Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:40



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Valóban drága mulatság egy filmet egy ilyen lemezen tárolni.
Tunnerrel először mindig a winyóra veszem fel a filmet DVD(.mpg) formában majd valamilyen mpg cutter progival szoktam darabolni a megfelelő méretre, utána .vob szerkezetet kreálok az darabolt anyagból.
Így biztosan meg tudom oldani azt, hogy egy vagy több DVD korongra írjak fel egy esetlegesen nagyobb terjedelmű videót. :wink:
Vagy te közvetlenül a tunnerrel a DVD-ramra írod ki a filmet DVD-be konvertálva realtime-ban?


kedd máj. 30, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Asztalival írtad fel?


Nincs asztali íróm. PC vel írtam DL DVD íróval. :roll:


hétf. máj. 29, 2006 18:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Igen, a DVD-video PAL-nál nem(480x576), de az Mpeg2(SVCD)-nél igen!
A DVD is Mpeg2 tömörítési algoritmuson alapszik! :wink:
Egyesek hajlamosak a két dolgot összekeverni!
Nem ajánlom a 352x576-os felbontást :twisted: !


???
A topic címe: "Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel". Hogy jön ide az SVCD? Ha 480x576/25fps MPEG-2-őt rak fel DVD Video formátumban, akkor nem biztos, hogy egy asztali lejátszó hibátlanul lejátssza. Egy TV adás minősége elég vacak, szerintem 352x576-on is jó (így alacsonyabb bitrátát lehet használni). De ha minőséget akar, tegye 720x576-ba.


hétf. máj. 29, 2006 9:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Asztalival írtad fel?


hétf. máj. 29, 2006 8:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
...Ráadásul ha DVD-R DL vagy DVD+R DL lemezre írod akkor 8.5GB adatot tudsz kiírni.


Felírtam egy koncertet DVD+ DL-re, mert nagyobb volt 4,7 GB-nál. A PC lejátssza (Power DVD), az asztali (Samsung) csak pörgeti (Loading) és nem játssza.

Van megoldás? Mert nem olcsó a DL lemez. :cry:

Ráadásul átvertek, mert elsőre rámsóztak egy 9,4G DVD RAM-ot (nem figyelet oda, mást is vettem) 2000 Ft. Olyasmi, mint egy nagy floppy. :cry: :cry:


hétf. máj. 29, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Igen, a DVD-video PAL-nál nem(480x576), de az Mpeg2(SVCD)-nél igen!
A DVD is Mpeg2 tömörítési algoritmuson alapszik! :wink:
Egyesek hajlamosak a két dolgot összekeverni!
Nem ajánlom a 352x576-os felbontást :twisted: !


hétf. máj. 29, 2006 7:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Én úgy tudom, hogy a DVD Video (PAL)-nál a 480x576 nem szabványos, csak a 720x576, 704x576, 352x576 és a 352x288.

Szerintem 352x576-os MPEG2 állományokat csinálj, aztán egy author programmal készíts DVD Video formátumot. Célszerű mindegyik epizódot saját Title-be rakni (Title 1, Title 2 stb.).


csüt. máj. 25, 2006 13:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 05, 2006 10:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
20 e


hétf. máj. 22, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Mennyit mertek kérni érte? :wink:


hétf. máj. 22, 2006 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 05, 2006 10:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Pinnacle Studio Media Suite V10
Megvettem a Pinnacle Studio Media Suite V10 !

Tartalma a következő:
Pinnacle Studio Plus v.10

Pinnacle InstantDVD Recorder

Pinnacle MediaManager

Studio MediaSuite CD

Jasc Paint Shop Photo Album

Steinberg WaveLab Lite

Pinnacle InstantDisc

Pinnacle InstantCopy

Pinnacle InstantWrite

Pinnacle InstantBackup

Studio Plus Bonus DVD

Remélem jó lesz !
Ha valakit érdekel (milyen) írjon!


szer. máj. 17, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás Re: Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel
Pepi írta:
Maxibuci írta:
Real-time felvételnél elég gépigényes megoldás, egyébként nem rossz ötlet... :wink:

Azért egy 480x576 felbontású átlag 3500Kbps MPEG2 rögzítése ma 2006-ban nem hinném, hogy nehézséget jelent. De ha mégis gond akkor ott a DV melynek nem akkora a hardware igénye. Ebbe mehet normális 720x576 felbontásban majd szépen offline módon mehet az MPEG2 tömörítés.
De ha még ez sem lenne megvalósítható akkor be kell menni a legelső szórakoztatóelektronikai üzletbe és venni egy asztali DVD felvevőt és így a probléma örökre megoldva. :) (a márkás HDD nélküli felvevők ára már egy jobb VHS videomagnóéval azonos)


Sajnos a PC-s felhasználók egy része még mindig nem fejleszt eléggé.
Jó pár helyen találkozom manapság is P2-s kategóriájú gépekkel és ezért ajánlottam ezt a lehetőséget. :wink:
Mellesleg én is realtime-ban veszek fel anyagokat... :wink:


kedd márc. 07, 2006 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel
Maxibuci írta:
Real-time felvételnél elég gépigényes megoldás, egyébként nem rossz ötlet... :wink:

Azért egy 480x576 felbontású átlag 3500Kbps MPEG2 rögzítése ma 2006-ban nem hinném, hogy nehézséget jelent. De ha mégis gond akkor ott a DV melynek nem akkora a hardware igénye. Ebbe mehet normális 720x576 felbontásban majd szépen offline módon mehet az MPEG2 tömörítés.
De ha még ez sem lenne megvalósítható akkor be kell menni a legelső szórakoztatóelektronikai üzletbe és venni egy asztali DVD felvevőt és így a probléma örökre megoldva. :) (a márkás HDD nélküli felvevők ára már egy jobb VHS videomagnóéval azonos)


kedd márc. 07, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás Re: Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel
Pepi írta:
Czakó József írta:
:? Sziasztok!
Ma kaptam egy feladatot. Vegyek fel a TV-ből egy sorozatot, digitalizáljam be, az epizódokat rakjam rá egy DVD lemezre.
Problémám: várhatólag 4-5 (vagy több) filmfelvételem lesz. Konvertálom őket MPG 2-be (vagy is eredetileg ebban veszem fel). Rárakjam a lemezre a filmeket (4-5 db) SVCD formátumban, hogy az asztali DVD lejátszóján is letudja játszani a srác?
KI TUDOK-E ALAKÍTANI VALAMILYEN PROGRAMMAL SZABVÁNYOS DVD FÁJLSTRUKTÚRÁT (IFO, VTS, VOB) ÉS MENÜ SZERKEZETET?
Ha egy filmfolyam lenne: TMPGEnc DVD Author programot használnám. Mivel több részről van szó - ezeket egybefűzzem? Feleslegesen hosszú idő lenne és több GB-os fájl. Jobb lenne, ha a 6-700 MB-os (vagy 1-1,3 GB) felvételek különállóak maradhatnának.
Közöttük léptetni, keresni, csévélni lehessen.
Ehhez a problémához milyen ötletet, megoldási javaslatot tudtok adni nekem?
ifjabb Czakó József - Jásszentandráson

Roppant egyszerű a dolog. 480x576 vagy 352x576 felbontású MPEG2-t készítesz mivel így lényegesen alacsonyabb bitrátát tudsz használni és nem lesznek blokkosodások. Mivel DVD-VIDEO esetében a 480x576 valamint a 352x576 MPEG2 is szabványos ezért normál DVD-VIDEO struktúrát tudsz belőle készíteni és így minden DVD lejátszó képes lesz lejátszani. Ráadásul ha DVD-R DL vagy DVD+R DL lemezre írod akkor 8.5GB adatot tudsz kiírni.
Ennyire egyszerű a dolog :)

Csak megsúgom, hogy az asztali DVD felvevők is így dolgoznak és ezért lehetséges az, hogy egy 4.7-es lemezre is elég sok anyagot lehet rögzíteni látható blokkosodás nélkül


Real-time felvételnél elég gépigényes megoldás, egyébként nem rossz ötlet... :wink:


kedd márc. 07, 2006 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel
Czakó József írta:
:? Sziasztok!
Ma kaptam egy feladatot. Vegyek fel a TV-ből egy sorozatot, digitalizáljam be, az epizódokat rakjam rá egy DVD lemezre.
Problémám: várhatólag 4-5 (vagy több) filmfelvételem lesz. Konvertálom őket MPG 2-be (vagy is eredetileg ebban veszem fel). Rárakjam a lemezre a filmeket (4-5 db) SVCD formátumban, hogy az asztali DVD lejátszóján is letudja játszani a srác?
KI TUDOK-E ALAKÍTANI VALAMILYEN PROGRAMMAL SZABVÁNYOS DVD FÁJLSTRUKTÚRÁT (IFO, VTS, VOB) ÉS MENÜ SZERKEZETET?
Ha egy filmfolyam lenne: TMPGEnc DVD Author programot használnám. Mivel több részről van szó - ezeket egybefűzzem? Feleslegesen hosszú idő lenne és több GB-os fájl. Jobb lenne, ha a 6-700 MB-os (vagy 1-1,3 GB) felvételek különállóak maradhatnának.
Közöttük léptetni, keresni, csévélni lehessen.
Ehhez a problémához milyen ötletet, megoldási javaslatot tudtok adni nekem?
ifjabb Czakó József - Jásszentandráson

Roppant egyszerű a dolog. 480x576 vagy 352x576 felbontású MPEG2-t készítesz mivel így lényegesen alacsonyabb bitrátát tudsz használni és nem lesznek blokkosodások. Mivel DVD-VIDEO esetében a 480x576 valamint a 352x576 MPEG2 is szabványos ezért normál DVD-VIDEO struktúrát tudsz belőle készíteni és így minden DVD lejátszó képes lesz lejátszani. Ráadásul ha DVD-R DL vagy DVD+R DL lemezre írod akkor 8.5GB adatot tudsz kiírni.
Ennyire egyszerű a dolog :)

Csak megsúgom, hogy az asztali DVD felvevők is így dolgoznak és ezért lehetséges az, hogy egy 4.7-es lemezre is elég sok anyagot lehet rögzíteni látható blokkosodás nélkül


kedd márc. 07, 2006 8:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Így csinálnám:
- Felvenném tömörítettlen formában (+minimális minőségromlás,-nagy háttérkapacitás)
- Virtual Dubbal letömöríteném (Dixv videó,mp3 hanggal)
- Avi2Dvd progival kialakíthatod a (vob,ifo,bup struktúrádat)
- Majd a TMpgEnc DVD Author-al megszerkeszted a menüt
- Kivésed korongra és kész.
:wink:


kedd márc. 07, 2006 8:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Egy DVD lemezen több bedigitalizált TV filmfelvétel
:? Sziasztok!
Ma kaptam egy feladatot. Vegyek fel a TV-ből egy sorozatot, digitalizáljam be, az epizódokat rakjam rá egy DVD lemezre.
Problémám: várhatólag 4-5 (vagy több) filmfelvételem lesz. Konvertálom őket MPG 2-be (vagy is eredetileg ebban veszem fel). Rárakjam a lemezre a filmeket (4-5 db) SVCD formátumban, hogy az asztali DVD lejátszóján is letudja játszani a srác?
KI TUDOK-E ALAKÍTANI VALAMILYEN PROGRAMMAL SZABVÁNYOS DVD FÁJLSTRUKTÚRÁT (IFO, VTS, VOB) ÉS MENÜ SZERKEZETET?
Ha egy filmfolyam lenne: TMPGEnc DVD Author programot használnám. Mivel több részről van szó - ezeket egybefűzzem? Feleslegesen hosszú idő lenne és több GB-os fájl. Jobb lenne, ha a 6-700 MB-os (vagy 1-1,3 GB) felvételek különállóak maradhatnának.
Közöttük léptetni, keresni, csévélni lehessen.
Ehhez a problémához milyen ötletet, megoldási javaslatot tudtok adni nekem?
ifjabb Czakó József - Jásszentandráson


hétf. márc. 06, 2006 20:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség