Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:53



Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Két tv-antenna összekötése 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
tomash írta:
... Upc digit adásokat milyen frekin adják?

Össze-vissza a közép csatorna tartományban. Csak következtetni lehet, hogy hol (nem teszik közzé), mert azok hiányoznak az analóg ajánlatból.


kedd jan. 11, 2011 17:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Sziasztok!
Én is ma szerelgettem ilyen szűrős dolgot.
Csak én digi analog jelét szeretnék be vinni a lakásba,illetve upc digitális jelét!1 kábelen!
Internet gond nincs,mert lan on jön.1Gigás szűrővel próbáltam is,de upc digitális csatik többsége nem jött be,analóg csatikat viszont szépen kiszűrte!(1gigás szűrőt upc netre használják,ha tévé adás nem kell)
Upc digit adásokat milyen frekin adják?


hétf. jan. 10, 2011 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Laci_L írta:
Jó lesz ez a szűrő. :)

Ha nincs pontos válasz, hívhatod a gyártót is.


Sajnos nem jutottam előrébb. Röviden tömören ezt a választ kaptam a Betacomtól:

"Az értékek valósak a gyártójától kaptuk.. "

Holnap még megpróbálom elérni a gyártót is, hátha mást mond, de több más terméken is ez az alsó frekvenciahatár szerepel, persze lehet, valóban csak megszokás.

Mod.: Közben felhívtam a gyártónak vélt Könczöl Urat, de semmi köze hozzá, pusztán névrokonok. Viszont mint antennaszerelő ismeri a termékeit, és készségesen segített. Azt mondja a 47 MHz valószínűleg valós adat (egyébként pl. a Hirschmann erősítői is innen indulnak), így az internet nem fog menni vele.

Még megpróbálom a herendi céget, hátha többre jutok velük...


csüt. jan. 06, 2011 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
VodkaTam írta:
... Igen, az a legegyszerűbb ha írok nekik ...

Szinte biztos. :shock:
A 47 MHz meg onnan jön, hogy régen (legalább 20 éve) még más frekvencia kiosztást használtak a KGST-ben, és volt tv adó 47 MHz-en is. Ma már nincs, és a rádiósáv is felcsúszott a 85-108 MHz sávba. Valaki (régi szaki) beírta a régi sáv alját.

Jó lesz ez a szűrő. :)

Ha nincs pontos válasz, hívhatod a gyártót is.


szer. jan. 05, 2011 10:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
A T-t úgy értettem, hogy ha arra tervezték, akkor remélhetőleg figyelembe vették, hogy net is lehet rajta, tehát visszairányban is kéne működnie. Viszont ha így van, akkor a második részének is stimmelnie kell, és nincs kiszűrve a 47 MHz alatti rész sem.

Igen, az a legegyszerűbb ha írok nekik, remélem érdemben tudnak segíteni, nem valami sablonválaszt kapok.

Köszönöm a segítséged.


kedd jan. 04, 2011 21:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
VodkaTam írta:
Igen, abban benn a szűrő is, de két dolog nem világos:
- visszairányban működik-e? Gondolom igen. Ők T-Home-ra tervezték, ott is van net, gondolom belekalkulálták ezt is.
- Meg kéne találnom milyen frekin van a net, mert ha 47 MHz alatt, akkor kiszűri azt is, és akkor bukta van.

Az hogy T, vagy UPC az mindegy.
De a visszirány gáz, mert pont a 47 MHz alatti sávban van az internet átvitel (ha jól emlékszem 33 MHz-en).

Szerintem nincs a közösítőben 47 MHz alatti szűrő (nem is olyan egyszerű belenyomni), csak leírták a tv sávot, és kész.

Érdeklődj a Bétacom-nál, szvsz tudják. Vagy a Könczöl nevű gyártónál. Talán ez az: http://aranyoldalak.hu/hirdetes/3898138/Konczol_Miklos/


kedd jan. 04, 2011 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Igen, abban benn a szűrő is, de két dolog nem világos:
- visszairányban működik-e? Gondolom igen. Ők T-Home-ra tervezték, ott is van net, gondolom belekalkulálták ezt is.
- Meg kéne találnom milyen frekin van a net, mert ha 47 MHz alatt, akkor kiszűri azt is, és akkor bukta van.


kedd jan. 04, 2011 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
VodkaTam írta:
Nyugodtabb lennék, ha lenne szűrő rajta ...

A Bétacom-ban van szűrő. :shock:


kedd jan. 04, 2011 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Nyugodtabb lennék, ha lenne szűrő rajta, bár csak kipróbálás után derül ki, hogy zavarja-e a kábeltv-t. Széttúrtam már a netet, de egyenlőre erre a sávra semmi. Még a fentebb linkelt herendi Ereltronik jöhet szóba, ők csinálnak egyéni igények szerint is szűrőket, de évekkel ezelőtti árlistájuk szerint is kb. 3000 Ft lenne, 250-es Euróval számolva... Tehát elég sok egy felüláteresztő szűrőért. Még keresgélek, hátha találok valamit.


kedd jan. 04, 2011 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
VodkaTam írta:
... Emellett a digitális jelre egy felüláteresztő szűrő kéne ...

Ha a közösítendő két frekvenciasáv nem fedi egymást, akkor megoldható a dolog. A TargeT által jelzett szétosztónak a visszirányú csillapítása nagy, ide nem biztos hogy jó lesz. Bár a visszirányú internet jel nagyobb mint a másik irány.
Ki kell próbálni, ahogy írta.

Esetleg megoldás (nem nagyon számoltam utána): három darab 33 vagy 39 Ohmos (1,1-0,25W-os) ellenállást csillagba forrasztasz és rákötöd a kábelek belső erét. A külsőket meg csak össze kell forrasztani. A csupasz részek a lehető legrövidebbek legyenek. A belső rész szigetelése után be kell tekerni alufóliával az egészet úgy, hogy a fólia hozzáérjen a külső összekötött árnyékoláshoz. De a legjobb ha egy hasonló kis dobozba kerül (akár egy kibelezett szétosztóba), mit ami a képen van. Ez átvisz mindent mindegyik irányban.
Ez a megoldás távtáplálásra nem alkalmas.

Ha mindenképpen szűrő kell, az nehezebb ügy. Keresgélni kell a Neten, antenna és amatőr boltokban.

Szerk: most látom, hogy beelőztél: amit írsz (DVB-T - KÁBEL-TV KÖZÖSÍTŐ), az tökéletesen jó neked. Ne tökölj, vedd meg. :D
Nem véletlenül drága, macerásabb a mérése, van benne anyag, és valószínüleg nem Kínából jön.


kedd jan. 04, 2011 20:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Osztóm van itthon több is, mindenféle, igaz közösítőként még nem próbáltam, de olvastam, hogy működik. Visszairányban is működnie kell, hiszen ha belegondolok most is van több is csak az internet ágában is. Viszont egy szűrőt mindenképp szeretnék a DVB-T-re, hogy az alacsonyabb frekvenciás analóg földi adók ne keverjenek be a kábeltv-nek. És ez a része a nehezebb. Időközben találtam egy direkt nekem kitalált közösítőt, ami tartalmazza a kívánt szűrőt is, de eléggé drága, és 47 MHz-ről indul, ami az internet miatt nem tudom nem-e gond. Most keresgélem a frekvenciát, de ha jól tudom valahol az alsó sávban van, ha 47 MHz alatt, akkor kapásból kiesik.


kedd jan. 04, 2011 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Én nem sokat lacafacáznék, nem egy akkora összeg. Kipróbálod, ha mégsem jó valami, akkor lehet keresni további megoldást.
DVB-T és analóg kábeltévé közösítésére én gond nélkül használok egy ilyet.


kedd jan. 04, 2011 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Sziasztok!

Olyan megoldásra lenne szükségem, amivel közösíthetném a DVB-T jelet az analóg kábeltv-vel. A probléma azért összetett, mert a kábelen az internetnek is le kell jönnie, aminek természetesen visszairányban is működnie kell.

A padlásról egy koaxkábel jön le, ezen jelenleg a kábeltv (analóg), és a net. Szobai megoldással semmilyen digitális adást nem bírok befogni (Veszprém), és amúgy is jobb helyen lenne az antenna a padláson. Ehhez viszont rá kéne keverni a jelét az analóg jelre.

Ezen a közösítőn gondolkodtam, bár nem egyértelmű, hogy visszairányban átengedi-e a jelet. Azt írják fordított bekötés esetén osztóként is működik, ebből gondolom, hogy talán igen. Emellett a digitális jelre egy felüláteresztő szűrő kéne, ami a szükséges frekvencia (794 MHz, 818 MHz) alatt nem enged át semmit (ilyent viszont végképp nem találtam sehol sem). Ennek a frekvenciának még a közelében sincs analóg adás UPC-nél (a legmagasabb frekvencia 559,25 MHz), így szerintem nem zavarnák egymást.

Kivitelezhető ez így? Hol lehetne ilyen felüláteresztő szűrőt kapni erre a frekvenciára (sehol sem találtam)?


kedd jan. 04, 2011 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
sevenhill írta:
Találtam egy idevágó cikket a Hobbielektronika '92 januári számában,20.oldal: "Antennaközösítő szűrők (2) ".
L-C tagokból van, az aluláteresztő ágnak 500Mhz-en, a felüláteresztő ágnak 600Mhz-en van a töréspontja, és meredek...

De akkor (közel 20 éve) a kábel tévék csak a 470 MHz-ig terjedő sávban moduláltak.

Szóval: ezt a váltószűrőt manapság nem lehet használni, mert 800 MHz-ig vannak a csatornák. A váltás helyén (az átmenetben), ami itt kb 100 MHz legalább 10 csatorna van. Ráadásul csúnya fázishiba is előjön, ami az analógnál színtorzulást okozhat.

És ami a lényeg (már írtam): ha egy csatornán azonos (vagy közel azonos) frekvencián két különböző adó van, az mindenképpen interferálni fog. Még akkor is, ha korszerű (fésűs szűrős) tv van.

Egy megoldás van: váltani a forrást (kapcsoló vagy dugdosás). :shock:


szer. dec. 29, 2010 15:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Találtam egy idevágó cikket a Hobbielektronika '92 januári számában,20.oldal: "Antennaközösítő szűrők (2) ".
L-C tagokból van, az aluláteresztő ágnak 500Mhz-en, a felüláteresztő ágnak 600Mhz-en van a töréspontja, és meredek.A szerző a karakterisztika beállítására a tekercsek "húzogatását" ajánlja wobbleres támogatással. Sajnos nem tudtam csatolni a cikket, PDF-ben van, majd valamit kitalálok, hogyan lehet ezt megoldani.


szer. dec. 29, 2010 14:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Azért kell kipróbálni. :wink: Ezt mondom. Vagy elviseljük a kényelemért és olcsóságért. !-F


csüt. dec. 16, 2010 22:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
TargeT írta:
... Lehet, hogy az iránycsatolt közösítő messze nem ilyen korrekt, de ha bevált, akkor totál kényelmes. :D

Sajnos ez a megoldás csak akkor jó, ha nincs két azonos frekvenciájú csatorna, mint ahogy sevenhill is írta. Mert akkor marad a kapcsoló, a relé, vagy a dugdosás.


csüt. dec. 16, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Azért a kézi átkapcsolás szintén elég macerás, bár korrekt. Már majdnem annyi, mint ha csereberéném az antennát.
Lehet, hogy az iránycsatolt közösítő messze nem ilyen korrekt, de ha bevált, akkor totál kényelmes. :D


csüt. dec. 16, 2010 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
gozi írta:
... Zárócsillapítás ~ 40 dB ...
... Mellesleg kézi átkapcsolót ezer Ft alatt is lehet kapni ...

Hát ez az. 40 dB mellesleg szépen látszik a képen mint vándorló csíkozódás (analóg video átvitelnél). És nincs ott, hogy milyen frekvencián mérték. Szinte biztos, hogy nem 700 MHz-en.

A kézi átkapcsolóban csak egy billenőkapcsoló van. Ez különben sokkal jobb zárócsillapítást adhat. Főleg, ha nagyobb méretű a kapcsoló (a megszakított pontok között nagyobb a távolság). Bár ez nem feltétlenül biztos, mert a nagyobb kapcsolónak meg nagyobbak a fém alkatrészei, amik között nagyobb lehet az átsugárzás.


csüt. dec. 16, 2010 19:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Laci_L írta:
Nem sokat írnak, csak annyit, hogy nem zavarja a másikat. Ez azért nem sok. Főleg arra lennék kíváncsi, hogy a felső csatornákon (2-300 MHz felett) mennyi a zavar. Mert szerintem van.

A fémdobozban mellesleg van egy váltó relé (valószínűleg Reed relé), meg egy kapcsoló. Slussz. :shock:
A gyári adatok eléggé szűkszavúak:
PMSW-300 Műszaki jellemzők:
Frekvencaisáv DC - 862 MHz
Áteresztő csillapítás ~ 0.5 dB
Zárócsillapítás ~ 40 dB

Mellesleg kézi átkapcsolót ezer Ft alatt is lehet kapni:
http://www.ostelsat.hu/dvb-t-kabelteve_ ... _E2022.htm


csüt. dec. 16, 2010 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Én azzal az "inverz" iránycsatolóval az UPC analóg kábelsávot(UHF31-ig megy) és a helyi átjátszóadó DVB-T csatornáit (UHF 42, UHF61) közösítem. Csak annyi szépséghibája van, hogy a helyi átjátszóadó még 2011 dec 31-ig UHF 24-en a TV2 analógban is nyomja, ez pedig interferál a kábelen lévő UHF24-en található Filmmúzeummal. De ezt eltekintve minden O.K. Majd egy év múlva a földfelszíni analóg lekapcsolás után ez a kellemetlenség is megszűnik.


szer. dec. 15, 2010 22:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
gozi írta:
... kérdéses, hogy tudja-e azokat a paramétereket, amiket írnak az adatlapján, de viszonylag korrekt darabnak tűnik...

Nem sokat írnak, csak annyit, hogy nem zavarja a másikat. Ez azért nem sok. Főleg arra lennék kíváncsi, hogy a felső csatornákon (2-300 MHz felett) mennyi a zavar. Mert szerintem van.

A fémdobozban mellesleg van egy váltó relé (valószínűleg Reed relé), meg egy kapcsoló. Slussz. :shock:


szer. dec. 15, 2010 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
:oops: Annyira nem is figyeltem, hogy 50 ohmos. Átsiklottam az adatokon.
Amit gozi linkelt, az korrekt, persze nem olcsó. Valahol láttam más kivitelben táp nélkül forgalmazott átkapcsolót 3000 körül.
Egy próbát azért megér az iránycsatolt közösítő. :wink: Ha esetleg nem válna be, még mindig lehet tovább próbálkozni.


szer. dec. 15, 2010 18:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Opto írta:
Na megvan a tuti megoldás!
Koax relé csak eddig sehol sem találtam eladót belőle.
Csak egy kicsit húzós az ára.
http://www.hamtech.hu/hun_HCS_3000_144_2Z.html

Ezt nézd inkább:
DVB-T/CATV relés átkapcsoló
Ez már TV-re van, de kérdéses, hogy tudja-e azokat a paramétereket, amiket írnak az adatlapján, de viszonylag korrekt darabnak tűnik.

Azonban vigyázni kell, mert sok gagyinak mondható típusnál a kapcsolt állástól függetlenül, a beérkező jelek zavarják egymást.


szer. dec. 15, 2010 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Opto írta:
Na megvan a tuti megoldás! ...

Nincs meg, vakvágányra szaladtál, de nagyon. :|

A linken látható átkapcsoló csak televízió (esetleg GSM vagy rádió) adóantennákhoz használható.

Több okból:

1. 50 Ohmos (a tévé vevő antennák 75 Ohmosak)
2. A csatlakozót csak nagyon vastag koaxiális kábelekhez használják, a mérete, menete egészen speciális

Maga a kivitel abszolút profi, aranyozott ezüst alkatrészekkel, profi nagyáramú jelfogóval. Mellesleg 3 kW teljesítmény átvitelére, kapcsolására alkalmas. Nem csoda, hogy nagyon drága.

Ez olyan, mintha a cigaretta csikket úthengerrel oltanád el. :)


szer. dec. 15, 2010 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Az biztos, hogy a relés megoldás korrekt. Csak macerás kicsit és drágább.
Kell neki +5 V a váltáshoz, de nem mindegyik box vagy tévé tudja az antennakimeneten.
Amit linkeltél, ráadásul ahhoz meg 12 V-ot látok.

Első körben az említett iránycsatolt F elosztó megteszi 650 Ft-ért. :wink: 8)


szer. dec. 15, 2010 15:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Na megvan a tuti megoldás!
Koax relé csak eddig sehol sem találtam eladót belőle.
Csak egy kicsit húzós az ára.
http://www.hamtech.hu/hun_HCS_3000_144_2Z.html


szer. dec. 15, 2010 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Két tv-antenna összekötése
Van egy tuti kipróbált működő "közösítő"-iránycsatoló! Akár két egymás mellett lévő frekvencia is összeközösíthető. Párszáz forintért kapható antennaboltokban gyári iránycsatoló. Csatlakozásai: IN OUT TAP . Eredeti rendeltetése, a tv-hez menő főágba teszik be kábeltársaságok szerelői, IN: kábelantenna, OUT: tv antenna bemenet, TAP: rádió vevőkészülék.
"Inverzüzemben" viszont becsatolhatjuk egy antenna jelét. Ekkor az antenna kerül a TAP-ra, IN a tv antennabemenetre, OUT a kábelre. Két antennát is összeközösíthetünk, de akkor a nagyobb jelszintű kerüljön a TAP-ra, a kisebb jelszintű pedig az OUT-ra.


kedd dec. 14, 2010 22:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
potyo írta:
Létezik antennaközösítő is. Ahol splittert árulnak, ott elvileg közösítő is van.

Köszönöm, utánanézek. :roll:
gajdi
Most tudtam meg, hogy az Antenna Hungária a DVB-T adásokat eltérően a próbaidőszaktól, ahol MPEG2-ben sugároztak, MPEG4-ben fogja "szórni".
Ezt a formátumot viszont a TV-m tunerje nem tudja kezelni. :(


kedd nov. 18, 2008 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Létezik antennaközösítő is. Ahol splittert árulnak, ott elvileg közösítő is van.


kedd nov. 18, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok!
A decemberben induló DVB-T adást, ha az LCD-TV-mnek a tunerje képes fogni, akkor a meglévő kábel-TV szolgáltatásommal, hogyan tudnám legegyszerűbben "össze-párosítani"? Antenna kábel splitterrel lehetséges ez? Látom az előző hsz.-okban hogy a splittert a jel elosztására dolgozták ki.
Ha nem ez a megoldás, akkor hogyan, mert a TV-ben csak egy koax-csatlakozó van annak ellenére, hogy a tuner 1.az analóg, 2.a DBV-T és 3.a DVB-C adások vételére is egyaránt alkalmas.
Köszönettel: gajdi
u.i.: ha máshova kell fordulnom a kérdéssel, akkor segítséget kérnék, hogy hova? :oops:


kedd nov. 18, 2008 7:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
ok. Akkor először kipróbálok egy sima közösítőt, hátha az is elég.

Köszönöm mindenkinek


szer. okt. 01, 2008 10:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Ez a cég gyárt sáváteresztő szűrőket, tetszőleges csatornára:
http://ereltronik.hu
Meg kell mondani, hogy melyik csatorna kell, és ők akár kombinálva egy szűrőbe el tudják készíteni.
Sávonként durván 3000 Ft körül van egy ilyen szűrő.
Ezután kell egy normális közösítő. Mivel az erősítős lepke miatt még földhurok is keletkezhet így lehet, hogy egy isolator is kell.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gozi szer. okt. 01, 2008 15:43-kor.



kedd szept. 30, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Régen a GELKA gyártott ilyeneket, megadhattad hogy melyik csatornákat akarod közösíteni, mamár szerintem csak házilag.


kedd szept. 30, 2008 12:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Hát az biza úgy lehet hogy sajna szeginyek vagyunk és a matáv vagy mitomén mármost hogy hiják a egyes programcsomagba nem tette bele a tv2 és az rtl-t; aki akarja vegyen 2es csomagot cimel abban benne van. A dunatv és a m2 van a 1es csomagban még ami értelmes a családnak ez kell a kábelből.

Ilyen adott csatornákra való sáváteresztő szűrőt hol lehet beszerezni?

Köszi...


kedd szept. 30, 2008 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Több szolgáltató azt csinálja, hogy a minimum csomagba csak közszolgálati adókat tesz be. Így, ha mást is akarsz nézni, akkor fizess.


kedd szept. 30, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én csak azt nem értem, hogy a tv2 és a rtlklub hogyhogy nincs benne a kábeltévében?


kedd szept. 30, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Ide az adott csatornákra való sáváteresztő szűrő kell. Ez csak a meghatározott csatornát engedi át. Ezután jöhet egy olyan közösítő, ami visszafelé nem engedi a jelet.

Általában a kábel TV szolgáltatók a környéken antennával fogható adók helyére nem tesznek csatornát (interferencia miatt), így nincs gond a közösítéssel.


kedd szept. 30, 2008 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Opto írta:
Szerintem csak akkor lesz ok. ha minkét antennajelet külön kábelen viszed a TV ig .

És ott mit csinál vele? Dugdossa felváltva? :)


kedd szept. 30, 2008 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Szerintem csak akkor lesz ok. ha minkét antennajelet külön kábelen viszed a TV ig .


kedd szept. 30, 2008 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
UHF-VHF keverésére vannak közösítő szűrők. Egy sávon belül a dolog nem fog normálisan működni, mert minden szorzókeverővé akar változni, aminek az eredménye jó sok izgalmas ám használhatatlan keverési termék lesz.


kedd szept. 30, 2008 8:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Akkor van gond, ha a lepkéről jövő freki egyezik ,vagy nagyon közel van egy kábelTV sáv frekijéhez. Akkor nem lehet közösíteni, mert interferenciákat okoz a két jel.
Ha ez nem áll fenn, akkor sima közösítővel meg lehet oldani szerintem...


kedd szept. 30, 2008 4:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát, a splitter (mint a neve is mutatja) az pont nem erre való: ha jól tudom, alapesetben nem is engedik "visszafelé" a jelet.

Antenna közösítő kellene neked, szerintem olyat is lehet kapni antennás boltban...

Üdv!


hétf. szept. 29, 2008 22:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Két tv-antenna összekötése
Sziasztok!

Adott egy kábeltv és egy erősítős lepkeantenna koaxcsati és ezt szeretném egy tvbe kötni. Hogy tudnám ezt a 2t úgy ősszekötni hogy az egyik ne torzitsa a másik jelét.
1. Próbáltam már splitterrel (azt hiszem ez volt ráirva) ->zsizsikes lett a kábeltv csatornáinak a jele (a tv2, rtl jo volt),
2. kapcsolos megoldással (csak ott állandoan kapcsolgatni kellett a két antenna között) de müködött.
Arra gondoltam hogy egy frekvenciaszürővel kellene próbálkozni hogy a 2 csatornán kivul más zavarjel ne kerüljön ki a lepkéről( a tv2 és az rtlklub jelét szeretném rátenni a kábeltvre mert az nincs rajta).
tv2: c58, 767mhz
rtlklub: c24, 495mhz
Persze nyilván nektek sokkal jobb ötleteitek vannak amik egyszerübbek.

Ha tudtok segiteni előre is köszi.


hétf. szept. 29, 2008 19:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 44 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség