Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 8:52



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Felirat VCD-n hogyan? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Most ha 1 feliratos avit szeretnénk átkódolni vcd be úgy, hogy közben a felirat is rá kerüljön a filmre akkor nem igazán értem ezt a ide oda kódolást.
A következő a helyzet. Nagyon egyszerű.
Fel kell telepíteni a vobsubot, és egy tmpencodert.
Ha a film és a felirat neve azonos és ugyan abban a könyvtárban vannak, és elindítod a kódolást a tmpencoderral, akkor a vobsub automatikusan elindul és a feliratot ráteszi a filmre, és a tmpeg pedig a belekódolja. Ezt ezzel az egy menetes kódolással meg lehet úszni.
Ez a legegyszerűbb megoldása a problémának. "Szerintem"


csüt. feb. 03, 2005 10:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 14:46
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Hello! Segitseget kernek toletek! Mindent ugy csinaltam ahogy itt le van irva s akad egy kis problemam! Az eredeti avihoz kepest 2gb avit hoz letre! Ha pedig valtoztatok a compressionban hogyan tomoritsen akkor pedig olyan 200-400mbyte! Meglehet azt oldani vhogyan hogy pont ugyanannyi legyen a merete mint az eredetinek? Legyszi segitsetek!


pén. jan. 28, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 14, 2005 15:23
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali.A virtualdub helyett tudnátok olyan progit mondani ami az avi vagy mpg filmbe bele teszi a felíratot?!Köszi!


szer. jan. 19, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
casper írta:
....... melyik mappába tegyem ha egyáltalán lehet ilyet csinálni?


Sajnos nem!


szomb. jan. 15, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 14, 2005 15:23
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali hó!azt szeretném megkérdezni,h írom ki vcdbe akkor külön a feliratot nem lehet belehúzni vmelyik mappába......tudod mikor írni akarom!külön a felirat és a film.......!a feliratnak sub-ba kell lennie?vagy milyen formátumba és melyik mappába tegyem ha egyáltalán lehet ilyet csinálni?

köszi..csá


szomb. jan. 15, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Hali! Ez nekem is gond volt. Mielõtt elmented a full recomprest pipáld ki, és valahol a codert be lehet állítani, ott kiválasztod, hogy divx és mehetsz a mentésre. Bocs, de pontosan nem emlékszem.

Üdv: Uglúk


pén. jan. 14, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 14, 2005 15:23
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
helló.figyi,én a virtuáldubbal rátudnám tenni a felíratot,de átkonvertálja az egészet és kb egy 700mg filmet kb 68gigásra csinálná.hm........:) viszont ha állítok a videó kódolásánál(direct stream copy)akkor meg nem teszi ki a felíratot,de be se tom hozni ekkor ezt a kis panelt ahol ezt be tudnám állítani.
mit tudnék csinálni?


pén. jan. 14, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Hali! Végül sikerült megoldani a dolgot. A vcdbe konvertálással szenvedtem kicsit, de ó lett. Köszi mégegyszer.

Üdv: Uglúk


vas. jan. 02, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Hali!

subot nem tudok megnyitni, csak srt-t. ez újabb kérdést vet fel. milyen progival lehet feliratot srt-be menteni? :-)mindegyik, amelyiket ismerem csak sub-ba ment.

Üdv:
Uglúk


pén. dec. 24, 2004 11:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Hali!

Nem tudom mit csesztél el. Én minden sub filét meg tudok nyitni vele,
biztos jól csinálod?

Ctrl+f, aztán nyomj "add" gombot, válaszd ki a Textsubot, és ekkor kell a kis ablakban "open"-t nyomni, és itt kell megkeresni a xy.sub-ot, ha megvan leokézod és biztos megnyitja.

üdv

gerry


csüt. dec. 23, 2004 22:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Köszi a gyors és részletes választ. Egy problémám van csak: nem tudom a feliratot megnyitni (sub kiterjesztésû). Rámegyek az openre, kiválasztom a feliratot és nem történik semmi. az ok és a style gombok inaktívak. Mit csesztem el?

Köszi mégegyszer.

Uglúk


csüt. dec. 23, 2004 12:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás Re: Felirat VCD-n hogyan?
Ugluk írta:
Sziasztok!

Adott egy feliratos film, amit VCD-be kéne megírni, hogy lejátsza egy asztali dvdlejátszó, de fogalmam sincs hogy lehet a feliratot rátenni, még sose csináltam ilyet. Olyat is hallottam, hogy nem lehet megoldani, ez esetben nincs valami megoldás arra, hogy a felirat egybe legyen az avival és úgy felírni?

Köszi a választ előre.

Üdv:
Uglúk


Kedves Ugluk!

A felirat avira történő rátétele a következő (gondolom avira lesz és utána konvertálod át VCD-be)!

Letöltesz egy VirtualDub nevü programot, nekem az 1.5.10 -es van és egy VobSub2.23-at. A VirtualDub-ot kicsomagolod a Vobsubot telepíteni kell. A Vobsub telepítésekor csak a TextSubot telepítsd a pluginhez ne nyulj, megkérdezi még,hogy melyik könyvtárba van a virtualdub, ezt ad meg neki.

Ha ezzel meg vagy akkor indítsd el a virtualdub-ot, aztán "open" töltsd be az avit.

Aztán "Ctrl+f", "Add" válaszd ki a "TextSub x.yy" nyomj "OK", aztán "open" válaszd ki a feliratot.

Itt a "Styles"-be be tudod állítani a betü méretet, színt hol helyezkedjen el, stb..., de elöször ne menj bele, nyomj "OK", meg mégegyszer "OK".

Ezután visszakerülsz a föképernyőre, itt a bal alsó sarokba vannak a "stop", "play I", ill. "play0". A play0-ra kattintva megnézheted, hogy hogy fog kinézni a feliratod, és változtathatsz rajta a "Style"opcioba.

Itt jegyzem meg, hogy elképzelhető, hogy a szöveg csúszni fog a filmen, ez azért lehetséges mert, nem állítottad be a megfelelő "frame ratét" Ctrl+R. De ezt nem kell bántani, ha nem változtattál az avi felbontásán .

Tudod, hogy vcd-t csak megfelelő felbontás után lehet konvertálni mert akkor nem lesz jó a kép, erröl is beszélnék, de csak egy másik részben, ha kell". Most nem tudom pontosan mennyi a vcd videofelbontáse, talán 352*480 vagy mi.

Tehát a felső két rész kihagyva megvan a szöveg, ki is próbáltuk, hogy látszik-e (play0), akkor más dolgunk nincs is mint megnyomni az F7-et (Save avi), megadni a film címét PL.: "Rezident evil 2 felirattal.avi" és máris hozzáfűzi e csodálatos program a feliratot a filmünkhöz.

Hát ennyit tudtam leírni így röviden és szájbarágósan, kicsit bonyolultnak tűnik, de ha begyakorlod akkor már mennifog.

Sok cseresznyét

üdv


gerry


szer. dec. 22, 2004 22:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Felirat VCD-n hogyan?
Sziasztok!

Adott egy feliratos film, amit VCD-be kéne megírni, hogy lejátsza egy asztali dvdlejátszó, de fogalmam sincs hogy lehet a feliratot rátenni, még sose csináltam ilyet. Olyat is hallottam, hogy nem lehet megoldani, ez esetben nincs valami megoldás arra, hogy a felirat egybe legyen az avival és úgy felírni?

Köszi a választ elõre.

Üdv:
Uglúk


szer. dec. 22, 2004 11:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség