Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:22



Hozzászólás a témához  [ 2309 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Következő
DVD írás, másolás 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 23, 2010 20:04
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: DVD írás, másolás
Sziasztok!
Érthetetlen probléma előtt állok. Régóta írok ki magamnak filmeket Nero-val, újabban néha Power2go programmal, és eddig hibátlanul sikerült, akár a laptop belső dvd írójával, akár külsővel próbáltam. Nemrég viszont néhány esetben úgy írja meg a lemezt, hogy míg az eredeti felvételen tökéletes a hang, ami a lemezre kerül, az már néma. Arra gondolok, hogy az audio és a video fájlok esetleg nem "találkoznak", mert ha nem dvd formátumú filmet írok, hanem mondjuk egy kamerás felvételt, akkor működik, és van hangja az írott lemeznek.
Kérlek szépen, segítsetek, hogyan tudnám sikeresen megírni a DVD formátumú anyagokat is.
Köszönöm előre is!
Kiskoscsi


pén. okt. 22, 2010 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: DVD írás, másolás
Olvasáshoz kis teljesítmény kell, általában 3-5 mW. Íráshoz viszont 100-300 mW.


csüt. aug. 26, 2010 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: DVD írás, másolás
Az első kérdést passzolom.A dvd meghajtó optikai elven működik tehát a fényt használja.A lemezen barázdák találhatók még ha nem is látod szabad szemmel.A meghajtó lézerfénye a szétszóródik a lemez felületen majd visszaverődik,az ami visszajut a fejbe azt az ámítógép értelmezi és átalakítja azt a szükséges adatokká.
Kép


csüt. aug. 26, 2010 18:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: DVD írás, másolás
Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy egy dvd íróban hány miliwattos a lézerdióda? Illetve, hogy hogyan működik az olvasás menete?
A lézerfény a lemez felületéről visszaverődik egy olvasófejbe?
Üdv.


hétf. aug. 23, 2010 8:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Köszi, akkor az ide kábel cserét megpróbálom :-)


kedd feb. 09, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Pontosan arra gondoltam,hogy valamiért a wincsiről kerül hibásan az adat az otpikára,az pedig lehet az IDE-kábel hibája


kedd feb. 09, 2010 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Kábel szerintem kizárható. Mert mint írtam, a másik író satás, vadonat új sata kábellel és az is csinálja a problémát. Egyébként az IDE kábelt nem cseréltem le.


vas. feb. 07, 2010 17:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az ok hogy az írót cserélted,de a kábelt is,-mármint az IDE-kábelt?


vas. feb. 07, 2010 15:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Üdv skacok!

Olyan problémám van, hogy egy kiírt film (DVD és Divx is) hibásan íródik ki a lemezre. A jelenség szerint színes kockák jelennek meg a filmben, de nem folyamatosan, hanem bizonyos időközönként. Körülbelül úgy néz ki, mintha egy filmet nem megfelelő kodekkel akarnék lejátszani. Nem egy újkeletű a gépem, az NF7-S korszakból való, de ilyen gondom eddig sose volt. A gépen az eredeti filmmel semmi baj. A megírt lemezről visszatéve a winchesterre ugyanazokat a hibajelenségeket produkálja mint a lemezen. Tehát egyértelműen íráskor történik valami. Amiket próbáltam a javulás érdekében:

- 2 féle író egyik régi, Pioneer109 (Ide), a másik egy vadiúj Asus (sata). Az asust visszavittem a boltba, mert azt hittem rossz. De nem az a baj, mert a régi íróval is ezt csinálja.

- Dvd író programok változtatása, több féle Nero, és most kipróbáltam a CopytoDVD programot is, de nincsen javulás.

- 2 féle dvd használata, különböző márka, és ez egyik pluszos, másik mínuszos. Mindkettő a 60 ft-os piaci fajta (máskor is ilyenekre írtam és nem volt gond).

- Kisebb sebességgel írtam, de ez se segít

Előre is köszönök minden hozzászólást.


vas. feb. 07, 2010 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Mp3 DVD
Helló!

DVD íráshoz szeretnék segítséget kérni:

Megírtam egy DVD-t mp3 fájlokkal, amin kb. 50 album van. A gondom az vele, hogy mikor berakom gépbe, akkor elkezdi olvasni, de még 10 perc múlva is olvassa és nem tudom még meddig tenné, ha kivárnám.

Meg tudom e írni valami olyan módon, hogy hamarabb beolvassa a tartalmat, vagy ilyen számú albumnál bármit csinálok is, több 10 percig fogja beolvasni? :roll:


szer. okt. 28, 2009 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Oks! Mondtam, hogy járatlan vagyok a témában :)


hétf. nov. 10, 2008 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Pont ezt próbáltam kinyögni, ami a képeken látszik.
Multisession (és lezáratlan) lemez esetén lehetőséget hagy arra az író, hogy újabb header-t írjon valaki a lemezre és újabb session-t (ezen belül újabb track[eket]) vegyen fel. De ennek csak akkor van értelme, ha a lemezen az eredeti header-t nem lehet felülírni (CD-R). RW lemez esetén felül lehet írni és a NERO se hülye. Jelzi is, hogy 2 session-ban lett írva, de igaziból csak 1 a végeredmény.
Vagy én tudok valamit nagyon rosszul ...


kedd nov. 04, 2008 6:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
"Monnyuk" ez egy rw lemez esetén teljesen logikus,különösen ha multisesönös,mert a singnics is helyet foglal a lemezből pl :egy 700MB cd-re 650-60-at tudsz felírni...Szerintem nem egy,mint ahogy vackor is írta
Idézet:
:Azt viszont tisztázni kéne, hogy session van 1 a lemezen, vagy track. Mert a kettő nem ugyanaz
ellentétben a Tron által leírtal:
Idézet:
A NERO RW lemez esetén megteszi (pont, mert rw és újra tudja írni a header-t), hogy folytatás esetén is csak 1 session lesz.
-ill lehet,hogy csak én olvasom félre- a header ok,de lesz rajta 4-5 session,megannyi trackkal külön külön.


hétf. nov. 03, 2008 22:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Leinfóztam a lemezt windóz kommanderrel és Néró5-tel. Kiloptam a képeket, pirossal hozzáírtam, hogy mivel készült.

Kép

Kép

Kép

Kép

Az adatok terjedelme a vinyón ez a 2,98 GB volt (ha nem tévedek :oops: ), ehhez képest vannak itt eltérések.


vas. nov. 02, 2008 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ilyen is van? Ezt én sem tudtam.
Azt viszont tisztázni kéne, hogy session van 1 a lemezen, vagy track. Mert a kettő nem ugyanaz. :)


pén. okt. 31, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Normális.
A NERO RW lemez esetén megteszi (pont, mert rw és újra tudja írni a header-t), hogy folytatás esetén is csak 1 session lesz.


pén. okt. 31, 2008 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nézd meg ISOBusterrel, az sokszor precízebb.
Bizonyára két session van rajta, ebből a másodikon van 1 track, ezt látod.

Adatvesztés nem lesz a lezárás hiányától, de nem garantált, hogy minden olvasó (csak olvasó) hajlandó lesz olvasni.


pén. okt. 31, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
DVD+RW-re adatot írtam kétszer egymást követően, a lemez nincs lezárva, multisessionben lett megírva Nero7-tel. Normális, ha ezek után a lemezt infózva csak 1 track van rajta? Azt hittem, hogy ilyenkor 2 sáv lesz rajta, hiszen 2-szer írtam rá.
Ez a multsisession dolog mire jó?
És ha nincs lezárva a lemez, akkor lehet-e adatvesztés? Pl egy további hozzáíráskor? Eléggé fontos adatok is vannak rajta.

Köszi ha tudtok segíteni elmaradott tudásomon! :) :)


csüt. okt. 30, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Tron írta:
Nem, nemnormális. Kellene benne lennie ilyen állítási lehetőségnek, mint ahogy vagy 5 másikban meg is találtam (bár némelyik nem nyílvánvaló helyen ad rá lehetőséget).


Végignéztem mindenhol és nem találtam. Gondolom ilyenkor a maximális sebességgel ír, így meg nem szívesen használnám.


pén. aug. 15, 2008 15:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 10, 2008 12:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szia. Hát nem is tudom, hogy egyáltalán megéri-e javítani a lejátszót. Szerintem inkább vegyél egy újat.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára v-roland vas. szept. 07, 2008 13:54-kor.



vas. aug. 10, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 07, 2008 16:57
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Üdvözlök minden fórumozót!

Nem egész 1 éve vettem 1 Thomson DTH-270E DVD lejátszót és most +halt! Ha valaki foglalkozik ezek javításával +köszönném a segítséget!

A hibajelenség a következő:

A készülék alapvetően tökéletesen működik egy bizonyos időtartamig, aztán digitális színes össze-vissza képet rak a képre és lefagy! Aztán kihúz-visszadug és megint tökéletesen működik! Az időtartam 4 perctől 30 percig tart! USB-s gépezet révén próbáltam csak usb-ről is, mechanika szalagkábel le, így is ugyan az!
Ventillátoros hűtésre sem oldódik meg a dolog!
Szerintem processzor halt meg!

Remélem tud valaki segíteni! Ha netán talán van valakinek ilyen rossz DVD-je, vagy procija az is érdekel! (MT1389)

Üdv.
Pityu


szomb. aug. 09, 2008 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nem, nemnormális. Kellene benne lennie ilyen állítási lehetőségnek, mint ahogy vagy 5 másikban meg is találtam (bár némelyik nem nyílvánvaló helyen ad rá lehetőséget).


csüt. aug. 07, 2008 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Az normális, hogy a program (InCD5) nem ajánlja fel, hogy hányszoros sebességgel írja az adatokat? Én legalábbis nem találtam ilyen beállítási lehetőséget. Tudsz erről valamit?


csüt. aug. 07, 2008 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Szia vackor!

Szuper ez a leírás! Ki is próbáltam ezt az InCD5-t. XP-n működik babán, írja és olvassa. Csak WinME-n nem működik és én azt használom többnyire. Az nem is baj WinME alatt nem tudok rá írni, de az annál nagyobb gond, hogy nem is olvassa be. Az InCD5 nem hajlandó winME-re települni. Lehet, hogy emiatt a hagyományos írást kell választanom.


csüt. aug. 07, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Üdv!
RW lemezeket megfelelő szoftverrel (InCD, B's Clip, stb.) használhatsz egyszerű cserélhető lemezként is. Meg kell formázni, aztán mehet az írás.

Másik módszer, hogy sima "R"-es lemezként kezeled és egy vagy több menetben írhatsz rá. Nero-ban erre van az egymenetes írás illetve a többmenetes írás kezdés, többmenetes írás folytatás, és a lemez lezárása mint lehetőség. Persze ez sem egységes: Nero-nál azt lehet megadni, hogy lezárja-e a lemezt, más programoknál (pl. cdr-win) meg azt, hogy nyisson-e új menetet.

Fájlrendszer:
Az ISO9660 fájlrendszert a korlátai miatt általában a Joliet bővítéssel együtt használják. Ebből is több változat van. A régebbi 64 karakteres fájlneveket enged és a mappákat csak 8 szint mélységig lehet létrehozni, ezzel szemben az újabbnál 255 karakter lehet a fájlnév és mappákból is lehet 8 szintnél több. Ha nem akarod régebbi oprendszereken (pl. win98) használni, akkor ez sem probléma.

TAO/SAO/DAO ügyben:
Amikor adatlemezt írsz, az írásmeneten belül 1 sáv jön létre, így nincs jelentősége, hogy track-at-once vagy session-at-once módban írod. A DAO (disk-at-once) viszont az egész lemezt egyetlen folyamatként írja, emlékeim szerint csak olyan esetben van jelentősége, ha egyszerre több audio sávot írsz fel, vagy olyan image fájlt ami többmenetes lemezről készült.


csüt. aug. 07, 2008 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Sziasztok!

Totál kezdő vagy dvd írás terén. Adat dvd-t szertnék írni (DVD+RW) hogy később is tudjak hozzá írni. Milyen beállításokkal kell megírni a lemezt? DAO/TAO, ISO/Joilet stb.....
Próbálkoztam több író szoftverrel is (Nero5, Nero7 Expresss, Starburner, Deepburner, Burnaware stb), de nem tudtam zöldágra vergődni. Van, amelyik nem ajánl fel szinte semmi beállítási lehetőséget, legyen-e lezárva, írási sebesség, mód stb. Meg van amelyik nem hajlandó hozzáírni (mondván hogy nem multisession), van amelyik meg viszont hozzáír (ha az egyik igen, akkor a másik miért nem? :? ). Szóval így nehéz összehoznom. :shock:
Milyen hosszú fájlneveket és struktúrát enged az írás? Nem szertném, ha felirtam az adatot és utólag derül ki, hogy levágta az nevüket vagy fel se került a korongra, főleg html archiválásnál lenne gond, mert utána nem nyitná meg az "..._elemei" könyvtárat :oops: Mert a vinyóról szeretném száműzni a felírás után ezeket az adatokat.
Légyszi segítsetek! 8) Ha van ezekről a témákról webes oldal a beállítási leírásokkal, azt is köszönettel veszem.


csüt. aug. 07, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mon1018

Ezt nehéz értelmezni. És hát a helyesírás... :shock:


kedd jún. 24, 2008 19:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 11:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
akkor nem film avirtuálisba nézd meg hogy mekkora helyet foglal az összes file és könyvtár nézd meg bytra pontosan 4706076672 byte1 dvd lemez ennyit lehet ráirni de ha több akkor lehet 2 rétegü is az eredeti és akkor 2 rétegüre kellene irni , delehet hogy a kütyüd nem eszi meg a 2 rétegü irottat
van skype elérésed? ottt könyebben menne a kommunikáció 8)


kedd jún. 24, 2008 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 15:03
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Digitalizálás, majd DVD-re írás
Sziasztok!

A kérdésem, hogy ez a kütyü: Easycap USB video digitalizáló
Formats: record
in DVD+/-R/RW, DVD+/-VR, and DVD-Video Supports NTSC, PAL, Video format
Video
input: One RCA composite, One S-Video Audio input: Stereo audio (RCA)mm Dimens
ion
(L)88mm x (W)28mm x (H)18mm USB bus power Supports high quality video resolutio
n NTSC:
720 x 480 @ 30fps PAL: 720 x 576 @ 25fps
mennyire alkalmas arra, hogy régi VHS kazettán lévő video felvételt ezen keresztül digitalizáljam és DVD-re írjam?


szomb. ápr. 05, 2008 9:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: DVD írás
Playerka írta:
dzsony írta:
akkor nem film avirtuálisba nézd meg hogy mekkora helyet foglal az összes file és könyvtár nézd meg bytra pontosan 4706076672 byte1 dvd lemez ennyit lehet ráirni de ha több akkor lehet 2 rétegü is az eredeti és akkor 2 rétegüre kellene irni , delehet hogy a kütyüd nem eszi meg a 2 rétegü irottat
van skype elérésed? ottt könyebben menne a kommunikáció


Nincs skype-om csak MSN. Méret problem nem lehet. Az mds 19,6 K, az mdf 518,9 M Ha Daemonnal megnyitom az mds-t 1124.db. fájlt látok, melyek együttes mérete 440,8 M

Aszem jegelem a témát, mert lehet, hogy ez az általam letöltött cucc nem is passzol a haver kocsijához. Az eredeti DVD fájl szerkezete ui. más, abban vannak könyvtárak is, ebben pedig nincs. Az eredeti DVD-n nincs exe fájl, ezen pedig van.

Írtam a Blaupunktnak is megvárom mit válaszolnak, hogy van-e frissebb adatbázis DVD-jük?

Köszönöm a segítőkészségedet. :)


Még 1 probát megér probáld meg clone cd-vel ez tud irni dvd is és kezeli az mds mdf kombinációt


vas. márc. 23, 2008 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 15:03
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Re: DVD írás
dzsony írta:
akkor nem film avirtuálisba nézd meg hogy mekkora helyet foglal az összes file és könyvtár nézd meg bytra pontosan 4706076672 byte1 dvd lemez ennyit lehet ráirni de ha több akkor lehet 2 rétegü is az eredeti és akkor 2 rétegüre kellene irni , delehet hogy a kütyüd nem eszi meg a 2 rétegü irottat
van skype elérésed? ottt könyebben menne a kommunikáció


Nincs skype-om csak MSN. Méret problem nem lehet. Az mds 19,6 K, az mdf 518,9 M Ha Daemonnal megnyitom az mds-t 1124.db. fájlt látok, melyek együttes mérete 440,8 M

Aszem jegelem a témát, mert lehet, hogy ez az általam letöltött cucc nem is passzol a haver kocsijához. Az eredeti DVD fájl szerkezete ui. más, abban vannak könyvtárak is, ebben pedig nincs. Az eredeti DVD-n nincs exe fájl, ezen pedig van.

Írtam a Blaupunktnak is megvárom mit válaszolnak, hogy van-e frissebb adatbázis DVD-jük?

Köszönöm a segítőkészségedet. :)


vas. márc. 23, 2008 12:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: DVD írás
akkor nem film avirtuálisba nézd meg hogy mekkora helyet foglal az összes file és könyvtár nézd meg bytra pontosan 4706076672 byte1 dvd lemez ennyit lehet ráirni de ha több akkor lehet 2 rétegü is az eredeti és akkor 2 rétegüre kellene irni , delehet hogy a kütyüd nem eszi meg a 2 rétegü irottat
van skype elérésed? ottt könyebben menne a kommunikáció


vas. márc. 23, 2008 11:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 15:03
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Re: DVD írás
dzsony írta:
Playerka írta:
dzsony írta:
A daemon ugye létrehoz 1 virtuális meghajtót. ha megnyitod az mds filet akkor ebben a virtuális meghajtóban látod a dvdlemez vob bup és ifo fileait.


Kezdem az elején. A NET-ről leszedtem egy rar-t, amely kicsomizás után két azonos nevű fájlt hozott létre nekem, csak az egyik kiterjesztése mds, a másik pedig mdf.

Ami ebben a két fájlban van, az tulajdonképpen egy autós navigációs térkép adatbázis, amelyet DVD-re kellene írnom, hogy a beépített autós navigációs kütyü tudja kezelni.

Azt szeretném tudni, hogy ezt hogy kell, mivel lehet DVD-re írni. Eddig két megoldási javaslatot kaptam:

1./ A fenti két fájlt az Alcohol 120% nagyon szereti. Ezzel meg kell nyitni az mds fájlt és talán már lehet is dvd-re írni.

Ezzel az a problémám, hogy megnyitottam vele az mds fájlt és mielőtt el kezdené az írást, kéri a disc-et. Csak az a baj, hogy a disc benne van az íróba, sőt a progi látja is, mert ki is írja. Ha pl. kicserélem a lemezt és egy pluszost teszek bele kiírja, hogy DVD+R. Szóval hiába látja a lemezt, nem kezdődik el az írás. Nem tudom mit csinálok rosszul.

2./ Daemon Tools-al megnyitom az mds fájlt. Ekkor valóban egy virtuális lemezmeghajtóban látok 1124.db. fájlt. Köztük dat, ntl, dnl, sys, bex stb. kiterjesztésű fájlokat. Tehát nem vob bup és ifo fájlokat. És innen nem tudom hogy mit kellene csinálnom....???


vas. márc. 23, 2008 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: DVD írás
Playerka írta:
dzsony írta:
Én a dvdfab ot használom nagyon jó minden védelmet kiszed és óriási lehetőségei vannak és magyarul is fut :shock:


Lécci írd már le nekem mint a hülye gyereknek, hogy hogyan kell csinálni ezt a grebbelést! Induljunk ki onnan, hogy a Daemon és a DVDFab fent van az géptemen. Hogyan tovább?

A daemon ugye létrehoz 1 virtuális meghajtót. ha megnyitod az mds filet akkor ebben a virtuális meghajtóban látod a dvdlemez vob bup és ifo fileait. Amikor ez megvan akkor elindítod a dvdfabot és automatikusan betölti a virtuális meghajtórol a filmet. utána tudod advdfabbal tömcsizni meg kiirni vagy akármi mást :shock:


vas. márc. 23, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 15:03
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Re: DVD írás
dzsony írta:
Én a dvdfab ot használom nagyon jó minden védelmet kiszed és óriási lehetőségei vannak és magyarul is fut :shock:


Lécci írd már le nekem mint a hülye gyereknek, hogy hogyan kell csinálni ezt a grebbelést! Induljunk ki onnan, hogy a Daemon és a DVDFab fent van az géptemen. Hogyan tovább?


szomb. márc. 22, 2008 13:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: DVD írás
dzsony írta:
Playerka írta:
dzsony írta:
Playerka írta:
Sziasztok!

MDS és MDF fájlból hogyan kell DVD-t írni? Eddig Én csak mds és iso párosításról hallottam....


Én a dvdfab ot használom nagyon jó minden védelmet kiszed és óriási lehetőségei vannak és magyarul is fut :shock:


szomb. márc. 22, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: DVD írás
Playerka írta:
dzsony írta:
Playerka írta:
Sziasztok!

MDS és MDF fájlból hogyan kell DVD-t írni? Eddig Én csak mds és iso párosításról hallottam....


DAEMON virtuális meghajtóval megnyitod és utána már tudod szerkeszteni a többi progival :D


Daemonnal megnyitom az mds fájlt ez idáig rendben van. Ekkor azonban csak az mds tartalmát látom, pedig a lényeg az mdf-ben van. Szóval mit kell tennem?

a daemonnal az mds filet nyitod meg de az mdf-ben levő filekat látod ezt utána le grabbeled valamivel a vinyódra szerkeszted utána kiirod vmivel :gigalol:


szomb. márc. 22, 2008 11:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 15:03
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Re: DVD írás
dzsony írta:
Playerka írta:
Sziasztok!

MDS és MDF fájlból hogyan kell DVD-t írni? Eddig Én csak mds és iso párosításról hallottam....


DAEMON virtuális meghajtóval megnyitod és utána már tudod szerkeszteni a többi progival :D


Daemonnal megnyitom az mds fájlt ez idáig rendben van. Ekkor azonban csak az mds tartalmát látom, pedig a lényeg az mdf-ben van. Szóval mit kell tennem?

Amúgy mondták, hogy Alcohol 120%-al meg lehet nyitni. Tényleg így van, de közvetlen írás előtt kéri a lemezt. Látja is, hogy DVD-R lemez van benne, de nem kezdi el az írást. Lehet hogy plusszos lemezt szeretne? (Olyanom most nincs itthon)


szomb. márc. 22, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: DVD írás
Playerka írta:
Sziasztok!

MDS és MDF fájlból hogyan kell DVD-t írni? Eddig Én csak mds és iso párosításról hallottam....


DAEMON virtuális meghajtóval megnyitod és utána már tudod szerkeszteni a többi progival :D


szomb. márc. 22, 2008 9:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 15:03
Hozzászólások: 62
Hozzászólás DVD írás
Sziasztok!

MDS és MDF fájlból hogyan kell DVD-t írni? Eddig Én csak mds és iso párosításról hallottam....


pén. márc. 21, 2008 22:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Barth Ida írta:
Sziasztok!

Összeakadtam egy olyan problémával, hogy kaptam egy RICOH lemezen egy avi összeállítást, amit egy az egyben szeretnék duplikálni, de a NERO nem hagyja, mondván nincs a céllemezen elegendő hely. Mindkét lemez DVD R, céllemezként már vagy 5-félét próbáltam, sikertelenül. Mi a teendő?
THX
A forrás és a céllemez szabványa ugyanaz?
Tehát mínuszosról mínuszosra/pluszosról pluszosra próbálod?
Valószínű egyébként, hogy az eredeti lemez túl van írva némileg. Ha csak pár másodperccel, akkor túlírva Neked is sikerülhet. Én a lemezképbe mentést és abból kiírást, ill. a rövid lezáró szakasz használatát javaslom.

Üdv!


kedd dec. 25, 2007 14:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha kell az összes hibával együtt, CloneCD!
Nevével ellentétben,tud DVD-t is. :)


kedd dec. 18, 2007 17:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 15:55
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Sziasztok!

Összeakadtam egy olyan problémával, hogy kaptam egy RICOH lemezen egy avi összeállítást, amit egy az egyben szeretnék duplikálni, de a NERO nem hagyja, mondván nincs a céllemezen elegendő hely. Mindkét lemez DVD R, céllemezként már vagy 5-félét próbáltam, sikertelenül. Mi a teendő?
THX


hétf. dec. 17, 2007 18:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 16, 2007 12:37
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Hozzászólás 
Hi!

Ha rossz helyre megy a kérdésem, előre is bocs. :shock:

DVD filmről szeretnék hangrészletet kimásolni, de eddigi keresésem a neten eredménytelen. mp3-ba, esetleg wav-ba

Linknek is örülnék :wink:


vas. dec. 16, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

6-7 Gbájt méretű fájlokat szeretnék felírni DL lemezre (HD film .mkv) Eddig próbáltam 1 Pioneer DVR 109-es íróval és Nero 8.x-el, eredeti firmware-el.
Az első réteg után kidobta a lemezet belső hibára hivatkozva. Ugyanezt a fájlt próbáltam egy Pioneer DVR 111D-vel legújabb firmware-el Nero 7.x progival, első réteget szintén megírta majd elkezdte a második réteget is, de rövid idő után kidobta, írási hibát írt ki.

Mi lehet a hiba? Kompatibilitás? Vagy ekkora fájlt egyáltalán fel lehet egyben írni?

A lemez: Datawrite 8X, mindkét író 2,4x sebességgel volt hajlandó írni.
(más is ilyen sebességgel tudta ezt a lemez írni viszont nem tudom milyen íróval és mekkora fájlt.)
Ha esetleg ilyenről lett volna szó bocs, kicsit sok a 48 oldal.

Segítséget előre is köszönöm.


csüt. dec. 06, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:rulez: !


vas. nov. 25, 2007 20:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 23, 2007 21:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
nacorvus írta:
DVD Region+CSS Free,vagy AnyDVD


Köszönöm szépen, működött az AnyDVD-s verzió :)


vas. nov. 25, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
DVD Region+CSS Free,vagy AnyDVD


szomb. nov. 24, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 23, 2007 21:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!
Bocs, ha már volt ez a kérdés, nem volt türelmem végigolvasni a 46 oldalt :)

Szóval DVD másolással kapcsolatos kérdésem lenne:
Adott egy 1-es régiókódú lemez, és erről szeretnék "régimentes" DVD másolatot készíteni.
Hogyan, milyen programmal tudom a legegyszerűbben megtenni?

Előre is köszi.


pén. nov. 23, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 19, 2007 17:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy 5,5 Gb-os iso fájlt szeretnék kiírni dl lemezre. Ha adatként írom fel az iso
fájlt akkor a rétegvéltás nem okoz gondot ha majd a DT-ba töltöm be. Vagy írjam ki neroval. Melyik a jobb választás és milyen íróprogit használjak?


hétf. nov. 19, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2309 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség