Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 12:15



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
Oszcilloszkóp vásárlás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Kérésre képet tudok küldeni.

Ha ilyen, akkor csorog a nyalam....

http://www.astromart.com/classifieds/de ... 901#photos

Mellesleg hogy 2+2 vagy ketto vagy
4 csatornas ez a joszag?


csüt. aug. 09, 2007 7:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Eladó IWATSU SS6122 2+2 csatornás analóg 100MHz-es oszcilloszkóp.
2 időalap , kurzor melyekkel a mért értéket a csöre irja ki a müszer. Pl: feszültség (Vpp...) Idő, frekvencia , és egyebek. Információként megjelenik még a csatornák beállítása és az időalapok. Tökéletesen müködik. Ára 45000Ft.
Eladó még egy IWATSU SS5711 tipusú 100Mhz-es szkóp.
Mindenben megegyezik a fentiekkel ,kivéve ,hogy nem ír ki semmilyen információt a mért jellel kapcsolatban. Két gombja kicsit kh de egy kis munkával tökéletesen helyrehozható. A későbbi szidások elkerülése végett ezért ennek az ára 25000 Ft. A kettő együtt kicsit olcsóbb :D
Kérésre képet tudok küldeni. Estelegesen csere is érdekel más műszerre.


szer. aug. 08, 2007 14:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 06, 2006 9:37
Hozzászólások: 131
Hozzászólás 
El meg az emailed?
Mail ment.


szer. máj. 30, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 19:02
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hmvh
Hozzászólás oszcilloszkóp
Sziasztok

http://micilacko.fw.hu

5-75 MHZ -ig többféle, 1-2 sugaras, 1-2 időalapos szkópok. Jó állapotúak..


hétf. máj. 21, 2007 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
proli007 írta:
A külső szinkron forrás, indított üzemmód, delay üzemmód, két időalap, az analóg szkópok leg hasznosabb tulajdonságai. :idea:

- Ha egy szkópnak van X bemenete, miért lenne probléma a "Lissajous" ?

Uraim!
Javaslom, hogy a Google-nak tegyétek fel a következő kérdést: "oszcilloszkópok működése"
Jó tanulást kíván: proli007

Koszi jo otlet volt,nem is tudtam hogy az interneten lehet igy keresni :roll: :) :D
Tenyleg van egy csomo leiras,egyetemi meg foiskolai jegyzetek.Most mar tudom mik azok a "Lajos" gorbek. :)


csüt. máj. 17, 2007 22:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
duke írta:
Minimalisan ismerem az oszciloszkopokat,talan ezert fura nekem.Ezek szerint az egyik bemenetre a merendo jel megy,a masikra pedig ha szukseges egy kulso trigger jel.Amire legtobbszor gondolom nincs szukseg,eddig meg sosem hasznaltam igy szkopot,csak ugy siman.


- Amennyiben csak periódikus jeleket vizsgáltok a szkóppal, megfelelő a belső indítás is.
(A külső szinkronnak, főleg egy egy csatornás szkópnál van jelentősége!) :!:
De próbáljátok megkeresni, a TV 625 sorábana teszt jeleket és mindjárt látni fogjátok, hogy miért van rá szükség.
A külső szinkron forrás, indított üzemmód, delay üzemmód, két időalap, az analóg szkópok leg hasznosabb tulajdonságai. :idea:

- Ha egy szkópnak van X bemenete, miért lenne probléma a "Lissajous" ?

Uraim!
Javaslom, hogy a Google-nak tegyétek fel a következő kérdést: "oszcilloszkópok működése"
Jó tanulást kíván: proli007


szer. máj. 16, 2007 6:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Minimalisan ismerem az oszciloszkopokat,talan ezert fura nekem.Ezek szerint az egyik bemenetre a merendo jel megy,a masikra pedig ha szukseges egy kulso trigger jel.Amire legtobbszor gondolom nincs szukseg,eddig meg sosem hasznaltam igy szkopot,csak ugy siman.


csüt. máj. 10, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát én sem tudom, hogy mi ebben a fura, minden normális szkópon van X bemenet, ahova a külső trigger jelet lehet kötögetni Y(t) módban... (esetleg ilyen 1 csatornás szkópon nagyon "alternatív" felhasználásként XY üzemmódban az X bemenet. bár nem tudom, hogy az ST16B tud-e Lissajous-t rajzolgatni)


csüt. máj. 10, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Nem ertelek... Miert is furcsa ez?!


csüt. máj. 10, 2007 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
sixtek írta:
Sztem odaadjak netto 20-ban. Annyiert megeri. Nekem is van egy ilyen szkopom, ahhoz kepest hogy egy kinai cucc, elegedett vagyok vele abszolut. Kapcsuzemhez, hangfrekihez, digihez hasznalom. Par eve mar megvan. Rosszat nem tudok mondani.
Szoval 20-ert megeri, van hozza gari, meg ugyebar uj is...


Nezegetem ezt az ST16B szkopot de nem ertem.
Miert van ezen a szkopon ket bemenet ? Hogy hogy kulon bemenet van vizszintesnek,es a fuggolegesnek ? Amennyire ismerem szkopokat ennek egyben kene lennie. Hogy van ez ennel szkopnal ?


csüt. máj. 10, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 02, 2006 10:40
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Zsámbék
Hozzászólás 
sziasztok

Jó állapotú C1-94 20 MHz-es orosz szkóp eladó. Én is ilyet használok, megbízható, korrekt darab, hangfrekire, tápegységekhez, inverterekhez tökéletes. Ára 15eFt.

Tonio Zsámbékról

http://www.zsambekimedence.hu/technobazar.html


szomb. ápr. 21, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Sztem odaadjak netto 20-ban. Annyiert megeri. Nekem is van egy ilyen szkopom, ahhoz kepest hogy egy kinai cucc, elegedett vagyok vele abszolut. Kapcsuzemhez, hangfrekihez, digihez hasznalom. Par eve mar megvan. Rosszat nem tudok mondani.
Szoval 20-ert megeri, van hozza gari, meg ugyebar uj is...

A legnagyobb elony hogy kicsi es konnyu. Baromi jol lehet szallitani, vagy a muhelyben pakolgatni. Azok a bazinagy EMG-k meg hasonlok katasztrofak ebbol a szempontbol.

Ja, megegy: ez az ST16B egy Voltcraft szkop kinai copy-ja 1:1-ben... Szoval...
A merofeje az gagyi, kb. fel ev alatt meg is adta magat... Vettem helyette 6 ezerert egy 100Megas nemet fejet a Konthaban.. Azota semmi para merofej-ugyben.


csüt. márc. 15, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!

Már a régi ruszki szkópom réges-rég megadta magát, és most lenne szükségem ujjat venni.

Átolvastam a topikot és arra jutottam hogy a ST16B 40000 forintos áráért érdemes venni egy használt jobbat.

Csak most 24000 forintért árulják akcióban
http://www.permanent.hu/akcio.php

Tehát még mindig keressek használt jobbat, amire nincs igazán pénzem most, tehát várnom kell még?
Vagy jó ez nekem, kapcs tápokhoz, max még erősítő, és akkor neki is tudok látni feladataimnak?

Köszi
Zoli


csüt. márc. 15, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én kipróbálnám OA1160-nal. Az FM adó 100MHz-es jelét simán mértem vele. De demoduláltam már vele a drótnélküli telefon 900MHz-es jelét is. Azt persze nem tudom hogy az önkapacitása mennyire fog beleszólni a mérésbe, tehát a kegytárgyat valahogyan majd kalibrálni kell.


kedd feb. 13, 2007 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

Hmm... ...én is pár romantikus téli estét töltöttem tranzisztorok válogatásával, adatainak neten való kikeresével.
A történethez hozzátartozik, hogy én lebontó életet élek, és "hulladékból" építek. :lol: Életutamat bontott TV-k, szétforrasztott égett PC tápok garmadája szegélyezi. :shock: Nagyszerű szortírozószekrény csinálható gyufásskatulyákból. 10 emelet magas, és 2-4 oszlop széles blokkokat gyártani. Aztán rá lehet írni az adatait. És kompatibilisek a fiókok... :-)
persze nem ipari terhelésre van kitalálva.

Kérdés: Csöves woblerszkóp költözött a műhelybe. Sajnos a mérőfejét a történelem vihara elsodorta, szobornom kellne egyet. A gyári doksi szerint OA259, vagy 86E (szerintem ez a GD86E...) van benne.
Persze ilyennel nincsen teletömve a szoba... :evil:
más doksikból bányásztam ki, hogy gyári készülékekben még a
GD731
GD86E
CG91H
is jó, de ilyet nem lehet Szolnokon venni.
Van egy HSMS2855; HSMs 3486 zero bias dióda ami kitűnő lenne (1GHz)
de ilyen sincsen.
250MHz-ig megy a wobler. Ajánlanátok beszerezhető diódát?.
Amatőr műszer, nem ebből élek.
Van "sok" OA1160,1161,1171,1180,1182 Ge diódám.
a 1160-ra írják, hogy dem. dióda, de csak 30MHz-ig megy.
1180 aranytűs diódát nagyon ajánlgatják, de szerintem nem jó, ui. 400mA (!) kapcsolódiódának írja a katalógus.
Pill. ott tartok, hogy a dem. diódák kisfeszültségűek (15-20V).
van egy pár AA133 ami gyanús, hogy jó lenne.
Van pár lokátorba való dem. diódám. Használhetó lenne ilyen helyre?
Nem hülyéskedem!

Elvileg az ideális dióda, az kis kapacitású, kis visszáramú, és kis nyitófeszültségű. Na ilyen kellene. :wink:


kedd feb. 13, 2007 8:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát jahh,kupit lehet csinálni a barkácsolással az biztos.
Kb 1 éve terveztük a faterral a polcrendszert.3 hete jutottunk el odáig hogy kész is legyen.Kb azóta rendszerezzük az alkatrészeket(3 hete... :D )
Most kezd kialakulni a kép,kb 3m2-en mindenünk elfér,persze plafonig érő polcokkal. Kifejezetten jó így az asztal elé ülni,mert minennek megvan a helye és nem egy kupidombot kell túrnom egy elkóért...
Hankp


hétf. feb. 12, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 04, 2006 14:57
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: /etc/bootptab
Hozzászólás 
Idézet:
Én például iszonyatos kuplerájt csinálok, és a kütyü általában kiterjeszkedik a padlóra, meg a másik asztalra is :)


:):):) huh de ismerős a dolog :lol:
én pl múlt héten porszívóztam fel azt a sok tucat ónfröcsstöt, elszórt veeztékdarabokat, felrobbant to220 maradványokat a padlóról az asztalom alól :lol:


szomb. feb. 10, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
az elektronikai alkatrészek, szerszámok, készülékek úgy viselkednek mint a gázok: mindig kitöltik a rendelkezésre álló teret.
üdv.: NDR


pén. feb. 09, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van 1 ötletem. Az offolós topicba (vagy akár egy új topicba) gyűjtsük már össze hogy kinek milyen a műhelysarka. Nem csak a pojén kedvéért, hanem esztétikai, és praktikussági szempontból is. Én például iszonyatos kuplerájt csinálok, és a kütyü általában kiterjeszkedik a padlóra, meg a másik asztalra is :)


pén. feb. 09, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Hankp írta:
Itt van 2 kép a "sarkomról", természetesen nőnemű társak csak kupinak és sok fölösleges kacatnak nézik :D

Hát igen. A nőneműek már csak ilyenek...Amelyik meg nem ilyen az foglalt... Egyébként egész szépen szervezett az a sarok. Lehet hogy jó lenne nekem is egy ilyen fiókos bigyó, mert most is megtalálok ugyan mindent a zacsikban a polcon pillanat alatt, de az szebb lenne.


pén. feb. 09, 2007 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hankp!

Az, hogy hallgatók vették meg azért nem sokat szépít a dolgon. Félre ne érts, nem téged akarlak "letolni", megmondom őszintén ha én lettem volna hasonló helyzetben, akkor ugyanígy éltem volna is vele. De azért nem reklámoznám. :wink:

Nagyfokú naivság lenne azt képzelni, hogy az ilyen esetekben (amik az élet minden terülétén akadnak bőven sajnos) az ár-érték közötti különbözetet ne fizetné ki senki. A közszférában az adófizetők, a versenyszférában közvetve vagy közvetlenül pedig a vásárló. Ez a két réteg a gyakorlatban nagyjából ugyanaz, azaz az átlagemberek.

Ha most demagóg akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy mivel teljesen "fehéren" dolgozok, azaz rendesen adózok a teljes fizetésem után, így a te szkópodnak az ár-érték különbözetét kicsit én is fizettem. Így egy kicsi része igazából engem illetne.

De mivel nem akarok demagóg lenni, így ezt nem mondom. :wink:


csüt. feb. 08, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Amit írtam hogy 30e az közel se piaci ár. Hallgatóknak adták,iskolán belül találtak kazdát neki,stb.Nagyon nyomott ár volt a 30e,piacon 90e fölött mozog egy ilye szkóp ára.
Nem kell csüggedni hogy nem viszik el ennyiért,boltom kivétel volt minden alól.


csüt. feb. 08, 2007 17:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Dehogynem. Csak meg kell találnod azt, aki értékelni tudja. Ha szakember és máshogy nem jutott ilyen " kegytárgyhoz" akkor nagyon fogja értékelni. Hiszen ez lesz neki a MŰSZER! ( mint ahogy az is )


csüt. feb. 08, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 10:39
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Azért kicsit ott vagyok a szeren. 8) Csak azt sajnálom, hogy az eladósorban lévő 1568/2A-szkópom így nem ér egy kalap sz..t sem. :cry:


csüt. feb. 08, 2007 15:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Hm... Azok a tantóbácsik tudhatnak valamit... Adtak nektek egy esélyt. Legyen kicsit könnyebb. Lehet, hogy ez kicsi, de mégis valami. A többit rátok bizzák. Lehet nekiállni...


csüt. feb. 08, 2007 15:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bingó!
Amúgy idősebb szkópok már,cserébe kaptak tárolós digitális szkópokat a laborba e helyett.1 éve porosodtak a sarokban, eddig egy hiéna akarta megvenni csak elsikkadt valamin. 100%-ban hallgatók vették meg a szkópokat többek között ahogy én is. 100e soha nem tudtam volna megvenni,de így már megérte.
Hankp


csüt. feb. 08, 2007 15:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Alkalmazkodni kell... De majd megtanulod. Ha máshogy nem, a saját károdon.


csüt. feb. 08, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Épp az a bajom,hogy _nagyon is könnyű_ elhinni.
Ha most elkezdeném leírni,hogy ez csak csepp a tengerben......áhh
kitiltanak örökre "politizálásért" a végén :roll:
Pedig ez jelenleg (is) teljesen,oldal,párt és minden mástól független jelenség.. :(


csüt. feb. 08, 2007 14:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 10:39
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Pedig sztem az. A leírásból a Kandónak tűnik, már én is mértem ilyen Tek-en, amikor az emg-ket kiselejtezték onnan. de elég nehéz elhinni, hogy 5-6 év használat után kidobáljanak ilyen műszereket. Lehet elnyertek vmi pályázatot.


csüt. feb. 08, 2007 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Oké,bocs.
Kihasználásos mondat visszaszívva,Hankp-nál legalább kb értelmes helyen lakik az a műszer.

Ha ez egy magánfőiskola,semmi rossz szavam nincs,a tanulók befizetett tandíját oda szórják,olcsón hazavihető eredetileg sokmilliós szkópra ahova akarják.Bár akkor is kissé furcsa ez a gyakorlat,aki kapja marja,de ez a belső ügyük.

Ha viszont ez NEM magánfinanszírozású intézmény,akkor szerintem gyalázat...
és ez még a legenyhébb kifejezés.


csüt. feb. 08, 2007 1:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Itt van 2 kép a "sarkomról", természetesen nőnemű társak csak kupinak és sok fölösleges kacatnak nézik :D
Szkóp:

Kép

Sarok ami nem csak dísz,hobbi és "munkahely" is:

Kép


szer. feb. 07, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Nem kamutörténet ez bizony a véres valóság. Nem mondom meg melyik intézmény hallgatója vagyok energetikusként,de csak a vak szerencse hogy ezt ennyiért sikerült beszerzenem.Még a tanárral nem is voltam különösen jóban csak bementem egy mérés során az alkatrészes részbe a Teljesítmény elektró laborban.Megláttam és rácsaptam,többit már ismeritek.
Külsős ember azért nem tud ilyen bizniszt elcsípni mert nem hallgatója az itézménynek és nem ismeri a tanárokat. Ilyen piszok szerencsém úgy is 10 évente 1× van és ennyiért kár lett volna kihagyni.
Várható reakció volt hogy elküldenek a sunyiba,de kárpótlásként készítek egy fotót a bekapcsolt szkópról :twisted:
Hankp


szer. feb. 07, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 10:39
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ha ez Tek-es történet igaz akkor valóban nevetséges volt 85-ért feldobni az 1568/2A szkópomat, akármennyire megkímélt is. :(


kedd feb. 06, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Dörmike írta:
"... én megmondom öszintén..."


Hát ezaz :)


kedd feb. 06, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Nos, én megmondom öszintén: nagyon is irigylem azt a szkópot...


kedd feb. 06, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Hankp!! Ha ez nem valami provokatív mese,hanem a valóság,akkor szégyen és gyalázat az egész ahogy van.
(nem a szkópot irigylem tőled egyáltalán,bár látnánk,hogy értelmesen kihasználod...amit sajnos erősen kétlek)



(Boccs, hogy belepofázok, ráadásul offolok.)

MotoHacker: Miért zavar ez téged? Egyáltalán milyen alapon írsz ilyesmit?


kedd feb. 06, 2007 12:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Tényleg fincsi gép ez a Tek! :-)
Én azért maradok a ritka 250Megás 3 fiókos EMG-mnél :-)

Béla ->
TV vevőkészülékek műszerei és mérései c. könyv a szebb évekből (1968).
Nagyon szívesen, örülök hogy segíthettem!
Amúgy Te hogy állsz a Legényanya c. filmmel? :-) Esetleg tetszik? :-)

Doveati ->
Az 1552-es egy tuti gép volt ám anno! Én az egyetemen találkoztam először vele :-) Valós kétsugaras, különböző fiókokkal, asszem 30 Megás határfrekivel. Még rajzom is van róla! :-) Sztem vétek lenne megbontani, többet ér egészbe, hacsak eszmeileg(!) is. Vannak még csövek a világon amiből lehet építkezni, alkalom adtán.


kedd feb. 06, 2007 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 10:39
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Van egy EMG szkópom asszem 1552 tip. Egy kétszintes gurulós kocsin van a monstrum: az alsó tálcán van a gép tápegysége, a felsőn maga a szkóp. Nos a gép sosem volt használva, azért sajnálnám megbontani, de van benne vagy 80 db elektroncső és kerámia foglalat (egy csomó E88CC, E83F, E160F?), és az egész vagy 50 kiló. A tápegységben 6db orosz áteresztő trióda(6H13sz?), ECC83-ak, EF86-ok. Nem tudom hány megás lehet, de a szkópcsöve az 13cm-es valós kétsugaras. Amikor hozzám került már valaki sajnos a tápegységből kiszerelte a ventillátort, de egyébként semmi baja. Mit lehet egy ilyennel kezdeni? Az a baj hogy az E88CC-k is válogatva vannak benne, (különböző színű festékpöttyök vannak rajta), ha egyet kivesz az ember akkor vége a cuccnak. :(


kedd feb. 06, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Jana123->1000 köszönet! :D
miben találtad meg?


kedd feb. 06, 2007 11:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hankp!! Ha ez nem valami provokatív mese,hanem a valóság,akkor szégyen és gyalázat az egész ahogy van.
(nem a szkópot irigylem tőled egyáltalán,bár látnánk,hogy értelmesen kihasználod...amit sajnos erősen kétlek)


kedd feb. 06, 2007 11:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Iránytű!

Itt az út :-) Beszkenneltem az oszcilloszinkroszkóp teljes anyagát.

A pofija:
http://img2.tar.hu/mdmot3019/img/28238973.jpg#3
A leírás:
http://kep.tar.hu/mdmot3019/50428807/28238919#2

Nézegesd örömmel!


kedd feb. 06, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na, majdnem mondtam valami csúnyát. :D


vas. feb. 04, 2007 23:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én csak egy rövid történettel terhelném a fórumot.
Betértem egyik laborszobába a főiskolán,ahol elfekvőben volt 8db Tektronix TAS 465 szkóp.
Kép
Kérdeztem a tanártól hogy miért áll így,erre az volt a válasz hogy selejtezés lesz.Felcsillant a szemem és egyből kérdezgetni kezdtem mennyiért akarnak megválni tőle,stb.Kitérő választ kaptam,kérdezzem a gazdaságist,stb.Nem voltam rest és utánna jártam a dolognak.Végül lelombozott a dolog,mert 80-90e akarták odaadni(bár ennyiért is megérte volna).Mikor kiejtették a összeget,hangosaan felnevettem és azt mondtam ennyiért soha nem veszem meg(furcsán néztek közben rám :D ).Egy héttel később megkerestek hogy mégis mennyiért venném meg,én 25e mondtam,végül 30e vittem el.Kiválogattam a legkevésbé nyúzott darabot(diákok használták) és megkaptam a gyári gépkönyvét minden tartozékával együtt.
Szerintem marha jó boltot csináltam vele,ennyiért símán megérte egy ilyen szkóp,fél baráti köröm bevásárolt ebből.Ciki az volt hogy régóta rátették a kezüket a belsős mérnökök a szókpra,de nem tudtak az akciómról.Végül 1 maradt és a legjobban leharcolt,örültek neki... :D


vas. feb. 04, 2007 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

doksikat fel is raktam az FTP-re
OSCILLOSYNCHROSCOPE leírása->Elektronikus mérőműszerek I -ben van. eléggé kivonatos, de indulásnak jó. Ha van más doksid jól jönne.

fent van a
EMG1566_20MHz_Oszcilloszkóp.pdf teljes leírás. 23MB
és a
TR-0813_Portable TV Wobblerscope. 5MB

A többi nem szkópos téma, nem borzolom velük a topic hangulatát.
:wink:

Keresem az alábbi szkópcsöveket:
D10-170(GH)
DG7-113


pén. feb. 02, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Én is találtam egy könyvet :-)
Megnézem este az anyagot, sztem lesz rajz. Meg amúgy is, ez a "szinkoszkóp" az egykoi csöves komplex generátornak volt a szkóp része. Lehet erről is van rajzom...
Beszkennelem Neked, ha megtalálom.


pén. feb. 02, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
jana123->megtaláltam azt a könyvet, amiben írtak róla.
Csak az nem volt beleírva, amit mondtam.
Hmmm, pedig határozottan emlékszem, hogy impulzusüzem mérésére csinálták :oops:
Elnézést kezdek szenilisedni. :?
Az EMG-s topicot nézzétek, szkeneltem szkópdoksikat!
Idővel kikerülnek az FTP-re!
Fel szeretném hívni a figyelmet a Elektronikus mérőműszerek I-II_Nagy Sándor könyvre! Melyben a régi csöves műszőrök (szkópok is!) garmadával vannak leírva!

Ha van doksid erről a szkópról szívesen venném, ui. csak hotzzá kellene nyúlnom. Nem sürgős, nyár előtt nem jutok el addig. :cry:


pén. feb. 02, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Utánanéztem este ennek a csodának :-)
Szóval ez egy síma oszcilloszkóp! (Csupán a markergenerátorral több)
A felső határfrekije 7 MHz, itt már 3dB-el vág. Legnagyobb bemeneti feszültségek mind X, mind Y bemeneten 300V. Ennyire emléxem. (Ja, meg a névleges teljesítménye 90VA)
Ha vmi érdekel róla, meg tudom nézni. Talán még rajz is van...


pén. feb. 02, 2007 8:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 8:10
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a gyors segítséget, inkább keresek valami más tipust.


pén. feb. 02, 2007 7:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
TV OSCILLOSYNCHROSCOPE
az enyém feléledt, de olyan zajos mint az állat. Amint lejön az asztaltól a csöves rádió (2 hónapja szívat, már csak az URH osc. a beteg, de olyan volt, mint az állatorvosi ló!!! Ha feléled, akkor írok egy remekművet az elektro rémtörténetekbe... :twisted: :wink: )

jana123->sajna nem az!
egy spec célra kitenyésztett szkóp. Ezek szerint TV-k kapcsolóüzemű részeinek vizsgálatára jó.
mellesleg normál szkóp is. (szerény képességekkel)
Találtam egy nyúlfarknyi leírást. előbb-utóbb beszkennelem!
Majd látjátok, ha mozog az EMG műszerek leírása topic, akkor jutottam a publikálásig.


csüt. feb. 01, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Ez gyakorlatilag egy voblerszkóp.
Arra már nem emléxem hogy belső generátora van-e, de ezt elsősorban tévék és URH készülékek mérésére, hangolására használták. Mint pl. KF-ek, video végfokok, tunerek (nagyfrekv. fokozatok).
Mérhető vele bármi, elvégre szkóp :-) Úgy kb. 10 Megáig mehet, de inkább kevesebb.
Az ernyőre kirajzolt átviteli görbe (mérő)pontjainak azonosítására vannak az időmarkerek; ennek van egy durva kapcsolója, amit írtál (1-10-100), meg ha jól emléxem egy finomszabályozója is.
Cső külső meghajtása? Úgy 25-30V/cm-el számolva már meg is van az eredmény :-) (ill. x2 >> szimmetrikus - asszimm. vezérlés)

De lehet hogy ehhez a géphez kell külön vobler generátor. Csak keverem kicsit, mert volt amelyikben benne volt... De annak egy nagy skálás tekerenc volt az elején :-) Itt lehetett hangolni a vobler frekit. Na de ez nem az!
Bocsi, ha hosszú voltam.
És ha tévedtem itt-ott :-)


csüt. feb. 01, 2007 13:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség