam nyitok egyet, lehet gyûjteni a tapasztalatokat, problémákat.

Itt van azonnal az enyém:

Pinnacle Studió 9-el kb. 120db rövid "klip" (DV avi formátum), benne feliratok és effektek, 1 óra 55 perc hosszúságú.
MPG-et (szabványos DVD, 5000 b/s) szeretnék csinálni, mindenféle menü nélkül. Elkezdi a renderelést, megcsinálja, a kapott file ráfér egy DVD-re (hely is marad), eddig happy.
DE: a "film" végén kb. 20sec hiányzik a kapott mpg fileból, pedig a projecten látható, lejátszható, stb.

Mi lehet a hiba?

Találkozott már valaki hasonló promlémával?


szer. szept. 08, 2004 7:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 163 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség