Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:45



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
AVCHD-Blue-ray 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: AVCHD-Blue-ray
Zoli! Arcsoft Total Media Theatre nagyszerűen viszi! Köszi szépen! :D


szer. nov. 03, 2010 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: AVCHD-Blue-ray
Mert a 7-es az levinné? :shock:


kedd nov. 02, 2010 12:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: AVCHD-Blue-ray
Ja ha power dvd-vel próbálkoztál akkor a legújabb nem is játssza le de a 7-est szokták javasolni még ilyen célokra.


hétf. nov. 01, 2010 21:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: AVCHD-Blue-ray
Nem ismerem. Most vettem új gépet, és az efféle dolgokkal csak most ismerkedek (blu-ray) Ám igen nagyot lestem, mikor láttam, hogy a legújabb power dvd sem csinálja meg :hm: Mondom, akkor mi? :?
Köszi a tippet, utána is nézek. :D


hétf. nov. 01, 2010 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: AVCHD-Blue-ray
Arcsoft total media theatre.Nem tudom ismered e.


vas. okt. 31, 2010 15:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: AVCHD-Blue-ray
Sziasztok!

Ezt találtam a gondomhoz legmegfelelőbb topicot. Annyi probléma lenne, hogy nem tudom, milyen programmal játszhatnám le a gyári blu-ray filmet a winyóról (persze menüvel, mindennel együtt)
Ha tud valaki segíteni nekem ebben...
Előre is köszönöm!


vas. okt. 31, 2010 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 196
Hozzászólás 
Na találtam egy lehetsége jó megoldást. Blu-Ray lemezre írom ki az AVCHD klippeket, s csinálok hozzá menüt DVD Architect progival. Próbából készítettem egyet. Az ISO fájlját LAN-os keresztül a WD HDTV LIVE-om nem ismerte, sőt a PC-mmel sem tudtam lejátszani, de a BD-RE-re kiírtat a PS3 simán viszi.


vas. dec. 20, 2009 17:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 196
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Ha minden igaz akkor az AVCHD kamerák által készült felvételek m2ts kiterjesztésűek.Na ez viszont szabvány Blu-Ray(nem Blue) formátum.Így nem csak hogy a legjobb minőséget érde el a Blu-Ray lemezzel de szerintem kétséges ennek a formátumnak dvd lemezre karcolása.Mindenesetre ezt a gyakorlatban is kipróbálhatod,egy dvd lemez azért mégiscsak ~40 FT míg a BD még minimum 800.


Sajnos nem rendelkezem HD-s tv-vel, így nem tudom megítélni a különmbséget, ezért kérdeznék valakit. Hivatalosan a kamerám mellé adott íróprogi csak DVD-re enged AVCHD formátumú lemezt írni. Vagy választhatok Blu-ray lemez írása funkciót. A minőségromlást én abban látom, hogy az AVCHD formátum egy tömörített formátum, ami szerintem nem veszteségmentes. Ha azt én szerkeszteni akarom, akkor gondolom ki kell tömöríteni, szerkeszteni, majd újratömöríteni AVCHD-be. A ki és bekódoláskor lévő minőségromlást nem tudom, hogy milyen mértékű. Bár még nincs LCD, vagy plazma TV-m, azért az itthoni videóimat már a lehető legjobb formátumban szeretném eltárolni. DVD lemezre írva AVCHD-ben kb. annyi rögzíthető, mint egy 25GB-os BD-re Blu-Ray formátumban. Csak hát ugye nem egyforma a nyersanyag ára. Amúgy a DVD-re írt AVCHD-t is csak Blu-Ray lejátszóval lehet megnézni.


kedd dec. 15, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ha minden igaz akkor az AVCHD kamerák által készült felvételek m2ts kiterjesztésűek.Na ez viszont szabvány Blu-Ray(nem Blue) formátum.Így nem csak hogy a legjobb minőséget érde el a Blu-Ray lemezzel de szerintem kétséges ennek a formátumnak dvd lemezre karcolása.Mindenesetre ezt a gyakorlatban is kipróbálhatod,egy dvd lemez azért mégiscsak ~40 FT míg a BD még minimum 800.


kedd dec. 15, 2009 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 196
Hozzászólás AVCHD-Blue-ray
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy HG-10-es Canon kamerám, ami AVCHD-ben rögzit. Ezt átmásoltam a gépem HDD-jére. Van Blue-ray íróm is. Az lenne a kérdésem, hogy a HDD-n tárolt klippeket milyen formátumban érdemes kiírni, hogy a legjobb minőséget kapjam. Maradjak a DVD lemezre írt AVCHD-nél,hisz ez volt az eredeti formátum is, vagy jobb minőséget kapok Blue-ray lemezre való Blue-Ray formátumú kiírással?
Van-e lehetőség arra, hogy Blue-Ray lemezre írjak AVCHD-t menüvel?


csüt. dec. 10, 2009 20:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség