Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 22:36



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Pioneer DV-2650 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Az, hogy 5.1-es erősítőre kellene kötnöd. A sztereo tv-ben nincs DD és DTS dekóder, ezért nem tudna velük mit kezdeni. Na meg gondolom nem digitálisan van összekötve a tv-vel, hanem scarton keresztül ami legfeljebb DS hangot képes továbbítani. Mivel a készülékedben van DD5.1 dekóder, ezért hallod a hangotaz ilyen típusú lemezknél. DTS dekóder nincs benne, csak DTS digitális kimenet, ezért nem hallod az ilyen hanggal ellátott filmeket ha csak simán tv-vel kötöd össze.


csüt. feb. 02, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok ebben az asztali dvd témában.
A gondom a következő:
Egy hete vettem egy pinoeer dv-380-as asztali lejátszót, és az a problémám vele , hogy minden olyan filmet amin 5.1-es hang van 2.1 be játszik le, és támogatja a DTS-t de mikor kiválsztom nem játszik le hangot.
A dvd simán sztereo tv- re van kötve.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Köszi a válasz előre is!


csüt. feb. 02, 2006 20:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Itt van egy kis infó erről a játékosról:

1.DVD gyári,DVD-R,DVD-RW,DVD+R,DVD+RW-ról: DVD Video (bitrátát is kiírja). DVD+RW-n próbáltam DVD-ROM, UDF 1.02 filerendszer formátumot, csak az MP3-akat és JPG-et játssza le róla, ha egy lemezen van mindkét fajta állomány, akkor menübeállítástól függően (PhotoViewer ON/OFF) vagy csak a JPG-ket vagy csak az MP3-akat játssza (lehet, hogy csak az első 999-et?. DVD+RW-n próbáltam DVD-ROM, ISO filerendszer: semmit sem játszik le róla.

2.CD-R lejátszás: jó.

3.CD-RW: Verbatim 10x-t lejátssza, Memorex 12x-est nem.

4.VCD: jó. Kikapcsolás uta'n nem tudja ott folytatni, ahol abbahagyta. Ha a VCD 2.0-át PLAY-el indítod, PBC módba kerül, megjelenik a menü (ha
van), és nem írja ki az eltelt időt. Ha trackléptető gombbal indítod, nem jelenik meg a menü, de kiírja az eltelt időt ("Display" gomb is működik).

5.SVCD: általában jó. Ha PLAY-el indítod, PBC módba kerül, és nem írja ki az eltelt időt. Ha trackléptető gombbal indítod, kiírja az eltelt időt ("Display" gomb is működik). A "Nap könnyei" SVCD-t hiba'san ja'tssza (kis zöld foltokkal). A Scorpions-Acoustica SVCD-ket néha hiba'san játssza.

6."4:3 Letterbox"-ba vagy "4:3 Pan & Scan"-be állítva a 4:3-as SVCD-ket rossz (lapos) képaránnyal játssza a Samsung 63cm-es BIO TV-n és az LG 70 cm-es 100 Hz-es TV-n (50cm TV jó). "16:9"-be állítva jó lesz a képarány, de ezzel a beállítással a 16:9-es DVD-ket fogja rossz képaránnyal játszani.

7."4:3 Letterbox"-ba állítva a 4:3-as SVCD-ket rossz (lapos) képaránnyal játssza a Vestel 70 cm-es 100Hz-es TV-n. "4:3 Pan & Scan"-be javasolt.

8.CD-ROM-ról MP3: lejátssza. A Joliet név első 32 karakterét tudja megjeleníteni, de a legelső magyar ékezetes betűnél BEFEJEZI a könyvtár- vagy filenév kiírását (már azt sem írja ki). Ezért csak a 32-126 ASCII karakterek használata ajánlott.

9.CD-ROM-ról JPG: nagyon lassú. A doksi szerint csak a CD-n lévő első 999 darabot tudja megjeleníteni! Kipróbáltam, tényleg így van, sajnos.

10.CD-ROM-ról MP3 és JPG: ha egy lemezen van mindkét fajta állomány, akkor menübeállítástól függően (PhotoViewer ON/OFF) vagy csak a JPG-ket vagy csak az MP3-akat játssza. Ha ugyanabban a könyvtárban van JPG és MP3 is, elképzelhető, hogy az abban a könyvtárban lévő MP3-at nem látja (Eagles: Hotel California)


szer. szept. 14, 2005 7:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Szerintem felejtsd el a DivX-et a Pioneer DV-2650-en. Egyébként a DVD Video és a CD-DA formátumot tényleg szuperül játssza (a DVD Video bitrátáját is ki tudja írni), de az egyéb formátumok (VCD, SVCD, JPG, MP3) lejátszásával én nem vagyok megelégedve.


csüt. jún. 16, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Pioneer DV-2650
Sziasztok !

A fenti típusú asztali DVD lejátszóval rendelkezem lassan egy éve. Minden tökéletesen működik, egyedül a DivX-et nem kezeli. Elképzelhető, hogy egy firmware frissítés megoldja, vagy felejtsem el? Ha igen, hol találok firmware-t, mert a gógli elég szűkszavú volt a keresésnél...
Köszönöm !


szomb. jún. 11, 2005 21:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség