Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:49



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Létzik-e olyan szoftver, ami mindent tud? 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 26, 2010 8:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Létzik-e olyan szoftver, ami mindent tud?
Tommy Boy írta:
Sziasztok!

Olvasgattam a Topic-okban, de nemigazán találtam meg a választ a kérdésemre.
LÉTEZIK-E OLYAN SZOFTVER, AMI "MINDENT" TUD?
Arra gondolnék, hogy a DV kamerából felmásolt anyagot, lehet-e egy szoftverrel úgy szerkeszteni, hogy az elkészült lemez olyan legyen mint Pl egy gyári (gondolok itt arra, hogy külön kerüljenek fel az 5.1-es, vagy épp 2.0-ás audio sávok, lehessen feliratot, és hangot választani, meg a menü ne csak egy álló képből álljon.)
ed hardy uhren
Szóval létezik?



Persze vannak olyan otthoni használatra készített videoszerkesztő programok melyek képesek egy menetben elkészíteni a DVD-t viszont ezeknél a programoknál csak korlátozott DVD tartalomszerkesztés van azaz nem lehet programozott funkciókat használni, komolyabb interaktivitást kialakítani, stb.


vas. szept. 26, 2010 8:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás Re:
hajni19840203 írta:
Üdv mindenkinek!
(remélem jár még erre valaki :D)
Van errefelé olyan, akinek esetleg megvan a Canopus Let's EDIT2 nevű videószerkesztő program és használja is? Nemrég szereztem meg, de egyszerűen nem tudom a szerkeszteni kívánt videót hozzáadni, folyton azt írja ki "Can't open file". De van mikor nem ír ki semmit, de mégsem teszi be a videót. Csak mp3 formátumú hangfájlt fogad el :S
Azért ezt a programot választottam, mert Magyar nyelvű, és gondoltam így könnyebb lesz kezelni ...hát eddig nem jártam sikerrel :evil: Ezelőtt a Movie makert használtam, de már "kinőttem". ha valaki tudna esetleg megoldást a problémámra -vagy akár egy hasonló programot ajánlani azt megköszönném :D


Ulead Video Studio vagy legújabb verzióban már Corel Video Studio
Sony Vegas
..én ezeket használom, de van még rengeteg! :)


vas. máj. 30, 2010 9:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 11, 2009 15:51
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: errearra
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
(remélem jár még erre valaki :D)
Van errefelé olyan, akinek esetleg megvan a Canopus Let's EDIT2 nevű videószerkesztő program és használja is? Nemrég szereztem meg, de egyszerűen nem tudom a szerkeszteni kívánt videót hozzáadni, folyton azt írja ki "Can't open file". De van mikor nem ír ki semmit, de mégsem teszi be a videót. Csak mp3 formátumú hangfájlt fogad el :S
Azért ezt a programot választottam, mert Magyar nyelvű, és gondoltam így könnyebb lesz kezelni ...hát eddig nem jártam sikerrel :evil: Ezelőtt a Movie makert használtam, de már "kinőttem". ha valaki tudna esetleg megoldást a problémámra -vagy akár egy hasonló programot ajánlani azt megköszönném :D


hétf. máj. 24, 2010 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megnéztem a fenti hozzászólás alapján, hogy mely progikat tudom beszerezni és szomorú voltam. Egyiket sem tudom letölteni...

Szóval a segítségeteket kérném a következő proléma megoldásában:
szülinapi zsúron készült videót és képeket kellene felvinni egy dvd lemezre úgy, hogy hagyományos mezei dvd lejátszók és tudják kezelni a menüjét. A DVD-n szeretnék egy egyszerű menüt, amin lehet választani, hogy az 1 órás videó melyik ~10 perces darabjára ugorjon, illetve hogy a fotógalérába lépjen. (a fotógalérában persze lehessen lapozni a kb 50 képet valamilyen módon)

A források:
- a videó anyag már DVD-n van egyben, chapterek nélkül
- a fotók mindenféle képméretben vannak, de azokat ( ha szükséges) össze tudom nyomni egy fix X*Y méretre

Persze jó lenne, ha a DVD menü nem csak egyszerű szöveg lenne, hanem menne alatta egy pár másodperces bejátszás vagy kép is...

Tehát ezekhez a feladatokhoz megfelelő progikat keresek.

A segítségért valamilyen ellenjavadalmazásban is megegyezhetünk majd. A többit magánban.

Üdv, Funkee


szomb. jún. 10, 2006 7:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
A Adobe termékcsalád tartalmaz még pár finomságot DVD készítőknek (progik innen is tölthetőek - timelimit). A www.szoftver.hu -n is megtalálod ezeknek a progiknak a rövid magyar leírását + van néhány bemutatófilm is(magyar), amit érdemes letölteni. A videók nem valami jó minőségőek, de bogarászható (oktató jelleg) :wink: !


hétf. máj. 29, 2006 8:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:51
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Érdekes most mennek a Linkek.
Köszi


pén. máj. 26, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Tommy Boy írta:
Hello
Köszi a hozzászólást. Kipróbáltam a linkeket, de egyik sem működik!

Amúgy, ezekkel meg tudok szerkeszteni egy saját magam által készített interaktív menüt is akár?

Vagy az előbb említett problémára is megoldást jelentenek(Mármint az asztali lejátszón a választható felirat, és hang) :?:


Te mi a pötsömmel nézed a linkeket? Mi az hogy nem működnek a linkek?
A gyártó honlapja vazze!
És olyan baromira profik, hogy mindent tudnak. Marha sok pénzért.


pén. máj. 26, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:51
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Hello
Köszi a hozzászólást. Kipróbáltam a linkeket, de egyik sem működik!

Amúgy, ezekkel meg tudok szerkeszteni egy saját magam által készített interaktív menüt is akár?

Vagy az előbb említett problémára is megoldást jelentenek(Mármint az asztali lejátszón a választható felirat, és hang) :?:


pén. máj. 26, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Adobe Premiere Pro 2.0?
http://www.adobe.com/products/premiere/
Sony Vegas 6?
http://www.sonymediasoftware.com/produc ... =3138-3000
Adobe Premiere Elements 2.0? (ez egyszerűbb házi szerkesztő, de nem béna)
http://www.adobe.com/products/premiereel/index.html


Ezek minden egyben progik és eléggé profi minőséget tudnak. Használatuk meg bonyolult, időigényes.


csüt. máj. 25, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:51
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Esetleg azt is megtudod mondani, hogy melyik folyamatot milyen progival érdemes megszerkeszteni?
Természetesen a minőség nem elhanyagolható szempont!
Egyébként nekem ezek az interaktív DVD-k tetszenek.


csüt. máj. 25, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Létzik-e olyan szoftver, ami mindent tud?
Tommy Boy írta:
Sziasztok!

Olvasgattam a Topic-okban, de nemigazán találtam meg a választ a kérdésemre.
LÉTEZIK-E OLYAN SZOFTVER, AMI "MINDENT" TUD?
Arra gondolnék, hogy a DV kamerából felmásolt anyagot, lehet-e egy szoftverrel úgy szerkeszteni, hogy az elkészült lemez olyan legyen mint Pl egy gyári (gondolok itt arra, hogy külön kerüljenek fel az 5.1-es, vagy épp 2.0-ás audio sávok, lehessen feliratot, és hangot választani, meg a menü ne csak egy álló képből álljon.)

Szóval létezik?

Nem igazán. Azért nem mert DV-ből komolyabb interaktív DVD az több fázis. Először szerkesztő programmal szerkesztesz és a DV-ből készítesz MPEG2 videót és PCM, Dolby digital, MPEG1 Layer2 kísérőhangot (lehet akár 5.1 is). Majd elkészíted a menükhöz tartozó elemeket (háttér, felirat, maszk) /videomenü esetén ugyanúgy ahogy a DV-t szerkesztő programmal elkészíted az MPEG2 formátumú videomenüt, állókép esetén grafikai programmal készíted a menüt alkotó bmp vagy jpg képeket/. Aztán fogsz egy DVD Authoring (DVD tartalomszerkesztő) programot és beolvasod a videókat, kísérőhangokat, menüket, feliratokat és megszerkeszted a DVD tartalmát azaz azt, hogy mi és hogyan történjen a lemezen.

Persze vannak olyan otthoni használatra készített videoszerkesztő programok melyek képesek egy menetben elkészíteni a DVD-t viszont ezeknél a programoknál csak korlátozott DVD tartalomszerkesztés van azaz nem lehet programozott funkciókat használni, komolyabb interaktivitást kialakítani, stb.


csüt. máj. 25, 2006 14:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:51
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás Létzik-e olyan szoftver, ami mindent tud?
Sziasztok!

Olvasgattam a Topic-okban, de nemigazán találtam meg a választ a kérdésemre.
LÉTEZIK-E OLYAN SZOFTVER, AMI "MINDENT" TUD?
Arra gondolnék, hogy a DV kamerából felmásolt anyagot, lehet-e egy szoftverrel úgy szerkeszteni, hogy az elkészült lemez olyan legyen mint Pl egy gyári (gondolok itt arra, hogy külön kerüljenek fel az 5.1-es, vagy épp 2.0-ás audio sávok, lehessen feliratot, és hangot választani, meg a menü ne csak egy álló képből álljon.)

Szóval létezik?


csüt. máj. 25, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség