Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 6:53



Hozzászólás a témához  [ 271 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
OFF-Konyhasó elektrolizálása fémnátrium előállítása házilag! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Használtál is az amcsik hűtőközegnek. Nagyon jó a hővezető képessége, csak mivel tűdővizenyőt okoz rövid időn belül (ami miatt harcigázként elhiresűlt) abbahagyták alkalmazását. A gyógyszeripar viszont rengeteget használ belőle a mai napig. Kiválló karbixilező szer.
Növényi anyagok anaerob rothadásakor is keletkezhet, van valami baci (sajna a neve nem ugrik be) amely termeli. Őt nem bántja:) Óh az a jellegzetes széna illat...


szer. dec. 07, 2005 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
T68m írta:
gondoltál már arra, hogy foszgént állítsd elő házilag? :lol:



hogyne! lehet neked vicc, mert túl egyszerű ember vagy!

na jó, igaz, hogy veszélyes anyag egy naív, laikus, áltagembernek akik szeretnek túlozni, de végülis csak nem értenek hozzá... nem nézlek le ezért!

pl etil kloridból könnyen lehet foszgént előállítani! hűtőközegként alkalmazták az etilkloridot és a tűzeset és szivárgás esetén keletkezik is foszgén(COCl2) és sóvalgáz (HCl).

sőt maga a foszgén a +8Cos forráspontjával is alkalmas hűtőközeg rgb módre!


szer. dec. 07, 2005 14:46
Hozzászólás 
na én így gondoltam. lehet egy egyszerű embernek ez bonyolult
valójában nem.

(képzeljétek vannak emberek, akinek az szakbarbáros, hogy a fejrefordított pb palckból kicsapolom a folyékony pb -t egy edénybe és az edényből a proci hűtő rézcsőbe töltöm :) pedig kb ezt csinálod viziváskor is: kicsapolod a vizet egy pohárba és magadba töltöd--- szürnyű milyen primitívek vannak)

na rgb féle Na készítés:

http://rgb.tvn.hu/nacl.bmp

nyugodtan kritizáljátok meg, ezért rajzoltam. neked csak jó, ha a kivitelezett jobb lesz!


szer. dec. 07, 2005 12:45
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nitroglicerint sem lenne rossz....
Mikróban jól meg kell melegíteni hogy a folyamat biztosan végbemenjen....
:wink:

OFF
rgb(x): az ellenállás vszleg a fűtéssel volt sorban, gyanítom hogy hideg fűtőszálnál az áram korlátozására szolgál, vagy így lövik be h. más képcsőhöz is jó legyen...
ON

Forrasztástechnikai cégeknél lehet kapni ónfürdőhüz grafittégelyt, én abban csinálnám. Sőt akkor már lehetne azt használni az egyik elektródnak. Nem tom a nátrium a tetejére ül ki, vagy lesüllyed? A tégely köré kell egy sima party grill fűtőszál, ez kb 800C-on izzik (narancs színben) ez pont jó. Ilyen spirális fűtőszálat árulnak az Orczy kereskedésben, de háztartási gépből is kitermelhető.
természetesen az egész xart üveggyapottal hőszigetelni kell, mert különben kevés lesz a fűtés neki. Bár lehet hogy jobb lenne tényleg cserépben csinálni, és gázfűtést nyomni neki. (pb forrasztópisztoly) Ez legalább tuti ad kellő meleget.

A zoxigén kivétele a (vízbül) már nehezebb feladat. Családi szifonpatront javasolok, vagy hegesztős CO2 palackot. Csak ez utóbbi elég nehéz, és bonyolult beszerezni.
A nagy sziifonpatron kb 10x akkora, tehát biztató a dolog, kell még egy szódásszifon, ahova becsavarod, és akkor tudod szabályoni a gáz mennyiségét.



off: a sárga megy a fűtésre, a de piros is?

on: természetesen a na felúszik a sóolvadék tetejére! a na nagyon könnyű, a só nagyon nehéz egységnyi térfogatra. Mennyi lehet az olvasztótégely? szerintem jóval olcsóbb, ha virágcserepet használok.
nem akarok költeni rá, csak minimálisat! A co2 belenyomom szódásszifonba vagy 5 partronnal és onnan adagolom...

most már nagyon az elektromos fűtést preferálom. Ahhoz, hogy 800 feletti hőmérsékletet tartsak, nem elég 800C-os spirál, kell vagy kb 1000Cos.

Azt figyeltem meg, hogy anyagi minőségtől függetlenül bizonyos hőmérsékleten emittált fény hullámhossza azonos. Beraktam izzó szén közé vasrudat és a szinük ugyanolyan lett és ilyenkor a hőmérséklet is ki van egyenlítődve. Tehát kéne egy hőmérséklet/szín skála!

mikor kezd láthatóan vörösen izzani a fém? (én 700C-ra emlékszem)
mikor kezd naracs ill fehér stb lenni, hány fokon?


szer. dec. 07, 2005 12:21
Hozzászólás 
Iranytu írta:
Béláim az Úrban!

Nem akarok ezért az egy kérdésért új topicot nyitni:
Olvasztott/öntött már valaki alumíniumot?
ha OFF-nak érzitek, Privátban is kommunikálok bárkivel.
Lehet, hogy tavasszal ****éntüzelés/elektromos fűtés mellett
a hulladékból esztergályozható hengert, vagy hűtőbordát öntenék...



igen és már öntöttem aluminiumot! Kétütemű benzinmotor akartam csinálni és dugattyút öntöttem hozzá. Egész jó lett csiszolás után, csak a belseje üregecskékkel teli lett. persze voltam vagy 15 éves és nem értettem hozzá.


szer. dec. 07, 2005 12:10
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Nyissunk egy "Házi vegyész-barkács topikot?":))
Az HCA ha jól emléxem a pontos röviditett nevére. De asszem, jobb ha nem írjuk le a készítésének mikéntjét, mert túl brutális anyag és a lehető legkönyebben elkészíthető robbanóanyag, 11k m/s égési sebességgel. (HJEx). Ha valaki nem ért hozzá, akkor kb. 10 g-nyi anyag és game over.
Ha "magnézium fáklyát" akarsz, tehát lassabb legyen, akkor kötőanyagot neki. Arabgumi vagy sellak. A műgyanták már túlságosan elveszik a zokszigént és nem világít. Az a lényeg, h préselni és csak lájtos kötőanyagot neki. Kiválló tűzgolyócskákat és hasonló, tűzijátékhoz használatos látványt lehet vele csinálni. Petárdának sem utolsó, ráadásul fényes. Ha meg villanóporként akarod használni, mondjuk vakuzáshoz! (komoly!), akkor a KMnO4-et örőld finom porrá, porceláncsészébe, de nagyon óvatosan, mert egy kis szerves szmötyi a csészében és pukk. Aztán hozzá a kolloid Al-t (kályhaezüst pigment) És egy aránylag érzékeny, de nagyon gyors keveréket kapsz. Kiválló vakuzáshoz, egy kis rezet, vagy kobaldot neki és akkor a KMnO4-ben lévő Na szennyeződés D-vonalát is tudod korigálni a fehér fény felé!


szer. dec. 07, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
:lol:
3 betűs barkácsbolt-festékrészleg
nem tudok írni
hg cjd oiuuih xxxx


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára steelhand szer. dec. 07, 2005 11:12-kor.



szer. dec. 07, 2005 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Én egyszer thermit előállításán gondolkoztam, de túl fárasztó munkának tűnik annyi vas-oxid összegyűjtése :)


szer. dec. 07, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Olvasztott/öntött már valaki alumíniumot?
> ha OFF-nak érzitek, Privátban is kommunikálok bárkivel.

Fater anno ontott ekszijjtarcsat.
Szoval nem lehetetlen hazilag.

A lyukak majkremes dobozok voltak,
ebben biztos vagyok. Jo regen volt
csak homalyos emlekeim vannak.

Talan f a s z e n nel vagy benzinlampaval
volt olvasztva es homok formaba ontve.
A majkremes doboz az biztos.
Megkerdezzem az oreget?


szer. dec. 07, 2005 10:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hmmm... valóban lehet kotyvasztani ezt-azt Sajna néha a teljes hozzáértés hiánya nélkül csinálja meg valaki, és úgy baromi veszélyes.

Asszem volt a TV-ben hogy egy srác aceton-perklorátot (nem biztos) állított elő. Ez körömlakklemosóból és valami növényi tápsóból megcsinálható. És a barmok még be is mutatták hogy kell csinálni....

Fel lehet fokozni hogy az alumíniumpor-káliumpermanganát keverék egy kicsit izmosab legyen, vagy fordítva, lassabban égjen?


szer. dec. 07, 2005 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
A klór-aceton hatásosabb, előállításakor keletkező melléktermék, meg igen hatásos:))) egyéb célra... És még lehetne sorolni. Pl. jód-azid, nitro-metán, metil-nitrát és egyéb házilag könyen előállítható brutális anyagokat...


szer. dec. 07, 2005 10:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A brómaceton (nem tudom a hivatalos nevét) előállítása kifejezett sikert aratott :) Kálium-bromidból (foróvegyszer) és töményített akkusavból (majdnem tömény kénsav) házilag is előállítható.

A barnás brómgázt ami keletkezik (és ami szobahőmérsékleten cseppfolyós lesz) össze kell löttyinteni egy kis körömlakk-lemosóval (aceton, nem tiszta de nembaj) és kész is.

Amikor beleszagoltam először azt httem nem jó. Kell 1-2 másodperc a hatásig. Elég brutkó, úgy könnyezik az ember tőle, mintha 10kiló hámozott hagymába dugnád a fejed.

A suliban pár cseppet kiöntöttünk a tanári asztalra, csak az alahnangulat végett. Sajna nem volt elég, de elég sűrűn szipogott a tanár :twisted:

Viszonylag ártalmatlan, de nagyon vicces kísérlet :)


szer. dec. 07, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Háj mindenkire:)
djsms- kissé érzékeny vagy-nem? De a ezenkivül: anno a dinószauruszok előtt csináltam otthon, sorház 6-ik emeletén (egyszer kb 1 kg feketelőport is sikerült egyetlenegy kicsi szikrával begyújtani, volt ám füst és a plafonról leégett a vakolat) fém natriumot. Az eljárás a következő volt: Nikkel tégelyben NaCl alatta Bunsen-égő- ez adta a hőt, és vitte el a plafon felé a keletkezett klórgázt. Nikkel volt az anód (bár lehet, h fordítva, így 10 év távlatából már nem emléxem pontosan) grafitrúd a katód. Grafitrúdat Ápiszban lehetet venni D 5 mm cerúzába. Grafitra MTK kábel lecsúpaszított fele rátekerve! Traforól 4 A-rel (aasszem 4) Meghajtva. Na keletkezett a grafit körül az olvadékból. A klórtól bűzlött a kecó, de szellöztetés mindent megoldott. A keletkezett forró Na-t fáradt olajba pöttyintve megmaradt. Nem keletkezett egetverő mennyiség. Talán az 1 g-t sem érte el. Igen lassan ment a reakció és a grafit sem bírta sokáig, meg én is untam. De kisérletnek jó volt. A suliban asszem autó akksival csináltuk ue meg, demo célból.
Ne vegye el a kedvedet senki. Az alapvető biztonsági szabályok betartásával nem lehet gond. Préselt fekete lőport gázsűtőben 140 C fokon szárítottam. Sokszor, és csak egyszer szált el, amikor elfeledkezdtem róla. Akkor is csak takarítani kellett utána. A mennyiség a kulcsszó.
Ja foszgént meg hanygyasavból érdemes csinálni, így akár kétkomponensű rendszert is lehet készíteni. Klórból házi körülmények közt nagyon gazdaságtalan.
Bocs a sok szóért.


szer. dec. 07, 2005 8:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

Nem akarok ezért az egy kérdésért új topicot nyitni:
Olvasztott/öntött már valaki alumíniumot?
ha OFF-nak érzitek, Privátban is kommunikálok bárkivel.
Lehet, hogy tavasszal ****/elektromos fűtés mellett
a hulladékból esztergályozható hengert, vagy hűtőbordát öntenék...


kedd dec. 06, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
jelentem ismét felkértek privátban (most bandiras2), hogy nyissam meg eme topikot. Részemrõl oké, de ti vállaljátok a felelõsséget rgb miatt ;)


bocs, de rgb-ért csak bizonyos osztályon vállalhatnak felelőséget! :lol:


kedd dec. 06, 2005 16:06
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
jelentem ismét felkértek privátban (most bandiras2), hogy nyissam meg eme topikot. Részemről oké, de ti vállaljátok a felelősséget rgb miatt ;)


kedd dec. 06, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
rgb4 írta:
nem vagy semmi apám, te kezelésre szorulsz!

milyen kerülteről beszélsz? nem vagyok hülye, hogy egy panelben szoruljak 4 fal közé kert nélkül, lakókra sincs szükségem, aki mind szörnyen naívak, primitivek pofájuk pedig van rendesen a okosabbak kioktatni!

mint mondottam az első ilyenre zárom!


hétf. dec. 05, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nitroglicerint sem lenne rossz....
Mikróban jól meg kell melegíteni hogy a folyamat biztosan végbemenjen....
:wink:

OFF
rgb(x): az ellenállás vszleg a fűtéssel volt sorban, gyanítom hogy hideg fűtőszálnál az áram korlátozására szolgál, vagy így lövik be h. más képcsőhöz is jó legyen...
ON

Forrasztástechnikai cégeknél lehet kapni ónfürdőhüz grafittégelyt, én abban csinálnám. Sőt akkor már lehetne azt használni az egyik elektródnak. Nem tom a nátrium a tetejére ül ki, vagy lesüllyed? A tégely köré kell egy sima party grill fűtőszál, ez kb 800C-on izzik (narancs színben) ez pont jó. Ilyen spirális fűtőszálat árulnak az Orczy kereskedésben, de háztartási gépből is kitermelhető.
természetesen az egész xart üveggyapottal hőszigetelni kell, mert különben kevés lesz a fűtés neki. Bár lehet hogy jobb lenne tényleg cserépben csinálni, és gázfűtést nyomni neki. (pb forrasztópisztoly) Ez legalább tuti ad kellő meleget.

A zoxigén kivétele a (vízbül) már nehezebb feladat. Családi szifonpatront javasolok, vagy hegesztős CO2 palackot. Csak ez utóbbi elég nehéz, és bonyolult beszerezni.
A nagy sziifonpatron kb 10x akkora, tehát biztató a dolog, kell még egy szódásszifon, ahova becsavarod, és akkor tudod szabályoni a gáz mennyiségét.


hétf. dec. 05, 2005 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gondoltál már arra, hogy foszgént állítsd elő házilag? :lol:


hétf. dec. 05, 2005 17:22
Profil Honlap
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
rgb4 írta:
A ceruzabél elég vékony, mennyire várható, hogy fogyni fog az anyag?

mit javasoltok nagy Amperszámú egyenáram előállításához?


Fűtésre mindenképpen elég lesz, esetleg a klóros elektródát csinálhatod laposelemből bányászott szénrúdból. 230V -os fűtést nem javaslok, mert nem biztos hogy csak a só olvad meg(gondolok itt a falban futó gyengén hűtött öreg vezetékekre) Fogsz egy böszme trafót, oszt kűddöd neki. A fűtőszálra rávezetni az áramot viszont nem egyszerű. Mindenképpen nagyon hőálló anyagból kell lennie, mert a grafit simán leolvasztja ha túlmelegszik.Mondjuk a sóolvadék is hűteni fogja. A szénégetős CO2 feltöltést javasoltam. Kinyitásnál vigyázz, mert utánagondolva szinte csak CO lesz benne(az izzó szén még a CO2-t is felhasználja, és leredukálja belőle az egyik oxigénjét. A klórról nem is beszélve.)Klór annyi hála istennek nem keletkezik hogy érdemes legyen összegyűjteni, de aho bőven elég, hogy egy házat veszélyes koncentrációban megtöltsön. Ha lehet szeles időben csináld jól szellőző, minimálisan fedett helyen(az elektromos cuccok mégse legyenek vizesek). A klórt vezesd ki és küldd hosszú csövön a légkörbe minél messzebb. Kémiatanárom egyszer véletlenül beleszagolt egy "üres" főzőpohárba. Az óra elején szép zöld volt a pohár, csak a felére már teljesen átlátszott. A végén meg megnézte hogy mennyi maradt. Hát nem volt semmi, majdnem megfulladt tőle. Pedig csak egy apró pohár, annak a nagyrésze pedig levegő.


mindegy, hogy trafóval vagy a nélkül adom le a 3-4 kwot a falban lévő vezetékben ugyananyyi áram fog folyni kis fizikuskám! :) Amúgy nincs 3-4 kWos trafóm és nem is akarok szerezni. egyszerűbb közvetlenül a 240et alkalmazni, nem de. A vízről annyit, hogy nem vezeti gyakorlatilag az elektromos áramot, csak igen minimális mértékben---elázhat!
a keletkezett clórt nem fogom inhalálni, ezért máris el felejthetjük azt a tulajdonságát, hogy mérgező! viszont hűtésre kiváló, -35C forráspontjával!


hétf. dec. 05, 2005 15:43
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
rgb4 írta:
A ceruzabél elég vékony, mennyire várható, hogy fogyni fog az anyag?

mit javasoltok nagy Amperszámú egyenáram előállításához?


Fűtésre mindenképpen elég lesz, esetleg a klóros elektródát csinálhatod laposelemből bányászott szénrúdból. 230V -os fűtést nem javaslok, mert nem biztos hogy csak a só olvad meg(gondolok itt a falban futó gyengén hűtött öreg vezetékekre) Fogsz egy böszme trafót, oszt kűddöd neki. A fűtőszálra rávezetni az áramot viszont nem egyszerű. Mindenképpen nagyon hőálló anyagból kell lennie, mert a grafit simán leolvasztja ha túlmelegszik.Mondjuk a sóolvadék is hűteni fogja. A szénégetős CO2 feltöltést javasoltam. Kinyitásnál vigyázz, mert utánagondolva szinte csak CO lesz benne(az izzó szén még a CO2-t is felhasználja, és leredukálja belőle az egyik oxigénjét. A klórról nem is beszélve.)Klór annyi hála istennek nem keletkezik hogy érdemes legyen összegyűjteni, de aho bőven elég, hogy egy házat veszélyes koncentrációban megtöltsön. Ha lehet szeles időben csináld jól szellőző, minimálisan fedett helyen(az elektromos cuccok mégse legyenek vizesek). A klórt vezesd ki és küldd hosszú csövön a légkörbe minél messzebb. Kémiatanárom egyszer véletlenül beleszagolt egy "üres" főzőpohárba. Az óra elején szép zöld volt a pohár, csak a felére már teljesen átlátszott. A végén meg megnézte hogy mennyi maradt. Hát nem volt semmi, majdnem megfulladt tőle. Pedig csak egy apró pohár, annak a nagyrésze pedig levegő.


hétf. dec. 05, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ami a képen volt, és leégettél, az 10 ohmnak tűnk. Amúgy típusa válogatja.


mert én barnának láttam a csíkot, de pont az izzot, tehát kitudja...

10 ohm reális oda, képek...

tehát itt a három vezeték. két sárgát én vezettem külön, hogy más képcsövek fűtését könnynen megoldjam vele, amire nem tudom felhúzni a foglalatot:

http://rgb.tvn.hu/pict/new/g5.jpg
http://rgb.tvn.hu/pict/new/h1.jpg

a piros ahogy rámegy a lapra, rögtön a leégettet ellenálláson megy tovább. 10ohm reális érték?

http://rgb.tvn.hu/pict/new/h3.jpg
http://rgb.tvn.hu/pict/new/h4.jpg


a többiektől elnézést az offért!


hétf. dec. 05, 2005 13:55
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ami a képen volt, és leégettél, az 10 ohmnak tűnk. Amúgy típusa válogatja.


hétf. dec. 05, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Ha vki beszélgetni akar velem akkor :

msn: rgb2002@freemail.hu


hétf. dec. 05, 2005 13:29
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A fűtést sztem bármilyen trafóval meg tudod oldani, elektrolizálásra meg szerintem PC táp...


a pc táp valóban jónak tűnik!
A fűtés 240Val oldanám meg, nem trafóval, mert kellessz 3-5kW hőteljesítmény. Fűtőszálnak mit javasolsz? izzon vagy 1000Con min!
(te rosco: nem tudod kb milyen értékű ellenállást tesznek a tv képcsfoglalatába menő vastagabb piros vezeték (fekete, sárga kábel a fűtéshez és piros a + csatl) után közvetlenül?)


hétf. dec. 05, 2005 13:16
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A fűtést sztem bármilyen trafóval meg tudod oldani, elektrolizálásra meg szerintem PC táp...


hétf. dec. 05, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
A ceruzabél elég vékony, mennyire várható, hogy fogyni fog az anyag?

mit javasoltok nagy Amperszámú egyenáram előállításához?


hétf. dec. 05, 2005 12:42
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
Rendbe.

A CO2 tökéletesen megfelel, akkora hőmérsékleten még nem fog leredukálódni a Na mal. A CO ebből a szempontból ugyanilyen, de az sem egészséges(jóvanna, de ezt bele kell tenni, mert nem csak te olvasod a topicot, hanem a többi pistike is) Nemkell túlbonyolítani a rendszert. A végén addig hagyod a védőgázban amíg ki nem hűl, aztán levered róla a maradék sót. A graffit miért nem jó? Ha ne kap oxigént 3000 C ig tartja magát. Elektródának is tökéletes, csak a klóros oldalt fel kell szerelni egy kifelé vezető csőve, ami enyhén beleér az olvadékba.


na végre, ez már segítség!
azt ilyet megköszönöm! tehát köszi szépen! Az a zárójeles rész is helyén van, nem is kötözködésképpen mondom, csak úgy: aki olyan hamu, hogy külön magyaraázatra szorul a co milyensége, az ne félj, nem fog nacl-ot elektrolizálni. Sőt itt a fórumon úgy ált mindenki a tudatlansága miatt fél mindentől ami nem teljesen átlagos ,hátköznapi... tehát jó, hogy féltessz másokat (engem nem kell :) ), jó is hogy esetleg leirod a VALÓS veszélyeit a hamuk miatt, engem csak az zavar, amikor másról se szól a téma, mint arról, hogy milyen hülye aki ilyen dolgokat csinál, mert ilyen veszélyes, olyan veszélyes....

tehát érted, hogy jogos a felháborodásom, hogy pont a fatuskók miatt vagyok kibannolva, mert nem értve hozzá, csak off folyik, érdemi hsz nem sok... táhát ezért van tele a butyuta lámákkal a hócipőm! nem lenne rosco és hozzá hasonlók, akkor már a tv képcsöves topicom is zárt lenne és rgbx+1 néven lennék...

nincs harag remélem :) :!:


hétf. dec. 05, 2005 12:34
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
Rendbe.

A CO2 tökéletesen megfelel, akkora hőmérsékleten még nem fog leredukálódni a Na mal. A CO ebből a szempontból ugyanilyen, de az sem egészséges(jóvanna, de ezt bele kell tenni, mert nem csak te olvasod a topicot, hanem a többi pistike is) Nemkell túlbonyolítani a rendszert. A végén addig hagyod a védőgázban amíg ki nem hűl, aztán levered róla a maradék sót. A graffit miért nem jó? Ha ne kap oxigént 3000 C ig tartja magát. Elektródának is tökéletes, csak a klóros oldalt fel kell szerelni egy kifelé vezető csőve, ami enyhén beleér az olvadékba.


na végre, ez már segítség!
azt ilyet megköszönöm! tehát köszi szépen! Az a zárójeles rész is helyén van, nem is kötözködésképpen mondom, csak úgy: aki olyan hamu, hogy külön magyaraázatra szorul a co milyensége, az ne félj, nem fog nacl-ot elektrolizálni. Sőt itt a fórumon úgy ált mindenki a tudatlansága miatt fél mindentől ami nem teljesen átlagos ,hátköznapi... tehát jó, hogy féltessz másokat (engem nem kell :) ), jó is hogy esetleg leirod a VALÓS veszélyeit a hamuk miatt, engem csak az zavar, amikor másról se szól a téma, mint arról, hogy milyen hülye aki ilyen dolgokat csinál, mert ilyen veszélyes, olyan veszélyes....

nincs harag remélem :) :!:


hétf. dec. 05, 2005 12:32
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Rendbe.

A CO2 tökéletesen megfelel, akkora hőmérsékleten még nem fog leredukálódni a Na mal. A CO ebből a szempontból ugyanilyen, de az sem egészséges(jóvanna, de ezt bele kell tenni, mert nem csak te olvasod a topicot, hanem a többi pistike is) Nemkell túlbonyolítani a rendszert. A végén addig hagyod a védőgázban amíg ki nem hűl, aztán levered róla a maradék sót. A graffit miért nem jó? Ha ne kap oxigént 3000 C ig tartja magát. Elektródának is tökéletes, csak a klóros oldalt fel kell szerelni egy kifelé vezető csőve, ami enyhén beleér az olvadékba.


hétf. dec. 05, 2005 12:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
hagyjuk most már az offot, maradjuk a témánál....
a téma nem azt, hogy mennyire veszélyes, hanem hogyan csináljuk na.ot!


hétf. dec. 05, 2005 12:16
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
rgb4 írta:
okés, de mi csúnyát mondtam?

nem vagy semmi apám, te kezelésre szorulsz!
nem értettek hozzá többségben, mert ennyi baromség után ezt sikerült leszűrnöm, ...
Na és a stílus. A 20-30 éve dolgozó, sokat látott, nagy szakmai múlttal rendelkező emberkék-moderátorok nem tolerálják a kioktatást náluknál 20 évvel fiatalabb ifjú titánoktól. Én is csak egy ifjonc vagyok, de tudom hogy kit nem kell **** agyilag, mert meg lehet vele beszélnii tisztelettudó hangnemben is.


és nincs igazam?

hol látsz lyet, hogy jácc a pöcsöddel stb... mert én ilyeneket is kapok, de másik felet még nem bannolták ezérz se...


hétf. dec. 05, 2005 12:14
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
rgb4 írta:
[
de én nem is vagyok paranoid, és hála az égnek a vegyészek se nagyon, akiknek rengeteg dolgot köszönhetünk...


Erről a nitrocellulóz feltalálása jutott eszembe. A német vegyész felesége otthonhagyta hites urát, aki az asszonyi tiltás ellenére ismét a házban kezdett kísérletezni a savaival ... amiket frankón fel is lökött az asztalon a konyhában. Gyorsan felitatta az első kezébe kerülő rongyal, (a felesége kötényével) majd kiakasztotta a forró tűzhely mellé száradni, majd elment rendet tenni, hogy a felesége lehetőleg ne vegye észre ... Az asszonynak végülis nem a kötény teljes hiánya tűnt fel azonnal, hanem a ház ablakaiban bekövetkezett súlyos folytonossági hiány.


hát ilyen elven bármire rá lehet fogni, hogy olyan veszélyes, hogy ne használd... minden hétköznap dologra van biztos a történelemben olyan eset, ami azt igazolná, hogy felejtse el az ember...


hétf. dec. 05, 2005 12:12
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
rgb4 írta:
okés, de mi csúnyát mondtam?

nem vagy semmi apám, te kezelésre szorulsz!
nem értettek hozzá többségben, mert ennyi baromség után ezt sikerült leszűrnöm, ...
Na és a stílus. A 20-30 éve dolgozó, sokat látott, nagy szakmai múlttal rendelkező emberkék-moderátorok nem tolerálják a kioktatást náluknál 20 évvel fiatalabb ifjú titánoktól. Én is csak egy ifjonc vagyok, de tudom hogy kit nem kell **** agyilag, mert meg lehet vele beszélnii tisztelettudó hangnemben is.


hétf. dec. 05, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
rgb4 írta:
[
de én nem is vagyok paranoid, és hála az égnek a vegyészek se nagyon, akiknek rengeteg dolgot köszönhetünk...


Erről a nitrocellulóz feltalálása jutott eszembe. A német vegyész felesége otthonhagyta hites urát, aki az asszonyi tiltás ellenére ismét a házban kezdett kísérletezni a savaival ... amiket frankón fel is lökött az asztalon a konyhában. Gyorsan felitatta az első kezébe kerülő rongyal, (a felesége kötényével) majd kiakasztotta a forró tűzhely mellé száradni, majd elment rendet tenni, hogy a felesége lehetőleg ne vegye észre ... Az asszonynak végülis nem a kötény teljes hiánya tűnt fel azonnal, hanem a ház ablakaiban bekövetkezett súlyos folytonossági hiány.


hétf. dec. 05, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
Szerintem szerkeszd meg de sürgősen a hozzászólásaidat(gondolok itt a többiek hülyézésére) mielőtt errejár egy modi, és legközelebb mint rgb5 látunk viszont.


okés, de mi csúnyát mondtam?


hétf. dec. 05, 2005 11:44
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
Én sem saját örömömre lakom a vékony betonfalak között, egy 2 emeletes luxusvilla + 20Km2 ranch tóval és garázzsal sokkal szimpibb, de a szüleim sajnos munkával keresik a pénzt, szóval a ranch eddig kimaradt.
A klórt pedig ne becsüld alá légyszíves. Az első Világháborúban bevetették harcanyagként, és nem kellett belőle hajórakományszám hordani a frontra ahoz, hogy zászlóaljak dögöljenek meg mindkét oldalon.



hát akinek a cl2ről rögtön a veszélyei ill hogy hogyan használták harci gázra jutnak eszében... hát nem csodálom, hogy te a gyatya!

nekem mint nagyon érdekes, és szép zöldes folyadék jut eszembe, amivel könnyen elérhetek -35Cot ill nagyon sok kémia reakcióhoz felhasználhatom stb... de én nem is vagyok paranoid, és hála az égnek a vegyészek se nagyon, akiknek rengeteg dolgot köszönhetünk...

rgb5 vagy 6.7,8 kit érdekes mia nevem?

Na azért a fórumokra tévedt vegészek elég buták... pl abszorciós hűtőmhöz metánt javasolt vmelyik láma... a metánnal mi lenne a baj szerintetek (ez egy kis érdekes kérdésem, nem muszáj válaszolni)


hétf. dec. 05, 2005 11:40
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Szerintem szerkeszd meg de sürgősen a hozzászólásaidat(gondolok itt a többiek hülyézésére) mielőtt errejár egy modi, és legközelebb mint rgb5 látunk viszont.


hétf. dec. 05, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Én sem saját örömömre lakom a vékony betonfalak között, egy 2 emeletes luxusvilla + 20Km2 ranch tóval és garázzsal sokkal szimpibb, de a szüleim sajnos munkával keresik a pénzt, szóval a ranch eddig kimaradt.
A klórt pedig ne becsüld alá légyszíves. Az első Világháborúban bevetették harcanyagként, és nem kellett belőle hajórakományszám hordani a frontra ahoz, hogy zászlóaljak dögöljenek meg mindkét oldalon.


hétf. dec. 05, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Na, de végre beszéljünk már normálisan a témáról!


Az elektrolízis nagyon is elektromos téma, attól, hogy a kémiához is köze van. A processzorhűtés is IT téma, attől hogy a fizikához köze van...

A NaCl megolvasztására elektromos fűtést alkalmazom. Agyadedény is jó ötlet elektrolizálókádnak. A vékony ceruzabél nevetséges....
Az elektródokat még nem tudom honnam szedjek, ötletek?
Az elektródokat agyagcsővel veszem körül. A Cl2 gázt vagy kiengedem szabadon, vagy egy tartályba nyomom, majd még meg látom kell e a cl.
Reálisan nézve a cl nem veszlyes, mert szaga undorító, tehát nem fogom tartósan belélegezni, a másik dolog, hogy egy enyhe szellő is azt a kis mennyiséget úgy elfújja, hogy nem jelent semmiféle veszélyt. De ha jelentene, akkor se kell nyámnyila fatuskónak lenni, hogy á, nem akarok én meghalni, hülye aki Cl2 közelébe merészkedik....


Az olvadt Na felúszik a kádamban lévő olvadt só tetejére. Ha két részre osztom a kádat, egyikben olvadt só az elválasztó peremig, másikba pedig átömlik a keletkezett folykony Na. Lezárom a kádat agyaglappal és inert atmoszférát biztosítok, hogy a na nem oxidáljon szét. Co2 nem ajánlott, inkább N2, de azt nem könnyű beszerezni. Én hirtelen metánra gondoltam, aki ott van a vezetékes gázban. Igaz csak 90%ban, mert 10% co és h2. a co és a h2 is reagálhat a na-val Jobb lenne vmi szennyeződéstől mentes gáz, ötletek?

A fűtést könnyen szabályoztom, tehát és mivel jóval magasabb a Na forráspontja, mint a kósóé (80C differencia), nem kell tartani attól ahogy az Na forrni fog. De ha mégis akkor is csendesen forr a Na, mint minden anyag a forrpont közelében, mert csak kissé magasabb a tenziója 1 atmnál. Sőt lehet direkt fel is forralom, érdekes lenne, még nem forraltam fémet. A kelelkezett na gőzt elvezetném és lecsapatnám egy 150-200Cos fémcső falára és folyékonyan a 200Cra hűlt na-t egyenest gázolajba vezetném.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég hétf. dec. 05, 2005 11:36-kor.



hétf. dec. 05, 2005 11:31
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
Ha indítás előtt lezárja az olvadt keveréket pl timfölddel(az jó kérdés hogy azt honnan szerez), akkor lehet rá esélye, de 10 perc után megnyiffan a klórgáztól. Nameg utána összegyűjteni az anyagot??? Ha összedermed a kivált alumíniummal, azt a büdös életben nem szedi szét, habár az AlNa ötvözetnek haasonló tulajdonságai lehetnek, szóval ez a kisebb baj. A nagyobb probléma a kihűlés teljes ideje alatt légmentesen elzárva tartani a nyersfémet. Ha megpróbálja lecsapolni olvadtan, akkor szerintem gyönyörű tüzijátékban lesz része (elképzelem, ahogy forráspontig hevülő fém fröcsög lángolva szerteszét mindent felgyújtva, olthatatlanul(najó 3 mázsa szárazjéggel talán) ).

1 Liter cseppfolyós klórgázzal a fél kerületet kórházbajuttathatja, ha nem tudja valamiben semlegesíteni(az iparban hatalmas gázmosótornyokat használnak vízfüggönyökkel, hogy elnyeljék a káros gázokat, amit majd később kiszednek belőle ... vagy a tiszába zúdítják...)

Bocs RGB, de ahogy elolvastam a topiccímet 80%ra tettem a valószínűségét, hogy te nyitottad, erre arrébb viszem a tekintetemet, és lőn... Nincs harag?


nem vagy semmi apám, te kezelésre szorulsz!

milyen kerülteről beszélsz? nem vagyok hülye, hogy egy panelben szoruljak 4 fal közé kert nélkül, lakókra sincs szükségem, aki mind szörnyen naívak, primitivek pofájuk pedig van rendesen a okosabbak kioktatni!


hétf. dec. 05, 2005 11:14
Hozzászólás 
Amúgy meggyőződésem, hogy szerintetek mintha szentségtörés lenne 60Cnál magasabb hőmérséklettel (800Cos konyhasó), vagy 12Vnál magasabb feszültséggel (képcső 28 kV), vagy egészségre min mértéknél ártalmasabb anyaggal (klór), esetleg kicsit is gyúllékonynál gyullékonyabb anyaggal (pb gáz) stb...stb... dolgozni!

persze, hogy veszélyes, és akkor mi van? akkor az ember már felejse el, nehogy véletlenül is vmi érdekes és fontos dolgot csináljon, tanuljon, mert érdekli a tudomány és szeret nem hülyén csak magyarázni, hanem tenni is vmit!?


hétf. dec. 05, 2005 11:09
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Szívás lenne így nátriumot előállítani. A gyárban folyékony higany katóddal elektrolizálnak KCl oldatot. (nem olvadékot) a higanyba beoldódik a keletkező nátrium, ami onnan viszonylag könnyen kiszedhető...

Sztem ezzel most ne sz*pj, veszéyles és felesleges. Ja és csak vákuumban lehetne megcsinálni, lévén meg is gyullad rögtön...


kcl oldalből hogy lesz na? elemátalakítás kicsit más tészta!

amúgy nacl hez keverhető olyan anyag amivel csökken az olvadáspont, de utána meg is olvasztják. A hg katóddal naoh-t készitenek, nem na-t!
azt utána megintcsak megolvasztják és úgy elektrolizálják! naoh igen alacsony olv pontú. (3-400C)


hétf. dec. 05, 2005 11:04
Hozzászólás 
balu1 írta:
bandiras2 írta:
Ha nem panelben laknék, még neki is állnék, mert bennem is megvan ez a kissé selejtes beállítás !-]
A kisérletezéssel kapcsolatban nincs is baj.
Inkább akkor van a probléma.. pl. ha valaki klórgázt akar tartályba komprimálni,
azután mit kezd vele otthon??

Kicsiben lehet sok mindennel kisérletezni de ismerni kell az anyagokat és a veszélyeket.
Egy bizonyos etikai érzékkel is rendelkeznie kell annak akinek a kísérletei közben veszélyes anyag szabadul fel.

..valamint mértéket kell tartani, csak annyival próbálkozzunk amiből nem lehet baj.

...ha már valaki veszélyt jelentő anyagokkal akar foglalkozni akkor nem csak az önmaga épségére kell gondolni,
hanem arra is, hogy másokat se veszélyeztessen.. ...főleg arra!



na sorold a veszélyeket!

mit akarok kezdeni a folyékony clórral?
pl hűtésre használnám fel, de önmagában is érdekes átlátszó üvegbe öntve. A veszélyekről pedig: ti paranoiában szenvedtek az már egészen biztos...

azt nem találjátok érdekesnek, hogy tökéletesen nem értettek hozzá többségben, mert ennyi baromség után ezt sikerült leszűrnöm, de persze a veszlyeiről tökéletesen tisztában vagytok.... ez már beteges!


hétf. dec. 05, 2005 10:59
Hozzászólás 
Annyi baromságot írtatok, hogy egyetlen hozzászolásban szeretnék reagálni, de minek tegyem, csak kibannolnak....

de azért...

A Na a vizben nem párolog, hanem egyesül vele és H2 gáz szabadul fel!
A clór nem veszélyes, de persze nem kell inhalálni, miért is tenném?


hétf. dec. 05, 2005 10:56
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
balu1 írta:

Kicsiben lehet sok mindennel kisérletezni de ismerni kell az anyagokat és a veszélyeket.
Egy bizonyos etikai érzékkel is rendelkeznie kell annak akinek a kísérletei közben veszélyes anyag szabadul fel.

..valamint mértéket kell tartani, csak annyival próbálkozzunk amiből nem lehet baj.

...ha már valaki veszélyt jelentő anyagokkal akar foglalkozni akkor nem csak az önmaga épségére kell gondolni,
hanem arra is, hogy másokat se veszélyeztessen.. ...főleg arra!


Ezért is nem állok neki.
Ha lenne egy bazi nagy kertünk, akkor már kalapálnám a vaslemezt a CO2 kamrához, azt kiraknám a kertbe valami fedettebb helyre, ahol nem gond ha felrobban ha zokkszigént kap(van elképzelésem arról, hogy a forráspont közeli nátrium hogyan reagál a nagymennyiségű levegőre :hm: :shock: http://www.radgraphics.net/images/main/atomic%20explosion%20-%204.jpg
vízzel így reagál:http://www.schoenhacker.at/brandaus/2000/metallbraende.htm


vas. dec. 04, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
írni kéne egy tesztoldalt tele trágár szavakkal, hogy mit eszik meg és mit nem.
:D :D :D


vas. dec. 04, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
Ha nem panelben laknék, még neki is állnék, mert bennem is megvan ez a kissé selejtes beállítás !-]
A kisérletezéssel kapcsolatban nincs is baj.
Inkább akkor van a probléma.. pl. ha valaki klórgázt akar tartályba komprimálni,
azután mit kezd vele otthon??

Kicsiben lehet sok mindennel kisérletezni de ismerni kell az anyagokat és a veszélyeket.
Egy bizonyos etikai érzékkel is rendelkeznie kell annak akinek a kísérletei közben veszélyes anyag szabadul fel.

..valamint mértéket kell tartani, csak annyival próbálkozzunk amiből nem lehet baj.

...ha már valaki veszélyt jelentő anyagokkal akar foglalkozni akkor nem csak az önmaga épségére kell gondolni,
hanem arra is, hogy másokat se veszélyeztessen.. ...főleg arra!


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 vas. dec. 04, 2005 10:45-kor.



vas. dec. 04, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
írni kéne egy tesztoldalt tele trágár szavakkal, hogy mit eszik meg és mit nem.


vas. dec. 04, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
bandiras2 írta:
A fa szenet mi a fa szér nem fogadja a fórummotor egy be?
...erre gondoltam én is..
Biztosan úgy értelmezi, hogy az írója éles hangu önkritikát gyakorol.. :) :D :lol:


Szoarvas-t is csak így engedi leírni, sőt a szoarvasgombát is.
Viszont azt, hogy valakit leszarnak, azt már elfogadja.
Bocsánat a durva szóért, csak demonstrációs célból írtam.


vas. dec. 04, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 271 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség