Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 15:28



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Okés abbahagytam, bocsi.

Visszatérek a műszaki dolgokhoz.


hétf. júl. 16, 2007 10:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Rosco: te erősen politizálsz! 8)

továbbá azt írod, hogy "Nehogy tegyünk valamit! Mert seggbe rúgnak!"
Ez így van! Seggbe fog rúgni Watt vagy Sy, ha nem hagyod abba. :wink:

Tudatnám veled, hogy nem ami most megy, hanem ami általában megy, az "hosszútávra is hazavág mindenkit".
De ezért is seggberúgást fogsz kapni.

******************************

Az én véleményem az, hogy amíg el van intézve, hogy környezetszennyezésre figyet hányó erőmű néhány forintért (vagy alatt) termelje a kWh-kat, addig a szélkerék, napkollektor és egyéb csak mese habbal.


hétf. júl. 16, 2007 10:28
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem akartam politizálni. De ami most megy, az hosszútávra is hazavág mindenkit.
Ja azt nem említettem, hogy a szédioxid, szénmonoxid kibocsátást sem kell csökkenteni az EU-s ütem szerint.

(ezt valószínűleg az energiaszektor érdekeltségei intézték el a politikus haveroknál)

De hajrá emberek! boruljunk térdre és imádjuk őket! Ez a tudatbefolyásolás megy MINDEN lehetséges csatornán. Csak így tovább! Nehogy tegyünk valamit! Mert seggbe rúgnak! Tipikus reakció a korosztálytól, de nem meglepő, 40 évig ezt sulykolták beléjük.
De minden jól van így! Ne csináljunk semmit!

Bocsi a kifakadásért, remélem nem politizálásnak veszitek, nem ez a célom...

************
Más.
Kellene alapítani egy "szabad energia" egyesületet. Nem kell feltétlenül mindenféle eretnek technológiát bevetni, az maradjon az egyéni őrült hülyeségem :) De lehetne valahogy népszerűsíteni a dolgot, hogy az emberek használjanak napkollektrort, szélkereket, égesség el a szennyező olajakat (persze a megfelelő -engedélyezett- szűrés után) stb.

Például magyar gyártó nincsen hőszivattyúra, szélkerékre, stirlingre. Ezeket kellene összeszervezni, hogy a gyártók, a támogatók, felhasználók egymásra találjanak. Nagyon fontos lenne elérhető árú készülékek készítése, hogy megérje a dolog...
Hogyan lehetne pl. elintézni, hogy egyéni személy is igényelhessen erre EU-s támogatást?


hétf. júl. 16, 2007 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
off:

Ros-Co. írta:
Itt Mo.-on ilyen agyhalott kretén vezetés mellett nem rúgunk labdába alternatív energia terén. Ez szomorú...


Agyhalott?

Önző, kicsinyes, korlátolt, korrupt, protekcionista, inkompetens, magyarul "ko....ista".


hétf. júl. 16, 2007 9:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Bocsi hogy nem a szélkerekes topicba írom, most hirtelen nem találom.

Ismerősöm mondta, hogy hoztak egy új kormányrendeletet, amiben Mo. körülbelül 2/3 részéről kitiltják a szélkerekeket (és nem csak a nagyokat)
mindenféle természetvédelmi és tájvédelmi okokra hivatkozva.

Azzal én is egyetértek hogy vannak tájvédelmi övezetek, de szinte egész Mo.-ról kitiltani? Nem furcsa ez? Az energialobbi megint jól bebiztosította magát...

Legközelebb a hőszivattyúra találják ki hogy nem szabad, mert hűtöd a talajt...

Itt Mo.-on ilyen agyhalott kretén vezetés mellett nem rúgunk labdába alternatív energia terén. Ez szomorú...


hétf. júl. 16, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
"Igen ennek rövidzár után is fel kell töltődnie, s nem a nagy fessz a lényeg.Pontosan Szamosközi János végzett ilyen kisérleteket.A sík kondenzátor adatai:felülete10 cm2 üresjárati feszültség 0.8-1V rövidzárási áram 10mA-ről indul 0.8mA körül hosszantartóan stabil.Fémgőzőléssel még jobb hatásfokot el lehet érni."

Ok kipróbálhatjuk... Szu/!

Kösz Gazz az infót a kémia témában!


vas. júl. 15, 2007 11:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 11:37
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Így cianid nem képződik. Valszleg néhány egyszerűbb oxigéntartalmú szervesvegyület keletkezett, pld valamiféle aldehid meg karbonsav. Azok nagyon iritálóak tudnak lenni.


HCN írta:
Nem a tüdőm irritálta hanem az orromat, de próbáltam kiköhögni.
Egyébként szédültem is.
Akkor nem tudom mi volt...
Vettem egy konzerv-dobozt, bebéleltem alufóliával, és bele KNO3 + cukor.
Csak azt akartam megnézni, h mennyire olvad rá a konzervdobozra az alumínium. Begyújtottam, majd amikor lehűlt beletettem egy műanyag dobozba, és ráöntöttem vizet, hogy a maradék KNO3-t kioldjam. Lezártam. majd egy 5 perc múlva hallottam, h pezseg egy kicsit. 10 perc után kinyitottam, és azok voltak a hatások amiket leírtam.
Kérdés: Mi lehetett?
Lehet h törölni kéne ezeket a hsz-eket, még mielőtt vki megdöglik 8)


pén. júl. 13, 2007 13:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://waterfuel.t35.com/plasma_spark_tero_1.gif


pén. júl. 13, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Igen ennek rövidzár után is fel kell töltődnie, s nem a nagy fessz a lényeg.Pontosan Szamosközi János végzett ilyen kisérleteket.A sík kondenzátor adatai:felülete10 cm2 üresjárati feszültség 0.8-1V rövidzárási áram 10mA-ről indul 0.8mA körül hosszantartóan stabil.Fémgőzőléssel még jobb hatásfokot el lehet érni.


csüt. júl. 12, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem visszatöltődnie kell, hanem feltöltődnie. 0-ról is, és nem feltétlen nagyefszre. Bár nem láttam az Egely csoport féle cuccot, kb. addig jutottak hogy egy elkó házába beletettek egy ilyen szerkezetet (ami felépítését tekintve lényegében egy kondi) és egy villogó LED-et tudott üzemeltetni, de azt folyamatosan.

Ez nem pontosan idevág, de az egyik videójában egy spéci fólia két oldalára két lapot rakott, és az nyomta a 12V-ot, kismotor meg fénycsőinverter ment róla.
http://www.nuenergy.org/experiments/nu_battery.htm
http://www.nuenergy.org/theory/ioncell.htm
http://www.nuenergy.org/experiments/perreault_cap.htm
http://www.nuenergy.org/experiments/per ... iments.htm

Megpróbálom a videók linkjét előkeríteni...

De ez már szerintem nem a "free energy" kategória, itt inkább egy speciálisan kivitelezett nukleáris telepről van szó. A zatomtól meg mindenki fél, még Fogarasi Árpád is :)

Na megvan a videó:
http://www.nuenergy.org/video/capture_capacitor2003.wmv


szer. júl. 11, 2007 17:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
"Érdemes volna kipróbálni HCN, két eltérő anyagú fegyverzettel pl:alu,réz ,vagy eltérő dielektrikummal..."

Kipróbáltam réz alu fegyverzetekkel. Sokkal jobban visszatöltődik, csak így is egy idő után már nem töltődik abszolút vissza. Először bazi nagy szikra, majdegy minimális kb fél mm-t ütött át, és egyre kisebbeket. Kb 10secenként vizsgáltam. Még a 6 kisütésnél is hallhatóan reccsent. Természetesen mindig úgy sütöttem ki, h rendesen összeérintettem, és fél secig úgy is hagytam.
És hiába töltődik vissza, 3 óra után már meg sem rázta a kezemet. Biztos a csúcsoknál elszivárog a töltés... :)


szer. júl. 11, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Nem a tüdőm irritálta hanem az orromat, de próbáltam kiköhögni.
Egyébként szédültem is.
Akkor nem tudom mi volt...
Vettem egy konzerv-dobozt, bebéleltem alufóliával, és bele KNO3 + cukor.
Csak azt akartam megnézni, h mennyire olvad rá a konzervdobozra az alumínium. Begyújtottam, majd amikor lehűlt beletettem egy műanyag dobozba, és ráöntöttem vizet, hogy a maradék KNO3-t kioldjam. Lezártam. majd egy 5 perc múlva hallottam, h pezseg egy kicsit. 10 perc után kinyitottam, és azok voltak a hatások amiket leírtam.
Kérdés: Mi lehetett?
Lehet h törölni kéne ezeket a hsz-eket, még mielőtt vki megdöglik 8)


hétf. júl. 09, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 11:37
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Biztos hogy nem az volt. Egyrészt a hidrogén-cianidot csak kb az emberek negyede képes megérezni, azok sem sokáig, mert mivel idegbénító tulajdonsága van, a szaglóidegeket is pillanatok alatt lebénítja. Aztán jönnek a cianózis további klasszikus tünetei, (pld. elkékülő száj ) majd beáll a halál.


T68m írta:
HCN írta:
Egyszer asszem nekem is sikerült előállítani. Rohadt keserű szaga van, taknyod-nyálad egybefolyik, kiköpöd a tüdőd, és fél óráig veszettül fáj a fejed. Kb ez a hatása(kismennyiségnek).


akkor az nem az volt, mivel nincs tüdőirritáló hatása, viszont egyből mérgez. Hidrogén-cianid. A vér hemoglobinjával kötést létesít, így megakadályozza a szervezet oxigénfelvételét.


hétf. júl. 09, 2007 10:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
HCN írta:
Egyszer asszem nekem is sikerült elõállítani. Rohadt keserû szaga van, taknyod-nyálad egybefolyik, kiköpöd a tüdõd, és fél óráig veszettül fáj a fejed. Kb ez a hatása(kismennyiségnek).


akkor az nem az volt, mivel nincs tüdőirritáló hatása, viszont egyből mérgez. Hidrogén-cianid. A vér hemoglobinjával kötést létesít, így megakadályozza a szervezet oxigénfelvételét.


vas. júl. 08, 2007 23:38
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Egy csattanásnyit át lehet transzformálni...


vas. júl. 08, 2007 18:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Azóta vásároltam be 20db írásvetítőfóliát...
(meg 4-et ki is nyírtam :twisted: )
Szerintem nem nagyon töltődik fel a kondi nagyfeszültségre max egy 700-1000V-ra. Az a baj, h nem lehet lemérni sem, mert csak néhány nF a kapacitás, és a mérőműszer hamar letöltené, de azért egy próbát megér.
Pedig én nem is ilyenekkel akartam először szórakozni, hanem TEA lézert építeni+ sokkolót+ egyéb cukiságokat :twisted:
Rézzel megnézem, úgyis van 2 A/4-es nyákom. De most alkatrészlistát kell összeírnom.
A radióaktívos dielektrikumról én is hallottam.

off: Egyébként a HCN az egy rovarirtó/ideggáz. Egyszer asszem nekem is sikerült előállítani. Rohadt keserű szaga van, taknyod-nyálad egybefolyik, kiköpöd a tüdőd, és fél óráig veszettül fáj a fejed. Kb ez a hatása(kismennyiségnek).


vas. júl. 08, 2007 18:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Úgy tudom én is a nagyfeszkondik spontán feltőltődnek maguktól, jobban mondva, fémekben szabad töltéshrodozók vannak jelen(elektronok) különböző fémekben különböző menyiségű, sűrűségű töltéshordozók vannak.Ez ugyanígy van a dielektrikummal is, két egyforma tökéletes dielektrikumot nem tudnak létrehozni.Tudomásom szerint ezért tőltődnek fel a nagyfesz kondik.Érdemes volna kipróbálni HCN, két eltérő anyagú fegyverzettel pl:alu,réz ,vagy eltérő dielektrikummal, hátha javulna a "hatásfok" esetleg még azt is ki lehetne próbálni, hogy egy antennával plusz töltéseket összeszedni, mint a naudin féle fep generátornál.


csüt. júl. 05, 2007 22:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Értem. A dielektrikum megőrzi a polarizáltságát, ezért töltődik vissza.
De hallottam olyan cuccról, ahol annyira sikerült felfokozni a dielektrikum bizonyos tulajdonságát, hogy magától is feltöltődött. De ez szerintem a dielektrikumba kevert radioaktív anyagok sugárzásától eredt. Így nagy mennyiségű energiát nemigen fogsz tudni nyerni...


csüt. júl. 05, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
MI a HCN? lehet hogy hallottam róla csak így rövidítve nem?


olvass vissza, egy topictársunk, ezt írta:
"Csináltam egy nagyfeszkondit, A/4-es síkkondi kb, és a dielektrikum 2 írásvetítõfólia. Feltöltöm sorkimenõrel kb 25-30kV-ra. Namost ha kisütöm(bazi nagy csattanás), utána várok kb 1-2 percig, megint szikrázik, de már csak kicsit, és többé nem.
Talán ez ilyen rezgõkondenzátor lesz? Ha mondjuk kisütöm, akkor ellentétesen töltõdik fel, majd megint kisül vagy mi? "


csüt. júl. 05, 2007 9:37
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
MI a HCN? lehet hogy hallottam róla csak így rövidítve nem?


csüt. júl. 05, 2007 8:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Sziasztok.Új vagyok ebben a fórumban.Mi lenne szerintetek ha HCN sík kondenzátorát nagyobb méretben, vagy esetleg többet megépítenénk és összekapcsolnánk, egy trafóval összekötnénk akkor már volna rezgőkörünk, a szekunder oldalon volna valami delej?


szer. júl. 04, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Vagy hogy mekkora az áramváltozási sebesség.


igen, az áram(erősség) gyorsulását mutatja meg! :lol:

Ez az erőhatás függvénye. Tehát 1N az az erő, mely adott tömegű áramot egy A/s-al gyorsít. Illetve egy másodperc alatt 1A áramerősség változást idéz elő.


szer. júl. 04, 2007 17:10
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vagy hogy mekkora az áramváltozási sebesség.


szer. júl. 04, 2007 17:02
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Na és a
Idézet:
W/ó


szu/! :twisted:


a szuperen gondolkoztam vagy egy másodpercig! :lol:

a W/ó, az A/ó-ból származik, ha beszorozzuk a feszültséggel. Az A/ó megmutatja, hogy négyzetes időegység alatt mennyi töltés folyik át a vezető keresztmetszetén.


szer. júl. 04, 2007 14:22
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na és a
Idézet:
W/ó


szu/! :twisted:


szer. júl. 04, 2007 11:33
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
A/ó

:shock:


Mit csodálkozol?
AM per óra....


szer. júl. 04, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A/ó

:shock:


kedd júl. 03, 2007 22:51
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 12:59
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Hozzászólás 
Sziasztok

Ros-Co, de, hogy is hagyad abba, éppen azt írtam, hogy én sem láttam még működő berendezést de ezért még nem hagyom abba a kutatást, annál inkább kutatok tovább.
De az elemre vissza térve, ha az elem 1 A/ó és 4,5V akkor az 4,5W/ó tehát a felvétel ideje alatt simán bírja az elem azt a terhelést. ráadásul az ízzók gyengén világítottak. Hozzá teszem SZERINTEM !!!!
De nézd meg a filmet újra és látni fogod, ÉN AZÉRT MÉG HISZEK BENNE!!!!
Üdv Csefi


kedd júl. 03, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hmmm... lehet hogy akkor nem tudok valamit. Én úgy vélem hogy elemmel nem lehet annyi izzót (csak rövid ideig) hajtani, szóval szerintem neki összejött.

Gondolom akkor a berendezést nem lehet még megnézni sem, ami az ismerősödnél van...

Az a baj, hogy működőt én sem láttam, és egy videónak csupán azért mert magyar, és meggyőző, tényleg nem szabad hinni.

Akkor mi legyen? Hagyjam a francba az egészet?


kedd júl. 03, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 12:59
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Hozzászólás 
Sziasztok

HCN, válaszolnék a kérdésedre ha megengeded, én úgy tudom, hogy a nagy fesz kondikat pont emiatt tartják tárolásoknál rövidzárban mert képesek maguktól feltöltödni nagyon magas feszültségre,
Ros-Co, amiről beszéltem az a filmben lévő berendezés és pont az egyik barátomnál van, de sajnos még senkinek nem sikerült feléleszteni, már én is kértem az Egely Gyuritól de nem hajlandó oda adni, én elég sokat játszottam ilyen szerkezetekkel, sőt némelyik berendezésem pont ehez hasonló elven működik, és sajnos azzal is beszéltem aki szponzorálta az egész kutatást és azt mondta, hogy sajna még ő sem látta a működő berendezést, mert mindig elromlott valami. Vald be őszintén magadnak, hogyha a berendezés úgy működött akkor miért nem elem és táp nélkül mutatta be, és nem azt kellett volna mondania, hogy az elemből nem lehet ekkora teljesítményt kivenni, az is látható a filmen hogy az izzók nem világítanak teljes fénnyel.
Ros-co, te ismersz engem, tudod, hogy hiszek a dologban, csak én már sok helyen voltam ilyen berendezéseket mérni és megbeszélni, de sajna még én sem láttam, sem ithon, sem külföldön, működő berendezést.
Ha nem hinnék benne, akkor nem kutatnék már 1984 óta ilyen dolgokat.
üdv Csefi


kedd júl. 03, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Csináltam egy nagyfeszkondit, A/4-es síkkondi kb, és a dielektrikum 2 írásvetítőfólia. Feltöltöm sorkimenőrel kb 25-30kV-ra. Namost ha kisütöm(bazi nagy csattanás), utána várok kb 1-2 percig, megint szikrázik, de már csak kicsit, és többé nem.
Talán ez ilyen rezgőkondenzátor lesz? Ha mondjuk kisütöm, akkor ellentétesen töltődik fel, majd megint kisül vagy mi?

Egyébként vékony vízhártyán kb 3-4x hosszabb szikrákat kapok, mint levegőben (ott max 2cm, vízhártyán sikerült 8cm-set is!)


kedd júl. 03, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Csak éppen egy új kereszteffektust (energiaátalakítási folyamatot) fedeztünk fel, amire kapásból nem gondol az ember.
Ezt nem tiltja semmi.

Valóban ilyen jelenségekre gondol a műszaki és tudományos gondolkodású ember... - ugyanakkor egyesek képzelőereje mégis egészen messzire visz: amiből egyszer talán ugyanúgy technika és tudomány lesz...

E fórumon is szerepelt korábban pl. a hydrino - elmélet (Randell Mills):
hogy a hidrogén atomnak léteznek alacsonyabb energiaállapotai, amelyek betöltésére bizonyos katalizátorok hajlamossá tehetik:

Ezért kértelek, hogy a vizbontásos kísérleteknél mindig figyeld, hogy érzékelhető-e UV, vagy lágy röntgensugárzás:
Ez ugyanis tökéletes magyarázat lenne a vízbontásos kísérletekben keletkező "többlet"energiára. (Ugyanakkor a keletkező rendkívül kis keresztmetszetű - és nagy áthatolóképességű hydrino-kkal is lehetne valamit kezdeni, hiszen más körülmények között sok energiát képesek felvenni, környezetüket jelentősen lehűtve...
ha esetleg implóziót lehetne produkálni vele: dugattyús gépekben is felhasználható lenne...
így egy alkalmas hydrino - generátort találni, fejleszteni fantasztikus előrelépés lenne)

Ha hülyeségnek tartod, amit írok, kérlek értesíts róla, de előbb gondold át.

Idézet:
Ha valaki el tudja magyarázni mi ez a teljesen tudománytalan és műszakiatlan hőbőrgés a téma ellen, az jó lenne. Az biztos hogy sok a csaló, és rengeteg a dezinformáció. Ez van. Mindig vannak hiénák, akik meg akarnak élni. Más területen is.

Nem höbörög senki, de muszáj valamennyire tisztázni, hogy mi hogy áll, mi mögött mi van: pontosan azért mert, ahogy mondod, sok a - részben szándékos - dezinformáció.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára perzeusz szer. júl. 04, 2007 9:37-kor.



kedd júl. 03, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.hvlabs.hu/zpe/Boday/tiltott_ ... cutted.avi

CsP: amiről te beszélsz az az előző verzió, ami Egely könyvében is benne van. Remélem majd 1x azt láthatom is, hátha sikerül vele velemit kezdeni.

Ezt ami a filmen van, a feltaláló halála után senki nem találja. (Mily meglepő) valószínű a GE-nél landolt, akikkel Bóday tárgyalt.

A film alapján ez egy kifordított MEG (azaz kívül vannak a mágnesek, nem belül), és ráadásul kettőt használt, amik kaszkádban egymást gerjesztik fel. Így a kis plusz nyereség ide-oda felsokszorozódik.

Az tuti hogy nagyon nehéz csinálni ilyet, mert az egyéb veszteségek és mérési hibák elrejtik a valódi effektust. Van egy halom visszacsatoló és leszedő tekercs, amiket megfelelően le kell illeszteni, különben nem lehet az önjáró üzemmódot megcsinálni.

***
Persze attól még lehet csalás az egész. Sőt az a többtízezer ember, aki ezzel foglalkozik, mind elmebeteg, csaló, tanulatlan stb.

Arra nem gondol senki, hogy esetleg megnézze, hogy mi az effektus?
Még az itt belinkelt "szokványos" kapcsolásokat sem próbálja ki senki, nemhogy kényes területre tévedjen, ahol impulzusok energiáját kell mérni, és nagy a mérési hiba veszélye. Arról nem is beszélve, hogy ezek nem tisztán elektromos jelenségek.
A dolog sokkal összetettebb, de az a gyanúm hogy nem sért semilyen edig ismert törvényt. Főleg nem az energiamegmaradást.

Jó eséllyel a kütyü mágnesei lemágneseződnek, és a vas kristáyszerkezete is szétmegy, szétporlad. A plazmás cuccban fogy a gáz.
Csak éppen egy új kereszteffektust (energiaátalakítási folyamatot) fedeztünk fel, amire kapásból nem gondol az ember.
Ezt nem tiltja semmi.

Ha valaki el tudja magyarázni mi ez a teljesen tudománytalan és műszakiatlan hőbőrgés a téma ellen, az jó lenne. Az biztos hogy sok a csaló, és rengeteg a dezinformáció. Ez van. Mindig vannak hiénák, akik meg akarnak élni. Más területen is.


kedd júl. 03, 2007 8:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 12:59
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Hozzászólás 
Sziasztok

Bocsi, hogy beleszolok de sajnos én is úgy tudom közvetlen forrásból, hogy a berendezés nem produkált pluszt, hanem a mérések voltak rosszak, de viszont én is reménykedem, hogy lehet csinálni jó berendezéseket, én is már régóta dolgozom rajta, csak sajna még sokat kell kutatnunk és tanulnunk, legalább is nekem.
üdv Csefi


kedd júl. 03, 2007 0:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mondd, ez is csak egy szép elmélet?

(Bódayról miért mondod olyan biztosan, hogy neki sikerült?)


szomb. jún. 30, 2007 14:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://rootof.info/distro/RE-OU-v6_1.pdf


pén. jún. 29, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
asszem érzékelem :hm: :gigalol:


hétf. jún. 25, 2007 17:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Ezekről a mágneses motorokról csak annyit hallottam, hogy ha mennek, egy idő után teljesen lemágnesezik az állandó mágneseket.-> Tehát az energiamérleg itt sem pozitív. Viszont jó energiatárolási lehetőség...


hétf. jún. 25, 2007 17:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kivel beszéljek? :D


hétf. jún. 25, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
igen ez sejthető volt:
az "árnyékoló" lemezre taszító erő hat


hétf. jún. 25, 2007 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
szerintem leárnyékolhatod, de amikor az árnyékoló lemezt mozgatod majd mágneses térben meglepő lesz tapasztalni, hogy a mozgatásához több energia kell, mint amit a változó mágneses mezőből ki lehet nyerni. Ezzel a kütyüvel Egely-ék már a 90-es években megszívták. Asszem láttam is a kütyüt.

Amúgy magaddal beszélgetsz? Mi akar ez lenni?


hétf. jún. 25, 2007 16:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gerry írta:
Ros-Co!

Létezik olyan anyag amit ha két mágnes közé teszek akkor megszűnik a vonzó ill. taszító erő?


úgy tudom van olyan anyag, ami nem engedi magába a mágneses erővonalakat: jelesül a szupravezetők, itt a mágneses szuszceptibilitás -1

a jelenséget diamágnesességnek hívják,
szobahőmérsékleten a jelenség rendkívül gyenge:
the magnetic susceptibility of diamagnets such as water is = −9.05×10−6. The most strongly diamagnetic material is bismuth, = −166×10−6, although pyrolytic graphite may have a susceptibility of = −400×10−6 in one plane.

hogy ettől megszűnik-e a vonzó ill. taszítóerő:
a taszítóerő nem változhat jelentősen, hiszen ott hasonlóan alakulnak az erővonalak - mivel nem keresztezhetik egymást: összesűrűsödnek
a vonzóerő valószínűleg gyengül


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perzeusz hétf. jún. 25, 2007 16:53-kor.



hétf. jún. 25, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A Minato-motor sztem viszont működik, nem egy és nem két helyen olvastam róla. Egy ismerősöm csinált egy hasonló motor modellt, ez a neten "magnetic wankel motor" néven fut (csak a formája miatt nevezik így)
Érdekes a jószág, ha átlököd a holtponton, akkor tesz egy teljes kört jaját erejéből. Ha rugós erőmérővel felvesszük a nyomatékgörbét a teljes fordulatra, pozitív energiamérleg jön ki. Tehát kesevebb kell a holtponton való átlökéshez. Viszont NEM forog. És addig nem is tekintem működőképesnek. És a vízbontást sem mértem ki egyik fajtát sem, úgyhogy azokat sem tekintem egyelőre működő megoldásnak.


ha valóban így volna, gondolom egy lendkerékkel forogna :idea: - vagy?

tényleg, ha még megvan a szerkezet, próbáljatok már készíteni hozzá egy megfelelő lendkereket...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perzeusz hétf. jún. 25, 2007 16:17-kor.



hétf. jún. 25, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
rossz az elv, egy halom pénzt elszórtak és fogalmuk sincs hogy működik de egyébként minden okés. Ja és élő embert nem fognak beengedni a labor közelébe. Egyébként asszem Budaörsön van a cucc.


írtam nekik, hogy vegyenek egy hőszivattyút,
kisebb, olcsóbb, nagyobb a jóságfoka... :wink:

azt válaszolták, az ő gépük elsősorban tengelynyomatékot adó gép
(motor) a többi csak ráadás


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára perzeusz kedd jún. 26, 2007 13:05-kor.



hétf. jún. 25, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
valamit próbáljatok már ki nekem:

ionizáljátok a vizet sokáig, úgy hogy megduzzadjon,
az áram folyamatosan csökkeni fog közben,
(ja igen: rozsdamentes acél elemekkel)
aztán vegyétek le a feszültséget úgy 1,5 voltra
és nézzétek meg, hogy van-e UV sugárzás, vagy lágy röntgensugárzás

Meg tudnátok nézni...
Érdekes következményei lennének...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perzeusz hétf. jún. 25, 2007 12:30-kor.



hétf. jún. 25, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
A csapadék mindenkinél sokkal jobban vezet mint az elektrolit?
Csak a buborékok lassan jönnek ki belőle, tehát nekem a vízbontómból folyt ki a kivezetőcsőn az elektrolit(gáz helyett), annyira tele lett hirtelen buborékkal. :twisted:


hétf. jún. 25, 2007 12:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
rossz az elv, egy halom pénzt elszórtak és fogalmuk sincs hogy mûködik de egyébként minden okés. Ja és élõ embert nem fognak beengedni a labor közelébe. Egyébként asszem Budaörsön van a cucc.



jó az "elv". Mert ezzel az "elv"-el lehet lehúzni a hiszékenyeket. :wink:


hétf. jún. 25, 2007 11:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
rossz az elv, egy halom pénzt elszórtak és fogalmuk sincs hogy működik de egyébként minden okés. Ja és élő embert nem fognak beengedni a labor közelébe. Egyébként asszem Budaörsön van a cucc.

Ennél sokkal jobb motort/generátort lehet csinálni. Id. Bóday-nak sikerült is.
Egyébként egy (látszólag) rossz hatásfokú, nyílt mágnesterű motorral is "túl jó" hatásfokokat lehet elérni (Adams, Bedini motorok) az a baj, hogy normálisan senki nem mér, így valóban légből kapottnak nevezhetőek az infók. Egy önjáró kütyü sokkal többet bizonyítana.


hétf. jún. 25, 2007 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
írtam nekik, hogy próbálják ki...

Azt mondják igyekeznek, és ha majd elkészülnek vele és megtekinthető lesz, értesítenek...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perzeusz kedd jún. 26, 2007 13:07-kor.



hétf. jún. 25, 2007 9:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 12:59
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
http://www.gammamanager.com/intro.html
ez volt már?


levelezést folytattam Velük, azaz egy hölggyel, akitől megtudtam,
hogy van egy prototípusuk ami 8,5 tonna súlyú és hőtöbbletet termel...

van egy elméletük, amely szerint egy ilyen gép 40 t fölött már elektromos többletet ad,

de ez csak elmélet

egyelőre ennyi


hétf. jún. 25, 2007 9:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség