Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 22:52



Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
Ceruza akku töltése 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2007 8:35
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás Re: Baby akku
sse írta:
hanolfe írta:
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Van egy akkus ütvefúróm, akku nélkül. Szeretnék hozzá építeni egyet. Elég bika cellákat igényel, 4000 mAh. A gép 10,8 voltos. A kérdésem az, hogy van-e különbség az akkus barkácsgépekben található cellák és a kereskedelemben kapható tölthető Baby HR14-es akksik között? Mert most jó áron tudnék szerezni ilyeneket.
A másik kérdésem, hogy miképp tudnám sorba kötni ezeket az akksikat? Keményforrasztás?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.:
Hanolfe


Sima NiCd akkuk vannak benne. Forrasztás jó forró pákával meg savval szerintem.


Köszi a választ! Közben az rcmodell.hu fórumában találtam egy témát a problémámról. http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=2013
Itt is a forrasztást javasolják jó meleg pákával, legalább 200 W-os legyen. És előtte az érintkezőkön finom csiszolópapírral érdemes átmenni


kedd máj. 22, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás Re: Baby akku
hanolfe írta:
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Van egy akkus ütvefúróm, akku nélkül. Szeretnék hozzá építeni egyet. Elég bika cellákat igényel, 4000 mAh. A gép 10,8 voltos. A kérdésem az, hogy van-e különbség az akkus barkácsgépekben található cellák és a kereskedelemben kapható tölthető Baby HR14-es akksik között? Mert most jó áron tudnék szerezni ilyeneket.
A másik kérdésem, hogy miképp tudnám sorba kötni ezeket az akksikat? Keményforrasztás?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.:
Hanolfe


Sima NiCd akkuk vannak benne. Forrasztás jó forró pákával meg savval szerintem.


kedd máj. 22, 2007 14:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2007 8:35
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás Baby akku
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Van egy akkus ütvefúróm, akku nélkül. Szeretnék hozzá építeni egyet. Elég bika cellákat igényel, 4000 mAh. A gép 10,8 voltos. A kérdésem az, hogy van-e különbség az akkus barkácsgépekben található cellák és a kereskedelemben kapható tölthető Baby HR14-es akksik között? Mert most jó áron tudnék szerezni ilyeneket.
A másik kérdésem, hogy miképp tudnám sorba kötni ezeket az akksikat? Keményforrasztás?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.:
Hanolfe


kedd máj. 22, 2007 8:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ugorjunk át a PIC-es topicba, ott válaszolok...
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=779104#779104


vas. ápr. 22, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 15:06
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: S.udvari
Hozzászólás 
Köszi a tippeket!

Akkor tanulok és ha úgy érzem hogy lesz olyan kérdésem amelyet már magam is átlátok hogy volt e értelme feltenni jelenkezem :)
Egy első kérdés milyen nyelvben érdemes programozni tanulni és milyen progikat használhatnék amelyekben esetlegesen szimulálni tudnám a működést pl az Oshonshoft oldaláról letölthető Pic szimulátort ?
Ha megírok egy programot(természetesen valami egyszerűbbet ) akkor azt mivel tudom egyszerűen átforgatni Hex-adatokká?
Letöltöttem a Microchip oldaláról Mplab szoftvert de az egyelőre olyan magasnak tűnik hogy sok mindenre nem jutottam vele.
De azért természetesen próbálkozom.


szomb. ápr. 21, 2007 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Könyv ügyben nézz fel a chipcad oldalára, keresd Kónya László műveit. Arra jó, hogy kialakítsa benned az alapokat.

Az adatlap azért tűnik bonyinak, mert nagyon sok perifériája van egy PIC-nek. Ha szépen elkezded nézegetni, egyre világosabb lesz. Ajánlom elsőre tanulmányozni a PIC belső felépítésének a rajzát, valamint az I/O portokról szóló részeket.

Nézz fel a hobbielektronika oldalra is, ott találsz egy egész jó, kezdőknek való cikket.

Valahol fel lehet lelni a neten egy 16F84-es adatlapot magyarul, ez szintén az alapokhoz jó, mert a 16 és 18 as sorozat nem sokmindenben tér el.

Idézet:
amolyan hétköznapi nyelven volna megfogalmazva .

A PIC működése sem hétköznapi... :)


szomb. ápr. 21, 2007 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 15:06
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: S.udvari
Hozzászólás 
Szia watt!

Köszönöm a biztatást ez valóban jó tanulási lehetőség volna. letöltöttem a 18F4320 PIC adatalapját csak 386oldal :shock: esetleg ezt nem lehetne valahol magyarul megszerezni? mert ez így angolul igen magas lesz.
Esetleg tudnál ajánlani valamilyen könyvet amiből lehetne tanulni és amolyan hétköznapi nyelven volna megfogalmazva .


szomb. ápr. 21, 2007 13:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
ezen programok módosítása esetleg egyszerűbben megvalósítható mint egy új progi írása.

Legtöbb esetben egy más által írt programot nehezebb átalakítani, mint egy újat írni.
Ha engem kérdezel semmi nem ér annyit neked, mintha ezen feladat kapcsán megtanulnál PIC-et programozni. Nagyon sok irodalom, és segítő hozzászólás van a neten. Könyveket is lehet kapni. Ne úgy állj hozzá, hogy nem éri meg, maga az áramkör lehet, hogy nem, de a tudás amit szerzel vele nagyon is! Szerintem még akkor is, ha soha egy fillért sem keresel vele az életben!

Idézet:
A töltési eljárás folyamatának elképzelése megvan, bár az Ic adatlapján le van írva pontosan de én is letudom írni röviden ha aktuálisnak tekintjük a dolgot

Tanulmányozz egy PIC-et(szerintem a 18F4320, vagy 2320 erre megfelelő lehet), és próbáld elképzelni miként oldható meg áramkörileg és logikailag a kérdés.

Ha kérdésed van, szeritem nem csak én fogok rá válaszolni, erre akár mérget is vehetsz! Ha leszenk túl messze nyúló kérdéseid(alapok, triviálisok stb.) akkor ne sértődj meg azonnal egy esetleges csípkelődésen! :wink:
Egyébként ha engem kérdezel, akkor az eddigi hozzászólásaidból úgy érzem, hogy képes vagy a feladat megoldására! Szerintem ennél jobb elfoglaltságod nem is lehetne, főleg, ha van rá némi időd!


szomb. ápr. 21, 2007 9:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 15:06
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: S.udvari
Hozzászólás 
Igen, így utána gondolva dolognak valóban nem lehet egy egyszerű feladat megírni egy ilyen progit.
Igazából azért linkeltem be azt a két Pic-es töltő leírását, hogy ezen programok módosítása esetleg egyszerűbben megvalósítható mint egy új progi írása. Azt természetesen nem várnám, hogy valaki csak úgy baráti szívességből napokat töltsön el programozással, viszont ha anyagi oldalról közelítjük meg akkor sajnos mivel csak nekem saját célra kellene egy példány nem is igen kifizetődő
ezért valami olyasmire gondoltam hogy a fent említett töltő(Oshon) progijának módosítása esetleg itt a fórum keretei között megoldható volna akkor ez lenne szerintem az esetleges járható út, de ha valóban akkora munka mit amire gondolok akkor lemondok róla és eltemetem a Pic-es reflex töltő ötletét.

A töltési eljárás folyamatának elképzelése megvan, bár az Ic adatlapján le van írva pontosan de én is letudom írni röviden ha aktuálisnak tekintjük a dolgot


pén. ápr. 20, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
bár inkább a kérdést úgy lehetne feltenni, hogy mennyire okoz nagy fejtörést egy ilyen megírása egy hozzáértő embernek.

Naszóval a program megírása sem az egyszerű kategóriába tartozik, de sokkal bonyolultabb a megfelelő töltési módot "kitalálni". Ha van egy elképzelés, ill. van egy bevált metódus, akkor azt le lehet programozni. (Remélem arra nem gondolsz, hogy valaki ezt megteszi helyetted? :wink: )


pén. ápr. 20, 2007 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 15:06
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: S.udvari
Hozzászólás 
Szia watt!

Előre is köszi, akkor várok, hátha tudunk egy kicsit majd foglalkozni a kérdéssel.


pén. ápr. 20, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
marker
Most nem sok időm van, ezért csak annyit, hogy PIC-el meg lehet oldani bármilyen töltési algoritmust.


pén. ápr. 20, 2007 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 15:06
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: S.udvari
Hozzászólás 
Találtam egy ilyet, csak ez ugye nem reflex töltő? :

http://www.oshonsoft.com/picchargerlcd.html

és egy ilyet ez már reflex csak még igazából nem bírtam kivenni a kapcsolásból , hogyan lehetne megoldani ,hogy 4-5 cellától többet is tudjon tölteni
http://www-user.rhrk.uni-kl.de/~dittrich/trxcharger


csüt. ápr. 19, 2007 23:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 15:06
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: S.udvari
Hozzászólás 
Sziasztok !

Teljesen Pic amatőrként szeretnék kérdezni (bár próbálkozások voltak már de egyelőre nem sok sikerrel)
Van, vagyis inkább volt egy ICL 1702 tipusú NI-Mh töltésvezérlő IC-m ami ma sajnos elhalálozott Sad
Az IC adatlapja
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... S1702.html
Az szeretném kérdezni, hasonló elvű töltési módot meg lehetne e oldani Pic-el, bár inkább a kérdést úgy lehetne feltenni, hogy mennyire okoz nagy fejtörést egy ilyen megírása egy hozzáértő embernek.
Röviden az Ic-ről
egy ún. reflex elv alapján tölt
lassú töltési felfutás első kétpercben majd, 1sec töltés 5msec kisütés mintavétel (akku feszültség, hőfok), majd elölről kezdi
több fajta töltésmód(csepp, kisütés, kisütés-töltés ,gyors)


csüt. ápr. 19, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Értem.
Jó munkát!


csüt. ápr. 12, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szia Watt!

Idézet:
A PIC hová tárol?


A chipcad-nek az oldaláról választok valami szimpatikusat:)

Idézet:
Idézet:
Alakul az intelligenciája, a próbanyákon már kész a cucc, már csak a progi hiányzik.


Azaz a lényeg! Smile


Gondolom sikerulni fog, ez afféle gyakorlás lesz (programozónak tanulok).
Még azért a kész állapot messze van, mert rengeteg leadni valóm van az egyetemen, de azért szólni fogok, amint kész van, és persze akkor is, ha elakadok:)
A programot C nyelvre tervezem(ingyenes SDCC fordító), de ezt még átgondolom.

Addigis legyetek jók, jó építgetést!

Neo


csüt. ápr. 12, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Alakul az intelligenciája, a próbanyákon már kész a cucc, már csak a progi hiányzik.

Azaz a lényeg! :)

Idézet:
gondolom ez csak egy plusz MAX 232 meg egy pár sor progi a PIC-ben

Igen, valami ilyesmi.

A PIC hová tárol?


csüt. ápr. 12, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szia Watt!

A 0,47 Ohmokat sorosan kötöttem, hogy nagyobb feszültség essen rajta. Érdekes, tényleg nagyon egyszerű a kapcsolás, nem is gondoltam volna, hogy 2 nap lesz éleszteni, de azért sikerült:)

Alakul az intelligenciája, a próbanyákon már kész a cucc, már csak a progi hiányzik. A PIC mér, tárol és egy kijelzőn írja a feszültséget, meg a töltés végét. Ha lesz időm, rittyentek egy PC-s változatot is, mint a Te projektedben:) (gondolom ez csak egy plusz MAX 232 meg egy pár sor progi a PIC-ben).

Jó munkát mindenkinek!

neo


csüt. ápr. 12, 2007 7:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szia!
Gondolom a 0,47 ohmokat párhuzamosan kötötted, de a lényeg az, hogy működik, amin természetesen nem lepődök meg, hiszen nagyon egyszerű a kapcsolás. Ha sikerül valami inteligenciát csiholnod a töltődbe, érdekelne hogyan sikerült megoldanod! Jó progizást!


szer. ápr. 11, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szia Watt!

Megvan a kapcsolás, 150 ohmmal szépen megy, de az R2-t is lecseréltem egy 2 sorba kötött 0,47 ohmosra. Igy kb. 900 mA mértem, a BD 238 eléggé melegszik, hűteni kell.

Köszönöm a segítséget!

UI.: Itt is egy intelligens akksitöltö készül:) de gondolom sejthető volt:)


szer. ápr. 11, 2007 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Ezeket Te számoltad ki, vagy ez csak külső forrásból van?

Igazából a rajzon én rontottam el, valamint sok függ a felhasznált tranyó bétájától. Én BC440-et használtam, aminek jobb a bétája, és nem gondoltam a bázis ellenállás csökkentésére, miközben a BD238-at ajánlottam. Át fogom rajzolni, jó hogy ez így előjött hibaként, köszi!

szerk: Igazából az a 150ohm is határeset, mert a BD236-nak a bétája 25-ös 1A-nél, ezért ez csak 800mA körüli áram lenne a kollektorkörben. Ide akár 100ohm is jó lehet, mert a bázis áram kb 55mA lenne ami nem sok. Persze mindez 6V esetén.


pén. ápr. 06, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Nekem is vannak ceruza akkuim, és 160mA-es töltővel töltögetem azokat(az akksik 2100mAh-sak). Néha azonban tudnék örülni, ha mondjuk 5-8 óra is elég lenne töltésre. Meg nem fűtene oly erősen az akksitöltő, és mondjuk 12VDC(dugasztáp/szivargyújtó) kéne a bementére. És , mondjuk kapcsolóüzemben menne. Ilyen témában valakinek ötlete, látott-e már valaki ilyesmit, esetleg épített-e?
üdv


pén. ápr. 06, 2007 9:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szia Watt!

Sajna 330 nem volt, de volt helyette 150 és azzal szépen nyitott. Áramot nem mértem, de 6,4 V volt az izzón, akkor kb. 1-1,3 A lehetett. Az R2-n 900 mV esik a teljes nyitásnál (és jó meleg is). Akkor kénytelen leszek eltérni a kapcsolási rajzon feltüntetett értékektől. Ezeket Te számoltad ki, vagy ez csak külső forrásból van? Nem értem miért nem jó az 560-as ellenállással. Bár nem tudom most jó-e, de majd összepakolom ujra kisebb ellenállással és mérek, gondolom jó lesz. A hiba az lehet, hogy nálam a terheletlen tápon 8,4 V van.

Köszi! Még jelentkezem!

További szép napot mindenkinek (most jo a kedvem:))!
Neo


csüt. ápr. 05, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Csökkentsd a bázisellenállást, pl. 330 ohm-ra! Írd meg mennyi az áram!


csüt. ápr. 05, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Most vettem másik helyen BD238-at, ezzel más a helyzet, de ezen is csak 900 mA és 3V van, pedig elvileg teljesen nyitva van... Sebaj, próbálkozom!

Nagyon várok valami építő jellegű hozzászólást!

Üdv! Neo


csüt. ápr. 05, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Sziasztok!

Idézet:
Az R2 határozza meg az áramot. Ha ez az ellenállás 700mA-t határoz meg, akkor az áramköröd jól működik. Ha 1A-t akarsz, akkor csökkentsd az R2-t addig, míg be nem áll az áram. Gondolom a Tranyót jól hűtöd, mert ellenkező esetben füstjeleket fog bocsátani!


Igen, ezt a részt kitaláltam, és ezért csodálkoztam, kipróbáltam vagy 3 radikálisan más értékkel, de nem hatotta neg. Gondolom ezen az ellenállásonj esik a fesz, a Q2 bázisán is, ezért elkezd kinyitni, szabályozva a Q1-et. Ezért nem értem mi nem jó.

Idézet:
Lehet, hogy már lefüstölt a tranyó? Vagy az izzó nem vesz fel 700mA-nél többet? Ez utóbbi valószínű, mivel 12V-os itt meg jó ha a 6V-ot megkapja!


Először én is azt hittem, hogy lefüstölt (nem raktam rá hűtést, nem gondoltam, hogy ilyen átok meleg lesz, bár gondolhattam volna). Aztán előkaptam egy másik tranyót, ami vadi új, hűtőre raktam és az is dettó. A csumára nyitott tranyóra kötött izzón 1,3 V és 700mA van. Amugy az izzó direkt a tápon kb. 7 V-ot és 1,3A-t eszik és szépen világít.

Idézet:
De, és az izzón kinn kéne lennie majdnem a teljes tápnak! Mennyi van kinn ilyenkor?


Talán kamutranzisztort árulnak? Valaki találkozott már ilyennel? 39 Ft volt...

Köszi a hozzászólást!

Kipróbálok egy másik elárusítóhelyet:))

Neo


csüt. ápr. 05, 2007 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Az R2 határozza meg az áramot. Ha ez az ellenállás 700mA-t határoz meg, akkor az áramköröd jól működik. Ha 1A-t akarsz, akkor csökkentsd az R2-t addig, míg be nem áll az áram. Gondolom a Tranyót jól hűtöd, mert ellenkező esetben füstjeleket fog bocsátani!



Idézet:
Külön kipróbáltam a BD236-ot: az emitterére +6V-ot kötöttem, a kollektor és a föld közé az izzót, a bázist meg földre kötöttem az 560 ohmos ellenállat kiséretében.

Lehet, hogy már lefüstölt a tranyó? Vagy az izzó nem vesz fel 700mA-nél többet? Ez utóbbi valószínű, mivel 12V-os itt meg jó ha a 6V-ot megkapja!

Idézet:
Ebben az esetben nem kellene csumára nyitni a tranzisztornak?

De, és az izzón kinn kéne lennie majdnem a teljes tápnak! Mennyi van kinn ilyenkor?


csüt. ápr. 05, 2007 5:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szia Watt!

Megépítettem a honlapodon található áramgenerátort, de nem működik. A kimeneten 700mA-t, 1,2 V-ot mértem és egy 12V 21 W izzóval terheltem. Éppen csak izzott. A trafó 6 V 4A-es. Ha kikapom a BC212-t akkor is 700mA, és a BD
meleg, mint állat. Nem tudom mi lehet, de nem szabályoz.
Külön kipróbáltam a BD236-ot: az emitterére +6V-ot kötöttem, a kollektor és a föld közé az izzót, a bázist meg földre kötöttem az 560 ohmos ellenállat kiséretében. Hát így is 700mA és az izzó igy sem izzott. Nem tudom mi lehet. Ebben az esetben nem kellene csumára nyitni a tranzisztornak?

Minden segítség jól jön!

Üdv! Neo

Előre is köszi!
Bocsi az offért, de már egy ideje küzdök, és sajnálatos, hogy egy ilyen egyszerű kapcsolással...


szer. ápr. 04, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Nem akarok senit sem védeni sem támadni de az ár valahol tükrözi a minőséget és az eredetiséget.Egyformán hibás a vevő de az eladó is .Vásárláskor hajlamosak vagyunk hinni a csodákban.


hétf. ápr. 02, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sándor2 írta:
Hát..nem is tudom, mit mondjak! Mindazonáltal nem tudom, szidjam, vagy sajnáljam a régi boltomat, ha jóindulatu vagyok, akkor őket is átverték....


Én nem vagyok rosszindulatú, de egy műszaki boltos tudja jól, hogy mit és honnét vesz... Szóval tuti nem véletlen ;-)

Ne sajnáld amúgy, hogy megvetted, ha rendesen működni fog: gondolom jó olcsó volt. Legalábbis a bolhán ha jól emlékszem 600 v. 800 forint volt a kettő.

Üdv!


vas. ápr. 01, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:13
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Hello, vasti!
Hát..nem is tudom, mit mondjak! Mindazonáltal nem tudom, szidjam, vagy sajnáljam a régi boltomat, ha jóindulatu vagyok, akkor őket is átverték....Ennek a koppincsnak meg mégiscsak összerakok valami töltőt, ha lesz eredmény (villanás, durranás, vagy hasonló) majd referálok.
A kérésem azért még változatlan: az A 9798 ic-ről szeretnék valami leirást/doksit kapni!
Üdv Sándor2


szomb. márc. 31, 2007 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Komaki írta:
Szerintetek ez milyen? 10.000-be kerül.


Hát, szerintem kb. ugyanezeket tudja a Yellowstone Super Quick Charger ;-) , csak éppen a felébe kerül...

http://www.uv-toll.hu/index.php?todo=pr ... s&prod=268

Annyi különbséggel, hogy (szerintem) csak akkor kezd el tölteni, ha minden akkut lemerített már. Bár ez nem biztos, mert általában hasonló töltöttségű akkukat töltök vele, és a kijelzőn nem lehet olayn pontosan leolvasni, hogy éppen hol tart...

Üdv!


pén. márc. 30, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sándor2 írta:
Tehát az akku: SONY gyártmány, Ni-MH "fajta". Én is meglepődtem a kapacitáson, ezért vettem meg.


Jaj, ezekkel van tele a bolhapiac itt Zalaegerszegen is már régóta ;-)))
AAA-ban talán még 2000mAh-nál nagyobb is van, AA-ban meg a határ a csillagos ég ;-) AA-t én is vettem, azzal ugat a gyerekek kiskutyája, stb., tehát olyan célra megfelel, ahol nem számít, hogy mikor merül le, mennyit bír, meg mekkora a valós kapacitása.

Ekkora akkuk tényleg nincsenek, a valós kapacitás egy ismert intelligensebb fajta töltővel töltve, és a töltési időt figyelve ki lehet kb. találni. Nekem csak 3800-as van ;-) , én olyan 2000-2200mAh-nak tippelem azokat.

Amúgy nem is olyan rosszak, sokat töltöttem őket, bírják: többször tettem szükségből a Canon A510 gépembe régen, de végülis nem éreztem különbséget az 1800mAh-s Minwa-k mellett ;-))

Csak az a gond, hogy valószínűleg nem stabil minőségűek, mindenféle szutykot csomagolnak Sony papírba. Egy ismerősöm vett máskor máshol ugyanolyat, és neki több szétfolyt töltés közben :-(( Pedig én 500mA-el töltöm, ő meg kevesebbel töltötte. Én speciel jó szériát fogtam ki...

Üdv!


pén. márc. 30, 2007 18:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Szerintetek ez milyen? 10.000-be kerül.
http://triaxpower.com/products/nimh/6178.htm
Triax Power? Még nem hallottam róla.

üdv: Komaki


pén. márc. 30, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
watt írta:
Akkor még se meradtam le semmitről! :D A helyzet az, hogy ezen már meg se lepődök az átcímkézések óta. Az embereknek mindent el lehet adni! :(


Még talán az lenne a legjobb, ha igazi sony akku lenne átcimkézve de sajna nem. Valami kinai gagyi. De legalább olcsó. A vaterán 1300Ft 2db, azért ez kicsit gyanus, nem? :)


pén. márc. 30, 2007 16:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Sándor2 írta:
Hello, sse!
Sikerült hatalmas bogarat tenned a fülembe! Ez a hamisitási história nagyon nem tetszik nekem! Annál is inkább, mert egy olyan helyen vettem, ahol már több mint húsz éve szerzem be az alkatrészeket, és még soha nem volt semmi gondom a minőséggel! Persze, minden kezdet nehéz....Kb. egy hónap mulva megyek ismét Szegedre, és feltétlenül utánajárok, hogy kinek kell a s...ébe rúgni! Azért addig is, ha ennek az áramkörnek (9798A) a leirása a kezedbe kerül, kérlek, szóljál!
Üdv. Sándor2


Teljesen mindegy hol vetted akkor is hamis :) .
3800mAh-s AA akku még nincs is, se sony se semmilyen.


pén. márc. 30, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:13
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Hello, watt! Az eddigiek alapján ugy látom, hogy én maradtam le valamiről... Azért ha azzal az áramkörrel találkozol, ne sajnálj egy hsz-t!
Üdv Sándor2


pén. márc. 30, 2007 15:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:13
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Hello, sse!
Sikerült hatalmas bogarat tenned a fülembe! Ez a hamisitási história nagyon nem tetszik nekem! Annál is inkább, mert egy olyan helyen vettem, ahol már több mint húsz éve szerzem be az alkatrészeket, és még soha nem volt semmi gondom a minőséggel! Persze, minden kezdet nehéz....Kb. egy hónap mulva megyek ismét Szegedre, és feltétlenül utánajárok, hogy kinek kell a s...ébe rúgni! Azért addig is, ha ennek az áramkörnek (9798A) a leirása a kezedbe kerül, kérlek, szóljál!
Üdv. Sándor2


pén. márc. 30, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Akkor még se meradtam le semmitről! :D A helyzet az, hogy ezen már meg se lepődök az átcímkézések óta. Az embereknek mindent el lehet adni! :(


pén. márc. 30, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Sándor2 írta:
Szervusz watt! Biztam benne, hogy előbb-utóbb észrevesztek.
Tehát az akku: SONY gyártmány, Ni-MH "fajta". Én is meglepődtem a kapacitáson, ezért vettem meg. Lusta vagyok tervezni, ha van "gyári" alkatrész, amit felhasználhatok. Gondolom, csak a periférikus alkatrészeket kell összeszedni hozzá, aztán usgyi. Az Ohm törvényt meg a forrasztópákát talán még nem felejtettem el... Megköszönném a segitségedet!
Üdv. Sandor2



Ez a "SONY" akku amiről szó van hamisítvány és nem 4Ah. Piacokon megvásárolható.

http://www.sony.hu/view/ShowArticle.act ... =odw_hu_HU


pén. márc. 30, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A gond az, hogy nem ismerem ezt a töltőt. Egyébként szép kis akku, nem mondom. Ha 1A-el töltené egy inteligens töltő, akkor is 4órán át töltené! Szerintem ezt nem is szabad 1C-vel(4A) tölteni, mert nehéz elhinni, hogy a belső ellenállását ennyire levitték volna, hogy ne följön szét! Én is elfogadnék ilyen akkukat, hol lehet kapni és mennyi volt?


pén. márc. 30, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:13
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Szervusz watt! Biztam benne, hogy előbb-utóbb észrevesztek.
Tehát az akku: SONY gyártmány, Ni-MH "fajta". Én is meglepődtem a kapacitáson, ezért vettem meg. Lusta vagyok tervezni, ha van "gyári" alkatrész, amit felhasználhatok. Gondolom, csak a periférikus alkatrészeket kell összeszedni hozzá, aztán usgyi. Az Ohm törvényt meg a forrasztópákát talán még nem felejtettem el... Megköszönném a segitségedet!
Üdv. Sandor2


pén. márc. 30, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Milyen akkuk ezek, hogy AA méretben 4A/ó-sak? Lemaradtam valamiről? Én 2800mA/ó nál nem nagyon láttam nagyobbat!


pén. márc. 30, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:13
Hozzászólások: 9
Hozzászólás A határozatlanságom....
Először is: jó napot kivánok a fórumlakóknak!
Másodszor: hogy kerültem ide? Rövid leszek: sikerült szereznem néhány 4000 mAó-s aksit (AA méret, ceruza), gyorsan beletettem a CPU 9798 tipusu töltőmbe, aztán elkeseredtem...
Még 2004-ben vettem ezt a szerkezetet, 2000 mAó-s aksikkal együtt (fényképezőgéphez), gond nélkül müködött minden. Most viszont a 4 Aó-s aksik még félig sem töltődnek fel (kisütöm kb. 650 mA-val egy óra alatt). Na most a lényeg: Próbáltam a neten rákeresni a CPU-ra, ezt a Fórumot találtam. Itt olvastam, hogy néhányan már csináltatok házilag is töltőt, hát arra lennék kiváncsi, találkoztatok-e ezzel az áramkörrel is, ha jól rémlik, pár évvel ezelőtt a Rádiótechnikában, vagy az Évkönyvben jelent meg egy leirás ezzel az ic-vel készült töltőről, ha valamelyiktek emlékszik, vagy olvasta, kérem, segitsen!!!!
Nem okozna gondot "gyártani" valami házilagos áramgenerátoros töltőt, "valamennyire" ismerős a dolog, de ez az áramkör mindent megcsinál helyettem, kiválasztja az akkut, beállitja a töltőáramot, átáll csepptöltésre, stb. Szeretnék többet tudni róla, mint amire eddig emlékszem. Tehát "segitség"!
Bocs a sok szövegért, mégsem sikerült elég rövid lennem....


pén. márc. 30, 2007 10:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
klevi1967 írta:
Valaki próbálta már(?):


Hát ezt emlegettem én is ;-))) Sokat gondolkodtam rajta, végül megvettem, és nem bántam meg - egyenlőre.

Mert eddig kb. 10x töltöttem vele, ebből 2x hülyeséget csinált :-( Egyszer telinek mutatta az akkukat, kivettem őket, és a fényképezőgépem pár kép után kikapcsolt velük... Visszatettem, töltötte őket vagy két órát, úgyhogy tényleg le voltak merülve :-o
A másik még érdekesebb: ment a töltés, láttam hogy hamarosan be fogja fejezni, már az utolsó csík villogott. Úgy fél óra múlva visszamentem, akkor meg az első csík villogott... Újrakezdte a töltést?! Az akkuk jó forróak voltak benne, kivettem őket, szereincsére a vacakab akkuk voltak, amikkel a gyerkeke játikai mennek, de úgy néz ki, hogy fel voltak töltve rendesen...

Még használom, aztán majd kiderül. Csak attól félek, hogy ha tényleg rossz, nem fogják kicserélni: nem hiszem, hogy a nagyker 10-20 töltést végigcsinál vele, és közben nézi, hogy jó-e: főleg, hogy esetleg elő sem jön közben a hiba...

Mindenesetre érezhetően javult az akkuk kondíciója az egycsatornás régi töltőmmel való töltögetéshez képest ;-))) És ez a legfontosabb számomra. Pl. van egy Motorola T2288 telóm, ami már gyakorlatilag tölthetetlen volt: kb. fél óra készenlét után kimerült. Nyomtam az akkuknak három töltés-kisütést (AA hosszúságú, AAA vastagságú 600mAh-s akkuk vannak benne, de bírták az 1A töltőáramot - Panasonic akkuk ;-)) , és azóta 2 napot elmegy a telefon! Tök jó.

Üdv!


csüt. márc. 15, 2007 19:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Jut eszembe, Ti fényképezőbe milyen típusú akkut ajánlotok? Ni-Cd, alacsony belső ellenállás, relatíve kis kapacitás, vagy Ni-MH, nagy b.e., nagy kapacitás? Esetleg alkalmazásfüggő (vaku stb)?
Én a Ni-MH mellett tettem le voksomat, de egyik ismerősöm váltig esküszik a másik típusra, nem tudtam meggyőzni. =)[/quote]

Olyat vegyél amit ha feltöltesz ,és két hét múlva előveszel mert gyorsan kell egy pár kép ,ne mondjon csütörtököt-Enelop-
Legjobb a lítum akku ,én három éve tettem el pár lítium cellát ,most néztem őket még mindig 3,99Volton vannak és viszi a csavarbehajtómat.Pedig ezek "döglött" laptopakku bontásából van.


csüt. márc. 15, 2007 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nos, újra én, újra itt.
Megszerettem ezt az IPC-1-et. Most láttam Conrad katalógusban ákciósan IPC-1L-t, az csak a gyorstöltéssel tud kevesebbet, meg nem jár mellé táska, góliát adapter + szivargyújtós inverter. Otthonra megteszi. Cserében asszem csak 7 kHUF-ot kóstál.
Egyébként tetszik meg minden de vannak hátrányai is.
Gyorstöltésnél ugyebár melegszik mint állat, rá kell tenni egy ventit hogy elfogadható maradjon különben a hővédelem (van ez is) ki-bekapcsolja a töltést, ezzel meg hosszabb mintha kisebb árammal tölteném. No meg a töltőáramtól nem lehet függetleníteni a kisütő áramot... 200 mA töltésnél fix 100 a merítés, na 1 napig így csak meríti a 2.5 Ah-s akkut.
A frissítő funkciónak én úgy látnám értelmét, ha kiírná, hogy első merítés-töltés és az utolsó között mennyi a különbség... ehelyett fixen az utolsó fázisban kivett/betett kapacitást írja ki.
Amit nagyon hiánylok róla még az 4 gumitalpacska, össze-vissza csúszkál a polcon/asztalon/stb. így.
Amit le lehet olvasni róla: aktuális folyamat eltelt ideje, akku becsült kapacitás (idó x áram), cellafesz, töltő/kisütőáram. Kis gyakorlattal jól össze lehet ezeket vetni.
Ha van mire használni, akkor összességében jó kis szerkezet.

Jut eszembe, Ti fényképezőbe milyen típusú akkut ajánlotok? Ni-Cd, alacsony belső ellenállás, relatíve kis kapacitás, vagy Ni-MH, nagy b.e., nagy kapacitás? Esetleg alkalmazásfüggő (vaku stb)?
Én a Ni-MH mellett tettem le voksomat, de egyik ismerősöm váltig esküszik a másik típusra, nem tudtam meggyőzni. =)


csüt. márc. 15, 2007 4:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 14, 2007 8:52
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Nekem van néhány hónapja.Rendkívül korrekt töltő csak jót tudok mondani róla,ill. a rugós érintkezőire vigyázni kell.Amugy k***a jó kis töltő.


szer. márc. 14, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:55
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Várpalota
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Valaki próbálta már(?):

http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... nas_288524

Üdv!


szer. márc. 14, 2007 16:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 14, 2007 8:52
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok! Egy Voltcraft IPC-1L boldog tulajdonosa vagyok,magyar kezelési útmutató nélkül.Az angolt nagyjából megértem,de szeretnék egy korrekt fordítású leírást is hozzá.Akár e-mailben is küldhetitek.Köszönöm! wachtlerprem@freemail.hu


szer. márc. 14, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség