Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 6:13



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Digital Right Management 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: DRM
Czakó József írta:
MIT ÉRDEKEL AZ ENGEM, ha a macrovízós kódot a DVD Shrink vígan "töri" és a "szigorúan" bizalmas DVD filemket nevetve ki lehet kódolni!

Éppen ezért használnak kellően erős kódolást a DRM-hez, nem?

Czakó József írta:
kinek van ötlete?
Mondom: ÖTLET, hogy hogyan induljak el! Mivel! Progi vagy mifene!


1. Nem tudok elképzelni olyan filmet vagy akármit, ami megérne ekkora felhajtást.
2. Határozottan örülök, hogy léteznek olyan algoritmusok, amiket nem lehet pár nap alatt feltörni. Addig van biztonságban a pénzünk is.
3. Bármilyen kódolást fel lehet törni véges számú próbálkozással (brute force), legfeljebb irdatlan sokáig tart. A licensz kód gyakorlatilag egy aszimmetrikus kódolás kulcspárjának egyik fele. Nem tudom hány bit hosszúságú amit használnak, a 64 bit törhető ésszerű időn belül, a 128 még nem sikerült. Indulj ki abból, hogy tapasztalt crackerek ezrei tekintik kihívásnak a DRM megtörését.

+1. Kikölcsönzöd dvd-n és lemásolod. ;-)


szomb. júl. 21, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás DRM
Hi Termianal Fórum!
Megkérdeztem 1programozó matematikus (gimnáziumi számítástechnika tanár) ismerősömet, aki szintén azt mondta, hogy "az interneten" + nincs fent a törésre utaló információ. A "feltörés" nem áll "érdekében" - megvárja, míg más "megteszi"! Addig is elvből "nem tölt le DRM kódolású filmeket, vagy [kifizeti] a "licenszet" and end off... Engem ez az "end off" az ami idegesít! Számítástechnika-informatika=találj ki valamit, valaki +találja az ellenszerét! Nem igaz az, hogy +senki sem jutott odáig, hogy a Digital Right Management 2.0 kódolásra nem talált volna "ellenszert"!!!Törvénytelen, nem jogtiszta/illegális/MIT ÉRDEKEL AZ ENGEM, ha a macrovízós kódot a DVD Shrink vígan "töri" és a "szigorúan" bizalmas DVD filemket nevetve ki lehet kódolni!
Kéretik "tippet" adni - "MI A **** LHET KEZDENI 1 DRM 2.0 KÓDOLÁSÚ WMV videó FÁJLLAL?". Azon kívül, hogy nem lehet "megtekinteni" csak "vaskos" pénzek leszurkolása ellenében!
Legalább ötlet, tipp, "anyám tyúkja", hogy hol kezdjek neki a filmfolyam "kikódolásának"! A film fejléce, encoding codec megírása, mit TUDOM ÉN mi a fene!
Einz, zwei, policei: drei = kinek van ötlete?
Mondom: ÖTLET, hogy hogyan induljak el! Mivel! Progi vagy mifene!
Baráti üdvözlettel: nemes ifjabb Czakó Jószef Béla (most még mond nyugodtan: ifjabb Czakó József).
camelot71@freemail.hu
czakojozsef71@freemail.hu


szer. júl. 18, 2007 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem vagyok naprakész a témában, de tudomásom szerint a WMV formátumhoz használt kódolást még nem törték fel. Olyan szoftver van, ami a kódolt fájlból kódolatlant csinál (saját célra legális), de ehhez is kell a licensz.


pén. jún. 22, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Digital Right Management
Sziasztok!
Van egy WMV filmem, amin DRM (Digital Right Management) kódolás van. A Windows Media Player 11 program lenne képes lejátszani; amennyiben a lejátszást engedélyezővé tevő licenszet meg tudnám adni. DRM-mel védett fájlból mivel tudok sima avit csinálni? Nincsen meg hozzá a kódsor, amivel újra lehet újraaktiválni a licenszet! A licenc jelenlegi állása: "védett tartalom".
A DRM 1-es verzóját kikódoló FreeMe és Unfuck; sajnos csak WMA (audio) és nem video fájlokhoz jó! Ráadásul ez a film 2001 utáni kódolású, a DRM újabb verziójával van elkészítve. Feltételezésem szerint DRM 2-es (9-es WMV verzió).
Létezik egy Enable Secure Digital Content w/RSA Free Software Development Kit a www.RSA.com oldalról elvileg letölthető lenne; ha ez az oldal hajlandó lenne megnyílni. Az interneten minden olyan helyen, ahol az Enable Secure Digital Content w/RSA Free Software hivatkozás megtalálható: a link nem nyílik meg (ezt a programot eltávolították?).
Minden ötletet, tippet szívesen fogadok!
ifjabb Czakó József
camelot71@freemail.hu


pén. jún. 22, 2007 9:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség