Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 8:21



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Samsung LCD TV fátyolcsikok 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 13, 2010 19:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
sziasztok!
most bukkantam erre a topikra.
Ugyanez a hiba az én Samsung LCD-mmel is.
Sikerült valakinek megoldani a problémát?
üdv
intrate


szomb. nov. 13, 2010 19:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
Köszönöm a választ. Kicserélem azt a kondit is, utánna jelentkezem hogy mi a végeredmény.

Üdv.


szomb. jún. 05, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
boaaar írta:
... Még egy kondi maradt az eredetiek közül (a többi már ki lett cserélve a klikk-klakk szindróma miatt) a panelon de annak semmi külső jele nem utal arra hogy rossz lenne...

Ha ki van száradva, kontakthibás, az nem látszik kívülről. A kondik olcsók, nem érdemes egyenként tökölődni velük. A készülék szétszedése, stb annyi idő, hogy nem éri meg többször nekifogni.
Ha ki van száradva az elko, kisebb lehet a tápfesz (vagy kevésbé terhelhető), így lehet a jelenség oka.


szomb. jún. 05, 2010 15:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
Hali.

Szétszedtem és észrevettem hogy a power board-on kezdett puposodni az egyik kondenzátor. Kicseréltem és most néha eltűnik a csik. Még egy kondi maradt az eredetiek közül (a többi már ki lett cserélve a klikk-klakk szindróma miatt) a panelon de annak semmi külső jele nem utal arra hogy rossz lenne. Létezik hogy a táp emiatt nem bir elég feszültséget produkálni a képernyő megvilágitásához, és a csik attól jelenik meg hogy oda nemjutt elég fény?


szomb. jún. 05, 2010 11:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
Hát szekszerviz kb 80km-re van+fuvaros (mivel elég nagy a picike), cirka 50euro + a javitási költség. Szerintem ennyiért már lehetne egy új power boardot venni bele. Nemtudom mitévő legyek. Azért köszönöm a gyors válaszokat és a segitőkészséget.


hétf. máj. 31, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
boaaar írta:
... Tehát ha kicserélem a trafót akkor van rá esély hogy megszünik a zúgás és a fátyolcsik?

Nem hiszem. Mellesleg nem egyszerű alkatrészt szerezni.
Próbáld beleélni magad egy szakszervízbe való elvitelbe.


hétf. máj. 31, 2010 9:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
A zaj egyértelműen a trafóbol jön. A zaj állandó. Csak a mélysége változik, világos és sötét képrészlettöl függően. SMA felvetete azt a lehetőséget hogy valami belső zavar miatt van a fátyolcsik a képernyőmön. Tehát ha kicserélem a trafót akkor van rá esély hogy megszünik a zúgás és a fátyolcsik?


hétf. máj. 31, 2010 9:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
boaaar írta:
Hali.

Esetleg hibás transzformator bir ilyen képhibát eredményezni? Ugyanis elég hangossan zúg, különböző hangszintékkel. Amikor világosabb szineket jelenit meg, akkor más hangszinen zúg mint amikor sötétebb képet jelenit meg.

A trafó a tápegység része. A terheléstől függően (világos vagy sötét képrészlet) adhat hangot (ha nincs jól impregnálva). A képhiba pedig emiatt táphibára utal.
Bár a leírásod nem egyértelmű.


vas. máj. 30, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Samsung LCD TV fátyolcsikok
Hali.

Esetleg hibás transzformator bir ilyen képhibát eredményezni? Ugyanis elég hangossan zúg, különböző hangszintékkel. Amikor világosabb szineket jelenit meg, akkor más hangszinen zúg mint amikor sötétebb képet jelenit meg.


vas. máj. 30, 2010 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
A moaré az a színes, hullámos, csíkos zavaró mintázat, ami nem része a képnek, hanem a szín és anyagmintázat miatt kialakult képhiba, főként kockás, vagy apró-mintás ruházaton jelenik meg, vagy homogén színek esetében található. Felvételi hiba is lehet, nem mindig a készülék a hibás ebben a jelenségben. Szinte kizárólag a digitális technika hibája.

Külső zavarok lehetnek az egyéb összekapcsolt készülékektől, ( DVD-lejátszó, Videomagnó, Házi mozi hangcucc ) gyenge antennajel, rossz földelésű mikrosütő is zavart okozhat, egyéb gyógyászati készülékek, hálózatról bejövő zavarjel, stb.

Az LCD képernyő - elvileg - nem éghet be, ha ilyen jelenség lép fel, akkor ott túl nagy az alapfényerő, hibás beállítás, vagy egyéb belső hiba okozhatja a szellemkép-szerűen ott maradt képet.

Nekem LCD-TV/ monitorom van és az alapfényerő 12-őn áll a 100-ból. Világos szobában ez tökéletesen elég, jó képet kapok TV-adásból és monitorként is.

Ha valaki LCD, vagy plazma TV-t, vesz, mindenképpen ki kell próbálni a boltban, lehetőleg élő TV-adásból és nem valamilyen HD-felbontású DVD-ről, mert csalóka az eredmény, azt nem kapjuk vissza normál TV-adásban, amit a HD-DVD-ről láthatunk.

Üdv! SMA


hétf. máj. 03, 2010 7:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Hali SMA.

Mi az a moaré? Milyen külső zavarokra gondolsz? Az alapfényt próbáltam már állitani de ugyan az a szituáció. A beigért képek a mainboard-ról egy picit késnek, de felteszem amint birom.


vas. máj. 02, 2010 15:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Az már régen rossz, ha az LCD is "beég".
Erre is jó a JScreenFix applet.
Rá kell küldeni 10-20 percig PC-ről monitorként. Vagy majd valamikor megszűnik. :hm:


vas. máj. 02, 2010 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem is samsung lcd van + upc felvevős médiabox. Egyik este néztem egy filmet a felvevőről és elaludtam rajta. A film végén visszalépett a főmenübe és egész éjjel azt mutatta a tv. Másnap vettem észre, hogy bele égett a képbe a menü. El lehet ezt valahogy tüntetni? Eléggé zavaró.


vas. máj. 02, 2010 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
boaaar, mexx és Többiek!

A képen részben moaré látszik, részben pedig lehet valami belső zavar ( túl nagy alapfényerő ) vagy külső zavarjel.

A másik képen egyértelmű, hogy jelszint probléma lépett fel, zajos a kép és zavar látható benne. ( Antenna hiba, kábel TV hiba. )

A kijelző nyomkodása nem tesz jót a készüléknek, ez kerülendő.

Üdv! SMA


vas. máj. 02, 2010 9:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Ha finoman, óvatosan nyomkodod a kijelzőt, akkor a csíkok helyei változnak-e, vagy ugyan ott maradnak?


Nemváltoztatja a helyét. Holnap felteszek képet a Mainboard-ról. A táprol is tegyek képet?


csüt. ápr. 29, 2010 21:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Nekem is hasonló fátyolcsikot produkál a Samsung lcd TV.http://kepfeltoltes.hu/view/100429/P1070210_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


csüt. ápr. 29, 2010 20:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Ha finoman, óvatosan nyomkodod a kijelzőt, akkor a csíkok helyei változnak-e, vagy ugyan ott maradnak?

Magáról a main lapról tudnál feltenni képet, hogy a rajta levő típus látszódjon? Jópár éve javítok a Samsungban, de ilyen hibát még nem láttam.....
Szerintem nem Main-lap probléma lesz....


csüt. ápr. 29, 2010 19:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Hali.

Szétszedtem és káva nélkül is ott a vonal. Valami más ötlet hogy mi lehet ez?


csüt. ápr. 29, 2010 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Nemtudom. Elég szépen melegszik a kicsike panelja. Megpróbálom szétszedni és beinditani káva nélkül.


szer. ápr. 28, 2010 6:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Látszik,-bár nem NB1-és olyan mint amikor egy laptopon megtekergeted a kijelzőpanelt..aztán idő kell,hogy magáhoztérjen.
A káva nem görbült meg a melegtől, vagy akármi más fizikális behatástól ami feszengeti a panelt?


kedd ápr. 27, 2010 21:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Hali.

Samsung LE40S61BX a tipusa. Ime egy képrészlet a csikról. Olyan min amikor 2 réteg közé por kerül.

Kép

Ezen egy csik látszik és melette van egy paca is.
Remélem látjátok ti is. Ha mégsem akkor felteszek egy HD minőségü képet.


kedd ápr. 27, 2010 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Egy jó minőségű képet tudnál feltenni róla, amin látszik jól a hibajelenség?
Írd még meg a pontos típusát is.


kedd ápr. 27, 2010 5:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 16:37
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Samsung LCD TV fátyolcsikok
Üdv.

Van egy 2 éves Samsung lcd tvm amin megjelentek valamiféle fátyolcsikok. Halványszürke szinüek. Nem dead pixel senem stuck pixel mert mögötte ott a kép rendes szinekkel. Mikor megjelentek, gondoltam por. De egy alapos paneltisztitás után rákelett jönnöm hogy ez valami más. Valaki tud rá gyógyszert? Futattam már egy pár pixel javitó programot is de azok sem segitettek.


hétf. ápr. 26, 2010 16:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség