Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 21:31



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 14:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Thomson 70 cm képátlójú TV
Tisztelt mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy Thomson TV készülék hibájával kapcsolatban tudna-e valaki segíteni?
A TV egy 70 cm képátlójú nem síkképcsöves kb: 4-5 éves Thomson készülék, 50 Hz. A probléma: másfél - kétéves korában elkezdett a kép oldal irányban össze illetve szét ugrálni. Egy idő után készenléti állapotba kapcsolt. Az idő teltével egyre sűrűbben kapcsolt ki a készülék így. Ezután pihentettük a készüléket kb: 1 évig, mivel már nézhetetlen volt az előbb említett hibák miatt. 1 év múlva kilomtalanítás előtt még egyszer bekapcsoltuk és ettől kezdve kb: 1 évig hibamentesen működött. Aztán újra elkezdte a mókát. Felhívtam egy TV szerelőt aki közölte, hogy egyértelműen sorkimenő hiba és ez minimum 20 000 Ft. A neten is kutakodtam és valóban több fórumon olvastam, hogy hasonló hibajelenséget produkákhat a sorkimenő trafó hibája. Ekkorra a TV már csak vezérlés szempontjából működött, mivel ki és be lehetett kapcsolni, csatornát váltani is lehetett vele, de se kép se hang nem volt rajta. Mivel nem tűnt túl ördöngősnek az a 11 - 12 lábú sorkimenőt kicserélni és egy TV alkatrész boltban 4800 Ft-ért be lehetett szerezni vásároltam egy ilyen sorkimenőt és bele is varázsoltam. Sőt, a környékén lévő 4-5 db elektrolit kondenzátort is kicseréltem, mert állítólag az is hiba lehet. Sajnos a készülék áram alá helyezése után csak a készenléti led világít mint a csere előtt és bekapcsoláskor úgy néz ki hogy ragál is a bekapcsolásra, de újra villan egyet a led önmagától és se kép, se hang. Ha például csatornát váltok rajta akkor is érzékeli, de semmi több. Ja és még a sorkimenő cseréje előtti kísérletezéseim alkalmával egyszercsak bejött az OSD menüje és a kék háttér, de mire visszaraktam a burkolatot és elcígeltem a helyére a TV-t, már nem működött a dolog.
Ha valaki tudna egy kis hasznos információval szolgálni ezen ügyben, nagyon szépen megköszönném.
Üdvözlettel:
H. Attila


pén. jan. 05, 2007 15:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás Re: tv
medmeksz írta:
és 5voltot meg külsö táprol adtam,mert a tévé trafojárol nemakar a másik lm elindulni egyenlőre.
elég meleg az eeprom is :)
.


Akkor vedd ki az eepromot, és láss csodát, lesz 5 volt.
ha mégsem, sorban akassz le mindent, ami az 5V ágon van. Főleg a processort, tunert, hangprocessort ha külön van, digit panelt, txt panelt (ha modul rendszerű)

Jut eszembe, írd le milyen IC-k vannak, és milyen képcső, milyen sortrafó. Hátha be lehet azonosítani a típust.


hétf. jan. 01, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás tv
ha már biztos jo a táp ??
probáld le kötni a sorvéget és ennek tápjára köss egy 230v 40-60 w-os izzot és mérd meg 125-150v között kell lenni és a többi tápot is mérd meg mit tapasztalsz ?
mérd át az ellenállás biztiket is lehet szakadt vagy nyulott ahol ilyet talász arra gond lehet vagy a táp megfutása miatt vagy a fokozat hibája miatt
keress zárlatot mérd át az összes diodát a táp és sorvég körül sorvégtranyo mellett általában van tárcsa kondi jol nézd meg lehet mogy csak hajszál repedés van rajta ez sokszor elöfordulo hiba és sok galibát okoz egyenlöre ennyi


hétf. jan. 01, 2007 12:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: tv
Tegnap még minden volt a tápon kivéve ez a 12 és 5volt :)
És ránézésre rajznélkül közel jó feszek!
Ment a képcső fütése is,stb,csak se kép se hang.
Most magátol elindult az egyik LM ami 12voltot ad és 5voltot meg külsö táprol adtam,mert a tévé trafojárol nemakar a másik lm elindulni egyenlőre.
erre lás csodát kigyuladt a led és nem és a képcsőfütés és csomo tápfesz eltünt.
elég meleg az eeprom is :)
távnyomora és a tévé gombjaira nemreagál.
Most már joljönne egy kapcsraj,hogy könnyebben átlessem a tápját.
De semmi számot nemtaláltam eddig a hátlapon vagy a panelon :(


wandee írta:
ELÖSZÖR IS B.Ú.É.K!MINDENKINEK
tisztelt medmeksz tegnapi hozzászolásom miatt éppen csak hülyének nem neveztél, hogy a lednek miköze a készenléthez/"az elméletem hülyeség"/ azután megkédeztem biztosan rendben van a táp?
azután probáltam példával a philips tv-nél villogo led eeprom hibára is utalhat stb.szerintem biztos nem figyeltélvagy az gondoltad hülyeséget irok pedig csak a segitö szándék vezérelt.
én csak a te álltalad leirtak alapján tudtam reagálni és nem jártam tul messze.
továbbra is szivesen segitek.


hétf. jan. 01, 2007 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás tv
ELÖSZÖR IS B.Ú.É.K!MINDENKINEK
tisztelt medmeksz tegnapi hozzászolásom miatt éppen csak hülyének nem neveztél, hogy a lednek miköze a készenléthez/"az elméletem hülyeség"/ azután megkédeztem biztosan rendben van a táp?
azután probáltam példával a philips tv-nél villogo led eeprom hibára is utalhat stb.szerintem biztos nem figyeltélvagy az gondoltad hülyeséget irok pedig csak a segitö szándék vezérelt.
én csak a te álltalad leirtak alapján tudtam reagálni és nem jártam tul messze.
továbbra is szivesen segitek.


hétf. jan. 01, 2007 11:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
medmeksz írta:
eeprom meg igencsak meleg,lehet eeprom is kuka lenne meg


Nagyon villámjárta szaga van.

EEprom tartalmat láttam ehhez a típushoz a neten, így nyugodtan cserélheted, bár az is lehet, a tv felprogramozza magának.


vas. dec. 31, 2006 23:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
5volt 12volt van,és most meg készenléti led ég a tévén és képcsőn nincs fütés,meg elég érdekesen a nagyfesz résznél van ahol van fesz van ahol nincs az eeprom meg igencsak meleg,lehet eeprom is kuka lenne meg kitudja még mi?(azt ezért nemkinlodtak vele ahova vitték szerelőhöz?)
Ugye ingyen kaptam mert vettek másik tévét.

Pedig jó lett volna 72centin nézni a pc képét :)))


vas. dec. 31, 2006 22:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
az oké,hogy megszüri meg leterheli,de ennyi pont elég az ic nek? :))))
Hihetetlen.

Mai napra mostmár minden alkatrész és müszer monnnyonnn le.


vas. dec. 31, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
medmeksz írta:

Gondolkozok ezerrel mitöl indul el a stabic ha izzó is van a bemenetén?


Vagy leterheli, és azért, vagy megszűri valamelyest a tápot, és akkor azért. Ez a két variáció van. :-)


vas. dec. 31, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
izzot bekötve a panelbe a tévé tápjáról elindul a stabic,s lőn fesz a kimeneten!
Talán mégis szüretlen a bemenete?
Asszem 3uj diófa 3uj elkó 3uj kiskondi a trafó után cserés lesz :)
Most bányászhatom vissza a két stabic t a hütöbordára :)

Gondolkozok ezerrel mitöl indul el a stabic ha izzó is van a bemenetén?


vas. dec. 31, 2006 18:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
medmeksz írta:
Kapcsolásirajzot kérnékszépen :)
audioton ctv7002 :)


Keress a panelen egy chasis számot. Esetleg a tv hátlapjáról dobj fel egy képet, hátha rajta van a sasszi száma. Így, hogy Audioton, lehet török, vagy valami húzottszemű bele is.


vas. dec. 31, 2006 17:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
na hoztam másik izzót és lőn fény,a multiméter még nemonnyon le,de a rossz izzó igen :)
Kérdés ha van fesz miért nem indul el a stabic?
Talán télleg az elkók kukák és tüskés a fesz?
Asszem elkó csere és stab ic csere lesz :)
Több 5letem nincs egyenlőre :)


MotoHacker írta:
Az izzó jó 5let volt :D Épp írni akartam 1-5k párhuzamosan,ez jól "lerontja" a digitmulti 20M körüli bemenő impedanciáját.
De továbbra sem tiszta..hmm..vagy dióda gond van! Egy jó elkónak "össze kéne gyűjteni"és szépen feltöltődni,ha impulzusok vagy bármi van,ugyan ki is sülhet folyamatosban,de az csak az LM-en keresztül,vagy "visszafelé",akkor viszont egyértelműen kuka a diófa.
Ne bánd,hogy nincs szkóp,én bekapcsolni lusta vagyok egy TV táp miatt,csak "végső elkeseredésben" szoktam,ha már semmi trükk és filózás nem segít... ..főképp mivel nincs leválasztó trafóm,élni meg szeretek...
és a philips 100megás szkópra is szükségem lesz még szerintem,kár lenne egy ruppótlan TV-vel kicsinálni..:)


vas. dec. 31, 2006 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Audioton? Ez sztem. nem gyártó...azért nem találod...fogadjunk pl "benq-xxx" név alatt fut,kitudja hányféle dobozban,csak kapott egy hangzatos(nak szánt) nevet :)


vas. dec. 31, 2006 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az izzó jó 5let volt :D Épp írni akartam 1-5k párhuzamosan,ez jól "lerontja" a digitmulti 20M körüli bemenő impedanciáját.
De továbbra sem tiszta..hmm..vagy dióda gond van! Egy jó elkónak "össze kéne gyűjteni"és szépen feltöltődni,ha impulzusok vagy bármi van,ugyan ki is sülhet folyamatosban,de az csak az LM-en keresztül,vagy "visszafelé",akkor viszont egyértelműen kuka a diófa.
Ne bánd,hogy nincs szkóp,én bekapcsolni lusta vagyok egy TV táp miatt,csak "végső elkeseredésben" szoktam,ha már semmi trükk és filózás nem segít... ..főképp mivel nincs leválasztó trafóm,élni meg szeretek...
és a philips 100megás szkópra is szükségem lesz még szerintem,kár lenne egy ruppótlan TV-vel kicsinálni..:)


vas. dec. 31, 2006 17:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Vissza az egész,az egyik izzó kivan égve,Monnyon le az izzó is!
Keresek uj izzót.


vas. dec. 31, 2006 17:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Kapcsolásirajzot kérnékszépen :)
audioton ctv7002 :)


vas. dec. 31, 2006 17:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
A multiméter MONNNYONNNNN LE!!!!

5wattos 12voltos izzó kettő darab sorbakötve és lőn fény? a lófszzzt nemlőn semmi,multmiméter meg csak mutat 17voltot.
Aha persze van fesz izzó nem ég.
csak simán a tápján a dióda+elko+kondi+semmi ic+semmi egyéb csak az 5wattos izzó.
Akárhogy is nézem ennyivel nemterheltem volna tul a tápját és ha lenne fesz égne az izó.
Na most adott a lecke miért nem megy a tápja?
Utálok szkopnélkül kapcsolóüzemü **** javítani :(



MotoHacker írta:
Kicseréled a buffer elkót a stabil előtt,és megméred a feszt rajta újra.
Néha egyes dolgok "szemre" javítva,egy műszer elővétele nélkül "megjavulnak" pusztán a gyanus elkók,tantálok,stb cseréjétől.

Juteszembe a buffernek,ha a stabil "töksüket" és semmi más nincs utánna,töltve kellene "maradnia" egy ideig áramtalanítás után!

Jól jön ilyenkor egy hagyományos mutatós műszer is! Az azért kevésbé "etet meg" mint a DMM..de ha a kettő egy kisimpedanciás áramkörben(!) eléggé "mást mutat",már lehet gyanakodni,itt valami nagyon nem úgy van,mint lennie kellene!

Persze vannak más szkópkiváltó buhera technikák is :D ...de ezekkel egy TVben nem szivesen próbálkoznék sajátmagam sem!


vas. dec. 31, 2006 17:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Itt valami homályos nekem is,hogy ez most a standby táp vagy mi? Minek egy standby-ba 2db LM...? A TV bedugása után csak a standby indul el normális esetben...

(Egyébként nyugi nekem sincs még meg a "bufferelkó csattintós" TV hibája,már csak mérgemben is rá akarok jönni mi a fene ez,tipikus "ha más mesélné nem hinném el" kategória.)


vas. dec. 31, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
wandee írta:
TISZTELT medmeksz!
hogy hülyeséget irtam???a led-el kapcsolatban probálok segiteni,van tapasztalatom 1-2 ezer db tv megjavitottam már,az hogy ott azon a 2db stabon nincs a kimenetén feszültség ne közvetlen ott keresd mivel ezek nem ugy müködnek mint a 7805 stb ott a közös álltalában "testre megy
itt pedig vlamin keresztül vezérlö jelet kap ezt kövesd le ,remélem érthetö amit irtam


Ennél a kapcsolásnál nemkap semmi vezérlést!
2db ellenállás van ott és annyi!
Mint irtam külsö tápról megy.
Pár műszaki dolgot én is megjavitottam.


vas. dec. 31, 2006 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kicseréled a buffer elkót a stabil előtt,és megméred a feszt rajta újra.
Néha egyes dolgok "szemre" javítva,egy műszer elővétele nélkül "megjavulnak" pusztán a gyanus elkók,tantálok,stb cseréjétől.

Juteszembe a buffernek,ha a stabil "töksüket" és semmi más nincs utánna,töltve kellene "maradnia" egy ideig áramtalanítás után!

Jól jön ilyenkor egy hagyományos mutatós műszer is! Az azért kevésbé "etet meg" mint a DMM..de ha a kettő egy kisimpedanciás áramkörben(!) eléggé "mást mutat",már lehet gyanakodni,itt valami nagyon nem úgy van,mint lennie kellene!

Persze vannak más szkópkiváltó buhera technikák is :D ...de ezekkel egy TVben nem szivesen próbálkoznék sajátmagam sem!


vas. dec. 31, 2006 17:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
TISZTELT medmeksz!
hogy hülyeséget irtam???a led-el kapcsolatban probálok segiteni,van tapasztalatom 1-2 ezer db tv megjavitottam már,az hogy ott azon a 2db stabon nincs a kimenetén feszültség ne közvetlen ott keresd mivel ezek nem ugy müködnek mint a 7805 stb ott a közös álltalában "testre megy
itt pedig vlamin keresztül vezérlö jelet kap ezt kövesd le ,remélem érthetö amit irtam


vas. dec. 31, 2006 17:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Mind a két LM ok.
Visszaraktam adtam neki külsö tápot a bemenetére és a panelban is ok.
Most jön ám a nagy kérdés szkop nélkül hogy deritsem ki mi a fészkes fene miatt nemindul el egyik LM sem a tévé táptrafojáról egyenirányitva?
Elöször is kiváncsi lennék pontosan "mi is van" a dioda után,meg vajon jó frekin jár a táp,de nincs szkóp.
5let van? :)))


vas. dec. 31, 2006 16:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Én nem mondtam,hogy "a kondi bírja",épp a kondik szokták kezdeni ezekben a tápokban,aztán pukkan az egész,amikor vagy a szabályzás kiakad,vagy olyan mértékben szűretlen valami táp,hogy attól bebolondul az egész.
De most visszaolvasgattam amit írtál,és nem épp egyértelmű az sem pl,hogy az LM kimenetét leválasztottad a további cuccokról?
Ott is lehet akkora áramfelvétel,a védelem azonnal lecsap a stabilizátorban,így persze,hogy nincs kimenő fesz...ami ebben szép,hogy ezek gyakran nem "totál zárlatok",multiméterrel nem deríthetők ki egy mozdulattal.


Az LM kimenetét leválasztotam teljesen,csak hidegitő kondi+az ellenállás ami a feszt beállitja maradt az LM -n rajta,és a többire adtam 5voltot ampermérővel és seholse vett fel drasztikus áramot ami zárlatra utalna.

Ugye mint kiderült az egyik LM tuti OK most nézem majd a másikat kint.
Vagy az lehet télleg nem tiszta dc t kap( lehet csak idő vasfoga és az elkok kukák?)vagy a tévében lévő ellenállásokkal már az LM nemhajlandó menni,ott párszáz ohm értéküek vannak,én meg 1,4kohm körül jácotam.
bár valószinünek tartom hogy a kondik kukák a tévében.
Most kéne egy szkóp :(


vas. dec. 31, 2006 16:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Ezt nemértem,lehet mégis a tápban tüske lesz?
Bár ilyennel eddig nemtalálkoztam, az egyik lm re ráforasztotam gyorsan ellenállatot+potit és a pc -m 12voltjára feldugtam és szépen 3-8volt közt tekergetem a potit.
Most dejó lenne egy szkop,hogy amit én multiméterrel 20volt körül mértem ott mi is van :(
kattognak a fogaskerekek a fejemben :)


vas. dec. 31, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
medmeksz írta:
Nemazért de miköze a lednek az ic hez?

De szerintem ez a tévé olyan hogy bekapcsolom és 1ből "elindul" mivel képcsőfütés is van,meg be/kikapcsnál(konektorban) képcső zöldesen kékesen pirosoan ilyen foltba mint a régibb tévéknél néha néha bevillan picit igy gondolom nagyfeszt is kap a képcső,meg elég sok helyen mérek benne tápot ahova nem alacsonyabb feszültségek kellenének.
Tehát szerintem mikor bedugom 99% nem készenlétbe kapcsol.
LEdet amugy nem is figyeltem mivel készenlétbe nemkéne lenni nagyfeszeknek se sehol ugye,és készenlétbe minek menjen a táptrafoja is?
Tehát ez az elméleted szerintem hülyeség,hogy készenlétbe lenne a tévé.

ic körül két ellenállás jó amugy,trafóról mindenfelé megy táp,erre felé is összes dioda a trafo körül jó,eccerüen az egyenfesz a két lm bemenetén megvan kimenetén nincs.
Nemértem eccere két lm mitől döglik meg?
Nézegettem mindenfelé de zárlat sehol nincs!
rohadt kiváncsi leszek jó lm -kel beindul e.

félre értettük egymást
hogy a lednek mi köze hozzá ??
pl:philips tv -nél eeprom hibára utal stb.és abban hibás vagyok nem olvastam vissza elöbb mit irtál igy már más a helzet.


vas. dec. 31, 2006 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én nem mondtam,hogy "a kondi bírja",épp a kondik szokták kezdeni ezekben a tápokban,aztán pukkan az egész,amikor vagy a szabályzás kiakad,vagy olyan mértékben szűretlen valami táp,hogy attól bebolondul az egész.
De most visszaolvasgattam amit írtál,és nem épp egyértelmű az sem pl,hogy az LM kimenetét leválasztottad a további cuccokról?
Ott is lehet akkora áramfelvétel,a védelem azonnal lecsap a stabilizátorban,így persze,hogy nincs kimenő fesz...ami ebben szép,hogy ezek gyakran nem "totál zárlatok",multiméterrel nem deríthetők ki egy mozdulattal.


vas. dec. 31, 2006 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!

Ha már így említetted, talán érdemes lenne megnézni azokat a puffer elkókat. Ha elvesztették a kapacitásukat lehet, hogy valóban tüskéket kap a stab.
Üdv.: NDR


vas. dec. 31, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Ha lenne szkóp!

A lábkiosztást nem iskolaifüzetből néztem hanem nyomon követem a nyákon mi hova van kötve!
Azért multiméter hülyesége ide vagy oda minden dioda után a hidegitőkondi mellett egy szép nagy elkó asszem ezermikrós vagy valmai hasonló most had ne nézzem meg elég meggyözö tud lenni szerintem,igy elég kicsi az esélye,hogy kondi kibirja és multiméter nemjelzi ki és a stab ic egyből elszál és a közel szép egyenfeszben nagyobfesszel néha "tüske csapdos" de persze nem lehetetlen,ha lenne szkopom gyönyörködnék a fesz szüeretlenségében :)

Bár amit mondasz magyarázatot adna rá miért ment ki mind a két LM.
Ha eccer valmai nagy tüske kikandikált a tápjából.

Az tény ha a frissen berakott LM terheletlenül elszál akkor tüskétkap,és drágalecke de a szkop mégdrégébb,utána a hibakeresés lesz érdekes szkopnélkül.

Kiforrasztotam a két koraicsodát és majd mindjárt keresek potmétert és külsötápról meglesem más ellenállás értékeket generálva más feszt se hajlandó kiadni.

k.b milyen értékeknél milyen feszt kéne stabilizálnija?
...tudom gugli és pdf olvasás...


MotoHacker írta:
medmeksz:
Vedd ki az IC-t és ellenőrizd külső tápról.Ha onnan sem megy a legprimkóbb alapkapcsolásban,akkor az kuka.

Ami buktató lehet:gondolom multiméterrel mértél!
A tv-ben kapcsitáp van,a stabilizátor bemenetén amit a multiméter mondjuk DC 20 volt-nak mutat,az lehet 10% kitöltésű 100v-os tüske,arra meg a stabil nem szeret működni,sőt esetleg sorban elhal amit belecserélsz,minden látható jel nélkül!
Nem mondom,hogy ez van,de egy tipp.
TVben kb mindent szkóppal kéne vizsgálni...a tápjában,(meg általában is) leválasztótrafóval bedugva..._elvileg_!

Másik amire vigyázz,láttam már pont "korreai verzióból" mindeféle agyveszett lábkiosztású 7805,7905,LMxxx stb tokokat! Teljesen félreértettem az áramkört,felét kinyírtam,stb mire rájöttem itt nem "be-test-ki" hanem mondjuk "test-ki-be" lábkiosztású cucc volt benne.
Ennél már csak az volt jobb mikor közönséges mikrovillban vett "ártatlan külsejű" alkatrész volt abszolut más lábkiosztású,mint amire számítottam(persze kia-xxx)...volt tüzijáték vastagon!


vas. dec. 31, 2006 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Nemazért de miköze a lednek az ic hez?

De szerintem ez a tévé olyan hogy bekapcsolom és 1ből "elindul" mivel képcsőfütés is van,meg be/kikapcsnál(konektorban) képcső zöldesen kékesen pirosoan ilyen foltba mint a régibb tévéknél néha néha bevillan picit igy gondolom nagyfeszt is kap a képcső,meg elég sok helyen mérek benne tápot ahova nem alacsonyabb feszültségek kellenének.
Tehát szerintem mikor bedugom 99% nem készenlétbe kapcsol.
LEdet amugy nem is figyeltem mivel készenlétbe nemkéne lenni nagyfeszeknek se sehol ugye,és készenlétbe minek menjen a táptrafoja is?
Tehát ez az elméleted szerintem hülyeség,hogy készenlétbe lenne a tévé.

ic körül két ellenállás jó amugy,trafóról mindenfelé megy táp,erre felé is összes dioda a trafo körül jó,eccerüen az egyenfesz a két lm bemenetén megvan kimenetén nincs.
Nemértem eccere két lm mitől döglik meg?
Nézegettem mindenfelé de zárlat sehol nincs!
rohadt kiváncsi leszek jó lm -kel beindul e.


vas. dec. 31, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
medmeksz:
Vedd ki az IC-t és ellenőrizd külső tápról.Ha onnan sem megy a legprimkóbb alapkapcsolásban,akkor az kuka.

Ami buktató lehet:gondolom multiméterrel mértél!
A tv-ben kapcsitáp van,a stabilizátor bemenetén amit a multiméter mondjuk DC 20 volt-nak mutat,az lehet 10% kitöltésű 100v-os tüske,arra meg a stabil nem szeret működni,sőt esetleg sorban elhal amit belecserélsz,minden látható jel nélkül!
Nem mondom,hogy ez van,de egy tipp.
TVben kb mindent szkóppal kéne vizsgálni...a tápjában,(meg általában is) leválasztótrafóval bedugva..._elvileg_!

Másik amire vigyázz,láttam már pont "korreai verzióból" mindeféle agyveszett lábkiosztású 7805,7905,LMxxx stb tokokat! Teljesen félreértettem az áramkört,felét kinyírtam,stb mire rájöttem itt nem "be-test-ki" hanem mondjuk "test-ki-be" lábkiosztású cucc volt benne.
Ennél már csak az volt jobb mikor közönséges mikrovillban vett "ártatlan külsejű" alkatrész volt abszolut más lábkiosztású,mint amire számítottam(persze kia-xxx)...volt tüzijáték vastagon!


vas. dec. 31, 2006 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
medmeksz írta:
Meglestem 5voltról az összes többi tápfeszpontot ahova a másik LM ről menne fesz és 1amper alatti értékeket mértem(0.05 - 0.3)
Tehát zárlatot nemtalálok sehol egyik LM után se 5voltos fesznél,kérdés,hogy milyen feszeket adtak az LM -k eredetileg,na majd keresek itthon még egy jó ic t és akkor lesz kettő azt csere,és próba.
De számomra akkor is fura,hogy egy tévén eccere két stab ic szál el!
Kapcsrajz jol jönne azért,mert ha sikerül életrekelteni és szép a képe végre lesz 72centis tévém ami sterejó :)
Ugy kaptam ajándékba :)

ha bekapcsolod a tápot led világit a tasztaturán?
nem biztos,hogy a készenlét is innen megy


vas. dec. 31, 2006 15:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Meglestem 5voltról az összes többi tápfeszpontot ahova a másik LM ről menne fesz és 1amper alatti értékeket mértem(0.05 - 0.3)
Tehát zárlatot nemtalálok sehol egyik LM után se 5voltos fesznél,kérdés,hogy milyen feszeket adtak az LM -k eredetileg,na majd keresek itthon még egy jó ic t és akkor lesz kettő azt csere,és próba.
De számomra akkor is fura,hogy egy tévén eccere két stab ic szál el!
Kapcsrajz jol jönne azért,mert ha sikerül életrekelteni és szép a képe végre lesz 72centis tévém ami sterejó :)
Ugy kaptam ajándékba :)


vas. dec. 31, 2006 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
a táptrafó körül minden oké,trafó egyik leagazásáról dióda-kondi-ic,ic után nuku tápfesz!
ic től nem messze találtam egy mérőpontot nyákon 12voltal,adtam "ic kimenete helyére" külsö tápról 12voltot ahol ugye keveseltem az ellenállást,és 0.4amper felvételt mértem csak ezen az áramköri ágon a tévé nemvolt bekapcsolva,tehát remélhetőleg mégis csak a két LM szált el?
Másik lm ugyszintén tápról jön le,még nemnéztem merre fele megy tovább,most meglesem az után mi van.


vas. dec. 31, 2006 14:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás stab ic/tv
medmeksz írta:
wandee írta:
medmeksz írta:
lzs81 írta:
medmeksz írta:
korea
447
ka317

Talán egy tájvani 78xx ic? :))))


Majdnem. LM317 feszstab....


Erre közbe rájöttem a googleval :)

Kikéne forasztani mert nemértek valamit:
1.bemeneten van fesz(kb.20volt)
2.feszbeállitólábán van 2ellenállás(asszem 100 és 330ohm vagy valami hasonlo)
3.kimeneten 1,3volt 10-15volt helyett
Az ic jég hideg!!!!

Létezik eccere két ic bedöglik?Vagy ugy zárlat lenne,hogy jéghideg az ic?
Egyenlőre egy db LM t már találtam itthon,de kéne még 1.

nem szokott de nem ezekkel van problema teljesen más irányban kell elindulni!


Na ez az!
Én se láttam még olyat,hogy eccere két fesz ic bedöglik!
Fogtam az ic t és leteszteletem terheletlenül ugyan azzal az ellenállásal ami a panleon van,és nincs fesz.
Fogtam és az ic és ellenállás nélkül megmértem az ellenálását a "fogyasztóknak" és egyik ic nél több kohm szinte Mohmba mérhető már,nem emléxek most rá fejből,de a másik ic nél valami 120-140ohm körül mértem ami zavaróan kevés szerintem.

Szerinted is valami zárlatos lesz az egyik ic után?(gondolom a magas hőre felfütötte annó a hütöbordát és igy mind a két ic megdöglött)
Vagy nemtom,nemakarok ugy beletenni uj ic t hogy elpufantsam,de egyenlőre nemtaláltam semmit ami zárlatosnak tüne.
Van kapcsrajzod a tévéről?

kezdjük az elején
a táp biztosan rendben van?
rajzot megnézem


vas. dec. 31, 2006 14:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
AV-ról már hogyafenébe ne lenne köze? 99,9%-ban nem RGB üzemmódban megy a dolog. Még az SVHS ki/bemenet is hasonlót hazsnál, csak a színjel és a világosságjel külön van választva.


vas. dec. 31, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
wandee írta:
medmeksz írta:
lzs81 írta:
medmeksz írta:
korea
447
ka317

Talán egy tájvani 78xx ic? :))))


Majdnem. LM317 feszstab....


Erre közbe rájöttem a googleval :)

Kikéne forasztani mert nemértek valamit:
1.bemeneten van fesz(kb.20volt)
2.feszbeállitólábán van 2ellenállás(asszem 100 és 330ohm vagy valami hasonlo)
3.kimeneten 1,3volt 10-15volt helyett
Az ic jég hideg!!!!

Létezik eccere két ic bedöglik?Vagy ugy zárlat lenne,hogy jéghideg az ic?
Egyenlőre egy db LM t már találtam itthon,de kéne még 1.

nem szokott de nem ezekkel van problema teljesen más irányban kell elindulni!


Na ez az!
Én se láttam még olyat,hogy eccere két fesz ic bedöglik!
Fogtam az ic t és leteszteletem terheletlenül ugyan azzal az ellenállásal ami a panleon van,és nincs fesz.
Fogtam és az ic és ellenállás nélkül megmértem az ellenálását a "fogyasztóknak" és egyik ic nél több kohm szinte Mohmba mérhető már,nem emléxek most rá fejből,de a másik ic nél valami 120-140ohm körül mértem ami zavaróan kevés szerintem.

Szerinted is valami zárlatos lesz az egyik ic után?(gondolom a magas hőre felfütötte annó a hütöbordát és igy mind a két ic megdöglött)
Vagy nemtom,nemakarok ugy beletenni uj ic t hogy elpufantsam,de egyenlőre nemtaláltam semmit ami zárlatosnak tüne.
Van kapcsrajzod a tévéről?


vas. dec. 31, 2006 14:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás Re: szin
lzs81 írta:
wandee írta:
ez csak akkor igaz ha RF-röl megy a jel
AV-rol viszont semmi köze a pal dekoderhez :!:


Ez meg csak akkor igaz, ha nem összetett videójelet használ topictárs.
De 99% hogy ebben az esetben összetett videójel megy az AV-n keresztül, így igaz az, amit Rosco írt. Magyarul van köze a PAL-NTSC dekóderhez.

igazad van ebben az esetben csak rosszul fogalmaztam /az 1% R G B -re vonatkozik itt a jel utja teljesen más/
:shock:


vas. dec. 31, 2006 14:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás Re: szin
wandee írta:
ez csak akkor igaz ha RF-röl megy a jel
AV-rol viszont semmi köze a pal dekoderhez :!:


Ez meg csak akkor igaz, ha nem összetett videójelet használ topictárs.
De 99% hogy ebben az esetben összetett videójel megy az AV-n keresztül, így igaz az, amit Rosco írt. Magyarul van köze a PAL-NTSC dekóderhez.


vas. dec. 31, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
medmeksz írta:
lzs81 írta:
medmeksz írta:
korea
447
ka317

Talán egy tájvani 78xx ic? :))))


Majdnem. LM317 feszstab....


Erre közbe rájöttem a googleval :)

Kikéne forasztani mert nemértek valamit:
1.bemeneten van fesz(kb.20volt)
2.feszbeállitólábán van 2ellenállás(asszem 100 és 330ohm vagy valami hasonlo)
3.kimeneten 1,3volt 10-15volt helyett
Az ic jég hideg!!!!

Létezik eccere két ic bedöglik?Vagy ugy zárlat lenne,hogy jéghideg az ic?
Egyenlőre egy db LM t már találtam itthon,de kéne még 1.

nem szokott de nem ezekkel van problema teljesen más irányban kell elindulni!


vas. dec. 31, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás szin
Ros-Co. írta:
Kvarcccsere a PAL dekóder környékén. 4,43 vagy 8,86 MHz... Vagy egyszerűen csak a beállító trimmert kell egy kicsit tekergetni.

A DVD nagyobb jelet ad, a PAL dekóder könnyebben ráhúz, még elhangolódot kvarccal is. Van egy színkikapcsolás időállandót beállító kondi is (valami kis elkó) ez is lehet hibás. Ez arra szolgál, hogy ha nézzük a TV-t és határon van a szín-tiltás, akkor ne villogjon össze vissza.

ez csak akkor igaz ha RF-röl megy a jel
AV-rol viszont semmi köze a pal dekoderhez :!:


vas. dec. 31, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás Re: Vestel
Szattila1 írta:
Sziasztok!
Tudna segiteni valaki?
Van egy VESTEL CTV 2981 RF 100 E tv-m.
Egyszer csak fogta magát és megnött benne a kép, de ugy hogy kb 5cm minden oldalon kiesik a képcsövön kivülre.
Mit lehetne vele kezdeni?
Esetleg a szervizmenüjében be lehet állitani?
Hogy lehet belemenni a szerviz menübe?

Segitségeteket elöre is köszönöm.

meggyogyul már a tv,ha nem meddig jutottál a javitásban?


vas. dec. 31, 2006 13:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Kvarcccsere a PAL dekóder környékén. 4,43 vagy 8,86 MHz... Vagy egyszerűen csak a beállító trimmert kell egy kicsit tekergetni.

A DVD nagyobb jelet ad, a PAL dekóder könnyebben ráhúz, még elhangolódot kvarccal is. Van egy színkikapcsolás időállandót beállító kondi is (valami kis elkó) ez is lehet hibás. Ez arra szolgál, hogy ha nézzük a TV-t és határon van a szín-tiltás, akkor ne villogjon össze vissza.


vas. dec. 31, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ember!! Cinezni esetleg cinkelni a kártyát szokták maximum...!
Szakember forraszt,esetleg ónoz,ha már mindeképp a résztvevő fém nevére szeretnél utalni!
Ha a szín csak TV vételkor megy el,ez tuner vagy KF probléma a képcső nyakán turkálva maximum agyoncsapja magát ...de írta ő is,hogy video bemenetről mindig van szín,csak olvasni kellene tudni! :?


szomb. dec. 30, 2006 23:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás Re: Elmegy a szín
flateric írta:
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a tv bekapcsolását követő 10-15 perc után elmegy a szín a készülékről. A teletext illetve a dvd lejátszó képe viszont színes marad.
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?
A készülék egy régi 72 cm-es Sony KV-A2921D típusú készülék.

Előre is köszi


Hello.
Az, hogy a bekapcsolast koveto 10-15 perc utan eltunnek a szinek, valamilyen kontakthibara engednek kovetkeztetni. Az, hogy bizonyos esetekben mukodik, maskor pedig nem, velemenyem szerint csak veletlen egybeeses lehet. Szerintem cinezd ujra a kepcso nyakanal levo foglalatot, az ott levo panelt. Mivel, hogy regebbi tv -rol van szo, megprobalkozhatsz az elkok cserejevel is. Ha tovabbra is hulyeskedik, utanna kell nezni az rgb -nek is, nem-e le vannak tiltva a szinek.

Minden jot.


szomb. dec. 30, 2006 22:41
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás Re: Vestel
Szattila1 írta:
Sziasztok!
Tudna segiteni valaki?
Van egy VESTEL CTV 2981 RF 100 E tv-m.
Egyszer csak fogta magát és megnött benne a kép, de ugy hogy kb 5cm minden oldalon kiesik a képcsövön kivülre.
Mit lehetne vele kezdeni?
Esetleg a szervizmenüjében be lehet állitani?
Hogy lehet belemenni a szerviz menübe?

Segitségeteket elöre is köszönöm.


Hello.
Ezt a modellt konkretan nem ismerem, viszont szerintem kontakthibarol van szo. Probald megnezni, megforgatni azokat a potenciometereket, amelyek a vizszintes es fuggoleges elteritest allitjak. Ha nincsenek a tv hatuljan, akkor bontsd ki a keszuleket, megtalalod oket bent (magasfesznel, deflexional keresd).

Minden jot.


szomb. dec. 30, 2006 22:33
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 30, 2006 21:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elmegy a szín
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a tv bekapcsolását követő 10-15 perc után elmegy a szín a készülékről. A teletext illetve a dvd lejátszó képe viszont színes marad.
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?
A készülék egy régi 72 cm-es Sony KV-A2921D típusú készülék.

Előre is köszi


szomb. dec. 30, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 30, 2006 20:14
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Vestel
Sziasztok!
Tudna segiteni valaki?
Van egy VESTEL CTV 2981 RF 100 E tv-m.
Egyszer csak fogta magát és megnött benne a kép, de ugy hogy kb 5cm minden oldalon kiesik a képcsövön kivülre.
Mit lehetne vele kezdeni?
Esetleg a szervizmenüjében be lehet állitani?
Hogy lehet belemenni a szerviz menübe?

Segitségeteket elöre is köszönöm.


szomb. dec. 30, 2006 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
lzs81 írta:
medmeksz írta:
korea
447
ka317

Talán egy tájvani 78xx ic? :))))


Majdnem. LM317 feszstab....


Erre közbe rájöttem a googleval :)

Kikéne forasztani mert nemértek valamit:
1.bemeneten van fesz(kb.20volt)
2.feszbeállitólábán van 2ellenállás(asszem 100 és 330ohm vagy valami hasonlo)
3.kimeneten 1,3volt 10-15volt helyett
Az ic jég hideg!!!!

Létezik eccere két ic bedöglik?Vagy ugy zárlat lenne,hogy jéghideg az ic?
Egyenlőre egy db LM t már találtam itthon,de kéne még 1.


szomb. dec. 30, 2006 20:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
medmeksz írta:
korea
447
ka317

Talán egy tájvani 78xx ic? :))))


Majdnem. LM317 feszstab....


szomb. dec. 30, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
korea
447
ka317

ez a 3sor van egy "tranzisztoron" kérdés mi ez? :)
elöte van fesz utána nincs fesz, másiknál elöte is és utána is van fesz :)
Ebből kérem van kettő darab rámegy mind a kettőre a trafóról egyenirányitva áram erre is meg arra is más más fesz,de csak az egyiknél mérek másik lábán feszt
Talán egy tájvani 78xx ic? :))))


szomb. dec. 30, 2006 18:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség