Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 5:37



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Orion DVDR 160 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 31, 2009 8:42
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Köszönöm a választ Gris!
Most hogy megjöttünk az Emma-Rózáról, (leves újborsóból és cseresznye amennyi belénkfért) nem olyan bosszús a hangulatom.
Akkor a kütyü keddig alszik és akkor elviszem szervizbe. 35+ ezer forint körül láttam új készülékeket mostanában, futok még egy kört, ha tíz ezer körül lehet javíttatni, talán még megéri. Eddig 173 DVD-t írtam vele, van tapasztalat átlagos élettartamra?
Üdv! Imre


vas. máj. 31, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
első hallásra a tápja rendetlenkedik, de lehet, hogy terheli valami és azért nem indul el. javítása 10ft és 10.000ft között. tehát akármi is lehet.


vas. máj. 31, 2009 16:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 31, 2009 8:42
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Szervusztok!
Talán tudtok segíteni! ORION DVD-R 160. Éjszakára beprogramoztam felvételre a készüléket és reggel úgy találtam hogy kb. 2 másodperces ciklusban villog a kék ledes STANDBY gomb. A készülékből halk kattanás hallatszik, a led felvillanásának ütemében. A standby gomb és a távirányító standby gombjának megnyomására ( sem rövid, sem hosszú) nem reagál. A tápfeszből is kihúztam, kis idő múlva ismét bedugva ugyanez a jelenség tér vissza, a kütyü semelyik gomb megnyomására nem reagál.
Úgy másfél éves lehet, eddig csak annyi volt a bibi, hogy időnként a merevlevezen tárolt treckek keresése-léptetése közben "kiakadt", egész képernyőt betöltő kékes zöldes villódzás látható ilyenkor. A 220-ból való kihúzás után és újbóli bedugás bekapcsolás után ismét tökéletesen működött.
Előfordult-e másnál is a kékledes "halál", van-e tippetek mi lehet a hiba, itthon hozzáértés nélkül tehetek-e valamit a javítás érdekében, ha van tipp a hibáról, vajon egyszerű lehet-e a javítás, vagy költséges alkatrészcsere, érdemes-e javíttatni, vagy okosabb új készüléket vásárolni?
Üdv! Imre


vas. máj. 31, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2007 17:22
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én bevittem a gépet a gyárba Pestre. Ott 2 hét alatt visszaállították. :lol:
De megint probléma van a kicsikével. Történetesen bemondta az unalmast. 1 éves gari után, 1 év 2 hét után a bekapcsolás megtörténte után nekiáll tölteni és semmit sem csinál.
Egyébként a benne lévő ventillátor zavarta a tv-nket otthon. Csíkozott.
Most megint beviszem a gyárba kíváncsi vagyok mi a baja.


hétf. jan. 05, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Esetleg egy olyan TV-t keresni, ami tudja a progressive-t és ott visszaállítani...

Üdv
Inhouse


hétf. aug. 11, 2008 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
"Video output format melyet én kipróbálásképpen átraktam progressivre."

Hát erre a hibát már jó páran elkövették. Megoldás nem egyszerü de van kettő is , ami tulajdonképpen ugyan az. Vagy kell egy hasonló gép, amin most már figyelmesen megjegyezve a lépéseket eljutni a megfelelő menüpontig és utána vakon végigjátszani az elállítottal, ez az egyszerűbb.
A másik epromot kivenni vagy adatlábait felemelni ekkor megjelenik a kép.
Innen kezdve ugyan az mint az előző megoldásnál.Vagy hát egy jó eprom tartalmat tölteni,ha van.

Na de most látom hogy ez egy szakállas téma , mindegy jól jöhet még valakinek.


pén. aug. 08, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 04, 2008 12:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Most vettem, egy Orion DVDR-160 as csodagépet, de már most problémám van vele....
XVID filmeknél folyamatosan kockás a kép, vagyis elég gyenge Codecet raktak bele...
Jó lenne, ha tudnátok segíteni, hogy honnan tudok újabb Codecet leszedni hozzá!

Kössz!


hétf. aug. 04, 2008 12:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2007 17:22
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Orion DVDR 160
Sziasztok! Olyan problémám van hogy a megvásárolt DVD felvevő menüjében mászkáltam és a Setup (Beállítások) menüponton belül a video menüben volt vmi olyasmi hogy Video output format melyet én kipróbálásképpen átraktam progressivre. Nos eztuán elment a kép. Hang van, de kép nincs, nem tudom visszaállítani. A menüt sem látom, olyan mintha a tv-t kikapcsoltam volna. Nincs vmi reset funkció rajta? Ami visszaállítaná az aalapbeállításokat?


szer. dec. 26, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség