Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 7:07



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Játszottam egy kicsit. Vettem egy Sky Ray 9T6 pilácsot. Igen, ez tényleg azt jelenti: 9 db cree xm-l T6 led van benne. :) A lámpa elég pofásra sikerült, nem is tűnik annyira gagyi kínainak. A gyári meghajtójáról azért ne beszéljünk, ki kellett cserélni. Tettem bele egy H6Flex-et. 3x3-as kapcsolásban vannak benne a ledek, azaz 2200 mA-rel vannak hajtva, ami 6600 lumen max fényerőt jelent. A meghajtást 3 db 26650 Trustfire akksi adja. Egy kicsit alul van méretezve a táp, de azért viszi szépen. Van fénye. :)


szer. dec. 12, 2012 18:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Ez a folt a feljött lencse miatt jelent meg. Nekem is volt már ilyen, hogy véletlenül sikerült hozzáérni a lencséhez és felszakítani. Ilyenkor megsérül a zselé és a fénytörés miatt így néz ki. Egyrészt ront a fényerőn, másrészt teljesen rossz lesz a vetített kép.

Javítani sajnos nem igazán lehet. Meg lehet próbálni, hogy visszaragasztod, de soha nem lesz olyan, mint az eredeti.


Igazad van, valóban amiatt lehet. Most próbáltam, ha egy adott szögből figyelem, és a lencsét megpróbálom rányomni, akkor halványodik a folt, míg ha kicsit feszítem oldalról, akkor határozottabb lesz.
Valószínű egy ütést kaphatott, amikor vetítéssel szórakoztam, és az tette tönkre.
Valóban a 2A-rel való hajtás sem növeli a foltot. De azt fenntartom, hogy a LED és alap érintkezése sem tökéletes...
Köszi a tippet. :D


kedd dec. 11, 2012 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
zoka írta:
A képen látható a folt is....
Ez a folt a feljött lencse miatt jelent meg.

Az tényleg attól lehet. Az ott egy gáz buborék.


kedd dec. 11, 2012 0:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Megrendeltem a bFlex3-at. Remélem hamar jön, mert ez a gyertyafény elég használhatatlan. :)


hétf. dec. 10, 2012 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
zoka írta:
A képen látható a folt is....


Ez a folt a feljött lencse miatt jelent meg. Nekem is volt már ilyen, hogy véletlenül sikerült hozzáérni a lencséhez és felszakítani. Ilyenkor megsérül a zselé és a fénytörés miatt így néz ki. Egyrészt ront a fényerőn, másrészt teljesen rossz lesz a vetített kép.

Javítani sajnos nem igazán lehet. Meg lehet próbálni, hogy visszaragasztod, de soha nem lesz olyan, mint az eredeti.


hétf. dec. 10, 2012 22:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Azt nem próbálod meg, hogy a szenzor és a led széle közé valami hővezető anyagot kensz a jobb hőkapcsolatért?
A képen a narancs paca jelzi, hogy mire gondoltam.
Pl egy hővezető paszta pacát, esetleg bármi más kenhető és hővezető tulajdonságú anyagot lenne érdemes oda felkenni.
..esetleg F.BS-szerű szilikon ragasztó pasztát ideiglenesen a mérés idejére, aztán levágod (letörlöd) róla..

Kép

Az a kis felület, ahol éppen csak hozzá ér a szenzor széle a ledhez, szerintem nagyon kevés.
Az érzékelő egész szabadon maradó felülete a levegővel áll kapcsolatban, ami ugyan sok hőt nem von el, de
a hatalmas felület 98-99%-a a levegő hűtő hatásának van kitéve és kb 1-2% ahol a mérendő tárgyat érinti, ott nem igazán képes akkora hőt átadni, ami fel tudja melegíteni az érzékelőt, a levegő nagy felületű hűtő hatásával szemben..
Így egy olyan egyensúlyi helyzet áll be, ami nem a mérendő tárgy hőmérsékletére jellemző, hanem valahol a kettő között van.
Vagyis a led jóval magasabb hőmérsékletű lehet ilyenkor, mint amit a hőmérő mutat.


Más... (ezzel még tartozom)
Korábban kipróbáltam néhány fajta 18650-es Li-ion akku cellát, hogy mekkora a tárolóképessége.

Amit itt rendeltünk közösen, az hozta a "papír formát", vagyis azt ami rá van írva.

Néztem bontott laptop akkut is két félét, egy 18650-est és egy kisebb laposat, ami már ment volna a hulladék közé,
ha még annak idején valaki nem menti meg némi csúszó aprópénzért.
Ezek is kb hozták a "papírt".

Mértem még kínai piacos, 2800 3800 és 4200 mAh feliratúakat.
Ezek valahol az 500 mAh környékén teljesítenek. :?


szomb. dec. 08, 2012 20:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Fotón már láttam olyan olcsó "MCPCB"-nek álcázott start, ahol nem a fém hordozóra voltak felvive az egyes szigetelő festék, és a rézrétegek, hanem egy néhány 10-ed mm vastag üvegszálas hordozózóréteg volt felkasírozva az alulemezre! :shock: :evil:
Ilyennek gondolom nem igazán jobb a hővezetése, mint egy viaa-kkal telirakott sima nyáknak... :roll:

Ha van kontakt hőmérőd, akkor érdemes magán a leden is ellenőrizni a hőmérsékletet!


Megmértem a LED-et, de olyan kicsi, hogy nem tudom anélkül mérni, hogy a szenzor ne érjen az alaphoz is hozzá. Nem tehetem feljebb, mert akkor meg a LED fény világítja. (Erre végeztem is egy tesztet, a LED fölé tartva fél centire, egyszerre 100°C fölé "világítja")

A lényeg az, hogy a LED sarkánál mérve (képen), fél perccel az indulás után már 70°C mérhető úgy, hogy a starhoz is hozzáérek. A Star széle egyébként csak percekkel később éri el a 40°C-ot.
A képen látható a folt is....

Kép


szomb. dec. 08, 2012 12:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
zoka írta:
Ezzel a "lumitronix" nevezetű PCB-vel korábban volt már olyan gondom, az 1x1cm-es változatnál XP-G R5 LED-el, hogy hiába bír 1,5A-t, és hiába teszem rá 10x10cm-es bordára, 1A felett hajtva hamar visszaesik a fénye, mert a LED és az alap között rossz lehet a hőátadás.

Egyébként a folt azóta tovább növekedett, most már a felület 2/3-d részét teszi ki. Amíg 1A-el hajtottam, addig szerintem nem volt semmi, de ahogy 2,2A-re váltottam nemsokkal később jelenhetett meg a folt. Pedig a star-ra téve az ujjam, nem forró, kb. max 40°C lehet a jelenlegi 8x4,5x3,5 cm-es sűrűn lamellázott bordával.
Fotón már láttam olyan olcsó "MCPCB"-nek álcázott start, ahol nem a fém hordozóra voltak felvive az egyes szigetelő festék, és a rézrétegek, hanem egy néhány 10-ed mm vastag üvegszálas hordozózóréteg volt felkasírozva az alulemezre! :shock: :evil:
Ilyennek gondolom nem igazán jobb a hővezetése, mint egy viaa-kkal telirakott sima nyáknak... :roll:

Ha van kontakt hőmérőd, akkor érdemes magán a leden is ellenőrizni a hőmérsékletet!


csüt. dec. 06, 2012 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Tippelni tudok...
Valószínűleg gyártási hiba, egy nem túl spotos optika remélhetőleg eggyé mossa a vetítéket...
-Esetleg gyártáskor rácsöppent egy kis + fénypor :lol:
-Starra forrasztáskor esetleg azon a területen "felhólyagosodott" a lencse (levált) a túl hirtelen hő miatt :roll:
-Esetleg később nyomódott meg a lencse, akkor vált le (bár ez a legkevésbé valószínű, mert akkora deformációnál, aminél a szilikongumi lencse leválik a chip felületéről, már valószínűleg rég elszakadtak volna a bekötő szálak is...


Hát igen, vagy gyártási hiba, vagy a forrasztással cseszték el. Ezzel a "lumitronix" nevezetű PCB-vel korábban volt már olyan gondom, az 1x1cm-es változatnál XP-G R5 LED-el, hogy hiába bír 1,5A-t, és hiába teszem rá 10x10cm-es bordára, 1A felett hajtva hamar visszaesik a fénye, mert a LED és az alap között rossz lehet a hőátadás.

Egyébként a folt azóta tovább növekedett, most már a felület 2/3-d részét teszi ki. Amíg 1A-el hajtottam, addig szerintem nem volt semmi, de ahogy 2,2A-re váltottam nemsokkal később jelenhetett meg a folt. Pedig a star-ra téve az ujjam, nem forró, kb. max 40°C lehet a jelenlegi 8x4,5x3,5 cm-es sűrűn lamellázott bordával.


szer. dec. 05, 2012 10:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
zoka írta:
Jó fénye van, de lencsés vetítésnél észrevettem a chip vetített képén egy elszíneződést. Nem tudom, hogy így jött-e, vagy én rontottam-e el.

A képen látható a folt. (Ahol kékes, ott jó, az fehér csak a napfényes WB miatt kéknek látszik)
A folt a valóságban is ilyen sárgás elszíneződés, ahol a fényerő erősebb, mint a többi részen.
Van valami ötlet, hogy mi lehet?
Tippelni tudok...
Valószínűleg gyártási hiba, egy nem túl spotos optika remélhetőleg eggyé mossa a vetítéket...
-Esetleg gyártáskor rácsöppent egy kis + fénypor :lol:
-Starra forrasztáskor esetleg azon a területen "felhólyagosodott" a lencse (levált) a túl hirtelen hő miatt :roll:
-Esetleg később nyomódott meg a lencse, akkor vált le (bár ez a legkevésbé valószínű, mert akkora deformációnál, aminél a szilikongumi lencse leválik a chip felületéről, már valószínűleg rég elszakadtak volna a bekötő szálak is...


kedd dec. 04, 2012 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

A szeptember 6-án rendelt Cree XM-L T6 hidegfehér LED-em ma végre megérkezett.
Jó fénye van, de lencsés vetítésnél észrevettem a chip vetített képén egy elszíneződést. Nem tudom, hogy így jött-e, vagy én rontottam-e el.

A képen látható a folt. (Ahol kékes, ott jó, az fehér csak a napfényes WB miatt kéknek látszik)
A folt a valóságban is ilyen sárgás elszíneződés, ahol a fényerő erősebb, mint a többi részen.
Van valami ötlet, hogy mi lehet?


Kép
Kép
Kép
(A képeket a LED-ről mobillal készítettem, 1-2cm-ről, a LED vetítésére szánt domborúlencsén keresztül :mrgreen: )


kedd dec. 04, 2012 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
fotonágyúból 5 ledes volt
a lézeres hátsó fény meg érdekes :)


hétf. dec. 03, 2012 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ez már volt? :)

http://dx.com/p/3-mode-8-led-red-laser-bicycle-cycling-rear-tail-light-red-black-170786

És ez? :)

http://dx.com/p/ultrafire-uf-t90-cree-xm-l-u6-2000lm-2-mode-memory-crown-head-flashlight-black-4-x-18650-170407


hétf. dec. 03, 2012 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
(bFlex-em nincs, ennek apropóján benéztem a taskled.com oldalra, most már valami b3flex van, lefelé konvertáló max. 3A driver)


Igen, az lesz, ha senkinek nincs. :)
Sajna a vezérlő döglött meg rajta, vagy legalább is a program. Úgy néz ki, mintha a menübe menne indításkor, de nem reagál semmire.
A nyomógomb jó és a nyákon sem akadt össze semmi.
Megnéztem a leírást és nem is így indul a menü, szóval ennek annyi.

Legfeljebb annyit lehetne csinálni, hogy kicserélem a vezérlőt és teszek rá saját programot, de erre nincs sok időm, egyszerűbb rendelni egy újat. Legalább ki tudom majd használni a nagyobb áramot. :)


hétf. dec. 03, 2012 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Nézem a Taskledes oldalt, örüljünk kérem szépen a nem lenyúlós magyar Postának:
"TaskLED will NO LONGER SHIP TO ITALY as of 24 Mar 2011 due to unreliable Italian Postal & Customs service"
azaz: TaskLED nem szállít Olaszországba [...] a megbízhatatlan olasz postai és vámszolgáltatás miatt :)

Bááábááábééébééé ... :shock:
Akkor ott milyen volt már a posta az itthoni rémtörténetekhez képest?


hétf. dec. 03, 2012 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nézem a Taskledes oldalt, örüljünk kérem szépen a nem lenyúlós magyar Postának:
"TaskLED will NO LONGER SHIP TO ITALY as of 24 Mar 2011 due to unreliable Italian Postal & Customs service"
azaz: TaskLED nem szállít Olaszországba [...] a megbízhatatlan olasz postai és vámszolgáltatás miatt :)


hétf. dec. 03, 2012 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem semmi a hegyimentéshez, a delikvens már éppen megfagyna, de előtte még jól megvakul.

(bFlex-em nincs, ennek apropóján benéztem a taskled.com oldalra, most már valami b3flex van, lefelé konvertáló max. 3A driver)


hétf. dec. 03, 2012 13:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Gyorskérdés: nincs valakinek elfekvő/nem használt Taskled bflex vezérlője?


vas. dec. 02, 2012 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Omg?! :shock:
A mühlbachi hegyimentők fénye
A bevilágított négyzet oldala kb.1-1,5 km lehet, 6-8 km távolságra.


Azta! :shock: :shock:


vas. dec. 02, 2012 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Zseblámpa és poszter. :mrgreen:


vas. dec. 02, 2012 13:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
A mühlbachi hegyimentők fénye
A bevilágított négyzet oldala kb.1-1,5 km lehet, 6-8 km távolságra.

Azon gondolkodom, ez vajon kerekparlampa, vagy fejlampa lehet ? :mrgreen: :mrgreen:


vas. dec. 02, 2012 1:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Omg?! :shock:
Kép
A mühlbachi hegyimentők fénye
A bevilágított négyzet oldala kb.1-1,5 km lehet, 6-8 km távolságra.


szomb. dec. 01, 2012 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egyébként reális volt ez az első mérés.
balu1 írta:
Közben neki láttam az akkuk mérésének.
Köszönöm SPafinak az ötleteket és a táblázatot, és FeF -nek a felajánlott hardweres segítséget.
.


Ez is egy méricskélős oldal.
http://lygte-info.dk/info/Batteries18650-2011%20UK.html
http://lygte-info.dk/review/batteries20 ... %20UK.html


szer. nov. 28, 2012 14:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezek vicces feliratok. Jelenleg 3400mAh a csúcs.
Kb 13 USD/db
http://www.intl-outdoor.com/2-pcs-panas ... p-615.html

Az előző verzió pedig a 3100-as. (én majdnem maximalista lévén most épp ebből építkezem)
9,5 USD/db
http://www.intl-outdoor.com/2-pcs-panas ... p-213.html

Az alap cella a Panasonic NCR18650A illetve NCR18650B.
Ezeket Efest, Intl-outdoor, stb. néven beépített védőáramkörrel együtt is adják, drágábban persze.

balu1 írta:

Van még három hasonló akku cella, szintén a piacról,
amit szintén meg kellene majd mérnem.
Ezek vannak ráírva:

BL-18650 3,7V 4200mAH felirattal (kék)
TR 18650 3800mAh 3.7V felirattal (kék)
AX-18650 4000mAh 3.7V li-ion UitraFlrc felirattal (piros burkolattal)


.


szer. nov. 28, 2012 13:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
jaja, most jutott eszembe :-)

Rövidhírek.

A csoda magicshine-klón akksiját már újra kellett forrasztanom, mert lejött a pakkon belül a vezeték.
Új zsugorfóliát Újpesten az Árpád úton valami modellboltban vettem, legalább láttam, hogy van a 4 db 18650 cella mellett valami minimál védőáramkör.

Aztán most újracsinálom a régi 7xXPG lámpám brutál kulacstartós akksiját (12x18650), ez most egy másik újpesti helyen (tripolar) van forrfülezésen és szerelésen. Ma megyek érte elvileg, aztán még otthon egy kis munka, hétvégére ismét fényáááááár!


dhpage írta:
Pinyo helyett :)

142. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2012. november 28. (szerda)
Időpont: 18:30
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


szer. nov. 28, 2012 13:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Ehhez nem kell engedély? Bekapcsolod, és leszáll az arra járó utasszállító !-F


Simán lehet. :)
Egyébként így fotók alapján nagyon szép a ház, meg a kialakítás.


kedd nov. 27, 2012 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")


Ehhez nem kell engedély? Bekapcsolod, és leszáll az arra járó utasszállító !-F


kedd nov. 27, 2012 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egy kis nyalánkság a dealről: http://dx.com/p/rustu-r40s-5-x-cree-xm-l-t6-4000lm-5-mode-white-flashlight-grey-4-x-18650-169850

Meg egy motorlámpa, ami elég érdekes:
http://dx.com/p/waterproof-6w-1300lm-5-led-cool-white-light-motorcycle-headlamp-for-wuyang-honda-wy125-wy150-12v-168171

Ebből van egy másik változat is, persze itthon megnézném, hogy menne át vizsgán, vagy közúti ellenőrzésen. :)
Ugyanakkor viszont kíváncsi lennék a vetített fényre ez utóbbinál.

http://dx.com/p/waterproof-6w-1300lm-5-led-cool-white-light-motorcycle-headlamp-for-honda-cg125-12v-168146


kedd nov. 27, 2012 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo helyett :)

142. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2012. november 28. (szerda)
Időpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszaúton Rekettyés 2., zsíroskenyér hagymával, üdítő, dinnyézés, miazmás (hozott anyagból).
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


kedd nov. 27, 2012 18:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ismeri/használt valaki ilyet ?
AUTOWELD CX-80 hideghegesztő
Sehol nem találok információt a hővezető képességéről.


vas. nov. 25, 2012 16:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hát ilyen még nem b@x.rintottam.

Adott egy 5 funkciós MJ piács (p7-es) már idestova megvan 2 éve 1 hónap híján.
Tegnap hazafelejövet ugye ez volt a kérón addig még működött is ahogy kell. Majd ma
ezt is rátettem a nagygépre hogy két pilácsom legyen rajta és mikor bekapcsoltam jött a meglepi.
HÁROM funkciós lett belőle :huha: :shock:
Na ezt hogy a bánatba csinálta a lámpa elektronika. De totál máshogy is viselkedik,
pl van a fullfény, és a közép állású fénye majd innét lesz sima strobi de lassan villogó.
"Gyárilag" ugye 3 fényerő van és olyan gyorsan villogó strobi hogy alig látni ahogy villog, és SOS
funkció. Na ezek megszüntek bizonyos részeik ill átalakult. !-F

Hozzáteszem idő az párás volt végig de a lámpa lakásban ill garázsban van tartva.


Szerk!
Most szétkaptam kipróbáltam és működik rendesen megint.

A villám érti ezt :!: :roll:


szomb. nov. 24, 2012 22:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
[color=black]Közben neki láttam az akkuk mérésének.
(...)
Jól számoltam?


Köszi a mérést!
Reálisak az eredmények, bár nem ellenőriztem. Viszont hiányolom az induló üresjárati feszültséget, amiből belső ellenállást lehetne számolni. Ezzel együtt lenne igazán informatív a mérés. A Wh adat összemossa a két paramétert (kapacitás és belső ellenállás), és nehezen összehasonlítható a gyári adatokkal, ezért nem javaslom a használatát. Akit mégis ez érdekel, jó közelítéssel kiszámíthatja a két szokásos adatból.


pén. nov. 23, 2012 22:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Survey
A Magyarok megveszik a **** kent zsömlét is, ha akciósan árulják?
A: Igen
B: Nem feltétlenül
C: Nem
D: Nincs pénzem vásárolni
E: Idegen szívű vagyok
F: Kik azok a Magyarok?

Miért?
Voltam a BricoStore-ban. Ugye elhagyják az országot, ezért még egy-két alu profilt akartam venni, hogy szabadabban helyezhessem el a hűtést (utólag belegondolva inkább a 40x40-es 3mm vastag L alakú kellett volna a 30x30-as 2mm vastag helyett :D)
Namost ma, holnap, holnapután 30% kedvezmény van mindenre, ami nem építőanyag.
Eddig 1-2 pénztárban unatkozott valaki, most viszont az összes pénztár (6? 8?) működött, és hosszú sor állt mindegyiknél !-F


pén. nov. 23, 2012 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Közben neki láttam az akkuk mérésének.

Köszönöm SPafinak az ötleteket és a táblázatot, és FeF -nek a felajánlott hardweres segítséget.

Igazán akkora nagy dolgot nem akarok a mérésből csinálni. Inkább az a lényeg, hogy kiderüljön melyik gyengébb és melyik tud többet valamivel. Végül az izzós terhelést választottam. Vettem kettő 12V 10W-os izzót és párhuzamosan kapcsoltam, hogy ne unjam meg mérés közben az életem is, mire kimerül tőle az akku. Igaz, így is épp elég volt negyed óránként a kettő és fél órát végig várni az első mérés sorozatnál.

Legelsőnek azt az akkut mértem meg, amit itt egyik fórum társunk rendelt néhányunknak segítségképpen.
(Utólag is köszönet érte, mert akkor jól jött) Annak meg tudom mutatni a mérési adatait:
A másik dolog, hogy szerintem a Wattóra korrektebb és könnyebb meghatározás lenne a mérés alapján,
mert a lemért A és V értékekből az inkább reálisan látszik.
Azb Ampert kisebb feszültség mellett is ki éehet venni, viszont ha a feszültség kevesebb, akkor a teljesítmény más nem egyértelmű.


Itt a táblázat a mérésről:

TR18650 2500mAh 3.7V TrustFire felirattal (elektronika panellel az alján) (kék)
Ez az amit itt többen rendeltünk
0......perc.......3,81 V..........0,94 A.............3,58 W
15....p............3,64 V......... 0,92 A.............3,35 W
30....p............3,58 V..........0,91 A.............3,26 W
45....p............3,51 V..........0,90 A.............3,16 W
60....p............3,47 V..........0,90 A.............3,12 W
1,15 p............3,40 V..........0,89 A.............3,03 W
1,30 p............3,34 V..........0,88 A.............2,94 W
1,45 p............3,34 V..........0,88 A.............2,94 W
1,60 p............3,33 V..........0,88 A.............2,93 W
2,15 p............3,23 V..........0,87 A.............2,81 W
2,30 p............2,98 V..........0,84 A.............2,50 W ++++/x*h össz = 7,64 Wh , ha jól számoltam.

Jól számoltam?

Van még három hasonló akku cella, szintén a piacról,
amit szintén meg kellene majd mérnem.
Ezek vannak ráírva:

BL-18650 3,7V 4200mAH felirattal (kék)
TR 18650 3800mAh 3.7V felirattal (kék)
AX-18650 4000mAh 3.7V li-ion UitraFlrc felirattal (piros burkolattal)


.


pén. nov. 23, 2012 18:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
SSC P7 és az SSC Z7 led között mi a difi?
Most látom hogy a dx-en z7-es leddel szerelt MJ pilács. Kicsit márhogy néz ki a led maga.
Paraméterre szinte ua mint a régi p7-es kiadás. Talán kevesebbet kajol vagy mi.
Homályosítsatok fel kérlek.
SSC Z7 Nem fémtok, hanem kerámia hordozó -szigetelt hűtőfelülettel-, 4 chip külön kivezetve...
Jelek szerint P7-et nyár óta már nem gyártják... SSC P7 adatlap, P7 Bin & Lab


szer. nov. 21, 2012 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
SSC P7 és az SSC Z7 led között mi a difi?
Most látom hogy a dx-en z7-es leddel szerelt MJ pilács. Kicsit márhogy néz ki a led maga.
Paraméterre szinte ua mint a régi p7-es kiadás. Talán kevesebbet kajol vagy mi.
Homályosítsatok fel kérlek.


kedd nov. 20, 2012 21:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!
Nincs véletlenül valamelyik kedves fórumtársnak egy eladó HBFlex meghajtója?
Örömmel megvenném.


hétf. nov. 12, 2012 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Balu1!
Ha gondolod, van egy direkt ilyen célra épített céleszközöm, csak azt nem tudom, hogyan juttathatnám el hozzád.
Több LM317 van benne SMD ellenállásokkal áramgenerátornak beállítva, több LM317 párhuzamosan kapcsolható a kívánt áram eléréséhez. Sípol, ha adott érték alá esett a cellafesz. (Eltelt időből számítható a kapacitás, fesz. esésből a belső ellenállás.)
(1x18650 illetve 1x 14500 megy bele, de lehet át kéne alakítani hogy 2x 18650-et is tudjon mérni.


hétf. nov. 12, 2012 14:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Bizony, az izzólámpa remek műterhelés. El is spályzoltam pár 100 - 75 - 60 - 40 Wattos körtét ilyen célokra. Ezekkel néha letesztelem a szünetmentes tápokat szerte a lakásban és műhelyben.


hétf. nov. 12, 2012 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A lámpában történő összehasonlítás nem ad megbízható eredményt, mert a nagyobb belső ellenállású cella jóval kisebb áramot ad le. Az ellenállásos terhelés valamivel jobb, de mindenképpen szerencsésebb, ha nem egy másikhoz hasonlítjuk, hanem számszerű kapacitás a végeredmény. Legalább 1 áramerősség mérést ("tipikus érték" kb. félidőben) kellene közben tenni, és ez a műszer jó lenne, ha végig bent lenne az áramkörben, különben a belső ellenállásával meghamisítja a mérést.


Teljesítmény-ellenállás kapható a boltokban, (meg nálam is, ha lesz időm meghirdetni). Vagy lehet izzóval terhelni, ami egyrészt jó esetben elriasztja a galambot a fényével, másrészt láthatóvá válik ha kisült az aksi, harmadrészt majdnem áramgenerátoros.


vas. nov. 11, 2012 22:42
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezen a képen speciel a lustaság kedvéért sok mérési pont interpolálva van, mérés helyett.

Kép
http://www.snyaudio.hu/spafi/elektro/3000mAh.xlsx


vas. nov. 11, 2012 22:24
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
SPafi: Igen, ez a mintavevős módszer tényleg jó ötlet de attól tartok, hogy nem lesz elég türelmem végig csinálni.

Szerintem amit leírtam azt viszont majd kipróbálom.
Eddig annyit próbáltam ki vele, hogy egy CREE Q5 leddel szerelt lámpába tettem egy ilyen feltöltött akkut.
Az fullra töltve közel 1A-t vesz fel és mivel csak fél Ohm van sorosan kötve, ezért a feszültséggel arányosan folyamatosan csökken az áramfelvétele.
A próba végére annyira nagyon nem esett le a feszültség, miután kicsit bekapcsolva hagytam.
A márkásabb akkuval öszehasonlítva, annál is kb. hasonlóan esik.

Tekertem 4-5 Ohmos ellenállásokat ellenállás huzalból és lapított réz csőszegeccsel (összefogva) rögzítettem rá vezetéket.
Mivel azonos huzal hosszból indultam így az értéke is azonos. Majd kipróbálom ezzel.
Még valami hőálló lapot kell keresnem alá.

Még azt is meg kell várnom, hogy a galambom elmenjen aludni mert most itt fekszik mellettem de
közben felkel és körülöttem sertepertél és mindent megcsipeget és nem akarom, hogy megégesse magát ha "fűtök" az ellenállással.


duke: Inkább 0.8-1A környékéről indulok, hogy ne kelljen annyit várni a végére.
Most ráteszem töltésre az akkukat és utána kipróbálom.
Gondoltam, hogy kontrollnak rákötök huzal lábas ledeket, de még azzal is vacakolni, inkább gyakrabban rámérek majd.


vas. nov. 11, 2012 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Teljesen feltöltött cellákat azonos értékű kisütő ellenálláson keresztül megterhelem és a végén megnézem melyik mennyire merült.
Igaz, ez csak sacc/kb, annyira elég, hogy melyik tud többet, de több lesz a semminél.

Persze egy kb mereshez, egy ellenalas is eleg. Egy ilyen cellahoz, jo indulatuan feltetelezve 2200 mAh kapacitast, kb 15 ohmos ellenalas kene,
es akkor kb 220-230 mA atlag arammal terhelodik a cella kimerulesig.
Ez igy eleg lenne, a kapacitas, 100-200 mAh pontosagu meghatarozasahoz.


vas. nov. 11, 2012 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Áramgenerátor nélkül is lehet, csak fel kell írogatni az aksi feszültségét időnként, és az ebből számított áramot szorozni az intervallum hosszával, majd összegezni. Készítettem erre egy excel táblát, ami a kezdeti feszültségcsökkenésből a belső ellenállást is kiszámolja. Majd megosztom, de most nem férek hozzá a tárhelyemhez.

De az összehasonlító mérésnél még az is jobb, ha simán egy átlagos feszültséggel (árammal) számolsz, ohmos terhelésen.

Egyébként én azt tapasztaltam a nem márkás aksikkal, hogy minél nagyobb kapacitást írnak rá, annál kisebb a valódi, és az ár egyenesen arányos szokott lenni a kapacitással.

Ha véletlenül mégis tudna legalább 1,5 Ah-t, akkor én is vennék egy adagot.


vas. nov. 11, 2012 11:55
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Azt nem tudom még, de majd össze akarom hasonlítani ismert és talán hitelesebb akku cellával.
Teljesen feltöltött cellákat azonos értékű kisütő ellenálláson keresztül megterhelem és a végén megnézem melyik mennyire merült.
Igaz, ez csak sacc/kb, annyira elég, hogy melyik tud többet, de több lesz a semminél.

Kellene hozzá egy állandó áramú (áram generátor) terhelés és azzal pontosan meg lehetne mérni, viszont nem nagyon van türelmem már, vagy most ilyent összerakni.


vas. nov. 11, 2012 1:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
amire azt írták, hogy elvileg "BL 18650 3.7V 4200 mA". Ez kb két Ah-t szerintem tudhat (talán többet is), de az ára is elég kedvező.

Esetleg megtudnad merni, a pontos kapacitasat, ha nem problema ?


vas. nov. 11, 2012 0:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Most vettem észre a dx-en is van CREE XTE led.
Ilyen CREE XTE R4OA 130lm 8000K LED Emitter White Light Bulb for Flashlight - White
Melyiket érdemes innét venni? 3,5 és 4,5dodó/db. Ami difit látok hogy más a szinhőmérséklete
és más a pogácsa amin rajtavan.


vas. nov. 11, 2012 0:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nagy felületű szögletes teljesítmény leddel és táppal szerelt komplett üzemképes reflektort kültéri tokozással lehet venni a kőbányai úti piacon a pavilonos oldalon. Van nekik hideg és melegfényűben is. A 10 Wattos 5.000,- és a 20 Wattos majdnem 10.000,-Ft körüli áron. ugyanitt Lítium ion akku, amire azt írták, hogy elvileg "BL 18650 3.7V 4200 mA". Ez kb két Ah-t szerintem tudhat (talán többet is), de az ára is elég kedvező.
Egy-két db esetén, 4 - 500,- /db
Legalább 10 db 300,-Ft/db
"...akkó há szokát ákársz..."
40-50 db esetén 250,-Ft/db, talán lejjebb is alkudhatod.
Elég jól bírja, viszont csak két helyen láttam ott eddig.
A tetős oldalon hátul (a leghátsó sorban az egyik nagy hangár nyugati végefelé ) van egy több üvegtáblás, üvegajtó kirakatos zárható üzlet és ott van sok műszaki cikk. Így pontosan nem tudom megmondani hányas "pavilon vagy épület" alatt is láttam.


pén. nov. 09, 2012 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
FeF írta:
DöG-1 írta:
Én lakásvilágításra ... CXA sorozatot használnám ...


Itthon lehet valahol ésszerű áron kapni?

FDH-nál
RS-nél
Kép
CXA2011


pén. nov. 09, 2012 9:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
balu1 írta:
Azt tudod, hogy nem lehet a led és az optika között levegő?

Akkor az összes gyári optikát ki kell dobnom? ;)


Ah ahh ahh, nem pontosítottam mikor is jelentkezett ez nálam fokozottan.
Azt nem tudom miért, de a kicsi lencséknél valamit nem veszünk figyelembe ami pedig ott van. A kicsi lencse bármennyire is rövid gyújtó távolságú és bármennyire is közel kerül a ledhez, akkor sem vetíti ki jól a fényt, ha levegő van alatta és nem valami nagyobb törés mutatójú anyag. Ez az egyik tapasztalat.

A másik, amikor egy ledről lejön a szilikonba ágyazott üveg (vagy bármilyen lencséje) a gyári helyéről és csak úgy oda próbáljuk tenni, akkor rettentő mértékben legyengül a fény, ami rajta keresztül halad. Szerintem ezt részben az eltérő törés mutatójú közbenső közeg miatt létrejövő, reflexióra vezethetjük vissza.

Ami át megy a lencse alatti vékony levegő rétegen és úgy jut ki a kicsi optikából, az több felületen is részben visszaverődik. Ilyenkor elvileg kilépésnél és belépésnél is van kb 4-4% veszteség, az eltérő fénytörés miatti reflexió miatt. Viszont a fényerő csökkenés ennél nagyobbnak látszik.

Ami egyértelmű mitől van:
Egyszer kilép a led fölötti zseléből és belép a vékony levegő rétegbe.
Másodszor belép a levegő réteg utáni kicsi lencsébe (ami egyébként zselén keresztül kellene kapcsolódjon zéró veszteséggel).
Harmadszor kilép a kicsi optikából a levegőbe a fény. Ez kb 12% veszteséget jelenthet.
Ennél viszont nagyobbnak látszik a tényleges veszteség, nem is beszélve arról, hogy egyszer mindenképp ki kell lépnie a ledből a fénynek bármilyen esetben is, ami már gyárilag is 4% mínuszt jelentene, ha nem antireflexiós bevonatú a kilépő felület.

Sőt a külső lencse be és kilépő oldala még 8%-ot le vesz, ha nem antireflexiós bevonatú a lencse. Ezzel a sok réteg miatt már 20% is lehet az össz veszteség.
Ha beteszünk még egy lencsét, mint láttam már, hogy valami kis közbenső lencse széjjelebb húzza a fényt, akkor is növekszik a veszteség további 8%-al, hacsak nem bevonatos az is.

Ezekre gondoltam.


pén. nov. 09, 2012 4:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség