Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 9:32



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Gafly írta:
Haaaat, azt hiszem most ezzel jol
megszivtuk, de komolyan....

A hurrikán miatt kiesett kutak a teljes olajkitermelés 2-3%-át jelentik. Ezek nagy része ha ma még nem is, de néhány napon belül ismét teljes kapacitással üzemel, tehát pusztán néhány napos termelés kiesésről van szó. Szerinted/szerintetek valóban ezért emelik meg majd 50%-al a benzinárat? (erre hivatkoztak a fejesek)
Ja és poén, de a MOL nem az amcsiktól veszi az olajat!!!


vas. szept. 04, 2005 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Haaaat, azt hiszem most ezzel jol
megszivtuk, de komolyan....


vas. szept. 04, 2005 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Egyik kollégával beszélgettem (nemtom smsn-en vagy telefonon) hogy lesz 500 Ft-s benzin. Ez 2 hónapja volt... Úgy néz ki lassan teljesül a dolog. Úgyhogy aki tenni akar valamit, az keressen-kutasson az új energiaforrások után... Nem kell feltétlenül "free energy" elég lenne ha a meglévő erőforrásainkat valahogy jobban próbáljuk kihasználni...

No több közhelyet nem dobok be.


vas. szept. 04, 2005 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
áruljátok el már, hogy mi végre ez a kényszeres "ingyenenergia" kutatás?

Ti közgázból is megbuktatok? (mert az még értem, hogy nem lehet mindenki fizikus. Illetve még a legegyszerűbb dolgokat se értheti meg mindenki)


szomb. aug. 27, 2005 21:29
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Mi lenne ha a karburátorból valamilyen hig olajat szívna a motor üzemanyag helyett,a hidrogén meg durranna.Kényszer olajozást utólag kiépíteni szerintem nehéz dolog.Ha mégis:úgytudom van ablakmosó amelyik fogaskerék szivattyúval működik.


szomb. aug. 27, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ok, sztem nem lesz gond. Egyébként ismerem azt, aki ezeket restaurálta a közl. múzeumban :) Van otthon neki egy-két régi járműve.


szomb. aug. 27, 2005 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Az a gond, hogy hogyan juttassak megfelelõ
> mennyiségû olajat a motorba? A karbival nem
> lehet, mivel benzint nem akarok neki adni...

Az egyik lehetoseg hogy a fotengely/lenditotomeg
belelog/beleut egy kicsit a forgattyushazban
levo olajba, es igy "froccsent" a henger falara.
A dugyattyugyuruket ugyesen kell osszevalogatni...

A masik lehetoseg az emlitett olajpumpa.
Peldaul a 350-es Puch (a masodik VH-ban
hasznaltak sokat) eseteben a nyereg alatti olajtartajbol
nyomtak az olajat a hanger falara. Szerintem
a kozlekedesi muzeumban meg is tudod nezni
konkretan (szetszedni szerinten nem hagyjak :))))
Mukodes kozben azert latszik hogy sok
olajat fogyaszt (a kipufogon csopog...).


szomb. aug. 27, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Közben asszem kitaláltam. Egy kis olajkádba belelógatom egy kismotor tengelyét, ami kavarja az olajat. A főtengelyhez nem lehet hozzáféri, úgyhogya pimpát közvetlenül hajtani nehéz lenne, ezért így oldom meg.

A kismotor tengelyén lévő kis tárcsa vagy propeller jól el tudná porlasztani, és ezt szipákolhatná a motor.

Egyébként a 4ü motorokat sem illik csak gázüzemmel járatni. Állítólag nagyon kiszárítja a motort, és rövidebb az élettartama. A gázüzemű autók indításkor a normál üzemmel indulnak, és csak melegen illik átkapcsolni.

A hidrogénüzemnél szerintem az olaj olyan védőréteget tud alkotni, ami egy kicsit védi a motort. Állítólag a keletkezett víztől a kipufogórendszer is szeret rozsdásodni, remélem ettől is védi 1 kicsit.


szomb. aug. 27, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
No. szereztem egy aggregátort, amit a vízbontás eredményeképpen létrejövő gázzal szeretnék hajtani. Lehet térfogatot mérni, de szerintem az a döntő, hogy mennyi a keletkező hidrogén, és nem gőz meg egyéb.

Lehet hajtani BingoFuellel is, amit asszem hamarosan ki is próbálok.

Az egyetlen gond, hogy ez 2 ütemű, tehát az olajozást biztosítani kell a hidrogénüzem alatt (is) A nagy égési sebességgel az 50ccm miatt szerintem nem lesz gond. Meg persze élettartamban sem lesz hosszú, azt írják elég gyorsan korrodálja a motort. Szerintem is, de némi "védőolaj" hozzáadása segíteni fog a dolgon.

Az a gond, hogy hogyan juttassak megfelelő mennyiségű olajat a motorba? A karbival nem lehet, mivel benzint nem akarok neki adni...

5let?


Szia!

Az én robogómnak segédolajzója van, mivel 2 ütemü. A lényege, hogy a főtengelyen lévő bordás kerék meghajtja a fogaskereket ami egy tengelen van ez a tengely bütykös. Forgás közben egy kis hengert nyomogat rugó ellenében ésaz egész egy olajkádban van innen punpálja az olajat. Az olaj mennyisége nagyon kevés lehúztam a karbiról és nagyon ritkán cseppent ki a csőből.


pén. aug. 26, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
No. szereztem egy aggregátort, amit a vízbontás eredményeképpen létrejövő gázzal szeretnék hajtani. Lehet térfogatot mérni, de szerintem az a döntő, hogy mennyi a keletkező hidrogén, és nem gőz meg egyéb.

Lehet hajtani BingoFuellel is, amit asszem hamarosan ki is próbálok.

Az egyetlen gond, hogy ez 2 ütemű, tehát az olajozást biztosítani kell a hidrogénüzem alatt (is) A nagy égési sebességgel az 50ccm miatt szerintem nem lesz gond. Meg persze élettartamban sem lesz hosszú, azt írják elég gyorsan korrodálja a motort. Szerintem is, de némi "védőolaj" hozzáadása segíteni fog a dolgon.

Az a gond, hogy hogyan juttassak megfelelő mennyiségű olajat a motorba? A karbival nem lehet, mivel benzint nem akarok neki adni...

5let?


pén. aug. 26, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Hali!

Egy kis érdekesség hidrogén előállítására.
Talán egy hasznát látom, eltünnek a sörösdobozok a kukákból. :D

http://www.ebook4me.us/hydrogen.html


pén. aug. 26, 2005 10:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Háj Gerry.

Macerás,macerás.Mit vársz tőlem éjel 2 órakor ?

Üdv.


csüt. aug. 25, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nekem sokkal jobb ötletem van:

a vízbontáshoz használt vízbe mosogatószert kell tenni és a keletkező bubborékokat egy hurkapálcikával eldurrogtatni. Ált. isk.-ás játékszerem.


szer. aug. 24, 2005 22:01
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Kedves vízbontók !
Éjel 2 órakor felébredtem,aludni nem tudtam így jobbhiján a vizbontáskor keletkező gáz mérésén gondolkodtam.Az eredmény ,két befőttes üvegre kidolgozva:üvegessel kifúratni mind a kettő alját,összekötni valamilyen csővel igy közlekedő edény lesz az eredmény. Tetőkre egy egy csapot kell eszkábálni.Az üvegeket nevezzük az egyszerűség kedvéért jobb és bal üvegnek,úgy helyezzük el őket hogy a jobb üveg alja egyvonalban legyen a bal tetejével. A balban helyezzük el a vízbontó cellát,rátesszük a tetöt nyitott csappal,jobboldaliba elkezdünk vizet önteni,a vízszint a közlekedés folytán a bal teteje+acsap magassága /jobb oldalon tulajdonképpen a csap magassága adja a víz szintjét/.Ezután lezárjuk a baloldali üveg csapját.Célszerü az első mérést hagyományos ,lemezes cellával kezdeni.Megjelöljük a vízszintet és bekapcsoljuk a ketyerét , járatjuk x ideig,a fejlődő gáz átnyomja avíz egy részét a jobb oldali üvegbe,megjelöljük a szintet.Ha kicseréljük hagyományos cellát zsenialitásunk materializálódott eredményére és őt is x ideig járatjuk meglátjuk hogy az előzőhöz képest mennyi gázt fejlesztett.A gáz térfogatából és a vizoszlop magasságábol ki lehet számolni gáz tényleges menyiségét.Menyiségből és a felvett teljesítményből már sokmindenre lehet következtetni.
Serintem.
Vagy az egész csak egy rossz álom ?

Üdv.


Szia Mócsing!

Nagyon jó az ötlet :D ! csak macerás, de attól még jó!
Én maradok a telivizesüvegből vízkiszorításos módszernél.

De nem rossz álom! :D


szer. aug. 24, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Kedves vízbontók !
Éjel 2 órakor felébredtem,aludni nem tudtam így jobbhiján a vizbontáskor keletkező gáz mérésén gondolkodtam.Az eredmény ,két befőttes üvegre kidolgozva:üvegessel kifúratni mind a kettő alját,összekötni valamilyen csővel igy közlekedő edény lesz az eredmény. Tetőkre egy egy csapot kell eszkábálni.Az üvegeket nevezzük az egyszerűség kedvéért jobb és bal üvegnek,úgy helyezzük el őket hogy a jobb üveg alja egyvonalban legyen a bal tetejével. A balban helyezzük el a vízbontó cellát,rátesszük a tetöt nyitott csappal,jobboldaliba elkezdünk vizet önteni,a vízszint a közlekedés folytán a bal teteje+acsap magassága /jobb oldalon tulajdonképpen a csap magassága adja a víz szintjét/.Ezután lezárjuk a baloldali üveg csapját.Célszerü az első mérést hagyományos ,lemezes cellával kezdeni.Megjelöljük a vízszintet és bekapcsoljuk a ketyerét , járatjuk x ideig,a fejlődő gáz átnyomja avíz egy részét a jobb oldali üvegbe,megjelöljük a szintet.Ha kicseréljük hagyományos cellát zsenialitásunk materializálódott eredményére és őt is x ideig járatjuk meglátjuk hogy az előzőhöz képest mennyi gázt fejlesztett.A gáz térfogatából és a vizoszlop magasságábol ki lehet számolni gáz tényleges menyiségét.Menyiségből és a felvett teljesítményből már sokmindenre lehet következtetni.
Serintem.
Vagy az egész csak egy rossz álom ?

Üdv.


szer. aug. 24, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Nálam a kétkezes mérésnél ellenkező irányban forogtak a tárcsák,ez még hozzá tartozik az előzőhöz.

Így kell működnie. Elő a füstölőt!
Mócsing írta:
JFery melyik fórumon található?

Nemtom. Mostanában nem beszéltem vele. Keress rá it a fúromon és írj neki egy emailt vagy privát üzenetet.

Üdv, Funkee


csüt. aug. 18, 2005 8:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Funkee
Nálam a kétkezes mérésnél ellenkező irányban forogtak a tárcsák,ez még hozzá tartozik az előzőhöz.
Állítólag a felmelegített műkéz nem hozza mzgásba a tárcsát.Egyik ismerősömnek van "vitalitásmérője" de annyira félti hogy nem adja kölcsön,pedig szívesen kisérleteznék vele.JFery melyik fórumon található?

Üdv.


csüt. aug. 18, 2005 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Megkérdezem ! Miről is van szó ?

Hali!

Valóban csak a tapasztalataidat írtad le. Bocsesz.
A pontos működésében JFery a kompetens, de mostanság már nem látogatja ezt a fórumot. Én csak nála láttam a készüléket. Ő olyan típusú szkeptikus, aki kipróbálja a cuccokat és megkeresi a "trükköt". Emlékeim szerint 100 %-osan teljesített, azaz minden általa kipróbált egelys és hasonló kamura fényt derített.
Vitalitásmérő:
Figyelmes szemlélő meglátja, h a középen forgó kerék valójában lapátokkal van ellátva(sugár irányban és kis csíkokban meghagyta egely a lemezt). Egely szerint a vitalitás(vagy mi a franc) hajta, de ha egy kínai füstölőt elhelyezel a közelben, akkor észrevehető, hogy a testeddel és a kezeddel úgy kevered a meleg(felszálló) levegőt, hogy az pont a kereket hajtja. Ha megfordítod a "szél" irányát, akkor a másik irányban forog. Ha nem pontosan úgy ülsz le a székre, ahogy az elő van írva és ahogy azt a "készülék" megkívánja, akkor előfordulhatnak ilyan esetek is: nálam fordítva forgott, JFery halottnak mutatkozot...legalábbis erre következtettem az álló kerék láttán. Kb erre emlékszem. A füstölővel tök jól látszik az egész.
Szóval ez a vitalitásmérő egy tál bablevesre is mutatna valamit...pedig tudjuk, hogy a bab nem hús :)
Röviden ennyi

Üdv, Funkee

ui.: egely mostanában megint bemutatta az ufóját a fókuszban vagy valami hasonló műsorban. Ez is egy szép story, de ezt már tényleg JFery-nek kellene leírnia//ezt is megépítette//


szer. aug. 17, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Funkee .
Megkérdezem ! Miről is van szó ?
Egyébként ha figyelmesen elolvasod amit írtam nem a véleményemet mondtam el hanem azt amit tapasztaltam.
Most írom le a véleményem:A "vitalitásmérő" és a természetgyógyász egybehangzó álításán el lehet gondolkodni mennyi a valószínüsége két azonos véleménynek,a saját grfikonom ,az előttem mért hölgyé és atöbbi bemutatot alapján az a véleményem hogy valami igazság azért van benne.
Ha Pesten laksz jó lenne ha meglátogatnád őket,kíváncsi lennék a véleményedre,mint szkeptikus hogyan értékelnéd a látottakat.

Üdv.


szer. aug. 17, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
T68m írta:
"A gyerekkori legjobb barátomnak csak ennyi van", na most lebuktattál! :D vagy funkira gondolsz? Neki még ennyi sincs! :lol: :lol: :lol:

Azért emlékszem én arra, amikor még nekem magasabb volt a tiédnél az iskolai végzettségem.
Spafi? Az meg ki? Nem is ismerem. :) :)
T68m írta:
Viccet félretéve, nem kell iskola végzettség a tudáshoz, az csak egy formája a megszerzésnek.

Az viszont bizonyos, hogy minimális tanulás kell a kutatásokhoz, hiszen a golyóstollat és a hasonló primitív dolgokat már feltalálták.

Mócsing!

Tehát a vitalitásmérő univerzális? Méri a vitalitást és néhány kiegészítővel az agyműködést is. Ez azért jó, mert a vitalitásmérőjéről hamar bebizonyosodott, h mókusvakítás. Ezután mia logikus lépés egelytől? Továbbfejleszti.

Minden hívő ismeri a vitalitásmérő működését? Szerintem nem. De arra sem vettétek a fáradtságot, hogy megvizsgáljátok vagy megkérdezzétek, miről is van szó. :roll:

Üdv, Funkee


szer. aug. 17, 2005 8:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Bocsánat rosszul írtam az Egely-t.
A csodatárcsájával egyszer én is találkoztam.Természetgyógyász napot tartottak nálunk a VMK-ban és az egyik meghívott Paulinyi Tamás /nem tudom helyesen írtam-e a nevét/ féle para kutató társaság volt.
Szerinte a ketyere nem vitalitást mér,hanem az agy működési intenzitását.Meg lehetett méretni kinek,kinek milyen intenzitással működik a két agyféltekélye.A mérési összeállítás:számítógép,nyomtató,2db vitalitásmérő és mindez összemadzagolva.Balkézzel forgatott tárcsa mérte a jobb agyféltekét,jobbal pedig a balt ,mindezt 20 percen keresztül.Végén grafikon formájában kinyomtatták és kiértékelték.
A saját tapasztalat:Mérés alatt egyedül üldögeltem egy helyiségben,a tárcsák meg csak forogtak,forogtak és akkor bejött a kolléganőjük.Nos ,az én agyműködésem azon nyomban egy újszülött csótány szintjére süllyedt./A kolléganő rövid leírása:tűsarku cipővel együtt kb180cm,tenyérnyi miniszoknya,gyönyörű segg,egyszóval minden tökéletes.Ilyen szép fizikust még életemben nem láttam/.Ami a grafikonon függőleges beszakadásban nylvánult meg.Később a természetgyógyász ismerősöm ingával elvégezte ugyan ezt a mérést,és szinte szóról szóra ugynazt mondta mint a Paulinyi/?/.Biztos összebeszéltek.

Üdv.


kedd aug. 16, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hi all!

Eléggé hitvita alakult ki, hogy mi működhet és mi nem. Egyik próbálja bebizonyítíni hogy mi igaz, a másik rácáfol, hogy az elektromosságtan törvényei szerint ez nem lehet. Valaki Egely elveit követi, valaki nem.

Ebből semmi hasznos nem fog kisülni.

-Olyan berendezésen ne vitázzunk, ami bizonyíthatóan leírható a meglévő törvényszerűségekkel.
-Ha viszont alkalmasnak tekintjük az adott eljárást: Amíg nincs kipróbálva, addig ne vitázzatok arról hogy nem működhet. Azt nem mi döntjük el, hanem a természeti törvényszerűségek.

EGYÜTT kellene valami egységes és lehetőleg tudományos álláspontot kialakítani, a nem elfogult de nem is szkeptikus vizsgálódás eszközeivel.

Jó a "hiszem ha látom" álláspont, de addig el kell jutni. Valamennyi alapozásra szükség van az eljárás létrehozásakor. Ennyi bizalmat sajnos meg kell előlegezni a feltalálónak :)

Pár szó a vitatott berendezésekről:
Az egypólusú generátor azon verziója NEM termel plusz energiát, ami a Spafi-féle példában szerepel. Létezik egy válfaja ami egy aszimmetrikus forgórészt használ, és így a mágneses tér már nem ilyen eccerű képet vesz fel. A szabadenergia-effektus kimérése nagyon problematikus ennél a cuccnál, mert az energia nagy része a szénkeféken mint súrlódás elfűtődik. Nem volt ismert a meghajtómotor hatásfoka sem. 1-2V/500A kimérése sem egyszerű feladat. Én a berendezést a ygakorlatban használhatatlannak minősíteném.

Az antennás dologról hallottam, elsősorban azon fizikus hallgatók szeretik, akik otthon vannak ezen a területen. Az más kérdés, hogy gyakorlatilag még senki sem próbálta ki. Nem tudom, hogy miért kellene többlet energiának jelentkeznie, csupán attól hogy kisugárzunk és felfogunk valamit. De attól még lehet, csak lehet hogy én nem látom...

A vízbontás az viszont úgy néz ki hogy működik... Saját tapasztalatok is megerősítik, hogy érdemes erre kutakodni. Videók, mérési eredmények is mutatnak valamit. Van közte laboratóriumi körülméynek között mért is, sajnos elég kevés. Kíséletezni kell, és gondolkodni, nem előre elvetni.

Ebből szület(het)nek eredmények :)


hétf. aug. 15, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Engem nem érdekel az 1pólusú, mócsing kérdezte hogy ki tud róla, én meg fölnyomtam a korrekt fizikai mûködési elvet. Szerinte az zavaros, ezért inkább Egelyben bízik. Hát váljon egészségére!

Idézet:
Az ötletek, a találékonyság, a problémamegoldó képesség, szinte egyáltalán nem függenek össze az iskolai végzettséggel,


Nem is az iskolai végzettséget hiányolom, hanem magát a tudást! Felõlem lehet bárkinek 8 általános végzettsége. (A gyerekkori legjobb barátomnak csak ennyi van, és most milliomos, saját erejébõl. De õ azonnal fölfogja, ha magyaráznak neki valamit. És soha nem akart örökmozgót építeni.)


ez egypolúsú konkrétan én sem értem, de távolról emlékeztet az MHD-ra.

Ja, és elektronokat már sikerült szédítenem: egy nagy fémtárcsát forgattam meg motorral. A tárcsa közepe és széle között sikerült feszültségkülönbséget mérnem, méghozzá a forgatási sebeséggel arányosan. Azért ez se rossz! :D

"A gyerekkori legjobb barátomnak csak ennyi van", na most lebuktattál! :D vagy funkira gondolsz? Neki még ennyi sincs! :lol: :lol: :lol:

Viccet félretéve, nem kell iskola végzettség a tudáshoz, az csak egy formája a megszerzésnek. Edison is elég sokat alkotott - papír nélkül.

És csodák nincsenek. Nincs akkora géniusz, aki előzetes tudás nélkül újat alkosson, aki semmiből építsen holdrakétát vagy atombombát. A maghasadás felfedezését rengeteg munka követte az első atommáglyáig. A fúzió elve pedig hiába ismert, azt a kis lépcsőt, a békés hasznosításig még mindig nem sikerült megtennünk. Ezért a kicsatoló rendszerekben való hit igen nagy lelkesedésre és annál kevesebb tárgyi tudásra utal. Annak működéséig (feltételezve, hogy lehetséges), nem egy lépcsőfok, hanem egy katedrális hiányzik. Na, ekkora zseni még én sem vagyok, nemhogy egy egely féle szélhámos.


hétf. aug. 15, 2005 14:38
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gravir írta:
Majd ha abbahagyják ezek az ameberek a fekete dobozok asztalra tételét, nem is tudom mi vot az utolsó ami a tv-ben volt, az a kapcsolóüzemû táp amihez a vizbe lógatták a flexet a semleges áram, aminek a köze van a Csernkov-fényhez.


amit én láttam a tévében, mint "semleges áram"-ot, az 1:1-ben egy 220-as leválasztás volt, a többi hókuszpókusz. Semmi más. Egy torroid, ami jól látszot a felvételen és persze a sallang, hogy valamivel el lehessen kápráztatni a nézőket.

Egy (néhány száz voltos) feszültséggenerátornak pedig lehet fogdosni az egyik végét (meg is tették), de nem ajánlatos mindkettőt egyszerre! Na, ezt ők is kerülték.

Vizbe is nyugodtan lehet tenni az ezzel meghajtott ketyerét (hajszárítót), mert akkor valami középfeszültség lesz és mivel nem volt leföldelve a trafó vége, ezért nem is rázott.

Hogy akkor mégis miért földeljük a 220-as hálózatot? Mert ettől az esettől eltekintve a földelt hálózat a biztonságossabb.


hétf. aug. 15, 2005 14:16
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OK, védje ha akarja, de ki az a Vajda János?

Google:"Vajda Jánost úgy tartja számon líratörténetünk, mint az Arany János és Ady Endre közötti átmenet nagyságát..." :D

Engem nem érdekel az 1pólusú, mócsing kérdezte hogy ki tud róla, én meg fölnyomtam a korrekt fizikai működési elvet. Szerinte az zavaros, ezért inkább Egelyben bízik. Hát váljon egészségére!

Idézet:
Az ötletek, a találékonyság, a problémamegoldó képesség, szinte egyáltalán nem függenek össze az iskolai végzettséggel,


Nem is az iskolai végzettséget hiányolom, hanem magát a tudást! Felőlem lehet bárkinek 8 általános végzettsége. (A gyerekkori legjobb barátomnak csak ennyi van, és most milliomos, saját erejéből. De ő azonnal fölfogja, ha magyaráznak neki valamit. És soha nem akart örökmozgót építeni.)


hétf. aug. 15, 2005 11:26
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Itt nem személyeskedésről van, szó, hanem arról, hogy Egely még semmit nem tett le az asztalra, csak hangzatos kijelentéseket és téziseket valamint ősrégi, de látványos a fizikai mai állása szerint működő dolgokat.
Majd ha abbahagyják ezek az ameberek a fekete dobozok asztalra tételét, nem is tudom mi vot az utolsó ami a tv-ben volt, az a kapcsolóüzemű táp amihez a vizbe lógatták a flexet a semleges áram, aminek a köze van a Csernkov-fényhez.
Szóval ilyeneket tesznek le ők az asztalra, senkinek nem engedik megvizsgálni, nem publikáűlnak semmit, majd ha Egely publikál valami "megmagyarázhatatlant" ami utánépíthető vizsgálható, akkor itt is mindenki le fog borulni a lába elé és avállunkon viszzük az MTA-ba, de amíg csak bohóckodnak....


hétf. aug. 15, 2005 9:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 23:42
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
Sajnálom, hogy itt is mint minden más magyar fórumon, nem érvek tények, eredmények alapján folyik a vita, hanem személyes ellentétekből, meggondolatlan kijelentésekből szubjektív megítélésekből. És ez sajnos elveszi a kedvét a szakembereknek még az olvasástól is...

Az ötletek, a találékonyság, a problémamegoldó képesség, szinte egyáltalán nem függenek össze az iskolai végzettséggel, de azért nem árt ha van valakinek valami előképzettsége, hogy ne akarja, és ne kelljen a "spanyol viaszt" újra felfedezni.

SPafi: Mint mindenki így Vajda János is megérdemli, hogy az ötletét, készülékét saját maga "védhesse" meg. Még él, és aktív! Ráadásul ezt rendkívül készségesen meg is teszi, ha valaki normális hangnemben, "szakmailag felkészülve" teszi. Csak érdekességből is ajánlom. Ha téged, vagy bárkit komolyan érdekel, címét telefonszámát PÜ-ben elküldöm.


hétf. aug. 15, 2005 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A vitalitásmérője is tetszett nekem. Sajna a "műszer" szerint én halott vagyok, sőt negatív az életerőm. Ezt úgy produkálta a "készülék", hogy még nem ismertem a működését.

Gravir!

Egely rendszeresen tart(vagy csak tartott?) előadásokat. Ha van rá lehetőséged menj el. Aszonják, h jó a hangulat :)

Üdv, Funkee


vas. aug. 14, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mócsing!

Hülyeségeket és is tudok írni: Mivel szerinted Dr. Sólyom András és Dr. Giber János egyetemi tanárok nem értenek hozzá, légy szíves küldj egy általad írt egyetemi tankönyvet!

Miért kell ahhoz könyvet írni, hogy valamit állíthassak??? És ha nekem kell, akkor neked miért nem?

Egely egy óriási kókler, csaló, ha valaki veszi a fáradságot, egy csomó állítását kísérletileg cáfolhatja, ahogy JFery meg is tette (ki is zavarta Egely). A könyvei az elemi fizikával ellentmondóak, a készülékek csak arra jók, hogy a fizikát nem ismerő embereket összezavarják, és többnyire nem is saját ötletei. Egely egyébként egy súlyos betegségből való felépülése után kezdett ezekkel a hülyeségekkel foglalkozni, addig átlagos gépészmérnök volt, a KFKI-ban dolgozott (de nem mint fizikus, ahogy azt előszeretettel aggatják rá a követői).

JFery konkrétan az egypólusú generátorról is kimérte, hogy érvényes a Lenz-törvény, de te csak légy HÍVŐ továbbra is, fizesd az egyházi adódat, hitről én nem vitázom!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi vas. aug. 14, 2005 12:51-kor.



vas. aug. 14, 2005 10:44
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
gondolom ez az Egeli az az Egeli akire gondolok, na ő a bizonyítások nagy embere, nála minden működik csak még senkinek nem mutatta meg....
Majd ha a nagy és működő találmányai közül egyetlen egyet bemutat és megengedi, hogy megvizsgálják, akkor lehet adni a szavára...


vas. aug. 14, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Hargitai-Egeli:Kifordul a tér,címü könyv szerint,Davies-Unruh efktus szerint működik." erre az eszközre nem érvényes a Lenz törvény"
Mivel ők nem értenek hozzá,legyetek szívesek küldjetek egy egy dedikált példányt a saját,ezzel a témával foglalkozó könyveitek közül ,hogy én is megismerhessem a frankót !
Amíg a könyvek megérkeznek ,inkább nem szólok bele kettőtök magasszínvonalu és tanulságos eszmecseréjébe,met én buta vagyok.


vas. aug. 14, 2005 6:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
"van modernebb is"

Melyik?

Maxwell: A másodfajtát, ha választhatok, meg hozzá egy hatékony index-táblát!


Kéretik tovább olvasni a Galaxis könyveket! :D

Egy egyszerű indextábla - attól tartok - kevés lesz. Még egy hierarchikus szerkezetű is. Gráf alapúval - momentán - nem szolgálhatok, ezért szíves türelmedet kérem.


szomb. aug. 13, 2005 14:01
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A hülye egyetemi tanárok, írkálnak mindent össze-vissza. És hogy még rosszabb legyen, ráadásul logikusan! (Fúj, a logika a maradiak mentsvára!) Méghogy Lorentz erő! (Ki írt itt Lenz törvényről egypólusú kapcsán?) Majd Egely megírja a frankót! :wink:

Viszlát!
_________________________________________________________

Idézet:
de nem kicsatolás ügyben


Jól van na, már én is szégyellem! :wink:

"van modernebb is"

Melyik?

Maxwell: A másodfajtát, ha választhatok, meg hozzá egy hatékony index-táblát!


pén. aug. 12, 2005 22:44
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Azt az egylábu szerzetet nem Spengler Úr-nak hívták véletlenül ?
Igaz neki kettő féllába volt.
A Nobel-dij aspiráns nagyon tetszik,még ,még sok ilyet !
Lenz-törvénynek és az egypólusu generátornak semmi köze egymáshoz ,egyszerűen nem úgy működik.A forgásiránynak majd utánna nézek ,remélhetőleg írnak róla valamit.


pén. aug. 12, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
T68m!

Ugyan már, ne legyél ilyen hitetlen! Nekem már rengeteg energiám ment el a semmire, tehát a reciprocitási elv értelmében a semmibõl igenis ki kell jönnie energiának!

Ha nem, akkor meg elmegyek horgászni, kifogom az aranyhalat, és a visszaengedésért cserébe kérek mágneses monopólust meg Maxwell-démont. Mi legyen a harmadik? Mondjuk egy végtelen valószínûtlenségi hajtómû. :wink:

3000 hozzászólás? Az igen!


3000 hozzászólás? Igen, de nem kicsatolás ügyben! Kedvelem a mobilokat.

A valószínűtlenségi hajtómű már a múlté, ki akar azzal szórakozni, mikor van modernebb is?

És első vagy másodfajta démont? Tudod, az első a gyors és lassú molekulákat választja szét, így alkotva meg a termodinamika örökmozgót. De ez annyira régi trükk, hogy már általánosos koromban csináltam kettőt, azóta ott áll a polcon. A másodfajta egy kicsit bonyolultabb, az a hasznos információt választja szét a haszontalantól. Néha bekapcsolom....

Mócsing:
"Ha õseink sokat foglalkoztak volna a fizikával még mindig a fán élnénk."

Na, melyik fizikai törvény alapján? :lol:

figyelj, láttál már korizokat? Hú, bazzeg, azok még egy (1) lábon is tudnak menni, na mit szólsz hozzá? Sőt, állni is, de ezt ne feszegessük. Úgyhogy lehet, hogy valamit félreértettél, de ha őseink már a fán gondolkodtak volna, akkor sokkal előrébb tartanánk.

A törvények szerepét pedig abszolult félreérted. Nem azért ismerünk fel fizikai összefüggéseket, hogy azok gondolkodásunkat behatárolják, hanem azért, hogy azokra építeni tudjunk! Mekkora különbség! Gondolom nem látod...

Ha felismerjük a tömegvonzás egyetemességét (Newton), akkor utána meg tudjuk mérni a föld tömegét (Eötvös). Ettől még persze, gondolkodhatunk azon, hogy ez az anyag egy független tulajdonsága vagy pedig a tömegéből fakadó dolog. (Einstein)

Gyakorlatibb példán, ha felismerjük az ackio-rekació viszonát (Newton), akkor ezzel el tudunk repülni a holdra!

Tehát, ha spafi hivatkozik a törvényekre, akkor ezt nem a jogállamiság kedvéért teszi, hanem azért, hogy megmutassa a dolgok rendszert alkotnak és mondandója szervesen illeszkedik abba.

na jó, részemről befejezve, további jó buzgólkodást!


pén. aug. 12, 2005 11:11
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
SPafi.
Ne gondolkodj állandóan törvényekben.Ha őseink sokat foglalkoztak volna a fizikával még mindig a fán élnénk.Tudva lévő -legstabilabb a három láb,még a négy is elmegy.No de kettő ?Ráadásul valamikor a föld is lapos volt.Két külömböző gondolkodásmódot képviselünk Te állandóan azt nézed mi miért nem működhet, mi meg megoldást keresünk olyan dolgokra amik elvileg nem müködhetnek.Ha egy *nagy* ember azt mondja -lehetetlen,az én olvasatomban ez azt jelenti-ez az amin érdemes egondolkodni.
No de, igy kerek a világ.


pén. aug. 12, 2005 7:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Persze hogy szükség van, ebből tudhatod, hogy NEM a centrifugális erő működteti!

A forgásiránynak nincs jelentősége? Érdekes, egy ismerősöm megépítette, és nála forgásirány-függő volt a feszültség. Biztos elrontott valamit. :shock:

Mi különbséget látnak? Mondd csak, tanultál te fizikát középiskolában? A mágneses térben mozgó elektronra ható erő iránya a mogás irányához, és a mágneses tér irányához is kötött, mindkettőre merőleges. Ha megfordul a mozgási irány, megfordul az erő, ez talán még egy általános iskolás számára is nyilvánvaló! A szorzótáblát ne nekem kelljen elmondanom, ifjú Nobel-díj aspiráns! :twisted:


pén. aug. 12, 2005 7:16
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
SPafi.
A mágnesekre szükség van,és a forgásiránynak nincs jelentősége.
Gondolj bele, két hangszórómágnes között forgó tárcsa elektronjai mi külömbséget látnak a két forgásirány között ?


pén. aug. 12, 2005 6:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m!

Ugyan már, ne legyél ilyen hitetlen! Nekem már rengeteg energiám ment el a semmire, tehát a reciprocitási elv értelmében a semmiből igenis ki kell jönnie energiának!

Ha nem, akkor meg elmegyek horgászni, kifogom az aranyhalat, és a visszaengedésért cserébe kérek mágneses monopólust meg Maxwell-démont. Mi legyen a harmadik? Mondjuk egy végtelen valószínűtlenségi hajtómű. :wink:

3000 hozzászólás? Az igen!


csüt. aug. 11, 2005 13:55
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
öröm olvasni Spafi sorait ebben a topicban, hisz tudom, hogy lelke mélyén ő is hisz az ingyen, sőt semmiből energiában és titokban a nullponti kicsatolással foglalkozik! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

csak érteném, hogy mi szükség itt a tudásodra?!?!?!

hisz egy mágnes a "másik általi lebegtetéssel munkát végez" a föld gravitációja ellenében! extra :lol:, sőt, ha továbbmegyünk, akkor minden állvány is munkát végez, ha felmászik rá egy dagat építőmunkás!

Tehát megvannak az ingyenmunkát végző szerkezetek.

De ha ki is akarod csatolni, akkor arra is fellelheted itt a megoldást: két mágnes általi vonzásból kinyered az egymáshoz képesti helyzeti energiát, majd közéjük mágnes árnyékolót csúsztatás után újra eltávolítod egymástól azokat! Kell ennél egyszerűbb???? :lol: :lol: :lol: :lol:

sőt, ha jól olvasom, akkor elég oldalirányba szétválasztani őket....

a vizet is szét lehet választani szobahőmérsékleten és a keletkező hidrogént elégetni, ehhez elég egy kis nátrium (vagy egy alkálifémet) dobni bele.

Hogy a nátrium előállításához mennyi delejt használsz? Az, sosem érdekli a "hozzáértőket".


csüt. aug. 11, 2005 11:43
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bocsánat, de egyáltalán miről is van szó? Biztos, hogy a Lenz törvényre gondolsz? Ha még mindig az egypólusú generátorról van szó, akkor olvasd el a belinkelt szöveget, ott le van írva, hogy hogy működik. A Lenz törvény ehhez nem kell!

Centrifugális erő? Az is hat, te magad is kiszámíthatod, hogy mennyire.
a_min=0, a_max=omega*omaga*R, F=m_e*a, m_e=9,1*10^-31, W=(F_min+F_max)/2*R, U=W/q0, q0=1,6*10^-19.

Gyakorlásként kiszámolhatnád, de ahogy a nagyságrendekből látszik, elhanyagolható. (Egyébként ezeknél a generátoroknál (is) a polaritás a forgásiránytól függ, ami a centrifugális erő alapján nem lenne lehetséges, ráadásul minek kellene bele mágnes?!?)

Ha F helyébe itt az elektronra ható mágneses erőt (F=B*v*q0) helyettesíted, akkor megkapod a kerületen mért feszültséget.

Idézet:
azon a ponton ahol a két szembenlevő mágnesestér semlegesíti egymást,


Nem, a mágneses tér által az elektronra kifejtett, és az elmozdult elektronok saját magukat visszatartó elektrosztatikus ereje áll egyensúlyban, és nem egy ponton, hanem az egész tárcsában. Valójában ezzel neked nem kell foglalkoznod, csak az elvi korrektség kedvéért számoltak ilyen módon.


csüt. aug. 11, 2005 10:52
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Azért kifejthetnéd hogyan működik a Lenz törvény, mikor a mágnesestér nem változik a vezetőhöz képest.
Eléggé homájos magyarázatot olvastam a működésével kapcsolatban ,de ott nem a Lenz törvényt emlegette az illető.A magyarázat szerint azon a ponton ahol a két szembenlevő mágnesestér semlegesíti egymást, történik valami a vezetőben aminek hatására működik a ketyere.
Nem lehetséges hogy ezen a ponton egyszerüen a centrifugális erő hozza mozgásba az elektronokat ?


csüt. aug. 11, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A lenz törvény mindig működik - megfelelően megválasztott mennyiségekre.


szer. aug. 10, 2005 22:00
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az új vízbontó kísérletben egy gyújtógyertyát kötnek egy diódán keresztül egy 100uF/400V kondira. Ezt pedig nagyfesszel triggerelik. Elég szépet durran a cucc, pláne amikor vizet adnak neki... Hát nemtom, lehet benne vmi...


szer. aug. 10, 2005 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Bandiras2.
A mágneses szigetelőn én is gondolkodtam,pontosabban mágneses árnyékoláson.Kipróbáltam, több réteg bakelit -vaslemez kombinációt ,az eredménnyel nem voltam igazán elégedett.Gyengült a mágneses tér de nem annyira mint szerettem volna.
Van valakinek ötlete mivel lehet mágneses teret hatékonyan árnyékolni?
SPafi.
A Lencz-törvény akkor is működik,mikor a mágnes és a tárcsa együtt forog,és a mágneses térben nincs változás ?

Üdv.


szer. aug. 10, 2005 20:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Az van oszt mégsem...


szer. aug. 10, 2005 13:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
sajna únnézem explorerre van optimalizálva...

de mozzilla alatt is ment, csak nem tökéletesen


szer. aug. 10, 2005 13:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
szerk.

Ezt sasoljátok meg:
http://f23.parsimony.net/forum53689/messages/9165.htm

A kütyü magyar fordítása itt érhető el:

http://fenykapu.free-energy.hu/

Természetesen mint mindent fentartásokkal kell kezelni, de a videók nem rosszak... Hátha van ebben valami.


A magyar oldalon csak a nagy feklete semmi jön be nekem...


szer. aug. 10, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Ros-Co.

Itt van az eb elhantolva,sohasem adtam meg a témát!
KÖSZÖNÖM ! /bámulatos hogy mennyit okosodtam ,már megint/

Üdv.


szer. aug. 10, 2005 7:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem hiszem hogy elrontanál valamit. A privát üzeet küldése fülecskére kell akttintani, feljön egy szövegablak, annyi van hogy a téma címét írd be különben nem küldi.
És katt a küldésre ha kész

ha nem megy küldd mélben: ros-co@hvlabs.hu


kedd aug. 09, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség