Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:27



Hozzászólás a témához  [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Következő
Asztali DVD írók 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
már csak az kellene, hogy az LSI csipppjeire is legyen buhera progi, mint a mediatekesekre, s akkor lenne ám jó világ. apropos: ilyenről nem tud valaki? mert jó firmware-t még márkás gyártók sem csinálnak elsőre, annyi, hogy ott valószinű lesz folytatás, amíg a noname-nél vagy/vagyse.


szer. ápr. 13, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Odo írta:
Nyugi én fikáztam, hiszen tényleg nem érdemes ilyen noname valamiket venni. Nagy szerencse kell hogy éppen működőképeset fogjon ki az ember. A minőségéről meg nem beszélek, árkülönbség meg egyre kisebb.


Hát ha visszaolvasol egy kicsit akkor nem írsz hülyeséget, a chip gyártó:
Idézet:
az LSI Logic nevű chipműhely - olyan neves márkák állandó beszállítója, mint a JVC vagy a Pioneer
Idézet:
A kártyát ily módon gyakorlatilag csak be kell dobozolni, ellátni egy fizikai dvd-meghajtóval, és a termék máris piacképes.
Kész cuccost ad, neked csak a dobozt kell hozzá csinálnod, és a neved adni, onnan tovább a nevet fizeted vagy nem.
A gyengébbek kedvéért még1szer E:max DVR701 chip: LSI LOGIC DMN-8602


szer. ápr. 13, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás Re: e:max DVD író
Bozoo írta:
Zozo írta:
Nincs szerviz, a MM visszafizeti a pénzt ha bármi gond van 1 éven belül, nekem bevált eddig semmi gond nincs a legujabb fimrware van rajta, és nem mellékes, hogy divx-et is le tud játszani + felirat.

Szia Zozo !
Köszi a tippet ! Bár a javító firmware-t elviekben én is fel tudnám telepíteni a gépezetre, hiszen az emax honlapjáról letölthető a file, de nem tudom, hogy a fagyási gondokat is megszüntetné-e az update ? Vagy ez kizárólag a divx felismerését célozza és az esetleges szériahibákat nem javítja ki... mit gondolsz ?
A kényelmesebb megoldás azt hiszem inkább az lenne, ha az MM kicserélné az írót egy hibátlanra. Valószínűleg ez utóbbit fogom inkább megpróbálni, ha már nagyon elszaporodik ez a jelenség.

Zozo írta:
DMN8602-es van az e:maxDVR701-be is, amit az elején eléggé lefikáztak, nekem semmi gondom nincs vele, azonkivül hogy a tunerje mono...

Eszem ágában sem volt fikázni - ha esetleg rám gondoltál -, különben nem bajlódnék egyetlen percig sem ezzel a készülékkel. :D Nekem nem annyira a mono tuner a zavaró, hanem inkább az a lomhaság, ahogy a címjegyzéket kezeli. A múltkor egy egyszerű címmegosztás laza 10 percébe telt... Már azt hittem megint lefagyott és már húztam volna ki a konnektorból... Még jó, hogy nem tettem, mert akkor keresztet vethettem volna a lemezre !
A másik idióta dolog az, hogy csak 9 karaktert engedélyez címnévnek. Ott az a böhöm nagy képernyő... Ki volt az az agyament tervező, aki egy ilyen keskeny téglalapba rendezte bele a címlistát ? Mert ez minden gusztusos esztétikai megjelenést nélkülöz...
További kezelésbeli agyrémek : az indexkép kiválasztása egy menü legmélyén helyezkedik el, de a lemez véglegesítése (lezárása) csupán egyetlen gomb a távkapcsolón... Mellesleg fel lehet oldani egy már lezárt RW-s lemezt ? Mert ezt nem mertem még kipróbálni...


Nem tudom, hogy megszünteti e fagyási gondot, cserélni nem cserélik mert nincs több és nem is lesz! Visszakapod a pénzt, ha gondolod vársz még amig a többi "name"-nek esik az ára és akkor visszed vissza :)
RW-t nem tudsz lezárni(finalize), mivel RW :) De ha beteszed az rw-s felvételt egy sima lejátszóba, lejátsza. A többivel 1etértek:)


szer. ápr. 13, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
megjött az lg (dr6921v), itt sasol a dobozában az irodámban, este nekiesek, s majd beszámolok, ha érdekel valakit. csak holnap kell visszaadnom a gazdájának.


szer. ápr. 13, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Nyugi én fikáztam, hiszen tényleg nem érdemes ilyen noname valamiket venni. Nagy szerencse kell hogy éppen működőképeset fogjon ki az ember. A minőségéről meg nem beszélek, árkülönbség meg egyre kisebb.


szer. ápr. 13, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: e:max DVD író
Zozo írta:
Nincs szerviz, a MM visszafizeti a pénzt ha bármi gond van 1 éven belül, nekem bevált eddig semmi gond nincs a legujabb fimrware van rajta, és nem mellékes, hogy divx-et is le tud játszani + felirat.

Szia Zozo !
Köszi a tippet ! Bár a javító firmware-t elviekben én is fel tudnám telepíteni a gépezetre, hiszen az emax honlapjáról letölthető a file, de nem tudom, hogy a fagyási gondokat is megszüntetné-e az update ? Vagy ez kizárólag a divx felismerését célozza és az esetleges szériahibákat nem javítja ki... mit gondolsz ?
A kényelmesebb megoldás azt hiszem inkább az lenne, ha az MM kicserélné az írót egy hibátlanra. Valószínűleg ez utóbbit fogom inkább megpróbálni, ha már nagyon elszaporodik ez a jelenség.

Zozo írta:
DMN8602-es van az e:maxDVR701-be is, amit az elején eléggé lefikáztak, nekem semmi gondom nincs vele, azonkivül hogy a tunerje mono...

Eszem ágában sem volt fikázni - ha esetleg rám gondoltál -, különben nem bajlódnék egyetlen percig sem ezzel a készülékkel. :D Nekem nem annyira a mono tuner a zavaró, hanem inkább az a lomhaság, ahogy a címjegyzéket kezeli. A múltkor egy egyszerű címmegosztás laza 10 percébe telt... Már azt hittem megint lefagyott és már húztam volna ki a konnektorból... Még jó, hogy nem tettem, mert akkor keresztet vethettem volna a lemezre !
A másik idióta dolog az, hogy csak 9 karaktert engedélyez címnévnek. Ott az a böhöm nagy képernyő... Ki volt az az agyament tervező, aki egy ilyen keskeny téglalapba rendezte bele a címlistát ? Mert ez minden gusztusos esztétikai megjelenést nélkülöz...
További kezelésbeli agyrémek : az indexkép kiválasztása egy menü legmélyén helyezkedik el, de a lemez véglegesítése (lezárása) csupán egyetlen gomb a távkapcsolón... Mellesleg fel lehet oldani egy már lezárt RW-s lemezt ? Mert ezt nem mertem még kipróbálni...


szer. ápr. 13, 2005 11:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Tom-y írta:
Egyébiránt biztos forrásból tudom,hogy nem véletlen,hogy nincs készlet.Direkt nem rendelnek akciós cuccost,de ha már ott vagy,rádsóznak mást.Személyes tapasztalat:Hírdetett az Euronics Samsung tv-t.Bementem,majd érdeklődésemre elmondta a srác,hogy jelenleg nincs ilyen tv,meg aztán mivel elég ritka típusról van szó,nem is ajánlja,mert alkatrész nem igen van hozzá!!!Szal csodákat ne várjatok.
Üdv!

Ez a fehérvári Euronics egy kóceráj, nincs soha semmi. Ami van az meg rohadt drága. A kedvencem a csereakció, ha viszel valamit akkor megkapod annyiért mint máshol.


hétf. ápr. 11, 2005 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Odo írta:
Alex_ írta:
Odo írta:

Na már alig várom a részletes tesztet!


tíraríra. 1 darab volt (akciós) most majd rendelnek, csúszik a dolog.

u.i.: holnap délutánra ígérték hogy lesz. (szerk)

Hűha, ez már jelentős készlet!

Egyébiránt biztos forrásból tudom,hogy nem véletlen,hogy nincs készlet.Direkt nem rendelnek akciós cuccost,de ha már ott vagy,rádsóznak mást.Személyes tapasztalat:Hírdetett az Euronics Samsung tv-t.Bementem,majd érdeklődésemre elmondta a srác,hogy jelenleg nincs ilyen tv,meg aztán mivel elég ritka típusról van szó,nem is ajánlja,mert alkatrész nem igen van hozzá!!!Szal csodákat ne várjatok.
Üdv!


hétf. ápr. 11, 2005 18:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:

Na már alig várom a részletes tesztet!


tíraríra. 1 darab volt (akciós) most majd rendelnek, csúszik a dolog.

u.i.: holnap délutánra ígérték hogy lesz. (szerk)

Hűha, ez már jelentős készlet!


hétf. ápr. 11, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:

Na már alig várom a részletes tesztet!


tíraríra. 1 darab volt (akciós) most majd rendelnek, csúszik a dolog.

u.i.: holnap délutánra ígérték hogy lesz. (szerk)


hétf. ápr. 11, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
S magadnak? :)


ha megveszi holnap egyből hozza hozzám a melóhelyre, mert megy műszakolni, úgyhogy majd le lesz jól tesztelve, s ha jó majd talán vissza is adom neki :)

:D

Na már alig várom a részletes tesztet!


vas. ápr. 10, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
S magadnak? :)


ha megveszi holnap egyből hozza hozzám a melóhelyre, mert megy műszakolni, úgyhogy majd le lesz jól tesztelve, s ha jó majd talán vissza is adom neki :)


vas. ápr. 10, 2005 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Szerencsére tévedtem, van kijelzője! Szerintem nagyon jó vétel!!!

ha a helyi euronicsba leszz jövő héten hétfőn akkor egyet veszek . az uncsitesómra rábeszéltem :) ha lesz jelentkezem, ha nem (nincs szerencsétek :) ) akkor is.

S magadnak? :)


szomb. ápr. 09, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Szerencsére tévedtem, van kijelzõje! Szerintem nagyon jó vétel!!!

ha a helyi euronicsba leszz jövő héten hétfőn akkor egyet veszek . az uncsitesómra rábeszéltem :) ha lesz jelentkezem, ha nem (nincs szerencsétek :) ) akkor is.


szomb. ápr. 09, 2005 20:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
ok. ok. ramatyul kerestem, vagy a lengyelek támogatták aznap a keresőmet. sorry érte.
mindenesetre 60 alatt +/--os író nem rossz, ez már noname kategória, igaz a pana kifutó szériái is kezdik ezt a lécet ütni a dmr e50-nel, de akkor is. :) egy biztos 49.999 ért van itt nálunk a márkák boltjába valami mustek +os felvevő. nos akkor már inkább LG egy tizessel drágábban. viszont a mustek 580-asa a 80-as vinyóval apróneten 80 környékén mozog (igaz ott philips hdrw720 is van 80e pézért, persze no számla no gar)

Szerencsére tévedtem, van kijelzője! Szerintem nagyon jó vétel!!!


pén. ápr. 08, 2005 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Alex_ írta:
a pioneer bejelentette az elsõ olyan dvd asztali íróját ami a dual layeres lemezeket is írja és merevlemezzel is rendelkezik (DVR 530 és DVR555)
http://www.dvdrecorderworld.com/news/196


A második oldalon már írtam róluk egy kis ízelítõt.


nincs mostanában jó napom, le vagyok maradva, mint szupermarketbe a visszajáró :(


pén. ápr. 08, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
a pioneer bejelentette az első olyan dvd asztali íróját ami a dual layeres lemezeket is írja és merevlemezzel is rendelkezik (DVR 530 és DVR555)
http://www.dvdrecorderworld.com/news/196


A második oldalon már írtam róluk egy kis ízelítőt.


pén. ápr. 08, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
a pioneer bejelentette az első olyan dvd asztali íróját ami a dual layeres lemezeket is írja és merevlemezzel is rendelkezik (DVR 530 és DVR555)
http://www.dvdrecorderworld.com/news/196


pén. ápr. 08, 2005 18:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Alex_ írta:
LG dr6921np2 tipusú +/- r/rw asztali dvd író 59.999 Ft az euronics áruház láncolatban.
érdekes hogy infót a neten csak lengyel és cseh oldalakon találtam :)

A magyar LG oldalon is fent van. Itt a használati: http://hu.lgservice.com/jsp/common/down ... LE_GUBUN=I

ok. ok. ramatyul kerestem, vagy a lengyelek támogatták aznap a keresőmet. sorry érte.
mindenesetre 60 alatt +/--os író nem rossz, ez már noname kategória, igaz a pana kifutó szériái is kezdik ezt a lécet ütni a dmr e50-nel, de akkor is. :) egy biztos 49.999 ért van itt nálunk a márkák boltjába valami mustek +os felvevő. nos akkor már inkább LG egy tizessel drágábban. viszont a mustek 580-asa a 80-as vinyóval apróneten 80 környékén mozog (igaz ott philips hdrw720 is van 80e pézért, persze no számla no gar)


pén. ápr. 08, 2005 18:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
LG dr6921np2 tipusú +/- r/rw asztali dvd író 59.999 Ft az euronics áruház láncolatban.
érdekes hogy infót a neten csak lengyel és cseh oldalakon találtam :)

A magyar LG oldalon is fent van. Itt a használati: http://hu.lgservice.com/jsp/common/down ... LE_GUBUN=I


pén. ápr. 08, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
yogee írta:
Hali Mindenkinek!
Van valakinek ilyen LG cucca? érdekesnek tűnik ennyiért...
És csak a félreértések elkerülés végett: nem DVI, hanem DV bemenet...
;-)
Üdv:
G.

Bocsánat, igazad van. :oops:


pén. ápr. 08, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 22:18
Hozzászólások: 88
Hozzászólás 
Odo írta:
Alex_ írta:
LG dr6921np2 tipusú +/- r/rw asztali dvd író 59.999 Ft az euronics áruház láncolatban.
érdekes hogy infót a neten csak lengyel és cseh oldalakon találtam :)

Benne an az LG katalógusomban. Egy baj van vele mindenképpen, hogy nincs kijelzője. Legalábbis úgy látom.
DVI bemenet van rajta, ami ilyen árkategóriában jónak mondható.

Hali Mindenkinek!
Van valakinek ilyen LG cucca? érdekesnek tűnik ennyiért...
És csak a félreértések elkerülés végett: nem DVI, hanem DV bemenet...
;-)
Üdv:
G.


pén. ápr. 08, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
LG dr6921np2 tipusú +/- r/rw asztali dvd író 59.999 Ft az euronics áruház láncolatban.
érdekes hogy infót a neten csak lengyel és cseh oldalakon találtam :)

Benne van az LG katalógusomban. Egy baj van vele mindenképpen, hogy nincs kijelzője. Legalábbis úgy látom.
DV bemenet van rajta, ami ilyen árkategóriában jónak mondható.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Odo pén. ápr. 08, 2005 15:39-kor.



pén. ápr. 08, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Zozo írta:
DMN8602-es van az e:maxDVR701-be is, amit az elején eléggé lefikáztak, nekem semmi gondom nincs vele, azonkivül hogy a tunerje mono :cry:

nekem meg ez a legnagyobb bajom, mert vidéken a nicam sztereo tuner nélkül semmi sem sztereo :( igaz ez az én bajom.


pén. ápr. 08, 2005 6:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Alex_ írta:


NA végre. anno egy oldallal ezelőtt említettem, hogy valahol olvastam, hogy a pioneernak meg még valakinek lesz majd divx dvd írós kütyüje, d enem találtama cikket. ez az.
hol lelted sg.hu? vagy index.hu?
az mpeg4-players.info oldalon is értekeztünk már erről, ugyanis, van egy (pár) dvd író, ami ennek az LSi csippnek az elődjét a DMN8602-est tartalmazza, igaz az csak dvd író+divx lejátszó.
amúgy itt van egy jó leírás a domino3 csipppről
http://www.lsilogic.com/files/docs/mark ... ion_pb.pdf
a procicsalád techniikai háttere:
http://www.lsilogic.com/files/docs/mark ... rch_pb.pdf


Amit idéztél tőlem abba benne van a link is:)

DMN8602-es van az e:maxDVR701-be is, amit az elején eléggé lefikáztak, nekem semmi gondom nincs vele, azonkivül hogy a tunerje mono :cry:


csüt. ápr. 07, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 


NA végre. anno egy oldallal ezelőtt említettem, hogy valahol olvastam, hogy a pioneernak meg még valakinek lesz majd divx dvd írós kütyüje, d enem találtama cikket. ez az.
hol lelted sg.hu? vagy index.hu?
az mpeg4-players.info oldalon is értekeztünk már erről, ugyanis, van egy (pár) dvd író, ami ennek az LSi csippnek az elődjét a DMN8602-est tartalmazza, igaz az csak dvd író+divx lejátszó.
amúgy itt van egy jó leírás a domino3 csipppről
http://www.lsilogic.com/files/docs/mark ... ion_pb.pdf
a procicsalád techniikai háttere:
http://www.lsilogic.com/files/docs/mark ... rch_pb.pdf


csüt. ápr. 07, 2005 6:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Mindentudó dvd-k a láthatáron
Hamarosan véget érhet a különböző dvd-formátumok közti kavarodás: az LSI Logic nevű chipműhely - olyan neves márkák állandó beszállítója, mint a JVC vagy a Pioneer - bemutatta új, házi berendezésekbe szánt univerzális központi egységét, a DMN-8603-at.

Ha végigfutunk a specifikáción, képet kaphatunk arról, mit tud a közeljövő házimozijának megfizethető alapegysége. Először is, természetesen ír és olvas minden, a kereskedelemben már kapható lemezformátumot. Lejátszhatunk vele DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW formátumú lemezeket egyaránt, akár duplaréteges (double layer), tehát kilenc gigabájtos kivitelben is, és magától értetődik, hogy e lemezek bármelyikére felvételt is készíthetünk.
DivX-be kódol

Természetes, hogy a vezérlőegység elolvassa a DivX-be kódolt videofelvételeket is, az viszont újdonság, hogy DivX-felvételeket is képes készíteni, ugyanis valós időben tömöríti a bejövő műsort erre a formátumra is. Gyors fejszámolást követően megdöbbentő adathoz jutunk: egy kilenc gigabájtos lemezre ebben a formátumban nagyjából tizenkét órányi, kiváló minőségű mozgóképes műsort rögzíthetünk. A tartalomtulajdonosok örömére fog szolgálni, hogy a DivX-es anyagok lejátszásánál a chip kezeli az esetleges jogdíjkérdéseket is, az egyre szélesebb körben terjedő DRM-rendszerben.

Képkimenetén a chip támogatja mind az interlace-elt (azaz váltott soros), mind pedig a progresszív megjelenítést, az NTSC és a PAL formátumokat is, és a videokamerák kedvéért tartalmaz egy USB-2 portot is, ahol digitális formában fogadja a házi videofelvételeket.

A chip az új hanglemez-formátumok között is rendet vág: a két, eddig szigorúan külön pályán mozgó, cd-utódnak szánt formátum, az SACD és a DVD Audio csatája eddig sikeresen gátolta a lemezkiadókat abban, hogy keményebben bele merjenek vágni zenei katalógusaik megújításába - dönteni kellett a nagyjából azonos erőkkel harcoló ellenfelek között. Nemsokára viszont mindegy lesz, melyikre tettek, az új chipre alapozott berendezések mindkét lemeztípust lejátsszák majd.
Bővített változat

A chipet nemcsak önmagában, hanem a DiMeNsion-3 rendszer részeként is megkaphatja a végfelhasználóknak szánt berendezéseket piacra dobó vállalat, ebben az esetben egy tetszetős áramköri kártyát szállítanak neki. Ez a kártya a cikkünk tárgyát képező kontrolleren kívül tartalmaz még kellő mennyiségű és kiváló minőségű analóg/digitális és digitális/analóg megoldásokat a be- és kimenő hangjelek digitalizálására és visszajátszására. A kimeneti videóátalakítók a chipen belül helyezkednek el, a bementet pedig egy színenként kilenc bites, "entry level", vagyis olcsó megoldás, az L2150 átalakító veszi kezelésbe (a jobbaknak az L2146-os, tízbites átalakító az opciójuk).

Van továbbá a kártyán egy TV-tuner, amivel befoghatjuk a földi szórású analóg állomásokat, a vezérlőprogramokat tartalmazó ROM, és a cég dvd-meghajtót direktben vezérlő szervochipje, az LS-3200. A kártyát ily módon gyakorlatilag csak be kell dobozolni, ellátni egy fizikai dvd-meghajtóval, és a termék máris piacképes. Fillérekért, ha a mai árszinttel hasonlítjuk össze. Saját számításaink szerint az év második felétől várható, hogy e berendezések a boltokban is megjelenjenek, nem hibázunk nagyot tehát, ha karácsonyra beütemezzük házi DVD-nk cseréjét.

DMN-8603

Idézet:
A kártyát ily módon gyakorlatilag csak be kell dobozolni, ellátni egy fizikai dvd-meghajtóval, és a termék máris piacképes.


Hát ehez csak annyit, hogy tök mind1 hogy melyik cég adja a nevét hozzá és milyen dizájn lesz dupla tripla árért+márkanév ár, mert ugyanaz lesz a bele a nonamenek és a márkásnak is.


csüt. ápr. 07, 2005 4:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
LG dr6921np2 tipusú +/- r/rw asztali dvd író 59.999 Ft az euronics áruház láncolatban.
érdekes hogy infót a neten csak lengyel és cseh oldalakon találtam :)


szer. ápr. 06, 2005 19:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Alex_ írta:
Odo írta:
- Philips HDRW 520 (új modell)

annyira új, hogy se a p4c.philips.com-on se a customer philips oldalán semmi infó róla :)

Bocs, elírtam a típust, de már javítottam! Mondjuk elképzelhetõ, hogy így sem találsz semmi annyira sz.ar a Philips honlapja. :evil:

semmi gond, s annyira nem rossz a p4c.philips.com
itt van pl a magyar nyelvű gyorsindulási útmutatója:
http://www.p4c.philips.com/files/d/dvdr ... ug_hun.pdf
az angol hasznutmafor:
http://www.p4c.philips.com/files/d/dvdr ... fu_eng.pdf
s kicsit sokallom az árát.


szer. ápr. 06, 2005 15:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
- Philips HDRW 520 (új modell)

annyira új, hogy se a p4c.philips.com-on se a customer philips oldalán semmi infó róla :)

Bocs, elírtam a típust, de már javítottam! Mondjuk elképzelhető, hogy így sem találsz semmi annyira sz.ar a Philips honlapja. :evil:


szer. ápr. 06, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Annyira durva ez az úl LG, hogy szerintem baromi magas ára lesz.
De majd az is leesik. :)


szer. ápr. 06, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Zozo írta:
LG LRH 518
Super Multi Recording Format Recorder plus HDD Combi

nagyon kíváncsi leszek majd az árára, mitn első fecske, meg arra, hogy egyáltalán megjelenik e ez a tipus majd a forgalomban, vagy már csak egy másik jelzésűvel fogunk majd találkozni magyar honban.


szer. ápr. 06, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
LG LRH 518
Super Multi Recording Format Recorder plus HDD Combi

Main features:
Super Multi (DVD-R/-RW/+R/+RW/RAM) recording
Double Layer (+R/8.5 Gigabyte) recording
9 in 2 multi memory card slot SD/MMC/MS/MSPRO/SMC/CF/MD/XD/Magic Stor
Specifications:
Super Slim (1.9”) design
Double Layer (+R/8.5 Gigabyte) recording
HDD 160GB, default timeshift
DV Recording by digital link (IEEE1394)
DivX/MPEG4
Music photo album (JPEG+MP3/WMA)
Picture in Picture
Electronic program Guide (Gemstar TV Guide)


szer. ápr. 06, 2005 13:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
- Philips HDRW 520 (új modell)

annyira új, hogy se a p4c.philips.com-on se a customer philips oldalán semmi infó róla :)


szer. ápr. 06, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Cora

- Samsung DVDVR300 VHS-DVD író 99900 Ft
- Philips DVDR 520 (új modell) 80 gigás vinyóval 140000


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Odo szer. ápr. 06, 2005 15:17-kor.



szer. ápr. 06, 2005 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás Re: e:max DVD író
Pepi írta:
Bozoo írta:
Sziasztok !

"Sajnos" Karácsonykor én is beruháztam egy e:max típusú asztali DVD-íróba és teljesen hasonlóak a tapasztalataim, mint az előző hozzászólónak. Nekem is elég gyakran lefagy a készülék felvétel közben (DVD+RW-re szoktam vele írni) és ilyenkor természetesen már a címjegyzékbe sem kerül be a felvétel ténye, így az addig felvett anyag úgy ahogy van elvész. Lassan már nem is merek úgy felvételt készíteni vele, hogy közben nem csinálok egy biztonsági másolatot VHS-re is. Kész röhej ! Ilyenkor az egyetlen gyógymód a fali aljzatból való kihúz-bedug. Ez azért elég gáz... Amit megtudtam az e:max-ról az csupán annyi, hogy ez egy osztrák cég terméke és a honlapjuk itt található : http://www.e2max.at
Más "áldozatokkal" ellentétben nekem a fő problémám az, hogy én már ezt nem tudom visszacserélni, mert a 3 napon már rég túl vagyok, de azért az író még továbbra is garis. Tehát mit gondoltok : lehet ezt a hibát valahogy szervizben orvosolni vagy tényleg fölöslegesen dobtam ki 49.900 Ft-ot az ablakon ?
Van még valakinek egyéb tapasztalata ezzel a típusú íróval kapcsolatban ? Ezek szerint ez széria-hiba lenne, ami kivétel nélkül minden készüléknél előfordul ?
Egyébként ez a lefagyási dolog eleinte egyáltalán nem jelentkezett, csupán az első használat után kb. 1 hónappal kezdtek sűrűsödni az esetek.... :(
Kérem, segítsen légyszi, aki tudna valami megnyugtató megoldást ! (A másik nagyon szomorú dolog, hogy én ezt ajándékba vettem egy családtagnak... Marha jó ajándék volt......)

Mondjuk én első körbe bevinném a garanciajegyen feltüntetett szervizbe. Ha ott nem tudják ezt a fagyogatást megszüntetni akkor visszakövetelném a pénzem.
Egyébként ennyi pénzért lehet már LG vagy Philips felvevőt venni (egy picivel többért Panasonic). Nem értem minek kell ilyen nevesincs készüléket venni. Ráadásul hivatalos magyar képviselet nincs is.


Nincs szerviz, a MM visszafizeti a pénzt ha bármi gond van 1 éven belül, nekem bevált eddig semmi gond nincs a legujabb fimrware van rajta, és nem mellékes, hogy divx-et is le tud játszani + felirat.


szer. ápr. 06, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
yamada asztali dvd (+r/+rw) író+divx lejátszó , dvi+usb bemenettel.
http://polyp.hu/?page=shop/flypage&product_id=644&category_id=d382216ab6c04163571
42e+áfa áron

a frimwarefrissítése itt:
http://www.yamada.de/ftp/loader8400x.zip
ebben egy philips.bin fájl található
az elsõ sora pedig ez:
"Philips DVD8301 flash file"

mindenesetre érdekes.


szer. ápr. 06, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:

hmm, a microsoft is egy LG asztali dvd felvevővel reklámozta az új technológiáját. (playforsure)
http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35490

Ez már igen! Elfogadnám :).


kedd ápr. 05, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
hmm mondom én ezt a supermulti szöveget valahol már láttam.:
LG GSA 4163b ata dvd író, (http://www.lge.com/products/supermulti/index.html)
lehet hogy ilyet tettek asztali körítésbe?
csak rajta csak rajta
a pioneer 109-ese is ír +/- r/rw-ket, lehe thogy csak szoftveresen korlátozzák valami "üzleti" ok miatt az asztaliba tett optikai eszközöket?
na mára ennyi.


kedd ápr. 05, 2005 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 

hmm, a microsoft is egy LG asztali dvd felvevővel reklámozta az új technológiáját. (playforsure)
http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35490


kedd ápr. 05, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Ez érdekesnek tűnik:

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=05202104055307


kedd ápr. 05, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
öröm nézni a sok hozzászólást

nagy forgás az mpeg4-players.info oldalon van, de ott (jogosan) morognak a felvevőkre
a dvd center asztali dvd író fóruma bár sokkal több hozzászólást tartalmaz, de ami folyik az is most állóvíz.
ezeken kívül van egy két fórum még ahol foglalkoznak kimondottan egy egy márkával és ennyi.
már elgondolkoztam rajt ahogy kellene egy olyan összefoglaló oldalt készíteni neki, mint az mpeg4players a divx-es játékosoknak. nagyon kevés információ lelhető fennt néhány termékről s siralmas, hogy a márka hivatalos forgalmazójánál néha nincs is az a termék (így támogatás se), ami amúgy forgalomban van, csak majd jó pár héttel hónappal később.


hétf. ápr. 04, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Semmi gond, mindig sok téves adat kering a neten :).

Amúgy jól elvagyunk itt hárman, mást nem is érdekelnek az írók? :) :shock:


hétf. ápr. 04, 2005 13:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:
De az DMR-EH52EG és nem DMR-EH50. A kettő nem ugyanaz. Van a Pioneer 520 típusnak megfelelő más típusszámú változata ami nem az uniós államok területére készült. A készülék szinte teljesen megegyezik de csak szinte azaz nem teljesen ugyanaz. pld. A Pioneer kiadott egy DVR-420 típust melyre a gyártó az alábbit írja: Only available in: UK, Germany, The Netherlands


Akkor tessék: Pana EH50 Felvételi mód: Dolby Digital 2csat.,
Lineáris PCM (XP mód). Részlet a Panasonic Magyarország oldaláról.

Bocs de mint az előbb is írtam a Pana most frissítette a jelenleg Magyarországon már vásárolható listáját melybe berakta az EH50 típust is. Ahol én néztem ott csak Dolby Digtal volt említve (angol és finn műszaki oldalak).

Mentségemre legyen, hogy amikor megjelent az 520/720 akkor még a Pioneer magyarországi képviselete sem tudott konkrét infót adni holott már a németeknél már lehetett vásárolni.


hétf. ápr. 04, 2005 13:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
De az DMR-EH52EG és nem DMR-EH50. A kettő nem ugyanaz. Van a Pioneer 520 típusnak megfelelő más típusszámú változata ami nem az uniós államok területére készült. A készülék szinte teljesen megegyezik de csak szinte azaz nem teljesen ugyanaz. pld. A Pioneer kiadott egy DVR-420 típust melyre a gyártó az alábbit írja: Only available in: UK, Germany, The Netherlands


Akkor tessék: Pana EH50 Felvételi mód: Dolby Digital 2csat.,
Lineáris PCM (XP mód). Részlet a Panasonic Magyarország oldaláról.


hétf. ápr. 04, 2005 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Alex_ írta:
ha már pioról volt szó (meg 149.900 hufról):

pio 520 129.000 huf

http://www.digitalszalon.hu/
DIGITALSZALON SONY Bp. XVII. Pesti út 41/c kék üzletház 06- 1- 2560270, 06- 30- 525- 4141, 0670- 310- 6646 NYITVA: h- p. 10- 18- ig, szo. 10- 13- ig

Hmm, az úja 80 gigás Pana 'csak' 129 ezer. Nem rossz ár egy új modellhez. Ja, és van rajta PCM hangfelvétel...

De az DMR-EH52EG és nem DMR-EH50. A kettő nem ugyanaz. Van a Pioneer 520 típusnak megfelelő más típusszámú változata ami nem az uniós államok területére készült. A készülék szinte teljesen megegyezik de csak szinte azaz nem teljesen ugyanaz. pld. A Pioneer kiadott egy DVR-420 típust melyre a gyártó az alábbit írja: Only available in: UK, Germany, The Netherlands

Szerk:

Bocs tévedtem mert időközben frissítették a Pana magyar oldalát és már kirakták az EH50 készüléket a többi megvásárolható jelenleg aktuális típus mellé. És valóban az ami Magyarországra jött annak van PCM rögzítése. :oops: http://www.panasonic.hu/index.php?p=product&id=660


hétf. ápr. 04, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:

Szóval hidd el megéri ráfizetni. És a különbség meg már nem számottevő
pld. DVR-320 /DVD-R/W/ 114.990 Ft, DVR-520 /DVD-RW,80GB HDD/ 149.990 Ft

A HDD adta többlet szolgáltatás meg megér ennyit.

A DVDR320 már 88 ezer Ft körül kapható, a másik meg 130-140. Így azért sajnos még mindig sokkal nagyobb a különbség. Az eddigi legolcsóbb HDD-s író meg egy Thomson volt 90-ért. Az meg kéne a fenének. Jja, mikor mennek már végre lentebb az árak. :evil:

Én speciel ott néztem az árat ahol a sajátomat vettem tavaly szeptemberben 219.990Ft áron ( http://www.interhifi.hu/ ) . Akkor egész Budapesten ott volt a legolcsóbb (igaz akkor még csak 3 helyen lehetett kapni 270.000Ft-ért + a Pioneer üzleteiben 300.000Ft-os áron)


hétf. ápr. 04, 2005 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
A DVDR320 már 88 ezer Ft körül kapható, a másik meg 130-140. Így azért sajnos még mindig sokkal nagyobb a különbség. Az eddigi legolcsóbb HDD-s író meg egy Thomson volt 90-ért. Az meg kéne a fenének. Jja, mikor mennek már végre lentebb az árak. :evil:


a gyártó cégek érdeke, hogy ne rögtön jöjjenek ki az újabbnál újabb technológiákkal, mert a fejlesztési költséget vissza kell hoznia egy szép eladott darabszámnak. vagy legalábbis ez a szokás náluk.
ezért mennek csak szép lassan az árak lefelé. pedig pl egy usb 2.0 port is elférne még rajtuk. :)

Alex_ a telhetetlen.


hétf. ápr. 04, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
ha már pioról volt szó (meg 149.900 hufról):

pio 520 129.000 huf

http://www.digitalszalon.hu/
DIGITALSZALON SONY Bp. XVII. Pesti út 41/c kék üzletház 06- 1- 2560270, 06- 30- 525- 4141, 0670- 310- 6646 NYITVA: h- p. 10- 18- ig, szo. 10- 13- ig

Hmm, az úja 80 gigás Pana 'csak' 129 ezer. Nem rossz ár egy új modellhez. Ja, és van rajta PCM hangfelvétel...


hétf. ápr. 04, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:

Szóval hidd el megéri ráfizetni. És a különbség meg már nem számottevő
pld. DVR-320 /DVD-R/W/ 114.990 Ft, DVR-520 /DVD-RW,80GB HDD/ 149.990 Ft

A HDD adta többlet szolgáltatás meg megér ennyit.

A DVDR320 már 88 ezer Ft körül kapható, a másik meg 130-140. Így azért sajnos még mindig sokkal nagyobb a különbség. Az eddigi legolcsóbb HDD-s író meg egy Thomson volt 90-ért. Az meg kéne a fenének. Jja, mikor mennek már végre lentebb az árak. :evil:


hétf. ápr. 04, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség