Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 9:12



Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ] 
PMR RÁDIÓK!!! Tippek,trükkök,készüléktesztek 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PMR RÁDIÓK!!! Tippek,trükkök,készüléktesztek
sonicelcomp írta:
... Van valakinek egy jó tippje? ...

Menj be egy Global Akku boltba (pl Bocskai út), ott korrekten megvizsgálják az akkukat. Ki is cserélik ha kell. Teljesen felesleges volt másikat rendelni. Főleg ilyen sz*art.


szer. feb. 05, 2014 16:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Mikor merre...
Hozzászólás PMR RÁDIÓK!!! Tippek,trükkök,készüléktesztek
Sziasztok,
Egy e-bay aukción beszereztem egy pár használt Midland 777 PMR rádiót, jó árban. Meg is kaptam őket, töltőben tartottam két napot de az egyik adó a világért sem akart bekapcsolni. Ha az akksit áttettem a másikból, bekapcsolt. Gondoltam rossz az akksi. Rendeltem egy újat az amazon.de -ről, persze nem eredetit hanem a leg olcsóbbat.. Ezt:
http://www.amazon.de/gp/product/B003TOF ... UTF8&psc=1
Tegnap meg is kaptam, betettem az egyik rádióba, be kapcsoltam és működött is nem több mint 2 másodpercet. Gondoltam jó, tölteni kellene. Egész éjjel töltöttem, ma reggel próbáltam, semmi...

Hallottam már olyanról hogy adott készülékek nem működnek csak eredeti tartozékokkal. Lehetséges hogy ez lenne? Van-e valakinek hasonló készüléke?
Rossz lenne az új akksi is? Hogy tudnám ezt ellenőrizni? Esetleg vissza küldhetném, de macerás es időigényes.
Ennél többet kellene tölteni? Vagy talán gond hogy egyik akksi fel van töltve, másik nem? (e két készüléket egy töltőben kell tölteni)
El nem tudom képzelni mi lehet a probléma.
Van valakinek egy jó tippje?

Üdv,
László


pén. jan. 24, 2014 10:54
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Meg el a forum fiatalok! :)


hétf. máj. 02, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Nagyon szépen köszönöm. :wink:

Üdv
Inhouse


kedd feb. 22, 2005 15:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Csatornák viszonya:
1 es főcsatornán adok,hallja:csak aki az 1 főcsatin van.
1/38ason adok,hallja:aki az 1/38-on van és az egyes főcsatorna is.
Válaszolni csak az tud aki szintén az 1/38on van.
A főcsatornán lehet hallani az alcsatornák forgalmazását,az alcsatornákon a főcsatornáét viszont nem.
Nnnnna:)


kedd feb. 22, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Akkor most hogy is van a főcsatornák és az alcsatornák viszonya?

Üdv
Inhouse


kedd feb. 22, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
modellfiu.hu írta:
Ma 1 pár 8 csatornás új pmr rádiót 6000,38 ctcss-t is tudót 8000 ft-ért láttam.
Akad ennél olcsóbb? :D
Az 1 főcsatornán keressetek,egész nap be van kapcsolva a szerkentyű.


egy tanács.
1-es főcsatin olyan nagy a QRM, hogy szinte lehetetlen forgalmazni.
Bp-en folyamatosan nyitva van a zajzár.
haverral 1km-ről már zajosan hallottuk egymást.
tehát települj át máshova szvsz.


hétf. feb. 21, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Ma 1 pár 8 csatornás új pmr rádiót 6000,38 ctcss-t is tudót 8000 ft-ért láttam.
Akad ennél olcsóbb? :D
Az 1 főcsatornán keressetek,egész nap be van kapcsolva a szerkentyű.


hétf. feb. 21, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Egyik: apja **** Másiknak ezér meg azér!

Másik: Egyik kapja be amazér meg emezér is!

:DDDDDDDDDDD

Tegnap sikerült rengeteg pénzt haszontalan dolgokra kölenem:D
vennem egy pmr 1000 tx et.Előnye hogy 220Vról megy,hosszú antenna(1/4?).kaptam hozzá tápot + 4 akksit ami eleve 4000 péz lenne.
Alan 456,451 drága+semmit nem adnak hozzá alapban.
Volt egy 9900/pár 8/38cs de az elfogyott.
Mivel semmi kedvem vagyonom felét **** AAA akksivásárlásra fordítani
vásároltam még 2 db btech bw 40-et(AA).
Ma próbálgatom majd őket.


pén. feb. 18, 2005 8:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Látom megy tovább az OFF

Akkor én is picit bele offolok.

Épitetem már KH,RH,URH,VHF,UHF müsorszoro sávokra rádio,tv adokat magamnak,és hozzá teszem RH -n a "kalozok közt" ugyan ugy megy a DX mint a hivojelesek közt,csak itt a 99% maga épiti az adot,és ado mellé még studiot is és mindezek teteján még MÜSORT IS KÉSZIT.
Elég a googliba beirni hogy: sw pirate radio list
a kiadott oldalak után lehet kutakodni.
Szerintem meg ha nemkeltünk zavart és irigységböl a szomszéd marinéni
nem telefonálgat lehet nyugodtan aludni.
A marinéni meg néha még hivojelesek miatt is telefonál,mert ö még olyan
idöbe nöt fel mikor mindent jelenteni kelett,mostmár azokat az idöket
éljük amikor erre bérelt profi emberek léteznek,igy megkérem az összes
marinénit ne telefonáljon fgh,hif,nhh -nak vagy épp minek nevezem a
szervet.

ÉN mint aki pár évig RTF versenyzö is voltam(Rádios tájfutás),tudom hogy
sajnos milyen zür és zavar van hazánkba az amatörködés körül :(
Egyesek üzleti érdeket akarnak csinálni
egyesek sz-a-r-n-ak mindenre
egyesek még a régi idöben élnek
egyeseknek azonkivül hogy leüól a gyári rádio elé amit többszázezerért
vett és qsozik más nemérdekli
egyesek meg azthiszik ha leteszik a friss urhA vizsgát az arra jogositja öket hogy illegálisan lehet betyárkodni az amatörsávokon.
Nagyon kevés az olyan tiszteletre mélto ember mint te is HQP a szavaidbol érezve akik tudják mit és hogyan csinálnak és épitenek is és érzik ennek a hobbynak a lényegét.
Az meg hogy sokan illegálisan csinálják "ezt a hobbyt"(bocs de jobb szo nincs rá) azért nem kellene mindet 1kapal alá huzni.
Ismerek olyat aki vásárolt 80wattos adot és pesten ad vele de semitse ért az elektronikához,mellesleg egy ujvidéki rádio frekijén ad amit sok magyar szeretne hallgatni akinek ott élnek rokonai!
Ismerek olyat aki rajtam kivül épitett már kh,rh,uhf sávra adot,szinvonalat müsort készitett,egyidöben elég nagy csipetcsapata volt,telefonon kivánság müsor,stb.
Én is kivánságmüsorba mig nemvolt mobilom a VONALAS SZÁMOM MONDTAM BE! tehét ha valakinek lett volna baja akár oda is jöhetett volna.
Igen volt aki odajött,mert az volt a baja hogy segitsek neki nagynyereségü vevö antennát épiteni mert érdekli a tvdx,és ingyen adtam neki 2db könyvet!
Egyik nemtudom emlékszel e a régi "készüljünk a rádio amatör vizsgára", ilyen szines könyv,másik meg egy "tvdx vevöantennák" cimü könyv.
Nem lett az illetöböl okleveles prof.de nem is ez volt a célom,de megértette miért hogyan vágjon le hány mm alucsövet és hogy csináljon antennát,és még sok érdekes kérdésre választ lelt.

Szerintem az amatörködésen belül SAJNOS van épp elég dolog amit rendbekellene tenni,és ha az a sok energia amit most is ilyen eszmecserékre(rosszabb esetekben vitára) forditunk,nemfog változni a dolog.
Pl. minden kisebb városban illene rádioamatörklubnak lenni ami heti 3nap
délután klubnapot tart(eszmecsere,és fiatalok képzése)
Nem büntetni kellene azt amire van igény hanem szabályozni.
Az amatörködés igazi oldalát bemutatni a fiataloknak(
qsl lap kézzel készitése,forrasztás,találkoztam olyan haverommal aki
csodálkozott hogy miért gyantába nyomom a pálkeszt,mikor ott a cincin
és mikor mondom neki hogy nézd meg a szinét kivan égve a gyanta belöle
és rengeteg ott a cincin még az egér is cincog akkor elég fura arcot
vágott és látszott nemérti!)
Sorolhatnám még de akkor reggelig irt estimese lenne!
100szonak is egy a vége,én nem az amatörködés ellen vagyok,de
nincs jo vélleményem a mostani helyzetröl,és ahol tudom szivesen
segitek,hogy jobb legyen!


motohacker: a törlés azért lett,mert volt ott olyan kis megjegyzésem
durvább hofis stilusban ami edl -t ugyérzem nagyon sértett,mert megérzésem fanatikustagja egyik politikaipártnak amiröl én hofis stilusban
véleményt formáltam,és utolag átgondolva politikai forumon lenne a helye
nem itt az elektro forumon,ezért töröltük azokat a részeket.
Ettöl függetlenül még ha igaz is hogy EDL és én külön oldalakra szavazunk
és kampányolunk,mint elektronikai szakember szivesen segitek neki,és
remélem ö is nekem,mert mind ember eddig nekem nincs bajom vele
de töle függetlenül tartom a véleményem arrol a pártrol,és magánba
vagy politikai forumon elmondom.
Nemszeretném hogy ez a foprum átmenjen abba,mint EDL irta,régen
mikor még nemvoltam forumtag az LX -n elég kemény politikába és pocskondiázásba mentek át a dolgok,ez meg szerintem se
a forumolvasoknak,forumtagoknak,baloldalnak,jobboldalnak nemjó.


csüt. feb. 17, 2005 3:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
Igaz, végül is elférnek....
Egy valamire viszont reagálnék. A rádióamatőrizmust az URH FM üzemmódban cseverészők alapján megítélni több, mint hiba. Ezzel a feltételezéseddel azokat bántod meg, akik hobbiként komoly profikat megszégyenítő színvonalon építenek berendezéseket, kutatnak különleges terjedési módokat, találnak ki új üzemmódokat, stb. stb.
Ha pedig úgy gondolod, az adóengedély nem jelent semmi pluszt, hát az sajnos az ismeretségi körödben lévő rádióamatőrök kritikája is. Én szívesen megmutatnám, milyen érzés néhány wattal amerikai vagy japán amatőrökkel kapcsolatot teremteni, vagy milyen hangja van a holdról vagy az északi fényről visszaverődő rádióadásnak. Annó én is CB-vel kezdtem, építettem természetesen műsorszóró adót is, sugároztam TV adást a 200 m-re lakó haveromnak, de amikor az első rövidhullámú összeköttetésemet megcsináltam, mindazok a dolgok kicsivé és komolytalanná váltak. Hát még amikor az első saját építésű rádiómmal kimentem a sávba !!
Nem tagadom, a "rúzsasándoros" rádiózásnak is meg van a maga öröme, de engem valahol flusztrál az, hiába építek bármilyen szuper technikát is, igazán nyugodtan soha nem fogom tudni használni. A polcon meg minek álljon ? Az igaz, ha valaki megépít egy komoly műsorszóró adót, azzal rengeteget tanul, tapasztal, bebizonyítja felkészültségét a szakmában, de akkor is csak egy illegális eszköze lett. Ugyanez a rádióamatőr frekvenciákon egy nap mint nap használható eszköz lehet, amivel minden egyes összeköttetés alkalmával szerényen meg lehet jegyezni: my transceiver is home made... Kívánom, legyen részed ebben az örömben !!!


csüt. feb. 17, 2005 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Haliho!!
Mi itt ez a nagy törlésmánia?:) PMRekről legális keretek közt amugysincs nagyon mit dumálni,mind egyforma..játék.Kezdetben odakint gyerekjáték rádiókat forgalmaztak németben,hasonló,de talán még nagyobb teljesítménnyel ezekre a frekikre,innen terjedt el az egész.Azokban legalább 6-8 ceruzaelem is volt.
Várható volt,hogy off lesz belőle,de nem értem minek széttörölgetni a dolgot.Ez olyan,mintha utóbb már nem válallná a véleményét valaki,nem?
Egyébként is örök vita ez a legális/illegális kérdés.Én is régen rádiózom,de nem "olyan" régen,hogy muszáj lett volna hívójelet szereznem,tehát mivel a műszaki része érdekel főleg a dolognak,a vizsgát mindigis csak macerának tartottam,ami nem ad semmi "pluszt",csak nyűg.
Hallgatva mi folyik az éterben az amatőrátjátszók többségén,ill a szimplexeken ittott,(évek óta jószerivel)
,a véleményem a magyar amatőrizmusról lassan megingathatatlan.Olyan ez mint a foci,nem látszik az alagút vége...még az esély sem,hogy egyszer látni fogjuk.


szer. feb. 16, 2005 23:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
hqp:van egy X jobb oldalt a HSZ nél,azzal tudod az adott HSZ t törölni amit te irtál,mindjárt kitörlüöm az enyémeket,hogy ne legyen ennyi off.
EDL:lécci te is akkor töröld ki a tied,mert elég off igy a topic.
hqp:szerintem van elég üres frekvencia ahol nem zavarsz senkit,de
irom privátba,hogy ne legyen itt off.


szer. feb. 16, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
OFF
Rendben, töröltessük ami nem ide való, csak még 1-2 megjegyzés. Bár én is elvakult konstruktőr vagyok, semmivel sem tartom kisebb rádióamatőrnek azt, aki egy gyári rádióval hódol hobbijának. Egyszerűen nincs összefüggés.
Az, hogy ki milyen engedéllyel és hány wattal ad, az legyen az ő gondja, elég baj az, hogy nem mindenkit érdekelnek az előírások, lásd fent...
Azon viszont kicsit gondolkozz el, mi a nagyobb baj: ha valaki a legális sávon és érvényes engedéllyel kicsit jobban nyomja, mint szabad lenne, vagy ILLEGÁLIS frekvencián, természetesen engedély nélkül, más szolgálatokat (akik fizetnek a frekvencioa használatáért) zavarva forgalmaz. Ha nem látod a különbséget, akkor nincs is miről beszélnünk.

Én egyébként 37 éves vagyok és 16 éves korom óta rádiózok. A legmagasabb fokozatú rádióamatőr engedélyem van, amivel akár 1000W-al is nyomulhatok bizonyos sávokon. Ennek ellenére én sem csinálok mindig mindent abszolút az előírások szerint (pl. szoktam gyorsan hajtani is..) mégsem gondolom, hogy jogom lenne másokat lenéznem....
Azt hiszem ezt itt le is zárhatjuk, inkább a témáról értekezzünk, az legalább a többiek épülését szolgálhatja... :)
ON


szer. feb. 16, 2005 15:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
edl,hqp:töröljük ki a 3db "vitás" hozzászolást,igy akkor talán nem lesz tovább off topic a téma.(1db én,1db edl,1db hqp hsz)

Röviden meg ez az 1 maradhat:én cb -t javaslok pmr helyett,és megemlitem hogy sajnos az ssb modos készülékek használata hazánkba tilos igy ehez elkell innen költözni,mert itthon csak fm szabad 27mhz n.

Igy megfelel?(gondolom igen)


szer. feb. 16, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
bolond forum 3X küldte el :(

Kitörlöm mert hosszu lett.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára medmeksz szer. feb. 16, 2005 14:35-kor.



szer. feb. 16, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
..................


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára medmeksz szer. feb. 16, 2005 15:45-kor.



szer. feb. 16, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
OFF
Már ne haragudj, de a rádióamatőröket mocskoló megjegyzéseidet vissza kell, hogy utasítsam. Azért, mert van néhány olyan is közöttünk (sajnos), akik ÁLTALÁBAN tesznek minden törvényre, nem jelenti azt, hogy a rádióamatőr egyet jelent a rádióbetyárral. Sőt. Magát a rádióamatőrizmust sem kéne a minden szempontból eltorzult magyar viszonyok alapján megítélni. Az igaz, hogy én a berendezéseit maga építő és elsősorban a klasszikus rádióamatőr tevékenységeket folytatók közé tartozom, de én nem nézem le azokat, akik pusztán a rádiózás öröméért gyári rádióval forgalmaznak. A teljesítmények és frekvenciasávok betartásáért pedig mindenki maga felel, a törvénytisztelő többséget nem ítélheted el a renitensek miatt.
Annál inkább elítélendő (már megbocsáss), ha másokat törvénysértésre, az előírások durva megszegésére biztatunk. Természetesen mindenkinek magánügye, hol és milyen teljesítménnyel rádiózik, de talán nem kéne hamis biztonságérzetet sugallva biztatni a nem kellően hozzáértő érdeklődőket. Mindezt nem azért írtam le, hogy megbántsalak, mindössze arra kérlek, ne mondj olyan általánosító véleményt olyas valakikről, akiknek csak néhány tagját ismered. Köszi.
ON


szer. feb. 16, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edl szer. feb. 16, 2005 16:02-kor.



szer. feb. 16, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
...


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára medmeksz szer. feb. 16, 2005 15:43-kor.



szer. feb. 16, 2005 13:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
durva ez a fórum, mielött valaki meggyanusitana, hogy állandóan csúnyán irok, tiszta vicc, hogy az o-r-r-b-a-sz-á-j-b-a szót kicsillagozta részben a benne léve "b" kezdetü rész miatt... :x :evil:

amúgy nyilván azért nincsen 20wattos gyári pmr rádió, mert abba a sávba nem való ilyen dolog... 20watt nagyon sok és kevés a csatorna, nem tudom, hogy a szervek mit szólnak a 20wattos forgalmazáshoz, ennyi erövel el lehet menni 70 centire, azt is csak ugyanannyira utálják, ha engedély nélkül nyomod, mint a pmr csatikon a 20wattot...


szer. feb. 16, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Jó ez csak offtopic... :?

Rosszul mondtam, nem úgy gondoltam a privátságra, hogy senki más nem hallhatja, hanem arra, hogy aki azon a főcsatornán van hallja az összes alcsatornát?

Üdv
Inhouse


szer. feb. 16, 2005 8:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Hohó, a jó öreg AM-01-27...

Kép:
http://vatera.hu/photos/langs/hu//192702/big/1564884.jpg

Aukció:
http://vatera.hu/item/view/real.php?cod=1564884

Bazi drágán osztja a srác. Amatőrök tényleg szinte ingyé' adják.

A kapcsrajzát többször leadta az RT.
Még utánépíteni se' let volna nagy ördöngösség. Szép, letisztult kapcsolástechnika, beszerezhető alkatrészek. (akkori viszonylatra értem az utóbbiakat!)


kedd feb. 15, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Nemtudom mit szerencsétlenkedtek ilyenekkel,én régen brg "viszhanggal" 3km t tökéletesen átbeszéltem,és nem merült le.
Igaz 27mhz,meg 12volt a feszje 1.5voltos cerka ellemekböl 8db :)))
A sullya meg talán több mint a marosé :)))))
2csatit tudott amilyen kvarcot raktál bele.
AM modulált.
pannondxc n néha látni fillérekért.


...bezzeg a régi szépidök mikor felsö csatikon packet modemmel másoltunk
rövid progikat a granton át :)


kedd feb. 15, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
az alcsati privátságra nem jó. tehát ha te a partnerrel mondjuk 6/06-on beszélsz, és én vételen vagyok a 6/06-on, akkor természetesen vételezem a forgalmazást.

az alcsatik zavar- ill. tehermentesítésre vannak.

tagyük fel, hogy az 1/01-en adsz. ezt hallani az 1/00-án és az 1/01-en.
viszont ha egy főcsatin adsz, mondjuk az 1-esen, azt csak az 1/00-án hallani.
tehát a főcsatornán, és a többi alcsatornán folyó forgelmezás nem zavarja egy adott alcsati forgalmazását.

a /00 a főcsatornátjelenti értelemszerűen.

némelyik tcvr azonban tartalmaz kódolót, tehát a forgelmazást csak az azonos típusú készülékkel lehet vételezni.

Ja, 4/12 RULEZ!

73&DX!


kedd feb. 15, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Nekem Oregon van, pontos típust nem tudok fejből, a Metroban volt akciósan, akkuval töltővel. Arra vettük, hogy az azonos utcában 5 házzal arrébb lakó anyósomékkal tudjunk ingyen beszélni. Valamint 2 autós utazásnál is hasznos.

+ kicsi, könnyű
+ sok csatorna (8csat és 38 alcsat)

- 3db AAA 700mA akku (ki volt az az állat aki ezt kitalálta) hamar lemerül
- duplafészkes töltő (a 2 készülék különböző helyen van)
- akku figyelés gyak. 0, ahogy jelezné, hogy kimerült már vége
- a 2-3 fal és a távolság (kb. 200m) ami köztünk van gyakorlatilag a vége, néha elég zajos

Pár dolog érdekelne:
Építenék hozzá 5V stab tápot (legtöbbször a lakásban kell), gondolom nem okoz neki a 4.6-4.8 (ha fullos elemmel menne) helyett?
Valaki magyarázza már el, hogy az alcsatornák lehetőséget adnak 2 készülék kapcsolatának privátságára, vagy nem?

Üdv
Inhouse


kedd feb. 15, 2005 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
A Midlang G5 -nél 4-5 km hatótávolságoz írnak at átlagos 3 km helyett.A kisebb gyári antennaméret nem befolyásolja hátrányosan az adás-vétel erősségét?(nem a kereskedelmi tevékenységre gondolok :) )
Hatótávolság tekintetében mekkora eltérések vannak az egyes készülékek között?
Egyébként feldühít hogy szinte minden készülék AAA akksikat használ.
Ezek szerint,ha jól gondolom 4db sorba kapcsolt AA akksival is működnek,viszont még így is elég költséges.
Mobiltelefonok töltői alkalmasak PMR hálózati tápegység funkciót ellátni?
Eddig a Midland G5,Twintalker 1100,az Alan 456 r (3 akksi...akkor miért nem 4?)Alan 451 készülékeken gondokodom(Yaesu sajos túl drága)és fontolgatom az asztali
cuccost is:pmr 1000 tx.
456R ben a 3 akksi nem tetszik.Ha már lenne hozzájuk hálózati táp ne kelljen minden készülékhez másikat építeni a különböző tápfeszek miatt.
1 pár 456R mennyivel tud nagyobb hatótávot mint pl a midland vagy a tt1100?
Egyáltalán van különbség?


kedd feb. 15, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Tudnám minek kell teliszemetelni a pmr frekiket,mikor elég kevés van!
Ha valakinek 20watt kell 70cm -n keresen üres frekit,vagy a TV sávban uhf -n.
Netalán a ccir és oirt rádiosáv között is tök csend van miota a vizmü
kidobálta országosan a sok 80mhz veszprém,titán,301,stb cucait.


off

EDL:pdf t meglested?jol értem hogy oszt az ic? most elöbb rendeltem meg de csak holnapra lesz itt.
Rendeltem 4059,4046,u664(6400khz bol /64el kijön a 100khz és a 64es
oszto miatt kell még /64 és pont tud a cd4060 /64/64 -t)
igy az 1:10oszto megy vissza a frekiméröbe.


kedd feb. 15, 2005 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
20Wos PMR meg nem létezik.


na nemondd. :)

hát ezt én is tudom...

akkor pontosabban fogalmazok: "megközelítőleg 20W kimenőteljesítményű, PMR-frekvenciákon üzemelő adó-vevő készülék"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edl kedd feb. 15, 2005 17:18-kor.



kedd feb. 15, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
az a 20wattos "pmr" az úgy áll elö, hogy régi táska 450-es telefonokat alakitanak át... szerinted miért vásárolnak **** ilyen telefont ott bizonyos emberek? persze ezeknél tünnek fel a 20wattos pmr hirdetések is... tehát házi buhera... de ha müxik akkor mindegy... :)


kedd feb. 15, 2005 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Pannon DXC-n rádióamatőrök árulnak amatőröknek.Könnyű megbukni ha valakinek nincs hívójele és rádiót szeretne venni.20Wos PMR meg nem létezik,20w-ot tudo URH rádiók igen,de azok engedélykötelesek.


hétf. feb. 14, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
medmeksz írta:
20wattost? nane az már nem pics@miliwattrádijó


Télleg ezeken a frekiken(pmr csatik) 20watt nem durva? :)

Én inkább használt c528 n gondolkoznék,nem sokkal több mint egy ilyen darumakogo uj árba,és az legalább 3sávos adovevö és duál vevö!


hát dehogynem durva.
500mW ERP-vel (ez van ráírva, tehát 100mW lehet) többszáz km-t lehet dumálni, ha van optikai rálátás. lásd PMR-DX.
egyébként a terjedési tulajdonságok miatt 70centin tök nyolc, hogy 1W-od, vagy 20W-od van. legalábbis is szvsz.
egyébként néhány szállító cég betulakodott az UHF rádiójával a PMR-frekikre is, és ők bizony több tíz wattal nyomják.

ja, egyébként 70centire már igen nagy nyereségű irányított antikat lehet csinálni (pl. sokelemes yagi). így az 500mW ERP-t fel lehet tornászni 10W ERP-re mondjuk.


hétf. feb. 14, 2005 19:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
20wattost? nane az már nem pics@miliwattrádijó


Télleg ezeken a frekiken(pmr csatik) 20watt nem durva? :)

Én inkább használt c528 n gondolkoznék,nem sokkal több mint egy ilyen darumakogo uj árba,és az legalább 3sávos adovevö és duál vevö!


hétf. feb. 14, 2005 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.geochallenge.hu/bolt/pmr.htm
itt a bót.

nekem Midland G5-ösöm van. Az a legolcsóbb.
Meg vagyok vele elégedve. "És semmi többet nem tudok elmondani..." :)

Lényeges különbség (rádiós szemmel) nincs a készülékek között.

Ha lett volna nálam 20ezer, akkor biztos az Oregont vettem volna. Ahhoz van töltőmasina is.

Mielőtt mész vásárolni, hívd fel a bótot, mert nem mindegyik kapható mindig náluk!

Ha igazán érdemi infókra vágysz, itt olvasgass/érdeklődj:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9068948

Itt még 20W-os pmr-t is kapsz: :wink:
http://elektronline.hu/pannondxc/[/url]


hétf. feb. 14, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás PMR RÁDIÓK!!! Tippek,trükkök,készüléktesztek
www.pmr.hu
Milyet vásároljak?


hétf. feb. 14, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 35 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség