Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 24, 2024 0:00



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Konkrétan az, hogy melyik lesz a host vagy a device, az már hardveresen eleve fix. A számítógép mindig a host, mert az kezdeményezi a kommunikációt, ott van a host funcióval felruházott chip. A pendrive, nyomtató, billentyűzet, stb. mindig device. Mostanában vannak ezek az USB OTG jelzésű cuccok, ezek tudnak host-ként is működni meg device-ként is. USB-ből gyorstalpaló nemigazán létezik. Az usb.org-on van egy csomó dokumentáció, szabvány, stb., illetve van Janet Axelson-tól egy nagyon jó könyv, Usb Complete - Everything You Need To Develop Custom Usb Peripherals (3. edition) by Jan Axelson a címe. Na ezeket átnyálazod, akkor nagyjából képben leszel. De ez úgy 1500 oldal környéke...


vas. márc. 01, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Kellene nekem valami usb kezdőknek gyorstalpaló guide, főleg a descriptorokról. Pld hogyan kommunikál egy pen drive a sz.géppel.

Amit pic leírásokban megemlítenek róla (letöltöttem párat), azt átolvasgattam, de az valami édeskevés. Abból még az sem világos számomra, mitől lesz az egyik fél host, a másik device. Már úgy értem, a szoftveres vezérlést leszámítva.

Tud vki egy jó anyagot ?


vas. márc. 01, 2009 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Közben csak rájöttem, bár kigúvadt a szemem. 5V tápról sípol és fehér a kép. Szerintetek adhatok neki composit jelet?


Szerk: Bátorkodtam és adtam neki. Máködik. 8)


szomb. feb. 28, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
kispedro írta:
Na ezért kellene a műszer, hogy kimérjen, mert olyan icipici, hogy szabad szemmel végigkövetni lehetetlen.

Ha van egy LED-ed és egy tápegység kéznél, akkor azzal is meg lehet nézni.


szomb. feb. 28, 2009 21:01
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Na ezért kellene a műszer, hogy kimérjen, mert olyan icipici, hogy szabad szemmel végigkövetni lehetetlen.


szomb. feb. 28, 2009 20:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Próbáld meg a NYÁK-terven visszakeresni, hogy a három vezeték közül melyik megy az IC 2-es és 4-es lábára.
Vagy ha lesz multimétered sípoltasd ki.


szomb. feb. 28, 2009 20:56
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
Előkerült a szekrény mélyéről egy régi eossz VHS kamera. Kidobás előtt unalmamban szétszedtem. A kis szemkagylós keresőjét szeretném feléleszteni. Csináltam róla egy pár képet is. 3 vezeték megy rá. Van rajta egy BA7149F tipusu IC, aminek az adtalapja azt írja, hogy 5V tápfeszt kér. Ez így reális is, mert a kamera akksija 6V-os volt. Kérdésem, hogy szerintetek a rajz alapján a 3 vezeték közül melyik a test, melyik a táp és melyik a video bemenet. Sajna a műszerem a munkahelyen maradt, így most csak egy nagyító van a segítségemre. Egyáltalán milyen videó jelet kérhet? Ezt nem találtam az adatlapján.

http://kispedro.extra.hu/IMG_1847.JPG
http://kispedro.extra.hu/IMG_1846.JPG
http://kispedro.extra.hu/IMG_1845.JPG
http://kispedro.extra.hu/IMG_1844.JPG

IC adatlap: http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... a7149f.pdf


szomb. feb. 28, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
http://shitbreaker.blog.hu/2009/02/18/alellenorokkel_szuri_ki_a_bkv_az_al_alblicceloket#more948855

:lol:


pén. feb. 27, 2009 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!
Nem találtam vezetékkeresővel foglalkozó topicot, ezért itt kérdezem, hogy tudna-e valaki ajánlani vmi egyszerű és hatékony kapcsolást falban lévő vezeték keresésére. Fesz. mentes és fesz alatt lévő vezeték, ill. Bergmann csőhöz kellene, kb. 2÷5 cm között. A Conradnál 5-6000 körül kezdődnek, de nem tudom, hogy a gyakorlatban mit tud, ezért inkább összeraknék egyet. Kösz!
Üdv.: NDR


szer. feb. 25, 2009 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Skori írta:
Attila86 írta:
....
Laci_L írta:
Mivel a sziliciumdiódák kb 650mV alatt teljesen zártak, így semmilyen befolyással nincsenek a mérésre.
Igen, de valami szivárgó áramuk csak van.
Van bizony (pl. 1mohm - 1N4148), és ez egy digit müszernél már elég is ahoz, hogy érezhetően rontsa a műszer linearitását (tapasztalat). Viszont ha BCxxx tranzisztor B-C diódáját használod annak sokkal kisebb ez a szivárgása..... Attila: nem ismerős valahonnan ez a dolog? (mintha már beszéltünk volna erről)
De igen, ismerős. A régebben neked készült panelmérőben van így megoldva a bemenet védelme. De úgy gondoltam hogy ott a tüskék nagyfrekvenciás jellege miatt kell a tranzisztorokkal megoldani.


szer. feb. 25, 2009 8:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Attila86 írta:
....
Laci_L írta:
Mivel a sziliciumdiódák kb 650mV alatt teljesen zártak, így semmilyen befolyással nincsenek a mérésre.
Igen, de valami szivárgó áramuk csak van.
Van bizony (pl. 1mohm - 1N4148), és ez egy digit müszernél már elég is ahoz, hogy érezhetően rontsa a műszer linearitását (tapasztalat). Viszont ha BCxxx tranzisztor B-C diódáját használod annak sokkal kisebb ez a szivárgása..... Attila: nem ismerős valahonnan ez a dolog? (mintha már beszéltünk volna erről)


kedd feb. 24, 2009 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Wilder írta:
Sajnos nem ilyen a távirányítója, az enyémnek fém borítása van, lapos illetve maguk a gombok is mind pici vékony csík szerű gombok. Majdnem olyan az alakja, mint egy tábla csokinak, csak nem annyira széles. :)))
Azért köszönöm! :) Valaki másnak esetleg nincs képe vagy leírása videoton super infracolor TS4352 távirányítójához? Elég régi tv, 86-os talán.

Itt nézz szét: http://images.google.hu/images?hl=hu&q= ... A9se&gbv=2
Vagy nem ez a típus, vagy utángyártott a távirányítód.


kedd feb. 24, 2009 22:01
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 24, 2009 19:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sajnos nem ilyen a távirányítója, az enyémnek fém borítása van, lapos illetve maguk a gombok is mind pici vékony csík szerű gombok. Majdnem olyan az alakja, mint egy tábla csokinak, csak nem annyira széles. :)))
Azért köszönöm! :) Valaki másnak esetleg nincs képe vagy leírása videoton super infracolor TS4352 távirányítójához? Elég régi tv, 86-os talán.


kedd feb. 24, 2009 21:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Re: Videoton TS4352
Wilder írta:
...

Üdv

Találtam róla pár képet, ha ez elég:
http://tvalkatresz.com/images/TRC004.jpg
http://www.hqelektronik.hu/pic/21/2167HQ.JPG
http://www.taviranyito.co.hu/images/TRC001.jpg


kedd feb. 24, 2009 20:20
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 24, 2009 19:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Videoton TS4352
Sziasztok!

Tudna nekem valaki videoton ts4352 super infracolor készülék távirányítójához használati utasítást ill. leírást adni, hogy melyik gomb micsoda illetve hogyan tudok csatorna hangolásokat csinálni, mert most kaptam egyet, de a távirányítóról minden felirat/jelölés le van már kopva. Előre is köszönöm! :)


kedd feb. 24, 2009 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Attila86 írta:
... Na de ha mondjuk 10MOhm a műszer bemeneti ellenállása ...

Nem annyi. :shock:
Dehogynem. 1MOhm legalább meg van minden magára valamit is adó műszernek, de a jobbaknak 10MOhm-os bemeneti ellenállásuk szokott lenni.
Laci_L írta:
Mivel a sziliciumdiódák kb 650mV alatt teljesen zártak, így semmilyen befolyással nincsenek a mérésre.
Igen, de valami szivárgó áramuk csak van.


hétf. feb. 23, 2009 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Attila86 írta:
... Na de ha mondjuk 10MOhm a műszer bemeneti ellenállása ...

Nem annyi. :shock:
Más a mérő műszeregység (kijelző), és más az osztó, ami előtte van. Tönkrevágni általában csak kis osztóállásban lehetne (200mV, 2V), különben véd maga az osztó.
A műszerben van egy 200mV-os kijelző, és ezt kell védeni a leírtak szerint. Mivel a sziliciumdiódák kb 650mV alatt teljesen zártak, így semmilyen befolyással nincsenek a mérésre.


hétf. feb. 23, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, elsősorban itt feszültség-mérésre gondoltam.
Na de ha mondjuk 10MOhm a műszer bemeneti ellenállása, akkor van ugye egy soros 10MOhm-os ellenállás, majd utána egy másik amivel együtt a 10MOhm-os osztót alkot. Ide kellene beraknom két diódát, de ezek a jel leosztásába is beleszólnak, nem?


hétf. feb. 23, 2009 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Ööö ... biztosíték?
:)

Mint írtam: igen (árammérésnél). Legalább is egy komolyabb cuccban. Mert különben füst lesz. :D

De hát szét lehet szedni egy műszert, jól látszik a bizti. :roll:


hétf. feb. 23, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Egy műszerben (pl digimulti) hogyan szokták megoldani a bemenetek védelmét? Tehát hogy ne menjen tönkre a műszer ha mondjuk 200mV-os méréshatárban rákapcsolok 100V-ot.

Ööö ... biztosíték?
:)


hétf. feb. 23, 2009 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Egy műszerben (pl digimulti) hogyan szokták megoldani a bemenetek védelmét? Tehát hogy ne menjen tönkre a műszer ha mondjuk 200mV-os méréshatárban rákapcsolok 100V-ot.

A legyegyszerűbb:

Feszültségmérésnél soros ellenállás és szembekapcsolt diódapár.
Árammérésnél ugyanez (mivel itt is feszültséget mér), a söntökre vagy semmi (nagy áramnál pl. 20A), vagy biztosíték (kisebb áramokra 2A-ig).


hétf. feb. 23, 2009 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy műszerben (pl digimulti) hogyan szokták megoldani a bemenetek védelmét? Tehát hogy ne menjen tönkre a műszer ha mondjuk 200mV-os méréshatárban rákapcsolok 100V-ot.


hétf. feb. 23, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
SPafi írta:
Unnamed!

Én ismét csak az 1 fázisú, kondenzátoros indítást tudom javasolni. Nem értem, hogy miért nem akarod kipróbálni így. Nincs elég nagy indító kondid?


Megnézhetem, de csak 50uF-os kondim van.


szomb. feb. 21, 2009 19:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Unnamed!

Én ismét csak az 1 fázisú, kondenzátoros indítást tudom javasolni. Nem értem, hogy miért nem akarod kipróbálni így. Nincs elég nagy indító kondid?


szomb. feb. 21, 2009 17:21
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Jó lesz a hegesztő is, próbára elég két fázisba valami. Aztán ha felpörög, akkor meg rövidrezárni a hegesztőket egyesével (ekkor már két fázisról is elforog, nem fog lelassulni).


szomb. feb. 21, 2009 15:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Igen, tudom, hogy túl sok, csak a menetzárlatot akartam ellenőrizni. Toroiddal 70V-ig toltam fel, 1 tekercs 10A-t vesz fel. Mindegyik hasonlóképp viselkedik, így szinte biztos, hogy a motor jó, de beindítani nem fogom tudni. Próbáltam csillagba is, úgy sem megy. Ballasztként hegeszőt tudnék bekötni, de abból is csak kettő van itthon. Még esetleg megpróbálom elvinni egy telepre, ott van talán 50A is fázisonként.


szomb. feb. 21, 2009 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
1 fázisról 1 tekercs árama is túl sok lesz!

Kösd be csillagban, de 1 fázisról, indító kondival!


pén. feb. 20, 2009 23:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
potyo írta:
Ekkora motor bár biztosan átkapcsolható csillagba, és úgy akkor el kell indulnia 25A-es biztosítékkal is. Nekem a 3,5kW-os motor direktben is gond nélkül indul.

Sorba kell kötni valamit a fázisokkal, hogy az indítóáramot korlátozd. Pl. egy-egy vasaló a fázisokba jó lesz.

De lehet hogy az is elég lenne, ha tekernél némi madzagot a tengelyére, azt lehúzva felpörgeted valamennyire, és úgy kapcsolod a hálózatra. Persze ne a forgásiránnyal ellentétesen pörgesd fel :D


Próbáltam csillagba és deltába is. Kipróbáltam azt is, hogy csak 2 fázist kötök rá, tehát 2 tekercs van sorosan, de akkor is ez a helyzet. Szerintem lemérem 1 fázisról 1 tekercs áramfelvételét.


pén. feb. 20, 2009 22:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ekkora motor bár biztosan átkapcsolható csillagba, és úgy akkor el kell indulnia 25A-es biztosítékkal is. Nekem a 3,5kW-os motor direktben is gond nélkül indul.

Sorba kell kötni valamit a fázisokkal, hogy az indítóáramot korlátozd. Pl. egy-egy vasaló a fázisokba jó lesz.

De lehet hogy az is elég lenne, ha tekernél némi madzagot a tengelyére, azt lehúzva felpörgeted valamennyire, és úgy kapcsolod a hálózatra. Persze ne a forgásiránnyal ellentétesen pörgesd fel :D


pén. feb. 20, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Van egy AEG 7,5kW-os 3 fázisú motorom. A tengely jól forog, a tekercsek is mérés alapján jónak tűnnek (bár még azért más módszerrel is lemérem). Viszont nem tudom beindítani, valószínű akkora áramot vesz fel, ami jócskán meghaladja az itteni, max 17kW-ra képes hálózat határait. Kérdés az, hogy lehetne beindítani? Vagy csak arról meggyőződni, hogy tényleg működőképes-e, nekem nem kell, eladásra lenne. Gondoltam arra, hogy előforgatni egy másik motorral esetleg, csak ez maceráns.
Ötlet?


pén. feb. 20, 2009 19:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Szerintem nem kell. Csak eltárolhatott valami hülyeséget, és azután azt szedte elő mindig.


vas. feb. 15, 2009 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi, működött, de ez mitől van? Most kétnaponta törölnöm kell a sütiket?


vas. feb. 15, 2009 19:29
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Töröld az ideiglenes mappák tartalmát, meg a terminalhoz tartozó cookie-kat.
Eszközök->Beállítások->Haladó->Hálózat->Törlés most illetve Eszközök->Beállítások->Adatvédelem->Sütik megtekintése->Kereséshez: terminal.hu->majd kijelölöd az összes sütit->Süti törlése


vas. feb. 15, 2009 16:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tegnapról mára nem hajlandó a firefox bejelentkezni a terminálra. cookie-k engedélyezve vannak. Ilyenkor mi van?


vas. feb. 15, 2009 16:44
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A domain nem létezik, de bepróbálkozott valami más domainnal (freemail) viszont oda sem tudta elküldeni. Remailról sincs szó, legalábbis nem lenne sok értelme.


csüt. feb. 12, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Unnamed írta:
...

Lehetséges, hogy tényleg nincs ilyen e-mail cím?
Írd be a böngészőbe a domaint, hogy legalább az létezik-e.
Ha jól tudom a mailer daemon csak akkor küld levelet, ha a domain nem létezik.


csüt. feb. 12, 2009 21:43
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Kaptam mailt egy bizonyos embertől (nem spam), viszont nem lehet rá válaszolni.. fontos lenne pedig, de ahelyett, hogy elmenne a válasz, betámad a mailer daemon, hogy márpedig ilyen cím nem létezik. Lehet egyáltalán ilyenkor valamit tenni? Ez már a második ilyen eset (az elsőnél Ő betű volt a mailcímben, ezért nem engedte, hogy elküldje) már tiszta ideg vagyok ezek miatt :evil:


csüt. feb. 12, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/hardver/2009/02/11 ... konnektor/


csüt. feb. 12, 2009 9:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
gozi írta:
Ha hosszú távra kell az antenna, akkor nem érdemes olyat venni, ami csak a 60-as csatornáig jó, a digitális adás miatt. A fenti két linken lévő lepkeantenna normálisan nem tudja a 60 fölötti csatornákat venni.
Ez képes rá, és VHF-ben is dolgozik, az igaz, hogy gyengébben...
http://antennak.hu/index.php?kat=16&id=37

Höhö
ezek még olcsobbak,mint a Vateran hirdetett
Hoyg észnél kell lenni :oops:

by horex


kedd feb. 10, 2009 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
tubybb írta:
Ezzel foghatja az ismerősöd a kettest és RTL-t. Az egyeshez vagy ezt kellene kibővíteni vagy egy dipólantennát felrakni.

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek
Dipol az szalagkábeles, ugye? Hogy csatlakozna a koax bemenetelhez.
Provizor megoldás ki tudja meddig :)
Amugy van kábelszolgáltatás, de csóró az ugyfél hogy befizessen rá.

Elég neki az RTL meg a TV2 , az M1 jön a szobában is eősiős antennával.
Az meg nem akarja a padlásra tenni, merthogy ellopják :)
Én felraktam volna, ott a hivatalos kábel. onnan kapott volna 230V-or és annyi.

Akkor megveszem neki a linkelt antennát , oszt' meglátjuk.

by horex


kedd feb. 10, 2009 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Ha hosszú távra kell az antenna, akkor nem érdemes olyat venni, ami csak a 60-as csatornáig jó, a digitális adás miatt. A fenti két linken lévő lepkeantenna normálisan nem tudja a 60 fölötti csatornákat venni.
Ez képes rá, és VHF-ben is dolgozik, az igaz, hogy gyengébben...
http://antennak.hu/index.php?kat=16&id=37


kedd feb. 10, 2009 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
UHF-en sugározzák m1-et is, tehát mindhárom adó vehető elvileg (persze helyfüggő). Azért 30 méteres kanócnál már érdemes antennaerősítőset választani. UHF-en már elég szép csillapítás lehet, főleg öregebb kábeleknél! :wink: erősítős


kedd feb. 10, 2009 17:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ezzel foghatja az ismerősöd a kettest és RTL-t. Az egyeshez vagy ezt kellene kibővíteni vagy egy dipólantennát felrakni.


kedd feb. 10, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
HAsonló rovatot nerm talaltam, de talan itt is jo :roll:

Egy ismerosomnek kellene egy tetőantenna
M1-TV2-RTL
kb. 30m a tetőtöl a készulékig. A készuléknek koax bemenete van.
Jó ez vajon, vagy mindegy?

http://www.vatera.hu/antenna_tetore_126103621.html

Ha nem, milyen kellene?

by horex


kedd feb. 10, 2009 0:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
potyo írta:
Aktív/passzív mód? Vagy esetleg nem mindegy, hogy a host-nak csak aaaa.com vagy ftp.aaaa.com van beírva.


Szerk: mostmár megy, a jelszót rontottam el, mert előkapartam régebbi doksit, és kisbetűvel kezdődik, nekem meg nagybetűvel volt felírva.. :roll:


hétf. feb. 09, 2009 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Aktív/passzív mód? Vagy esetleg nem mindegy, hogy a host-nak csak aaaa.com vagy ftp.aaaa.com van beírva.


hétf. feb. 09, 2009 20:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Szerintetek az hogy lehetséges, hogy weblabszerkesztővel fel tudok tölteni ftp-re anyagot, viszont ha böngészővel, vagy totalcommanderrel akarok beléplni az ftp-be, akkor nem enged be?? Ugyan azt a jelszót és felhasználónevet használom, tűzfal sincs.. és régebben ment TC-ből is (azóta nem volt módosítva).


hétf. feb. 09, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Inhouse, irtam neked PU-t, megkaptad?


csüt. feb. 05, 2009 16:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Gafly írta:
Mi a kulonbseg a Privat uzeneteknel a Sentbox es az Outbox kozott?
Ha az uzenet az Outboxban van akkor el sem lett kuldve?

Az Outbox-ban ("Kiküldött levelesláda") vannak az elküldött de még el nem olvasott üzenetek, a Sentbox-ban ("Elküldött levelesláda") az elküldött és elolvasott üzenetek.


szer. feb. 04, 2009 17:28
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Mi a kulonbseg a Privat uzeneteknel a Sentbox es az Outbox kozott?
Ha az uzenet az Outboxban van akkor el sem lett kuldve?


szer. feb. 04, 2009 17:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség