Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 14:23



Hozzászólás a témához  [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Következő
Asztali DVD írók 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
ha már pioról volt szó (meg 149.900 hufról):

pio 520 129.000 huf

http://www.digitalszalon.hu/
DIGITALSZALON SONY Bp. XVII. Pesti út 41/c kék üzletház 06- 1- 2560270, 06- 30- 525- 4141, 0670- 310- 6646 NYITVA: h- p. 10- 18- ig, szo. 10- 13- ig


hétf. ápr. 04, 2005 12:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Pepi írta:
Szóval hidd el megéri ráfizetni. És a különbség meg már nem számottevõ
pld. DVR-320 /DVD-R/W/ 114.990 Ft, DVR-520 /DVD-RW,80GB HDD/ 149.990 Ft

A HDD adta többlet szolgáltatás meg megér ennyit.


valahol én is ezt irtam vagy ezt akartam :) a hdd-s persze hogy sokkal jobban (ki)használható, de biztos van egy réteg, aki a videokazettákat is otthon csak berakta nyomott egy rec gombot, majd a végén kivette és kész. félév mulva elővette, reklámoknál tekert. ezeknek a vinyó nélküli író tökéletes (egy vhs magnó funkcionalitását nyujtják), s az új pana szerintem (pedig ez nagy szó, mert amúgy nagyon nem szimpatizálok a panasonic termékekkel) nem rossz.
az, hogy a hdd-s háttértárral ezen készülékek sokkal többre képesek egy vhs- magnóhoz viszonyítva egy jó dolog, de lehet hogy nem kell mindenkinek (amíg ki nem próbálja).
az árat folytatva
a pio 520 149.9
a pio 720 meg 169.9, miközben a 80 és a 160-as vinyó között árban van kb 6-7 e huf különbség. igaz javul a tendencia. csak azok a fránya +rw-s lemezeim ne lennének :|

néha komolyan elgondolkozom azon, hogy az ideális asztali író az hdd-re rögzít, s hálózaton keresztül a számítógép aktuális írójával (legyen az cdrw/dvd-r/+r/-rw/+rw/blue-ray/hddvd) ki lehetne égetni médiára.
ilyen van a kissnek, a yamadának,sigmateknek, másnak nem nagyon láttam még. bár ez is csak annak jó, akinek a másik élete a számítógép. úgyhogy várom a sony +/- r/rw +r dl/hdd rögzítőjét. baráti áron.


hétf. ápr. 04, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Pepi írta:
Ezért lényeges a PCM kísérőhang rögzítésének lehetősége.

de akkor abba megeggyezhetünk, hogy egy vinyó nélküli modellbe nem probléma a PCM rögzítés hiánya.

igaz az már más kérdés, hogy a HDD nélküli modellek mennyiben ütőképesek a vinyó nélküliekkel szemben az árukon kívül...

a perverzió igazából az, hogy a számítástechnikában egy 80 gigás hdd 3 év garral 14 ezer, s ha egy asztali dvd két modellje között csak ez a különbség (meg a szoft) az minimum 3x ennyibe kerül.

Hát azért ennél egy kicsivel több különbség van a HDD-s és a HDD nélküli típusok között.
pld. Kockapontos szerkesztést csak és kizárólag HDD-s készüléken lehet. A HDD nélküli készülékeken DVD-VIDEO módban megírt lemezek esetén nincs lehetőség kockapontos vágásra (csak VR mód esetén van lehetőség de ez sem valódi vágás hanem egy play lista szerkesztés).
Továbbá csak a HDD-s készülékeknél van DVD backup funkció.
Arról nem is beszélve, hogy ha egy HDD nélküli készüléken felveszel valamit DVD-RAM lemezre akkor abból hagyományos DVD-VIDEO struktúrát csak PC-vel lehet készíteni és ott is eléggé körülményes mivel a DVD-RAM -ra DVD-VR formátumban kerül az anyag. HDD-s készüléken egyszerűen DVD-RAM be majd Copy HDD-re aztán DVD-VIDEO készítés DVD-R lemezre. Ezt egy HDD nélküli készüléken nem lehet elvégezni pontosabban ott csak arra van lehetőség, hogy DVD-RAM -ra vagy DVD-RW -re felvenni az anyagot majd megnézés után törölni. DVD-R lemezre pedig közvetlenül nem nagyon írunk mivel az esetek többségében ki is kell vágni az anyagból (pld. reklámok).

Szóval hidd el megéri ráfizetni. És a különbség meg már nem számottevő
pld. DVR-320 /DVD-R/W/ 114.990 Ft, DVR-520 /DVD-RW,80GB HDD/ 149.990 Ft

A HDD adta többlet szolgáltatás meg megér ennyit.


hétf. ápr. 04, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Pepi írta:
Ezért lényeges a PCM kísérõhang rögzítésének lehetõsége.

de akkor abba megeggyezhetünk, hogy egy vinyó nélküli modellbe nem probléma a PCM rögzítés hiánya.

igaz az már más kérdés, hogy a HDD nélküli modellek mennyiben ütőképesek a vinyó nélküliekkel szemben az árukon kívül...

a perverzió igazából az, hogy a számítástechnikában egy 80 gigás hdd 3 év garral 14 ezer, s ha egy asztali dvd két modellje között csak ez a különbség (meg a szoft) az minimum 3x ennyibe kerül.


hétf. ápr. 04, 2005 10:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Az XP üzemmódban egy óra vehető fel, azt meg nem sokan használják szerintem. Abba semmi nem fér bele...

A Pana összes HDD-s felvevőinél az 1 órás XP mód PCM kísérőhanggal van. Továbbá az összes olyan asztali felvevő mely PCM rögzítéssel rendelkezik az 1 órás XP módban PCM-ben rögzít.

Szerk:

A kockapontos szerkesztésnél eleve XP módban rögzít az ember a HDD-re. A HDD-re meg annyit vehetsz fel amekkora a kapacitás
Éppen ezért csak a HDD-s típusok rendelkeznek PCM rögzítési lehetőséggel

A szerkesztéskor amikor az anyag a HDD-ről DVD-re megy akkor azért PCM-ből jobb minőségben lehet Dolby Digital-t készíteni.

Részlet a Pioneer 520-as kézikönyvéből:

High quality 16-bit Linear PCM audio

When recording using one of the high quality record
settings (FINE or MN32), the audio is recorded in
uncompressed 16-bit Linear PCM format. This delivers
great sounding audio to accompany the high picture
quality.

Copy between HDD and DVD
............
You can also choose to copy material at a different
recording quality from the original. For example, you
might want to copy a FINE mode (highest quality)
recording on the HDD to SP (standard play) quality on a
DVD so that you can fit other recordings on the same
disc


Ezért lényeges a PCM kísérőhang rögzítésének lehetősége.


hétf. ápr. 04, 2005 9:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Az XP üzemmódban egy óra vehető fel, azt meg nem sokan használják szerintem. Abba semmi nem fér bele...


hétf. ápr. 04, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Alex_ írta:
2005-ös panasonic:

http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=10362
Panasonic DMR-ES10 75 e HUF

-r/-rw/ram/+r
nagyon korrekt

kiváncsiank várjuk az EH-50-est amibe vinyó is lesz.

Utánanéztem ezeknek az új Panasonic típusoknak és nem vagyok elragadtatva ezektől az új szériáktól. Ugyan az új HDD-s EH-50 már ír -RW valamint +R lemezt de kihagyták belőle a PCM audio rögzítési lehetőséget azaz csak és kizárólag Dolby Digital 2.0 rögzítési lehetőség van. A Panasonic jelenlegi HDD-s felvevői mind rendelkeznek XP módban PCM rögzítési lehetőséggel.

Szóval az EH-50 készülékkel ugyan lehet -RW és +R DVD-re rögzíteni viszont a kiváló minőségű tömörítetlen PCM rögzítési lehetőséget kihagyták.
Ennyit az új fejlesztésről


hétf. ápr. 04, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
2005-ös panasonic:

http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=10362
Panasonic DMR-ES10 75 e HUF

-r/-rw/ram/+r
nagyon korrekt

kiváncsiank várjuk az EH-50-est amibe vinyó is lesz.


hétf. ápr. 04, 2005 7:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Cora akció:
grundig gdr6460vcr (+r/+RW író+hifi video)
sony rdrgx210 (+/- R/RW)
mindegyik 90ezres (89.900Ft) áron.


ma utánnanéztem ezeknek, hááát, ezeknél az az akció, hogy kapható, és olyan áron, mint bárhol máshol. a grundigot meg nem nagyon tudom elhelyezni, főleg német honba áradoznak róla, néhány topicba meg szidják...


hétf. ápr. 04, 2005 7:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Cora akció:
grundig gdr6460vcr (+r/+RW író+hifi video)
sony rdrgx210 (+/- R/RW)
mindegyik 90ezres (89.900Ft) áron.


vas. ápr. 03, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Új Pioneer írók a láthatáron.
- -R DL támogatás (akár 24 óra felvétel egy lemezen)
- új MPEG kódoló
- 200, ill. 250 gigás vinyó
- A Sony-nál már alkalmazott extra magas minőségű felvétel HDD-re.
- USB csatlakozó
- DVD-RAM, DVD-+R, RW támogatás (sajnos írásra még mindig csak -R, -RW)


pén. ápr. 01, 2005 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Ma láttam a fehérvári Euronicsben egy Yukai DVD-írót 39990 forintért. Szegénykém nagyon gagyin néz ki...

hmm milyen tipusú volt? mert a Yukai márkanéven pl pont a mustek kapható német honban.
így nézett ki?
http://www.dvd-rw.de/images/YukaiDVDR100A.jpg
speciel mustek 580as is detto igy néz ki :)
http://www.ramiris.hu/images/termek/11373.jpg
meg a mutsek r100b is, de arról speciel hirtelen nem találok képet. :)

Az R100-as! De élőben nagyon kiábrándító. Bár 20 ezerrel olcsóbb a Panánál, semmiképpen nem merném megvenni.


pén. ápr. 01, 2005 14:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Pepi írta:
De szerintem ezeket a Mustek, Yukai és egyéb nevû szörnyeket célszerû messze elkerülni. Nem hinném, hogy ma megérné ilyet venni akkor amikor a márkás készülékek ára folyamatosan csökken.

biztos meg van ezekenk a "low cost" kategóriáknak is a vevőrétegük, bár teljes mértékben egyet értünk azzal, hogy ha lehet panasonicot venni 60 alatt akkor nem érdemes mustek r100lb-t venni 53 ért. ha mondjuk 60/15 lenne az arány biztos van akinek még ajánlanám is.

sajnos közeli szerelő ismerősömmel szoktunk beszélgetni, hogy viszont egyre jellemzőbben az ismert márkák között is egyre több az olyna minőség, mint az ismeretlenek között, s ki lehet fogni, türhető olcsó példányt is néha.

én az LSI DoMiNo 6803-as csipkészletű jövendő felvevőre gyüjtök inkább. ha a philips hozza ki akkor egy kicsit többet, mint ha az encross kreisen, pedig a belseje ugyanaz lesz :)


pén. ápr. 01, 2005 11:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Pepi írta:
Szerintem aki egy kicsit is jót akar magának az messze elkerüli az ilyen kategóriát. Panasonic, Pioneer, Philips, Sony ezeket érdemes venni.

és az LG? nekem nagyon piszkálja a csőröm de szinte semmi hazsnálható hazsnálati infót nem lelni róluk

LG-t még én sem láttam működés közben. Annyit tudok róla, hogy az elfogadható kategóriába esik.

Egyébként ez a Yukai kontra Mustek olyan mint kb. 18 éve volt a Goldstar VHS videó. Ez is többféle gyártó által kiadott mindenféle fantázia névvel ellátott videó volt ami valójában az eredeti Goldstar VHS mechanikáját és elektronikáját tartalmazta.

De szerintem ezeket a Mustek, Yukai és egyéb nevű szörnyeket célszerű messze elkerülni. Nem hinném, hogy ma megérné ilyet venni akkor amikor a márkás készülékek ára folyamatosan csökken.


pén. ápr. 01, 2005 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Pepi írta:
Szerintem aki egy kicsit is jót akar magának az messze elkerüli az ilyen kategóriát. Panasonic, Pioneer, Philips, Sony ezeket érdemes venni.

és az LG? nekem nagyon piszkálja a csőröm de szinte semmi hazsnálható hazsnálati infót nem lelni róluk


pén. ápr. 01, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Ma láttam a fehérvári Euronicsben egy Yukai DVD-írót 39990 forintért. Szegénykém nagyon gagyin néz ki...

hmm milyen tipusú volt? mert a Yukai márkanéven pl pont a mustek kapható német honban.
így nézett ki?
http://www.dvd-rw.de/images/YukaiDVDR100A.jpg
speciel mustek 580as is detto igy néz ki :)
http://www.ramiris.hu/images/termek/11373.jpg
meg a mutsek r100b is, de arról speciel hirtelen nem találok képet. :)


pén. ápr. 01, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Szerintem aki egy kicsit is jót akar magának az messze elkerüli az ilyen kategóriát. Panasonic, Pioneer, Philips, Sony ezeket érdemes venni.


pén. ápr. 01, 2005 10:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Ma láttam a fehérvári Euronicsben egy Yukai DVD-írót 39990 forintért. Szegénykém nagyon gagyin néz ki...


pén. ápr. 01, 2005 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
nemrég volt szó MUSTEK felvevőkről.
egy Mustek R100Lb tipusút bemutattak az áprilisi CHIP magazin 50. oldalán. ára országszerte ugyanazon rendszerben más más cégnévvel 53 e HUF, s ami érdekes, minden ilyen "valami.hu/termek.php?csoport=Asztali+DVD" oldalon található egy mustek R580 asztali dvd író (+,+RW, 80GB HDD) 97e és 103 e HUF között.
a a valami a termek.php előtt az lehet:
stalecomp.hu;aruhaz.kvantum.hu;webshop.chipland.hu;webshop.bitbolt.hu;bolt.beltcomputer.hu etc... ha minden igaz a ramirist találtam a rendszer atyjának akik ezt használják....
a furcsa, hogy a leírása (http://www.mustek.de/eng_/pdf/dvdr580.pdf) bár megemlíti a 80 gigás vinyót, de a felvételhez csak a +r, +rw-s lemezeket említi.


pén. ápr. 01, 2005 6:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
Azt, hogy mi értelme van nem tudom. De az összes HDD-s Panasonic készüléknél még a kezelési leírásban is kiemelik azt, hogy jogvédelem miatt bizonyos másolási funkciók nem vagy csak korlátozottan használhatók. De a Panasonic felvevőknél nem ez legnagyobb probléma hanem az, hogy DVD-RAM lemezre csak és kizárólag DVD-VR formátumban hajlandó rögzíteni. A DVD-VR pedig nem kompatibilis a DVD-VIDEO formátummal. Pontosabban a VR az a Video Recording formátumnak a röviditése ami azt jelenti, hogy a felvevők által rögzített anyag DVD-RAM lemezen utólag szerkeszthető azaz jelenetek kivághatók, beilleszthetők mivel az elérés egy úgynevezett play lista alapján történik. A DVD-VR formátumot csak olyan asztali készülékkel lehet lejátszani amik ismerik ezt. A Panasonic felvevők normál DVD-VIDEO formátumot csak DVD-R lemezre tudnak készíteni.

A DVD-RAM lemezt amúgy is csak pár Pana lejátszó tudja kezelni, gondolom ezért van így. Nem?

Pepi írta:
Mármint VBR rögzítést? Ha a VBR tömörítésre gondoltál akkor nem hinném, hogy csak a Pioneer képes erre. Viszont azt azért illik megemlíteni, hogy valósidejű MPEG2 tömörítés terén a Pioneer mérnökei kiváló munkát végeztek azaz a Pioneer készülékeiben a változó bitrátán alapuló tömörítés igen magas fokon van.

Igen, erre gondoltam :).

Kiváncsi leszek a gyártók 2005-ös modelljeire. Az biztos, hogy HDMI kimenet már lesz a Sony és Philips egyes modelljeiben is. (Eddig csak a Pioneer csúcs modelljében volt.)
A Philips ezen felül még földi digitális vevőegységet is épít modelljeibe. Bár sajnos nálunk még ez 2-3 évig nem sok vizet zavar.

Köszi az infókat, szeretnék minél többet tudni az írókról, csak sajnos kevés a lelőhely.


szomb. márc. 26, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:
Továbbá a HDD-re rögzített anyagot DVD-R lemezre csak átmozgatni lehet azaz másoláskor törli a HDD-ről. Másolást csak DVD-RAM-ra hajlandó végezni azaz ha DVD-RAM van betéve akkor a másolás után nem törli az anyagot a HDD-ről.

Kész, erről nem hallottam. De ennek mi értelme van?
JVC és Philips írók hogy viselkednek ilyen esetben?

Pepi írta:
A CBR a konstans bitráta rövidítése...

Oké. Csak Pioneer felvevők tudják ezt?


Pepi írta:
A HDD mérete nincs összefüggésben a felvételi fokozatok számával.
A Pioneer HDD-s felvevői jelenleg 80GB, 160GB, 250GB kapacitást tartalmaznak. Ez azt jelenti, hogy a 80GB (DVR-520) HDD-re SP módban 34 óra fér fel, 160GB (DVR-720) esetén 68 óra.

Tudom, úgy értettem hogy a 400 giga nekem többet jelent, mint a 32 fokozatban állítható hosszúság.

Pepi írta:
A DV kimenet meg azért hasznos mert lehetőséget ad PC-vel való összekötésre azaz a HDD-n vagy DVD-n lévő MPEG2 DV AVI formátumban PC-re átrakható majd...

Ez jól hangzik. :)

Azt, hogy mi értelme van nem tudom. De az összes HDD-s Panasonic készüléknél még a kezelési leírásban is kiemelik azt, hogy jogvédelem miatt bizonyos másolási funkciók nem vagy csak korlátozottan használhatók. De a Panasonic felvevőknél nem ez legnagyobb probléma hanem az, hogy DVD-RAM lemezre csak és kizárólag DVD-VR formátumban hajlandó rögzíteni. A DVD-VR pedig nem kompatibilis a DVD-VIDEO formátummal. Pontosabban a VR az a Video Recording formátumnak a röviditése ami azt jelenti, hogy a felvevők által rögzített anyag DVD-RAM lemezen utólag szerkeszthető azaz jelenetek kivághatók, beilleszthetők mivel az elérés egy úgynevezett play lista alapján történik. A DVD-VR formátumot csak olyan asztali készülékkel lehet lejátszani amik ismerik ezt. A Panasonic felvevők normál DVD-VIDEO formátumot csak DVD-R lemezre tudnak készíteni.
Azt, hogy a JVC és a Philips HDD-s készülékei tartalmaznak e valamilyen másolási korlátozást azt nem tudom mivel csak a Panasonic-ot tanulmányoztam.

"Oké. Csak Pioneer felvevők tudják ezt? "

Mármint VBR rögzítést? Ha a VBR tömörítésre gondoltál akkor nem hinném, hogy csak a Pioneer képes erre. Viszont azt azért illik megemlíteni, hogy valósidejű MPEG2 tömörítés terén a Pioneer mérnökei kiváló munkát végeztek azaz a Pioneer készülékeiben a változó bitrátán alapuló tömörítés igen magas fokon van.

DV kimenet tekintetében meg szerintem nincs párja mert tudomásom szerint jelenleg egyik gyártó készüléke sem tartalmaz DV Out felületet. :)


szomb. márc. 26, 2005 18:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
Továbbá a HDD-re rögzített anyagot DVD-R lemezre csak átmozgatni lehet azaz másoláskor törli a HDD-ről. Másolást csak DVD-RAM-ra hajlandó végezni azaz ha DVD-RAM van betéve akkor a másolás után nem törli az anyagot a HDD-ről.

Kész, erről nem hallottam. De ennek mi értelme van?
JVC és Philips írók hogy viselkednek ilyen esetben?

Pepi írta:
A CBR a konstans bitráta rövidítése...

Oké. Csak Pioneer felvevők tudják ezt?


Pepi írta:
A HDD mérete nincs összefüggésben a felvételi fokozatok számával.
A Pioneer HDD-s felvevői jelenleg 80GB, 160GB, 250GB kapacitást tartalmaznak. Ez azt jelenti, hogy a 80GB (DVR-520) HDD-re SP módban 34 óra fér fel, 160GB (DVR-720) esetén 68 óra.

Tudom, úgy értettem hogy a 400 giga nekem többet jelent, mint a 32 fokozatban állítható hosszúság.

Pepi írta:
A DV kimenet meg azért hasznos mert lehetőséget ad PC-vel való összekötésre azaz a HDD-n vagy DVD-n lévő MPEG2 DV AVI formátumban PC-re átrakható majd...

Ez jól hangzik. :)


szomb. márc. 26, 2005 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
S ezt honnan tudod, hogy a Pioneer jobb képminőséggel ír, mint a Pana? Mi az a CBR?
A 32 felvételi fokozat már túlzás szerintem, de még mindig jobb, mintha kevés lenne.
A 400 gigás vinyót jobban ki tudnám használni, mint a 32 fokozatot és a DV kimenetet. Ezt a kimenetet mivel kötöd össze egyébként kamerán kívül?

Onnan tudom, hogy amikor vásárlás előtt álltam kiveséztem a Panasonic valamint a Pioneer felvevőt azaz gyakorlatban is megnéztem, hogy mire képesek. Éppen amiatt esett a választás a Pioneer DVR-520 felvevőre mert a tuner és az MPEG2 rögzítés magasan verte a Pana felvevőket. Arról nem is beszélve, hogy a Panasonic felvevőivel nem lehet bizonyos másolásokat elvégezni pontosabban jogvédelemre hivatkozva nem lehet DVD-R lemezről normál másolatot készíteni (disc copy) függetlenül attól, hogy a DVD ugyanazzal a készülékkel lett készítve azaz nem másolásvédett. Továbbá a HDD-re rögzített anyagot DVD-R lemezre csak átmozgatni lehet azaz másoláskor törli a HDD-ről. Másolást csak DVD-RAM-ra hajlandó végezni azaz ha DVD-RAM van betéve akkor a másolás után nem törli az anyagot a HDD-ről.
A Pioneer felvevőivel lehet normál lemez másolást (disc copy) végezni ami azt jelenti, hogy ha a DVD nem másolásvédett akkor image (ISO) file-ba a HDD-re másolja (rippeli) a teljes lemezt amiből aztán akármennyi másolat készíthető (amíg le nem törli az ember az image file-t a HDD-ről). Továbbá a HDD-n lévő anyagból normál másolat készíthető akár DVD-R akár DVD-RW lemezre azaz másoláskor nem törli az anyagot a HDD-ről.

"Mi az a CBR?"

A CBR a konstans bitráta rövidítése. A VBR a változó bitráta rövidítése. A kettő közti különbség az, hogy a CBR mindig csak a beállított bitrátát használja azaz a képtartalomtól függetlenül csak az előre beállított fix bitrátával tömörít. A VBR esetén van maximum, minimum és átlag érték. A maximum 9800kbps a minimum 0kbps és az átlag az amit a felvevőben kiválaszt az ember azaz a rendelkezésre álló 32 felvételi fokozat valamelyike. A VBR lényege, hogy a tömörítés mindig az adott képtartalomtól függ azaz ha nagyon összetett a kép akkor kisebb lesz a tömörítési arány azaz nagyobb lesz a bitráta ha viszont az aktuális képkocka egyszerű akkor nagyobb mértékű lesz a tömörítés. Pontosabban a maximum és a minimum érték között az átlag figyelembevételével kalkulálja ki a legoptimálisabb tömörítést. Persze a VBR tömörítésnél mindig az átlagnak megadott bitráta a mérvadó azaz a processzor igyekszik mindig az átlagnak megadott értéket tartani de eközben vizsgálja a képtartalmat is és ha szükséges akkor emeli vagy csökkenti a bitrátát. A VBR pont azért ad jobb minőséget mert a tömörítés mindig az aktuális képkockához igazodik. A CBR hátránya, hogy nem vesz tudomást a képtartalomról azaz ha az aktuális képtartalom nagyobb bitrátát követelne meg akkor is csak azt adja ami be van állítva.
A Pioneer felvevői azért jobbak a többi felvevőnél mert a készülékben lévő processzor valós időben egészen jól tudja kiszámítani az aktuális képtartalomhoz szükséges tömörítési arányt. Ez teszi lehetővé a kiváló képminőséget, ill. alacsony felvételi fokozatnál is elfogadható végeredményt produkál.

"A 32 felvételi fokozat már túlzás szerintem, de még mindig jobb, mintha kevés lenne."

A készülék által adott 32 felvételi fokozat azért ad több rugalmasságot mert lehetőséget ad arra, hogy a felvétel hosszához képest állítsuk be az átlag bitrátát azaz ha pld. a DVD-re menő anyag hossza 87 perc akkor felvételi fokozatnak ha a 26-ost adjuk meg akkor sokkal jobb minőséget ad mint ha maradnánk a normál SP módnál. Én speciel felvételi fokozatot mindig a rögzítendő műsor hosszához igazítom.
A 32 felvételi fokozat továbbá azért előnyös mert a készülék rendelkezik kockapontos vágási lehetőséggel is viszont ahhoz, hogy ez valóban kockapontos legyen a HDD-n megszerkesztett anyagot újratömörítéssel teszi DVD-re. Ez azt jelenti, hogy ha szerkeszteni akar az ember akkor a felvétel HDD-re mehet FINE módban (a bitráta 9.8Mbps) majd vágás után a DVD-re írásnál az újratömörítéshez a felvételi fokozatot már a kiírandó anyag hosszához lehet igazítani. Ez pedig mindenképpen rugalmasabb és jobb minőséget ad mint ha csak az alap 4 felvételi üzemmód lenne.

"A 400 gigás vinyót jobban ki tudnám használni, mint a 32 fokozatot és a DV kimenetet. Ezt a kimenetet mivel kötöd össze egyébként kamerán kívül?"

A HDD mérete nincs összefüggésben a felvételi fokozatok számával.
A Pioneer HDD-s felvevői jelenleg 80GB, 160GB, 250GB kapacitást tartalmaznak. Ez azt jelenti, hogy a 80GB (DVR-520) HDD-re SP módban 34 óra fér fel, 160GB (DVR-720) esetén 68 óra.

A DV kimenet meg azért hasznos mert lehetőséget ad PC-vel való összekötésre azaz a HDD-n vagy DVD-n lévő MPEG2 DV AVI formátumban PC-re átrakható majd ott bármilyen NLE programmal (pld. Adobe Premiere, Canopus Edius, stb.) szerkeszthető, feliratozható, effektezhető, stb. majd ha kész akkor ugyanezen a DV felületen vissza is rakható azaz kiváló minőségű valós idejű MPEG capture eszközként használható a felvevő. PC-n az XP tökéletesen felismeri azaz nem kell hozzá külön driver.


pén. márc. 25, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
S ezt honnan tudod, hogy a Pioneer jobb képminõséggel ír, mint a Pana? Mi az a CBR?
A 32 felvételi fokozat már túlzás szerintem, de még mindig jobb, mintha kevés lenne.
A 400 gigás vinyót jobban ki tudnám használni, mint a 32 fokozatot és a DV kimenetet. Ezt a kimenetet mivel kötöd össze egyébként kamerán kívül?

bocs, nem nekem, meg izé
CBR az a Konstans bitráta, uzgye ez stimt, a noname felvevők többsége ilyet használ, a változó bitrátához gyors proci kell követni a képen zajló mozgások egymáshoz viszonyított változását valós időben, ez van akinek jobban sikerül, van akinek nem, de ez szvsz csak hirtelen változó jeleneteknél lehet szembetünő.
vagy megjelenítőt kellen cserélnem?


pén. márc. 25, 2005 7:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
Én mint DVD felvevő értettem azaz a Pioneer DVR-520/720 sokkal jobb képminőségben rögzít mint a DIGA 500-as. A legnagyobb különbség, hogy a Pioneer valódi VBR kódolást használ ami igen jól követi a képtartalmat függetlenül attól, hogy mindez valósidőben megy. A Panasonic is VBR rögzítést használ de ez inkább hasonlít a CBR-re mint a VBR-re azaz nem képes korrektül kezelni a bitrátát a képtartalom változásának függvényében. Továbbá a Pioneer 32 felvételi fokozata roppantul rugalmassá teszi a készüléket. A beépített TV tuner is jobb azaz szebb a kép. Ami megegyezik az a beépített TBC, zajszűrő és egyéb képjavító áramkör.

Szerk:

És még a DIGA 500-as sem rendelkezik DV kimenettel azaz a készülék nem képes MPEG2-DV konverzióra. Az 520/720 nem csak bemenettel hanem kimenettel is rendelkezik melyen kiváló minőségű DV érhető el akár a HDD-n akár DVD-n lévő MPEG2-ből.

A Panasonic DIGA500 ill. valamennyi Pana típus csak 4 felvételi fokozattal rendelkezik (XP, SP, LP, EP). A Pioneer ezeket és még 28 azaz összesen 32 fokozatot tud. :)

S ezt honnan tudod, hogy a Pioneer jobb képminőséggel ír, mint a Pana? Mi az a CBR?
A 32 felvételi fokozat már túlzás szerintem, de még mindig jobb, mintha kevés lenne.
A 400 gigás vinyót jobban ki tudnám használni, mint a 32 fokozatot és a DV kimenetet. Ezt a kimenetet mivel kötöd össze egyébként kamerán kívül?


csüt. márc. 24, 2005 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Metro:

JVC DMR10-es felvevő 79987 Ft.
Daewoo DVD-író + VHS 64987 Ft. Ez nagyon olcsó, de ki meri megvenni... :shock:


csüt. márc. 24, 2005 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Pepi írta:
az eleve kisfelbontású (pl vhs 240 sora ) nem lesz annyival jobb minõségû mint amennyivel nagyobb a méret ha 720 sorral vannak rögzítve"

Ez így ebben a formában nem helytálló.
...


igazad van, teljesen érthető és logikus is miért. valószinű az otthoni rendszerkomponensek (tv-m) az oka hogy nálam a 352 soros felbontású de 3000k-s bitrátájú film már elegendő a szememnek, amire sajnos nem nagyon van példa csak kézi kódolással, ergo nálam a bitráta helybenhagyásával és a képméret csökkenésével érhető el a legtöbb hely. már ha ez számít amúgy istenigazából ha belegondolok, hogy most 2 gigát, vagy 2.4 -et foglal el egy film.


szer. márc. 23, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Alex_ írta:
tényleg nem kötekedés, csak kérdés:
a 32 fokozat közül mennyit szoktál használni? (mert én speciel kettőt a 7 közül egy nagyon jót, meg egy még jót, max egy kisebb képméretű hiányzik,)
s ezek "csak" a bitrátát állítják, avagy a képméretet is?

az eleve kisfelbontású (pl vhs 240 sora ) nem lesz annyival jobb minőségű mint amennyivel nagyobb a méret ha 720 sorral vannak rögzítve

urólagos szerk: szoktam volt használni amíg jó volt (philips dvdr615) :(

Szinte mind a 32 fokozatot használom mivel a felvételi minőséget mindig rögzítendő műsor hosszához állítom. :) Pontosabban LP alatt még csak kipróbáltam mert nem igazán vagyok híve 4 óránál több anyag kiírásának a 4.7-es DVD-re. :)

"s ezek "csak" a bitrátát állítják, avagy a képméretet is?"

FINE(XP)-LP között csak a bitráta kerül állításra. LP és az alatt már a képméretet is állítja.

"az eleve kisfelbontású (pl vhs 240 sora ) nem lesz annyival jobb minőségű mint amennyivel nagyobb a méret ha 720 sorral vannak rögzítve"

Ez így ebben a formában nem helytálló.
A VHS ugyan 240 soros azaz digitálisan leképezve megfelel a 352x576 felbontásnak de mivel analóg megjelenítési rendszerről van szó ezért a TV készüléken normál 625 sorfelbontással jelenik meg mivel a mintavételezési frekvencia marad 14.75MHz. Éppen ezért a VHS digitalizálása is full screen-ben ideális, azaz Square pixelarány esetén 768x576, Non Square azaz CCIR 601 (D1) esetén 720x576 felbontásban ideális a VHS digitalizálása.

Az asztali felvevők viszonylag kis bitráta beállításánál azért csökkentik a kép méretét mert így elejét lehet venni az alacsony bitráta miatti nagymennyiségű digitális zaj (kockásodás, hártyásodás) megjelenésének.
pld. A Pioneer felvevő LP üzemmód után már közel 2Mbps vagy kevesebb átlag bitrátát használ. Ilyen alacsony bitráta mellett lehetetlenség lenne élvezhető képet adni 720x576 felbontásban. Ez az oka a képméret csökkentésnek ha 2Mbit vagy annál kisebb a bitráta akkor a horizontális felbontást csökkenteni kell ahhoz, hogy élvezhető maradjon a kép.


A Pioneer DVR-520/720 32 felvételi fokozata:

VR mode Video mode / HDD

Level Rec. time Level Rec. time
MN 1 360 mins. EP MN 1 360 mins.
MN 2 345 mins. MN 2 345 mins.
MN 3 330 mins. MN 3 330 mins.
MN 4 315 mins. MN 4 315 mins.
MN 5 300 mins. MN 5 300 mins.
MN 6 285 mins. MN 6 285 mins.
MN 7 270 mins. MN 7 270 mins.
MN 8 255 mins. MN 8 255 mins.
MN 9 240 mins. LP MN 9 240 mins.
MN 10 230 mins. MN 10 230 mins.
MN 11 220 mins. MN 11 220 mins.
MN 12 210 mins. MN 12 210 mins.
MN 13 200 mins. MN 13 200 mins.
MN 14 190 mins. MN 14 190 mins.
MN 15 180 mins. MN 15 180 mins.
MN 16 170 mins. MN 16 170 mins.
MN 17 160 mins. MN 17 160 mins.
MN 18 150 mins. MN 18 150 mins.
MN 19 140 mins. MN 19 140 mins.
MN 20 130 mins. MN 20 130 mins.
MN 21 120 mins. SP MN 21 120 mins.
MN 22 110 mins. MN 22 110 mins.
MN 23 105 mins. MN 23 105 mins.
MN 24 100 mins. MN 24 100 mins.
MN 25 95 mins. MN 25 95 mins.
MN 26 90 mins. MN 26 90 mins.
MN 27 85 mins. MN 27 85 mins.
MN 28 80 mins. MN 28 80 mins.
MN 29 75 mins. MN 29 75 mins.
MN 30 70 mins. MN 30 70 mins.
MN 31 65 mins. MN 31 65 mins.
MN 32 61 mins. FINE MN 32 61 mins.


szer. márc. 23, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Finoman szólva sem mélyedtem el az asztali dvd írók ügyében, a Philips DVDR75-ömet használgatom, maximum a 2órás tömörítéssel. Mert ez még jó. De örömmel olvasom nem csak a HDD-k növekedését, hanem a VBR megjelenését is. A Philipsem csak fix választható bitrátákkal üzemel.

De ami a lényeg, hogy ezek is a dvd lejátszók sorsára fognak jutni. Leesik az áruk. Még 1-2 év, és sima dvd lejátszót nem is árulnak majd. Jönnek majd a kétrétegű (dual layer) asztali írók. Aztán jön a blueray.


szer. márc. 23, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Alex_ írta:
s ezek "csak" a bitrátát állítják, avagy a képméretet
(

közben megtaláltam a négy alapállapot között folyamatosan állítható a bitráta
s találtam összehasonlító tesztet is, pana/pio/toshiba/philips/sony, de a teszt végeredmnényénél a pana dmr-e95 H azért lett győztes a pio dvr 520 előttt mert van kártyaolvasója. (a tesztet Südi Gábor követte el a sound&vison 2004 dec. számában)


szer. márc. 23, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Pepi írta:
A Panasonic DIGA500 ill. valamennyi Pana típus csak 4 felvételi fokozattal rendelkezik (XP, SP, LP, EP). A Pioneer ezeket és még 28 azaz összesen 32 fokozatot tud. :)

tényleg nem kötekedés, csak kérdés:
a 32 fokozat közül mennyit szoktál használni? (mert én speciel kettőt a 7 közül egy nagyon jót, meg egy még jót, max egy kisebb képméretű hiányzik,)
s ezek "csak" a bitrátát állítják, avagy a képméretet is?

az eleve kisfelbontású (pl vhs 240 sora ) nem lesz annyival jobb minőségű mint amennyivel nagyobb a méret ha 720 sorral vannak rögzítve

urólagos szerk: szoktam volt használni amíg jó volt (philips dvdr615) :(


szer. márc. 23, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:
Azért a Panasonic-ra nem vennék mérget :) . Jelenleg a Pioneer DVR 520/720 magasan lekörözi még a DIGA 500-as modellt is. :) Eredetileg én is Panasonic-ot vettem volna viszont amikor megláttam, hogy mire képes a Pioneer DVR-520 akkor azonnal elfelejtettem a Panasonic-ot :) (a 720 ugyanaz mint az 520 csak a HDD nagyságában van különbség 520=80GB, 720=160GB)

Khmm, azért az 500-as modell nem ez a kategória. 5.1-es DVD-Audio lejátszós, aranyozott csatlakozók, roppant igényes és masszív felépítésű ház, 400 gigás vinyó, memórikártyák fogadása, számítógépes kapcsolat - Ethernet port stb.

Én mint DVD felvevő értettem azaz a Pioneer DVR-520/720 sokkal jobb képminőségben rögzít mint a DIGA 500-as. A legnagyobb különbség, hogy a Pioneer valódi VBR kódolást használ ami igen jól követi a képtartalmat függetlenül attól, hogy mindez valósidőben megy. A Panasonic is VBR rögzítést használ de ez inkább hasonlít a CBR-re mint a VBR-re azaz nem képes korrektül kezelni a bitrátát a képtartalom változásának függvényében. Továbbá a Pioneer 32 felvételi fokozata roppantul rugalmassá teszi a készüléket. A beépített TV tuner is jobb azaz szebb a kép. Ami megegyezik az a beépített TBC, zajszűrő és egyéb képjavító áramkör.

Szerk:

És még a DIGA 500-as sem rendelkezik DV kimenettel azaz a készülék nem képes MPEG2-DV konverzióra. Az 520/720 nem csak bemenettel hanem kimenettel is rendelkezik melyen kiváló minőségű DV érhető el akár a HDD-n akár DVD-n lévő MPEG2-ből.

A Panasonic DIGA500 ill. valamennyi Pana típus csak 4 felvételi fokozattal rendelkezik (XP, SP, LP, EP). A Pioneer ezeket és még 28 azaz összesen 32 fokozatot tud. :)


szer. márc. 23, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Pepi írta:
....

Az új Panák azért jobbak lesznek. Egyébként kiváncsi leszek a Pioneer 2005-ös modelljeire. Továbbra is csak ezt a két formátumot fogják támogatni?

az új pana amit bejelentettek pl a dmr es10 az támogatja a dvd+r es lemezeket is. (+rw-t még nem)http://www.panasonic.hu/hirek/2005/11.html

a pionneerbe meg még én se láttam ami megenné a +-ost, de valahol olvastam (remélem nem tudat alatt) hogy majd lesz ? ..... nem vagyok biztos benne, talán az indexen egy új csipről ami támogatná az MPEG4 rögzítést is, s hogy a pioneer és az Lg érdeklődik.... nemtom :(
szét kellene szedni egy LG DV68223-es kütyüt s megnézni mi van benne :)

Az a fura, hogy a menü nekem nem tűnt Philipsesnek, ezért lehet abba van LG belső? :?
Végülis létezik egy olyan -igaz monitor-tv részleg- cég, ami közös: LG.Philips Display.


szer. márc. 23, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
Azért a Panasonic-ra nem vennék mérget :) . Jelenleg a Pioneer DVR 520/720 magasan lekörözi még a DIGA 500-as modellt is. :) Eredetileg én is Panasonic-ot vettem volna viszont amikor megláttam, hogy mire képes a Pioneer DVR-520 akkor azonnal elfelejtettem a Panasonic-ot :) (a 720 ugyanaz mint az 520 csak a HDD nagyságában van különbség 520=80GB, 720=160GB)

Khmm, azért az 500-as modell nem ez a kategória. 5.1-es DVD-Audio lejátszós, aranyozott csatlakozók, roppant igényes és masszív felépítésű ház, 400 gigás vinyó, memórikártyák fogadása, számítógépes kapcsolat - Ethernet port stb.


szer. márc. 23, 2005 13:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:
....

Az új Panák azért jobbak lesznek. Egyébként kiváncsi leszek a Pioneer 2005-ös modelljeire. Továbbra is csak ezt a két formátumot fogják támogatni?

az új pana amit bejelentettek pl a dmr es10 az támogatja a dvd+r es lemezeket is. (+rw-t még nem)http://www.panasonic.hu/hirek/2005/11.html

a pionneerbe meg még én se láttam ami megenné a +-ost, de valahol olvastam (remélem nem tudat alatt) hogy majd lesz ? ..... nem vagyok biztos benne, talán az indexen egy új csipről ami támogatná az MPEG4 rögzítést is, s hogy a pioneer és az Lg érdeklődik.... nemtom :(
szét kellene szedni egy LG DV68223-es kütyüt s megnézni mi van benne :)


szer. márc. 23, 2005 13:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Odo írta:
Pepi írta:
....

Az új Panák azért jobbak lesznek. Egyébként kiváncsi leszek a Pioneer 2005-ös modelljeire. Továbbra is csak ezt a két formátumot fogják támogatni?

Azért a Panasonic-ra nem vennék mérget :) . Jelenleg a Pioneer DVR 520/720 magasan lekörözi még a DIGA 500-as modellt is. :) Eredetileg én is Panasonic-ot vettem volna viszont amikor megláttam, hogy mire képes a Pioneer DVR-520 akkor azonnal elfelejtettem a Panasonic-ot :) (a 720 ugyanaz mint az 520 csak a HDD nagyságában van különbség 520=80GB, 720=160GB)


szer. márc. 23, 2005 12:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pepi írta:
....

Az új Panák azért jobbak lesznek. Egyébként kiváncsi leszek a Pioneer 2005-ös modelljeire. Továbbra is csak ezt a két formátumot fogják támogatni?


szer. márc. 23, 2005 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Én biztos nem esek Neked. :)
Philips író most EW-be van akciós 68990 Ft, DVDR610.
A Sony nem újdonságként támogatja a +RW-t, már első írója is tudta.

Hm, ez a Samsung most 99 ezer Ft több helyen. Nem lehet rossz vétel.

kösz :)

a sonyban igazad van bocsi, a pioneeren gondolkoztam még, mert valahol olvastam hogy ők meg az LG használja majd az új feljezsétsű csippet ami médiafüggetlenné teszi őket... s valami magyar oldalon, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, csak valahogy a tudatomat erősíti, hogy az LG tényleg kijött(vagy bejelentette) a +/-os asztali készülékeivel(it).

A Pioneer íróival kapcsolatban ki kell, hogy ábrándítsalak. Egyáltalán nem támogatja a + lemezeket azaz írásra egyáltalán nem, olvasásra pedig hivatalosan nem de lehetnek olyan lemezek melyeket elfogad de ez csak szerencse kérdése. Nekem Pioneer DVR-520 asztali felvevőm van. Ha viszont nem feltétlenül ragaszkodsz a + lemezekhez akkor mindenképpen Pioneer felvevőt javaslok mert jelenleg ez az egyik legjobb képminőséget biztosító és a legtöbb szolgáltatást nyújtó készülék (32 felvételi fokozat, DV in/out azaz valósidejű és kiváló minőségű MPEG2-DV konverzióra is képes a készülék ami azt jeleni, hogy a HDD-n valamint DVD lévő MPEG2 kiírható a DV felületen bármilyen 1394-es eszközre legyen az DV felvevő vagy PC, stb.) DVD-R és DVD-RW lemezeket támogat (DVD-RW lemezre egyaránt írható DVD-VIDEO valamint DVD-VR is) .


szer. márc. 23, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
kösz :)

a sonyban igazad van bocsi, a pioneeren gondolkoztam még, mert valahol olvastam hogy ők meg az LG használja majd az új feljezsétsű csippet ami médiafüggetlenné teszi őket... s valami magyar oldalon, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, csak valahogy a tudatomat erősíti, hogy az LG tényleg kijött(vagy bejelentette) a +/-os asztali készülékeivel(it).

Igen, az LG-nek is vannak már ilyen írói. A VHS-sel kombinált ilyen készüléket lehetett is kapni MM-ben.
Ennek a típusnak a menüje egyébként meglepő módon szinte teljesen megegyezik a Philips DVDR630VR modellel.


szer. márc. 23, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Én biztos nem esek Neked. :)
Philips író most EW-be van akciós 68990 Ft, DVDR610.
A Sony nem újdonságként támogatja a +RW-t, már elsõ írója is tudta.

Hm, ez a Samsung most 99 ezer Ft több helyen. Nem lehet rossz vétel.

kösz :)

a sonyban igazad van bocsi, a pioneeren gondolkoztam még, mert valahol olvastam hogy ők meg az LG használja majd az új feljezsétsű csippet ami médiafüggetlenné teszi őket... s valami magyar oldalon, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, csak valahogy a tudatomat erősíti, hogy az LG tényleg kijött(vagy bejelentette) a +/-os asztali készülékeivel(it).


szer. márc. 23, 2005 12:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Köszönöm!

A Nomaticás íróra: itthon Pana E55-ös író 59 ezer, 2 év garival. Szerintem jobb vétel lenne!

most mindenki nekem fog esni, de nekem a pana azért nem szimpatikus, mert nem tudom hozzá használni a philipshez már beszerzett és jól használható +RW-s lemezeimet. a ram jó, de akkor emiatt le kellc cserélni a lemezeimet, a számítógben a dvd romot, és az írót is, mert ó mily csoda, a cég HP-s dvd írója csak +-os lemezeket támogat :( (tudom hátrányos helyzet)
még az új pana széria is csak a sima +R es lemezt fogja támogatni, mintha a fogukat húznák amikor a másik csoport technikáját kell támogatni. a +RW-s technikát meg a Philips mögött állók (főleg noname, vagy nekünk az itt) támogatják teljes mellbedobással. meg újdonságnak a sony és az LG, úgy látszik nekik belefért a liszenszdíj még a rögzítőbe.
a dvdrecorderworld oldlaon sokat olvastam s sok jót az új LSI DoMiNo csipről, az USB támogatásáról, a képminőségről, s ezért sajnálom hogy ilyen támogatású termékeket nem lehet itthon beszerezni.

visszatérve tegnap otthon megkerestem mert mintha rémlett volna teszt samsung asztaliról, s igaz VR300E-s vhs- combót találtam, de nagyon kellemeseket írtak róla (Sztereo Sound&Vision 2005 jan-febr szám . egy mondat belőle: "A DVD-re készített felvétellel semmi kifogás nem volt!"


Én biztos nem esek Neked. :)
Philips író most EW-be van akciós 68990 Ft, DVDR610.
A Sony nem újdonságként támogatja a +RW-t, már első írója is tudta.

Hm, ez a Samsung most 99 ezer Ft több helyen. Nem lehet rossz vétel.


szer. márc. 23, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Köszönöm!

A Nomaticás íróra: itthon Pana E55-ös író 59 ezer, 2 év garival. Szerintem jobb vétel lenne!

most mindenki nekem fog esni, de nekem a pana azért nem szimpatikus, mert nem tudom hozzá használni a philipshez már beszerzett és jól használható +RW-s lemezeimet. a ram jó, de akkor emiatt le kellc cserélni a lemezeimet, a számítógben a dvd romot, és az írót is, mert ó mily csoda, a cég HP-s dvd írója csak +-os lemezeket támogat :( (tudom hátrányos helyzet)
még az új pana széria is csak a sima +R es lemezt fogja támogatni, mintha a fogukat húznák amikor a másik csoport technikáját kell támogatni. a +RW-s technikát meg a Philips mögött állók (főleg noname, vagy nekünk az itt) támogatják teljes mellbedobással. meg újdonságnak a sony és az LG, úgy látszik nekik belefért a liszenszdíj még a rögzítőbe.
a dvdrecorderworld oldlaon sokat olvastam s sok jót az új LSI DoMiNo csipről, az USB támogatásáról, a képminőségről, s ezért sajnálom hogy ilyen támogatású termékeket nem lehet itthon beszerezni.

visszatérve tegnap otthon megkerestem mert mintha rémlett volna teszt samsung asztaliról, s igaz VR300E-s vhs- combót találtam, de nagyon kellemeseket írtak róla (Sztereo Sound&Vision 2005 jan-febr szám . egy mondat belőle: "A DVD-re készített felvétellel semmi kifogás nem volt!"


szer. márc. 23, 2005 7:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Van valakinek tapasztalata a Samsung R100E íróval kapcsolatban? Az MM-ben most 70 ezer, s made in Korea. A Házimozi magazinban szidták a felvétel minőségét, bár a táblázatban mégis 4 pontot kapott.


itt van egy fórum róla:
http://www.dvd.reviewer.co.uk/forums/th ... 124&Type=1
igazhogy nem az összeset olvastam el a hozzászólásokból de két oldalig :)nem panaszkodott senki a képminőségre

Köszönöm!

A Nomaticás íróra: itthon Pana E55-ös író 59 ezer, 2 év garival. Szerintem jobb vétel lenne!


kedd márc. 22, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Odo írta:
Van valakinek tapasztalata a Samsung R100E íróval kapcsolatban? Az MM-ben most 70 ezer, s made in Korea. A Házimozi magazinban szidták a felvétel minõségét, bár a táblázatban mégis 4 pontot kapott.


itt van egy fórum róla:
http://www.dvd.reviewer.co.uk/forums/th ... 124&Type=1
igazhogy nem az összeset olvastam el a hozzászólásokból de két oldalig :)nem panaszkodott senki a képminőségre


kedd márc. 22, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
a nomatica.com magyar oldaláról rendelt már valaki?
55 e hufért adnak egy divx-es H&H asztali dvd írót, amiben ha minden igaz ezen teszt szerint (http://www.tvfreak.cz/modules.php?name= ... e&sid=1087) az LSI DMN 8602-es procija van amire a philips is építi az új felvevőit (http://www.dvdrecorderworld.com/news/191)

utánnanézve még Tevion/Ellion/Encross Creisen/Hyundai DVR-530S avagy CDV DVR100S néven találtam rá erre a kütyüre.
hála valaminek amit a magyar forgalmazók nagyon szem előtt tartanak egyiknek sincs magyar forgalmazója. :(


kedd márc. 22, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Van valakinek tapasztalata a Samsung R100E íróval kapcsolatban? Az MM-ben most 70 ezer, s made in Korea. A Házimozi magazinban szidták a felvétel minőségét, bár a táblázatban mégis 4 pontot kapott.


hétf. márc. 21, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Asszem van olyan RESET, hogy konnektorból kihúz pár percre. Majd az író bekapcsoló gombját benyomva tartva dugod vissza a konnektorba.

Próbáld ki!
Aztán egy új hozzávaló firmware-t tölts fel rá.

már kipróbáltam, semmi eredmény, illetve csinált valamit, de a tálca ugyanúgy nem mozog. :( futottam pár kört neten, másnak is okozott philips ilyen bibit, de garba kicserélték, philips support szerint ez átmeneti áramingadozástól vagy villámtól lehet, s átmenetileg megszüntetve az elektromos csatlakozást megoldható. ez se jött össze. arra is gondoltma hogy írtá sközbe valami benn maradt hogy nem zárta le a lemezt s ír, s ezért nem engedi mozgatni a tálcát, visszatettem bele a lemezt, majd a számgombokkal kapcsoltam be, amivel le lehet zárni lemezt, meg átformázni, de egyik se hozott eredményt.

sajnos én állatbarom szét is szedtem hogy kivegyem belőle a lemezt, s érdekes, hogy ha a mechanikán kinyitom a tálcát, kivettem a lemezt, bekapcs, s ő visszahúzta, de újra ki már megint nem adta.
:(


szomb. márc. 19, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Asszem van olyan RESET, hogy konnektorból kihúz pár percre. Majd az író bekapcsoló gombját benyomva tartva dugod vissza a konnektorba.

Próbáld ki!
Aztán egy új hozzávaló firmware-t tölts fel rá.


szomb. márc. 19, 2005 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: B.A.Z.
Hozzászólás 
Idézet:
A firmware gond megoldódott?

Sajnos nem tudok segíteni ebben, nem a Philipsnél dolgozok. :(


lehet hogy pont a nem megfelelő firmware feltöltés miatt (valszinű itt csesztem el), de egy írás közben újraindult, s azóta nem mozgatja a tálcát s kirakja a "BLOCKED" feliratot. :(


szomb. márc. 19, 2005 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Odo írta:
Mindegyik Philips író magyar, itt gyártják Fehérváron.

khm üdv
ha tudsz véletlen egy philips dvdr615-höz egy mechinka alatti digitalizáló és vezérlő panelt. szólj. sokat megérne. az enyém behalt s nem egészen garanciális.

A firmware gond megoldódott?

Sajnos nem tudok segíteni ebben, nem a Philipsnél dolgozok. :(


szomb. márc. 19, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség