Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 7:16



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv. Urak
5L-es átfolyós vizmelegitő megadta magát
Én mint villanyszerelő, szétkaptam :)

Probalámpa a fűtőszálra nem ég, szabályzót feltekerem ég,viszont nem melegit
Mérem az Ohmot 5Ohm, öt ohm.
Ezek szerint 46A-t venne fel ha megy

Villásdugón mérve alig több, szabályzót tekerve végtelenbe megy, tehát a fűtőszál nem lehet/ne/ szakadt
Fűtés mégsincs

Akkorezmost hogy?

by horex

Mértem most áramot is, 3A, de a fűtőszálon olyan félfénnyel ég csak a próbalámpa
Valami halk mocorgás/zugás jön a készüléböl, de semmi más


szomb. feb. 27, 2010 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:40
Hozzászólások: 405
Tartózkodási hely: a gép előtt :)
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy tek 2225-ös szkópom és az vele a problémám, hogy állandóan elmászik a fókusza. Régebben teljesen stabil volt, aztán napról napra rosszabb lett. Szétszedtem, por nincs benne. Mértem a fókusz állító potin a feszültséget és stabil 272V-ot mértem, viszont a csúszkáján több voltot is változik a feszültség, pedig van egy 3KV-os hidegítő kondi rajta. Próbáltam a poti csúszkájára plusz kondit tenni, és a csőbe menő vezetékkel egy soros ellenállást tenni, hátha onnan jön vissza valami fesz, de nem segített a helyzeten.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Teljesen random állítódik el a fókusz, mivel lehet gond?

A 2225-ös rajzát ugyan nem, de a 2215-ösét megtaláltam, ha valaki megnézné, nagyon megköszönném! (Reménykedve, hogy a nagyfesz rész ugyan az mindkettőben)
http://rs160.rapidshare.com/files/47995 ... ervice.pdf

Minden infó érdekel.


pén. feb. 12, 2010 20:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Hali!
Ez az ÖRÖK GARANCIA mint kifejezés ami zavar!
Amennyiben egy nagyker cég,vállalkozás bedobja a törölközőt ( ami nem ritka)már sem működik a garancia vállalás hiszen hiába viszem vissza a kiskereskedőhöz Ő sem tuja visszavinni a nagykerbe javíttatni vagy cserélni a hibás terméket.


hétf. feb. 08, 2010 11:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az a kis áramkör az, amit kizárólag azért építettek be, hogy biztosak lehessenek benne, hogy a táp tönkre fog menni! Amíg a táp be van dugva, folyamatosan melegszik akkor is, ha "ki van kapcsolva" (vagyis stand-by állapotban van), és az ellenállások által melegített elkók előre jól megbecsülhető idő alatt tönkremennek.

Ilyenkor egy bizti ki szokott olvadni, ezt is meg kell keresni, ki kell cserélni, a fölösleges áramkört eltávolítani, és ezután nagy valószínűséggel menni fog (de nem lehetetlen, hogy más is tönkrement, ahogy a csatlakozót elnézem). A bizti nem feltétlenül üvegcsöves, lehet kis tömzsi, álló, nyákba forrasztott, műanyag burkolatú henger is!

Azt gondolod, hogy robbanjanak fel az ilyen köcsögök? Igen! Ez kézlevágást érdemlő tervezés! Csak egyszer próbáljanak meg ilyet rám sózni, vagy a Kermi/FVF fogja kivonni a forgalomból, vagy az egész internetet rájuk uszítom!


szomb. feb. 06, 2010 11:43
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves szta és Többiek!

Ha nem akarsz mérgelődni, akkor vegyél egy újat, garanciálisat és őrizd meg a számláját, garancialevelét.
Ez a leggyorsabb és legjobb megoldás, de ha van időd, akkor meg lehet próbálni a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnél panaszt tenni és kérni a forgalmazó, vagy szervizelő cég megkeresését és a termékre érvényes jótállás, javítás érvényesítését, esetleg más cégnél, aki lehet a jogutódja, forgalmazója a terméknek.
Meg lehet javítani a tápegységet, de az akkor is javított, használt cucc marad és megkérdőjelezhető az üzembiztossága. Ha minden öregedő, romló alkatrészt kicserélünk benne, akkor legfeljebb vésztartaléknak jó lesz.
Egy javaslat:
Ha nem használod a számítógépet, célszerű a tápegységet is teljesen áramtalanítani, akkor vélhetően sokkal tovább bírja, hosszabb lesz az élettartama. Ezt egy egyszerű, kapcsolós elosztóval meg lehet oldani, ha kikapcsoltuk a gépet, egyebet, akkor az elosztót is kikapcsolva áramtalanítva lesz, tovább tart, biztonságosabb is ez a megoldás.

Üdv! SMA


szomb. feb. 06, 2010 11:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
Kedves Fórumtársaim!

Idézetek egy mailből:
"2004. februárjában vásároltam az akkor még működő Computergalaxy Kft. boltjában egy Chieftec CT360A jelű tápegységet élettartam garanciával. Egy év múlva elromlott, és a Computergalaxy "testvérboltja" az Európa Computer Kft. vette át garanciában a terméket. Kicserélték. Több évig működött, azonban nemrég ismét elromlott. Visszavittem, de a cég azóta bezárt.

Kérdéseim: ebben az esetben kihez forduljak a garanciális ügyemmel?
Önök, mint a Chieftec termékek distributora, vállalják-e a garanciális szervízt?
Valóban élettartam garancia jár(t)-e akkortájt ezekre a tápegységekre?"

Válasz a mailre:
tápegységet csak szervizdíj megfizetése ellenében áll módunkban javítani.
A javítás költsége általában (az esetek 99%-ában): 4000Ft +ÁFA. Egyéb költség felmerülése esetén egyeztetés szükséges.


Táp: Chieftec HPC-360-202

csináltam pár képet:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

felső sor jobb 2 és alsó sor bal 4 barna

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Laikus vagyok elektronika területén. Az a kis panel be van barnulva, valszeg az egyik ?dióda? ?ellenállás? adhatta be az unalmast. Máshol nem láttam barnulást, Hatalmas kondik jónak tünnek.


Sztetek érdemes foglalkozni ezzel a táppal, a fentebbiek alapján, vagy vegyek másikat?

A gépben, amiben müködött, túlélte. Egyik bekapcsoláskor szaglott, és nem indult a táp.

Köszi!

Üdv: Szta


szomb. feb. 06, 2010 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 10:18
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás szerviz menü
Sziasztok...
Nekem az lenne a problémám,hogy van egy Orion T2136 MTX S Flat tipusú Tv készülékem.És sehol nem találok hozzá tartozó szerviz menü cód ot.Bal oldalt és a képernyő alsó részén minimum 1- 1.5 cm rel el van tolódva kép.
Hogyan tudnám beállítani?
Valaki tudna segitséget nyújtani?
köszi


kedd jan. 26, 2010 10:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 20, 2009 9:29
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Szép jó napot mindenkinek!lenne egy olyan problémám,hogy a tv képe össze húzta magát szóval nem négyzet hanem középtájt benteb ugrott,bár nézhető csak zavaró.(mindez szállítás után,ahol volt mélyláda is.)Volt már szerelőnél,de Ő csak annyit mondott hogy be lehet hozni rajta valamilyen menüt és ott be lehet állítani.De sajnos Ő ezt nem tudja.A TV márkája SHARP 70es03S.Köszi a választ!


pén. nov. 20, 2009 9:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 09, 2006 16:59
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Uraim a kepen lathato Ic mi a csoda lehet:
Annyit tudok, hogy Analog Devices alkatresz de az oldalukon nem kaptam semmit sem.
Kép


pén. nov. 13, 2009 8:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Divix lejátszó probléma
hlado írta:
Van nekem egy e-max asztali divixes lejátszom. Az a problémám vele, hogy nem pörgeti fel a lemezt, csak ha egy kicsit rásegítek. Utánna tökéletesen olvassa a lemezeket, de minden tálca betolásnál rá kell segíteni egy kicsit, hogy elindítsa a pörgést.
Miért csinálja ezt?
Hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát?
Várom a mielőbbi segítséget.


Hali!
Mint már máshol is kérdezték.
A tányérmotor haldoklik( kommutátor hiba szokott lenni), megnyugtatóan csak a cseréjével lehet javítani.
Az egyéb felpörgetős ,WD40 es huncutságok ideig óráig megoldást jelenthetnek de a tányér motor pusztulásához is okozhatják tehát így ismét csak a csere jöhet számításba.


csüt. nov. 12, 2009 14:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 24, 2006 16:18
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Divix lejátszó probléma
Van nekem egy e-max asztali divixes lejátszom. Az a problémám vele, hogy nem pörgeti fel a lemezt, csak ha egy kicsit rásegítek. Utánna tökéletesen olvassa a lemezeket, de minden tálca betolásnál rá kell segíteni egy kicsit, hogy elindítsa a pörgést.
Miért csinálja ezt?
Hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát?
Várom a mielőbbi segítséget.


hétf. nov. 09, 2009 20:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Gafly írta:
Opto,
nincs kitorve.
Azota mar hasznaltuk parszor de tobbe (pedig akkor konzekvensen tobbszor is) nem fordult elo (gondolom majd fog hirtelen egyszercsak megint :)
Udv,

G.

Ps: Cirko jo lett? Mint kiderult van egy bonyolultabb triakos utokeringeto is. Nekem anno a porias tirisztoros volt meg...


Az ominózus védelmi kapcsoló lehet K.H.-s is tisztítani nem ártana.
Ps:

Köszi a kérdésed!
A cirkót meg még nem tudtam műsorra tűzni , talán a fűtési szezon után ugyanis nem szeretek fázni és jelenleg már működik a már említett kis hibával.


csüt. okt. 15, 2009 16:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Opto írta:
... a felvételt gátló pöcköt és felvétel előtt nem ragasztottad le.

Jártam úgy, hogy lelazult a lyukat takaró cellux és néha kidobta emiatt.


szer. okt. 14, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Opto,
nincs kitorve.
Azota mar hasznaltuk parszor de tobbe (pedig akkor konzekvensen tobbszor is) nem fordult elo (gondolom majd fog hirtelen egyszercsak megint :)
Udv,

G.

Ps: Cirko jo lett? Mint kiderult van egy bonyolultabb triakos utokeringeto is. Nekem anno a porias tirisztoros volt meg...


szer. okt. 14, 2009 14:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Gafly írta:
Sziasztok,

Philips VHS VCR VR756 videomagno (nem mai darab) bekapcsolhato, de a felvetelt elinditva par masodperc utan kikapcsol (standby).
Rajz nincs veletlen valakinek?
Valami otlet/javaslat a tapkondizason felul?

Udvozlettel,

G.


Hi!
Valószínűleg a felvételt gátló kapcsoló hibás működése okozza vagy te törted ki a kazetta hátulján a felvételt gátló pöcköt és felvétel előtt nem ragasztottad le.


szer. okt. 14, 2009 12:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Senki?

No mind1,annyit már sikerült kideríteni,hogy ez egy imp trafó.
Van még pár hibás tranyó,fet,majd kiderül megindul-é ha lesz hozzá alkatrész...


hétf. okt. 12, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Szevasztok!

MAG XJ810 monitor.
Először azt hittem táp hibás,elején sárga led világít ,más semmi.
Nekiálltam vizsgálgatni,"sajnos" a táp jó,indulna,ha bírna de amit meghajtana hibás.
Horizontális sorvégtranyó tökéletes vezető.
Amit nem tudok,a végtranyó emitterére milyen alkatrész csatlakozik...
ez egy 4 lábú magasabb műanyag dobozba zárt valami,talán folytó,csak mert szétolvadt,a trutyi meg kifolyt belőle,frankó volt lekapargatni.
A 4 lábból ha jól látom az 1. ik megy a képcső nyakán lévő tekercsre.
Az egészre ennyi van írva(már amit nem tudok ,hogy pontosan mi):LL*33L3L4Y0.
Help!


pén. okt. 09, 2009 17:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
ELKON S 320 gépjárműdiagnosztikai táskához keresek leírást


szer. okt. 07, 2009 7:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Az igazat megvallva nem sikerult reprodukalnom a hibat. Vasarnap reggel akartunk vele felvenni, sajat szemmemel lattam ahogy felvetelre kapcsolas utan kikapcsolt (tobbszor is). Most probalgattam ugyanugy nullarol (eloszto, nem standby) bekapcsolva kutya baja, mindent lehet vele csinalni (gondolom egy darabig...).


kedd szept. 29, 2009 10:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Szia !

Csak felvételnél kapcsol ki ?
Gyorscsévélés , lejátszás rendben megy ?
Ezt érdekesnek találom , mivel én inkább mechanika hibájára tippelnék elsőre .
Ez eredetileg JVC video lenne , PHILIPS néven forgalmazva , volt nekem is ilyen .


hétf. szept. 28, 2009 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Sziasztok,

Philips VHS VCR VR756 videomagno (nem mai darab) bekapcsolhato, de a felvetelt elinditva par masodperc utan kikapcsol (standby).
Rajz nincs veletlen valakinek?
Valami otlet/javaslat a tapkondizason felul?

Udvozlettel,

G.


vas. szept. 27, 2009 15:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
T68m írta:
igazán nem akarok belevau, főleg nem pafit oktatni - hisz ő már mindent tud. Gondolom azt is tudja, hogy az elektronika nem csak vezérli a lemezt, hanem annak fontos fizikai paramétereit is tárolja. Eképp egy másik elektronikával felszerelt vinyó könnyen hazavágja a még meglévő adatokat, filerendszert is....


Nekem már több esetben működött...
Sőt, egyszer a laptopom vinyója meghalt (szintén rajta minden munkámmal). Fel sem pörgött, csak erőlködött. 1 évig nézegettem a polcon, kaptam "szép" árajánlatokat adatmentésre...
Egyszer fogtam magam, ennek már minden mindegy alapon lecsavaroztam a tetejét, csak úgy a "koszos"szobában. A fej le volt ugorva a lemezekről... Visszatuszkoltam őket, tápot neki és felpörgött. Egy adatmentésig simán elketyegett még... :)


szomb. szept. 26, 2009 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
igazán nem akarok belevau, fõleg nem pafit oktatni - hisz õ már mindent tud. Gondolom azt is tudja, hogy az elektronika nem csak vezérli a lemezt, hanem annak fontos fizikai paramétereit is tárolja. Eképp egy másik elektronikával felszerelt vinyó könnyen hazavágja a még meglévõ adatokat, filerendszert is....


szomb. szept. 26, 2009 11:18
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Tönkrement a Samsung 120 GB-os vinyóm, rajta minden munkámmal. Lenne valakinek egy működő ugyanilyen vinyója kölcsön, hogy megpróbáljam annak az elektronikájával leszedni az adatokat? SP1203N a típusa, ha minden igaz.


Jelen.
Ha postán jó az oda-vissza küldés, akkor írj egy mailt.


szomb. szept. 26, 2009 11:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tönkrement a Samsung 120 GB-os vinyóm, rajta minden munkámmal. Lenne valakinek egy működő ugyanilyen vinyója kölcsön, hogy megpróbáljam annak az elektronikájával leszedni az adatokat? SP1203N a típusa, ha minden igaz.


szomb. szept. 26, 2009 8:39
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... volt egy nagy vihar és egy közeli villámcsapás, azóta nem működik...

Ha ez történt, biztos hogy nem tudod javítani: kuka. De elrakható alkatrésznek is, ha úgy érzed. :shock:


kedd szept. 22, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:52-kor.



kedd szept. 22, 2009 6:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L
Elmondás alapján több hete volt egy nagy vihar és egy közeli villámcsapás, azóta nem működik. De ebben nem 100%-ig biztosak.
A most csak villogó portba volt bedugva egy kanóc, ami a padlásról jött a WLAN antennáról.
Lehet, hogy töltés keletkezett a vezetékben.
Bár úgy tudom, ezekben a kütyükben galvanikus leválasztás van, direkt az ilyen esetekre. Láttam is benne egy nagy fekete "kockát", kb. 5cm x 1 cm x 1 cm volt, és mindegyik port azon futott át, gondolom az lehetett. De csak tippelek.

Egy Asus GigaX (bár a neve azt sugallja, hogy gigabites, de nem: csak 10/100-as) volt, most nézem, 3e ft körül kapható ugyanolyan, szóval nem éri meg szenvedni vele, hacsaknem a javítás öröméért. De ezek szerint erre esélyem sincs.


kedd szept. 22, 2009 0:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Van valami ötlet? ...

Annyi mindentől lehet, ami meghaladja a hibakeresési lehetőségeidet, hogy nem sok reményt fűzök hozzá. Főleg ha nem tudsz megfelelő műszerekkel mérni.

Egy dolgot tehetsz, amiről eddig is szó volt: az elkók cseréje. De azt is óvatosan, mert a sztatikus feltöltődéstől a CMOS ármkörök tönkremehetnek.


hétf. szept. 21, 2009 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ha már hálózati eszköz:
Ismerősnek egy kis ASUS switch-e fura dolgot művel: a 3. port LED-je villogni.
Bekapcsoláskor minden LED felvillan egy rövid időre, majd kialszik szépen sorban, egymás után, mint egy futófény, ez eddig normális. Utána a 3. port csak villog, kb. 1 Hz-es frekvenciával, ha van bele dugva vezeték, ha nincs.
A többi port LED-je jól működik: bedugásra világít, kihúzásra elalszik. Viszont adatforgalom azokon sincs.

Belenézve nem látszik semmiféle szemmel látható sérülés. Legalábbis nem vettem észre.
Van valami ötlet?
Vagy inkább kukába vele?


hétf. szept. 21, 2009 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
úgy néz ki, hogy javult is, köszi.


hétf. szept. 21, 2009 16:48
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:53-kor.



hétf. szept. 21, 2009 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
egyelőre kicseréltem a fent jelzett elkót, megszünt az 5V váltó rajta...

Akkor az bizony kaputt volt. Sajnos mostanában olyan silány némelyik elkó, hogy már újonnan is szinte nulla a kapacitása. Főleg, ha meleg környzetben van.

Én biza azt javallom, hogy az összes táp elkót cseréld le, ha tudod LOW-ESR tipusra, úgy ahogy Transztyuszeres írta (drágábbak, de jobbak is). Nem baj, ha nagyobb a kapacitása és/vagy a feszültsége, sőt direkt jó. Csak odaférjen. :shock:

Ps: Ezekre a frekvenciákra mérőfej helyett jó egy darab félméteres drót is a BNC csatlakozóba szerelve.


hétf. szept. 21, 2009 16:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
egyelõre kicseréltem a fent jelzett elkót, megszünt az 5V váltó rajta. Van egy szovjet szkópom, tegnap bekapcsoltam, gondolom észleltétek a feszültségingadozást.... :D Csak mérõcsúcsom nincs hozzá, így nehézkes használni.


hétf. szept. 21, 2009 11:35
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:54-kor.



hétf. szept. 21, 2009 7:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 21:28-kor.



hétf. szept. 21, 2009 6:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Én a négyszögletűről beszélek! A nagy kondi és a kettő kondi között!

Hát nagyon sz*rul látszik. Ha egy ferrit kocka, amin átvezet egy-egy drót, akkor az egy nagyfrekis szűrő, gerjedésgátló. Ez nem fog a tápfeszen komoly huplit szűrni.


vas. szept. 20, 2009 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... Ezért is gondolom, hogy az a négyszögletû egy tekrencs.

Igen. Rá van írva 101, azaz 100uH. :shock:
Próbálkozzatok azokkal a megoldásokkal, amirõl írtam. Így baromi nehéz a távolból többet tenni.


nem arra gondoltam! az kör alakú, és láccik rajta, hogy tekercs. Én a négyszögletûrõl beszélek! A nagy kondi és a kettõ kondi között!


vas. szept. 20, 2009 20:08
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Ezért is gondolom, hogy az a négyszögletű egy tekrencs.

Igen. Rá van írva 101, azaz 100uH. :shock:
Próbálkozzatok azokkal a megoldásokkal, amiről írtam. Így baromi nehéz a távolból többet tenni.


vas. szept. 20, 2009 18:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
persze, te nem tudod, nem elõtted van a kütyüt:

ha megnézed a képet, akkor a bejövõ táp a LEGNAGYOBB (fizikai méretû) kondira megy rá. (jobb oldalt felül). Ezután van közvetlenül jobbra tõle az a fekete koczeka ami - úgy tûnik - egy tekercs. A tekercs mellett jobbra van a (képen kettõ, nálam egy) kisebb kondi, és ezen ugrál a feszültség. Egyenármúlag (kikapcsolva) úgy tünik, mintha a nagy kondi és kisebb kondi párhuzamos lenne, de bekapcsolva, mérve láccik, hogy van köztük valami impedancia. Ezért is gondolom, hogy az a négyszögletû egy tekrencs.


vas. szept. 20, 2009 17:53
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Én inkább az elkón lévő 5V váltóra gyanakszok...

Ez az! :shock:

Ezért írtam, hogy az elkón levő váltófesz okozza a gondot (ami lehet 50Hz is, de inkább a terhelés miatti impulzuscsomag).
Elvileg egy kellő mértékü elkó mindenképpen a tűrhető tartományba "simítja" a válófeszt. Az elkók között is van különbség, van amelyik jobban szűri az impulzust (ezek a drágábbak).

Hacsak: nincs rossz helyen az elkó.
Mert ha a vékony rézfólián esik a zavarfeszültség (hibásan tervezett földrendszer), és az elkó nem a forrásnál (tápkimeneten) van, akkor hiába a növelés, marad a hiba. Egy másik elkóval kellene próbálkozni, a fóliavezetés feltérképezése után. Egy szkóp nem ártana.


vas. szept. 20, 2009 16:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
két tápnál is ugyanaz a hiba, mely tápoknál egy jó egység jól mûködik. Én inkább az elkón lévõ 5V váltóra gyanakszok. Kérdés, hogy ez az ok, vagy ez már csak okozat.


vas. szept. 20, 2009 15:54
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
sikerült a hibát itthon is előidéznem. Rá kell dugni 3-4 gépet, akkor jelentkezik...

A DC táp ilyenkor hogy változik?

Mert lehet hogy a síma teljestmény növekedést nem bíja a táp (kezd leülni), de az is lehet, hogy sz*ar a szűrés a tápon, és az ott levő zavarimpulzusok bezavarnak a másik csatornába. Ez lenne a jobbik helyzet, mert elko érték növeléssel talán megszünne.


vas. szept. 20, 2009 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kartácsak!

1. nekem az "ez melegszik" és "meg ez" között nincs kondi - bár a helye megvan
2. a sárga betáp mellett sincs, és még luk sincs neki
3. a jobb felsõ sarokban, az antenna csatitól kicsit lejebb nem kettõ van, hanem egy darab 47u-25V, amin 5V váltó mászkál üzemközben. Ez nyilvánvalóan helytelen mûködésre utal.

Neked hány mikrósak vannak ott? Párhuzamosak? Mekkora egyen és mekkora váltót mérsz üzemközben?


vas. szept. 20, 2009 13:47
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
sikerült a hibát itthon is elõidéznem. Rá kell dugni 3-4 gépet, akkor jelentkezik. És utána nem is tud elindulni - de csak a vonali része. A led-ek normális mûködést jeleznek.


vas. szept. 20, 2009 10:04
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:54-kor.



vas. szept. 20, 2009 6:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:56-kor.



szomb. szept. 19, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Transztyuszeres írta:
T68m
Megvan(nak) még az a router(ek)?
24-órás üzemben mentek?
Le tudod fotózni a belsejét, mint én?
5-tel feljebb volt. ;)


1. igen
2. igen, most is abban megy
3. most nem tudok fozózni, nincs itthon a gépem.


szomb. szept. 19, 2009 16:20
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:57-kor.



szomb. szept. 19, 2009 14:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Akkor elárulsz konkrétumokat is? (amit kérdeztem)
:P


mármint mire gondolsz?


szomb. szept. 19, 2009 14:10
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség