Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 13:14



Hozzászólás a témához  [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
erõsítõk 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
hi, http://www.toroid.hu/ ök csinálnak csöveshez kimenö trafot. nemtudom, hogy milyen meg mennyiért csak gondoltam beirom nektek...


kedd szept. 24, 2002 12:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
akki

6dB? Az még beleférhet, mert kb. 300-400mV-ra kiadja a 12-
15W-ot. A 6dB meg ha jól saccolom kb. -2x csökkenést
jelent. Ki fogom próbálni.

Hogyan kell a vissz. tekercsetszámolni? Mert lehet ha
beválik akkor csonálok neki új kimenőt.

Üdv: DDL


kedd szept. 24, 2002 7:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Igen a csöves jobban szól mint egy ic-s hibrid...már amelyik.Ugyanis a legtöbb csőhívő inkább lemond a teljesítményről,hogy a középtartományon csorgathassa a nyálát,de ez a legtöbb esetben jelentős kompromisszumokkal is jár,mint pl. az enervált megszólalás,megfogatlan,terjengős mélyek stb.A magam részéről igen kevés jó csövest hallottam,de még kevesebb jó tranzisztorost(pedig már nem ma kezdtem én se a hi-fi-s görcsölést).


kedd szept. 24, 2002 6:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Amit fenntebb vázoltam, az a EA057 kimenője. Ugy jó az egész kapcsolás, ahogy annó megtervezték. A max tuning értelme az eredetiekhez képest a dual tápfesz, külön a meghajtó, külön a végcsövek részére. Ezt a hangminőséget átlépni egyébb ismert kapcsolásokkal nem igen lehet. Megvan a részletes tekercselési adat, viszonylag egyszerű kivitelezni. 6 Ohmos sugárzókra simán birja kitűnő minőséggel az igénybevételt. Spéci vassal tovább tuningolható, de nem sokat dobott rajta. EL 84 el csak kontrol erősitést lehet megvalósitani, eggyértelmű fizikai adatok okán. Még EL34 se elég brutális, KT88, meg hasonlók kezdenek "erősek" lenni.
DDL, pont 6dB visszacsatolás kell legalább, hogy necsak jó legyen, hanem kissé preciz is. EA 057 esetében még jobb a helyzet, köszönhetően a külön visszacsatoló tekercsnek, Ez hatásmechanizmusában hasonlit az álltalad is ismert Fetes "rugóhoz".


hétf. szept. 23, 2002 23:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy kérdés: Nem lenne elég 2xEL84 20-25 Watthoz AB osztályban? Csak mert én épp egy ilyen végfokon gondolkozom már jó ideje, csak sosincs rá idő meg pénz.

Hajrá!


hétf. szept. 23, 2002 22:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedves Watt!
> Nekem jelenleg a Driver típusok tetszenek a legjobban. pl. a
> uPC1225H elég jó belső felépítésű, és csak a végtranyókat kell
> mellé tenni. Elvileg 30W-os meghajtó, de a kimenő árama szerint
> úgy gondoltam többet is tud, ezért "kicsit" megzargattam, ami
> 240W teljesítményt jelentett. Ezt stabil +-47,5V tápról tudja
> jelenleg is.
Valamikor kerestem egy uPC IC-t. Nem találtam meg a NEC honlapon. Neked meg
van ennek a meghajtónak az adatlapja? Egyáltalán hol lehet régi NEC IC-k
adatlapjait megtalálni?

Köszönettel BA


hétf. szept. 23, 2002 21:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Minek a visszacsatolás?

Ha végre megtalálom a rajzomat, akkor felteszem. Átfogó negvcs nélküli.

Üdv DDL


hétf. szept. 23, 2002 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

A 057-re, mint alapkapcsolásra gondoltam, 1db.ECC83, 2db.EL34, csak a szorosan vett végfok.
Ne bonyolítsuk el, így is drága egy csöves, még elvesszük a Többiek kedvét a megépítéstől.
A kimenőtrafó is csak egy tekerccsel a kimeneten, innen menne a visszacsatolás is.
A tápot viszont megturbózhatnánk, de csak mérsékelten.
Én úgy gondoltam, az ECC-nek lenne stabil egyenfesz-fűtés, míg a végcsöveknek, sima egyen, szűrve, külön tekercsről, előtétellenállással-korlátozva a bekapcsolási áramlökéseket.
Az anódtáp jól szűrt, egyszerű, a negatív előfeszültség viszont megintcsak stabilizált, csövenkénti állíthatóssággal.
Ez is éppen elég bonyolult lesz, de, valamit-valamiért.
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 16:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Ezért ítrtam: "újat"

Üdv: DDL


hétf. szept. 23, 2002 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Hogy jól is szóljon, ahhoz azért koppintani kell.
Senki nem fog igazán újat, jobbat kitalálni, mint amit ősapáink már tudtak. Ellenütemű EL 34 el RAA 3,9Kohm, R out 6-16 közt, vas M102/57mm pakett(Lv 0,3mm) sima serblivas oxidszigeteléssel. Külön visszacsatoló tekercsel. Anod 420Vdc. Csövek ECC83x4-EL34x4 .


hétf. szept. 23, 2002 15:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Itt Szeged környékén beszerezhető mindegyik (talán csak a 182CC ami gond), meg van még egy pár darab nekem is. Egyébként a kácsában az EC360 kivételével van mindegyik. Vagy a HAM bazárban.

Viszont szabadulnék az EL34-es csöveimtől 1200Ft/db áron. EI gyártmányok (Tesla).

Igen szóba jöhet, de nem kellene koppintani, hanem ki kellene találni vmi "újat".

Üdv: DDL


hétf. szept. 23, 2002 14:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves DDL és Többiek!

Igazad van, de a jelzett csövek beszerzése problémás.
A 20-25W-os csöves, kb. felér egy félvezetős 50-60W-ossal.

A kimenőtrafónak jók a hipersil-vasak, valóban, az összeszerelésük is egyszerűbb.

Tehát, hol álljunk meg?
Teljesítmény, egyszerűség, minőség, megbízhatóság, kivitelezhetőség - ezek fontos szempontok.
Talán, ha a 25W-tal megelégszünk, akkor a legendás EA057-es is szóba jöhet?
Ez szépen szól, viszonylag egyszerű felépítésű, rajza a HIFI-Magazinban is megjelent.
Vannak, persze ennél sokkal jobbak is, de nem ezen az áron, nem ilyen alkatrészekkel.
Azt hiszem, ha ezt ma gyártanák, korszerű alkatrészekkel, nagyon sok más csövest megverne minőségben, árban egyaránt.
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 13:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Szerintem maradjunk csak a 20-25W-nál. Az is bőven elég. Végcsőnek én triódát használnék/lok EC360, 6080, 6AS7G, 6C13C, 6C5C. Előfokban szerintem maradjunk az E88CC-nél, meghajtó csőnek meg 12BH7A, vagy E182CC.
Ha megtalálom a katódkövetős terveimet akkor felteszem. Igaz csak 12-15W de A-osztályú beállításban.

A kimenő kérdése sajnos problémás. Ha nem tudsz jó vasat szerezni akkor inkább használjunk SM85B hypersilt. Nem drága és egyszerű a szerelése.

Üdv: DDL


hétf. szept. 23, 2002 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oshifis és Többiek!

Rendben, legyen EL34-es a cső, ebből 50W-os erősítő biztonsággal készíthető.
A Williamson és a Dynaco is speciális trafóval készül(t), ultralineár-kivitelben, ettől tekintsünk el.
Inkább a sima trafós kivitelt csináljuk meg, normál ellenütemű, pentóda-kapcsolással, a kimenőtrafóról jövő visszacsatolással, tehát ami a "NAGY-könyvben" az alapkapcsolásnak felel meg.
Ezzel is lehet kitűnő erősítőt építeni, csak, mint ahogy írtad, gondosan kell kivitelezni!
További ötletek?
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 13:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Szerintem először a végcsövet kell kiválasztani, és ahhoz tervezni a kimenő és hálózati trafót. Talán erre a célra az EL34 a legalkalmasabb: strapabíró, mindig kapható, elegendő a teljesítménye, bevált. Itt vannak az adatai:

http://www.duncanamps.co.uk/cgi-bin/tds ... 5&DES=EL34

A Schematics oldalon lehet kapcsolástechnikai ötleteket meríteni. A Dynaco ST-70 pl. kitben is forgalomban volt, talán még a HiFi Magazin is tesztelte. A Williamson különböző változatai is standardnek tekinthetőek. Hallottam párat szépen muzsikálni. Szerintem azonban fontosabb a kapcsolástecnikánál a gondos mechanikai kivitel, a trafókat is beleértve.


hétf. szept. 23, 2002 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves balo és Többiek!

A transzfomátorok házi elkészítése nehézkes.
Illik ismerni a felépítését. A megfelelő vasanyagot, csévét készen kell beszerezni.
Elkészítése nagy-nagy hozzáértést, türelmet és megfelelő technológiát kíván. Érintésvédelem! Nagyfeszültség!
Ezen NE a kezdők kísérletezzenek!
Vannak erre szakosodott szakemberek, cégek, akik elkészítik a megadott adatoknak megfelelő trafót.
A kimenőtrafó a lelke a jó csöves erősítőnek, tehát csak az vágjon bele, aki meg is tudja csinálni, csináltatni!

Célunk az legyen, hogy az itthon hozzáférhető anyagokból kivitelezhető legyen az erősítő, speciális, drága alkatrészekkel ne foglalkozzunk, mert beszerzésük nem megoldott, jelentősen megdrágíthatja az amúgy sem olcsó erősítőnket.

A kimenőtrafó méretezését levezetjük, így a menetszámok, a vasmagméret, a huzalok adatai meglesznek.
NEM foglalkozunk azzal, hogy mennyivel "lehetne" jobb az ezüsthuzal, ez nem a Mi árkategóriánk, ezt hagyjuk meg másoknak.
Amit megépítenénk, az nem másolata egy gyárinak, de tartalmazhat hasonló fokozatokat, megoldásokat. Nem érdemes "koppintani", mert nem tudunk olyan alkatrészeket hozzá szerezni, mint amivel az eredetije készül(t). Akkor pedig minek?
NA?!
Folytassuk?
Örülnék, ha más is hozzászólna a konstrukcióhoz, nem akarom egyedül végigvinni, lehet, hogy más jobbat tud írni, mint Én.
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 12:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lehet, hogy hülye a kérdés mert még sosem próbáltam, de kimenõ trafót lehetetlenség többé kevésbé házilag kivitelezni?
Létezik konkrét leírás, hogyan lehet ilyet csinálni, méretezni?
Itt olvastam valahol, hogy a vagyonokért beszerzett (készítetett) trafó nem nagyon ütötte meg a szintet!


hétf. szept. 23, 2002 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves balo és Többiek!

Ne izgulj. ( Mi is izgulunk )

Sajnos mai árakkal, a 2x50W os csöves erősítő nem jön ki 50E.Ft.-ból.
Irányárban, kb. 100E.Ft-lehet, ebből a transzformátorok elviszik legalább a felét, tehát lehet, hogy még ez is kevés.
Mindenből új alkatrészekkel kell kalkulálni, ezek pedig drágák.
Sajnos, Mi egyéni vásárlók vagyunk, tehát olcsón nem tudunk hozzáférni az alkatrészekhez, egy-egy trafó elkészíttetése szintén nem olcsó mulatság.
De, várjuk olyanok jelentkezését, akik néhány pontban tudnak segíteni, esetleg kedvezőbb árakon hozzájuttani Minket megfelelő alkatrészekhez.
Örülnénk, ha sikerrel járnánk.
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 10:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Én nagyon izgulok már!

Szerintem vonalszintû bemenet.
Értékben 50000. Sok, kevés?


hétf. szept. 23, 2002 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

2x50W, 8 Ohmra, elég lesz?
Csőnek a jól bevált EL34?

RIAA-előerősítő aktív, vagy passzív kivitelben?

Egycsöves stabilizátor az előfokhoz?

Elkezdjük?
Hol kezdjük?
Árban hol álljunk meg?
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
A francba...
Volt egy régi, kb. 8-10 éves Technics erősítőm (elég sokat
tudott, MM/MC, külön felvételi forrás választás, stb.),
abban STK4050 volt... Eladtam, még régebben, gondoltam,
veszek helyette majd egy "Hi-Fi" erősítőt. Mert ugye az IC-s
végfokok vacakok ;-) Vettem is, Denon PMA280... Lehet, hogy
hiba volt?! Sajnos nem tudtam összehasonlítani őkt, mert
korábban eladtam a Technics-et, mint ahogy megvettem ezt :-(


hétf. szept. 23, 2002 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Én a nagy STK-4050-el dolgoztam, több végfokot építettünk vele és jók. Az STK 4048 is jóhangú IC, DC-szervo-áramkörrel kiegészítve a 150W-ot stabilan tudja, melegedése elfogadható, megbízható. Ezek nem autóba valók.
Autós felhasználásra többen is írták melyek a jók, az LM, a Philips, az ST-néhány tipusa.
A TDA 2003- nagyon népszerű IC, igaz nem nagy teljesítményt produkál, de az a 4-5W, jó hangszóróval, autóba, "normál" zenehallgatáshoz bőven elég.

A csöves erősítők többnyire ugyanúgy szólnak reggel, este, vagy időjárástól függetlenül.
A fél(re)vezetősök között azonban sok a reumás, másképp szólnak reggel, hidegen, melegben, télen - érdekes, ugye!?

Ha belevágunk a csöves erősítő építésébe, határoljuk be a teljesítményt, hogy mekkora legyen!? Lehetőleg kerüljük az egzotikus csövek és egyéb alkatrészek használatát. Megépíthető készüléket érdemes csak "leírnunk", - hátha a HIFI, High-End - gyártók is tanulnak belőle.
először mivel kezdjünk?
RIAA-korrektor kell?
Vonalszintű bemenetek legyenek, vagy komplett előfok is legyen, RIAA-val?
Döntsön a többség, de a kiválasztott utat végig kell járni!
Nem fogunk minden nap variálni, akkor sohasem érünk a végére, hogy meghallgathassuk!
Üdv! SMA


hétf. szept. 23, 2002 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Furcsa, de szerintem mindenki tudja, hogy egy IC-s erősítő azonos elvileg egy tranyós felépítésével, csak jobban válogatott alkatrészekből épülhet fel a technológia miatt. Pl. az STK hibrid IC-k nagyon jó minőségűek, főleg amit hifi-nek nevez a gyártó. Ezek ára jóval magasabb. (10-16eFT csak az IC) A TDA IC-k nem minőségük miatt szuper csodák, hanem az ár/teljesítmény arányuk miatt, meg a miatt, hogy alig kell hozzá alkatrész kívülre. A TDA1557 pl. majdnem csupasz és így is 2*15W körül tud(10% torzítással) Az említett TDA2003 csak 4W-os, de nem mindig a teljesítmény számít és ezt is lehet hidalni.

Nekem jelenleg a Driver típusok tetszenek a legjobban. pl. a uPC1225H elég jó belső felépítésű, és csak a végtranyókat kell mellé tenni. Elvileg 30W-os meghajtó, de a kimenő árama szerint úgy gondoltam többet is tud, ezért "kicsit" megzargattam, ami 240W teljesítményt jelentett. Ezt stabil +-47,5V tápról tudja jelenleg is. A hangja tetszik, nekem a Quad 405 hangja sem meggyőzőbb. Azért izlések és ...
Ha mindent összevetünk, akkor nem rossz IC. 30W körül 0,05% torzítása van, de ez igazán nem számít, amikor egy hangszóró 10%-ot torzít. Ezért nem számít a csöves esetében sem, hogy rosszabbak a paraméterek! A hangszóró a leggyengébb láncszem!
Ha jobban szereted az elektronikus zenét, akkor szerintem jobb választás egy jó IC-s, mint egy csöves.

Üdv! watt


hétf. szept. 23, 2002 6:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Bocs, véletlenül elírtam, azt akartam írni, hogy "egy autóba ki tenne csöves erősítőt". Aztán rájöttem, hogy az 50-es években csak csöves autórádiók léteztek...


vas. szept. 22, 2002 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
A kimenő részét elvárások alapján (adatokkal) vállalom.
Végcső? Impedancia?
cső


vas. szept. 22, 2002 16:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Nem feltétlenül szebben, csak máshogy. Lehet IC-ből is elfogatható erősítőt csinálni (TDA1514A, LM3886T, TDA7294), aminél lehet sokkal roszabb csöveset. Az viszont tény, hogy minél magasabb a minőségi követelmény annál nehezebb félvezetővel teljesíteni. De csövessel sem egyszrű!

A hallgatott zene nagyon befolyásolja, hogy tetszik-e a csövi, vagy sem. Mindig viszonyításon alapul a minőség megitélése. Az a kérdés, hogy neked mi az ideálod.

Üdv: DDL


vas. szept. 22, 2002 15:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Értem. tranzisztoros erõsítõk hogy szólnak? a csöves és ic-s között van? Amúgy ez mit jelent hogy a csöves erõsítõ szól a legszebben?


vas. szept. 22, 2002 15:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Építsünk! Csak a kimenő trafótól írtózom előre:-(((

Üdv: DDL


vas. szept. 22, 2002 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Szultan, oshifis és Többiek!

"egy autóba ki tenne IC-s erősítőt"- hát csövessel még nem találkoztam, de egyébként is az autóban 99%-ban IC-vel működő erősítők vannak.

Vannak közöttük nagyon jó hangú IC-k, pl. TDA 2003, ez az egyik legolcsóbb és legjobb. A régebbi, Telefunken gyártmányúnak volt a legszebb hangja, ez ma nincs, sajnos, de jó az ST-gyártmány is. A régebbi gyártású Blaupunkt-rádiókban ilyenek voltak és szépen szóltak, sokkal szebben, mint a mai 10-100W-os IC-k.

Egyébként az autós-erősítőkkel sok baj van, azon kívül, hogy milyen autóról van szó.

Sokkal fontosabb a JÓ hangsugárzó ( hangszóró ), amit nagyon sokan figyelmen kívül hagynak.
Nagyszerű hangot lehet produkálni egy TDA2003-as IC-vel és egy pár jó hatásfokú akár 8 Ohmos hangszóróval is! ( két párral pláne! )
Nem mindig a teljesítmény a fontos, inkább az, hogy a hangsugárzó hangja tiszta legyen, ne zörögjön a karosszériával együtt.

Az IC-s erősítők között is vannak jobbak és gyatrák egyaránt.
Igen gyengék: TDA2010,2020, TCA 900-as mind, TBA 800,810 - ezeknek borzalmas a hangjuk!, magas a keresztezési és intermodulációs torzításuk, gerjedékenyek-bizonyos kapcsolásokban, fárasztó, idegesítő hangzást produkálnak, stb.
A TDA 2003/2004/2005-már jók, a 2030/2040-szintén jók, egyszerű kapcsolásokban is jól viselkednek, kevés alkatrész kell hozzájuk. Hangjuk nagyságrenddel különb az előbbieknél.

Építsünk együtt csöves erősítőt?
( Ezek szólnak a legszebben, ez így van. )

Üdv! SMA


vas. szept. 22, 2002 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Igaz.Csak egy ismerõsömnek tettem fel ezt a kérdést akirõl azt hittem járatos a témában, és azt a választ kaptam, hogy az ic-s egyértelmûen jobb. Igazad van, megpróbálok összehozni egy randit egy jó kis csöves erõsítõvel, és még jöhet mellé 1 tranyós és egy ic-s erõsítõ is. Írtad hogy mindegyiknek megvan az alkalmazási területe, ezeket leírnád?


vas. szept. 22, 2002 14:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
A kérdés feltevése nem pontos. Mindkettőnek megvan az alkalmazási területe és árkategóriája. Más a vevőkör is. Pl. egy autóba ki tenne IC-s erősítőt? Valószínűleg egy IC-s erősítő árából kihozott csöves erősítőnek meglesznek a korlátai. Függ a zenei ízléstől is, a csöves hangot az elektronikus zene kedvelői általában unalmasnak hallják. Azt javaslom, hogy ha teheted, hallgass meg egy gyári csöves erősítőt, és magad alkoss véleményt.


vas. szept. 22, 2002 14:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Hi! Egy elég egyszerû kérdésem lenne. Mennyire jók vagy rosszak az ic-s erõsítõk? Sokan szeretnének egy csöves erõsítõt, ez jobban szól, mint egy ic-s? Miért?


vas. szept. 22, 2002 13:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség