Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:48



Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
DVD készítés, felvételtől a kiírásig! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 09, 2010 18:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: DVD készítés, felvételtől a kiírásig!
Szép estét mindenkinek! Mit kell tennem a Nero a következőt írta ki PMA frissítési hiba. Előre is köszönöm. :lol:


szomb. okt. 09, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Így van Laci_L!!! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :D


kedd ápr. 27, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
csuli5201 írta:
... Ha valaki tud, segítsen! ...

WinAVI Video Converter 10.1

Kijelölni a konvertálás típusát > fájlt választani > Advanced > Adjustment > Clip%

Itt beállítod és kész. Esetleg próbát lehet csinálni.


kedd ápr. 27, 2010 19:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy igen speciális kérdéssel fordulok hozzátok. Mondhatni idétlen és felesleges a dolog, de hátha van valaki, aki olyan elvetemült, mint én...
Szóval az van, hogy egy Panasonic DV-kamera szabványos DV avi-át (720x576) kellene úgy átvinni 16:9-es képarányba, hogy a kép ne torzuljon. Átméretezni át tudom, az nem gond, csakhogy ilyenkor van az hogy összenyomja és az nagyon nem jóóó. Tehát marad az a megoldás hogy az eredeti videóból lefaragni az alját meg a tetejét. Magyarul levágni. Eléggé otthon vagyok az Adobe Premiere és a Pinnacle Studio progikban, de ezek nem tudnak ilyet. Ha valaki tud, segítsen! :roll:
Előre is köszi! :D


kedd ápr. 27, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én meg egyáltalán fel se rakom.
Nero Express helyett pedig legyen Nero Vision Express.


vas. márc. 28, 2010 0:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A 9-nél én nem rakom fel se az Expresst, se a SmartStartot, meg még jó néhány dolgot sem. Alig valamit magán a Neron kívül.


szomb. márc. 27, 2010 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Hát nem tudom,ha már a telepítésnél is eldönthető hogy a burning rom vagy az express,esetleg mindkettő települjön akkor csak két programösszetevőről beszélünk,nem?

Nero 6-nál nem így van. Más nekem nincs és nem is lesz, mert felesleges (nekem).


szomb. márc. 27, 2010 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Hát nem tudom,ha már a telepítésnél is eldönthető hogy a burning rom vagy az express,esetleg mindkettő települjön akkor csak két programösszetevőről beszélünk,nem?


pén. márc. 26, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Mármint burning vagy az express mert az utóbbi nem az elöbbi része hanem mindkettő a nero start smart egy-egy eleme...

Khmmm. Mind a kettő nero.exe, csak az Express-nél egy w kapcslóval van kiegészítve, azaz nero.exe /w. :shock:
A használt programelemek ugyanazok, csak nem részletez egy csomó dolgot, hanem automatikusan lép tovább. Ezért jó kezdőknek.


pén. márc. 26, 2010 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Mármint burning vagy az express mert az utóbbi nem az elöbbi része hanem mindkettő a nero start smart egy-egy eleme.Ha avi fájljaidat akarod dvd formátumban dvd lemezre írni akkor próbáld ki esetleg a vso convert x to dvd nevü programot.


pén. márc. 26, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2010 13:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nero Burning Romon belül nero expresszel próbáltam.


pén. márc. 26, 2010 8:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Macika5 írta:
... Nem viszi a DVD lejátszóm az AVI-t...

WinAVI Video Converter
Lehet Chaptereket beállítani, egybeket manipulálni.
Ez a program csinál korrekt DVD formátumot (is). Fel is írja, de más programmal is lehet (pl Nero).


csüt. márc. 25, 2010 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A Nérón belül mivel próbáltad? Nero Vision?
Azzal lehet lejátszható videó dvd-t készíteni.


csüt. márc. 25, 2010 16:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2010 13:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Helló,

Nem viszi a DVD lejátszóm az AVI-t. Néróval próbáltam kiírni DVD-re. Iso-t sem nem csinál belőle, Windows film megjegyzés is van mellette.

Köszi a választ


csüt. márc. 25, 2010 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Macika5 írta:
AVI fájlt hogyan tudok DVD-re kiírni?
Alapvetően két féle módon. AVI és DVD formátumban is ki tudod írni. Hogyan akarod és milyen célból? DVD lejátszód nem viszi az AVI-t ?


csüt. márc. 25, 2010 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2010 13:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok,

AVI fájlt hogyan tudok DVD-re kiírni?

Köszi a választ


csüt. márc. 25, 2010 13:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: DVD-re film+fotók
ferrara írta:
Köszönöm, akkor majd én kipróbálom. :)

Csak szólok: a program shareware (de ha pü: > segítek)


szer. feb. 24, 2010 19:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 02, 2009 11:56
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Gönc
Hozzászólás DVD-re film+fotók
Köszönöm, akkor majd én kipróbálom. :)


szer. feb. 24, 2010 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: DVD-re film+fotók
ferrara írta:
Sziasztok!

Szeretnék egy olyan DVD-t írni, amin van videó és fotók is, és tudja olvasni asztali DVD lejátszó.
Hogyan lehet ilyen DVD-t írni? Kell hozzá valami speciális program?
(A film VIDEO_TS mappában van.)

Nem próbáltam ki, de talán ez:
Movie DVD Maker v2.7.1021
http://www.aone-media.com


szer. feb. 24, 2010 16:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 02, 2009 11:56
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Gönc
Hozzászólás DVD-re film+fotók
Sziasztok!

Szeretnék egy olyan DVD-t írni, amin van videó és fotók is, és tudja olvasni asztali DVD lejátszó.
Hogyan lehet ilyen DVD-t írni? Kell hozzá valami speciális program?
(A film VIDEO_TS mappában van.)


szer. feb. 24, 2010 15:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 14, 2010 18:57
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Túrkeve
Hozzászólás 
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy fel telepítettem a win7-et és két dvd íróm van és eddig minden lemezre tudtam írni most viszont az istennek sem tudok csak egyedül verbatin-ra kiírni! Valaki sos-ben segítsen már legyen szives!
delta2000@t-online.hu


csüt. jan. 14, 2010 19:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Talán Total Video Converter esetleg a WinAVI Video Converter-t próbáld meg. :shock:


csüt. márc. 26, 2009 18:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 26, 2007 10:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok,

Pár témát megnéztem, de nem nagyon találtom olyan hsz.-t, ami segített volna (ill. lehet, hogy volt, csak mivel nem nagyon értek hozzá, nem tünt fel, hogy amit éppen olvasok az a megoldás a problémámra, na mindegy..), a problémám, hogy van egy "nyersanyagom" mpeg 4-ben, de az istennek nem játsza az asztali lejátszóm.....
hogyan lehetne átkonvertálni, hogy menjen?
Több 5letet is láttam AVI-ból, de nekem mpeg4-ből kellene u.ezt.

Előre is köszi, ha valaki segít!


vas. márc. 15, 2009 21:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
toddzsa írta:
bandurkandi írta:
HAHÓ !
Abszolút kezdőként nagy problémám van - bocsi, ha primitív a kérdés.
Videofilmből szeretném a fölösleges részeket kivágni./A film RM és TS mappa, bennük .ifo, .dat,.bup, .vob fájlok./Milyen progival lehetne LEGGYORSABBAN,LEGEGYSZERŰBBEN ??? Semmi más extra nem kellene...Köszi !!!


Milyen fölösleges részekre gondolsz? Stáblista a végén? Logók az elején?


VobBlanker


pén. feb. 01, 2008 9:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
bandurkandi írta:
HAHÓ !
Abszolút kezdőként nagy problémám van - bocsi, ha primitív a kérdés.
Videofilmből szeretném a fölösleges részeket kivágni./A film RM és TS mappa, bennük .ifo, .dat,.bup, .vob fájlok./Milyen progival lehetne LEGGYORSABBAN,LEGEGYSZERŰBBEN ??? Semmi más extra nem kellene...Köszi !!!


Milyen fölösleges részekre gondolsz? Stáblista a végén? Logók az elején?


vas. nov. 04, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 24, 2005 12:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
HAHÓ !
Abszolút kezdőként nagy problémám van - bocsi, ha primitív a kérdés.
Videofilmből szeretném a fölösleges részeket kivágni./A film RM és TS mappa, bennük .ifo, .dat,.bup, .vob fájlok./Milyen progival lehetne LEGGYORSABBAN,LEGEGYSZERŰBBEN ??? Semmi más extra nem kellene...Köszi !!!


hétf. okt. 29, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Aki a tv adásokat mega vhs felvételeket magának akarja digitalizálni, annak bármilyen márkás asztali dvd író megfelel. Pana, Sony, Philips, JVC, Pioneer. Kb 35eFt-tól indulnak. Ha meg HDD-s veszel, akkor a HDD-n megtudod szerkeszteni ahogy akarod, és utána lemezre írni.


csüt. jan. 04, 2007 0:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Az említett programmal (TMPGEnc DVD Author) most raktam össze az asztali DVD felvevővel készített 6 órás szilveszteri TV2 műsort 6 title-be, reklámok kivágva, az egészet kb 10-12 perc alatt tette át DVD formátumba (vob-ok, ifo-k 20 sec mozgó menü stb), és már írható is a néróval a DVD Video.
Az asztali pana egyébként ezt a 6 órás anyagot MPEG2- be 352*288 felbontással 25 fps 4:3-ba készítette egyébként meglepően jó minőségben. Csak ajánlani tudom mindenkinek már 45.000.- körül kapható és fantasztikusan digitalizál még VHS-ről is.

Brett


szer. jan. 03, 2007 23:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
suly írta:
Brett írta:
Sziasztok!

Czakó József hozzászólásához füznék hozzá némi kiigazítást ha nem sértem meg.
Nos a DVD formátum valóban meghatározza, hogy milyen video lehet benne és az MPEG2 pont ebbe tartozik.....


Azt hiszem Brett az én emberem!!!! :D

Kérdés már csak annyi, hogy ezzel a megoldással nem csúszik el a hang? A minőség - ha jól értem - nem romlik, mert nem történik újratömörítés, azaz a felvett minőséget kapom vissza?!


suly!

Természetesen a hang nem fog csúszni (ha a digitalizált nyersanyagban se csúszott) hiszen a progi nem "dolgozza" újra csak összerakja ahogy neked kell. A minőség nem változik semmit olyan lesz mint volt természetesen.


Brett


szer. jan. 03, 2007 23:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Brett írta:
Sziasztok!

Czakó József hozzászólásához füznék hozzá némi kiigazítást ha nem sértem meg.
Nos a DVD formátum valóban meghatározza, hogy milyen video lehet benne és az MPEG2 pont ebbe tartozik.....


Azt hiszem Brett az én emberem!!!! :D

Kérdés már csak annyi, hogy ezzel a megoldással nem csúszik el a hang? A minőség - ha jól értem - nem romlik, mert nem történik újratömörítés, azaz a felvett minőséget kapom vissza?!


kedd jan. 02, 2007 10:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok!

Czakó József hozzászólásához füznék hozzá némi kiigazítást ha nem sértem meg.
Nos a DVD formátum valóban meghatározza, hogy milyen video lehet benne és az MPEG2 pont ebbe tartozik. Tehát ha suly MPEG2-be digitalizál az tökéletesen megfelel a DVD formátumnak. Az általad említett 352X288 - 720X576 pixel felbontásokon kívül még van jópár ami megfelel a PAL DVD szabványnak. (NTSC és PAL-ba most ne menjünk bele itt úgysincs NTSC adás). Ahogy én tapasztaltam a DVD formátum kiválasztásánál a digitalizáló kártyák többnyire 2-3 különböző minőségű sablon alapján dolgoznak. Ha MPEG2-t választ akkor viszont mindent szabadon állíthat a felhasználó; pixelszámot (listából), konstans vagy variable bitrátát, annak méretét, az fps értékét, a hang formátumát, tömörítés fajtáját, bitrátáját stb. Így a lehető legjobban be lehet állítani a szükséges minőséget a rendelkezésre álló hely függvényében. És ez mind jó lesz a DVD-be, nem kell átkonvertálni.
Ahogy ajánlottad legjobban nekem is a TMPGEnc DVD Author program vált be ugyanis kulcskocka pontosan lehet vele vágni, egyszerűbb menü készítésére is alkalmas, és nem tömörít újra. Nem dolgozik 1 napig, csak 10-30 percig a mozgó menü nagyságától függően. A többi program azért dolgozik olyan sokáig mert újratömöríti az anyagot, amit el kell kerülni a minőség megtartása érdekében.
Sajnos igazán jó tunerkártyával még nem találkoztam ami real-time-ban MPEG2-be digitalizál mpeg hanggal jó minőségben bármilyen gép is van alatta. Ha a hangot nem tömörítjük menet közben akkor már van némi eredmény de további munkák elé kell néznünk, mert a tömörítetlen hang sok helyet foglal.

Brett


vas. dec. 31, 2006 0:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás Re: Digitalizált felvételből DVD film
Czakó József írta:
Szia suly!
Feltételezéssel kell kezdenem!....


Köszönöm a részletes leírást! A Nero-s utolsó lépés jónak tűnik, de még végig kellene néznem a filmet asztali DVD-n.

Még 1x nagyon köszönöm!


pén. dec. 29, 2006 21:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 23:13
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Vas megye
Hozzászólás 
hát jah, végülis erre voltam kíváncsi hogy lehet e, de ezekszerint nem...
na mindegy, azért köszi az infót!


szer. dec. 27, 2006 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
>>Giorgio>> írta:
Heello!
Mivel a DVD készítésről szól a téma, ezért gondoltam ebbe a topic-ba írok!
Szóval az lenne a gondom, hogy a házimozim-nál csak úgy szól az összes hangfal hogyha Dolby Sorround-os vagy Dolby Digital-os a film, amugy a hátsók nem szólnak...ne de mindegy nem ez a lényeg...
És a kérdésem az, hogy sima .avi fájlból lehet e úgy kiírni DVD-re a filmet, hogy ahhoz valamilyen Dolby Sorround hangzás társuljon?
Hogyha lehet ilyet csinálni akkor azt milyen programmal tudom megtenni?
Légyszi segítesetek, és előre is köszi!

Nem igazán értem, hogy mit is szeretnél. Az AVI file-nak nincs köze ahhoz, hogy milyen a hozzátartozó hangsáv. Ha Dolby sorround a hangsáv akkor sorround lesz az erősítőn is ha pedig nem akkor nem. Ez ilyen egyszerű. Ha nincs sorround térhatású hangsávod a filmhez akkor nem lesz sorround. Ha csak mezei sztereó hangsávod van akkor abból nem fogsz térhatású sorround hangzást készíteni.


szer. dec. 27, 2006 0:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 23:13
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Vas megye
Hozzászólás 
Heello!
Mivel a DVD készítésről szól a téma, ezért gondoltam ebbe a topic-ba írok!
Szóval az lenne a gondom, hogy a házimozim-nál csak úgy szól az összes hangfal hogyha Dolby Sorround-os vagy Dolby Digital-os a film, amugy a hátsók nem szólnak...ne de mindegy nem ez a lényeg...
És a kérdésem az, hogy sima .avi fájlból lehet e úgy kiírni DVD-re a filmet, hogy ahhoz valamilyen Dolby Sorround hangzás társuljon?
Hogyha lehet ilyet csinálni akkor azt milyen programmal tudom megtenni?
Légyszi segítesetek, és előre is köszi!


kedd dec. 26, 2006 23:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Digitalizált felvételből DVD film
Szia suly!
Feltételezéssel kell kezdenem!
1. TV/Video kártyával digitalizálod be a video kazettáról vagy az RF (rádiófrekvenciás, TV antennáról) érkező jelet
2. nincs "külön digitalizáló" hardvered (merevlemezes, processzoros, külön dobozos digitalizáló egységed)
Javaslat:
- a felvétel a jelenlegi digitalizáló (TV tuner kártyán) történhet MPEG1, 2 és DVD formátumban
- ha te MPEG2-ről írsz, akkor logikus azt feltételeznem, hogy hasonló (újabb) kártyáról van szó, mint az enyém!
- válaszd a felvétel során a DVD formátumot!
- ebben az esetben nem kell az MPEG2 filmanyagot majd DVD formátumra átkonvertálnod.
Használd a fimanyagból a DVD fájlstruktúra kialakításához pl.: a TMPGEnc DVD Author 1.5.11.37 programot.
Add a projekthez az elkészült *.mpg *.m2p *.mpv *.m1v *.m2v vagy MPEG Video Stream filmfolyamot.
A lényeg az, hogy ha már eleve DVD formátumban vetted fel a filmanyagot, akkor:
352X288 - 720X576 pixel PAL anyagot kaptál. Ami ettől eltérő felbontású vagy 25-nél nagyobb fps képfrissítési frekvenciájú, az NTSC video felvétel.
Másik megoldás:
Használd a Nero program NeroVison video editáló és konvertáló, író alprogramját! A filmfolyamból kész DVD filmet állít elő, az általad leírt hibáktól mentesen! Persze ez is hosszú ideig dolgozik!
Egy film felvétele és DVD lemezzé való átkonvertálása P4 2GHZ 512MB 400MHz DDR-RAM alatt: nálam is 1 napig tart!
3. megoldás: PowerDirector (ASUS Power Director 3DE)
http://www.gocyberlink.com/english/down ... =CyberLink
programmal. A filmfolyamot vághatod, effektezheted, konvertálhatod, stb. A munka végeztével akár ki is írhatod a PowerDirector segítségével.
Bár ezen kívül még van több program(csomag) is a megoldásra (általában a TV/video kártyák mellé adott driver és alkalmazás csomag) részét képezik a szükséges editáló programok! A fórumon láttam megemlíteni a Pinacle Studio programot ugyanerre a feladat elvégzésére.
Javasolom még azt, hogy szerezd be a Computer Panorama: Videó a PC-n (2004/9) 1490,- Ft számát (kézikönyv, CD lemez melléklet video programok)!
Baráti üdvözlettel: ifjabb Czakó József - Jászszentandrásról
camelot71@freemail.hu


kedd dec. 26, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Sehol senki? :?


szer. dec. 20, 2006 9:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás DVD készítés, felvételtől a kiírásig!
Sziasztok! Bocsánat, hogy új topicot hozok létre, de nem nagyon találtam konkrét választ.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan tudom a legjobb minőségben dvd formátumban kiírni a tv-ből felvett anyagot.
Tehát mpeg2 formában rögzíti a gép a filmet, Cyberlink Power Directorral megvágom, az szintén generál egy mpeg2 file-t, cirka másfél óra alatt. A DVD formátumot Power Producer Express-el tudom kiírni, ami szintém másfél óra. Eddig nem lenne gond, de a kép egy kicsit élénk, mintha darabos is lenne a mozgás, és néha megtorpan, sőt néha még a hang is csúszhat.
Nagyon kezdő vagyok video témában, ezért kérném a segítségeteket. Milyen progival csináljátok, ha lehet lépésről lépésre.
Előre is köszönöm!


kedd dec. 19, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 38 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség