Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 10:57



Hozzászólás a témához  [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Következő
Asztali DVD írók 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nyilván nem MO-i (esetleg nem európai) piacra szánták, csak az élelmesebbje behozza.
A szervizek ezt nem nagyon szeretik.

Üdv!


kedd jún. 06, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!

Akinek esetleg SONY RDR HX-525, vagy HX-720as cucca van, meg tudna mondani, hogy DVD lemezrol lehet fajlokat masolni a HDD-re? Mondjuk mp3-at stb.
Egyebkent erdekes ez a HX-525-os, mert se a sony oldalan nincs rola info es sehol a neten se, csak a sony europe angol oldalan talaltam ra a termekpalettan. Az is erdekes, hogy a HX-510 utodjanak mondjak, de a Digitalko-nal peldaul az HX-510-es 69.900 ft. , mig az elvileg modernebb HX-525-os 59.990 ft... de a termekpalettajukon nincs, csak az aproneten hirdetik.
Furcsa...


kedd jún. 06, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 214
Hozzászólás 
privát ment!


vas. jún. 04, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Hozzászólás 
Lacox írta:
Sziasztok!
Kaptam egy sony hx525 ös dvd recordert, de nincs hozzá lerásom. Ha valaki tudna segiteni benne az nagyon megköszönném!

Küldj PÜ-t.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FecoB vas. jún. 04, 2006 19:53-kor.



vas. jún. 04, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 16:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kaptam egy sony hx525 ös dvd recordert, de nincs hozzá lerásom. Ha valaki tudna segiteni benne az nagyon megköszönném!


vas. jún. 04, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: "időkinyerés"
A Sony RDR-HX525 -is 1 órás védelmet biztosít a kézikönyv alapján, és érdekes mert Zozo -nak nem maradt meg az órája...
lehet, hogy neki a vacsi új készülékében nem volt még feltöltődve az akksi...??? Na mind1... azért köszi az értékes infot!

FecoB írta:
Sony RDR-HX710 ezt szépen megoldja (1 órás hálózatkimaradás védelem van benne).
Visszajön az áram, bekapcsol automatikusan, pontosítja ill. átveszi (ha hosszabb áramkimaradás volt) a dátumot és az órát a beállított adó (nálam MTV2) teletextjéből, majd POWER OFF. Itt tényleg felesleges a hosszú idejű backup áramforrás.


vas. jún. 04, 2006 14:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Re: "időkinyerés"
EFi írta:
BencUr írta:
köszi srácok az igazán kimerítő választ!
Igazán remek dolog ez! Így nem érdekes ha a nyaralás alatt elmegy több órára az áram, a kedvenc műsorom meglesz (amennyiben addig viszajön a delej :o ) ....csak a hűtővel mi lesz.... :?: :P


Azért csak óvatosan. A teletextből az enyém is kiszedi, de áramszünet után tojik rá, csak --:-- van.
Ahelyett, hogy beletettek volna időmegőrzés céljára egy 9V-os backup elemet... :x

Sony RDR-HX710 ezt szépen megoldja (1 órás hálózatkimaradás védelem van benne).
Visszajön az áram, bekapcsol automatikusan, pontosítja ill. átveszi (ha hosszabb áramkimaradás volt) a dátumot és az órát a beállított adó (nálam MTV2) teletextjéből, majd POWER OFF. Itt tényleg felesleges a hosszú idejű backup áramforrás.


vas. jún. 04, 2006 13:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás Re: "időkinyerés"
EFi írta:
BencUr írta:
köszi srácok az igazán kimerítő választ!
Igazán remek dolog ez! Így nem érdekes ha a nyaralás alatt elmegy több órára az áram, a kedvenc műsorom meglesz (amennyiben addig viszajön a delej :o ) ....csak a hűtővel mi lesz.... :?: :P


Azért csak óvatosan. A teletextből az enyém is kiszedi, de áramszünet után tojik rá, csak --:-- van.
Ahelyett, hogy beletettek volna időmegőrzés céljára egy 9V-os backup elemet... :x


Vagy egy 3V-os 2032-es lítium gombelemet, mint az alaplapoknál.
Áramszünetkor a programok nem mennek el az órával együtt? Mert akkor hiába jön vissza az óra, ha az időzítések úgyis eltűnnek.


vas. jún. 04, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Szerintem ez lesz a Te programod:
DvdRemakePro reauthoring proggi

Tools/MergeDVDs... menüponttal

én nem használtam ezt a funkciót soha de lehet, hogy ez neked lett kitalálva 8)


csetiti írta:
Sziasztok!Én Pepinekszeretném felltenni a kérdésemet mert úgy láttam ebben a témában ő nagyon ott van.

Van 1 DVD filmem ami 2db 5-ös DVD-én van.Gyári 8 gigás film lett kett kettévágva.Mivel már elérhető a DL -es dvd lemez a hardverem is megvan hozzá szeretném összefűzni és kiírni DL-es DVD-re.Azt szeretném kérdezni hogyan tudnám én ezt kivitelezni milyen progik kellenek hozzá?:hm:

Köszi


vas. jún. 04, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: "időkinyerés"
BencUr írta:
köszi srácok az igazán kimerítő választ!
Igazán remek dolog ez! Így nem érdekes ha a nyaralás alatt elmegy több órára az áram, a kedvenc műsorom meglesz (amennyiben addig viszajön a delej :o ) ....csak a hűtővel mi lesz.... :?: :P


Azért csak óvatosan. A teletextből az enyém is kiszedi, de áramszünet után tojik rá, csak --:-- van.
Ahelyett, hogy beletettek volna időmegőrzés céljára egy 9V-os backup elemet... :x


vas. jún. 04, 2006 10:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 18:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Ó! Neharadudj StPepe!

De már teljesen zaza vagyok semmi nem akar összejönni!Szal biztos én nem fejeztem ki magam elég pontosan!Amit tanácsoltál megcsináltam!Sikerűlt is,csak az a bajom h így eltünik a gyári menü.Úgy kellene valahogy összehozni a dolgot h mindenem megmaradjon.Menük extrák stb.Mert meg van minden csak kettő DVD-én:
Kép

Tehát így néz ki.Ezt kellene valhogy összehozni h 1 DL-re kitudjam írni.A Gyűrűk Ura c filmről van szó.A gyári lemez lett kettévágva.Ezt szeretném"rekonstruálni".Tudtok nekem ebben segíteni?

Köszönettelcsetiti


vas. jún. 04, 2006 8:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 14:46
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
csetiti írta:
Köszönöm Pepi a gyors segítséget!

OK, de én nem Pepi vagyok :D


szomb. jún. 03, 2006 20:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 18:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Köszönöm Pepi a gyors segítséget!


szomb. jún. 03, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 14:46
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
csetiti írta:
Sziasztok!Én Pepinekszeretném felltenni a kérdésemet mert úgy láttam ebben a témában ő nagyon ott van.

Van 1 DVD filmem ami 2db 5-ös DVD-én van.Gyári 8 gigás film lett kett kettévágva.Mivel már elérhető a DL -es dvd lemez a hardverem is megvan hozzá szeretném összefűzni és kiírni DL-es DVD-re.Azt szeretném kérdezni hogyan tudnám én ezt kivitelezni milyen progik kellenek hozzá?:hm:

Köszi


Szerintem nézd meg az itt található leírásokat: http://www.filmkonvertalo.hu/pages/forum_viewforum.php?28
Ebből Neked a "DVD klippek összefűzése ingyen progikkal" című oldal kell. Onnan letölthetsz egy RAR állományt, amiben benne van minden szükséges progi (ingyenes!) és egy video útmutató a használatukról.[/url]


szomb. jún. 03, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 18:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!Én Pepinekszeretném felltenni a kérdésemet mert úgy láttam ebben a témában ő nagyon ott van.

Van 1 DVD filmem ami 2db 5-ös DVD-én van.Gyári 8 gigás film lett kett kettévágva.Mivel már elérhető a DL -es dvd lemez a hardverem is megvan hozzá szeretném összefűzni és kiírni DL-es DVD-re.Azt szeretném kérdezni hogyan tudnám én ezt kivitelezni milyen progik kellenek hozzá?:hm:

Köszi


szomb. jún. 03, 2006 18:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 214
Hozzászólás Re: thx
Nincs mit! :)

A magyar nyelv hiányát kötve hiszem, hogy egy firm frissítéssel pótolni fogják.


BencUr írta:
Köszi a tájékoztatást a garilevél ügyben :rulez:

Természetesen a firm frissítés "értelmével" tiszában vagyok, csak próbálom minél jobban feltérképezni a jövőbeli "javítási" lehetőségeket, és ehhez a firm-frissítési lehetőség is hozzá tartozik. Habár bízom benne, hogy Sonyék nem csínálnak bugos, netán hiányos firmet... de előbb utóbb kiderülhet ilyesfajta hiba... nyelv bővítésről/cseréről nem is beszélvén... jelenleg nem támogatja kishazánk nyelvét.

Még1x kösz a segítséget :!:

Topman írta:
Firmware frissítésre akkor van szükség, ha gyakori hibajelenségekkel találkozik az ember, mondjuk fagyások. A magyar Sony elfogadja az európában (szabályosan) kiállított garilevelet, amiben van magyar nyelvű sablon is.


csüt. jún. 01, 2006 10:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás "időkinyerés"
köszi srácok az igazán kimerítő választ!
Igazán remek dolog ez! Így nem érdekes ha a nyaralás alatt elmegy több órára az áram, a kedvenc műsorom meglesz (amennyiben addig viszajön a delej :o ) ....csak a hűtővel mi lesz.... :?: :P


csüt. jún. 01, 2006 8:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: time-source
StPepe írta:
77,5 kHz-en, vagyis hosszú hullámon sugároz Mainflingenből.
http://www.dcf77.com/

Erre gondoltam. Csak már nagyon régen foglalkoztam a témával ezért már a pontos részletekre nem emlékszem (utoljára a 1985 körül foglalkoztam ezzel amikor hazánkban a hálózati 50Hz igencsak pontatlan volt és a videomagnómhoz gondoltam DCF77-es vezérlést. Aztán mégsem építettem meg hanem inkább 3MHz-es kvarcból viszonylag pontos 1Hz-es órajelgenerátor lett a magnó időalapja :) )


csüt. jún. 01, 2006 7:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 14:46
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás Re: time-source
Pepi írta:
Külön "time-source" sugárzáson alapuló időszinkront a rádióvezérlésű asztali, fali és karórák használnak ami azt jelenti, hogy van Európában (ha jól tudom Németországban) egy olyan atomóra mely az UHF sávban sugározza az időadatokat. Itt igen nagy pontosság van (több év alatt téved 0.1sec-et). Szóval azok az asztali, fali és karórák melyekre az van írva, hogy rádió kontroll az ezt az UHF sávon sugárzott atomóra jelet fogja.


77,5 kHz-en, vagyis hosszú hullámon sugároz Mainflingenből.
http://www.dcf77.com/


csüt. jún. 01, 2006 7:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: time-source
BencUr írta:
Lehet, hogy az Elektro topicba illene a kérdés, de hátha tudja itt is valaki:
egyes dvd-felvevők a beállított csatornából automatikusan ki tudják szedni az órajelet (amennyiben az sugározva van az adás jelével együtt)

Valamelyik nálunk is általánosan fogható adó sugároz "time-source" -t?

(Vajon az egyes kábelhálózatok kiszűrik ezeket?)

A DVD felvevők időszinkronja nem külön jelen alapszik hanem a TV adással sugárzott Teletext-en. Ergo ha a DVD felvevő képes a beállított csatornákból időszinkronra azaz automatikus időbeállításra akkor az minden olyan TV programon működik ahol van Teletext.
Én a magyar M2 programot használom erre mivel ott 24 órás a Teletext szolgáltatás és mindig pontos a Teletext órája (pld. TV2, RTL klub műsorokon sugárzott Teletext órája néha igen pontatlan).

Tehát nincs semmilyen külön "time-source" hanem a hagyományos Teletext adja az időadatokat.

Szerk:
Külön "time-source" sugárzáson alapuló időszinkront a rádióvezérlésű asztali, fali és karórák használnak ami azt jelenti, hogy van Európában (ha jól tudom Németországban) egy olyan atomóra mely az UHF sávban sugározza az időadatokat. Itt igen nagy pontosság van (1000 év alatt téved 1sec-et). Szóval azok az asztali, fali és karórák melyekre az van írva, hogy rádió kontroll az ezt az UHF sávon sugárzott atomóra jelet fogja.


csüt. jún. 01, 2006 6:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás time-source
Lehet, hogy az Elektro topicba illene a kérdés, de hátha tudja itt is valaki:
egyes dvd-felvevők a beállított csatornából automatikusan ki tudják szedni az órajelet (amennyiben az sugározva van az adás jelével együtt)

Valamelyik nálunk is általánosan fogható adó sugároz "time-source" -t?

(Vajon az egyes kábelhálózatok kiszűrik ezeket?)


szer. máj. 31, 2006 20:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás Re: gratula
BencUr írta:
1. megnéznéd, hogy ha benne van a garipapír (habár lehet, hogy azt kivették mivel bolti garanciád van...), hogy a garipapíron van vmi magyar felirat, magyar sony szervízcím? Mert állítólag a teljesen külföldi garipapírral a magyar szakszervízekben lehetnek gondok!? (de lehet, hogy ez csak smafu :twisted: )

Van egy olyan papír hozzá, hogy: Sony European Guarantee Information Document, és van magyar benne, magyar szerviz cím is.

BencUr írta:
2. ha kihúzod a 220 -at akkor elmegy az óra és az időzített felvétel beállítások?

Csak az óra megy el.

BencUr írta:
Szép napot, és gratulálok a recorderedhez :)

ui: ahogy jönnek a tapasztalatok, észrevételek szívesen olvasnám itt a fórumon a felvevővel kapcsolatban, remélem írsz majd még róla! :P

Köszi :)
Ok, majd írni fogok róla, ha jobban belemerülök :)


szer. máj. 31, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás thx
Köszi a tájékoztatást a garilevél ügyben :rulez:

Természetesen a firm frissítés "értelmével" tiszában vagyok, csak próbálom minél jobban feltérképezni a jövőbeli "javítási" lehetőségeket, és ehhez a firm-frissítési lehetőség is hozzá tartozik. Habár bízom benne, hogy Sonyék nem csínálnak bugos, netán hiányos firmet... de előbb utóbb kiderülhet ilyesfajta hiba... nyelv bővítésről/cseréről nem is beszélvén... jelenleg nem támogatja kishazánk nyelvét.

Még1x kösz a segítséget :!:

Topman írta:
Firmware frissítésre akkor van szükség, ha gyakori hibajelenségekkel találkozik az ember, mondjuk fagyások. A magyar Sony elfogadja az európában (szabályosan) kiállított garilevelet, amiben van magyar nyelvű sablon is.


szer. máj. 31, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 214
Hozzászólás 
Firmware frissítésre akkor van szükség, ha gyakori hibajelenségekkel találkozik az ember, mondjuk fagyások. A magyar Sony elfogadja az európában (szabályosan) kiállított garilevelet, amiben van magyar nyelvű sablon is.


szer. máj. 31, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás gratula
én is ugyanannál a cégnél néztem ki :idea:
Amiket írtál megnyugtató, de azért lenne 3 kérésem:

1. megnéznéd, hogy ha benne van a garipapír (habár lehet, hogy azt kivették mivel bolti garanciád van...), hogy a garipapíron van vmi magyar felirat, magyar sony szervízcím? Mert állítólag a teljesen külföldi garipapírral a magyar szakszervízekben lehetnek gondok!? (de lehet, hogy ez csak smafu :twisted: )

2. ha kihúzod a 220 -at akkor elmegy az óra és az időzített felvétel beállítások?

3. Te teláltál valami firmware frissítési web-oldalt? Ehhez a típushoz én szinte semmi ilyesmit nem találok a neten.

Szép napot, és gratulálok a recorderedhez :)

ui: ahogy jönnek a tapasztalatok, észrevételek szívesen olvasnám itt a fórumon a felvevővel kapcsolatban, remélem írsz majd még róla! :P

Zozo írta:
Eddig nagyon megvagyok elégedve vele....


szer. máj. 31, 2006 5:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
BencUr írta:
Szia Zozo,

megérkezett már a cuccos??? Pont ilyen rendelésén töröm naon erősen a fejem! Így igen kíváncsian várom a véleményed!

Amúgy hol rendelted és mennyiért?

Üdv!
-BencUr-

Zozo írta:
Megrendeltem egy Sony RDR-HX525-t :lol:
Valakinek valamilyen eddigi tapasztalat?


Eddig nagyon megvagyok elégedve vele, még nem próbáltam ki minden szolgáltatását, rengeteg van :)
Amit kipróbáltam eddig, abban nem csalódtam. Nagyon tetszik, hogy meglehet állítani a tv műsort(max. 3 óráig), amit felvevőn keresztül nézel, utána oda tekered ahova akarod :lol:
Negatívum: 1. Hiányolom a magyar menüt belőle, de ez nem okoz problémát.
2. Mintha valahol azt olvastam hogy max. 8 órát vesz fel egyszerre.

Az apronetről rendeltem 60000ft.+futár. Digitalko-s garival. Délelőtt megrendeltem délután megkaptam(angol használatival) :lol:


szer. máj. 31, 2006 1:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 20:08
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Zozo írta:
elpadrino írta:
sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni. kaptam 1 sony 720 -as dvd recordert, de nincs benne magyar nyelvű használati utasítás. és angol sem, és spanyol sem...
viszont van finn, meg német. na ezzel a kettővel télleg sokra megyek.
honnan tudnék szerezni egyet?
menjek be a Media Marktba, és kérjek meg 1 srácot, hogy másoljon nekem 1 magyarnyelvűt mondjuk 5 e -ért, vagy valami más ötlet?
köszi előre is

Éppen én is ma kaptam a linket egyik fórumtrásunktól Magyar 520-720-722-920


Nagyon szépen köszönöm .
teljesen használható a leírás !!


kedd máj. 30, 2006 20:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Szia Zozo,

megérkezett már a cuccos??? Pont ilyen rendelésén töröm naon erősen a fejem! Így igen kíváncsian várom a véleményed!

Amúgy hol rendelted és mennyiért?

Üdv!
-BencUr-

Zozo írta:
Megrendeltem egy Sony RDR-HX525-t :lol:
Valakinek valamilyen eddigi tapasztalat?


kedd máj. 30, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
elpadrino írta:
sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni. kaptam 1 sony 720 -as dvd recordert, de nincs benne magyar nyelvű használati utasítás. és angol sem, és spanyol sem...
viszont van finn, meg német. na ezzel a kettővel télleg sokra megyek.
honnan tudnék szerezni egyet?
menjek be a Media Marktba, és kérjek meg 1 srácot, hogy másoljon nekem 1 magyarnyelvűt mondjuk 5 e -ért, vagy valami más ötlet?
köszi előre is

Éppen én is ma kaptam a linket egyik fórumtrásunktól Magyar 520-720-722-920


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozo kedd máj. 30, 2006 21:23-kor.



kedd máj. 30, 2006 1:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nézd meg a neten, nincs-e letölthető változata, illetve a szervizekben általában lehet venni, de elég húzós áron adják.

Üdv!


hétf. máj. 29, 2006 22:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 20:08
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni. kaptam 1 sony 720 -as dvd recordert, de nincs benne magyar nyelvű használati utasítás. és angol sem, és spanyol sem...
viszont van finn, meg német. na ezzel a kettővel télleg sokra megyek.
honnan tudnék szerezni egyet?
menjek be a Media Marktba, és kérjek meg 1 srácot, hogy másoljon nekem 1 magyarnyelvűt mondjuk 5 e -ért, vagy valami más ötlet?
köszi előre is


hétf. máj. 29, 2006 20:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
danyilov
vas-tag


Csatlakozott: 2006.05.24., Szerda, 18:11
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szeged- Székesfehérvár
Elküldve: Szer. Máj. 24, 2006 18:34 Hozzászólás témája: Eladó Philips dvdr9000h hdrw felvevő-lejátszó

--------------------------------------------------------------------------------

Eladó egy Philips DVDR9000H típusú HDRW lejátszó. A lejátszó beépített winchesterrel van ellátve, és arra ír, ami 400gigabyte-os, és több mint 650 órányi műsoridő(!) vehető fel vele.(nincs szükség kazettára, lemezre, mert mindent a winchesterre ment). Ha rákötjük TV-re, vagy videóra, bármilyen TV-műsort fel tudunk venni, később meg tudunk nézni, lehet archiválni vele videóról winchesterre, vagy DVD-re. DVD-lemezt is olvas a lejátszó, és ír, valamint bármilyen Mp3-cd is lejátszható rajta, és rengeteg egyéb hasznos funkció van még. A készülék ára 100 ezer Ft, a bolti ár 250 ezer Ft körül van, úgyhogy nagyon jó árban adom. A készülék állapota új. Érdeklődni a matedan@tvnetwork.hu-n, vagy a 06305302921-en lehet.


A mobiltelós topikból...


szer. máj. 24, 2006 19:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 15:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy Sony 720-ast néztem ki magamnak. Mi a véleményetek? Amin még gondolkoztam az a Pana EH55 -ös, de a Sony -t most jó hitelkonstrukcióval tudom megvenni. A paraméterekben csak a 2 év gar hiánya zavar, a DVD-RAM nem izgat különösebben, főleg a HDD-t akarom használni.

Korábban írta valaki, hogy a 717-es Sony nem jobb, mint a 710-es, sőt... (ha jól emlékszem azt írta, h az belül nem is Sony) A 720-asról is vannak ilyen negatív vélemények, tapasztalatok???

Magyar a menüje a 720-asnak?

Köszi!


szer. máj. 24, 2006 17:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hibátlan lemezekkel nem lesz semmi probléma, de a apróbb karcolásra, szennyezésre is képesek a Sony-k hisztérikusan reagálni.

Üdv!


hétf. máj. 22, 2006 20:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
McLaca írta:
Gyenge lézeroptika. (Ettől a betegségétől mai napig nem tudott a Sony megválni.)
Tartsd tisztán és karcmentesen a lemezeidet.

Üdv!

Köszi, majd figyelni fogok.


hétf. máj. 22, 2006 20:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 22, 2006 18:06
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az én problémám a következő! Van egy Philips dvdr 890 asztali felvevőm és ha felvétel után kikapcsol akkor bekapcsolás után nem ismeri fel a saját maga álltal megírt lemezt csak ha egy párszor kinyitom a tálcát vagy kikapcsolom. Tud valaki segiteni hogy ezt miért csinálja? Előre is köszönöm a segítséget!


hétf. máj. 22, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gyenge lézeroptika. (Ettől a betegségétől mai napig nem tudott a Sony megválni.)
Tartsd tisztán és karcmentesen a lemezeidet.

Üdv!


hétf. máj. 22, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Megrendeltem egy Sony RDR-HX525-t :lol:
Valakinek valamilyen eddigi tapasztalat?


hétf. máj. 22, 2006 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Odo írta:
Azért szép mondhatom, a Pana és Sony szervizekkel ugyanez a tapasztalatom. Eddig egyedül a Philips volt normális.


A Philips support viszont full gáz. Vettem karácsonyra egy DVD-írót és volt vele néhány probléma. A legrosszabb az volt, hogy a Tv-ből felvett, finalizált lemezeken nem működött a gyors előretekerés gomb. A Philps úgy küldött szervízlistát, hogy el sem olvasta, leírta a levélben, hogy a mi városunkban van szerviz, holott nincs. A legközelebbi szervizzel elkezdtem levelezni, ők azt írták, hogy a leírt problémákhoz nem tudnak hozzászólni, szerviztapasztalat hiányában, mert ők csak felküldik Bp-re a készüléket.
A poén az, hogy a Philips honlapján ott volt a firmware upgrade, amely kezeli pl. ezt a problémát, de ezt senki nem írta le nekem. Ráadásul angolul volt, tehát ha nem tudok angolul, akkor így jártam!
Megcsináltam, de tényleg az derült ki, hogy eladás után a vevő nem számít. De ők jártak rosszul, mert eddig 3 embert beszéltem le a Philipsről, mit márkáról, pont a gyalázatos support miatt.


vas. máj. 21, 2006 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás digi-analóg-digi
Sziasztok

van egy érdekes probléma mostanság felénk.

egyre több helyen bekötötték a digi-tv-t (bár ezesetben mindegy hogy digitv, vagy UPC-D). valami eszméletlen szemcsés (agyontömörített) a kép legtöbb adón. vagyis adott egy elég tömörített digitális jel, természetesen minőségi analóg átalakítás után (ehh), lehet ebből élvezhető digitális jelet csinálni asztali gépekkel, mondjuk pioo 533-mal, amiben ugye van pár szűrő. ilyenre alkalmasak ezek az asztalik? ill van rá alkalmas asztali ketyere a számítógépen kívül?

tudom, mivel a nagy tömörítés miatt, nincsenek adatok, ott nem lehet megmodnani mi volt, de legalább a tömörítési lépcsőket el lehetne mostni. cserébe nem lesz éles, de kockás sem. áh. siralom.

azért előre is kösz.

Üdv

Alex_


szomb. máj. 20, 2006 15:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Szala írta:
Odo írta:
Sony boltokban a HX710 100 ezer, a HX520 110 ezer Ft. A 120-as modellről még nem is hallottam.

HDD nelkuli.. Lehet, hogy ezert.. ;)
Két HDD nélkülit ismerek, a 210-est meg az új 220-ast.


szer. máj. 10, 2006 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: munkahely
Hozzászólás 
Pepi írta:
A Tiltle-k nem fűzhetőek össze mivel a struktúrában ezek fizikailag is különálló állományok. Ha meg külön VTS-ekben is vannak akkor még az MPEG2 tulajdonságai is különbözőek lehetnek (képarány, bitráta, stb.) ami eleve meggátolja az összefűzhetőséget.
Ha azok az MPEG2-k (title-k) melyeket össze szeretnél fűzni, fizikailag egyeznek azaz azonos képarány, norma, bitráta, stb. akkor a Womble MPEG Video Wizard programmal összefűzheted (egymás után felpakolod az idősíkra majd export).


Köszönöm a választ, Pepi!

Tudod, a buta medve előbb kérdez, aztán próbálja csak ki. :-(
De működik, már 4 filmdarabkát is összefűztem egy DVD-re! :))
Kicsit hosszabb lett a kelleténél így a kész DVD-re ráengedtem a Shrink-et, de közölte, hogy hibás az anyag. Persze PowerDVD simán lejátsza. Megnéztem a VOB-ok hosszát és az összes eltérő volt. Ez lenne az oka, hogy a röptömörítők nem szeretik?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macikag pén. máj. 12, 2006 6:14-kor.



szer. máj. 10, 2006 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Macikag írta:
Köszi Pepi az infót! Azt valahol sejtettem, hogy nincs formátumkülönbség, de "sima átnevezésre" azért nem gondoltam.
A Womble MPEG Video Wizard -ot ki fogom próbálni!

Pepi, még egy kérdésem lenne:
Több Title összefűzése is megoldható a Decrypterrel, vagy van ehhez valami más progi?

A Tiltle-k nem fűzhetőek össze mivel a struktúrában ezek fizikailag is különálló állományok. Ha meg külön VTS-ekben is vannak akkor még az MPEG2 tulajdonságai is különbözőek lehetnek (képarány, bitráta, stb.) ami eleve meggátolja az összefűzhetőséget.
Ha azok az MPEG2-k (title-k) melyeket össze szeretnél fűzni, fizikailag egyeznek azaz azonos képarány, norma, bitráta, stb. akkor a Womble MPEG Video Wizard programmal összefűzheted (egymás után felpakolod az idősíkra majd export).


szer. máj. 10, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: munkahely
Hozzászólás 
Pepi írta:
Macikag írta:
Egy kérdés a gurukhoz: A DVD lemezen lévő VOB fájlokat milyen program tudja visszavinni mpg-be? /Ha ez menne, akkor már simán tudnék vágni a PC-n TMPegEnc-cel/

A VOB is MPEG2 azaz a VOB maga az MPEG2 csak nem MPG hanem VOB (Video OBject) a kiterjesztése :)
Egyszerűen berippeled HDD-re a DVD tartalmát úgy, hogy a title-hez tartozó 1GB-os darabokra felszabdalt vob-ot összefűzze (pld. a DVD Decrypter IFO módja) majd az így kapott vob kiterjesztésű MPEG2 állományt egyszerűen átnevezed MPG-re és kész.
Egyébként MPEG2-t (vob-ot is mert az ugyebár maga az MPEG2) kiválóan lehet újratömörítés nélkül kockapontosan vágni a Womble MPEG Video Wizard programmal.


Köszi Pepi az infót! Azt valahol sejtettem, hogy nincs formátumkülönbség, de "sima átnevezésre" azért nem gondoltam.
A Womble MPEG Video Wizard -ot ki fogom próbálni!

Pepi, még egy kérdésem lenne:
Több Title összefűzése is megoldható a Decrypterrel, vagy van ehhez valami más progi?


szer. máj. 10, 2006 10:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 17, 2005 19:30
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Odo írta:
Sony boltokban a HX710 100 ezer, a HX520 110 ezer Ft. A 120-as modellről még nem is hallottam.

HDD nelkuli.. Lehet, hogy ezert.. ;)


szer. máj. 10, 2006 7:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Sony boltokban a HX710 100 ezer, a HX520 110 ezer Ft. A 120-as modellről még nem is hallottam.


kedd máj. 09, 2006 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Na ezt is megértük!
Apronet:

11.) SONY RDR- HX 710 ELADÓ! Újonnan, garanciával! Raktárról azonnal elvihető! Asztali DVD Recorder 160Gb merevlemezzel Felvétel DVD- re DVD- R; DVD- RW(VM); DVD- RW(VRM); DVD+R; DVD+RW; DVD+R (kétrétegu ) Lejátszás DVD- VIDEO- n felül DVD- R(VM); DVD- RW(VM); DVD- RW(VRM); DVD+R/RW; VCD; SVCD; CD; CD- R/RW; MP3; JPEG Beépített videorekorder HD, 160GB merevlemez Beépített TV tuner Távirányító: univerzális Házhozszállítás!


--------------------------------------------------------------------------------
Hely: Budapest Feladás dátuma: 2006-05-08
Feladó neve: Tóth Krisztián Lejárat dátuma: 2006-05-13

Telefon: 06-70-635-17-96
Ár: 90.000
Apróhirdetés adminisztrációja
Apróhirdetés azonosítója:5049814






12.) SONY RDR- HX 525 ELADÓ! Legújabb(2006- os) modell, a SONY RDR- HX 510 utódja! Újonnan, garanciával! Asztali DVD R/ RW Recorder 80Gb merevlemezzel Felvétel DVD- re DVD- R; DVD- RW(VM); DVD- RW(VRM); DVD+R; DVD+RW; DVD+R (kétrétegu) Felvételi módok 60'; 90'; 120'; 150'; 180'; 240'; 360'; 480' Formátumok DVD- VIDEO- n felül DVD- R(VM); DVD- RW(VM); DVD- RW(VRM); DVD+R/RW; VCD; SVCD; CD; CD- R/RW; MP3; JPEG Nagysebességu (max. 64x) HDD- rol DVD- re másolás Raktárról azonnal elvihető!


--------------------------------------------------------------------------------
Hely: Budapest Feladás dátuma: 2006-05-08
Feladó neve: Tóth Krisztián Lejárat dátuma: 2006-05-13

Telefon: 06-70-635-17-96
Ár: 70.000
Apróhirdetés adminisztrációja
Apróhirdetés azonosítója:5049812






13.) SONY RDR- GX 120 aztali dvd felvevő ELADÓ! Újonnan, garanciával! Házhozszállítás! Info: Category DVD Recorder, Brand Sony , Recorder type DVD Recorder, A/V Formats MP3 , Recording media DVD+R , DVD+RW , DVD+R DL , Playable media DVD- R , DVD- RW , DVD+R , DVD+RW , CD- R , CD- RW , DVD+R DL , Supported Recording speed LP , SEP , Video display type Progressive Scan , Video formats PAL , A/V connections SCART , Number of discs held 1, Colour Silver !


--------------------------------------------------------------------------------
Hely: Budapest Feladás dátuma: 2006-05-08
Feladó neve: Tóth Krisztián Lejárat dátuma: 2006-05-13

Telefon: 06-70-635-17-96
Ár: 35.000
Apróhirdetés adminisztrációja
Apróhirdetés azonosítója:5049810

*********************************************************

Tetszik ez az áresés!
8)


kedd máj. 09, 2006 12:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Macikag írta:
Egy kérdés a gurukhoz: A DVD lemezen lévő VOB fájlokat milyen program tudja visszavinni mpg-be? /Ha ez menne, akkor már simán tudnék vágni a PC-n TMPegEnc-cel/

A VOB is MPEG2 azaz a VOB maga az MPEG2 csak nem MPG hanem VOB (Video OBject) a kiterjesztése :)
Egyszerűen berippeled HDD-re a DVD tartalmát úgy, hogy a title-hez tartozó 1GB-os darabokra felszabdalt vob-ot összefűzze (pld. a DVD Decrypter IFO módja) majd az így kapott vob kiterjesztésű MPEG2 állományt egyszerűen átnevezed MPG-re és kész.
Egyébként MPEG2-t (vob-ot is mert az ugyebár maga az MPEG2) kiválóan lehet újratömörítés nélkül kockapontosan vágni a Womble MPEG Video Wizard programmal.


szomb. máj. 06, 2006 21:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát pedig tudhatna "direct stream copy" jellegű összefűzést is, főleg, ha keyframe-re vág...

Üdv!


szomb. máj. 06, 2006 21:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Macikag írta:

Szépen vesz fel vinyóra és lemezre is. Eddig 1 viszonylag bosszantó dolgot fedeztem fel benne, mégpedig azt, hogy ha a vinyóra felvett anyagból kivágok részeket, akkor utána csak 1x sebességgel hajlandó kiírni lemezre. :-(
Ez normális jelenség. Ilyenkor újrakódolja az egész anyagot.


szomb. máj. 06, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség