Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 4:47



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Csószik a hang DVD-ban 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszi a reagálást, a progikat leszedtem, a tanácsod megfogadom, hátha valamelyik sikerül...


kedd szept. 12, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:22
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: La: 46N Lo:18,25E
Hozzászólás Re: Csószik a hang DVD-ban
Hackwrench írta:
Szevasztok!
A problémám kicsit hosszú lesz. Adott 1 film, aminek a magyar hangsávja mpeg-ben van kódolva (mpa). Gondolom kazettáról tették rá. A gond az, h elméletileg sztereó, de a jobb csatorna marha zajos, és torz. Na jó lesz monóba is. DVD decrypterrel demux, beesweettel wav-ba. Cool Edit Pro-val megnyitva a wav 3 mp-el rövidebb. Ha tmpgenc-el alakítom át wav-ba akkor a hossz jó, de 3 mp-nyi dropout van benne. (reccsenés). Ha magát DVD-t nézem nincs benne reccs. Recsegések kiszedve, bármilyen mpeg buherátor progival, (köztük a virtualdub) ahol külön lehet a filmet&hangot szerkeszteni, a végén kb 1600 msec-el csúszik el a hang a filmtől. Időnyújtással megoldható, de nem az igazi. A film PAL, 4:3-as hiba nincs benne, a hang 48kHz, 16bit, stereo. Hanghibajavítást rengeteget csináltam már, de ilyennel még nem találkoztam. A film kb.2ésfélóra. Mit kúrtam el?
Köszi!


Az mpa hangot ne alakítsd ide - oda. A hangminőségen csak tovább rontassz.
http://www.doom9.org/Soft21/DigiTV/pvas21017.zip
Programmal a reccsenéseket képpel együtt vágd ki. Egy kis 'ugrás' kevésbé feltunő mint a hag csúszása.
Ezekután egy tisztességes DVD Author programmal ujra DVD-t csinálsz.

Közben az mpa-ból csinálhatsz duálmonot ha jól emlékszem a Nero is tudja
szétkapod mpv és mpa fájlokra.
A kapcsoló lehetőségeket jól nézd át, lehetőséged van tipikus hibafajták automatikus javítására.
http://www.doom9.org/Soft21/DigiTV/Cuttermaran%201.67.zip


kedd szept. 12, 2006 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás Csószik a hang DVD-ban
Szevasztok!
A problémám kicsit hosszú lesz. Adott 1 film, aminek a magyar hangsávja mpeg-ben van kódolva (mpa). Gondolom kazettáról tették rá. A gond az, h elméletileg sztereó, de a jobb csatorna marha zajos, és torz. Na jó lesz monóba is. DVD decrypterrel demux, beesweettel wav-ba. Cool Edit Pro-val megnyitva a wav 3 mp-el rövidebb. Ha tmpgenc-el alakítom át wav-ba akkor a hossz jó, de 3 mp-nyi dropout van benne. (reccsenés). Ha magát DVD-t nézem nincs benne reccs. Recsegések kiszedve, bármilyen mpeg buherátor progival, (köztük a virtualdub) ahol külön lehet a filmet&hangot szerkeszteni, a végén kb 1600 msec-el csúszik el a hang a filmtől. Időnyújtással megoldható, de nem az igazi. A film PAL, 4:3-as hiba nincs benne, a hang 48kHz, 16bit, stereo. Hanghibajavítást rengeteget csináltam már, de ilyennel még nem találkoztam. A film kb.2ésfélóra. Mit kúrtam el?
Köszi!


kedd szept. 12, 2006 6:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség