Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:58



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Oldtimer DVD-k - nosztalgia, történelem 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 12:09
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Hozzászólás 
hasznaltakra gondoltam, es sajat otthoni tapasztalatokra:) amint irtal is egyet, koszonom, mi volt az Orion tipusszama?

nekem pl kell az rw mert a netrol szervalt zeneket szeretnem asztali cuccon gepzugas nelkul meghallgatni. azt tapasztaltam elegge egyedul vagyok az igenyemmel.


hétf. márc. 09, 2009 13:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Esélytelen kipróbálni a hangot, csak ha hazavitted, akkor meg visszaviszed, hogy működik csak gyenge a hangja?
Volt egy Orion-om, aminek nagyon jó hangja volt, akár DVD (DTS, DD, AC3), akár audioCD... villámcsapás áldozatává lett...
Van egy másik Orion azóta, hát...hogyis mondjam....borzasztó gyenge hangja van...

A felsőbb kategóriában lehet, hogy találni robosztus felépítést, cserébe lehet, hogy nincs R,RW, MP3, Divx...bár hifisnek úgysem kell...

Üdv
Inhouse


hétf. márc. 09, 2009 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 12:09
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Hozzászólás Oldtimer DVD-k - nosztalgia, történelem
Sziasztok!

Van egy nagy gondom a mai lejátszókkal. Ami első és szembetűnő, igen, ez a kaszni. Vékony, rozoga, kevés az amire azt mondom: hosszútávon is megtűröm a lakókörnyezetemben, megpihentethetem a szemem rajta. Én a robosztusabb, neadj isten jól megépített playákra szavazok. Iyet veszek akár még a kevesebb tudás árán is. Egyszerűen más. Nekem. (Persze ha nagyon elhatalmasodik a HD korszak ott már nem lesz kec-mec.)

De van egy másik tényező is amely életre hívta e topicot. Nevezetesen a készülékek hangja. Melyik készülék hogy szerepel futóműként? Audio CD lejátszásra gondolok, aki valaha is csak egy kicsit belekóstol a Hi-Fibe, az tudja: nem mindegy mivel pörgetjük a lemezt. Ahány futómű, ahány kaszni, annyi hang. Melyikhez milyen DAC vált be a legjobban, továbbá saját hangjuk is foglalkoztat filmen, de főleg zenén. Nagyfelbontású anyagok, különös tekintettel a koncert DVD-kre, melyikkel mi javallott. Hol kezdődik a videophile? Mi az amit már nem érdemes? Régi zászlóshajókat kaphatunk szinte vicces összegekért, ezekről is szólhatnánk; anno álom, ma valóság:)

Egyúttal lehetne ez egy kronológiai téma is; egy helyre összegyűjtve a legelső asztali gyártmányoktól napjainkig (tényleg, melyik volt a legelső?), mikor jelent meg ez, mikor avult el amaz, mi mit váltott ki, milyen képjavítő áramkörök láttak napvilágot mely gyártó által, szóval minden ami belefér. Ki mit vett meg először, majd mire cserélte? Kronológia.
Nos ezekről szeretnék olvasni, tapasztalatokat (meg ami jön:)), remélem vannak még páran így, hasonló érdeklődéssel.

Itt van rögtön egy Pioneer DV-535 1999-ből: Amerikában sárga, felénk zöld kijelzővel került forgalomba. DTS-t tudott, mp3-at még nem:) Szerintem szép:)

http://www.michaeldvd.com.au/hardwarere ... 5Front.jpg


szer. márc. 04, 2009 15:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség