Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 4:45



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Jimi

Ilyen TVM hangszórót én is vettem fél éve , ennyi pénzért kihagyhatlan...
..Bár meg kell mondjam, ennek a doboznak a költségvetése verhetetlen:)

A magasa elég kaki volt, úgyhogy rábarkácsoltam egy somogyi-dómot (ettől egy kicsit rosszabb lett)

Hát itt tartok most vele:)


hétf. okt. 24, 2005 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Suzuki Swift 2

Egy kollégám vett egy ilyen autót, alap verzió (csak rádió vezetékelés) és akart bele központi zárat. Megnéztük mér régebben, ügyes a japán, bowdenes az ajtónyitó gomb, nincs rudazat. Gyárilag a zárszerkezetbe építik, itt az a rész üres, a csatlakozó része is. Nem akartam elvállalni, de szerzett egy leírást egy utángyártottról. A baj az volt, hogy faxon és alig látszódott valami. Addig nyaggatott, hogy elvállaltam a hétvégén került rá sor.
Ennyit sz..arakodni valamivel, mondtam neki, hogy most egy évig a csicskásom lesz... :twisted:
4 kis szerelvényt kell hozzá legyártani, anélkül nem megy, pár óra alatt elkészült a minta, aztán a többi 3 már gyerekjáték.
A kárpitok könnyen lejönnek és vissza, de a fél műszerfalat le kell bontani, hogy hozzáférj...
A látszólag sima ajtóátvezető gumiharangokból az elsőkben csatlakozó is van, teljesen új megoldás, nőgyógyász kezek és 1 jó órás agymunka, valamint némi erőszak is szükségeltetik hozzá, ez utóbbi csak az elsőnél a felismerésig. Felismerés: a japánoknak (és ezek szerint az esztergomi gyárban dolgozóknak) szabvány kicsi kezük van, lehet, hogy 3...
A lényeg, hogy sikerült elb..sznom egy hétévégét, ez az amit senki nem tud megfizetni.
Most már könnyebben menne, de lehet, hogy kihagyom a következőket...

A magyarok Suzukijától ments meg Uram minket! :wink:

Üdv
Inhouse


hétf. okt. 24, 2005 11:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lehet, a feleség ért minden igényesebb dologhoz, otthon meg röhög a férjén, hogy az mekkora **** :D


szomb. okt. 22, 2005 9:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
kicsit ide befér, sztem...

Minap, mikor elmentem venni a földhurok gyilkos szűrőt a KT electronics-hez, eltévedtem.
No nem véletlenül, hanem elköltöztek, a szomszédba, csak kint maradt a tábla a régi helyen.
Ott meg persze egy "óccsó dvd játékos" és egyéb hibás féle vackokat áruló, vagy szervíznek tűnő valami volt.

előttem házaspár, apuka a nemtommilyen occsó dvd játékossal, hogy akad a film
- Milyen film?
- hát írott film.
- Tudja, az olcsó lejátszók nehezen visznek egyes lemezeket, milyen lemez?
- Nem tudom, valami piaci, volt vagy 90Ft
- Értem, mással próbáta?
stb stb stb
Végén eljutottak oda, hogy a 8ezer forintos játékos nem minden 80Ft-os lemezt eszik meg, amit tesco gazdaságos pc-jén a benq íróval megírt.

Azért adnak egy szerelő/szakértő számot, akivel lehete bővebben diskurálni.

Feleség:
- Oké, várjon, beírom a telefonba

és elővesz a ridikülből egy zsírúj fekete PengeMoto (V3 RAZR ha jól sejtem) telefont :):):)

kicsit se volt kontrasztos :)


szomb. okt. 22, 2005 7:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem aránylag jó hangja van, durva hibáktól mentes, kiegyensúlyozott, de még csak alig néhány órája raktam össze. Egyelőre nem tervezem, hogy átdobozolom. :) ,most nem nagyon van ilyenekre időm, ez is csak egy kósza ötlet volt, éppen a hangszóróbolt előtt sétáltam el. Szerintem másnak is érdemes kipróbálnia.

Üdv,
Jimi


csüt. okt. 20, 2005 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Fülig_Jimi!

Nagyon király!!!!!
Én kb 10 évvel ezelött építettem az utsó karton-doboz-hangfalamat.
nosztalgia. imádom az igazi tesztelőket. :)

Ez a hangszóró nagyon jó a kategóriában. Olcsó-jó építhető vele. Nekem is van 2 db(de az csak sima mély).

Ebben az évben ez volt az első igazi hangfal, amit láttam.

Haversrác vett egy magnat-gagyi hangszórót(8 cm átmérő, szélessáv). Nem viccelek, a legjobb hangot papír bodozban hallhattuk.

köszi Jimi!


csüt. okt. 20, 2005 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ja, persze, azért volt ismerős. És amúgy milyen a hangja ? Mibe teszed majd ?


csüt. okt. 20, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Cortez írta:
:)
És what kind of hangszóró iz disz ?

TVM ARZ 6604, 2200,- volt darabja, www.hangszóróbolt.hu
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=1 ... =1&catg=27
Szerintem jó kis hangszóró ennyi pénzért, én is csak kíváncsiságból vettem meg, mert már valaki említette itt a fórumon korábban. Jó tulajdonsága, hogy nem túl nagy a középkiemelése ami az olcsó szélessávúak tipikus hibája.

Üdv,
Jimi


csüt. okt. 20, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
:)
És what kind of hangszóró iz disz ?


csüt. okt. 20, 2005 21:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Ha ez nem hájend, akor már semmi.


csüt. okt. 20, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez ma este született :P

http://jimi.try.hu/ls2/1.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/2.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/3.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/4.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/5.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/6.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/7.jpg
http://jimi.try.hu/ls2/8.jpg

No comment. 8)

Üdv,
Jimi


csüt. okt. 20, 2005 20:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Nagyon húzós :lol:


kedd okt. 18, 2005 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
b@sszameg.... Ez durva.


kedd okt. 18, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
A képen látható, a hulláminpedanciás gyorsbiztosíték:

Kép

Forrása: Cigány DVD-Player


kedd okt. 18, 2005 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Nem tul zuzos a dolog, de van itt egy tobbportos ethernet repeater kapcsolouzemu tappal, es a tap hangjan (cirepeles-szeruseg) tok jol lehet kovetni, hogy mikor mekkora a forgalom a halozaton:))


kedd okt. 11, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Köszi!

Megtúrom a videókat


kedd okt. 11, 2005 13:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ok. akkor elökotrom és rádcsörgök.....


hétf. okt. 10, 2005 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/hardver/robotok/gepwar/


vas. okt. 09, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Skori: Aha. Érdekelne a dolog, bár szükség lesz egy másikra is legalább a link kipróbálásához... Lehet hogy túrok a mogyoro.hu-n


kedd okt. 04, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Tab120L írta:
http://83.16.241.138/siec/rtl8029.jpg

Ezen meg AUI-t nem látok :(

A 8019-en valóban ott van a tüskesor neki:

http://www.pocnet.net/hobby/flohmarkt/c ... p_2963.jpg

8029-nel kartyafuggo lehet a dolog, nekem valahol van AUI-s 8029-em:)


kedd okt. 04, 2005 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Régebbi PCI-os 3com (combo) kártyákon van mindenféle csati többek közt AUI-is. Nekem is volt 2db ilyen, az egyiket elcseréltem egy újab 100Mbit-es 3com hálókártyára (1:1-ben mivel kifejezetten ilyet keresett az illetö). A másik (3c900 PCI combo 10Mbit) még megvan, ha érdekel.....


kedd okt. 04, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A p*csbe.... tényleg. Na most mi legyen? uC?


kedd okt. 04, 2005 9:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
http://83.16.241.138/siec/rtl8029.jpg

Ezen meg AUI-t nem látok :(

A 8019-en valóban ott van a tüskesor neki:

http://www.pocnet.net/hobby/flohmarkt/c ... p_2963.jpg


kedd okt. 04, 2005 9:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
köszi, +nézem...


kedd okt. 04, 2005 6:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
A 8029 PCI, a 8019 ISAPnP (elvileg).


kedd okt. 04, 2005 3:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
És az PCI-os? Asszem ISA-s...

+néztem... asszem az. Szóval itt a probléma. uC-vel tekerhetném, de akkor meg oda a sávszélesség... Esetleg valami izom ARM proci, de az túl brutál fejlesztés lenne. Egy ATMEGA128-al meg tudnám hajtani...


hétf. okt. 03, 2005 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
8029/8019-nek van.


hétf. okt. 03, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ha lenne az RTL8139 (v hasonló chip-nek) AUI portja, és ezt életre is llehetne kelteni, akkor megoldódik a gond. (ez egy óccsó 10/100-as ethernet kártya)


hétf. okt. 03, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Az USB-s ISA-t hirtelen nem tudom, de imhoelegge felejtos egyebkent is (latency, driver problemak).

IPoX

Kismeretu lapra ujfent IPoX, esetleg VIA EPIA, vagy Soekris (edit: na persze megint fax vagyok, mert ezeken nem igen vanik ISA), vagy nem tudom. Viszonylag sokan gyartanak kis meretu alaplapot, kulonbozo celokra (pl. az egyiken sok ethernet van, a masikon egy rakas RS-232, a harmadikon CF foglalat, a negyediken mindenbol egy kicsi:), de ezek is eleg dragak, raadasul a teljesitmenyuk altalaban elegge korlatozott (National Semiconductor/AMD Geode meg hasonlo procik szoktak az ilyen lapokon lenni).


hétf. okt. 03, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Merre van ilyen USB-s ISA? ez is ipox? Jó ötleteket adtatok egyébként. A kártya fejlesztéshez kell, bár nem tudom hogyan fogja a kártya drivere így kezelni (vszleg sehogy) Viszont ezért még egy PC-t odatenni nem akarok. Esetleg valami kis méretű P1-es lapot. (?)


hétf. okt. 03, 2005 18:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nekem olyan kártya kéne, ami az új gépeken ISA csatlakozást tesz lehetővé.

Van gyari USB-s ISA:) Meg van PCI-os is, gyakorlatilag egy mezei akarmilyen chipset southbridge-e van rajta, kicsit kimiskarolva:) (i815-ig az intel chipsetek _egeszen_ biztos, hogy tamogatnak ISA-t, ill. gyanus az i845 is)

Ezzel egyutt valoban sokkal egyszerubb, gyorsabb es olcsobb egy regi gepet megtartani/beszerezni erre a celra, ill. ha a penz nem problema, akkor erdemes nezelodni az IPoX haza tajan, nekik vannak socket478-as lapjaik ISA slotokkal, ill. van az intelnek is ilyen lapja, de csak devkitben es heroinarban adjak.


hétf. okt. 03, 2005 16:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Volt ISA kiemelő kártya is,amivel fejleszteni vagy mérni lehetett.Az végülis ugyanez,csak nyákon vannak a drótok.A 8bites ISA dugasz nagyon lassú és buta csatlakozó,ugyanúgy toldozgatható,mint a kisgépek bus-a,gyakorlatilag ugyanarról van szó.Onnan is származik,első PC,PCjr,stb gyakorlatilag játék kisgépek.
Nagyon sokáig hurcolta magával a PCs világ ezt a szörnyedvényt,belül már 100megákon ketyegtünk,az ISA bus meg valahol 1MHz-en szenvedett.Még P1eseken is be lehetett dugni egy 8bites régesrégi VGA-t,vagy hálókártyát és mentek rajta a dolgok,win95,minden.
Innen jött aztán aztán pár ötlet,hogy voltak "kikapcsolható" kiemelő kártyák,és a pentium-ok belső dolgai már régen függetlenek volt ettől az interface-val illesztett ősi buta bus-tól.Néha nem használtam kiemelőkűrtyát,menet közben dugtam be,húztam ki az isa cuccot.Ha a CPU éppen nem kommunikált vele(irt-olvasott a memória tartományába,vagy portjaira) akkor semmi nem történt,ment tovább minden.Sőt egy nagy vasdarabot vagy csavarhúzót sikálva a slot-ba sem történt semmi,amíg a tápot rövidre nem zártad,a teljesen inaktív vonalaknak mind1 volt mit csinálsz.
Később csináltam magamnak kikapcsolható kiemelőkártyát,aztán olyanra módosítottam,hogy az órát és a tápot külön lehetett a kártyáról lekapcsolni,így le lehetett lopni a legvédettebb játékokból is a gravis hangkártyára kitöltött hangokat vagy a képet a VGA-ról.Egyszerűen a kívánt helyzetben reseteltem a gépet,az ISA-s kártya meg "úgymaradt",majd bootlolás után visszakapcsolva a kommunikációt egy kis egyszerű program ki tudott olvasni mindent a kártyákból:)

Szerintem PCI-ISA átalakítót fabrikálni sok értelme nincs,eszméletlen összetett problémákba ütközünk.Inkább akkor külső USB-s mikrokontrollerrel kellene szimulálni az ISA bus-t,bár kérdés ennek mi értelme van,a driverek úgysem működnek így,az újabb OSekben meg már nincsenek is driverek ezekhez a cuccokhoz.Egyszerűen egy régi P1-et kell "megtartani" erre a célra,amin még van ISA,max. win98 rajta,aztán jóccakát.


hétf. okt. 03, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Hehe ez az isa hosszabito jo darab :wink:
En is csinaltam hasonlot. Uj pc-hazamban (egy kb. 1 meter magas szornyedveny) nem ert el az alaplaptol a vinyokig az ide kabel. Nosza toldjuk meg. Elvagtam egyet es raforrasztottam egy dupla sorcsatlakozot nem tom hany eres de sok (plane lengyel pillanatpakaval). :wink: Leszigszallagoztam oszt kesz, es lon csoda mukodott jol...
Persze ez mar eleg reg volt tan p1-em volt de azota mar uw160-as scsi hdd-ket hasznalok (meg ma is sokkal jobb mint az ide vinyok).


vas. okt. 02, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Működött?


Tökéletesen :)


vas. okt. 02, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Működött?

Nekem olyan kártya kéne, ami az új gépeken ISA csatlakozást tesz lehetővé.
Miért?

-Gravis kártyát életre akarom lehelni
-Van olyan arcnet kártyám, amiből rádiós átvitelt lehetne csinálni...
-Xilinx-os tesztnyák

mindegyik ISA-s. Viszont mennie kéne új gépeken is.


vas. okt. 02, 2005 16:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Találtam egy igazi rémtörténetbe illőt, a kacataim válogatása közben :D

Kezdjük a történetet az elejéről:

Valamikor nagyon régen, már nem is tudom mikor lehetett, volt egy 286-os kis kompakt gépem, 12MHz, meg minden :D

Egyszer kaptam egy 386SX 33MHz-es alaplapot. Megörültem neki, hogy beleteszem a 286-os házába és milyen jó gépem lesz :D

Ott kezdődött a probléma, amikor kiderült, hogy abban a 286-osban egy "fordító kártya" van, és abban az összes többi. Így nem fértek bele a 386-os kártyái a kicsi házba. A vezérlőkártyát még sikerült belepaszírozni úgy, hogy leszedtem róla a fém beépítő cuccot, meg a printer csatit kiforrasztottam belőle :D

Igenám, de jött a videokártya, azt sehogy nem sikerült beletuszkolni :D

És ekkor megszületett ez:

http://skodatuning.fw.hu/temp/isa.jpg :D

Asszem elvoltam vele egy darabig mire kész lett, akkor még pillanatpákával :D
Nem is tudom hogy forrasztottam ki akkor az ISA aljzatot egy alaplapból :D


vas. okt. 02, 2005 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Hát, ilyen Katit bent is talált volna...


vas. okt. 02, 2005 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Meg mindig nem tertem magamhoz :))))))


Párizsban időző üzletembernek vallotta magát az internetes társkeresőn a tizenkétszer elítélt, legutóbb rablásért, csalásért és egyebekért három évre rács mögé dugott férfi, aki a májusban kapott néhány napos eltávozásáról nem tért vissza a szegedi Csillagba. Tudtuk a bűnözőről, hogy szeret a világhálón ismerkedni, meg is találtuk a fényképét az egyik társkeresőn, bár álnéven jelentkezett be, de elkövette azt a hibát, hogy pontos születési adatokat írt” - mondta a Nemzeti Nyomozó Iroda célkörözési alosztályának vezetője, Hoffmann János.

Az egyik nyomozójuk mindjárt válaszolt is. Katinak mondta magát, és azt írta,
agyon bejössz nekem”. Három napon keresztül egyre forróbb leveleket váltottak. A Katiról - valójában egy külföldi fotómodellről - küldött képek is alaposan feltüzelték a szökevény fantáziáját. Végül csütörtökre találkát beszéltek meg déli tizenkettőre az Andrássy úti Lukács cukrászdába.

Szegény nyomozót persze addig is ugratták a kollégái a sikeres hódításáért”, a válaszlevélen viszont egy emberként röhögött az egész alosztály: a Franciaországból megtérő üzletember ugyanis azt kérte, hogy Katin” miniszoknya legyen, és ne vegyen fel bugyit. Elképzelték a 130 kilós kollégát a miniből kivillanó szőrös lábakkal és egyebekkel…

Az üzletember” pontos volt. Hosszú ujjú inget húzott, hogy ne látszódjanak a börtöntetoválásai, és annyira biztos volt az érzelmeiben, hogy - amint azt a Blikk megírta - jegygyűrűt is vitt magával. Felháborodottan tiltakozott, amikor rátörtek a kommandósok, kikérte magának a zaklatást, és egyre csak az álnevét ismételgette. Ekkor elé állt egy számára ismeretlen, 130 kilós nyomozó, a vállára tette a kezét, és azt mondta: Kati vagyok, téged már nagyon várnak a szegedi Csillag börtönben.” Erre megtört. Ellenállás nélkül engedte, hogy elvezessék. Azóta már a Csillagban elmélkedik a történteken, amire bőven lesz ideje, hiszen szökésért további évekkel toldják meg az eddigieket.


vas. okt. 02, 2005 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
jah...
jut eszembe hogy olyan monitorom van aminek az oldalára hangszórókat lehet tenni (hangsz.: AR-200, 2 w, a végfok is egy ilyenből van), ezek a monitorból kapnak 12 V-ot.
Nos kitaláltuk hogy erre aztán lehet kötni cd-lejátszót meg walkmant ha lehuzzuk a pc-ről a bemenetet.
Walkman lett rákötve. 5 percig normálon ment, szólt stb... aztán enyhe búgás majd enyhe fehér füst szállingózott ki a hangszóróból.
Megadta magát a végfok... csak azt nem tudom mitől. Tipp?
Jelszint közel volt a normálhoz, túlfesz nem hiszem hogy lett volna...
Akkor volt 2 éves. :)


szomb. okt. 01, 2005 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
FeF írta:
Hali!

Rémtörténetek közé illik sztem az én kis végfokom.
2x2 watt asszem, de alaposan meg lett tolva kondikkal: 8900 mikrofarad dolgozik most neki. :D
(ja a puffereléssel nem a telj.növelés a célom még mielőtt valaki beleköt csak puszta hülyülés. tom h veszélyes de ügyelek minden részletre)
szal így néz ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/051001/10010004.JPG
vélemény? :)

valóban ;)

Erről eszembe jutott az az eset, ami még 7-8 áltisbn történt haverommal. Ez volt az a korszak, amikor folyamatosan csináltuk a bulikat (itt kezdődött a dj pályafutásom ;) ) Ugyebár a profiknak volt remek fülesük, ami hangos volt mint az állat. Na hát füles az volt nekünk is, de a keverőben lévő csöppke végfok nem tudta jól meghajtani. Haver gondolta majd csinál tda 2030-al tuti végfokot neki :) Ez eddig még rendben is lett volna, csak a birkája pici fülbe dugható 250Ft-os kínai vacakkal akarta kipróbálni. Egy darabig bírta is a pici tekercs, de haver jól megtolta neki és azt már nem komálta. Úgy beledurrant a srác fülébe, hogy még ma is látszanak az égési nyomok a fülében :) Szerencsére ennyivel megúszta, nem szenvedett halláskárosodást sem! :D


szomb. okt. 01, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!

Rémtörténetek közé illik sztem az én kis végfokom.
2x2 watt asszem, de alaposan meg lett tolva kondikkal: 8900 mikrofarad dolgozik most neki. :D
(ja a puffereléssel nem a telj.növelés a célom még mielőtt valaki beleköt csak puszta hülyülés. tom h veszélyes de ügyelek minden részletre)
szal így néz ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/051001/10010004.JPG
vélemény? :)


szomb. okt. 01, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Na, ezt nézzétek meg:

http://margo.student.utwente.nl/el/microwave/

:D :D


Itt van ez is:

"Hi!

I liked that about the microwave ovens very much, and I just feel that I must add something about it. This is a very interesting experiment but I certainly hope that you will never get in position to try it. :-) I'm from Yugoslavia and I supposed that you know very well what was happening here a year ago. Well I have some friends from the army and they learned me the new application for microwave ovens. It is not widely known that the regular microwave ovens use the same wavelength as most of the air-defense radar. So what we did was (it is no longer classified :-) only adjusting the regular microwave to work with it's door opened somewhere under the open sky. I'm not sure, but we were probably using just long cables connected with standard 220V~ output as a power supplies. And what was happening: if that bastard pilot (no offense to you since I can see that you are from The Netherlands :-) doesn't have a visual contact he can only say that radar is tracking him. So he launches the anti-radar missile and - he wastes a several hundred thousand $ missile for a price of one microwave oven. We literaly used hundreds of such decoys - often planting tens of decoys with one REAL radar. And if the pilot is lucky enough to hit the actual radar, then everything is O.K. for him. But there are much bigger chances that he will hit a decoy instead, and after that he gets what he deserves from the actual radar. That's the story. What do you say? A total new application for an MW oven! :-)
Best regards,

Mladen Mijatovic"

Remélem, ezt nekünk soha nem kell kipróbálnunk...


szomb. okt. 01, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Gafly írta:
Huuu, ez is durva......

A szegedi Csillag börtön a múlt héten értesítette az NNI-t, hogy egy csalás, rablás és más bűncselekmények miatt elítélt férfi nem tért vissza még májusban kapott néhány napos eltávozásáról.


Tenyleg durva, foleg, ha friss a hir.


szomb. okt. 01, 2005 14:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
potyo írta:
Cyberia írta:
Egy kérdés: 230 V @ 50 Hz mennyire számít ideálisnak? Úgy értem, ha az áramszolgáltatás nem ezekre a paraméterekre lenne kitalálva, annak lenne-e valami előnye?
A transzformátorok annál kisebb méretűek, minél nagyobb a frekvencia(lásd pc tápok trafói). A generátorok pedig forgógépek lévén inkább a kisebb fordulatszámot szeretik. Ezen két feltételből mintegy kompromisszumként jön az 50Hz(amerikában 60Hz). Az induktív és kapacitív hatások is kevésbé érvényesülnek kisebb frekvencián.
Hogy miért 230V? Ez még elég kis feszültség, hogy nem gond a szigetelése, és elég nagy, hogy aránylag kis veszteség mellett juttassa el hozzánk az energiát. Valamint bármely vezeték és a föld között a fesz kisebb 250V-nál, vagyis kisfeszültségnek minősül(más kérdés, hogy lehetne 100V is a kisfeszülstség határa).


szerintem meg 1000V :)
Mintha valahogy úgy szólna, hogy kisfeszültségűnek tekintendő, ha bármely kapcsa és a föld között 50V-nál nagyobb, de 600V-nál kisebb, illetve bármely két kapcsa között 50V-nál nagyobb de 1000V-nál kisebb a feszültség.


szomb. okt. 01, 2005 14:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egy kérdés: 230 V @ 50 Hz mennyire számít ideálisnak?

Mikor hogy:

Repulogepen 400 Hz-et hasznalnak.

USA-ban 110V 60 Hz-et.

Nyugaton villanyvonathoz 16KV 16 egesz 2/3 Hz-et.
Mondjuk mi vagyunk a korszerubbek 25Kv 50 Hz-el :))))


szomb. okt. 01, 2005 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Huuu, ez is durva......


Internetes társkereső hirdetés segítségével fogtak el egy szökésben lévő foglyot a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai Budapesten.

A szegedi Csillag börtön a múlt héten értesítette az NNI-t, hogy egy csalás, rablás és más bűncselekmények miatt elítélt férfi nem tért vissza még májusban kapott néhány napos eltávozásáról.

A nyomozók olyan információt kaptak, hogy az illető előszeretettel használja az internetet társkeresésre, s az egyik társkereső oldalon rátaláltak fényképére, hamis névvel.

Kati a testes nyomozó

Az NNI nyomozói nyitottak egy emailcímet "Kati" névvel, s intenzív levelezés kezdődött a nyomozók és a szökött fogoly között. Néhány napon belül internetes szerelem szövődött a szökésben lévő férfi és a célkörözési alosztály egyik, egyébként szintén férfi munkatársa között.

Csütörtökre randevút beszéltek meg egy budapesti cukrászdában, ahol belépése után kommandósok fogták el a szökésben lévő rabot.

A körözött férfi, aki még gyűrűt is vitt a randevúra, először hamis nevet mondott a rendőröknek, de eléje állt a levelezést folytató, testes nyomozó, és így szólt hozzá: "Kati vagyok, önt már nagyon várják a Csillag börtönben!".


szomb. okt. 01, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Cyberia írta:
Egy kérdés: 230 V @ 50 Hz mennyire számít ideálisnak? Úgy értem, ha az áramszolgáltatás nem ezekre a paraméterekre lenne kitalálva, annak lenne-e valami előnye?
A transzformátorok annál kisebb méretűek, minél nagyobb a frekvencia(lásd pc tápok trafói). A generátorok pedig forgógépek lévén inkább a kisebb fordulatszámot szeretik. Ezen két feltételből mintegy kompromisszumként jön az 50Hz(amerikában 60Hz). Az induktív és kapacitív hatások is kevésbé érvényesülnek kisebb frekvencián.
Hogy miért 230V? Ez még elég kis feszültség, hogy nem gond a szigetelése, és elég nagy, hogy aránylag kis veszteség mellett juttassa el hozzánk az energiát. Valamint bármely vezeték és a föld között a fesz kisebb 250V-nál, vagyis kisfeszültségnek minősül(más kérdés, hogy lehetne 100V is a kisfeszülstség határa).


szomb. okt. 01, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Röviden: előnye is, és hátránya is lenne.


pén. szept. 30, 2005 23:59
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 19:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Egy kérdés: 230 V @ 50 Hz mennyire számít ideálisnak? Úgy értem, ha az áramszolgáltatás nem ezekre a paraméterekre lenne kitalálva, annak lenne-e valami előnye?


pén. szept. 30, 2005 22:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 20:23
Hozzászólások: 395
Tartózkodási hely: Jászszentlászló
Hozzászólás 
sziasztok!!

apukám akputechnikával foglalkozik, és elhívták vhova, este, hogy javítsa meg a kaput. (azt tudni illik a tulajról, hogy szeret mindenbe belenyúlni) hát belenyúlt a vezérlésbe is (amúgy én is elemntem faterral). nem is lett semmi bay, csak annyi, hogy a fedelet nem jól rakta vissza, és 2 gyík belement, és hát persze, hogy a 220-as rész kapta el őket. de most képzeljétek el!: szedjük le a burkolatot, nézzük, hogy két vmi büdös kilóg. Szedjük tovább: kis fehér férgek mindenütt. Szedjük tovább: 2 szétrohadt, szétégett gyík. gyönyörű volt. ja, és a koma meg (természetesen) nem ismerte el, hogy leszedte a brkolatot, a kapu meg még garanciás volt. nem akartuk kifizetni a 25-30 ezer ft-ot, úgy hogy megcsináltuk. de elég undorító volt.


pén. szept. 30, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség