Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 5:32



Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Monitor javítás! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 17:11
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Már nem Budapest
Hozzászólás 
gergo04 írta:
Hali

Lenne egy kérdésem: sorkimenőnél levő 1200Vos gyors diódát helyettesíthetem 2db sorbakötött diódávl? Pl.: 2x800V(by299) vagy esetleg úgy, hogy 800V+600V.

Nem állandó üzemre, csak egy próba erejéig. Hátha...
Nem csak ez volt a baj, jópár tranzi elpukkant a környéken...

Köszi


Persze hogy cserélheted!(gyárilag is van ilyen)

Ui:
Persze a feszültségtől eltekintve egyeznik kell az eredetivel,vagy gyorsabbnak nagyobb áramterhetőségüeknek kell lenniük!


szomb. júl. 16, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget! A focus finom állítása segített, mostár nagyon éles a képe.


pén. júl. 15, 2005 16:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Hali

Lenne egy kérdésem: sorkimenőnél levő 1200Vos gyors diódát helyettesíthetem 2db sorbakötött diódávl? Pl.: 2x800V(by299) vagy esetleg úgy, hogy 800V+600V.

Nem állandó üzemre, csak egy próba erejéig. Hátha...
Nem csak ez volt a baj, jópár tranzi elpukkant a környéken...

Köszi


csüt. júl. 14, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
intruder

a képcsövek élettartama általában 3-4000 óra. Azért megpróbálhatod
a sorkimenőn megtekerni a focus potit. Némely képcsőnél a screen (G2)
kismértékü növelése is ajánlható.


kedd júl. 12, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! A következő lenne a kérdésem: van nekem egy Targa TM 3611 PNLD monitorom. Ha jól tudom 15 éves. Végülis kifogástalanul működik. (Közel két éve szinte naponta 8 órát megy.) Hanem következő volna a gondom. Olyan mintha egyre homályosabb lenne a képe már szinte nem lehet használni mert úgy bántja az ember szemét. Egyszer egy háló partin összehasonlítottam egy mostani monitorral ránézésre, és igen észrevehető különbségek voltak a kép élességében. Lehet valahogy orvosolni ezt a problémát vagy csak újat lehet venni. Végülis jó mert 800*600 -as fekbontásban viszi a 75HZ-t is. És még az 1024*768-at is tudja full színmélységben, igaz azt már csak 60Hz-en. Nem szeretnék egyelőre újat venni. Megtudnátok mondani, hogy vajon régen is ilyen lehetett és csak most nem bírja már a szemem, vagy az alkatrészek öregedése okozza? Köszi


kedd júl. 12, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Na, úgytűnik, nem foglalkoztam érthetően. szóval van egy 21 collos moncsim, ami nem megy. Azaz hajlandó menni, csak én nem vagyok hajlandó hajtani, mert félek tőle.
ha bekapcsolom, akkor nem gyújt, de az elektronika alapszinten éled(standbyled aktív). ha aktív bemenő jellel (monitorkábelről)indítom, akkor jó lesz: lekapom a hátáról a nagyfeszpipát, 3 centire eltartom a helyétől, és úgy indítom, akkor ívethúz, és akkor kell visszadugni rá, miután megtörtént az áthúzás. ekkor gyönyörű képe van az első ALT CTRL DEL ig vagy resetig, amikoris lemegy standbyba, és onnan már nem gyújt vissza. Indításnál akár 6-8 centit átüt, szóval félek tőle, és ezért nem birizgálom. Készültem erősáramú biztosíték kerámiatestéból és 20 centis kerámiarúdból 24 Kv-os kapcsolót építeni a nagyfeszkábelre, de mondták hogy a táp kondihibás lesz, úgyhogy ennek máig nem álltam neki.
Biztos érdekes lenne, de én inkább nyugodt akarok lenni, és nem azért aggódni, hogy vajon mennyire koszos-párás a kerámiakonfekcióinstallátum a moncsiban, azontúl hogy ronda, és nehezen kezelhető lenne.


pén. júl. 08, 2005 5:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves zsozsoka és Többiek!

Kikapcsolt állapotban meg kell vizsgálni az eltérítő-tekercshez menő csatlakozót és kábelt. Érintkezési hiba is lehet és leállhat a soreltérítés e-miatt.
A kép függőleges ugrálása vagy összeugrása a képeltérítő áramkör-rész hibájára utal, vagy annak a tápellátása.
Mérni kell!
A gyanús, felpúposodott kondikat ki kell cserélni, ha az eltérítő-IC erősen melegszik, akkor ott a hiba, vagy maga az IC a hibás.
Ha mindezen áramkörök jók, akkor a tápegység lehet a hibajelenség okozója, ezt is végig kell mérni.
Ha ezek után még mindig megmaradt a jelenség, kizárásos alapon a sorkimenő-trafó is szóba jöhet, annak időszakos áthúzása, belső átvezetése miatt is lehet hasonló hibajelenség, amit egy idő után letilt a készülék.
Sok sikert!
Üdv! SMA


szer. júl. 06, 2005 8:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Halihó valami fogalmam van a dolgokhoz ezért ha be tudjuk határolni a hibát a segitségetekkel valószinüleg meg tudom csinálni.
Tehát a hibajelenség a kép ugrál majd egykis idő után a monitor kikapcsol a hlózati kapcsolót kikapcsolva majd vissza a monitor egy pár percig megint müködik majd ujrakezdi az egészet.
Üdv Zsozsoka


kedd júl. 05, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves zsozsoka és bandiras2!

Milyen végzettségetek van?
Valamilyen elektronikai képesítés, vagy esetleg folyamatban van?

Leírásaitokból nem derül ki semmi lényeges, használható adat.
Tessék a hibajelenséget pontosan megírni, akkor lehet számítani valamilyen segítségre.
Üdv! SMA


kedd júl. 05, 2005 16:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
21 colos monitorom nem ment. Odaadtam műszerésznek,nézze meg. Sikerült megindítania: Nagyfeszpipa kiakaszt, 3 cm távottart, bekapcs, szikra, rádug, örül mert még nem halt meg. Na most akkor mi van? mellesleg 6 cmüről is átüt, csak akkor nem indul. Na most akkor mi van?


kedd júl. 05, 2005 5:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás gaba 1785 j
Szevasztok van egy ilyen tip. monitorom és döglik. először visszintesen kezdődött a hiba a kép összeugrott és igy maradt egy két másodpercig. utánna pedig magátol kikapcsol és ilyeneket csinál .Tegnap átforraszottam a panelt ahol rossz forrasztást láttam volt egy kettő a hiba nem igazán szünt meg csak az a része mikor összement a kép a kikapcsolás továbbra is memaradt.
Ha tudnátok segíteni előre is köszönöm
Zsozsoka


hétf. júl. 04, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Idézet:
Kontakthiba lesz valószínűleg, csak nehéz elcsípni.
Sok skiert!


Na de hogy ennyire??? :?

Akkor megint szétszedem, átforrasztgatok mindent :D .


pén. jún. 17, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gergo04 és Többiek!

Kontakthiba lesz valószínűleg, csak nehéz elcsípni. :(
Sok skiert!
Üdv! SMA


pén. jún. 17, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 17:11
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Már nem Budapest
Hozzászólás 
Az elözö hozzászólásomat javitottam,a hibás tájékoztatásért elnézést kérek!

Újra elolvastam a problémát!
Javítás modja:
a.,
Az eltéritő áramkörök átvizsgálása (szemmel) és a hibás forasztások átforasztása! Esetleg a megpörkölödött alkatrészek felpuposodott,szivárgó kondenzátorok cserélye nagyfesztranformátor (sorkimenő) portalanitása lötyögő csatlakozok javítása!
b.,
Ha még mindig jelentkezik a hiba,akkor a tápegység kerül sorra:
az elözöleg felsorolt dolgokat hajtsuk végre (nagyfesztrafo helyettt táptrafo)!
c:,
Ha még mindig jelentkezik a hiba akkor vezérlő központ maradt hátra:
processzor , eltéritő (vezérlő) ic és egyéb kis nyalánkságok!

Ezután jöhetne a cserebere (ha lenne mire) szkópólás (ha lenne szkóp és service manual),gondolom ez a lépés már nem kerül végrehajtásra!


szer. jún. 15, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
Helló.
Teljesen magától csinálja, a monitoron lévő képernyő tartalmától függetlenül. Áll a kép, és elkezd szétthúzódni, összeugrani, fordulni. Persze csak vagy vizszintesen, vagy függőlegesen, vagy csak fordulni.


szer. jún. 15, 2005 7:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem eprom tartalom lesz ez, hanem szerintem a nagyfeszültség ingadozik. Régi TV-knél figyeltem meg, hogy a világos vagy sötét képtől függően a kép függőleges és vízszintes irányban egyaránt nőtt/csökkent, valamint lehetett látni a fókusz elmászását is. Nem valami hasonló jelenségről van szó?

Minden felbontásnál előjön? Lehet hogy a sorkimenővel soros kondi csökkent le. Ezekből gyakran több van, és a sorfreki függvényében egy relé kapcsolja őket. Lehet hogy ez a váltás okozza az ugrást. De lehet hogy a maimonitorokban másképp van...


kedd jún. 14, 2005 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
SMA

Bocsi a kései válaszért. Egy darabig jó volt szétszedés után, majd megint szórakozott, most megint jó. Szóval érdekes...
A képméretváltozást már vagy 1 éve vettem észre először. Újkorában ilyet nem csinált. Nem nagymértékű, de ha pl. a sötétebbszinű asztalt átváltom pl. a világosabb intézőre, akkor a kép oldalanként kb 1/10mm-t csökken.
A hangjában semmi változás nincs, vagyishogy nincs is hangja, mint pl. egy régebbi tv-nek, sztem elég magas a sorvégfrekije. De nem csökken a hallható tartomány alá, ha csökken egyáltalán.
Még akkor sem hallottam semmi hangot(eléggé meg is lepődtem), amikor teljesen elhalványodott és elment a kép.


kedd jún. 14, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
Ok. Eprom tartalma van esetleg valakinek?


hétf. jún. 13, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 17:11
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Már nem Budapest
Hozzászólás 
jozsika írta:
Helló Mindenki.

Egy kis helpre lenne szükségem.

Van egy Sony Multiscan 400 monitor, ami azt adja elő, hogy ugrál a kép.
Pontosabban leirva: mint amikor kép-elforgatást cisnálok a menüben, néha igy forgat egy kicsit, vagy esetleg szétthúzódik, összeugrik magától a kép.
Ha a menüben huzom szétt a képet (akár függőlegesen, akár vízszintesen) elmegy egy értékig, aztán hirtelen akkorát ugrik, hogy a szélek már kivül esnek a látható tartományon.
Jól sejtem, hogy CXA ic csere?
Köszi előre is.


Valószinüleg ez epromtartalma megváltozott!
(nem hardwer hiba)!
Hozzászólásomat javítom : Nem olvastam el figyelmesen,tényleg NEM epromhiba hanem valszeg kontakhiba!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára monguru szer. jún. 15, 2005 15:24-kor.



hétf. jún. 13, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
Helló Mindenki.

Egy kis helpre lenne szükségem.

Van egy Sony Multiscan 400 monitor, ami azt adja elő, hogy ugrál a kép.
Pontosabban leirva: mint amikor kép-elforgatást cisnálok a menüben, néha igy forgat egy kicsit, vagy esetleg szétthúzódik, összeugrik magától a kép.
Ha a menüben huzom szétt a képet (akár függőlegesen, akár vízszintesen) elmegy egy értékig, aztán hirtelen akkorát ugrik, hogy a szélek már kivül esnek a látható tartományon.
Jól sejtem, hogy CXA ic csere?
Köszi előre is.


hétf. jún. 13, 2005 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Kösz, kipróbálom.


pén. jún. 10, 2005 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gergo04 és Többiek!

Okozhatja ezt a jelenséget a betegeskedő sortrafó, abban is a benne lévő sokszorozó okozhat hasonló jelenséget.
Először a kontakt-hiba jelenséget kell megvizsgálni, ha nem ez, akkor jön az összes többi. :)
A képméret nem ingadozik?
Ha ez is jelen van, akkor táplálási hiba lehet, sortáp-áramköre, primer-tápegység. Látszólag nincs köze ennek - ahhoz, de ha mászkál a primer freki és ezzel a feszültségek, okozhat hasonló jelenséget, de ehhez már esetleg hallható hang is jár. Nem úgy fütyül, mint eddig, vagy serceg, vagy változik a hangmagasság.
Mérni kell, az mindig segít, sok minden kiderülhet a mérésekből.
Üdv! SMA


pén. jún. 10, 2005 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Úgy van ahogy mondod.. :)
De ha nem ez, sztem akkor is vmi kontakthiba lehet, de h hol, azt nem tudom..


pén. jún. 10, 2005 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
A nagyfeszpipára gondolsz?
Kép


pén. jún. 10, 2005 6:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Üdv!

Nem vagyok nagy monitorszakértő, de az ezelőtti monitorom is ugyan így viselkedett..idővel már teljesen elment a kép, ezért szétkaptam & méregettem..minden jónak tűnt, pár napja már szenvedtem vele..Erre fater bejön, megmozgatta azt a vmit (ha tudnám hogy fejezzem ki.. a képernyő hátulján található egy olyasmi csatlakozó, mint az orvosok amivel rohangálnak a nyakukban, de majd vmi okos elolvassa mekkora hülyeséget irtam & megmondja mi az.) Szval azt megmozgatta & láss csodát, megjavult a monitor. Lehet h hülyeség, de egy 5let.

Isti_


csüt. jún. 09, 2005 22:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Hali.

Lécci segítsetek nekem gyorsan(már alig látom a monitort és csak romlik a helyzet)! Az LG 17"-es monitorom(CB770DC) néha (mostmár elég sűrűn) vibráló képet ad. Pontosan nem is a kép vibrál, csak a fényerő ingadozik, mintha kontaktos lenne. Csatlakozókat már megtisztítottam benne(képcsövét is), de semmi változás.
Lehet, hogy forrasztási hiba? Hol nézzek szét? Melyik egységnél?

Lécci segítsetek, mert már elég kellemetlen így gépezni, most is elment teljesen már a kép... :(

Előre is köszi!


csüt. jún. 09, 2005 21:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
gergo

AT "kocka" tápok bele. Az a fajta ami 15*15*15 cm házba való, német szervizből vettemőkat anno.
Láttam már trafómentes meghajtást - nem volt túl szép a jelalakja.
Sztem rajzold vissza, ott lehet a bibi.


kedd máj. 24, 2005 7:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Sebi

Azok az említett PC-táp szervizpanelek milyenek? AT vagy ATX?
Ha jól értem, akkor kompletten pctáp-bél, beteszed a dobozba és megy is?

Amúgy mit szólsz a sorvégmeghajtótrafi-mentes TVmhez? :D
Pedig Samsung.... Sztem elég furcsa.... Már a képcsövére írták rá, hogy Samsung...


hétf. máj. 23, 2005 22:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha már így felmerült, nálam is van elfekvőben úgy 40db klf monitor 9"-tól 14"-osig. Sok javítható, de már nem nagyon foglalkozom vele. H kell valami belőle szívesen kiveszem nektek, bár jobb lenne ha egészben vinné vki. Vannak még vadiúj PC-táp szervizpanelek. (komplett, dobozolatlan, ventillátor mellécsomagolva) ma már nem cserél ilyet senki, ("kockatáp" bele), de töltőnek, egyébnek kiváló, még a zavarszürés sincs kispórolva mint manapság (Vargáné részére Kínából).
Meg sok más - 3köbméter az évek során...


hétf. máj. 23, 2005 20:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Asszem van még egy S2000, meg talán egy panel a képcsőnyakról, de abból is kiszedtem a nagyfesz elkókat. Ja, meg van még egy táptrafó meg a hálózati egyenirtódiófák. Meg talán egy-két nagyobb(to220) tranyó meg nagyfeszdióda.
Sajna ezt még régen a suli selejtjei közül operáltam, a monitornak a tápja szállt el. Szal csak a fontosabb cuccokat hoztam el...


hétf. máj. 23, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
rainball: nincs harag! :lol:
gergo04: átvenném a sorkimenőt, ha meglenne még a monitor többi alkatrésze. :-) 8 hónap alatt sok minden történhetett már vele. Kitudja. Lehet már újra is hasznosították.


hétf. máj. 23, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Kispedro!

:-) Jó, azt nem néztem mikor nyitottad :-) Viszont akkor nagyon elsüllyedt a topic :-) És azóta se írta meg senki, a kérdéseidből meg nem derült ki, hogy nagyon látnád a dolgot :-)

Azért nincs harag? :-)


hétf. máj. 23, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
kispedro

Nekem van egy philips sorkimenőm :lol:
Legalábbis philips monitorból operáltam, nem ez volt a rossz, hanem leesett az asztalról :? ...

A száma: TLF099-01-32 7625N

Ha neked ez épp jó lenne, megbeszélhetjük.


hétf. máj. 23, 2005 10:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
rainball: okos vagy! Megérdemelnél egy cukrot. :-)
Ennek a topicnyitásnak már 8 hónapja. Ez a 8 hónap alatt, nagyon sok mindent tanultam ám! :lol:


vas. máj. 22, 2005 23:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Kispedro!

Te sosem olvasod el a készülékek használati utasítását? :-)

A multiméter diódavizsgáló állásban a kristályátmenet nyitófeszültségét méri. (valószínűleg egy ellenálláson át áramot ad neki, és megméri a rajta eső feszt) Így asszem világos, hogy záróirányban miért mutat végtelent a műszer :-)


vas. máj. 22, 2005 23:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Üdv kollégák,

Ugyan nem ehhez a topichoz szól a hozzászólásom, csak nem akartam új topicot nyitni:
Szóval van egy nagyfesztrafó hibás Philips C2082DAS 20"-os monitorom, amiben elszállt a nagyfesztrafó (induláskor lehet hallani, ahogy áthúz).

Valakinek esetleg van elfekvőben, olcsón ehhez a típushoz trafója?

Ui: A monitort ajándékba kaptam, így azt sem tudom, hogy a képcső milyen állapotban van, ezt meg lehet nézni valamilyen műszerrel (ráégve nincs semmi)?


vas. máj. 22, 2005 23:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Sajna nem jött be. Nincs meghajtótrafó. Megnézek még néhány kondit, hátha...


vas. máj. 22, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Huh, erre soha nem is gondoltam volna. Még holnap akartam körülnézni valami nagyfeszkondinál a tranyó körül, mert videoton tv-ben volt már ilyen, hogy egy idő után a kondi átütött és kiütötte a tranyót.
Na, mindjárt megnézem...


vas. máj. 22, 2005 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem biztos. Ellenőrizd a meghajtótrafó primer oldali elkóját. Ha ez kapacitásszegény, megnő a sortranyó disszipációja és 5-10perc alatt elszáll. Sortrafó zárlat esetén el sem indul, vagy azonnal csattan.


szomb. máj. 21, 2005 22:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Köszi.

Már beletettem régen, csak jó alapon.

Csak egy nagy baj van, alszállt a tranyó rövid üzem után...
HV-Trafózárlat. Ez van...
Megy a tv alkatrésznek.


pén. máj. 20, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Menni fog. Ha a panelen van B-E között ellenállás azt vedd ki.


pén. máj. 20, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Hali.

Most épp javítok egy tv-t, BU508DF elszállt. Ilyen meg nincs itthon. De van BU2508DF. Szerintetek beletegyem? Üzembiztosan fog vele menni?

Mert néztem adatlapot, a 2508 csak nagyobb teljesítményű meg van benne(asszem) a bázis és emiter között egy ellenállat. Ez nem zavarhat be esetleg?

Köszi.


szer. máj. 18, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szopás ez a monitor! Eddig nem tudtam kivenni a doboz aljából a nyákot, mert egy fémlapra volt szerelve. Most kivettem az egészet, de a fémlap eltakarta a nyák alját, így se mérni, se forrasztani nem lehetett. Vagyis mértem eddig, de felülről 1-2 diófát. Most nagynehezen sikerült leszednem róla a fémlapot. Lehóztam, meg leforrasztottam egy valag vezetéket. Máshogy nem bírtam volna kiszedni. Utána visszaraktam a nyákot a fémlemez nélkül és visszadugdostam, meg forrasztgattam a vezetékeket. Holnap így működés közben tudom mérni a tápot, meg az egyéb dolgokat.


vas. szept. 26, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Igen, én elolvastam!


vas. szept. 26, 2004 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Írtam egy kis útmutatót a "monitor help" című oldalra, ha érdekel titeket nézzétek meg.
Üdv! SMA


vas. szept. 26, 2004 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Ha esetleg van "ESR" mérőd akkor az is sokat segítene a hibakeresésben.
("ESR" mérő= a kondi váltóáramu ellenállását mérő masina)Sok kapcs. üzemü fokozatnál sgíthet. A több éves(leromlott esr értékü ) elkók esetén tipikus jelenség= este még megy, reggel már nem működik. Az esetek zömében az ilyen elkók megkereshetők és cserélhetők.
Persze lehet egész más hibája is !


vas. szept. 26, 2004 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
hát túl sok féle halált nem láttam még! Általában rövidzár vagy szakadás :)


vas. szept. 26, 2004 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Miért hogyan lehet még megállapítani, hogy rossz egy dióda, ha nem rövidzára van? Ezt jól megkérdeztem. :oops:


vas. szept. 26, 2004 13:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
kispedro írta:
De qrva sok dióda van benne! :-)


Az esetek 99%-ban a diódák - mint félvezetők - rövidzárként szokták halálukat lelni. Azért amelyik nem rövidzár, az általában nem is rossz.


A mardék 1% miatt, (ami inkább 5-10%) pedig, a kukákában végzik az egyébként egyszerűen javítható készülékek, a felületes mérés miatt.
Jó lenne, ha minden mindig ilyen könnyen menne.


vas. szept. 26, 2004 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
kispedro írta:
De qrva sok dióda van benne! :-)


Szerintem elegendő csak azokat a diódákat kiforrasztani, amelyiknél rövidzárat mutat a műszer. Az esetek 99%-ban a diódák - mint félvezetők - rövidzárként szokták halálukat lelni. Azért amelyik nem rövidzár, az általában nem is rossz.


vas. szept. 26, 2004 3:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség