Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 8:19



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Philips DVD felvevő átalakítása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
Sparow2 írta:
Fentebb leírtam, hogy másképp működik a HDD és a CD/DVD kezelése. Ezen kívül más a filerendszer is rajtuk.

Ezért írtam a DVDR3300H firmware-t, az tudja kezelni, de erősen kérdéses hogy működik-e vele. Ki tudja még milyen hardver különbségek vannak...

Bocsánat, akkor figyelmetlen voltam :oops:


hétf. feb. 05, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Fentebb leírtam, hogy másképp működik a HDD és a CD/DVD kezelése. Ezen kívül más a filerendszer is rajtuk.

Ezért írtam a DVDR3300H firmware-t, az tudja kezelni, de erősen kérdéses hogy működik-e vele. Ki tudja még milyen hardver különbségek vannak...


pén. feb. 02, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
chipi írta:
Hát ja az is megoldás, de én ezt szerttem volna megoldani. Egy próbát megér, ha lelehetne tölteni valahonnan azt a programt hozzá akkor meglehetne nézni, a philips oldalát már néztem, de nincs fent ott termékekehez való frissités letöltés. :(

:!: Szerintem nincs hozzá ilyen frissítés.
Fentebb leírtam, hogy másképp működik a HDD és a CD/DVD kezelése. Ezen kívül más a filerendszer is rajtuk.
(Elvileg megoldható, ha valaki ért az asztali DVD író hardverének a programozásához, és otthon van az ATA/ATAPI eszközök működésében. De gyakorlati valószínűsége, kb. mintha azt mondanám, hogy építek otthon egy saját Szputnyikot: ha értek hozzá, sikerülhet is, végülis azt is emberek csinálták annakidején. De mégsincs senkinek otthon a sufniban Szputnyik)


pén. feb. 02, 2007 9:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Hát ja az is megoldás, de én ezt szerttem volna megoldani. Egy próbát megér, ha lelehetne tölteni valahonnan azt a programt hozzá akkor meglehetne nézni, a philips oldalát már néztem, de nincs fent ott termékekehez való frissités letöltés. :(


csüt. feb. 01, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Szerintem sehonnét ...
Mások az ATA (HDD) és az ATAPI (CD/DVD olvasó/író) parancsai (bár a legtöbb közös, de pl. már a felismerés is külön parancs: IDENTIFY_ATA_DEVICE és IDENTIFY_ATAPI_DEVICE, és a HDD-k csak az elsőt ismerik, a DVD-k csak a másodikat :arrow: a DVD felvevőd fel sem fogja ismerni a beletett HDD-t, hacsak direkt nem készítették fel erre a szoftverét, de ennek az esélye gyakorlatilag nulla )
Nem beszélve arról, hogy a DVD-ken meg a HDD-ken különböző file rendszereket használnak ... tehát hogy a HDD-re tudjon felvenni, ahhoz ismernie kell valamiféle HDD-n használatos file rendszert a szoftverének (FAT32, NTFS, Ext2 ...).

Szvsz egyszerűbb, ha veszel egy újraírható DVD korongot, és arra veszel fel. Arról is kiírhatod a felvett filmet (miután kivágtad a reklámokat, stb...), és utána törölheted.


szer. jan. 31, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
És ezt hol találom meg?
Vagy honnan tudom letölteni?


kedd jan. 30, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha rá tudod tenni a DVDR3300H firmware-t, akkor szerencséd van. De szerintem kicsi az esélye.


kedd jan. 30, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Igen IDE interfészes.
http://balatonisovervivoklub.hu/tomi/dvd.jpg


kedd jan. 30, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hááát ... ha nem direkt úgy készítették a szoftverét, hogy ha a DVD író (gondolom IDE interfésszel?) helyett HDD-t raknak bele, úgy is működjön, akkor sehogy.
Több, mint valószínű, hogy házilag nem fogod tudni megcsinálni.


kedd jan. 30, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás Philips DVD felvevő átalakítása
Sziasztok!

Van egy Philips DVDR 3305 dvd lemezre rögzitő asztali írom, azt szeretném elérni vele, hogy beteszek egy merevlemezt és arra rögzitseg és ki lehessen írni róla a filmeket, ezt hogyan lehet megvalósitani?


vas. jan. 28, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség