Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:23



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
DVD authoring, vagy valami hasonló 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Miután nem reagált senki, ezért megpróbáltam magam megtalálni a megoldást, sikerült is egyfélét, és gondoltam, megosztom másokkal, hátha valaki tudja hasznosítani.
Nem a DVD-Lab Pro-t vettem rá a szélesebb oldalarány feldolgozására, hanem a 16:9-re alakítottam a 2,21:1-est. Ez torzulás nélkül úgy történhet, ha az un. letterbox beállítást alkalmazzuk, azaz alul-felül fekete csík látható. Ezt az átalakítást én a Total Video Converter nevű programmal végeztettem el. Itt az mpeg settings-nél a"Video Crop & Pad" fülre kattintva lehetőség van a Pad-nél alul és felül beállítani a fekete sávok szélességét, ez esetben 70-70-re célszerű. A Video resize fülnél pedig a 16:9-et, és végeredményként megkapjuk 16:9-ben a szélesebb formátumú filmet, amit a DVD-Lab Rro már remekül kezel.


szomb. feb. 27, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Üdv. Mindenkinek !

Már viszonylag tűrhetően tudom használni a DVD-Lab Pro-t, de most gondban vagyok vele. 2.21:1 képoldal-arányú filmet nem sikerül vele DVD formátuba varázsolni, 4:3 lesz a DVD-n. 16:9-ben megy. Rá lehetne-e valahogy venni, hogy mégis összejöjjön ez a "szuper" szélesvásznú verzió.? Sajnos, 16:9-ben még eléggé látszik a vékonyabb arc. Köszönöm a hozzászólásokat ezzel kapcsolatban !


pén. feb. 12, 2010 19:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 21:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hát király vagy, ez egy csoda ez a progi, szépen megcsinál mindent.


vas. ápr. 08, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 21:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Köszi szépen, kipróbálom...


vas. ápr. 08, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Hi!

Előszörre próbáld ki a DVDSubEdit progit. (csak a minap találtam, még nem próbáltam). Az meg tudja nyitni a VOB-okat, és meg is jeleníti a feliratokat. A "Subpic selection"-ban válaszd ki a jó feliratot, és a "Subpic color/Transparency" keretben jegyezd fel a használt színeket. Az Automatic Clut pipát vedd ki. Aztán válaszd ki a rossz Subpic-et és módosítsd az színeket arra, amit feljegyeztél, aztán mentés.

Jó lenne, ha bejönne! Sup fájlal működik. MH-en vagyok, csak ezt tudtam kipróbálni.


vas. ápr. 08, 2007 7:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 21:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hali, el lett már ezerszer magyarázva hogy hogyan lehet dvd-re fliratot rakni. Csak nekem az a baj hogy a dvd-én volt egy angol felirat és ráraktam még egy magyart is, visszaállítottam a felirat színeit, de ugyebár az angol felirat neonzöld. Mit csináljak hogy mindkettő jó legyen?


szomb. ápr. 07, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
...ezt jól megbeszélted! :D


szomb. márc. 10, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Na figyelj wazze!

Decrypterrel ifo módban leszeded a kívánt részt demuxolva, beállítod, hogy ne darabolja fel. Kapsz 1 mpv, és egy vob fájlt. A vobedittel a vob-ot is demuxolod, kapsz néhány ac3, és néhány sup fájlt. A vobot még ne töröld. A subrip-pel a vobból kiszeded a feliratokat és mented srt formába, vagy bitmapként. Ezután indítod a dvd-lab prót, és választod a csak film projectet. A movie1-be beteszed filmet, hangot, és ott meg is szerkeszted a feliratot. Sajna a sup-ot nem eszi meg. Ha kész, "add movie" menüponttal új filmet adsz hozzá, és így tovább. Majd make dvd.

tehát van a vtsm-ben title1~titleN. Jön a pgcedit. A vtsm-en állva válaszd a "add play all" funkciót, és lám ott lesz összefűzve. Már csak a menü editálás van hátra, de azt tudod!


csüt. márc. 08, 2007 18:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás DVD authoring, vagy valami hasonló
Üdvözlök minden fórumozót!

Valami olyan progit keresnék, amivel olyan DVD-t tudnék csinálni, amiben olyanok vannak, hogy:

1 VTSM-en belül
Title 1: 00:20:00
Title 2: 00:20:00
Title 3: 00:20:00
Title 4: 01:00:00 3 chapter

Tehát 3 db 20 perces rész, és 1 db 1 órás film. Rengeteg gyári lemezen vannak így, főleg a sorozatoknál. Pl ha epizódot akarok nézni akkor ugrok Title 1~3 ig, ha full film akkor Title 4. Természetesen nem 2x szerepel a film, hanem csak 1x, mert a szektorcímek azonosak.

Volt már valakinek ilyen kacifántos problémája? Valami régi IfoEdit verzióban az autoring menüben volt olyan, hogy "add title" (bár tiltott volt végig, de tudtam engedélyezni, a jelenlegiben viszont nem), az is 1 be fűzte és csak 1 Title szerepelt.

Köszönöm bárkinek is, aki olvasta e topicot!


kedd feb. 27, 2007 10:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség