Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 3:27



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Vágott VOB-ok kiírása DVD-videó formátumban 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
Most már csak annyit magyarázz már el nekem, hogy mi az különbség az éles és a nem éles vágás között? És az Mpeg Video Wizard-ban ezeket hogyan kell használni? Köszi a választ előre is, tudom, hogy nagyon hülye vagyok a témában...

Élesvágásnak hívjuk azt amikor a két jelenet közé nem teszünk semmilyen effektet (se képben se hangban). Ez azt jelenti, hogy ha simán csak vágsz és a megmaradt jeleneteket effektek nélkül egymás mögé helyezed akkor a program nem tömörít semmit se és ekkor az exportáláskor a videó és a hangsáv 100% Stream Copy módban fog exportálódni. Persze ez csak akkor fog így működni ha az export template "Automatic" módban van mivel ilyenkor nem változtat meg semmilyen jellemzőt. Ekkor lesz az export file kiterjesztése MPG.


vas. feb. 04, 2007 6:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Most már csak annyit magyarázz már el nekem, hogy mi az különbség az éles és a nem éles vágás között? És az Mpeg Video Wizard-ban ezeket hogyan kell használni? Köszi a választ előre is, tudom, hogy nagyon hülye vagyok a témában...


szomb. feb. 03, 2007 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi! Akkor kipróbálom...


szomb. feb. 03, 2007 1:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Vágott VOB-ok kiírása DVD-videó formátumban
Al Bundy írta:
Pepi írta:
az Mpeg Video Wizard programmal megvágsz aztán exportálod

Én eddig a "Trim" funkciót használtam, mert az exportálással újra akarja a videót tömöríteni, amit én mindenképpen el szeretnék kerülni. A leírtak ugyanúgy érvényesek a trimmelésre is?

Exportáláskor újratömörítés csak akkor van ha változtatsz az MPEG2 jellegén (bitráta, felbontás, stb.) ill. ha nem élesvágást használsz. Ha csak simán élesvágás van akkor újratömörítés nélkül exportál (a kimeneti file MPG kiterjesztésű lesz)


csüt. feb. 01, 2007 6:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vágott VOB-ok kiírása DVD-videó formátumban
Pepi írta:
az Mpeg Video Wizard programmal megvágsz aztán exportálod

Én eddig a "Trim" funkciót használtam, mert az exportálással újra akarja a videót tömöríteni, amit én mindenképpen el szeretnék kerülni. A leírtak ugyanúgy érvényesek a trimmelésre is?


szer. jan. 31, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Vágott VOB-ok kiírása DVD-videó formátumban
Al Bundy írta:
Bocsi, hogy új topicot nyitottam, remélem, hogy nem tépitek le a fejemet érte.

A történet a következő:
.......

Rosszul csinálod. Eleve úgy kell HDD-re rippelni, hogy 1db VOB állomány keletkezzen azaz pld. a DVD Decrypter programmal stream-be pakolod ki a kiválasztott VTS-t (IFO mód kiválasztása után Stream Processing). Így kapsz 1db VOB állományt melyet az Mpeg Video Wizard programmal megvágsz aztán exportálod és a kapott 1db MPG vagy VOB kiterjesztésű állományból DVD authoring programmal (pld. TMPEG DVD Author) elkészíted z új DVD-VIDEO struktúrát amit aztán már kiírhatsz lemezre.


szer. jan. 31, 2007 7:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Vágott VOB-ok kiírása DVD-videó formátumban
Bocsi, hogy új topicot nyitottam, remélem, hogy nem tépitek le a fejemet érte.

A történet a következő:
Húgom volt a tévében, ezért asztali DVD íróval felvettem, de a műsor eleje és vége nem kell, ezért az MPEG Video Wizard nevű (itt ajánlott progival) kivágtam a vob fájl közepét (és még egy részét), mert nagyon nem szeretném újratömöríteni. Így lett két megvágott vob-om, amit minden progi tökéletesen lejátszik a számítógépen.
Ezekhez elkészítettem a "keretet" a (szintén itt ajánlott) Ifoedit progival, vagyis lettek még ifo-im és bup-jaim.

A Nero-val szerettem volna kiírni a szerintem teljesen szabványos összeállítást, ezért a sokat használt "DVD-Videó Fájlok Írása" opciót választva beszórtam a vob-okat, ifo-kat és bup-okat a VIDEO_TS mappába. Ekkor nem küldött semmi hibaüzenetet, hogy hiányzik valamelyik összetevő (mert ezt ekkor vizsgálja). De rányomok az írás gombra, aztán a következő (általam nem érthető) hibaüzeneteket kapom:
"A fájl méret nem egy logikai blokk méret (2KB) egész számú többszöröse."
Ablakban: "DVD-videó fájlok újraosztása sikertelen volt. A DVD-videó eredménye lejátszhatatlan is lehet. Folytassuk?"
OK-ra kattintok, fájl letárolás után:
"A művelet során egy nem-végzetes hiba történt, amely esetlegesen egy hibás írást eredményezhetett. Folytassuk-e ennek ellenére az írást?"
Rányomok az igenre, megírja a DVD-t. Beleteszem az asztaliba, és az egy dolog, hogy valamilyen fura okból kifolyólag megcseréli a két fájlt (VTS_01_1.VOB-nak és VTS_01_2.VOB-nak vannak elnevezve), de sajnos NINCS HANG!

Gondolom az Ifoedit-nél lehet valami probléma, már megpróbáltam átállítani minden hangbeállítást olyanra, amilyet az asztali DVD író által megírt lemez ifo-jában találtam, de ugyanúgy a kép tökéletes, de semmi hang.

Ha van valakinek bármi ötlete, azt nagyon megköszönném, mert már kezdek bekattanni a kismillió próbálkozástól...


szer. jan. 31, 2007 0:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség