Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 9:09



Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
Na ez mi? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Még annó a suliból szereztem,selejtezésből.
Most került elő a gyűjteményből.
Arra gondoltam,ha működik,használhatnám esetleg sub erősítő előtt aluláteresztő szűrőnek.
hanggenerátorom nincs,a szkóp meg korlátozottan áll,a rendelkezésemre.
Bár a szgépet használhatnám jelgenerátornak.Na mind1.
A TL-ek-ből remek előfok készíthető,arra még jó lesz...


kedd ápr. 08, 2008 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Fész írta:
... Naggyából logikai ic-ket látok,meg egy halom TL072-est.
Ha jól nézem,atápfesz rámegy egy CD4053BE nevű ic-re.Hogy tudom megmérni,hogy jó-e?
Fész

Ez egy hangrekvenciás szűrő. Vagy kísérleti laborban, vagy stúdióban használhatták.

A mérés / javítás kizárólag hanggenerátorral és oszcilloszkóppal lehetséges, a bemenetre adott jel útját lekövetve.

Az a gyanúm, hogy ez neked nem fog menni.

Enélkül legfeljebb DC feszültségeket mérgethetsz, de nem iszem, hogy eredményt fog adni.

Egyáltalán minek ez az izé neked? Ha csak gyakorlat, az más.


kedd ápr. 08, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Üdv!

Köszönöm,hogy segítessz.Bocs a kevés,gyenge képért,de csak teló áll rendelkezésre...Az a baj a digitális kütyükkel,hogy nem értek hozzájuk.
Itt van pár jobb,kép, szétszedeve:

http://kepfeltoltes.hu/080408/864693371 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080408/20080408_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080408/20080408_ ... es.hu_.jpg

Naggyából logikai ic-ket látok,meg egy halom TL072-est.
Ha jól nézem,atápfesz rámegy egy CD4053BE nevű ic-re.Hogy tudom megmérni,hogy jó-e?
Fész


kedd ápr. 08, 2008 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hát a képtől nem lettem okosabb. A nevéből (GIS-11 LP-HP Filter) úgy gondolom, hogy egy alul / felüláteresztő aktív szűrő lesz (LP > Low Pass, HP > High Pass). :shock:

A többi passz. :roll:
A baja akármi lehet. Szedd szét, és méregesd át.


kedd ápr. 08, 2008 18:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Üdv!

Itt a kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/080408/musz ... es.hu_.jpg

Azt már kisilabizáltam,hogy,hol kapja a tápot.
Van benne egy 7808-09-es páros.Adtam neki +-15V-ot,egy hasonló dobozú tápból,(gondolom,ilyen modul-rendszerú mérődobozban volt),de meg se mukkan.A stab ic-k picit melegszenek,de a ledek nem világítanak.
A hátulján hosszú tüs rendszerű csati van,ott csatlakoztam rá a táppal.
Szerintem nem működik.
Fész


kedd ápr. 08, 2008 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Fész írta:
sziasztok!

a minap szereztem egy valami müszer-szerűséget.
valami filter lehet.annyi van ráírva.GIS-11 LP-HP Filter.arra rájöttem,hogy vmi szűrő.
két nyomógombbal lehet állítani a frekit,amit ledek jeleznek,hogy épp melyik frekin van.modul rendszerű,a hátulján egy hosszú csatlakozó,az elején két canon,vagy bnc(nemtom)szabvványú csati,in-out.
lehet ezt vmire így használni?
segítségeket előre is köszönöm!
Fész

Egy foto (belülről is) jó lenne. :shock:


kedd ápr. 08, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Tubybb!

http://home.roadrunner.com/~maccody/robotics/mouse_hack/mouse_hack.html

Véletlenül találtam, az optikai egérhez kapcsolódik.

Üdv
Inhouse


kedd ápr. 08, 2008 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
sziasztok!

a minap szereztem egy valami müszer-szerűséget.
valami filter lehet.annyi van ráírva.GIS-11 LP-HP Filter.arra rájöttem,hogy vmi szűrő.
két nyomógombbal lehet állítani a frekit,amit ledek jeleznek,hogy épp melyik frekin van.modul rendszerű,a hátulján egy hosszú csatlakozó,az elején két canon,vagy bnc(nemtom)szabvványú csati,in-out.
lehet ezt vmire így használni?
segítségeket előre is köszönöm!
Fész


kedd ápr. 08, 2008 15:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Laci_L írta:
gerry írta:
... Ezt a problémát SirLeslie már megoldotta.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt ...

Ha nincs fénykülönbség (felhős idő), mit fog csinálni a motor? Előfordulhat, hogy az égbolt kicsit fényesebb az egyik végállásnál, és kiakad oda. Onnan meg ki sem tud jönni, még ha kisüt a nap, akkor sem, mert nem látja egyik érzékelő sem.

Bár lehet, hogy rosszul gondolom, mert azt írja: működik a szerkezet.


Sztem ha borús az ég, akkor nem kapcsolja egyik irányba sem a motort.
Amúgy a végállások meg megfogják sztem.


hétf. ápr. 07, 2008 10:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Laci_L írta:
...Ha nincs fénykülönbség (felhős idő), mit fog csinálni a motor? Előfordulhat, hogy az égbolt kicsit fényesebb az egyik végállásnál, és kiakad oda. Onnan meg ki sem tud jönni, még ha kisüt a nap, akkor sem, mert nem látja egyik érzékelő sem.


Meg kell nézni, hogy mit tesz, a napraforgó! Már este átmegy keletre és nem téved el egyik sem.
Na, ezért nics rajtuk RESET gomb! :D

üdv! proli007


hétf. ápr. 07, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
gerry írta:
... Ezt a problémát SirLeslie már megoldotta.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt ...

Ha nincs fénykülönbség (felhős idő), mit fog csinálni a motor? Előfordulhat, hogy az égbolt kicsit fényesebb az egyik végállásnál, és kiakad oda. Onnan meg ki sem tud jönni, még ha kisüt a nap, akkor sem, mert nem látja egyik érzékelő sem.

Bár lehet, hogy rosszul gondolom, mert azt írja: működik a szerkezet.


hétf. ápr. 07, 2008 9:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
tubybb írta:
Ma valami egészen érdekes dolgot vettem észre. Van a plafonon egy lámpa (mint minden szobában) és villanykörte van benne.
Ha az optikai egeremet felfelé fordítom úgy hogy a kis "kamerácskája" pont az izzó felé néz, és az egérkét a hossztengelye mentén picit elfordítom, akkor elmozdul az egérmutató is.

Vajon lehetne egy (vagy több) optikai egeret ezzel a módszerrel a nap mozgásának követésére használni?


Ezt a problémát SirLeslie már megoldotta.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt

http://users.atw.hu/sirleslie/projektek ... index.html
A másik oldalon van a kapcsolás és a teszt videó :)


hétf. ápr. 07, 2008 6:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
tubybb írta:
Vajon lehetne egy (vagy több) optikai egeret ezzel a módszerrel a nap mozgásának követésére használni?

Hmm, digitális napóra? :-)


pén. ápr. 04, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Mivel kis kamera van benne, ezért az általa látott kép elmozdulásából érzékeli, hogy merre az arra...Azért ad ki fényt, mert fény nélkül nem megy. Ha viszont más fényforrás van (mivel a sajátja nem világít el jól messzire), ezek szerint azzal is működik.
Hogy ezt hogyan használod napkövetésre...passz...

Üdv
Inhouse


pén. ápr. 04, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ma valami egészen érdekes dolgot vettem észre. Van a plafonon egy lámpa (mint minden szobában) és villanykörte van benne.
Ha az optikai egeremet felfelé fordítom úgy hogy a kis "kamerácskája" pont az izzó felé néz, és az egérkét a hossztengelye mentén picit elfordítom, akkor elmozdul az egérmutató is.

Vajon lehetne egy (vagy több) optikai egeret ezzel a módszerrel a nap mozgásának követésére használni?


szer. ápr. 02, 2008 0:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Erről nem találtam semmit, úgy tűnt ő a hunyó, de nem, már megoldódott. Azért érdekelne, hogy a fenében lehet megtalálni:
http://www.freeweb.hu/inhouse/elektronika/miez/60CAG.jpg

NPN (talán dual én csak 1 bázist találtam), talán sot363 tokozás...

Üdv
Inhouse


szer. márc. 12, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Ez az "önbedugós"-egyesek szerint (önmegdugós-himnős) izzólámpák új generációja. Tipikus alkalmazási területe a vagyonvédelem,pl.otthonunkban távoltartózkodásunk idején random módon sorra járva a helységeket bedugja magát a legközelebbi konnektorba saját fejét kivilágitva, a potenciális betörő számára visszatartóerővel bir.
Az önálló cselekvést biztositó processzor,és kiszolgáló áramkörei raffinált módon a helyváltoztatást lehetővé tevő "mozgásszervekben" nyert elhelyezést.
A készülék a nagyobb elektronikai kiállitások fő attrakciója. :lol:


kedd márc. 11, 2008 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nézzétek mit találtam! Jó nem?
De mégis, mi ez?

Kép


kedd márc. 11, 2008 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Van tippje valakinek, hogy hol lehet beszerezni olyan fekete gomba alakú izét, ami a képen látható?
http://www.kingkey.hu/pics/kingkey.JPG

Nekem csak a burkolat kellene, az elektronika nélkül.


hétf. márc. 03, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
FeF írta:
Üdv!
37N005 :)


Próbáld P40NE03L néven :D 30V 40A 0,02ohm
http://www.ortodoxism.ro/datasheets/stmicroelectronics/5372.pdf

Azt írják, hogy új fejlesztésekhez már nem perspektívikus... :D


vas. márc. 02, 2008 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
Tápszétszedési hajlamaim kiélése közepette szembetaláltam magam egy TO-220 tokozású, ST Micro gyártmányú 37N005 valamivel.
Még a google is csak 3 találatot dob rá, egyik sem releváns.
Annyit tudok, hogy a szekunder oldali bordán foglalt helyet.
Ti hátha többet tudtok róla. Ha nem, hát megy kulcstartódísznek... :)


vas. márc. 02, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az adott pillanatra mindig igaz, legfeljebb az áramkör felépítését az eltérő viszonyoknak megfelelően kell modellezni. LC RC és egyéb összetevők, speciális karakterisztikák. Ez mind modellezhető néhány alapvető áramköri elemmel aminek az értékét az adott alkatrész pillanatonként változó adatának megfelelő modellel a változó paramétereibe behelyettesítjük.

Elméletben ezt mindig figyelembe kellene venni laboratóriumi méréseknél.
A gyakorlati felhasználásnál legtöbb esetben ez annyira elenyésző lehet, hogy nem is számolunk vele.


vas. márc. 02, 2008 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ohm törvénye sem AC-re, sem DC-re nem vonatkozik. Ohm törvénye tapasztalati törvény, amit azóta számtalan ellentmondó tapasztalat írt felül, de mégis használjuk, bár törvénynek nevezve, de az valójában definíció, az ellenállás nevű mennyiség definíciója. Viszont hogy az ellenállás valóban konstans lenne, az annyira kevés esetben, olyan szűk tartományban igaz, hogy kijelenthetjük: az ohm törvény érvényességi köre azok a kétpólusok, olyan feltételek esetén, amelyekre igaz az ohm-törvény. :twisted: (Tautológia.)

Aztán ebből a számtalan Ohm-törvénytől való eltérésből ki lehet ragadni azt az elemet, hogy változó áram esetén is sérül az arányosság, de ezen kívül a feszültség értékétől is (nemlin kétpólus, mint dióda, elektrolit, stb...), a hőmérséklettől, nyomástól, fényerőtől, mágneses tértől és egyebektől is függ az ellenállás. Sőt még csak nem is egyértékű a kapcsolat (hiszterézis)!

Ami még úgy-ahogy törvényként funkcionál, az a differenciális ohm törvény, vagyis hogy a feszültség áram szerinti parciális deriváltja - na nem konstans, de legalább - létezik. És még ez sem mindig igaz. :-)


vas. márc. 02, 2008 10:07
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Találtam egy kis érdekességet, hogy a GYRO milyen jó. Ez egy 1974-es Királyi Akadémia Elöadása, melyet a beszerző - ha nem sértem meg ezzel a névvel - kitudja melyik "titkos" raktárban találta meg.

Nekem a legjobban a 14-es rész tetszik, jó a többi is.
"Ohms law only applies to DC and not AC." - "Ohm törvénye csak egyenáramra vonatkozik váltakozóra nem." - Hogy is van ez?

http://www.gyroscopes.org/1974lecture.asp


vas. márc. 02, 2008 0:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:33-kor.



szer. feb. 27, 2008 22:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Na, ő az élőben :) :
http://kepfeltoltes.hu/view/080227/PICT ... es.hu_.jpg


szer. feb. 27, 2008 19:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Most nincs fotó de holnap estére majd lesz. Azt mondják a 2sk2233 pl. autós rádió-magnókban van és kistokos. Ez viszont nagy tokos.
Ez van még egyébként ráirva: 2M4I 9740. Erről pedig azt mondják csak a gyártási idővel kapcsolatos adatok. Az IR-nek a logója van rajta.


kedd feb. 26, 2008 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:41-kor.



kedd feb. 26, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Esetleg valaki nem találkozott ilyennel?
G 2233 HEX. Valamilyen fet. Grundig cucc. Az IR gyártja.
Ennyi az összes amit tudunk róla. :( Az egyik kolegámhoz vágtak belőle egy fél vödörrel, mert nekik sem sikerült kideríteni mire lenne jó. :(


kedd feb. 26, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:42-kor.



szer. feb. 06, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 08, 2007 13:21
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
:D


szer. feb. 06, 2008 7:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
outsiheder írta:
...
BNV-n bemutatandó, vásári díj várományos) billentyűzet működését. (nem a nyák tervezésével és néhány kiegészítő diódával, tranyóval és IC-vel kiegészítve alakították ki a kívánt mátrixot, hanem egy cserélhető, a kívánt mátrixra beprogramozott Eprommal)


Nos, ha neked ez örömet okoz, az egyik ilyen 16-os példány itt vigyorog a fiókomban. A PIC-ket szoktam vele izgatni, persze one elektronika meg Eprom. :D

Amúgy ez a billentyűzet, az általam ismertek között a leg megbízhatóbb volt. A Camac amerikai katonai számgép, is ezzel kopogott. Csak köszörülni nem szabadott a közelében. (volt rá pálda, és tele volt vasforgáccsal)

üdv! proli007


kedd feb. 05, 2008 22:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Tron írta:
.. Aztán kezembe került egy bétamérős műszer, és olyan messzire eldobáltam őket, hogy na. Volt köztük ami 12-t is tudott! De inkább csak 3-5.
...Nemcsoda, hogy a szkóp belebolondult, amikor ki akartam mértni az erölködőt.


- És hány amper mellett mérted, Mert az azért nem minegy.
- Ez remélem csak vicc, és nem a nyúl viszi a puskát!

üdv! proli007


kedd feb. 05, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 08, 2007 13:21
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
proli007 írta:
JFEry írta:
Hall szenzor Esetleg ismered is?
Netán valami datasheet valahol?


Ha tényleg az, (nagyon annak néz ki), akkor: (SAS 261)

1. GND
2. OC kimenet 0,5..18V/30mA
3. (valami belső visszacsatolás, vagy kaszkád, de nincs deklarálva, de láttam már használva valahol)
4 VCC 4,75..5,25V

Icc < 5mA
Bekapcs 34mT
Kikapcs 21mT

üdv! proli007


Az úgy volt, hogy 1977/78 -ban a TÁKI-ban a RAFI (billentyűzet-gyártó) részlegben dolgoztam.
Akkor még főleg a még korábbi vékonyréteg technológián ( 2 tranzisztoros Schimdt trigger open kollektoros kimenettel) és külső, ragasztott és forrasztott csatlakoztatású érzékelővel szerelt, ha jól emlékszem három lábú nyomógombokat csináltuk (kb 60 %), illetve az integrált Hall érzékelőt tartalmazó általatok (részben a korábban belinkelt hivatkozásban) említett típusú, de annál magasabb (kb. 40 mm) típust csináltuk (ezeket "csak" összerakni kellett, illetbe az igy összeszerelt gombokat a kapott mgrendelésnek/tervnek megfelelően szerelőrácsba/keretbe beültetni és beforrasztani. (kb 38%, amikor eljöttem, akkor kezdett el kihalni a vékonyréteges típus, illetve kisérleti/minta/nullszéria szinten már megjelent a lapos kivitel).
Mind a két új gombban ugyanazt a Siemens gyártmányú IC-t használtuk, a típusra nem emlékszem, csak TTL környezetben használtuk, két open kollektoros kimenete volt (a két középső láb), a tok egyik sarka le volt "törve" (erre nem fogok megesküdni, de mintha oda kellet volna a + tápfeszt kötni, de ha nincs meg az adatlap, akkor óvatos kisérletezéssel kipróbálható) A működésről annyit, hogy meghatározott irányú (és erősségű) mágneses tér változás kell a kapcsolt állapot eléréséhez. A két régebbi típusban két, megfelelő polarítással behelyezett (de régen volt, azt hiszem, hogy csak a két mágnes egymás közötti polarítása számított, ha a pár 180 fokkal elfordítva lett beültetve, akkor az nem okozott problémat (de azért erre sem esküdnék meg)). Az érzékelés az IC chip részén (magyarul a közepén) történik. A lapos kivitelű gombban mintha csak egy mágnes lenne, és mintha a mágnes iránya/polarítása kötött lenne. (de azért erre sem esküdnék meg).
TÁKI: Nem szerették a gondolkodó embereket, kétszer is behivattak a párt irodába, hogy velem gondok vannak!...
Kedves fiatalabb fórumtársak (remélem) nem értik az előző mondatot.
A fentebb leírt vékonyréteg áramkört próbáltam visszarajzolni, sőt véleményem volt mindenről, sőt jártattam a pofámat...
Meg azt mondtam, hogy egyszerű... amikor a "kiemelt" mérnök elvtárs elmagyarázta a legújabb, még csak prototípus példányban létező (majd a BNV-n bemutatandó, vásári díj várományos) billentyűzet működését. (nem a nyák tervezésével és néhány kiegészítő diódával, tranyóval és IC-vel kiegészítve alakították ki a kívánt mátrixot, hanem egy cserélhető, a kívánt mátrixra beprogramozott Eprommal)
üdv. mindenkinek outsiheder


kedd feb. 05, 2008 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
LC4011B

4 db 2 bemenetes analóg kapcsoló. Pl az Orion SM-250-es deckemben a "dolby"-t kapcsolgatja ki-be.
Idézet:
Van pár 2n3055-ös TO-3-as tokos tranzisztorom, amire a tipusszám alá az van írva, hogy Tungsram.

Énis Quad-ba szereztem anno párat. Aztán kezembe került egy bétamérős műszer, és olyan messzire eldobáltam őket, hogy na. Volt köztük ami 12-t is tudott! De inkább csak 3-5. Nemcsoda, hogy a szkóp belebolondult, amikor ki akartam mértni az erölködőt.


kedd feb. 05, 2008 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hogyne,teljesen :roll:


kedd feb. 05, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Érv kell? Rendben.
Én egy látnok vagyok, aki látja a múltat, jelent és jövöt. Módosítani tudom az események kimenetelét, és látom az eredményét. De csak látom. Ezek nem történek meg.
- Tudom a lottószámokat is, de nem mondom meg senkinek. - :D

Szóval láttam, hogy nem égett le a gyár, de más miatt késöbb bezárták.
Remélem most meggyöztelek!


kedd feb. 05, 2008 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
RosCo: Nem véletlenül volt idézőjelben :wink:

Tubybb: Valóban felesleges erről vitatkozni,csakhogy érvet te sem hoztál egyet sem.

Az USAnak szerintem aligha állt érdekében tönkretenni az olcsó munkaerővel majd immár licenszek és különböző szerződések alapján legálisan,de jó áron termelő kis ország iparát.
Inkább felvásárolták volna,hogy minden profit ott realizálódjon,gombokért eladta volna az állam,ahogy minden mást is.


kedd feb. 05, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Úgy tudom a MEV-et az amerikai titkosszolgálat intézte el. Nehogymá' konkurrencia legyen a félvezetőgyártásban.

És tisztában voltak vele, hogy az akkori anyagi helyzetben az ország nem fog tudni még 1-et újraépíteni.

MH: miért is volt olyan borzalmas a 80-as évek?


kedd feb. 05, 2008 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off:
tubybb írta:
... Kölcsey is csak szomorkodik. Az elején még áldást kér Istentöl, aztán felsorolva az öszes történelmi viszontagságot, a vers végén megszánást kér...

Hát ez az. Nem ismerek még egy himnuszt, ami ilyen bánatos, búsongó (bár ettől még tiszetelem). Mindegyik vídám, a szöveg a jobb jövőbe tekint, még ha nem is úgy van a valóság.

És ehhez jön még a jelenlegi helyzet. Állandóan visszafelé nézegetni, a másikra mutogatni, mindent ingyen megszerezni. Dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Szvsz ez a baj nálunk. :cry: :(


kedd feb. 05, 2008 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
...A hazai szakemberek képesek lettek volna világszínvonalú gyártást saját kútfőből összehozni,akár igen nagy sorozatban is,piaci körülmények közt is gazdaságosan...


Ne haragudj, de ez így kicsit tulzás. Mindjárt elmondom miért!
Hallottam a gyárról.
A tanár uram a következöket mondotta volt, ami után elmesélte a történetet:
" Nem az a baj, hogy leégett a gyár. - Bár igaz, hogy az akkori költségvetés nem engedhetett meg egy újáépítést - hanem a baj az, hogy az ott összegyült szuper mérnöki gárda a szélrózsa minden irányában szétszéledt, sokan ezek után külföldre mentek dolgozni."

Te azt mondod, hogy "képesek lehettek volna világszínvonalú gyártást összehozni". Hagyjuk már ezeket a feltételes módú kijelentéseket. Én azt mondom, hogy nem lettek volna képesek. Ki dönti el?
Ezek a kesergés, hogy "mi lett volna ha.." annyira semmirevaló dolog. Olyan ez mint a "Mi lett volna ha nem jönnek be az oroszok" vagy mint a Himnuszunk: Kölcsey is csak szomorkodik. Az elején még áldást kér Istentöl, aztán felsorolva az öszes történelmi viszontagságot, a vers végén megszánást kér.

Azé' nem ilyen sanyarú a sorsunk, csak mi tesszük azzá, hogy mindig szomorkodunk rajta. Inkább fel a fejjel! Lesz másik! Lesz jobb!


kedd feb. 05, 2008 0:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jaja.A fiatal műszaki értelmiség nehogy már megtudja,hogy itt abban a "borzalmas" múlt rendszerben komoly és sikeres elektronikai ipar működött,ilyesmit nem tanítanak sehol.

A MEV-et mind testidegen technológiát a 80as évek közepén szervezték ki a Tungsramból, annakidején a hazai félvezetőgyártás az elektroncső gyártás alapjain indult el, a jó öreg Tungsram-ban.

Amíg a ruszkik saját gány útjaikon tákoltak,mi a nyugati félvezető céltípusokat és készüléképítési filozófiát részesítettük előnyben.

Aztán -hogy,hogynem- egy szál gyufa vetett véget a rendszerváltás környékén a hazai félvezetőgyártásnak,mindörökre.

Nem mondom,hogy világszínvonalú gyártás folyt,de ennek politikai,piaci és gazdasági okai voltak.A hazai szakemberek képesek lettek volna világszínvonalú gyártást saját kútfőből összehozni,akár igen nagy sorozatban is,piaci körülmények közt is gazdaságosan.

Annak sem lett volna különösebb akadálya,hogy ezen a speciális,évtizedes alapokkal rendelkező területen komoly sikereket érjen el a hazai ipar,és vele az ország,ahogyan a természeti kincsekben szegény japán is ripszropsz félvezető nagyhatalom lett a 90es évek elején.
"Valakik" másképpen akarták.


hétf. feb. 04, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Újszülöttnek minden vicc új!
Maradjunk abban, hogy több lábon álló elektronikai cég (volt).
Természetesen az átlag honpolgár csak a világítótestekkel találkozik. :wink:
Anno én csak Tungsram feliratú alkatrészekhez jutottam. Igaz ASZ1015 volt, de az vagonszámra. Vadásztuk "A" osztályú hangerősítőkhöz a 2N3035-öt. Kicsit túllépett a technika rajam.


hétf. feb. 04, 2008 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Van pár 2n3055-ös TO-3-as tokos tranzisztorom, amire a tipusszám alá az van írva, hogy Tungsram.
Azt hittem hogy a Tungsram, csak vílágítótesteket, meg régebben elektroncsöveket gyártott.
Mióta gyárt félvezetöket?


hétf. feb. 04, 2008 4:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:43-kor.



csüt. jan. 31, 2008 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
Van nekem egy megfejthetetlennek tűnő ic-m.
LC4011B a neve. Semmi használhatót nem találtam róla, pedig nem egy helyen kerestem.
Ennyit tudni róla: DIP14 tokozású és egy equalizerben foglal helyet.
Valaki esetleg utána tudna nézni? Lehet, hogy gugli nem volt elég hatékony... :/
Előre is köszi!


csüt. jan. 31, 2008 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Kb. 800Ft. Itthon nem is nagyon kapni, csak az 500Ft-os hasonló telejsítményű tranyókhoz hasonlítottam. Jó max egy ezres, de mivel "használt" nem nagyon venné meg annyiért senki. Sajnos csak 100V-os! Ha 150Vos lenne, már kéne is!


szer. jan. 23, 2008 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Valaki meg tudná mondani, hogy mennyit ér egy 2N6274-es még nem használt, újnak kinézö tranzisztor?
Csak úgy körül-belül kérdezem.


szer. jan. 23, 2008 9:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
Köszönöm!


vas. jan. 20, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Úgy kötik mátrixba amikor nyomógombban lakik,hogy mivel OC,minden sor kap egy felhúzót,azon a kaszkád lábon meg az oszlopokat vezérlik.
Ebből gondolta valaki,hogy analóg kapcsoló van benne,máshogy nem tudta a billentyűzetet elképzelni :D


vas. jan. 20, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség